Kilpailu 23.2.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 25, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 35,27 4,96 -10,73 0 -10,73 SL
2 19 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 40,00 4,38 -6,00 0 -6,00 SL SERT-A AVA
3 13 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 40,05 4,37 -5,95 5 5 SL
4 18 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 40,76 4,29 -5,24 5 5 SL
5 6 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 43,66 4,01 -2,34 5 5 SL
6 16 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 43,70 4,00 -2,30 5 5 SL
7 30 kerter Nette Slievemish Zanetta Tarja Väisänen MAH 54,41 3,22 8,41 5 13,41 SL
  1 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL SL
  2 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL SL
  3 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL SL
  4 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen           HYL SL
  5 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL SL
  7 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT         HYL SL
  8 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL SL
  10 borcol Sotku EYEWITNESS LIVIN' ON THE EDGE Outi Lehvä HAU         HYL SL
  11 slapko Kero Omituinen Miilumaljakas Päivi Kokko OIVA         HYL SL
  14 borcol Selma Maple Yard Impiger Hanna Jäntti HAU         HYL SL
  15 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL SL
  20 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL SL
  21 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         HYL SL
  22 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS         HYL SL
  24 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         HYL SL
  28 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  29 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL SL
  17 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola ATT         HYL SL
  9 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS SL
  23 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         POIS SL
  25 whippe Hippu Zaraque's Juliet In Temptation Anniina Oksanen TAMSK         POIS SL
  27 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         POIS SL

A agilityrata, maksi 3, kello 9:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 48, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA 32,43 5,15 -13,57 0 -13,57 L SERT-A
2 73 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 34,18 4,89 -11,82 0 -11,82 L
3 55 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 34,37 4,86 -11,63 0 -11,63 L
4 75 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH 35,36 4,72 -10,64 0 -10,64 L
5 47 borcol Reaper Saunajaakon Killer Queen Markus Turunen ACE 35,64 4,69 -10,36 0 -10,36 L
6 54 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 36,04 4,63 -9,96 0 -9,96 L
7 79 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH 38,14 4,38 -7,86 0 -7,86 L
8 51 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE 38,21 4,37 -7,79 0 -7,79 L
9 81 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 38,30 4,36 -7,70 0 -7,70 SL
10 91 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,28 4,15 -5,72 0 -5,72 L
11 52 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA 40,36 4,14 -5,64 0 -5,64 L
12 62 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT 44,47 3,76 -1,53 0 -1,53 L
13 82 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 50,23 3,32 4,23 0 4,23 L
14 87 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU 33,83 4,94 -12,17 5 5 L
15 89 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 35,07 4,76 -10,93 5 5 SL
16 60 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 37,06 4,51 -8,94 5 5 L
17 69 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 38,38 4,35 -7,62 5 5 SL
18 67 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH 39,40 4,24 -6,60 5 5 L
19 85 belpat Redi Ready de haute volee Anniina Anttila HEILU 39,46 4,23 -6,54 5 5 L
20 32 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH 40,32 4,14 -5,68 5 5 L
21 33 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 43,48 3,84 -2,52 5 5 L
22 59 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 39,41 4,24 -6,59 10 10 L
23 50 auspai Radix Muttonbuster's River Runs Deep Johanna Raki HAMIN 42,79 3,90 -3,21 20 20 L
  34 belpam Tarmo Pinkojan Rodriguez Miisa Rapi LAU         HYL L
  40 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL L
  42 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola KAT         HYL L
  43 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK         HYL L
  44 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL L
  45 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL L
  46 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen HAU         HYL L
  48 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  49 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  53 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL SL
  57 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA         HYL L
  58 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL L
  63 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL L
  64 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL L
  66 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL L
  68 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL L
  70 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL L
  71 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL L
  74 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  77 borcol Veikko MYYTIN PIKKUVELI Riikka Martti ATT         HYL L
  78 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL L
  80 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL L
  83 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL SL
  90 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL L
  37 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  61 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS         POIS L
  84 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen PAGIS         POIS L
  88 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         POIS L

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 27, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 51 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 26,75 5,05 -7,25 0 -7,25 SL SERT-H
2 3 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 28,43 4,75 -5,57 0 -5,57 SL
3 13 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 29,91 4,51 -4,09 0 -4,09 SL
4 7 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT 32,92 4,10 -1,08 0 -1,08 SL
5 10 borcol Sotku EYEWITNESS LIVIN' ON THE EDGE Outi Lehvä HAU 26,65 5,07 -7,35 5 5 SL
6 16 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 30,54 4,42 -3,46 5 5 SL
7 27 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA 31,57 4,28 -2,43 5 5 SL
8 24 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK 38,44 3,51 4,44 5 9,44 SL
9 20 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 26,68 5,06 -7,32 10 10 SL
10 14 borcol Selma Maple Yard Impiger Hanna Jäntti HAU 28,69 4,71 -5,31 10 10 SL
11 18 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 29,90 4,52 -4,10 10 10 SL
12 21 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH 30,90 4,37 -3,10 10 10 SL
13 15 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK 31,15 4,33 -2,85 15 15 SL
14 11 slapko Kero Omituinen Miilumaljakas Päivi Kokko OIVA 43,83 3,08 9,83 10 19,83 SL
15 4 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 44,87 3,01 10,87 15 25,87 SL
  2 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL SL
  5 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL SL
  6 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL SL
  8 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL SL
  12 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL SL
  17 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola ATT         HYL SL
  19 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL SL
  22 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS         HYL SL
  26 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL SL
  28 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  29 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL SL
  30 kerter Nette Slievemish Zanetta Tarja Väisänen MAH         HYL SL
  9 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS SL
  23 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         POIS SL
  25 whippe Hippu Zaraque's Juliet In Temptation Anniina Oksanen TAMSK         POIS SL

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 56, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 51 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 26,43 5,11 -7,57 0 -7,57 L
2 73 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 26,52 5,09 -7,48 0 -7,48 L SERT-H
3 53 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK 26,58 5,08 -7,42 0 -7,42 SL
4 89 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 26,65 5,07 -7,35 0 -7,35 SL
5 31 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 26,81 5,04 -7,19 0 -7,19 L
6 41 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 29,04 4,65 -4,96 0 -4,96 L
7 83 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 29,17 4,63 -4,83 0 -4,83 SL
8 79 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH 29,19 4,62 -4,81 0 -4,81 L
9 72 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 30,14 4,48 -3,86 0 -3,86 L
10 91 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 30,26 4,46 -3,74 0 -3,74 L
11 78 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 31,10 4,34 -2,90 0 -2,90 L
12 82 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 35,97 3,75 1,97 0 1,97 L
13 65 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA 25,55 5,28 -8,45 5 5 L
14 35 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 27,31 4,94 -6,69 5 5 L
15 45 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 28,18 4,79 -5,82 5 5 L
16 38 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA 28,84 4,68 -5,16 5 5 L
17 66 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 28,88 4,67 -5,12 5 5 L
18 60 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 29,48 4,58 -4,52 5 5 L
19 81 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 30,50 4,43 -3,50 5 5 SL
20 86 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 30,58 4,41 -3,42 5 5 L
21 46 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen HAU 30,97 4,36 -3,03 5 5 L
22 54 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 30,99 4,36 -3,01 5 5 L
23 33 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 31,11 4,34 -2,89 5 5 L
24 52 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA 32,07 4,21 -1,93 5 5 L
25 69 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 32,29 4,18 -1,71 5 5 SL
26 76 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 34,95 3,86 0,95 5 5,95 L
27 49 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 38,36 3,52 4,36 5 9,36 L
28 77 borcol Veikko MYYTIN PIKKUVELI Riikka Martti ATT 27,38 4,93 -6,62 10 10 L
29 42 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola KAT 27,70 4,87 -6,30 10 10 L
30 70 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 32,32 4,18 -1,68 10 10 L
31 57 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA 32,34 4,17 -1,66 10 10 L
32 63 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 33,18 4,07 -0,82 10 10 L
33 90 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK 27,61 4,89 -6,39 15 15 L
34 39 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 27,98 4,82 -6,02 15 15 SL
35 80 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu 29,67 4,55 -4,33 15 15 L
36 34 belpam Tarmo Pinkojan Rodriguez Miisa Rapi LAU 30,41 4,44 -3,59 15 15 L
37 44 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu 32,19 4,19 -1,81 15 15 L
38 50 auspai Radix Muttonbuster's River Runs Deep Johanna Raki HAMIN 32,28 4,18 -1,72 15 15 L
  32 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH         HYL L
  36 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL SL
  40 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL L
  43 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK         HYL L
  47 borcol Reaper Saunajaakon Killer Queen Markus Turunen ACE         HYL L
  48 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  51 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE         HYL L
  55 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  58 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL L
  59 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  62 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT         HYL L
  64 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL L
  68 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL L
  71 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL L
  74 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  75 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH         HYL L
  85 belpat Redi Ready de haute volee Anniina Anttila HEILU         HYL L
  87 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL L
  56 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         POIS L
  61 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS         POIS L
  84 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen PAGIS         POIS L
  88 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         POIS L

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 13:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 25, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH 34,21 4,97 -12,79 0 -12,79 SL SERT-A
2 12 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 35,34 4,81 -11,66 0 -11,66 SL
3 15 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK 35,84 4,74 -11,16 0 -11,16 SL
4 19 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 38,61 4,40 -8,39 0 -8,39 SL
5 26 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 39,96 4,25 -7,04 0 -7,04 SL
6 29 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 41,52 4,09 -5,48 0 -5,48 SL
7 16 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 44,58 3,81 -2,42 0 -2,42 SL
8 17 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola ATT 37,85 4,49 -9,15 5 5 SL
9 13 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 39,74 4,28 -7,26 5 5 SL
10 6 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 40,81 4,17 -6,19 5 5 SL
11 7 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT 45,94 3,70 -1,06 5 5 SL
  2 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL SL
  3 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL SL
  4 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL SL
  5 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL SL
  8 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL SL
  10 borcol Sotku EYEWITNESS LIVIN' ON THE EDGE Outi Lehvä HAU         HYL SL
  11 slapko Kero Omituinen Miilumaljakas Päivi Kokko OIVA         HYL SL
  14 borcol Selma Maple Yard Impiger Hanna Jäntti HAU         HYL SL
  20 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL SL
  22 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS         HYL SL
  24 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         HYL SL
  27 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL SL
  28 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  30 kerter Nette Slievemish Zanetta Tarja Väisänen MAH         HYL SL
  1 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         POIS SL
  9 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS SL
  25 whippe Hippu Zaraque's Juliet In Temptation Anniina Oksanen TAMSK         POIS SL

C agilityrata, maksi 3, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 50, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 borcol Reaper Saunajaakon Killer Queen Markus Turunen ACE 34,57 4,92 -12,43 0 -12,43 L SERT-A AVA
2 53 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK 35,05 4,85 -11,95 0 -11,95 SL
3 33 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 35,24 4,82 -11,76 0 -11,76 L
4 42 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola KAT 36,87 4,61 -10,13 0 -10,13 L
5 32 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH 37,53 4,53 -9,47 0 -9,47 L
5 83 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 37,53 4,53 -9,47 0 -9,47 SL
7 43 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK 37,57 4,52 -9,43 0 -9,43 L
8 34 belpam Tarmo Pinkojan Rodriguez Miisa Rapi LAU 38,68 4,40 -8,32 0 -8,32 L
9 78 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 39,48 4,31 -7,52 0 -7,52 L
10 91 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,48 4,20 -6,52 0 -6,52 L
11 52 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA 41,65 4,08 -5,35 0 -5,35 L
12 45 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 37,11 4,58 -9,89 5 5 L
13 37 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 38,07 4,47 -8,93 5 5 L
14 72 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 42,46 4,00 -4,54 5 5 L
15 87 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU 38,54 4,41 -8,46 10 10 L
16 75 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH 39,17 4,34 -7,83 10 10 L
17 90 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK 40,29 4,22 -6,71 10 10 L
18 71 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU 45,48 3,74 -1,52 25 25 L
  74 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  89 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL SL
  31 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  35 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL L
  36 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL SL
  38 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL L
  40 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL L
  41 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL L
  60 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL L
  44 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL L
  48 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  49 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  50 auspai Radix Muttonbuster's River Runs Deep Johanna Raki HAMIN         HYL L
  51 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE         HYL L
  55 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  57 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA         HYL L
  59 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  63 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL L
  64 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL L
  66 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL L
  67 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH         HYL L
  68 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL L
  69 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  70 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL L
  73 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU         HYL L
  76 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         HYL L
  77 borcol Veikko MYYTIN PIKKUVELI Riikka Martti ATT         HYL L
  79 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH         HYL L
  80 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL L
  81 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL SL
  82 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  85 belpat Redi Ready de haute volee Anniina Anttila HEILU         HYL L
  54 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS L
  56 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         POIS L
  58 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         POIS L
  61 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS         POIS L
  62 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT         POIS L
  88 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         POIS L

C agilityrata, medi 3, kello 15:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 42, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU 46,65 4,72 -8,35 0 -8,35 M
2 98 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 48,17 4,57 -6,83 0 -6,83 M SERT-A
3 138 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH 48,73 4,51 -6,27 0 -6,27 M
4 123 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 50,24 4,38 -4,76 0 -4,76 M
5 136 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 50,35 4,37 -4,65 0 -4,65 M
6 108 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 51,75 4,25 -3,25 0 -3,25 M
7 145 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 53,47 4,11 -1,53 0 -1,53 M
8 111 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 54,11 4,07 -0,89 0 -0,89 M
9 139 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY 47,27 4,65 -7,73 5 5 M
10 106 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 47,43 4,64 -7,57 5 5 M
11 126 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK 48,06 4,58 -6,94 5 5 M
12 132 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 51,38 4,28 -3,62 5 5 M
13 140 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 53,44 4,12 -1,56 5 5 M
14 97 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK 46,93 4,69 -8,07 10 10 M
15 109 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Saarela BAT 50,51 4,36 -4,49 10 10 M
16 94 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY 53,98 4,08 -1,02 10 10 M
17 116 koohon Geea VITOVANI'S GENOVA D'CASINGO Emma Lahtinen KOVA 57,54 3,82 2,54 10 12,54 M
18 93 shelam Bandit SUNBORNE BEAUTY BRAIN 'N BANDIT Noora Virtanen KOTKA 54,46 4,04 -0,54 15 15 M
19 143 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 63,40 3,47 8,40 10 18,40 M
20 99 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 71,96 3,06 16,96 15 31,96 M
  100 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL M
  101 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  102 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL M
  104 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL M
  105 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL M
  107 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU         HYL M
  110 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL M
  112 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  113 kromfo Väinö Alobelin Bagheera Allan Mattsson KSSK         HYL M
  115 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL M
  117 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL M
  118 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL M
  120 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH         HYL M
  121 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL M
  122 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL M
  124 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL M
  125 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  127 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL M
  135 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL M
  137 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila KIRSUT         HYL M
  141 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL M
  144 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL M
  92 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         POIS M
  95 cocspa Drifter Est Kalvana Decadent Treat Ene Mae           POIS M
  96 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         POIS M
  103 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  
  114 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS M
  130 shelam Welmu SHETFUN BLAZING PRINCE Maria Hämäläinen P-HAU         POIS M
  142 kesvil Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel           POIS M

B hyppyrata, medi 3, kello 17:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 44, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU 34,40 5,47 -12,60 0 -12,60 M
2 133 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH 36,71 5,12 -10,29 0 -10,29 M SERT-H
3 102 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 38,95 4,83 -8,05 0 -8,05 M
4 110 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 39,82 4,72 -7,18 0 -7,18 M
5 145 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 39,96 4,70 -7,04 0 -7,04 M
6 118 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 40,31 4,66 -6,69 0 -6,69 M
7 108 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 40,78 4,61 -6,22 0 -6,22 M
8 120 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 49,87 3,77 2,87 0 2,87 M
9 98 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 36,82 5,11 -10,18 5 5 M
10 122 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 36,89 5,10 -10,11 5 5 M
11 117 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH 37,25 5,05 -9,75 5 5 M
12 131 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Vaija KAT 41,34 4,55 -5,66 5 5 M
13 144 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK 42,21 4,45 -4,79 5 5 M
14 136 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 42,56 4,42 -4,44 5 5 M
15 139 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY 42,67 4,41 -4,33 5 5 M
16 129 borter Rio Noway's Finnish Flash Emma Lahtinen KOVA 43,87 4,29 -3,13 5 5 M
17 113 kromfo Väinö Alobelin Bagheera Allan Mattsson KSSK 46,87 4,01 -0,13 5 5 M
18 140 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 47,30 3,97 0,30 5 5,30 M
19 111 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 50,13 3,75 3,13 5 8,13 M
20 116 koohon Geea VITOVANI'S GENOVA D'CASINGO Emma Lahtinen KOVA 45,71 4,11 -1,29 10 10 M
21 109 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Saarela BAT 38,54 4,88 -8,46 15 15 M
22 141 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 48,40 3,88 1,40 15 16,40 M
23 124 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 62,09 3,03 15,09 5 20,09 M
  93 shelam Bandit SUNBORNE BEAUTY BRAIN 'N BANDIT Noora Virtanen KOTKA         HYL M
  94 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL M
  97 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK         HYL M
  99 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL M
  100 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL M
  101 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  104 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL M
  105 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL M
  112 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  115 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL M
  119 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU         HYL M
  123 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL M
  125 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  126 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL M
  127 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL M
  128 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL M
  132 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  134 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU         HYL M
  137 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila KIRSUT         HYL M
  138 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL M
  143 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  92 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         POIS M
  95 cocspa Drifter Est Kalvana Decadent Treat Ene Mae           POIS M
  96 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         POIS M
  103 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS M
  114 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS M
  130 shelam Welmu SHETFUN BLAZING PRINCE Maria Hämäläinen P-HAU         POIS M
  142 kesvil Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel           POIS M

A agilityrata, medi 3, kello 18:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 41, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 41,83 5,16 -12,17 0 -12,17 M
2 100 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU 44,93 4,81 -9,07 0 -9,07 M SERT-A
3 106 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 45,52 4,75 -8,48 0 -8,48 M
4 110 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 45,54 4,74 -8,46 0 -8,46 M
5 93 shelam Bandit SUNBORNE BEAUTY BRAIN 'N BANDIT Noora Virtanen KOTKA 47,40 4,56 -6,60 0 -6,60 M
6 138 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH 48,08 4,49 -5,92 0 -5,92 M
7 140 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 52,20 4,14 -1,80 0 -1,80 M
8 134 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU 43,72 4,94 -10,28 5 5 M
9 117 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH 46,43 4,65 -7,57 5 5 M
10 123 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 49,67 4,35 -4,33 5 5 M
11 98 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 49,84 4,33 -4,16 5 5 M
12 124 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 54,51 3,96 0,51 5 5,51 M
13 109 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Saarela BAT 54,86 3,94 0,86 5 5,86 M
14 121 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 60,29 3,58 6,29 0 6,29 M
15 122 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 51,68 4,18 -2,32 10 10 M
16 115 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK 54,41 3,97 0,41 10 10,41 M
17 108 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 58,10 3,72 4,10 10 14,10 M
18 126 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK 54,62 3,95 0,62 25 25,62 M
  94 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL M
  97 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK         HYL M
  99 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL M
  102 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL M
  104 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL M
  105 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL M
  107 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU         HYL M
  111 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  112 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  113 kromfo Väinö Alobelin Bagheera Allan Mattsson KSSK         HYL M
  116 koohon Geea VITOVANI'S GENOVA D'CASINGO Emma Lahtinen KOVA         HYL M
  118 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL M
  120 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH         HYL M
  125 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  131 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Vaija KAT         HYL M
  132 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  133 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL M
  135 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL M
  139 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY         HYL M
  141 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL M
  143 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  144 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL M
  145 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL M
  92+ kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         POIS M
  95 cocspa Drifter Est Kalvana Decadent Treat Ene Mae           POIS M
  96 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         POIS M
  114 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS M
  130 shelam Welmu SHETFUN BLAZING PRINCE Maria Hämäläinen P-HAU         POIS M
  136 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         POIS M
  137 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila KIRSUT         POIS M
  142 kesvil Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel           POIS M

A agilityrata, pikkumini 3, kello 19:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 156 jackru Tane Tauno Terhi Thuneberg E-HKK 44,65 4,08 -6,35 0 -6,35 XS
  147 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS
  149 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL XS
  150 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL XS
  153 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY         HYL XS
  148 toyvil Nupi SIIMLINE'S HOW DO U LIKE ME NOW Jane Tüksammel           POIS S
  151 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU         POIS XS
  152 bicfri Onni Tarlyyn Toby leena hakolahti HEILU         POIS XS
  154 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         POIS XS
  155 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         POIS XS

A agilityrata, mini 3, kello 19:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 35, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 170 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 41,59 4,38 -9,41 0 -9,41 S
2 191 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 41,81 4,35 -9,19 0 -9,19 S
3 183 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 41,82 4,35 -9,18 0 -9,18 S
4 169 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 45,27 4,02 -5,73 0 -5,73 S
5 179 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 45,32 4,02 -5,68 0 -5,68 S
6 175 käävil Wera GEPPETTO'S JUST WONDERFUL Sari Hirvi KAT 46,30 3,93 -4,70 0 -4,70 S
7 188 käävil Warpu Uskomattoman Unkarin Unelma Sari Hirvi KAT 47,31 3,85 -3,69 0 -3,69 S
8 192 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 49,39 3,68 -1,61 0 -1,61 S
9 187 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 50,73 3,59 -0,27 0 -0,27 S
10 200 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 51,91 3,51 0,91 0 0,91 S
11 166 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 53,90 3,38 2,90 0 2,90 S
12 204 cavspa Into Magnumin Spinners End Erja Sundqvist VAU 55,43 3,28 4,43 0 4,43 S
13 173 kääpin Mopo PINSERELLA'S BLACK VELVET Virpi Ropponen JAT 44,24 4,11 -6,76 5 5 S
14 160 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 46,59 3,91 -4,41 5 5 S
15 168 borter Muusa Tigerlike Far From Easy Salla Hanski HAMIN 48,11 3,78 -2,89 5 5 S
16 201 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 49,05 3,71 -1,95 5 5 S
17 195 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma JAU 50,03 3,64 -0,97 5 5 S
18 157 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU 56,45 3,22 5,45 10 15,45 S
19 161 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU 56,50 3,22 5,50 10 15,50 S
  158 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen HyKU Ry         HYL S
  167 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL S
  171 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL XS
  172 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL S
  174 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL S
  177 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL S
  180 parson Elli Tallitontun Twiggy Laura Ruohonen TAMSK         HYL S
  182 käävil Jack ACTIONVILLA'S TRICKSTER Helena Liikala JAU         HYL S
  184 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  189 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL S
  190 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  194 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH         HYL S
  197 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL S
  199 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL S
  202 beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT         HYL S
  203 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL S
  159 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         POIS S
  162 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS S
  165 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         POIS S
  178 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK         POIS S
  181 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         POIS S
  186 kleins Coco Pienenpolun Coconut Craeker Jonna Saarela PIENPY         POIS S
  193 parson Freya Follow The Leader Frisky Blizzard Jelena Marzaljuk           POIS S
  196 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         POIS S
  198 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         POIS S

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 20:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 32,38 4,48 -8,62 0 -8,62 XS
2 156 jackru Tane Tauno Terhi Thuneberg E-HKK 35,74 4,06 -5,26 0 -5,26 XS
3 146 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 40,21 3,61 -0,79 5 5 XS
  147 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS
  150 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL XS
  153 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY         HYL XS
  148 toyvil Nupi SIIMLINE'S HOW DO U LIKE ME NOW Jane Tüksammel           POIS S
  151 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU         POIS XS
  152 bicfri Onni Tarlyyn Toby leena hakolahti HEILU         POIS XS
  154 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         POIS XS
  155 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         POIS XS

B hyppyrata, mini 3, kello 20:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 37, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 32,26 4,49 -8,74 0 -8,74 S
2 183 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 33,45 4,33 -7,55 0 -7,55 S SERT-H
3 170 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 34,00 4,26 -7,00 0 -7,00 S
4 190 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 34,24 4,23 -6,76 0 -6,76  
5 191 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 34,94 4,15 -6,06 0 -6,06 S
6 169 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 35,47 4,09 -5,53 0 -5,53 S
7 175 käävil Wera GEPPETTO'S JUST WONDERFUL Sari Hirvi KAT 35,67 4,07 -5,33 0 -5,33 S
8 201 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 36,67 3,95 -4,33 0 -4,33 S
9 189 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 37,26 3,89 -3,74 0 -3,74 S
10 192 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 38,50 3,77 -2,50 0 -2,50 S
11 200 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 41,76 3,47 0,76 0 0,76 S
12 158 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen HyKU Ry 33,68 4,31 -7,32 5 5 S
13 177 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 36,62 3,96 -4,38 5 5 S
14 184 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 37,31 3,89 -3,69 5 5 S
15 199 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 37,32 3,89 -3,68 5 5 S
16 172 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 38,61 3,76 -2,39 5 5 S
17 164 kääpin Martta Baron Castle Mini Me Pia Ritaluoma JAU 40,83 3,55 -0,17 5 5 S
18 160 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 41,00 3,54 0,00 5 5 S
19 197 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 46,99 3,09 5,99 0 5,99 S
20 173 kääpin Mopo PINSERELLA'S BLACK VELVET Virpi Ropponen JAT 34,07 4,26 -6,93 10 10 S
21 168 borter Muusa Tigerlike Far From Easy Salla Hanski HAMIN 37,82 3,83 -3,18 10 10 S
  157 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU         HYL S
  161 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         HYL S
  166 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL S
  167 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL S
  171 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL XS
  174 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL S
  176 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU         HYL S
  179 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         HYL S
  180 parson Elli Tallitontun Twiggy Laura Ruohonen TAMSK         HYL S
  182 käävil Jack ACTIONVILLA'S TRICKSTER Helena Liikala JAU         HYL S
  185 shelam Kharma Uneksijan Tuliperhonen Laura Palviainen JAU         HYL S
  187 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL S
  188 käävil Warpu Uskomattoman Unkarin Unelma Sari Hirvi KAT         HYL S
  194 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH         HYL S
  202 beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT         HYL S
  204 cavspa Into Magnumin Spinners End Erja Sundqvist VAU         HYL S
  162 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS S
  163 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         POIS S
  165 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         POIS S
  178 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK         POIS S
  181 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         POIS S
  186 kleins Coco Pienenpolun Coconut Craeker Jonna Saarela PIENPY         POIS S
  193 parson Freya Follow The Leader Frisky Blizzard Jelena Marzaljuk           POIS S
  196 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         POIS S

C agilityrata, pikkumini 3, kello 22:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 39,59 4,50 -10,41 0 -10,41 XS
2 156 jackru Tane Tauno Terhi Thuneberg E-HKK 44,64 3,99 -5,36 0 -5,36 XS
3 153 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY 44,65 3,99 -5,35 0 -5,35 XS
4 146 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 45,85 3,88 -4,15 0 -4,15 XS
  147 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS
  150 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL XS
  148 toyvil Nupi SIIMLINE'S HOW DO U LIKE ME NOW Jane Tüksammel           POIS S
  151 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU         POIS XS
  152 bicfri Onni Tarlyyn Toby leena hakolahti HEILU         POIS XS
  154 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         POIS XS
  155 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         POIS XS

C agilityrata, mini 3, kello 22:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 27, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen HyKU Ry 39,29 4,53 -10,71 0 -10,71 S SERT-A AVA
2 199 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 41,89 4,25 -8,11 0 -8,11 S
3 191 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 42,66 4,17 -7,34 0 -7,34 S
4 170 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 42,68 4,17 -7,32 0 -7,32 S
5 201 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 44,42 4,01 -5,58 0 -5,58 S
6 160 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 44,52 4,00 -5,48 0 -5,48 S
7 187 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 45,86 3,88 -4,14 0 -4,14 S
8 179 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 46,03 3,87 -3,97 0 -3,97 S
9 171 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 46,65 3,82 -3,35 0 -3,35 XS
10 192 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 47,18 3,77 -2,82 0 -2,82 S
11 200 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 49,17 3,62 -0,83 0 -0,83 S
12 204 cavspa Into Magnumin Spinners End Erja Sundqvist VAU 54,70 3,25 4,70 0 4,70 S
13 183 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 46,97 3,79 -3,03 10 10 S
14 166 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 60,17 2,96 10,17 5 15,17 S
  161 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         HYL S
  164 kääpin Martta Baron Castle Mini Me Pia Ritaluoma JAU         HYL S
  168 borter Muusa Tigerlike Far From Easy Salla Hanski HAMIN         HYL S
  169 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL S
  173 kääpin Mopo PINSERELLA'S BLACK VELVET Virpi Ropponen JAT         HYL S
  175 käävil Wera GEPPETTO'S JUST WONDERFUL Sari Hirvi KAT         HYL S
  176 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU         HYL S
  182 käävil Jack ACTIONVILLA'S TRICKSTER Helena Liikala JAU         HYL S
  184 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  185 shelam Kharma Uneksijan Tuliperhonen Laura Palviainen JAU         HYL S
  188 käävil Warpu Uskomattoman Unkarin Unelma Sari Hirvi KAT         HYL S
  189 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL S
  203 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL S
  159 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         POIS S
  162 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS S
  165 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         POIS S
  178 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK         POIS S
  181 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         POIS S
  186 kleins Coco Pienenpolun Coconut Craeker Jonna Saarela PIENPY         POIS S
  190 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         POIS S
  193 parson Freya Follow The Leader Frisky Blizzard Jelena Marzaljuk           POIS S
  196 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         POIS S