Kilpailu 24.2.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 8:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 mäyräk Sokka Sokka Emma Tuominen P-HAU 43,98 3,41 -3,02 0 -3,02 XS OIVA
2 211 wecope Tyyne BERYLLOS FLIRT AND FIRE Timo Utriainen HPSK 47,27 3,17 0,27 10 10,27 XS
3 210 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT 52,41 2,86 5,41 5 10,41 XS
4 206 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 53,45 2,81 6,45 5 11,45 XS
5 205 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HyKU Ry 51,43 2,92 4,43 15 19,43 XS

D agilityrata, mini 1, kello 8:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 wecoca Ketku Liebehund Red Troll Mikko Palsola JAU 40,01 3,75 -6,99 0 -6,99 S OIVA
2 232 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 40,87 3,67 -6,13 0 -6,13 S OIVA
3 223 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH 37,12 4,04 -9,88 5 5 S
4 226 shelam Mindi COPYSTYLE BLOOMING BALLAD Nina Vuollet AST 45,01 3,33 -1,99 5 5 S
4 230 schipp Poppy Coros True Maleficent Susanna Stenberg I-HAH 45,01 3,33 -1,99 5 5 S
6 227 parson Nano XTREMELY CAPELLA Heidi Katajainen VAU 48,17 3,11 1,17 10 11,17 S
7 218 jackru Heppu BOLDANDBRAINY VIVO E PIACEVOLE Jenni Honkanen HSKH 58,34 2,57 11,34 15 26,34 S
8 219 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 49,53 3,03 2,53 25 27,53 S
  212 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU         HYL S
  213 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL S
  214 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  216 käävil Rido LOVELY LION TANGO FOR ONE Elina Pirhonen LAU         HYL S
  222 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU         HYL S
  225 shelam Tiuhti COPYSTYLE MARY POPPINS Elina Perkiö VAU         HYL S
  234 engkte Dora BONWILD PUNK ROCKER Sonja Rantti BAT         HYL S
  224 shelam Coco BLENMOON SILVER ROSE Timo Hollo KKK         POIS S

D agilityrata, medi 1, kello 8:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 263 stbter Muffe Tehotassun Ensirakkaus Mari Pellikka TUUKK 38,49 3,90 -8,51 0 -8,51 M LUVA
2 248 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 38,81 3,86 -8,19 0 -8,19 M LUVA
3 236 novnou Rhea XELDA Heidi Nissilä KSSK 39,73 3,78 -7,27 5 5 M
4 257 kesvil Jonsu Damocan Lavender Sky Sinikka Koivusaari TUUKK 45,83 3,27 -1,17 5 5 M
5 243 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU 27,16 5,52 -19,84 10 10 M
6 256 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK 32,99 4,55 -14,01 10 10 M
7 250 slapko Saami KAJASKIVEN PEURANVIRNA Marja Koskio EKK 54,52 2,75 7,52 5 12,52 M
8 237 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 52,11 2,88 5,11 10 15,11 M
  238 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  246 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         HYL M
  251 kesvil Demo SPECIALLY PRECIOUS PLAYS WITH THUNDER Anne Nykänen MAH         HYL M
  255 mittel Hoppu MAHTI VAHDIN MAXWELL Lydia Myllykangas IMPHA         HYL M
  258 borter Pera Irade's Bur-Berry Anu Lohikainen HEILU         HYL M
  260 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH         HYL M
  261 shelam Wanda SHADOWMIST WISHING WONDERS Emeliina Tähtinen HSKH         HYL M
  262 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT         HYL M
  264 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsén RimA         HYL M

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 287 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU 29,12 5,15 -17,88 0 -17,88 SL OIVA
2 284 auspai Tinki Red'n Ready Pocahontas Päivi Ruotanen HAU 29,54 5,08 -17,46 0 -17,46 SL LUVA
3 279 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH 31,80 4,72 -15,20 0 -15,20 SL OIVA
4 267 novnou Fanni Mäkiharjun X-Pect Some Fun Samuli Huikuri TAMSK 29,83 5,03 -17,17 5 5 SL
5 268 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH 42,52 3,53 -4,48 5 5 SL
6 277 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 28,77 5,21 -18,23 10 10 SL
7 285 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 33,60 4,46 -13,40 10 10 SL
8 282 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH 42,49 3,53 -4,51 10 10 SL
  266 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH         HYL SL
  274 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH         HYL SL
  278 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY         HYL SL
  280 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU         HYL SL
  283 auskel Kiiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL SL

D agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 26, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 315 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU 28,73 5,22 -18,27 0 -18,27 SL LUVA
2 313 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri AST 24,37 6,16 -22,63 5 5 L
3 308 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU 28,17 5,32 -18,83 5 5 L
4 291 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH 29,68 5,05 -17,32 5 5 L
5 318 borcol Pyry Tronic Jaxon Terhi Perkiö VAU 32,45 4,62 -14,55 5 5 L
6 324 belpat Simo CHIPPER Roosa Tanhuanpää TUUKK 35,77 4,19 -11,23 5 5 L
7 307 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS 41,53 3,61 -5,47 5 5 L
8 316 cirnec Venti IOSONO UNIVERSO Elina Karlsson I-HAH 43,73 3,43 -3,27 5 5 L
9 299 borcol Madde WALKING DISASTER'S LOTUS EXIGE Heidi Gräsbeck JAU 30,96 4,84 -16,04 10 10 L
10 319 auskel Narri Belatar's Narrabri Eeva Pudas JANKK 31,00 4,84 -16,00 10 10 L
11 295 borcol Kona Toberoi Bounty Hunter Hanna Silander KAT 29,76 5,04 -17,24 15 15 L
  329 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA 75,37 1,99 28,37 10 HYL L
  297 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas SBCAK         HYL L
  300 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL L
  301 borcol Gini TRONIC QUEENIE Tiina Räty KIRSUT         HYL L
  302   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL L
  303 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL L
  309 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL L
  310 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  311 whippe Lenni Encautom's Eros With Love Susanne Haanpää KOIVU         HYL L
  312 porves Figo GOTCHA ARTHURIAN LEGEND Sonja Syväpuro I-HAH         HYL L
  314 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL L
  322 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu         HYL L
  323 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL L
  327 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL L
  331 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL L
  292 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Maija Kirves NAS         POIS L
  294 sakpai RANSU HILLDEMANS QUERIDO Janni Jäske I-HAH         POIS L
  304 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         POIS L
  317 borcol Hitti Hyperion Annika Kuronen I-HAH         POIS L

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 34,88 3,93 -5,12 0 -5,12 XS LUVA
  205 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HyKU Ry         HYL XS
  209 phalen Misti THINGUMMY'S SO PRETTY APRIL MIST Jaana Salonen KAT         HYL XS

E hyppyrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 234 engkte Dora BONWILD PUNK ROCKER Sonja Rantti BAT 25,75 5,32 -14,25 0 -14,25 S LUVA
2 232 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 34,77 3,94 -5,23 0 -5,23 S OIVA
3 215 shelam Lilith ROSEBRIDGE'S LILY KISS Mia Rokkanen I-HAH 32,56 4,21 -7,44 5 5 S
4 212 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU 37,27 3,68 -2,73 5 5 S
5 226 shelam Mindi COPYSTYLE BLOOMING BALLAD Nina Vuollet AST 53,87 2,54 13,87 10 23,87 S
  214 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  216 käävil Rido LOVELY LION TANGO FOR ONE Elina Pirhonen LAU         HYL S
  217 jackru Pinja SONATE'S JACK ELIZE Monna Peräjoki TUUKK         HYL S
  219 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL S
  221 engkte Lilo DOWITHSTYLE'S ALANNA Sonja Rantti BAT         HYL S
  223 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         HYL S
  225 shelam Tiuhti COPYSTYLE MARY POPPINS Elina Perkiö VAU         HYL S
  227 parson Nano XTREMELY CAPELLA Heidi Katajainen VAU         HYL S
  228 parson Nike ARBOR VITAE NIKE Laura Palviainen JAU         HYL S
  229 wecoca Ketku Liebehund Red Troll Mikko Palsola JAU         HYL S
  230 schipp Poppy Coros True Maleficent Susanna Stenberg I-HAH         HYL S
  231 shelam Huub UNEKSIJAN SYNTTÄRIYLLÄRI kiti palviainen JAU         HYL S
  224 shelam Coco BLENMOON SILVER ROSE Timo Hollo KKK         POIS S

E hyppyrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 26, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 cocspa Cia WILD TYPE BE FANCY COMANCHE Evita Siekkinen PORSK 24,49 5,59 -15,51 0 -15,51 M LUVA
2 259 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 26,89 5,09 -13,11 0 -13,11 M LUVA
3 241 koohon Daron MENDIKAN DARON AROONA Nina Hakanen E-HKK 28,49 4,81 -11,51 0 -11,51 M LUVA
4 263 stbter Muffe Tehotassun Ensirakkaus Mari Pellikka TUUKK 28,50 4,81 -11,50 0 -11,50 M LUVA
5 262 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT 29,40 4,66 -10,60 0 -10,60 M OIVA
6 264 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsén RimA 25,46 5,38 -14,54 5 5 M
7 236 novnou Rhea XELDA Heidi Nissilä KSSK 29,69 4,61 -10,31 5 5 M
8 260 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH 36,20 3,78 -3,80 5 5 M
9 237 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 40,25 3,40 0,25 5 5,25 M
10 240 parson Ruuti SCOTSTYLES SANDSTORM Annukka Korpijaakko HAU 41,34 3,31 1,34 15 16,34 M
  235 shelam Vee PARADISEHILL SON OF JEDI-WARRIOR Aino Oikari I-HAH         HYL M
  238 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  239 shelam Xia MERSHELY LITTLE CHINA GIRL Venla Ylesmäki SHELT         HYL M
  242 bedlin Taika TANZARA ZURI Jaana Tunturi HSKH         HYL M
  243 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL M
  245 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL M
  247 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL M
  250 slapko Saami KAJASKIVEN PEURANVIRNA Marja Koskio EKK         HYL M
  251 kesvil Demo SPECIALLY PRECIOUS PLAYS WITH THUNDER Anne Nykänen MAH         HYL M
  252 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         HYL M
  253 koohon Pyry CHIRPY HUBERTUS Ville Manner JAU         HYL M
  254 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT         HYL M
  255 mittel Hoppu MAHTI VAHDIN MAXWELL Lydia Myllykangas IMPHA         HYL M
  257 kesvil Jonsu Damocan Lavender Sky Sinikka Koivusaari TUUKK         HYL M
  258 borter Pera Irade's Bur-Berry Anu Lohikainen HEILU         HYL M
  261 shelam Wanda SHADOWMIST WISHING WONDERS Emeliina Tähtinen HSKH         HYL M

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 284 auspai Tinki Red'n Ready Pocahontas Päivi Ruotanen HAU 25,80 5,31 -14,20 0 -14,20 SL LUVA
2 288 espves Luna MARAVILLOSO LA NINA BONITA Ella Lindberg HAU 27,58 4,97 -12,42 0 -12,42 SL LUVA
3 277 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 24,08 5,69 -15,92 5 5 SL
4 281 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Esa Muotka HAU 24,57 5,58 -15,43 5 5 SL
5 274 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH 26,09 5,25 -13,91 5 5 SL
6 267 novnou Fanni Mäkiharjun X-Pect Some Fun Samuli Huikuri TAMSK 29,31 4,67 -10,69 5 5 SL
7 266 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 29,46 4,65 -10,54 5 5 SL
  265 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL SL
  268 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH         HYL SL
  269 borcol Sumia Sumia Hanne Virtanen HSKH         HYL SL
  270 skette Konsta UURASTAJAN CONVAIR Pilvi Järvinen I-HAH         HYL SL
  271 auskel Bööm BRILLIANT BÖÖM CLEVERLY CRAZY Sara Naamanka BAT         HYL SL
  273 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA         HYL SL
  276 lagrom Nala La Funna Santuzza Jenni Sipilä LÄGI         HYL SL
  282 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL SL
  283 auskel Kiiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL SL
  285 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL SL
  289 borcol Bruu SHADOWAY'S HOCUS POCUS Anu Nevanoja TAMSK         HYL SL
  272 espves Kosti CASSIUSCLAY Heidi Auranen LÄGI         POIS SL
  279 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH         POIS SL
  286 meksik Monty Parker Kristiina Jokimies I-HAH         POIS SL

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 30, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 291 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH 23,89 5,73 -16,11 0 -16,11 L LUVA
2 297 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas SBCAK 23,97 5,72 -16,03 0 -16,03 L LUVA
3 318 borcol Pyry Tronic Jaxon Terhi Perkiö VAU 27,17 5,04 -12,83 0 -12,83 L LUVA
4 322 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu 22,85 6,00 -17,15 5 5 L
5 295 borcol Kona Toberoi Bounty Hunter Hanna Silander KAT 24,44 5,61 -15,56 5 5 L
6 290 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU 30,19 4,54 -9,81 5 5  
7 328 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH 30,69 4,46 -9,31 5 5 L
8 312 porves Figo GOTCHA ARTHURIAN LEGEND Sonja Syväpuro I-HAH 39,19 3,50 -0,81 5 5 L
9 330 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Sipilä LÄGI 24,06 5,69 -15,94 10 10 L
10 308 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU 31,00 4,42 -9,00 10 10 L
11 315 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU 27,97 4,90 -12,03 15 15 SL
12 296 kulnou Nuppu KARVIN SUPER SALSA Monna Peräjoki TUUKK 33,16 4,13 -6,84 15 15 L
  293 borcol Isla Mithrandir My Love My Life Kerttu Kaikkonen I-HAH         HYL L
  299 borcol Madde WALKING DISASTER'S LOTUS EXIGE Heidi Gräsbeck JAU         HYL L
  301 borcol Gini TRONIC QUEENIE Tiina Räty KIRSUT         HYL L
  303 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL L
  306 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL L
  307 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS         HYL L
  309 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL L
  310 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  311 whippe Lenni Encautom's Eros With Love Susanne Haanpää KOIVU         HYL L
  316 cirnec Venti IOSONO UNIVERSO Elina Karlsson I-HAH         HYL L
  319 auskel Narri Belatar's Narrabri Eeva Pudas JANKK         HYL L
  320 auspai Djali WIRNEEN KILPIKONNA Linda Malmlund IMPHA         HYL L
  321 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  324 belpat Simo CHIPPER Roosa Tanhuanpää TUUKK         HYL L
  325 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL L
  326 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL L
  327 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL L
  331 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL L
  292 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Maija Kirves NAS         POIS L
  294 sakpai RANSU HILLDEMANS QUERIDO Janni Jäske I-HAH         POIS L
  298 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi ERTTI         POIS L
  317 borcol Hitti Hyperion Annika Kuronen I-HAH         POIS L

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 wecope Tyyne BERYLLOS FLIRT AND FIRE Timo Utriainen HPSK 39,95 3,75 -7,05 5 5 XS
2 205 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HyKU Ry 60,01 2,50 13,01 10 23,01 XS
  206 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL XS
  210 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         HYL XS
  207 toyvil Poju Palmale'os Rumball Eija Sillanmäki KOIVU         POIS XS

F agilityrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 223 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH 33,43 4,49 -13,57 0 -13,57 S LUVA
2 229 wecoca Ketku Liebehund Red Troll Mikko Palsola JAU 40,94 3,66 -6,06 0 -6,06 S OIVA
3 230 schipp Poppy Coros True Maleficent Susanna Stenberg I-HAH 44,85 3,34 -2,15 0 -2,15 S OIVA
4 226 shelam Mindi COPYSTYLE BLOOMING BALLAD Nina Vuollet AST 46,51 3,23 -0,49 5 5 S
5 232 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 47,85 3,13 0,85 5 5,85 S
6 212 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU 46,03 3,26 -0,97 10 10 S
7 218 jackru Heppu BOLDANDBRAINY VIVO E PIACEVOLE Jenni Honkanen HSKH 44,94 3,34 -2,06 15 15 S
8 220 kääpin Greta Kinghill's Graceland Mia Küttner I-HAH 59,19 2,53 12,19 15 27,19 S
9 216 käävil Rido LOVELY LION TANGO FOR ONE Elina Pirhonen LAU 49,75 3,02 2,75 25 27,75 S
  213 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL S
  214 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  219 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL S
  221 engkte Lilo DOWITHSTYLE'S ALANNA Sonja Rantti BAT         HYL S
  222 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU         HYL S
  224 shelam Coco BLENMOON SILVER ROSE Timo Hollo KKK         POIS S
  231 shelam Huub UNEKSIJAN SYNTTÄRIYLLÄRI kiti palviainen JAU         POIS S

F agilityrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 259 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 30,99 4,84 -16,01 0 -16,01 M LUVA
2 236 novnou Rhea XELDA Heidi Nissilä KSSK 34,47 4,35 -12,53 0 -12,53 M OIVA
3 251 kesvil Demo SPECIALLY PRECIOUS PLAYS WITH THUNDER Anne Nykänen MAH 39,16 3,83 -7,84 0 -7,84 M LUVA
4 243 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU 28,87 5,20 -18,13 5 5 M
5 260 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH 44,09 3,40 -2,91 10 10 M
6 246 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT 53,29 2,81 6,29 5 11,29 M
7 256 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK 29,42 5,10 -17,58 15 15 M
8 250 slapko Saami KAJASKIVEN PEURANVIRNA Marja Koskio EKK 57,48 2,61 10,48 10 20,48 M
  237 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL M
  238 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  242 bedlin Taika TANZARA ZURI Jaana Tunturi HSKH         HYL M
  248 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL M
  249 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki KKK         HYL M
  253 koohon Pyry CHIRPY HUBERTUS Ville Manner JAU         HYL M
  255 mittel Hoppu MAHTI VAHDIN MAXWELL Lydia Myllykangas IMPHA         HYL M
  257 kesvil Jonsu Damocan Lavender Sky Sinikka Koivusaari TUUKK         HYL M
  258 borter Pera Irade's Bur-Berry Anu Lohikainen HEILU         HYL M
  263 stbter Muffe Tehotassun Ensirakkaus Mari Pellikka TUUKK         HYL M
  264 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsén RimA         HYL M
  262 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT         POIS M

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 284 auspai Tinki Red'n Ready Pocahontas Päivi Ruotanen HAU 29,43 5,10 -17,57 0 -17,57 SL LUVA
2 273 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA 29,60 5,07 -17,40 0 -17,40 SL LUVA
3 274 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH 29,99 5,00 -17,01 5 5 SL
4 267 novnou Fanni Mäkiharjun X-Pect Some Fun Samuli Huikuri TAMSK 32,16 4,66 -14,84 5 5 SL
5 283 auskel Kiiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI 39,79 3,77 -7,21 20 20 SL
  265 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL SL
  266 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH         HYL SL
  280 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU         HYL SL
  282 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL SL
  289 borcol Bruu SHADOWAY'S HOCUS POCUS Anu Nevanoja TAMSK         HYL  
  272 espves Kosti CASSIUSCLAY Heidi Auranen LÄGI         POIS  
  275 borcol Fedja QUICKET RAINDROP Katariina Väätänen I-HAH         POIS SL
  279 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH         POIS SL

F agilityrata, maksi 1, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 31, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 322 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu 26,96 5,56 -20,04 0 -20,04 L LUVA
2 308 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU 28,91 5,19 -18,09 0 -18,09 L LUVA
3 324 belpat Simo CHIPPER Roosa Tanhuanpää TUUKK 36,01 4,17 -10,99 0 -10,99 L OIVA
4 309 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD 36,21 4,14 -10,79 0 -10,79 L LUVA
5 311 whippe Lenni Encautom's Eros With Love Susanne Haanpää KOIVU 37,32 4,02 -9,68 0 -9,68 L LUVA
6 316 cirnec Venti IOSONO UNIVERSO Elina Karlsson I-HAH 39,46 3,80 -7,54 0 -7,54 L LUVA
7 318 borcol Pyry Tronic Jaxon Terhi Perkiö VAU 31,13 4,82 -15,87 5 5 L
8 290 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU 33,36 4,50 -13,64 5 5 L
9 297 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas SBCAK 34,05 4,41 -12,95 5 5 L
10 323 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 47,27 3,17 0,27 5 5,27 L
11 314 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 33,44 4,49 -13,56 10 10 L
12 291 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH 36,42 4,12 -10,58 10 10 L
13 312 porves Figo GOTCHA ARTHURIAN LEGEND Sonja Syväpuro I-HAH 44,24 3,39 -2,76 10 10 L
14 307 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS 55,59 2,70 8,59 15 23,59 L
  295 borcol Kona Toberoi Bounty Hunter Hanna Silander KAT         HYL L
  299 borcol Madde WALKING DISASTER'S LOTUS EXIGE Heidi Gräsbeck JAU         HYL L
  300 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL  
  301 borcol Gini TRONIC QUEENIE Tiina Räty KIRSUT         HYL L
  302   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL L
  303 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL L
  305 x-rotu Husco HUSCO Satu Himanen JAU         HYL L
  310 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  313 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri AST         HYL L
  315 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL SL
  319 auskel Narri Belatar's Narrabri Eeva Pudas JANKK         HYL L
  320 auspai Djali WIRNEEN KILPIKONNA Linda Malmlund IMPHA         HYL L
  325 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL L
  326 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL L
  327 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL L
  329 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL L
  331 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL L
  292 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Maija Kirves NAS         POIS L
  294 sakpai RANSU HILLDEMANS QUERIDO Janni Jäske I-HAH         POIS L
  304 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         POIS L
  317 borcol Hitti Hyperion Annika Kuronen I-HAH         POIS L