Kilpailu 24.2.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 2] [E Pikkumini 2] [F Pikkumini 2] [D Mini 2] [E Mini 2] [F Mini 2] [D Medi 2] [E Medi 2] [F Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [E Pikkumaksi 2] [F Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Maksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 2, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 332 chihul Iita Ziraline's Super Survivor Titta Lähdesmäki I-HAH 52,68 3,28 -0,32 0 -0,32 XS LUVA
2 333 chihup NICO NICKO NEBRASCA EDDA Ria Savolainen AGRY 54,43 3,18 1,43 5 6,43  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 2, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 332 chihul Iita Ziraline's Super Survivor Titta Lähdesmäki I-HAH 52,39 2,67 10,39 5 15,39 XS
  208 mäyräk Sokka Sokka Emma Tuominen P-HAU         HYL  
  334 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KOIVU         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 17:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 2, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 333 chihup NICO NICKO NEBRASCA EDDA Ria Savolainen AGRY 51,18 3,38 -1,82 0 -1,82 XS LUVA
  332 chihul Iita Ziraline's Super Survivor Titta Lähdesmäki I-HAH         HYL XS

D agilityrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 335 wecoca Vilda Canja's Clory Crystal Katariina Väätänen I-HAH 38,93 4,44 -14,07 0 -14,07 S OIVA
2 340 parson Roihu Xtremely B-Ballerina Minna Toropainen VAU 39,23 4,41 -13,77 0 -13,77 S LUVA
3 342 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT 40,52 4,27 -12,48 0 -12,48 S LUVA
4 233 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH 50,68 3,41 -2,32 0 -2,32 S
5 337 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Olga Kylmälä HSKH 41,51 4,17 -11,49 5 5 S
6 338 amekar Weston ADELMAS HIDENSEEK WESTON Laura Vuokoski KSSK 44,01 3,93 -8,99 5 5  
7 347 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT 46,07 3,76 -6,93 10 10 S
8 336 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 46,35 3,73 -6,65 10 10 S
9 345 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 63,48 2,73 10,48 5 15,48 S
  339 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL S
  343 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Tero Liljeblom NAS         HYL S
  346 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  341 kääpin Iris Eria Pro Germanika Taina Vainio I-HAH         POIS S
  344 x-rotu Elmeri ELMERI Jasmin Koljonen VAU         POIS S

E hyppyrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 336 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 30,61 4,57 -11,39 0 -11,39 S LUVA
2 342 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT 31,98 4,38 -10,02 0 -10,02 S LUVA
3 346 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 30,39 4,61 -11,61 5 5 S
4 339 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 34,17 4,10 -7,83 5 5 S
5 345 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 47,91 2,92 5,91 0 5,91 S
6 233 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH 45,63 3,07 3,63 5 8,63 S
7 335 wecoca Vilda Canja's Clory Crystal Katariina Väätänen I-HAH 40,21 3,48 -1,79 10 10 S
  337 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Olga Kylmälä HSKH         HYL S
  338 amekar Weston ADELMAS HIDENSEEK WESTON Laura Vuokoski KSSK         HYL S
  340 parson Roihu Xtremely B-Ballerina Minna Toropainen VAU         HYL S
  343 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Tero Liljeblom NAS         HYL S
  347 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL S
  348 popopl Voitto Peregrino Jasmiina Angervuo JANKK         HYL S
  341 kääpin Iris Eria Pro Germanika Taina Vainio I-HAH         POIS S
  344 x-rotu Elmeri ELMERI Jasmin Koljonen VAU         POIS S

F agilityrata, mini 2, kello 17:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 346 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 65,74 2,63 12,74 5 17,74 S
  335 wecoca Vilda Canja's Clory Crystal Katariina Väätänen I-HAH         HYL S
  337 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Olga Kylmälä HSKH         HYL S
  339 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL S
  340 parson Roihu Xtremely B-Ballerina Minna Toropainen VAU         HYL S
  342 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL S
  343 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Tero Liljeblom NAS         HYL S
  345 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI         HYL S
  347 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL S
  348 popopl Voitto Peregrino Jasmiina Angervuo JANKK         HYL S
  344 x-rotu Elmeri ELMERI Jasmin Koljonen VAU         POIS S

D agilityrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 357 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 39,31 4,40 -13,69 0 -13,69 M OIVA
2 349 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 39,92 4,33 -13,08 0 -13,08 M OIVA
3 350 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 43,04 4,02 -9,96 0 -9,96 M LUVA
4 366 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH 49,43 3,50 -3,57 0 -3,57 OIVA
5 362 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 39,43 4,39 -13,57 5 5 M
6 352 kesvil Armi GOLDFIRE'S DIXIE DREAM Riikka Laitinen I-HAH 49,36 3,50 -3,64 5 5 M
7 365 shelam Kira TÄHTIHOVIN JUST PERFECT Noora Lappalainen HyKU Ry 58,59 2,95 5,59 5 10,59 M
  351 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU         HYL M
  353 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL M
  354 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL M
  355 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala TUUKK         HYL M
  356 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL M
  359 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA tarja hämäläinen HAU         HYL M
  360 koohon Tristan Maricosan's Spiritus Quintus Nina Hakanen E-HKK         HYL M
  361 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU         HYL M
  363 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL M
  364 espves Peppi Caraydan Icastica Kerttu Väyrynen HAU         HYL M
  358 pumi Piki Noisy Dog's Elegia Carita Friberg MÄNTS         POIS M

E hyppyrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 349 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 31,73 4,41 -10,27 0 -10,27 M LUVA
2 357 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 33,41 4,19 -8,59 0 -8,59 M LUVA
3 352 kesvil Armi GOLDFIRE'S DIXIE DREAM Riikka Laitinen I-HAH 36,69 3,82 -5,31 0 -5,31 M LUVA
4 363 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 35,93 3,90 -6,07 5 5 M
5 365 shelam Kira TÄHTIHOVIN JUST PERFECT Noora Lappalainen HyKU Ry 36,52 3,83 -5,48 5 5 M
6 360 koohon Tristan Maricosan's Spiritus Quintus Nina Hakanen E-HKK 37,28 3,76 -4,72 5 5 M
7 362 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 38,65 3,62 -3,35 5 5 M
8 359 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA tarja hämäläinen HAU 45,12 3,10 3,12 5 8,12 M
9 355 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala TUUKK 41,64 3,36 -0,36 15 15 M
  350 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK         HYL M
  351 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU         HYL M
  354 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL M
  356 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL M
  364 espves Peppi Caraydan Icastica Kerttu Väyrynen HAU         HYL M
  353 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         POIS M

F agilityrata, medi 2, kello 17:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 364 espves Peppi Caraydan Icastica Kerttu Väyrynen HAU 32,26 5,36 -20,74 0 -20,74 M OIVA
2 361 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU 35,52 4,87 -17,48 0 -17,48 M OIVA
3 356 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 38,30 4,52 -14,70 0 -14,70 M LUVA
4 357 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 40,34 4,29 -12,66 0 -12,66 M
5 350 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 45,01 3,84 -7,99 5 5 M
6 365 shelam Kira TÄHTIHOVIN JUST PERFECT Noora Lappalainen HyKU Ry 56,12 3,08 3,12 10 13,12 M
  262 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT         HYL  
  351 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU         HYL M
  353 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL M
  355 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala TUUKK         HYL M
  359 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA tarja hämäläinen HAU         HYL M
  362 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL M
  363 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL M
  366 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  349 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         POIS M
  358 pumi Piki Noisy Dog's Elegia Carita Friberg MÄNTS         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 379 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 31,25 5,54 -21,75 0 -21,75 SL OIVA
2 370 borcol Tempo TEMPO Heli Kuronen I-HAH 32,55 5,31 -20,45 0 -20,45 SL OIVA
3 378 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI 40,64 4,26 -12,36 0 -12,36 SL LUVA
4 367 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO 43,14 4,01 -9,86 0 -9,86 SL OIVA
5 380 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO 45,36 3,81 -7,64 0 -7,64 SL
6 369 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 36,94 4,68 -16,06 5 5 SL
7 376 novnou Lyyli Chaconne Heidi Nissilä KSSK 48,42 3,57 -4,58 10 10 SL
  368 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI         HYL SL
  371 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Susanna Levänen ERTTI         HYL SL
  372 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL SL
  373 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL SL
  374 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL SL
  375 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH         HYL SL
  377 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         HYL SL
  381 pyrpal RIKU TOTTAKAI ENKS OO TAIKURI Helena Koski KOTKA         HYL SL
  382 auspai Shiro GHOSTEYE'S ICE FLAKE Riikka Bragge PAWS         HYL SL
  384 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL SL
  383 kerter Sissi Irisfingel Enrietta Marika Marjanen VAU         POIS SL

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 13:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 374 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 26,23 5,34 -15,77 0 -15,77 SL OIVA
2 378 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI 33,39 4,19 -8,61 0 -8,61 SL LUVA
3 367 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO 34,05 4,11 -7,95 0 -7,95 SL OIVA
4 377 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 40,01 3,50 -1,99 0 -1,99 SL LUVA
5 376 novnou Lyyli Chaconne Heidi Nissilä KSSK 30,53 4,59 -11,47 5 5 SL
6 384 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH 33,84 4,14 -8,16 5 5 SL
7 369 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 32,32 4,33 -9,68 15 15 SL
  279 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH         HYL  
  368 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI         HYL SL
  370 borcol Tempo TEMPO Heli Kuronen I-HAH         HYL SL
  371 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Susanna Levänen ERTTI         HYL SL
  373 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL SL
  375 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH         HYL SL
  379 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL SL
  380 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO         HYL SL
  381 pyrpal RIKU TOTTAKAI ENKS OO TAIKURI Helena Koski KOTKA         HYL SL
  382 auspai Shiro GHOSTEYE'S ICE FLAKE Riikka Bragge PAWS         HYL SL

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 374 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 34,12 5,07 -18,88 0 -18,88 SL OIVA
2 367 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO 44,05 3,93 -8,95 0 -8,95 SL OIVA
2 380 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO 44,05 3,93 -8,95 0 -8,95 SL LUVA
4 368 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI 42,68 4,05 -10,32 5 5 SL
5 372 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU 35,13 4,92 -17,87 10 10 SL
6 369 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 36,23 4,78 -16,77 15 15 SL
  279 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH         HYL  
  371 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Susanna Levänen ERTTI         HYL SL
  373 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL SL
  376 novnou Lyyli Chaconne Heidi Nissilä KSSK         HYL SL
  378 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI         HYL SL
  381 pyrpal RIKU TOTTAKAI ENKS OO TAIKURI Helena Koski KOTKA         HYL SL
  382 auspai Shiro GHOSTEYE'S ICE FLAKE Riikka Bragge PAWS         HYL SL
  384 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL SL
  370 borcol Tempo TEMPO Heli Kuronen I-HAH         POIS SL
  379 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         POIS SL
  383 kerter Sissi Irisfingel Enrietta Marika Marjanen VAU         POIS SL

D agilityrata, maksi 2, kello 16:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 403 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH 34,89 4,96 -18,11 0 -18,11 L LUVA
2 396 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 30,11 5,75 -22,89 5 5 L
3 398 belpag Bea Beatrice Roosa Tanhuanpää TUUKK 36,26 4,77 -16,74 5 5 L
4 404 x-rotu Colhu COLHU Satu Himanen JAU 39,96 4,33 -13,04 5 5 L
5 397 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW 43,29 4,00 -9,71 5 5 L
6 401 labnou Tira Merryhunter Pink Lily Veera Koskinen HEILU 34,23 5,05 -18,77 10 10 L
7 402 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH 39,41 4,39 -13,59 10 10 L
8 406 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU 38,01 4,55 -14,99 15 15 L
9 386 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 48,55 3,56 -4,45 15 15 L
  385 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL L
  387 borcol Limit Speedoggie Goes Beyond Limits Lotta Tuuva LAU         HYL SL
  390 auspai Orion ZESTFORLIFE UPSIDE DOWN Emma Tammipuu TAMSK         HYL L
  391 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL L
  392 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Heli Kaikkonen KSSK         HYL L
  393 borcol Killu PIGGYLAND'S YOU KNOW MY NAME Ülli Saar           HYL L
  394 belpag Noble Finn Noir Nobleman Mervi Huurros SBPKY         HYL L
  395 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL L
  399 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL L
  388 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         POIS L
  400 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         POIS L

E hyppyrata, maksi 2, kello 13:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 403 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH 29,05 4,82 -12,95 0 -12,95 L LUVA
2 389 eurasi Jymy Essente Oscar O'deau Eija Aronen KOTKA 37,45 3,74 -4,55 0 -4,55 L LUVA
3 396 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 25,76 5,43 -16,24 5 5 L
4 401 labnou Tira Merryhunter Pink Lily Veera Koskinen HEILU 27,82 5,03 -14,18 5 5 L
5 386 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 32,35 4,33 -9,65 5 5 L
6 398 belpag Bea Beatrice Roosa Tanhuanpää TUUKK 40,52 3,46 -1,48 20 20 L
  385 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL L
  387 borcol Limit Speedoggie Goes Beyond Limits Tiiu Toijala HAU         HYL SL
  390 auspai Orion ZESTFORLIFE UPSIDE DOWN Emma Tammipuu TAMSK         HYL L
  391 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL L
  392 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Heli Kaikkonen KSSK         HYL L
  393 borcol Killu PIGGYLAND'S YOU KNOW MY NAME Ülli Saar           HYL L
  394 belpag Noble Finn Noir Nobleman Mervi Huurros SBPKY         HYL L
  397 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL L
  399 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL L
  402 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL L
  405 borcol Gea Peatdigger Rose Laura Nissinen HSKH         HYL SL
  406 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU         HYL L
  388 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         POIS L
  400 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         POIS L

F agilityrata, maksi 2, kello 17:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 390 auspai Orion ZESTFORLIFE UPSIDE DOWN Emma Tammipuu TAMSK 40,97 4,22 -12,03 0 -12,03 L OIVA
2 389 eurasi Jymy Essente Oscar O'deau Eija Aronen KOTKA 48,85 3,54 -4,15 0 -4,15 L LUVA
3 387 borcol Limit Speedoggie Goes Beyond Limits Lotta Tuuva LAU 40,39 4,28 -12,61 5 5 SL
4 392 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Heli Kaikkonen KSSK 44,50 3,89 -8,50 10 10 L
5 393 borcol Killu PIGGYLAND'S YOU KNOW MY NAME Ülli Saar   37,92 4,56 -15,08 15 15 L
6 402 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH 40,53 4,27 -12,47 15 15 L
7 396 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 42,79 4,04 -10,21 15 15 L
  385 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL L
  386 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL L
  391 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL L
  397 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL L
  398 belpag Bea Beatrice Roosa Tanhuanpää TUUKK         HYL L
  399 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL L
  401 labnou Tira Merryhunter Pink Lily Veera Koskinen HEILU         HYL L
  403 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL L
  406 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU         HYL L
  388 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         POIS L
  400 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         POIS L