Kilpailu 16.3.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 29, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 33,14 5,37 -16,86 0 -16,86 M
2 36 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry 34,05 5,23 -15,95 0 -15,95 M
3 28 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU 35,59 5,00 -14,41 0 -14,41 M
4 12 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK 36,75 4,84 -13,25 0 -13,25 M
5 23 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 37,84 4,70 -12,16 5 5 M
6 1 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST 40,61 4,38 -9,39 10 10 M
  2 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL M
  3 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL M
  4 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL M
  6 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH         HYL M
  8 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU         HYL M
  9 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL M
  13 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL M
  14 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS         HYL M
  15 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU         HYL M
  17 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  20 shelam Taika SOPURIINAN TAIKA Yrjö Rajaheimo KKK         HYL M
  21 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL M
  24 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL M
  26 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL M
  27 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL M
  30 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH         HYL M
  34 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL M
  35 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL M
  37 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL M
  38 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila KIRSUT         HYL M
  39 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  41 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  42 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL M
  31 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         POIS M
  40 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS M

B hyppyrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 34, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 34,47 4,82 -7,53 0 -7,53 M
2 41 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU 35,15 4,72 -6,85 0 -6,85 M SERT-H
3 33 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 35,36 4,69 -6,64 0 -6,64 M
4 17 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 35,54 4,67 -6,46 0 -6,46 M
5 13 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 38,13 4,35 -3,87 0 -3,87 M
6 6 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 43,60 3,81 1,60 0 1,60 M
7 28 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU 36,14 4,59 -5,86 5 5 M
8 38 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila KIRSUT 36,42 4,56 -5,58 5 5 M
9 19 shelam Netta FUNNY TRICK'S ALMOST FAMOUS Jennika Mattila BAT 37,23 4,46 -4,77 5 5 M
10 7 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 37,66 4,41 -4,34 5 5 M
11 35 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 40,23 4,13 -1,77 5 5 M
12 34 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 40,89 4,06 -1,11 5 5 M
13 2 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 38,85 4,27 -3,15 10 10 M
14 23 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 41,19 4,03 -0,81 10 10 M
15 8 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 36,19 4,59 -5,81 15 15 M
16 36 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry 43,23 3,84 1,23 15 16,23 M
  1 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL M
  3 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL M
  4 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL M
  5 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL M
  9 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL M
  10 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  11 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL M
  12 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK         HYL M
  14 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS         HYL M
  15 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU         HYL M
  16 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  18 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry         HYL M
  20 shelam Taika SOPURIINAN TAIKA Yrjö Rajaheimo KKK         HYL M
  21 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL M
  22 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL M
  27 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL M
  32 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL M
  37 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL M
  24 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS M
  25 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS M
  26 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         POIS M
  29 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS M
  30 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH         POIS M
  31 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         POIS M
  40 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS M

C agilityrata, medi 3, kello 11:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 31, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 35,49 5,44 -19,51 0 -19,51 M
2 6 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 45,21 4,27 -9,79 0 -9,79 M SERT-A
3 13 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 40,67 4,75 -14,33 5 5 M
4 12 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK 42,79 4,51 -12,21 5 5 M
5 22 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH 42,99 4,49 -12,01 5 5 M
6 14 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS 51,84 3,72 -3,16 5 5 M
7 28 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU 35,65 5,41 -19,35 10 10 M
8 3 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 45,87 4,21 -9,13 10 10 M
9 18 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 49,62 3,89 -5,38 10 10 M
10 23 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 51,67 3,74 -3,33 10 10 M
11 8 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 43,11 4,48 -11,89 15 15 M
12 20 shelam Taika SOPURIINAN TAIKA Yrjö Rajaheimo KKK 50,76 3,80 -4,24 15 15 M
  1 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL M
  2 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL M
  4 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL M
  5 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL M
  7 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL M
  9 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL M
  11 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL M
  15 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU         HYL M
  16 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  17 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  24 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL M
  27 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL M
  33 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         HYL M
  34 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL M
  35 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL M
  36 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry         HYL M
  38 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila KIRSUT         HYL M
  39 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  41 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  26 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         POIS M
  29 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS M
  30 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH         POIS M
  31 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         POIS M
  40 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS M

C agilityrata, pikkumini 3, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,19 4,47 -11,81 0 -11,81 XS
2 43 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 38,90 4,96 -16,10 15 15 XS
  44 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL XS

C agilityrata, mini 3, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 25, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 parson Freya Follow The Leader Frisky Blizzard Jelena Marzaljuk   34,42 5,61 -20,58 0 -20,58 S SERT-A AVA
2 56 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 40,27 4,79 -14,73 0 -14,73 S
3 72 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU 41,26 4,68 -13,74 0 -13,74 S
4 63 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RimA 40,78 4,73 -14,22 5 5 S
5 71 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 40,88 4,72 -14,12 5 5 S
6 70 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 44,57 4,33 -10,43 5 5 S
7 69 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 45,11 4,28 -9,89 5 5 S
8 68 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 47,52 4,06 -7,48 5 5 S
9 48 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 38,18 5,06 -16,82 10 10 S
10 47 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 47,96 4,02 -7,04 15 15 S
11 58 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH 60,51 3,19 5,51 10 15,51 S
12 67 borter Colo Electra Pasi Vesenterä BAT 45,77 4,22 -9,23 20 20 S
  49 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL S
  52 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL S
  53 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL S
  55 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL S
  59 parson Des PARTY NONSTOP DESIRE Jurii Lunjov           HYL S
  60 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HAU         HYL S
  61 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RimA         HYL S
  62 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         HYL S
  65 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         HYL S
  66 kääpin Roxy Millgret Reya Triine Piirsalu           HYL S
  74 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RimA         HYL S
  75 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL S
  76 parson Fly DOUBLE BARREL'S TASTY TOSCANA Sari Puusaari RimA         HYL S
  51 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         POIS S
  54 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS S
  57 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         POIS S
  64 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         POIS S
  77 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         POIS S

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 13:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 39,99 4,15 -2,01 0 -2,01 XS
2 43 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 40,52 4,10 -1,48 0 -1,48 XS
  44 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL XS

B hyppyrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 24, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 parson Des PARTY NONSTOP DESIRE Jurii Lunjov   35,15 4,72 -6,85 0 -6,85 S SERT-H AVA-H
2 66 kääpin Roxy Millgret Reya Triine Piirsalu   35,54 4,67 -6,46 0 -6,46 S
3 71 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 39,46 4,21 -2,54 0 -2,54 S
4 74 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RimA 39,56 4,20 -2,44 0 -2,44 S
5 46 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 39,88 4,16 -2,12 0 -2,12 S
6 63 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RimA 40,29 4,12 -1,71 0 -1,71 S
7 49 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK 42,29 3,93 0,29 0 0,29 S
8 53 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 43,04 3,86 1,04 0 1,04 S
9 68 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 44,65 3,72 2,65 0 2,65 S
10 73 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 46,45 3,57 4,45 0 4,45 S
11 62 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 34,55 4,80 -7,45 5 5 S
12 67 borter Colo Electra Pasi Vesenterä BAT 36,83 4,51 -5,17 5 5 S
13 76 parson Fly DOUBLE BARREL'S TASTY TOSCANA Sari Puusaari RimA 38,57 4,30 -3,43 5 5 S
14 48 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 38,73 4,29 -3,27 5 5 S
15 75 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 40,11 4,14 -1,89 5 5 S
16 52 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 47,89 3,47 5,89 0 5,89 S
17 70 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 42,90 3,87 0,90 5 5,90 S
  47 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL S
  50 parson Freya Follow The Leader Frisky Blizzard Jelena Marzaljuk           HYL S
  55 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL S
  58 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH         HYL S
  61 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RimA         HYL S
  69 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL S
  72 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU         HYL S
  51 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         POIS S
  54 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS S
  56 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY         POIS S
  57 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         POIS S
  64 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         POIS S
  77 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         POIS S

A agilityrata, pikkumini 3, kello 14:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,01 4,14 -6,99 0 -6,99 XS
  43 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL XS
  44 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL XS

A agilityrata, mini 3, kello 14:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 32,43 5,49 -17,57 0 -17,57 S
2 59 parson Des PARTY NONSTOP DESIRE Jurii Lunjov   34,93 5,10 -15,07 0 -15,07 S SERT-A AVA
3 56 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 35,87 4,96 -14,13 0 -14,13 S
4 72 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU 37,34 4,77 -12,66 0 -12,66 S
5 70 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 38,43 4,63 -11,57 0 -11,57 S
6 55 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 44,50 4,00 -5,50 0 -5,50 S
7 52 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 45,69 3,90 -4,31 0 -4,31 S
8 53 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 46,83 3,80 -3,17 0 -3,17 S
9 73 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 47,97 3,71 -2,03 0 -2,03 S
10 48 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 37,83 4,71 -12,17 5 5 S
11 68 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 45,88 3,88 -4,12 5 5 S
12 50 parson Freya Follow The Leader Frisky Blizzard Jelena Marzaljuk   35,06 5,08 -14,94 10 10 S
13 46 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 35,92 4,96 -14,08 10 10 S
14 58 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH 53,49 3,33 3,49 10 13,49 S
15 66 kääpin Roxy Millgret Reya Triine Piirsalu   38,98 4,57 -11,02 20 20 S
  49 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL S
  61 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RimA         HYL S
  63 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RimA         HYL S
  67 borter Colo Electra Pasi Vesenterä BAT         HYL S
  69 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL S
  71 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  74 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RimA         HYL S
  75 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL S
  76 parson Fly DOUBLE BARREL'S TASTY TOSCANA Sari Puusaari RimA         HYL S
  51 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         POIS S
  54 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS S
  57 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         POIS S
  64 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         POIS S
  77 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         POIS S

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius KLUBI 39,21 5,05 -12,79 0 -12,79 SL
2 92 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 39,40 5,03 -12,60 0 -12,60 SL
3 90 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 40,84 4,85 -11,16 0 -11,16 SL
4 84 borcol Sotku EYEWITNESS LIVIN' ON THE EDGE Outi Lehvä HAU 39,84 4,97 -12,16 5 5 SL
5 79 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 51,04 3,88 -0,96 5 5 SL
6 95 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HyKU Ry 43,95 4,51 -8,05 10 10 SL
7 89 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 44,80 4,42 -7,20 15 15 SL
8 83 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 53,32 3,71 1,32 15 16,32 SL
9 94 borcol Selma Maple Yard Impiger Hanna Jäntti HAU 42,52 4,66 -9,48 30 30 SL
  78 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL SL
  80 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL SL
  82 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL SL
  87 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL SL
  91 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK         HYL SL
  96 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT         HYL SL
  97 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL SL
  98 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  86 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS SL
  88 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         POIS SL
  93 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         POIS SL

A agilityrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 38, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 borcol Fay Proforza Magnificent Marge Mitt   34,57 5,73 -17,43 0 -17,43 L
2 128 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 36,61 5,41 -15,39 0 -15,39 SL
3 124 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 38,88 5,09 -13,12 0 -13,12 SL
4 101 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 39,63 5,00 -12,37 0 -12,37 L
5 111 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 46,21 4,28 -5,79 0 -5,79 L
6 119 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 48,69 4,07 -3,31 0 -3,31 L
7 108 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 38,27 5,17 -13,73 5 5 L
8 99 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 39,99 4,95 -12,01 5 5 L
9 123 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 45,70 4,33 -6,30 5 5 L
10 125 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu 36,90 5,37 -15,10 10 10 L
11 121 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 38,70 5,12 -13,30 10 10 L
12 113 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 39,12 5,06 -12,88 10 10 L
13 137 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 44,72 4,43 -7,28 10 10 L
14 126 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 45,94 4,31 -6,06 10 10 SL
15 131 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 50,33 3,93 -1,67 10 10 L
16 102 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU 35,98 5,50 -16,02 15 15 L
17 105 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius KLUBI 40,96 4,83 -11,04 15 15 L
  100 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL L
  103 lyhcol Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA         HYL L
  104 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL L
  106 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  107 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  109 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL L
  110 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  112 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL L
  114 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL L
  116 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL L
  117 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL SL
  118 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL L
  120 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry         HYL L
  127 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL L
  129 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL L
  130 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  132 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  133 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  134 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  135 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL SL
  136 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL SL

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 16:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius KLUBI 34,30 5,25 -10,70 0 -10,70 SL
2 92 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 35,29 5,10 -9,71 0 -9,71 SL
3 85 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 41,55 4,33 -3,45 0 -3,45 SL
4 89 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 42,40 4,25 -2,60 0 -2,60 SL
5 83 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 42,48 4,24 -2,52 0 -2,52 SL
6 79 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 38,03 4,73 -6,97 5 5 SL
  78 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL SL
  80 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL SL
  82 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL SL
  84 borcol Sotku EYEWITNESS LIVIN' ON THE EDGE Outi Lehvä HAU         HYL SL
  87 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL SL
  90 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL SL
  91 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK         HYL SL
  94 borcol Selma Maple Yard Impiger Hanna Jäntti HAU         HYL SL
  95 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HyKU Ry         HYL SL
  96 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT         HYL SL
  97 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL SL
  98 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  86 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS SL
  88 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         POIS SL
  93 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         POIS SL

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 38, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu 33,00 5,45 -12,00 0 -12,00 L
2 121 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 33,96 5,30 -11,04 0 -11,04 L SERT-H
3 124 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 36,19 4,97 -8,81 0 -8,81 SL
4 103 lyhcol Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA 41,32 4,36 -3,68 0 -3,68 L
5 100 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 32,46 5,55 -12,54 5 5 L
6 133 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 33,40 5,39 -11,60 5 5 L
7 135 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 34,07 5,28 -10,93 5 5 SL
8 120 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry 36,55 4,92 -8,45 5 5 L
9 128 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 37,27 4,83 -7,73 5 5 SL
10 123 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 38,07 4,73 -6,93 5 5 L
11 129 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 40,09 4,49 -4,91 5 5 L
12 117 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 40,18 4,48 -4,82 5 5 SL
13 130 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 38,08 4,73 -6,92 10 10 L
14 137 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 42,11 4,27 -2,89 10 10 L
15 105 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius KLUBI 39,35 4,57 -5,65 15 15 L
16 126 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 40,14 4,48 -4,86 15 15 SL
  99 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL L
  101 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL L
  102 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL L
  104 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL L
  106 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  107 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  108 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL L
  109 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL L
  110 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  111 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL L
  112 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL L
  113 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL L
  114 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL L
  115 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL L
  116 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL L
  118 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL L
  119 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL L
  122 borcol Fay Proforza Magnificent Marge Mitt           HYL L
  127 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL L
  132 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  134 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  136 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL SL

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 18:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 15, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH 43,82 4,63 -11,18 0 -11,18 SL SERT-A
2 91 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK 44,87 4,52 -10,13 0 -10,13 SL
3 82 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 45,15 4,50 -9,85 0 -9,85 SL
4 79 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 50,86 3,99 -4,14 0 -4,14 SL
5 84 borcol Sotku EYEWITNESS LIVIN' ON THE EDGE Outi Lehvä HAU 40,45 5,02 -14,55 5 5 SL
6 89 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 46,65 4,35 -8,35 5 5 SL
7 96 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT 46,50 4,37 -8,50 10 10 SL
8 80 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 51,49 3,94 -3,51 20 20 SL
  78 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL SL
  81 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius KLUBI         HYL SL
  83 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL SL
  90 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL SL
  94 borcol Selma Maple Yard Impiger Hanna Jäntti HAU         HYL SL
  95 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HyKU Ry         HYL SL
  98 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  86 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS SL
  88 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         POIS SL
  93 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         POIS SL

C agilityrata, maksi 3, kello 18:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 35, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 borcol Fay Proforza Magnificent Marge Mitt   36,28 5,60 -18,72 0 -18,72 L
2 110 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 38,86 5,22 -16,14 0 -16,14 L
3 113 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 39,98 5,08 -15,02 0 -15,02 L
3 114 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 39,98 5,08 -15,02 0 -15,02 L
5 104 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 41,36 4,91 -13,64 0 -13,64 L
6 101 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 42,67 4,76 -12,33 0 -12,33 L
7 100 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 37,95 5,35 -17,05 5 5 L
8 136 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 38,59 5,26 -16,41 5 5 SL
9 128 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 38,92 5,22 -16,08 5 5 SL
10 108 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 40,62 5,00 -14,38 5 5 L
11 120 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry 44,83 4,53 -10,17 5 5 L
12 103 lyhcol Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA 51,22 3,96 -3,78 5 5 L
13 137 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 47,05 4,31 -7,95 10 10 L
14 111 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 48,43 4,19 -6,57 10 10 L
15 134 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 44,37 4,58 -10,63 15 15 L
16 99 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 47,53 4,27 -7,47 15 15 L
17 117 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 46,20 4,39 -8,80 20 20 SL
  102 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL L
  105 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius KLUBI         HYL L
  106 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  107 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  109 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL L
  112 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL L
  115 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL L
  116 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL L
  119 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL L
  121 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL L
  125 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  126 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  127 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL L
  129 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL L
  130 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  132 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  133 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  135 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL SL
  118 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         POIS L