Kilpailu 17.3.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 2, ihanneaika 64 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 51,14 3,75 -12,86 5 5 XS
2 140 wecope Tyyne BERYLLOS FLIRT AND FIRE Timo Utriainen HPSK 55,46 3,46 -8,54 5 5 XS

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 9, ihanneaika 64 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 engkte Dora BONWILD PUNK ROCKER Sonja Rantti BAT 41,18 4,66 -22,82 0 -22,82 S LUVA
2 155 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU 44,90 4,28 -19,10 15 15 S
3 145 borter Dura JUNIPERMOOR'S WILLIE WAGTAIL Maija Summa AST 49,29 3,90 -14,71 15 15 S
4 142 kääpin Greta Kinghill's Graceland Mia Küttner I-HAH 58,82 3,26 -5,18 15 15 S
5 147 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 69,37 2,77 5,37 10 15,37 S
  144 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL S
  149 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU         HYL S
  153 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  154 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL S
  146 borter Toci Junipermoor's Thorny Devil Erja Suni-Räsänen BAT         POIS S
  151 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         POIS S

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 9, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 157 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY 41,05 4,68 -20,95 0 -20,95 M LUVA
  156 cocspa Karkki HOSSING PIPER Sanna Toivola-Järvinen KLUBI         HYL M
  158 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH         HYL M
  160 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL M
  165 lagrom Cira FOOGEL CASTAGNA Hannele Aalto IMPHA         HYL M
  166 shelam Rölli LUONNIKKAAN AINOA LAATUAAN Nina Latva KSSK         HYL M
  167 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         HYL M
  171 cocspa Tiku WILD TYPE BE GOOD BLACKFOOT Lotta Kortteinen HSKH         HYL M
  172 espves Temppu Concurrido Mercurio Antti Sorsa JAU         HYL M

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 175 auspai Tinki Red'n Ready Pocahontas Päivi Ruotanen HAU 40,94 4,69 -21,06 5 5 SL
2 178 auspai Loru Wirneen Loistava Loruilija Tuuli Lindroos HAU 45,84 4,19 -16,16 15 15 SL
  176 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH         HYL SL
  180 novnou Peppi FOXDROP'S MARQUISE Anette Puolakka HSKH         HYL SL
  181 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT         HYL SL

D agilityrata, maksi 1, kello 9:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 20, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 199 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU 42,55 4,51 -19,45 0 -19,45 L LUVA
2 194 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 45,59 4,21 -16,41 0 -16,41 L OIVA
3 205 borcol Hemi Peatdigger Zen Nimble Jarno Venäläinen KOTKA 35,07 5,47 -26,93 5 5 L
4 189 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD 42,92 4,47 -19,08 5 5 L
5 185 suusna Naomi LIBENS GRAU EMPIRIA Juho Seppälä JANKK 47,88 4,01 -14,12 5 5 L
6 190 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK 49,36 3,89 -12,64 5 5 L
7 195 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri AST 34,30 5,60 -27,70 15 15 L
8 191 pitcol Aslan Maple Yard Quite Blue Kajsa Westerlund KKK 55,88 3,44 -6,12 15 15 L
  183 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL L
  184 x-rotu Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL L
  186 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL SL
  188 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä AST         HYL L
  192 belpat Hurma Off Line's Chicdose Emilia Nieminen CITYB         HYL L
  196 belpag Disa FINN NOIR PARADIS Anniina Jähi KOTKA         HYL L
  197 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  198 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL L
  200 auskel Into SANTOS'SOURIANT BRICIUS NOIR Hanne Karhu HSKH         HYL L
  201 borcol Cara OAKMEADOW OH PRETTY WOMAN Maria Huttunen SiSu         HYL SL
  202 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL SL
  204 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH         HYL L

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 31,00 4,94 -16,00 0 -16,00 XS LUVA
  139 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         HYL XS
  140 wecope Tyyne BERYLLOS FLIRT AND FIRE Timo Utriainen HPSK         HYL XS

E hyppyrata, mini 1, kello 10:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU 33,26 4,60 -13,74 0 -13,74 S LUVA
2 147 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 40,43 3,78 -6,57 0 -6,57 S PAVA
3 146 borter Toci Junipermoor's Thorny Devil Erja Suni-Räsänen BAT 44,09 3,47 -2,91 0 -2,91 S LUVA
4 148 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Kanniainen HAU 34,51 4,43 -12,49 10 10 S
  143 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT         HYL S
  144 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL S
  145 borter Dura JUNIPERMOOR'S WILLIE WAGTAIL Maija Summa AST         HYL S
  149 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU         HYL S
  150 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas KKK         HYL S
  152 parson Tiiti SILFVERSTEN'S LOVEGAME Vera Nissin HAU         HYL S
  153 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  155 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU         HYL S
  151 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         POIS S

E hyppyrata, medi 1, kello 10:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 espves Temppu Concurrido Mercurio Antti Sorsa JAU 30,89 4,95 -14,11 0 -14,11 M LUVA
2 166 shelam Rölli LUONNIKKAAN AINOA LAATUAAN Nina Latva KSSK 33,52 4,56 -11,48 0 -11,48 M LUVA
3 157 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY 31,17 4,91 -13,83 5 5 M
4 158 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH 43,35 3,53 -1,65 5 5 M
5 171 cocspa Tiku WILD TYPE BE GOOD BLACKFOOT Lotta Kortteinen HSKH 39,60 3,86 -5,40 10 10 M
6 164 koohon Riemu CAVALRIINA'S JANTE JIMENO Petra Snellman-Niemenpalo HAU 40,47 3,78 -4,53 10 10 M
7 163 parson Aku Piristeen Poppa Mies Aulikki Korhonen HSKH 44,73 3,42 -0,27 10 10 M
8 159 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH 47,22 3,24 2,22 10 12,22 M
  161 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT         HYL M
  165 lagrom Cira FOOGEL CASTAGNA Hannele Aalto IMPHA         HYL M
  168 parson Ruuti SCOTSTYLES SANDSTORM Annukka Korpijaakko HAU         HYL M
  170 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH         HYL M
  162 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT         POIS M
  169 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         POIS M

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:35, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 178 auspai Loru Wirneen Loistava Loruilija Tuuli Lindroos HAU 28,17 5,43 -14,83 0 -14,83 SL LUVA
2 176 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH 36,01 4,25 -6,99 5 5 SL
  175 auspai Tinki Red'n Ready Pocahontas Päivi Ruotanen HAU         HYL SL
  179 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL SL
  180 novnou Peppi FOXDROP'S MARQUISE Anette Puolakka HSKH         HYL SL
  181 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT         HYL SL
  182 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT         HYL SL
  173 espves Luna MARAVILLOSO LA NINA BONITA Ella Lindberg HAU         POIS SL
  174 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Outi Lehvä HAU         POIS SL
  177 meksik Monty Parker Kristiina Jokimies I-HAH         POIS SL

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:35, tuomari Rauno Virta, koirakoita 19, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 borcol Hemi Peatdigger Zen Nimble Jarno Venäläinen KOTKA 25,57 5,98 -17,43 0 -17,43 L LUVA
2 193 borcol Pixie Karmiwan Åhittaja Johanna Troberg PORSK 31,64 4,84 -11,36 10 10 L
3 203 auspai Djali WIRNEEN KILPIKONNA Linda Malmlund IMPHA 37,32 4,10 -5,68 10 10 L
4 191 pitcol Aslan Maple Yard Quite Blue Kajsa Westerlund KKK 45,84 3,34 2,84 10 12,84 L
5 186 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU 34,00 4,50 -9,00 15 15 SL
6 184 x-rotu Bob BOB Saara Hakakoski HSKH 40,85 3,75 -2,15 15 15 L
7 199 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU 36,42 4,20 -6,58 20 20 L
  185 suusna Naomi LIBENS GRAU EMPIRIA Juho Seppälä JANKK         HYL L
  187 auspai Roosa CAPRICOLE GOLD'N GLOW Erja Taskila HSKH         HYL L
  188 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä AST         HYL L
  189 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL L
  190 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK         HYL L
  192 belpat Hurma Off Line's Chicdose Emilia Nieminen CITYB         HYL L
  196 belpag Disa FINN NOIR PARADIS Anniina Jähi KOTKA         HYL L
  198 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL L
  200 auskel Into SANTOS'SOURIANT BRICIUS NOIR Hanne Karhu HSKH         HYL L
  201 borcol Cara OAKMEADOW OH PRETTY WOMAN Maria Huttunen SiSu         HYL SL
  202 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL SL
  204 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH         HYL L
  194 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         POIS L

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:50, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  138 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT         HYL XS
  139 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         HYL XS
  140 wecope Tyyne BERYLLOS FLIRT AND FIRE Timo Utriainen HPSK         HYL XS

F agilityrata, mini 1, kello 12:50, tuomari Rauno Virta, koirakoita 8, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK 39,95 4,41 -18,05 0 -18,05 S LUVA
2 155 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU 40,18 4,38 -17,82 10 10 S
3 145 borter Dura JUNIPERMOOR'S WILLIE WAGTAIL Maija Summa AST 41,49 4,24 -16,51 10 10 S
4 144 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH 68,99 2,55 10,99 10 20,99 S
  141 engkte Dora BONWILD PUNK ROCKER Sonja Rantti BAT         HYL S
  142 kääpin Greta Kinghill's Graceland Mia Küttner I-HAH         HYL S
  146 borter Toci Junipermoor's Thorny Devil Erja Suni-Räsänen BAT         HYL S
  154 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL S

F agilityrata, medi 1, kello 12:50, tuomari Rauno Virta, koirakoita 10, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 cocspa Tiku WILD TYPE BE GOOD BLACKFOOT Lotta Kortteinen HSKH 43,74 4,02 -12,26 0 -12,26 M LUVA
2 166 shelam Rölli LUONNIKKAAN AINOA LAATUAAN Nina Latva KSSK 50,01 3,52 -5,99 5 5 M
3 167 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT 58,86 2,99 2,86 5 7,86 M
4 164 koohon Riemu CAVALRIINA'S JANTE JIMENO Petra Snellman-Niemenpalo HAU 46,69 3,77 -9,31 15 15 M
  157 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY         HYL M
  158 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH         HYL M
  160 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL M
  163 parson Aku Piristeen Poppa Mies Aulikki Korhonen HSKH         HYL M
  165 lagrom Cira FOOGEL CASTAGNA Hannele Aalto IMPHA         HYL M
  172 espves Temppu Concurrido Mercurio Antti Sorsa JAU         HYL M
  162 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT         POIS M

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:35, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 175 auspai Tinki Red'n Ready Pocahontas Päivi Ruotanen HAU 37,53 4,69 -18,47 0 -18,47 SL OIVA
  176 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH         HYL SL
  179 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL SL
  180 novnou Peppi FOXDROP'S MARQUISE Anette Puolakka HSKH         HYL SL
  182 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT         HYL SL

F agilityrata, maksi 1, kello 13:35, tuomari Rauno Virta, koirakoita 18, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 196 belpag Disa FINN NOIR PARADIS Anniina Jähi KOTKA 40,64 4,33 -15,36 0 -15,36 L LUVA
2 192 belpat Hurma Off Line's Chicdose Emilia Nieminen CITYB 43,31 4,06 -12,69 0 -12,69 L LUVA
3 184 x-rotu Bob BOB Saara Hakakoski HSKH 44,54 3,95 -11,46 0 -11,46 L OIVA
4 185 suusna Naomi LIBENS GRAU EMPIRIA Juho Seppälä JANKK 46,59 3,78 -9,41 0 -9,41 L LUVA
5 205 borcol Hemi Peatdigger Zen Nimble Jarno Venäläinen KOTKA 33,44 5,26 -22,56 5 5 L
6 191 pitcol Aslan Maple Yard Quite Blue Kajsa Westerlund KKK 48,02 3,67 -7,98 5 5 L
7 187 auspai Roosa CAPRICOLE GOLD'N GLOW Erja Taskila HSKH 54,94 3,20 -1,06 10 10 L
8 189 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD 44,18 3,98 -11,82 20 20 L
9 201 borcol Cara OAKMEADOW OH PRETTY WOMAN Maria Huttunen SiSu 44,33 3,97 -11,67 20 20 SL
  183 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  186 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL SL
  188 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä AST         HYL L
  190 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK         HYL L
  195 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri AST         HYL L
  197 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  198 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL L
  200 auskel Into SANTOS'SOURIANT BRICIUS NOIR Hanne Karhu HSKH         HYL L
  202 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL SL
  194 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         POIS L
  204 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH         POIS L

D agilityrata, pikkumini 2, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 39,71 4,21 -12,29 5 5 XS

D agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 212 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 41,12 4,06 -10,88 0 -10,88 S OIVA
2 211 shelam Bella LINNAISTEN GOLDEN GIFT OF LOVE Camilla Ahokas AST 45,60 3,66 -6,40 10 10 S
3 209 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 46,35 3,60 -5,65 10 10 S
4 207 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 55,52 3,01 3,52 10 13,52 S
  208 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S
  210 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA         HYL S
  213 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT         HYL S

D agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 48,04 3,48 -3,96 0 -3,96 M LUVA
2 219 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT 36,80 4,54 -15,20 5 5 M
3 221 walter Uuzo Upos Inca Legend Katja Ojala KOTKA 44,54 3,75 -7,46 5 5 M
4 215 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT 37,40 4,47 -14,60 10 10 M
5 216 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT 40,25 4,15 -11,75 15 15 M
6 223 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 53,10 3,15 1,10 15 16,10 M
7 227 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 49,78 3,35 -2,22 20 20 M
  226 kesvil Armi GOLDFIRE'S DIXIE DREAM Riikka Laitinen I-HAH 88,37 1,89 36,37 0 HYL M
  218 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL M
  220 pumi Sara Noisy Dog's Eufonia Minna Niskapohja KSSK         HYL M
  225 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL M
  224 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         POIS M

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  228 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen AST         HYL SL
  229 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL SL
  230 auspai Viivi Red'n Ready Snow White Tiina Luoma-Lehtinen ATD         HYL SL
  231 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         HYL SL
  232 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI         HYL SL
  233 shelam Kassu FIRABELLEN KASIMIR BLINGSTRÖM Nina Latva KSSK         HYL SL
  234 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL SL
  235 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL SL

D agilityrata, maksi 2, kello 15:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 30,71 5,44 -21,29 0 -21,29 L LUVA
2 237 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB 42,62 3,92 -9,38 0 -9,38 L OIVA
3 240 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH 40,77 4,10 -11,23 10 10 L
4 241 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 36,34 4,60 -15,66 15 15 L
5 236 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 54,12 3,09 2,12 15 17,12 L
6 244 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH 39,03 4,28 -12,97 20 20 L
  239 belpag Noble Finn Noir Nobleman Mervi Huurros SBPKY         HYL L
  243 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL L

E hyppyrata, mini 2, kello 16:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 34,61 4,77 -12,39 0 -12,39 S LUVA
2 211 shelam Bella LINNAISTEN GOLDEN GIFT OF LOVE Camilla Ahokas AST 39,52 4,18 -7,48 10 10 S
3 210 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 55,46 2,98 8,46 10 18,46 S
  208 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S
  209 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL S
  212 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S

E hyppyrata, medi 2, kello 16:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT 28,71 5,75 -18,29 0 -18,29 M LUVA
2 217 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 34,94 4,72 -12,06 0 -12,06 M LUVA
3 218 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 30,75 5,37 -16,25 5 5 M
4 227 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 37,20 4,44 -9,80 5 5 M
  214 kesvil Qma JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu         HYL M
  216 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL M
  220 pumi Sara Noisy Dog's Eufonia Minna Niskapohja KSSK         HYL M
  221 walter Uuzo Upos Inca Legend Katja Ojala KOTKA         HYL M
  222 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  225 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL M
  224 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         POIS M

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 17:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 231 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 40,60 4,06 -6,40 0 -6,40 SL LUVA
2 234 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH 34,30 4,81 -12,70 5 5 SL
3 235 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH 29,35 5,62 -17,65 10 10 SL
  228 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen AST         HYL SL
  230 auspai Viivi Red'n Ready Snow White Tiina Luoma-Lehtinen ATD         HYL SL
  232 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI         HYL SL
  233 shelam Kassu FIRABELLEN KASIMIR BLINGSTRÖM Nina Latva KSSK         HYL SL

E hyppyrata, maksi 2, kello 17:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 240 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH 32,53 5,07 -14,47 0 -14,47 L OIVA
  238 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  239 belpag Noble Finn Noir Nobleman Mervi Huurros SBPKY         HYL L
  241 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  242 borcol Gea Peatdigger Rose Laura Nissinen HSKH         HYL SL
  243 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL L
  244 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL L
  237 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         POIS L

F agilityrata, pikkumini 2, kello 18:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  206 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD         HYL XS

F agilityrata, mini 2, kello 18:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 shelam Bella LINNAISTEN GOLDEN GIFT OF LOVE Camilla Ahokas AST 43,90 4,15 -12,10 5 5 S
2 207 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 52,71 3,45 -3,29 5 5 S
  208 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S
  209 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL S
  212 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  213 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT         HYL S

F agilityrata, medi 2, kello 18:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 221 walter Uuzo Upos Inca Legend Katja Ojala KOTKA 46,55 3,91 -9,45 0 -9,45 M OIVA
2 217 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 47,06 3,87 -8,94 0 -8,94 M OIVA
3 227 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 47,49 3,83 -8,51 0 -8,51 M LUVA
4 214 kesvil Qma JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu 34,84 5,22 -21,16 5 5 M
5 218 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 37,63 4,84 -18,37 5 5 M
6 223 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 62,86 2,90 6,86 10 16,86 M
  215 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         HYL M
  219 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT         HYL M
  220 pumi Sara Noisy Dog's Eufonia Minna Niskapohja KSSK         HYL M
  222 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  225 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL M
  224 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         POIS M

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 18:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU 40,88 4,45 -15,12 10 10 SL
2 235 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH 44,50 4,09 -11,50 25 25 SL
  228 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen AST         HYL SL
  230 auspai Viivi Red'n Ready Snow White Tiina Luoma-Lehtinen ATD         HYL SL
  232 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI         HYL SL
  233 shelam Kassu FIRABELLEN KASIMIR BLINGSTRÖM Nina Latva KSSK         HYL SL
  234 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL SL

F agilityrata, maksi 2, kello 18:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 38,65 4,71 -17,35 10 10 L
2 243 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 46,83 3,89 -9,17 10 10 L
3 236 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 52,08 3,49 -3,92 10 10 L
  241 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  244 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL L
  237 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         POIS L