Kilpailu 13.4.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 37,80 5,61 -17,20 0 -17,20 SL
2 14 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 39,54 5,36 -15,46 0 -15,46 SL
3 16 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 47,09 4,50 -7,91 5 5 SL
  1 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  4 borcol Påp Kincsem Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL SL
  5 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL SL
  7 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL SL
  8 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL SL
  9 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL SL
  11 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL SL
  12 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL SL
  13 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL SL
  18 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL SL
  20 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  21 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL SL
  22 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL SL
  24 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH         HYL SL
  6 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         POIS SL
  10 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Kari Mankinen SiSu         POIS SL
  15 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS SL
  17 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD         POIS SL
  23 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         POIS SL

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 43, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 36,22 5,85 -18,78 0 -18,78 SL
2 66 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 36,94 5,74 -18,06 0 -18,06 L
3 42 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 37,07 5,72 -17,93 0 -17,93 L
4 35 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 39,67 5,34 -15,33 0 -15,33 L
5 43 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 40,56 5,23 -14,44 0 -14,44 L
6 57 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 48,78 4,35 -6,22 0 -6,22 L
7 28 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS 39,56 5,36 -15,44 5 5 SL
8 32 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 42,59 4,98 -12,41 5 5 L
9 51 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 47,08 4,50 -7,92 5 5 SL
10 50 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 42,66 4,97 -12,34 10 10 L
11 71 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 43,11 4,92 -11,89 10 10 L
12 39 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 44,09 4,81 -10,91 25 25 SL
  25 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  26 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL L
  27 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL L
  29 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  30 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL L
  31 borcol Palo Vindicate's Firestreak Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL L
  34 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         HYL L
  36 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL L
  37 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL L
  38 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL L
  40 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL L
  41 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL L
  44 borcol Sori SAUNAJAAKON DREAM CATCHER mila oravecz LAW         HYL L
  46 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU         HYL L
  47 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  48 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL L
  52 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL L
  53 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL L
  54 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL L
  55 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  56 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU         HYL L
  58 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  59 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  60 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL L
  63 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  64 borcol Veikko MYYTIN PIKKUVELI Riikka Martti ATT         HYL L
  65 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  68 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  69 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL L
  72 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  73 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         HYL L
  33 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         POIS L
  45 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         POIS L
  61 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen BAT         POIS L
  62 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         POIS L

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 10:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 18, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 41,95 4,84 -8,05 5 5 SL
2 20 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 42,16 4,81 -7,84 5 5 SL
3 8 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 43,30 4,69 -6,70 5 5 SL
4 16 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 45,71 4,44 -4,29 5 5 SL
5 24 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 43,86 4,63 -6,14 10 10 SL
6 4 borcol Påp Kincsem Säde Tuoreniemi HI-HA 50,00 4,06 0,00 10 10 SL
7 5 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 39,65 5,12 -10,35 15 15 SL
  1 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  3 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL SL
  7 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL SL
  9 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL SL
  12 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL SL
  13 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL SL
  14 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL SL
  18 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL SL
  19 espves Paso Mandinez Sand Storm Kati Paakkanen KOTKA         HYL SL
  21 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL SL
  22 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL SL
  6 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         POIS SL
  10 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Kari Mankinen SiSu         POIS SL
  15 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS SL
  17 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD         POIS SL
  23 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         POIS SL

B hyppyrata, maksi 3, kello 10:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 44, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 35,04 5,79 -14,96 0 -14,96 L
2 66 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 35,04 5,79 -14,96 0 -14,96 L
3 49 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 35,42 5,73 -14,58 0 -14,58 SL
4 71 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 35,80 5,67 -14,20 0 -14,20 L
5 73 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 42,36 4,79 -7,64 0 -7,64 L
6 57 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 44,56 4,56 -5,44 0 -5,44 L
7 52 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 36,45 5,57 -13,55 5 5 L
8 44 borcol Sori SAUNAJAAKON DREAM CATCHER mila oravecz LAW 38,07 5,33 -11,93 5 5 L
9 51 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 38,74 5,24 -11,26 5 5 SL
10 55 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 40,89 4,96 -9,11 5 5 L
11 46 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU 43,04 4,72 -6,96 5 5 L
12 41 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 45,47 4,46 -4,53 5 5 L
13 45 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 38,30 5,30 -11,70 10 10 L
14 69 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU 38,40 5,29 -11,60 10 10 L
15 58 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU 39,51 5,14 -10,49 10 10 L
16 48 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 40,90 4,96 -9,10 10 10 L
17 59 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 39,88 5,09 -10,12 15 15 L
18 64 borcol Veikko MYYTIN PIKKUVELI Riikka Martti ATT 41,18 4,93 -8,82 15 15 L
19 39 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 41,62 4,88 -8,38 15 15 SL
  25 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  27 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL L
  28 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL SL
  29 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  30 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL L
  31 borcol Palo Vindicate's Firestreak Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL L
  32 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL L
  34 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         HYL L
  35 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL L
  36 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL L
  37 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL L
  38 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL L
  40 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL L
  43 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL L
  47 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  50 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU         HYL L
  53 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL L
  54 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL L
  56 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU         HYL L
  60 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL L
  63 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  65 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  67 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         HYL SL
  68 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  2 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         HYL SL
  26 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         POIS L
  33 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         POIS L
  61 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen BAT         POIS L
  62 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         POIS L

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 42,25 4,73 -9,75 10 10 SL
2 12 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 48,76 4,10 -3,24 15 15 SL
  3 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL SL
  4 borcol Påp Kincsem Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL SL
  5 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL SL
  7 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL SL
  9 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL SL
  11 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL SL
  14 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL SL
  18 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL SL
  19 espves Paso Mandinez Sand Storm Kati Paakkanen KOTKA         HYL SL
  20 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  21 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL SL
  24 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH         HYL SL
  6 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         POIS SL
  10 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Kari Mankinen SiSu         POIS SL
  13 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         POIS SL
  15 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS SL
  17 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD         POIS SL
  23 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         POIS SL

C agilityrata, maksi 3, kello 12:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 40, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 36,93 5,42 -15,07 0 -15,07 SL
2 66 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 37,76 5,30 -14,24 0 -14,24 L
3 35 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 39,58 5,05 -12,42 0 -12,42 L
4 38 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 40,24 4,97 -11,76 0 -11,76 L
5 32 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 41,93 4,77 -10,07 0 -10,07 L
6 70 borcol BOLT BRAINIAC BORDERS JACKSON Janina Taskinen BAT 51,88 3,86 -0,12 15 15 L
7 41 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 53,97 3,71 1,97 15 16,97 L
  25 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  27 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL L
  28 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL SL
  29 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  30 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL L
  31 borcol Palo Vindicate's Firestreak Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL L
  34 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         HYL L
  36 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL L
  37 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL L
  39 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  40 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL L
  42 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL L
  43 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL L
  44 borcol Sori SAUNAJAAKON DREAM CATCHER mila oravecz LAW         HYL L
  45 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  46 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU         HYL L
  47 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  48 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL L
  50 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU         HYL L
  51 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL SL
  52 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL L
  53 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL L
  54 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL L
  55 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  57 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL L
  58 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  59 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  63 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  64 borcol Veikko MYYTIN PIKKUVELI Riikka Martti ATT         HYL L
  65 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  68 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  69 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL L
  71 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL L
  26 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         POIS L
  33 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         POIS L
  62 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         POIS L

C agilityrata, medi 3, kello 13:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 30, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 38,43 5,20 -13,57 0 -13,57 M
2 106 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 39,10 5,12 -12,90 0 -12,90 M
3 94 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 48,36 4,14 -3,64 0 -3,64 M SERT-A
4 78 kesvil Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel   51,59 3,88 -0,41 0 -0,41 M
5 102 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 41,58 4,81 -10,42 5 5 M
6 107 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RimA 48,04 4,16 -3,96 5 5 M
7 109 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 52,11 3,84 0,11 5 5,11 M
8 87 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 46,09 4,34 -5,91 10 10 M
9 90 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 53,33 3,75 1,33 15 16,33 M
10 80 espves Redi Caraydan Que Terremoto Kati Paakkanen KOTKA 58,34 3,43 6,34 20 26,34 M
  74 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  76 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL M
  77 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL M
  79 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL M
  81 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL M
  82 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL M
  83 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL M
  85 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL M
  86 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL M
  88 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL M
  89 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL M
  91 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  92 shelam Taika SOPURIINAN TAIKA Yrjö Rajaheimo KKK         HYL M
  93 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL M
  95 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL M
  96 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  98 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL M
  101 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL M
  103 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  104 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU         HYL M

B hyppyrata, medi 3, kello 14:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 34, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 27,68 5,85 -12,32 0 -12,32 M
2 106 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 28,46 5,69 -11,54 0 -11,54 M
3 84 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 28,58 5,67 -11,42 0 -11,42 M
4 85 shelam Nana Frosty Night's Adriana Annariina Nikku BAT 29,40 5,51 -10,60 0 -10,60 M
5 89 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 30,78 5,26 -9,22 0 -9,22 M
6 99 shelam Netta FUNNY TRICK'S ALMOST FAMOUS Jennika Mattila BAT 32,07 5,05 -7,93 0 -7,93 M
7 108 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 32,58 4,97 -7,42 0 -7,42 M
8 98 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 32,64 4,96 -7,36 0 -7,36 M
9 93 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 33,45 4,84 -6,55 0 -6,55 M
10 86 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 33,62 4,82 -6,38 0 -6,38 M
11 94 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 33,79 4,79 -6,21 0 -6,21 M
12 105 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 33,91 4,78 -6,09 0 -6,09 M
13 79 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 34,80 4,66 -5,20 0 -5,20 M
14 92 shelam Taika SOPURIINAN TAIKA Yrjö Rajaheimo KKK 35,79 4,53 -4,21 0 -4,21 M
15 78 kesvil Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel   36,67 4,42 -3,33 0 -3,33 M
16 109 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 37,81 4,28 -2,19 0 -2,19 M
17 102 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 29,14 5,56 -10,86 5 5 M
18 101 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 30,30 5,35 -9,70 5 5 M
19 81 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH 32,64 4,96 -7,36 5 5 M
20 83 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 34,18 4,74 -5,82 5 5 M
21 104 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU 36,13 4,48 -3,87 5 5 M
22 107 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RimA 37,75 4,29 -2,25 5 5 M
23 88 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 30,15 5,37 -9,85 10 10 M
24 87 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 32,47 4,99 -7,53 10 10 M
  74 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  76 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL M
  77 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL M
  80 espves Redi Caraydan Que Terremoto Kati Paakkanen KOTKA         HYL M
  82 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL M
  90 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL M
  95 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL M
  97 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL M
  100 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL M
  103 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M

A agilityrata, medi 3, kello 15:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 28, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 37,73 5,27 -14,27 0 -14,27 M
2 81 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH 39,76 5,01 -12,24 0 -12,24 M SERT-A
3 105 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 42,07 4,73 -9,93 0 -9,93 M
4 93 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 43,51 4,57 -8,49 0 -8,49 M
5 97 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 45,14 4,41 -6,86 0 -6,86 M
6 79 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 45,73 4,35 -6,27 0 -6,27 M
7 109 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 53,07 3,75 1,07 0 1,07 M
8 78 kesvil Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel   55,11 3,61 3,11 0 3,11 M
9 76 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 38,44 5,18 -13,56 5 5 M
10 101 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 40,61 4,90 -11,39 5 5 M
11 90 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 46,70 4,26 -5,30 5 5 M
12 94 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 48,25 4,12 -3,75 5 5 M
13 75 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 52,78 3,77 0,78 5 5,78 M
14 98 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 56,10 3,55 4,10 5 9,10 M
15 74 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU 43,34 4,59 -8,66 10 10 M
  80 espves Redi Caraydan Que Terremoto Kati Paakkanen KOTKA         HYL M
  82 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL M
  83 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL M
  84 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL M
  85 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL M
  86 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL M
  88 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL M
  91 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  92 shelam Taika SOPURIINAN TAIKA Yrjö Rajaheimo KKK         HYL M
  96 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  102 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL M
  103 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  108 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  95 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         POIS M

A agilityrata, pikkumini 3, kello 16:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 44,50 4,47 -7,50 0 -7,50 XS SERT-A
2 111 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 42,07 4,73 -9,93 5 5 XS
  112 toyvil Nupi SIIMLINE'S HOW DO U LIKE ME NOW Jane Tüksammel           HYL S
  113 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL XS
  114 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS XS

A agilityrata, mini 3, kello 16:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 43,35 4,59 -8,65 0 -8,65 XS
2 140 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA 43,75 4,55 -8,25 0 -8,25 S SERT-A
3 126 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY 46,39 4,29 -5,61 0 -5,61 S
4 137 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 46,49 4,28 -5,51 0 -5,51 S
5 123 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 50,26 3,96 -1,74 0 -1,74 S
6 132 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 50,66 3,93 -1,34 0 -1,34 S
7 134 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT 52,77 3,77 0,77 0 0,77 S
8 130 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo jussi kuisma BAT 55,01 3,62 3,01 0 3,01 S
9 138 käävil Into SARAHILL PAROLE D'AMOUR Katri Saarela JAU 55,21 3,60 3,21 0 3,21 S
10 128 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH 40,55 4,91 -11,45 5 5 S
11 124 parson Freya Follow The Leader Frisky Blizzard Jelena Marzaljuk   41,93 4,75 -10,07 5 5 S
12 136 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH 48,34 4,12 -3,66 5 5 S
13 122 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 50,46 3,94 -1,54 5 5 S
14 142 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 49,58 4,01 -2,42 10 10 S
15 135 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 50,45 3,94 -1,55 10 10 S
16 116 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 61,79 3,22 9,79 10 19,79 S
  117 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  118 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         HYL S
  120 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL S
  127 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL S
  129 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL S
  131 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL S
  133 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL S
  115 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS S

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 17:05, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 4, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT 31,53 5,14 -8,47 0 -8,47 XS SERT-H
2 111 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 32,73 4,95 -7,27 0 -7,27 XS
3 110 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 33,57 4,83 -6,43 0 -6,43 XS
4 112 toyvil Nupi SIIMLINE'S HOW DO U LIKE ME NOW Jane Tüksammel   35,84 4,52 -4,16 0 -4,16 S
  114 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS XS

B hyppyrata, mini 3, kello 17:05, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 26, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 124 parson Freya Follow The Leader Frisky Blizzard Jelena Marzaljuk   28,83 5,62 -11,17 0 -11,17 S SERT-H
2 142 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 32,09 5,05 -7,91 0 -7,91 S
3 137 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 32,80 4,94 -7,20 0 -7,20 S
4 121 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 33,11 4,89 -6,89 0 -6,89 XS
5 118 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH 34,99 4,63 -5,01 0 -5,01 S
6 136 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH 35,07 4,62 -4,93 0 -4,93 S
7 126 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY 35,27 4,59 -4,73 0 -4,73 S
8 123 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 35,63 4,55 -4,37 0 -4,37 S
9 129 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 36,41 4,45 -3,59 0 -3,59 S
10 120 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 37,39 4,33 -2,61 0 -2,61 S
11 132 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 39,50 4,10 -0,50 0 -0,50 S
12 138 käävil Into SARAHILL PAROLE D'AMOUR Katri Saarela JAU 41,44 3,91 1,44 0 1,44 S
13 131 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 32,38 5,00 -7,62 5 5 S
14 140 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA 32,44 4,99 -7,56 5 5 S
15 141 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH 33,20 4,88 -6,80 5 5 S
16 125 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT 37,25 4,35 -2,75 5 5 S
17 139 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin BAT 41,54 3,90 1,54 5 6,54 S
18 130 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo jussi kuisma BAT 44,06 3,68 4,06 5 9,06 S
19 128 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH 39,14 4,14 -0,86 10 10 S
20 122 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 47,87 3,38 7,87 5 12,87 S
  116 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL S
  117 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  119 tarupi Mickan HEPULIN HELUNA Päivi Ekman ATT         HYL S
  127 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL S
  133 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL S
  134 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT         HYL S
  115 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS S

C agilityrata, pikkumini 3, kello 17:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 40,14 4,63 -8,86 0 -8,86 XS
2 112 toyvil Nupi SIIMLINE'S HOW DO U LIKE ME NOW Jane Tüksammel   47,95 3,88 -1,05 5 5 S
  110 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD         HYL XS
  113 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL XS

C agilityrata, mini 3, kello 17:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 44,25 4,20 -4,75 0 -4,75 S
2 121 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 50,07 3,71 1,07 0 1,07 XS
3 125 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT 50,25 3,70 1,25 0 1,25 S
4 132 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 50,64 3,67 1,64 0 1,64 S
5 136 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH 45,71 4,07 -3,29 5 5 S
6 122 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 46,76 3,98 -2,24 5 5 S
7 135 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 47,04 3,95 -1,96 5 5 S
8 116 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 57,47 3,24 8,47 0 8,47 S
9 138 käävil Into SARAHILL PAROLE D'AMOUR Katri Saarela JAU 63,27 2,94 14,27 15 29,27 S
  119 tarupi Mickan HEPULIN HELUNA Päivi Ekman ATT         HYL S
  124 parson Freya Follow The Leader Frisky Blizzard Jelena Marzaljuk           HYL S
  126 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL S
  127 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL S
  128 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL S
  129 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL S
  130 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo jussi kuisma BAT         HYL S
  131 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL S
  133 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL S
  137 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL S
  140 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA         HYL S
  115 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS S