Kilpailu 14.4.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 wecope Tyyne BERYLLOS FLIRT AND FIRE Timo Utriainen HPSK 42,22 3,86 -7,78 0 -7,78 XS LUVA

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU 32,05 5,09 -17,95 0 -17,95 S LUVA
2 152 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK 42,94 3,80 -7,06 0 -7,06 S LUVA
3 154 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas KKK 40,65 4,01 -9,35 5 5 S
  148 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH         HYL S
  149 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU         HYL S
  150 kesvil Masi MASI Maija Määttänen HSKH         HYL S
  151 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL S
  155 shelam Coco BLENMOON SILVER ROSE Timo Hollo KKK         POIS S
  156 shelam Capo TASKUDYYKKARIN LENNI LENTOKAPTEENI Kirsi Ojanen VEIKK         POIS S

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 shelam Pinko Kilpop Tom Junior Helmi Heikkilä I-HAH 46,69 3,49 -3,31 10 10 M
2 158 shelam Rölli LUONNIKKAAN AINOA LAATUAAN Nina Latva KSSK 51,20 3,18 1,20 10 11,20 M
3 160 shelam Sera Snowglow's Last Drop Falls Elsa Sarvikivi HAU 45,69 3,57 -4,31 15 15 M
  162 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT         HYL M
  163 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH         HYL M
  164 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL M
  167 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS         HYL M
  169 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH         HYL M
  161 cocspa Tiku WILD TYPE BE GOOD BLACKFOOT Lotta Kortteinen HSKH         POIS M

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT 39,33 4,14 -10,67 10 10 SL
2 171 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD 40,00 4,07 -10,00 10 10 SL
  173 auspai Hilla DROVER'S MAKES ME SMILE Fanni Suokko HAU         HYL SL
  174 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL SL
  176 mudi Hirmu Vimmatun Villiviikinki Paula Rissanen HSKH         HYL SL
  177 novnou Peppi FOXDROP'S MARQUISE Anette Puolakka HSKH         HYL SL
  178 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL SL
  179 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY         HYL SL
  180 borcol Awa DIOLCH AWYR Maija Lähteenmäki HSKH         HYL SL

D agilityrata, maksi 1, kello 9:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 197 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU 36,49 4,47 -13,51 5 5 L
2 192 auspai Milo BELAININ FULL OF SPEED Kia Stenlund HSKH 44,72 3,64 -5,28 15 15 L
3 182 slapko Ylkä VILLI-JOIKHU YLELLINEN YLKÄ Heidi Hujanen HSKH 58,07 2,81 8,07 10 18,07 L
  183 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL L
  185 novnou Milton Lorevy To Hedera's Jarno Latva HSKH         HYL L
  186 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu         HYL L
  187 borcol IPA Toberoi Pine Sari Matilainen JANKK         HYL L
  188 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU         HYL L
  189 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  191 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri AST         HYL L
  193 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL L
  194 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK         HYL L
  195 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL L
  196 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL L
  190 borcol Rocky Peatdigger Roy Roni Rosenström TUUKK         POIS L

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  143 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA         HYL XS
  145 bicfri Jade BIS-FRIS FABULOUS SNOW DIAMOND Aino Virolainen HI-HA         HYL XS
  146 wecope Tyyne BERYLLOS FLIRT AND FIRE Timo Utriainen HPSK         HYL XS

E hyppyrata, mini 1, kello 10:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 kesvil Masi MASI Maija Määttänen HSKH 27,05 5,40 -14,95 0 -14,95 S LUVA
2 147 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT 32,43 4,50 -9,57 0 -9,57 S LUVA
3 153 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU 33,35 4,38 -8,65 5 5 S
4 152 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK 34,82 4,19 -7,18 5 5 S
5 154 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas KKK 38,79 3,76 -3,21 5 5 S
6 148 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH 43,39 3,36 1,39 10 11,39 S
  149 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU         HYL S
  151 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL S
  157 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT         HYL S
  156 shelam Capo TASKUDYYKKARIN LENNI LENTOKAPTEENI Kirsi Ojanen VEIKK         POIS S

E hyppyrata, medi 1, kello 10:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 shelam Rölli LUONNIKKAAN AINOA LAATUAAN Nina Latva KSSK 35,42 4,04 -6,58 0 -6,58 M LUVA
2 160 shelam Sera Snowglow's Last Drop Falls Elsa Sarvikivi HAU 36,88 3,88 -5,12 10 10 M
3 159 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH 49,67 2,88 7,67 10 17,67 M
  163 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH         HYL M
  164 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL M
  165 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL M
  168 shelam Pinko Kilpop Tom Junior Helmi Heikkilä I-HAH         HYL M
  169 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH         HYL M
  170 shelam Messi FIRABELLEN MORRISON Nina Latva KSSK         HYL M
  161 cocspa Tiku WILD TYPE BE GOOD BLACKFOOT Lotta Kortteinen HSKH         POIS M

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 10:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 175 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Outi Lehvä HAU 26,99 5,41 -15,01 0 -15,01 SL LUVA
2 173 auspai Hilla DROVER'S MAKES ME SMILE Fanni Suokko HAU 32,53 4,49 -9,47 0 -9,47 SL LUVA
3 171 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD 32,71 4,46 -9,29 5 5 SL
4 172 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT 28,75 5,08 -13,25 15 15 SL
  176 mudi Hirmu Vimmatun Villiviikinki Paula Rissanen HSKH         HYL SL
  177 novnou Peppi FOXDROP'S MARQUISE Anette Puolakka HSKH         HYL SL
  178 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL SL
  179 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY         HYL SL
  180 borcol Awa DIOLCH AWYR Maija Lähteenmäki HSKH         HYL SL

E hyppyrata, maksi 1, kello 10:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 13, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 187 borcol IPA Toberoi Pine Sari Matilainen JANKK 30,89 4,73 -11,11 0 -11,11 L LUVA
2 194 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK 32,46 4,50 -9,54 0 -9,54 L LUVA
3 184 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU 28,30 5,16 -13,70 5 5 SL
4 186 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu 25,33 5,76 -16,67 10 10 L
5 188 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU 36,05 4,05 -5,95 10 10 L
6 195 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 39,47 3,70 -2,53 10 10 L
7 197 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU 37,37 3,91 -4,63 15 15 L
8 182 slapko Ylkä VILLI-JOIKHU YLELLINEN YLKÄ Heidi Hujanen HSKH 50,13 2,91 8,13 10 18,13 L
  181   Piina PIINA Noora Waltari I-HAH         HYL L
  183 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL L
  185 novnou Milton Lorevy To Hedera's Jarno Latva HSKH         HYL L
  192 auspai Milo BELAININ FULL OF SPEED Kia Stenlund HSKH         HYL L
  196 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL L
  190 borcol Rocky Peatdigger Roy Roni Rosenström TUUKK         POIS L

F agilityrata, pikkumini 1, kello 11:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT 51,60 3,12 1,60 10 11,60 XS
  146 wecope Tyyne BERYLLOS FLIRT AND FIRE Timo Utriainen HPSK         HYL XS

F agilityrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas KKK 38,47 4,19 -11,53 0 -11,53 S LUVA
2 148 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH 45,78 3,52 -4,22 0 -4,22 S LUVA
3 149 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU 43,51 3,70 -6,49 15 15 S
  150 kesvil Masi MASI Maija Määttänen HSKH         HYL S
  151 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL S
  152 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL S
  153 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU         HYL S
  155 shelam Coco BLENMOON SILVER ROSE Timo Hollo KKK         POIS S
  156 shelam Capo TASKUDYYKKARIN LENNI LENTOKAPTEENI Kirsi Ojanen VEIKK         POIS S

F agilityrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 164 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK 34,26 4,70 -15,74 5 5 M
2 158 shelam Rölli LUONNIKKAAN AINOA LAATUAAN Nina Latva KSSK 56,48 2,85 6,48 10 16,48 M
  159 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH         HYL M
  162 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT         HYL M
  165 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL M
  166 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL M
  167 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS         HYL M
  168 shelam Pinko Kilpop Tom Junior Helmi Heikkilä I-HAH         HYL M
  169 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH         HYL M
  161 cocspa Tiku WILD TYPE BE GOOD BLACKFOOT Lotta Kortteinen HSKH         POIS M
  163 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH         POIS M

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 179 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY 43,93 3,66 -6,07 0 -6,07 SL OIVA
2 174 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH 62,09 2,59 12,09 10 22,09 SL
  173 auspai Hilla DROVER'S MAKES ME SMILE Fanni Suokko HAU         HYL SL
  176 mudi Hirmu Vimmatun Villiviikinki Paula Rissanen HSKH         HYL SL
  178 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL SL

F agilityrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 188 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU 32,49 4,96 -17,51 0 -17,51 L LUVA
2 193 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI 39,78 4,05 -10,22 5 5 L
3 195 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 40,45 3,98 -9,55 5 5 L
4 196 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH 51,96 3,10 1,96 5 6,96 L
5 194 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK 38,68 4,16 -11,32 10 10 L
6 186 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu 32,74 4,92 -17,26 20 20 L
  183 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL L
  184 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL SL
  185 novnou Milton Lorevy To Hedera's Jarno Latva HSKH         HYL L
  187 borcol IPA Toberoi Pine Sari Matilainen JANKK         HYL L
  189 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  191 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri AST         HYL L
  192 auspai Milo BELAININ FULL OF SPEED Kia Stenlund HSKH         HYL L
  190 borcol Rocky Peatdigger Roy Roni Rosenström TUUKK         POIS L

D agilityrata, mini 2, kello 13:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 54,92 3,55 0,92 5 5,92 S
2 206 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH 57,16 3,41 3,16 10 13,16 S
  198 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         HYL S
  199 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL S
  200 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL S
  202 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT         HYL S
  203 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL S
  204 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S
  205 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL S

D agilityrata, medi 2, kello 13:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 espves Ada Aquacrest Nice To Be Noted Saara Kantokorpi ATD 48,57 4,01 -5,43 5 5 M
2 220 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 54,79 3,56 0,79 5 5,79 M
3 207 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 55,70 3,50 1,70 15 16,70 M
  208 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL M
  209 espves Tigu VIVARACHO DIAMANTE Mari Rauhala P-HAU         HYL M
  210 espves Huwi CONCURRIDO ZARZAMORA Sanna Niinikoski HEILU         HYL M
  212 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL M
  213 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL M
  215 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL M
  216 parson Jori MISELIN MACNAIR WALDEN Marja Lahikainen MAH         HYL M
  219 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  217 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         POIS M

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 13:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 221 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO 51,43 3,79 -2,57 5 5 SL
  222 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL SL
  223 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen HAU         HYL SL
  224 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL SL
  226 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL SL
  227 walspa Piko Jangas Field Fennel Jaana Jaakkola HSKH         HYL SL
  228 auspai Jojo OUNOU ODOTETTU ONNENKEIJU Kati Räsänen BAT         HYL SL
  229 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         HYL SL
  230 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO         HYL SL
  245 auspai Maaru Origine II My Kind Of Trouble Melissa Markki HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 13:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 47,09 4,14 -6,91 5 5 L
2 244 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH 47,24 4,13 -6,76 5 5 L
3 242 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 42,02 4,64 -11,98 10 10 L
4 232 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari VEIKK 39,12 4,98 -14,88 15 15 L
  231 muurotu Hilla HILLA Anna Vilen AGRY         HYL L
  233 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         HYL L
  235 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL L
  236 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  238 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL L
  240 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL L
  241   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL L
  243 labnou Tira Merryhunter Pink Lily Veera Koskinen HEILU         HYL L
  245 auspai Maaru Origine II My Kind Of Trouble Shanti Karinen I-HAH         POIS  

E hyppyrata, mini 2, kello 14:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 198 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH 36,07 5,13 -11,93 0 -11,93 S LUVA
2 201 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 48,09 3,85 0,09 0 0,09 S
3 204 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 31,71 5,83 -16,29 5 5 S
4 203 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 40,14 4,61 -7,86 5 5 S
5 202 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT 49,13 3,77 1,13 5 6,13 S
  199 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL S
  200 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL S
  205 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Melissa Markki HSKH         HYL S

E hyppyrata, medi 2, kello 14:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT 34,00 5,44 -14,00 0 -14,00 M LUVA
2 215 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH 37,56 4,93 -10,44 0 -10,44 M LUVA
3 216 parson Jori MISELIN MACNAIR WALDEN Marja Lahikainen MAH 38,34 4,83 -9,66 0 -9,66 M
4 208 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 38,35 4,82 -9,65 0 -9,65 M
5 219 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH 34,33 5,39 -13,67 5 5 M
6 220 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 38,97 4,75 -9,03 5 5 M
7 214 espves Ada Aquacrest Nice To Be Noted Saara Kantokorpi ATD 39,09 4,73 -8,91 10 10 M
  209 espves Tigu VIVARACHO DIAMANTE Mari Rauhala P-HAU         HYL M
  210 espves Huwi CONCURRIDO ZARZAMORA Sanna Niinikoski HEILU         HYL M
  212 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL M

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 14:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 226 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH 35,17 5,26 -12,83 0 -12,83 SL LUVA
2 221 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO 43,29 4,27 -4,71 0 -4,71 SL OIVA
3 230 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO 45,57 4,06 -2,43 0 -2,43 SL OIVA
4 228 auspai Jojo OUNOU ODOTETTU ONNENKEIJU Kati Räsänen BAT 33,82 5,47 -14,18 5 5 SL
5 245 auspai Maaru Origine II My Kind Of Trouble Melissa Markki HSKH 43,06 4,30 -4,94 5 5  
6 229 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 47,12 3,93 -0,88 5 5 SL
7 224 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 38,89 4,76 -9,11 10 10 SL
8 225 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 44,62 4,15 -3,38 10 10 SL
  222 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL SL
  223 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen HAU         HYL SL
  227 walspa Piko Jangas Field Fennel Jaana Jaakkola HSKH         HYL SL

E hyppyrata, maksi 2, kello 14:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 242 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 32,80 5,64 -15,20 0 -15,20 L LUVA
2 241   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH 42,67 4,34 -5,33 0 -5,33 L LUVA
3 231   Hilla HILLA Anna Vilen AGRY 48,96 3,78 0,96 0 0,96 L
4 243 labnou Tira Merryhunter Pink Lily Veera Koskinen HEILU 32,56 5,68 -15,44 10 10 L
5 237 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 38,38 4,82 -9,62 10 10 L
6 244 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH 37,53 4,93 -10,47 15 15 L
  232 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari VEIKK         HYL L
  233 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         HYL L
  234 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL L
  235 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL L
  236 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  239 borcol Gea Peatdigger Rose Laura Nissinen HSKH         HYL SL
  240 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL L
  245 auspai Maaru Origine II My Kind Of Trouble Shanti Karinen I-HAH         POIS  

F agilityrata, mini 2, kello 15:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT 64,58 3,25 6,58 0 6,58 S
2 201 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 59,88 3,51 1,88 5 6,88 S
  198 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         HYL S
  199 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL S
  200 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL S
  203 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL S
  204 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S
  205 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Oona Mäki HSKH         HYL S
  206 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         POIS S

F agilityrata, medi 2, kello 15:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  207 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL M
  208 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL M
  209 espves Tigu VIVARACHO DIAMANTE Mari Rauhala P-HAU         HYL M
  210 espves Huwi CONCURRIDO ZARZAMORA Sanna Niinikoski HEILU         HYL M
  212 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL M
  213 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL M
  215 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL M
  218 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT         HYL M
  219 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  220 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL M
  216 parson Jori MISELIN MACNAIR WALDEN Marja Lahikainen MAH         POIS M
  217 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         POIS M

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 230 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO 60,94 3,45 2,94 10 12,94 SL
  221 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO         HYL SL
  223 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen HAU         HYL SL
  224 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL SL
  225 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU         HYL SL
  226 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL SL
  227 walspa Piko Jangas Field Fennel Jaana Jaakkola HSKH         HYL SL
  228 auspai Jojo OUNOU ODOTETTU ONNENKEIJU Kati Räsänen BAT         HYL SL
  229 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         HYL SL
  245 auspai Maaru Origine II My Kind Of Trouble Shanti Karinen I-HAH         HYL  
  222 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         POIS SL

F agilityrata, maksi 2, kello 15:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 50,78 4,14 -7,22 5 5 L
2 241   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH 51,56 4,07 -6,44 5 5 L
  232 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari VEIKK         HYL L
  233 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         HYL L
  234 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL L
  235 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL L
  236 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  238 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL L
  240 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL L
  242 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL L
  245 auspai Maaru Origine II My Kind Of Trouble Shanti Karinen I-HAH         POIS