Kilpailu 11.5.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 14, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 novnou Kaiku Höpöhännän Hulvattoman Hohdokas Laura Heikkilä KAT 51,47 4,16 -2,53 5 5  
2 2 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH 53,36 4,01 -0,64 15 15  
  1 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  3 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  4 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  6 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  8 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  9 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  10 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  11 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  12 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  14 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen AST         HYL  
  15 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  16 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  13 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen-Virsu KSSK         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:25, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 30, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 39,54 5,41 -14,46 0 -14,46  
2 34 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW 40,34 5,30 -13,66 0 -13,66 SERT-A
3 33 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 43,71 4,90 -10,29 0 -10,29  
4 40 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 55,48 3,86 1,48 0 1,48  
5 35 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 39,04 5,48 -14,96 5 5  
6 48 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu 40,15 5,33 -13,85 10 10  
7 24 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 41,13 5,20 -12,87 10 10  
8 29 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 43,55 4,91 -10,45 10 10  
9 18 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK 49,91 4,29 -4,09 15 15  
10 49 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 46,94 4,56 -7,06 25 25  
  17 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH         HYL  
  20 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  22 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  23 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  26 borcol Emil Vindicate's Scootaloo Anu Saikku-Bäckström RFF         HYL  
  27 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL  
  28 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  30 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  31 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  32 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  36 borcol Kiva ICEPEAK PRIDER'S REAL DEAL Kati Kylliäinen LAU         HYL  
  37 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL  
  38 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  42 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  44 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU         HYL  
  45 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         HYL  
  46 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  47 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  50 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  51 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL  
  25 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  39 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 11:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 38,65 5,05 -10,35 0 -10,35 SERT-A
2 8 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 34,70 5,62 -14,30 5 5  
3 16 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 38,12 5,12 -10,88 5 5  
4 11 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH 42,22 4,62 -6,78 5 5  
5 15 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 39,50 4,94 -9,50 10 10  
  1 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  2 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  
  4 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  5 lappor Halti Sysiväikeen Katla Hallanhalli Kati Pohjoisvirta A-KOT         HYL  
  6 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  7 novnou Kaiku Höpöhännän Hulvattoman Hohdokas Laura Heikkilä KAT         HYL  
  9 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  10 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  12 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  14 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen AST         HYL  
  13 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen-Virsu KSSK         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 11:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 34, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 35,78 5,45 -13,22 0 -13,22  
2 33 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 38,42 5,08 -10,58 0 -10,58  
3 24 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 37,26 5,23 -11,74 5 5  
4 29 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 39,18 4,98 -9,82 5 5  
5 23 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 39,86 4,89 -9,14 5 5  
6 38 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 39,98 4,88 -9,02 5 5  
7 18 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK 40,29 4,84 -8,71 5 5  
8 19 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 48,79 4,00 -0,21 5 5  
9 52 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 37,57 5,19 -11,43 10 10  
10 40 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 48,99 3,98 -0,01 10 10  
11 47 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 52,88 3,69 3,88 10 13,88  
12 45 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu 36,09 5,40 -12,91 15 15  
13 43 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 36,34 5,37 -12,66 15 15  
14 20 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 37,12 5,25 -11,88 15 15  
15 37 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU 37,34 5,22 -11,66 15 15  
16 27 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 46,32 4,21 -2,68 15 15  
17 32 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 39,21 4,97 -9,79 25 25  
18 22 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 43,12 4,52 -5,88 30 30  
  17 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH         HYL  
  21 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  28 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  30 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  31 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  34 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  35 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  36 borcol Kiva ICEPEAK PRIDER'S REAL DEAL Kati Kylliäinen LAU         HYL  
  39 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  42 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  44 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU         HYL  
  46 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  48 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  50 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  51 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL  
  25 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 12:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 13, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 40,70 4,64 -5,30 0 -5,30 SERT-H
2 7 novnou Kaiku Höpöhännän Hulvattoman Hohdokas Laura Heikkilä KAT 44,38 4,26 -1,62 5 5  
3 2 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH 49,72 3,80 3,72 10 13,72  
  1 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  4 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  5 lappor Halti Sysiväikeen Katla Hallanhalli Kati Pohjoisvirta A-KOT         HYL  
  6 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  9 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  11 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  12 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  14 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen AST         HYL  
  15 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  16 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  8 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         POIS  
  10 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  13 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen-Virsu KSSK         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 13:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 32, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 37,45 5,05 -8,55 0 -8,55  
2 23 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 38,99 4,85 -7,01 0 -7,01 SERT-H
3 52 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 39,36 4,80 -6,64 0 -6,64  
4 40 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 46,74 4,04 0,74 0 0,74  
5 38 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 43,93 4,30 -2,07 5 5  
6 19 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 44,69 4,23 -1,31 5 5  
7 29 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 38,68 4,89 -7,32 10 10  
8 27 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 44,05 4,29 -1,95 15 15  
9 30 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 44,11 4,28 -1,89 15 15  
10 47 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 56,76 3,33 10,76 5 15,76  
11 42 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE 45,20 4,18 -0,80 25 25  
  18 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK         HYL  
  20 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  21 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  22 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  28 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  31 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  33 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  34 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  35 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  36 borcol Kiva ICEPEAK PRIDER'S REAL DEAL Kati Kylliäinen LAU         HYL  
  37 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL  
  39 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  43 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  45 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         HYL  
  46 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  48 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  49 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  50 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  51 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL  
  53 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  25 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 14:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen JAU 40,26 3,97 -12,74 0 -12,74 SERT-H
2 54 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen JAU 40,52 3,95 -12,48 0 -12,48  
3 59 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 43,50 3,68 -9,50 0 -9,50  
4 58 chihul Iita Ziraline's Super Survivor Titta Lähdesmäki I-HAH 53,28 3,00 0,28 5 5,28  
  55 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL  
  56 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL  
  60 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 14:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 20, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 31,40 5,10 -21,60 0 -21,60  
2 80 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 32,48 4,93 -20,52 0 -20,52 SERT-H
3 61 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH 33,13 4,83 -19,87 0 -19,87  
4 64 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 34,32 4,66 -18,68 0 -18,68  
5 82 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 35,06 4,56 -17,94 0 -17,94  
6 68 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 35,90 4,46 -17,10 0 -17,10  
7 84 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 35,95 4,45 -17,05 0 -17,05  
8 74 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 35,97 4,45 -17,03 0 -17,03  
9 66 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA 39,45 4,06 -13,55 0 -13,55  
10 62 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 32,60 4,91 -20,40 5 5  
11 85 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR kaarina ståhlberg BAT 39,44 4,06 -13,56 5 5  
  63 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  65 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  71 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  75 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  76 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  77 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  78 kääpin Helmi Rumblerush's Gloria Gaynor Heli Harjula HEILU         HYL  
  83 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  86 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  79 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 15:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 29, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 114 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK 31,17 5,13 -21,83 0 -21,83  
2 117 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 31,29 5,11 -21,71 0 -21,71 SERT-H
3 98 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 32,76 4,88 -20,24 0 -20,24  
4 89 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 33,55 4,77 -19,45 0 -19,45  
5 88 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Laine I-HAH 34,43 4,65 -18,57 0 -18,57  
6 102 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 37,02 4,32 -15,98 0 -15,98  
7 104 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT 34,72 4,61 -18,28 5 5  
8 94 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 34,82 4,60 -18,18 5 5  
9 97 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 36,02 4,44 -16,98 5 5  
10 95 cocspa Luna Merazure Urban Legend Inka Saarinen COC 40,77 3,92 -12,23 5 5  
  87 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         HYL  
  91 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL  
  92 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  93 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  96 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  99 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU         HYL  
  100 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL  
  101 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  103 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  105 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL  
  106 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  108 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  109 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  110 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  111 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  113 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  115 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL  
  116 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  118 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  112 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 16:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen JAU 45,54 3,60 -8,46 0 -8,46 SERT-A
2 54 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen JAU 48,76 3,36 -5,24 0 -5,24  
3 58 chihul Iita Ziraline's Super Survivor Titta Lähdesmäki I-HAH 53,68 3,06 -0,32 0 -0,32  
4 60 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 37,08 4,42 -16,92 5 5  
5 55 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA 44,60 3,68 -9,40 10 10  
  56 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL  
  59 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 16:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 24, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 33,70 4,87 -20,30 0 -20,30  
2 71 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT 36,46 4,50 -17,54 0 -17,54  
3 77 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 38,41 4,27 -15,59 0 -15,59  
4 61 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH 39,33 4,17 -14,67 0 -14,67  
5 64 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 40,20 4,08 -13,80 0 -13,80  
6 75 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 41,94 3,91 -12,06 0 -12,06  
7 82 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 41,97 3,91 -12,03 0 -12,03  
8 65 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 42,35 3,87 -11,65 0 -11,65  
9 68 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 42,73 3,84 -11,27 0 -11,27  
10 86 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 43,00 3,81 -11,00 0 -11,00  
11 72 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 43,15 3,80 -10,85 0 -10,85  
12 63 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 44,81 3,66 -9,19 0 -9,19  
13 73 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 47,26 3,47 -6,74 0 -6,74  
14 70 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH 51,32 3,20 -2,68 0 -2,68  
15 80 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 38,14 4,30 -15,86 5 5  
16 84 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 41,87 3,92 -12,13 5 5  
17 74 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 42,82 3,83 -11,18 5 5  
18 66 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA 46,88 3,50 -7,12 5 5  
19 76 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 44,25 3,71 -9,75 15 15  
  67 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU         HYL  
  69 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  78 kääpin Helmi Rumblerush's Gloria Gaynor Heli Harjula HEILU         HYL  
  81 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT         HYL  
  83 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  79 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  
  85 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR kaarina ståhlberg BAT         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 16:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 28, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 31,62 5,19 -22,38 0 -22,38  
2 91 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 33,05 4,96 -20,95 0 -20,95  
3 111 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 35,06 4,68 -18,94 0 -18,94  
4 87 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH 35,88 4,57 -18,12 0 -18,12  
5 90 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo 36,03 4,55 -17,97 0 -17,97  
6 98 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 37,30 4,40 -16,70 0 -16,70  
7 108 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 37,43 4,38 -16,57 0 -16,57  
8 89 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 38,41 4,27 -15,59 0 -15,59  
9 96 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH 38,97 4,21 -15,03 0 -15,03  
10 92 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 39,01 4,20 -14,99 0 -14,99  
11 88 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Laine I-HAH 40,34 4,07 -13,66 0 -13,66  
12 97 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 52,86 3,10 -1,14 0 -1,14  
13 104 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT 37,29 4,40 -16,71 5 5  
14 103 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 38,37 4,27 -15,63 5 5  
15 99 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU 40,04 4,10 -13,96 5 5  
16 94 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 40,57 4,04 -13,43 5 5  
17 100 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 42,71 3,84 -11,29 5 5  
18 113 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 43,37 3,78 -10,63 5 5  
19 114 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK 40,16 4,08 -13,84 10 10  
  93 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  95 cocspa Luna Merazure Urban Legend Inka Saarinen COC         HYL  
  105 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL  
  106 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  109 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  110 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  115 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL  
  117 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  118 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  112 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 17:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 7, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen JAU 53,95 3,30 -5,05 0 -5,05 SERT-A
2 58 chihul Iita Ziraline's Super Survivor Titta Lähdesmäki I-HAH 55,75 3,19 -3,25 0 -3,25  
3 60 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 42,59 4,18 -16,41 5 5  
4 55 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA 44,01 4,04 -14,99 5 5  
5 57 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen JAU 53,65 3,32 -5,35 5 5  
  56 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL  
  59 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 17:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 18, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 38,69 4,60 -20,31 0 -20,31  
2 61 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH 42,42 4,20 -16,58 0 -16,58  
3 80 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 43,58 4,08 -15,42 0 -15,42  
4 75 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 44,20 4,03 -14,80 0 -14,80  
5 74 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 44,64 3,99 -14,36 0 -14,36  
6 68 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 44,91 3,96 -14,09 0 -14,09  
7 67 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU 47,32 3,76 -11,68 0 -11,68  
8 73 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 51,66 3,45 -7,34 0 -7,34  
9 70 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH 53,28 3,34 -5,72 0 -5,72  
10 71 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT 37,01 4,81 -21,99 5 5  
11 84 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 49,43 3,60 -9,57 5 5  
12 65 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 50,21 3,55 -8,79 10 10  
  62 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  63 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  78 kääpin Helmi Rumblerush's Gloria Gaynor Heli Harjula HEILU         HYL  
  81 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT         HYL  
  82 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  86 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  66 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA         POIS  
  79 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 18:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 19, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo 36,56 4,87 -22,44 0 -22,44  
2 104 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT 37,75 4,72 -21,25 0 -21,25  
3 114 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK 38,79 4,59 -20,21 0 -20,21  
4 115 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK 39,44 4,51 -19,56 0 -19,56  
5 117 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 40,32 4,41 -18,68 0 -18,68  
6 89 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 40,72 4,37 -18,28 0 -18,28  
7 92 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 40,96 4,35 -18,04 0 -18,04  
7 118 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 40,96 4,35 -18,04 0 -18,04  
9 100 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 41,44 4,30 -17,56 0 -17,56  
10 113 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 42,06 4,23 -16,94 0 -16,94  
11 91 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 38,41 4,63 -20,59 5 5  
12 105 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU 42,83 4,16 -16,17 5 5  
13 94 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 44,71 3,98 -14,29 5 5  
14 87 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH 46,71 3,81 -12,29 10 10  
  93 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  96 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  98 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  99 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU         HYL  
  109 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  106 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  111 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         POIS  
  112 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS