Kilpailu 12.5.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 3] [D Mini 3] [D Medi 3] [F Pikkumini 3] [F Mini 3] [F Medi 3] [E Pikkumini 3] [E Mini 3] [E Medi 3] [E Pikkumaksi 3] [E Maksi 3] [F Pikkumaksi 3] [F Maksi 3] [D Pikkumaksi 3] [D Maksi 3]

D hyppyrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 43,13 4,31 -5,87 0 -5,87 SERT-H
2 204 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 42,21 4,41 -6,79 5 5  
3 205 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 61,02 3,05 12,02 5 17,02  
  201 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL  
  203 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         POIS  

D hyppyrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 37,39 4,97 -11,61 0 -11,61  
2 218 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH 38,42 4,84 -10,58 0 -10,58  
3 215 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 45,08 4,13 -3,92 0 -3,92  
4 217 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 52,65 3,53 3,65 0 3,65  
5 223 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari YLÖKK 37,05 5,02 -11,95 5 5  
6 220 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU 39,38 4,72 -9,62 5 5  
7 216 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 41,22 4,51 -7,78 5 5  
8 209 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 44,01 4,23 -4,99 5 5  
9 208 jackru Vini KISENTEL'S THE CHARM OF YOU Nora Renell P-HAU 48,17 3,86 -0,83 5 5  
10 206 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 49,03 3,79 0,03 5 5,03  
11 224 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 46,35 4,01 -2,65 10 10  
12 225 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 48,52 3,83 -0,48 10 10  
  207 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  
  210 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  213 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU         HYL  
  221 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  222 borter Hulda Millitallin Åskväder Niina Liukkonen MAH         HYL  
  226 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen JAU         HYL  
  228 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  214 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  
  219 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 10:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 34, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 263 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 33,02 5,63 -15,98 0 -15,98  
2 240 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU 35,48 5,24 -13,52 0 -13,52  
3 250 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 36,15 5,15 -12,85 0 -12,85  
4 269 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 38,90 4,78 -10,10 0 -10,10  
5 232 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 40,48 4,59 -8,52 0 -8,52  
6 259 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 40,59 4,58 -8,41 0 -8,41  
7 243 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 41,91 4,44 -7,09 0 -7,09  
8 260 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 42,03 4,43 -6,97 0 -6,97  
9 247 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 46,26 4,02 -2,74 0 -2,74  
10 264 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 50,61 3,68 1,61 0 1,61  
11 261 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 34,19 5,44 -14,81 5 5  
12 238 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 39,13 4,75 -9,87 10 10  
13 245 kromfo Nitta Krumme Furche Feenhaft Tilda Kangas TAMSK 41,14 4,52 -7,86 10 10  
14 237 shelam Hilla Cimillan Ihana Ilmestys Antti Huotari YLÖKK 37,41 4,97 -11,59 15 15  
15 252 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds SLAGO 60,65 3,07 11,65 20 31,65  
  107 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  229 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry         HYL  
  230 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  234 borter Kapu HEATHBERRY'S HEAD START Ida-Sofia Vihersaari TUUKK         HYL  
  239 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  241 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  242 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski HEILU         HYL  
  244 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  249 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  251 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  253 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  254 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  255 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  256 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  262 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT         HYL  
  265 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY         HYL  
  266 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski HEILU         HYL  
  267 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  268 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  236 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  258 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         POIS  

F hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  201 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL  
  202 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL  
  204 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD         HYL  
  205 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  203 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         POIS  

F hyppyrata, mini 3, kello 11:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 21, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 35,71 5,15 -11,29 0 -11,29  
2 222 borter Hulda Millitallin Åskväder Niina Liukkonen MAH 38,71 4,75 -8,29 0 -8,29 SERT-H
3 207 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH 39,27 4,69 -7,73 0 -7,73  
4 208 jackru Vini KISENTEL'S THE CHARM OF YOU Nora Renell P-HAU 47,76 3,85 0,76 0 0,76  
5 217 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 51,90 3,55 4,90 0 4,90  
6 219 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 36,83 5,00 -10,17 5 5  
7 226 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen JAU 41,44 4,44 -5,56 5 5  
8 211 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU 52,24 3,52 5,24 0 5,24  
9 213 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU 40,80 4,51 -6,20 10 10  
  206 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL  
  209 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK         HYL  
  210 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  212 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  215 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL  
  216 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  218 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL  
  220 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU         HYL  
  221 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  223 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari YLÖKK         HYL  
  224 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT         HYL  
  228 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  214 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

F hyppyrata, medi 3, kello 12:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 42, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 266 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski HEILU 38,39 4,79 -8,61 0 -8,61  
2 233 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU 38,54 4,77 -8,46 0 -8,46  
3 241 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK 39,43 4,67 -7,57 0 -7,57 AVA-H
4 249 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 42,29 4,35 -4,71 0 -4,71  
5 258 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 34,61 5,32 -12,39 5 5  
6 246 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 35,31 5,21 -11,69 5 5  
7 257 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo 38,21 4,82 -8,79 5 5  
8 267 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 39,41 4,67 -7,59 5 5  
9 255 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 40,05 4,59 -6,95 5 5  
10 239 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 44,60 4,13 -2,40 5 5  
11 237 shelam Hilla Cimillan Ihana Ilmestys Antti Huotari YLÖKK 39,69 4,64 -7,31 10 10  
12 261 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 39,89 4,61 -7,11 10 10  
13 245 kromfo Nitta Krumme Furche Feenhaft Tilda Kangas TAMSK 41,50 4,43 -5,50 10 10  
14 259 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 43,11 4,27 -3,89 10 10  
15 231 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 35,11 5,24 -11,89 15 15  
16 256 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 50,40 3,65 3,40 15 18,40  
17 252 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds SLAGO 63,99 2,88 16,99 5 21,99  
  107 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  229 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry         HYL  
  230 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  232 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  234 borter Kapu HEATHBERRY'S HEAD START Ida-Sofia Vihersaari TUUKK         HYL  
  235 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  236 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  238 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  240 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU         HYL  
  242 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski HEILU         HYL  
  243 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  244 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  247 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL  
  248 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL  
  250 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  251 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  253 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  254 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  260 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  262 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT         HYL  
  263 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  264 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  265 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY         HYL  
  268 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  269 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  

E agilityrata, pikkumini 3, kello 13:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  201 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL  
  202 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL  
  204 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD         HYL  
  205 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  203 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         POIS  

E agilityrata, mini 3, kello 13:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 19, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 40,86 4,70 -10,14 0 -10,14  
2 220 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU 43,19 4,45 -7,81 0 -7,81  
3 209 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 47,29 4,06 -3,71 0 -3,71  
4 216 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 50,67 3,79 -0,33 0 -0,33  
5 208 jackru Vini KISENTEL'S THE CHARM OF YOU Nora Renell P-HAU 54,13 3,55 3,13 0 3,13  
6 213 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU 39,83 4,82 -11,17 5 5  
7 218 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH 40,99 4,68 -10,01 5 5  
8 225 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 50,18 3,83 -0,82 5 5  
9 210 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK 50,92 3,77 -0,08 5 5  
10 224 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 52,04 3,69 1,04 10 11,04  
11 206 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 54,76 3,51 3,76 10 13,76  
  211 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU         HYL  
  212 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  215 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL  
  217 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  221 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  223 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari YLÖKK         HYL  
  226 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen JAU         HYL  
  227 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  214 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

E agilityrata, medi 3, kello 14:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 36, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 236 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 38,20 5,03 -12,80 0 -12,80  
2 107 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU 38,38 5,00 -12,62 0 -12,62  
3 266 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski HEILU 42,01 4,57 -8,99 0 -8,99  
4 260 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 44,73 4,29 -6,27 0 -6,27  
5 233 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU 45,92 4,18 -5,08 0 -5,08  
6 243 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 46,37 4,14 -4,63 0 -4,63  
7 241 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK 46,85 4,10 -4,15 0 -4,15  
8 229 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 51,11 3,76 0,11 0 0,11  
9 263 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 35,69 5,38 -15,31 5 5  
10 240 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU 42,46 4,52 -8,54 5 5  
11 267 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 45,22 4,25 -5,78 5 5  
12 239 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 46,19 4,16 -4,81 5 5  
13 265 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY 46,57 4,12 -4,43 5 5  
14 261 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 37,07 5,18 -13,93 10 10  
15 242 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski HEILU 40,02 4,80 -10,98 10 10  
16 230 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH 53,80 3,57 2,80 10 12,80  
17 237 shelam Hilla Cimillan Ihana Ilmestys Antti Huotari YLÖKK 42,30 4,54 -8,70 25 25  
  231 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  234 borter Kapu HEATHBERRY'S HEAD START Ida-Sofia Vihersaari TUUKK         HYL  
  235 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  245 kromfo Nitta Krumme Furche Feenhaft Tilda Kangas TAMSK         HYL  
  246 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL  
  248 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL  
  250 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  251 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  252 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds SLAGO         HYL  
  253 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  254 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  256 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  257 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL  
  258 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  259 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL  
  262 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT         HYL  
  264 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  268 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  269 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  249 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 13, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 285 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 33,12 5,59 -25,88 0 -25,88  
2 281 novnou Kaiku Höpöhännän Hulvattoman Hohdokas Laura Heikkilä KAT 39,73 4,66 -19,27 0 -19,27  
3 273 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 35,35 5,23 -23,65 5 5  
4 271 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA 39,07 4,74 -19,93 5 5  
5 280 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 39,23 4,72 -19,77 5 5  
6 270 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 43,30 4,27 -15,70 5 5  
  272 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  274 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  275 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  277 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  
  282 borcol Äksä WALKING DISASTER'S LLANFAIR Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  283 auspai Pihla Helmivuoren Meripihka Riikka Aalto JANKK         HYL  
  284 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         HYL  

E agilityrata, maksi 3, kello 15:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 31, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 311 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 31,97 5,79 -27,03 0 -27,03  
2 317 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU 32,48 5,70 -26,52 0 -26,52  
3 314 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 32,88 5,63 -26,12 0 -26,12  
4 302 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 37,48 4,94 -21,52 0 -21,52  
5 295 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 35,21 5,25 -23,79 5 5  
6 293 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 36,12 5,12 -22,88 5 5  
7 307 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH 37,74 4,90 -21,26 5 5  
8 310 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 39,58 4,67 -19,42 5 5  
9 315 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 32,57 5,68 -26,43 10 10  
10 291 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 34,76 5,32 -24,24 10 10  
11 319 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU 36,25 5,10 -22,75 10 10  
12 304 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 36,98 5,00 -22,02 10 10  
13 312 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU 38,75 4,77 -20,25 10 10  
14 41 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen SHW 50,40 3,67 -8,60 10 10  
15 289 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 40,05 4,62 -18,95 15 15  
  286 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  287 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  290 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY         HYL  
  292 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  294 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  296 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  297 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  298 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  300 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  301 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  303 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  305 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  306 lyhcol Moona CINNABERRY'S MOONLIGHT SHADOW Sanna Paajanen SCY         HYL  
  308 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  316 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  318 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  288 auskel Remi Ringarooma Habanero Maija Savolainen JAU         POIS  
  309 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         POIS  
  313 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         POIS  

F hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 16:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 15, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 278 borcol Kate Kate Iida Vakkuri HAU 30,49 5,84 -27,51 0 -27,51 SERT-H
2 280 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 33,62 5,29 -24,38 0 -24,38  
3 279 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 36,93 4,82 -21,07 0 -21,07  
4 281 novnou Kaiku Höpöhännän Hulvattoman Hohdokas Laura Heikkilä KAT 39,21 4,54 -18,79 0 -18,79  
5 274 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 35,93 4,95 -22,07 10 10  
6 277 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH 39,97 4,45 -18,03 15 15  
  270 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  271 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL  
  272 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  273 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  275 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  276 novnou Nelli Megwe'g Clorian Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  282 borcol Äksä WALKING DISASTER'S LLANFAIR Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  283 auspai Pihla Helmivuoren Meripihka Riikka Aalto JANKK         HYL  
  285 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  284 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         POIS  

F hyppyrata, maksi 3, kello 17:15, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 34, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 316 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 30,24 5,89 -27,76 0 -27,76  
2 308 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU 31,02 5,74 -26,98 0 -26,98  
3 300 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW 31,07 5,73 -26,93 0 -26,93 SERT-H
4 320 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 31,20 5,71 -26,80 0 -26,80  
5 317 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU 32,15 5,54 -25,85 0 -25,85  
6 297 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 33,46 5,32 -24,54 0 -24,54  
7 296 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 33,51 5,31 -24,49 0 -24,49  
8 294 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 34,34 5,18 -23,66 0 -23,66  
9 295 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 34,91 5,10 -23,09 0 -23,09  
10 302 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 35,10 5,07 -22,90 0 -22,90  
11 299 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 35,14 5,07 -22,86 0 -22,86  
12 306 lyhcol Moona CINNABERRY'S MOONLIGHT SHADOW Sanna Paajanen SCY 35,71 4,98 -22,29 0 -22,29  
13 290 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 35,89 4,96 -22,11 0 -22,11  
14 307 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH 36,48 4,88 -21,52 0 -21,52  
15 298 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 36,86 4,83 -21,14 0 -21,14  
16 301 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK 33,44 5,32 -24,56 5 5  
17 293 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 33,65 5,29 -24,35 5 5  
18 291 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 34,43 5,17 -23,57 5 5  
19 305 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE 34,54 5,15 -23,46 5 5  
20 41 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen SHW 46,97 3,79 -11,03 5 5  
21 319 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU 39,19 4,54 -18,81 10 10  
  286 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  287 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  289 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  292 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  303 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  304 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  310 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL  
  311 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  312 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  313 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  314 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  315 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  318 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  288 auskel Remi Ringarooma Habanero Maija Savolainen JAU         POIS  

D hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 18:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 14, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 274 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 27,67 5,75 -25,33 0 -25,33 SERT-H
2 278 borcol Kate Kate Iida Vakkuri HAU 27,72 5,74 -25,28 0 -25,28  
3 272 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 29,19 5,45 -23,81 0 -23,81  
4 281 novnou Kaiku Höpöhännän Hulvattoman Hohdokas Laura Heikkilä KAT 32,34 4,92 -20,66 0 -20,66  
5 270 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 37,87 4,20 -15,13 0 -15,13  
6 279 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 31,60 5,03 -21,40 5 5  
7 271 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA 35,90 4,43 -17,10 5 5  
  273 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  275 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  276 novnou Nelli Megwe'g Clorian Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  277 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  
  280 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  282 borcol Äksä WALKING DISASTER'S LLANFAIR Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  283 auspai Pihla Helmivuoren Meripihka Riikka Aalto JANKK         HYL  
  284 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         POIS  

D hyppyrata, maksi 3, kello 18:35, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 25, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 303 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 27,84 5,71 -25,16 0 -25,16 SERT-H
2 318 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 28,40 5,60 -24,60 0 -24,60  
3 295 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 29,32 5,42 -23,68 0 -23,68  
4 294 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 30,69 5,18 -22,31 0 -22,31  
5 313 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 32,47 4,90 -20,53 0 -20,53  
6 291 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 28,62 5,56 -24,38 5 5  
7 287 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 28,65 5,55 -24,35 5 5  
8 314 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 28,97 5,49 -24,03 5 5  
9 293 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 33,00 4,82 -20,00 5 5  
10 316 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 34,26 4,64 -18,74 10 10  
11 310 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 34,43 4,62 -18,57 10 10  
12 299 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 35,04 4,54 -17,96 10 10  
13 286 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 36,21 4,39 -16,79 10 10  
14 302 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 36,84 4,32 -16,16 10 10  
15 319 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU 37,61 4,23 -15,39 20 20  
  289 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  292 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  296 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  297 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  300 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  301 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  305 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  308 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  311 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  315 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  288 auskel Remi Ringarooma Habanero Maija Savolainen JAU         POIS  
  309 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         POIS