Kilpailu 14.9.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 29,70 5,19 -9,30 0 -9,30  
2 6 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU 31,39 4,91 -7,61 5 5  
3 5 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY 38,53 4,00 -0,47 5 5  
  1 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  3 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL  
  4 kleins Kir Noblefamily's Flying High Mari Saukko JAU         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 28,01 5,50 -10,99 0 -10,99  
2 27 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 28,40 5,42 -10,60 0 -10,60  
3 16 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 28,64 5,38 -10,36 0 -10,36  
4 28 shelam Rossi Scozzes Evening Valentin of Galian Gail Killian   29,82 5,16 -9,18 0 -9,18  
5 15 shelam Kimberley Kimberley of the Golden fir Gail Killian   32,09 4,80 -6,91 0 -6,91  
6 8 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 32,48 4,74 -6,52 0 -6,52  
7 25 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 33,49 4,60 -5,51 0 -5,51  
8 17 shelam Skyy Avrondel Standingovation of Hetlandenis Natasha Schoeman   36,74 4,19 -2,26 0 -2,26  
9 14 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT 41,35 3,72 2,35 0 2,35  
10 21 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 28,57 5,39 -10,43 5 5  
11 19 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 37,74 4,08 -1,26 5 5  
  10 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  11 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  12 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  13 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH         HYL  
  20 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA         HYL  
  22 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  23 shelam Wii KRÅKESLOTTETS MISS INFINITI Irene Erling HAU         HYL  
  26 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU         HYL  
  24 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 21, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 25,28 6,09 -13,72 0 -13,72  
2 35 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 27,49 5,60 -11,51 0 -11,51  
3 31 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 34,29 4,49 -4,71 0 -4,71  
4 34 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS 34,55 4,46 -4,45 0 -4,45  
5 48 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 34,69 4,44 -4,31 0 -4,31  
6 44 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH 27,48 5,60 -11,52 5 5  
7 38 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS 27,69 5,56 -11,31 5 5  
8 37 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA 28,49 5,41 -10,51 5 5  
9 30 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 29,63 5,20 -9,37 5 5  
10 42 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU 26,58 5,79 -12,42 10 10  
11 33 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 27,11 5,68 -11,89 10 10  
12 49 parson Roy TAIRNGIRE MAROON RED Iina Viitanen HEILU 30,16 5,11 -8,84 10 10  
13 43 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU 32,72 4,71 -6,28 10 10  
  29 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  32 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  39 kesvil Paloma Woolly Bohemia's Paloma Faith Marja Lahtia KKK         HYL  
  40 espves Flaxi Concurrido Inventiva Hanna Haataja ACTIV         HYL  
  41 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  45 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  46 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  47 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA         HYL  
  50 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 11:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY 40,56 4,12 -3,44 0 -3,44 SERT-A
2 7 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 36,57 4,57 -7,43 5 5  
3 3 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT 40,82 4,09 -3,18 5 5  
4 1 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 55,73 3,00 11,73 5 16,73  
  6 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  2 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 11:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 33,68 4,96 -10,32 0 -10,32  
2 18 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 34,01 4,91 -9,99 0 -9,99  
3 23 shelam Wii KRÅKESLOTTETS MISS INFINITI Irene Erling HAU 38,40 4,35 -5,60 0 -5,60  
4 25 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 44,72 3,73 0,72 0 0,72  
5 13 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 37,11 4,50 -6,89 5 5  
6 15 shelam Kimberley Kimberley of the Golden fir Gail Killian   39,64 4,21 -4,36 5 5  
7 8 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 40,44 4,13 -3,56 5 5  
8 12 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 41,35 4,04 -2,65 5 5  
9 22 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 44,23 3,78 0,23 5 5,23  
10 21 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 34,73 4,81 -9,27 10 10  
11 17 shelam Skyy Avrondel Standingovation of Hetlandenis Natasha Schoeman   58,55 2,85 14,55 20 34,55  
  10 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  11 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  14 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT       0 HYL  
  19 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  20 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA         HYL  
  26 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU         HYL  
  27 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  28 shelam Rossi Scozzes Evening Valentin of Galian Gail Killian           HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 12:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 31,98 5,22 -12,02 0 -12,02  
2 35 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 34,08 4,90 -9,92 0 -9,92  
3 40 espves Flaxi Concurrido Inventiva Hanna Haataja ACTIV 34,52 4,84 -9,48 0 -9,48  
4 43 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU 38,02 4,39 -5,98 0 -5,98  
5 47 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA 33,05 5,05 -10,95 5 5  
6 45 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH 38,50 4,34 -5,50 5 5  
7 34 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS 43,14 3,87 -0,86 5 5  
8 48 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 44,51 3,75 0,51 5 5,51  
9 30 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 37,23 4,49 -6,77 10 10  
10 29 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT 40,67 4,11 -3,33 10 10  
11 39 kesvil Paloma Woolly Bohemia's Paloma Faith Marja Lahtia KKK 40,22 4,15 -3,78 15 15  
  31 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL  
  32 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  37 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  38 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  44 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  49 parson Roy TAIRNGIRE MAROON RED Iina Viitanen HEILU         HYL  
  51 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  
  41 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         POIS  
  46 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 32,29 4,77 -6,71 0 -6,71  
2 3 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT 36,06 4,27 -2,94 5 5  
3 1 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 44,43 3,47 5,43 0 5,43  
4 4 kleins Kir Noblefamily's Flying High Mari Saukko JAU 43,71 3,52 4,71 5 9,71  
  5 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY         HYL  
  2 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU 30,34 5,08 -8,66 0 -8,66  
2 18 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 30,40 5,07 -8,60 0 -8,60  
3 10 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 31,02 4,96 -7,98 0 -7,98  
4 20 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA 32,60 4,72 -6,40 0 -6,40  
5 23 shelam Wii KRÅKESLOTTETS MISS INFINITI Irene Erling HAU 32,67 4,71 -6,33 0 -6,33  
6 16 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 33,37 4,61 -5,63 0 -5,63  
7 12 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 35,68 4,32 -3,32 0 -3,32  
8 15 shelam Kimberley Kimberley of the Golden fir Gail Killian   35,79 4,30 -3,21 0 -3,21  
9 25 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 36,40 4,23 -2,60 0 -2,60  
10 19 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 37,14 4,15 -1,86 0 -1,86  
11 27 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 35,74 4,31 -3,26 5 5  
12 17 shelam Skyy Avrondel Standingovation of Hetlandenis Natasha Schoeman   39,92 3,86 0,92 5 5,92  
  9 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  28 shelam Rossi Scozzes Evening Valentin of Galian Gail Killian           HYL  
  24 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 21, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 28,79 5,35 -10,21 0 -10,21  
2 42 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU 29,95 5,14 -9,05 0 -9,05 SERT-H
3 44 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH 30,32 5,08 -8,68 0 -8,68  
4 47 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA 30,79 5,00 -8,21 0 -8,21  
5 29 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT 33,02 4,66 -5,98 0 -5,98  
6 48 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 38,63 3,99 -0,37 0 -0,37  
7 51 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 38,68 3,98 -0,32 0 -0,32  
8 37 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA 29,21 5,27 -9,79 5 5  
9 32 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI 29,44 5,23 -9,56 5 5  
10 49 parson Roy TAIRNGIRE MAROON RED Iina Viitanen HEILU 37,22 4,14 -1,78 5 5  
11 31 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 42,57 3,62 3,57 5 8,57  
12 45 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH 36,46 4,22 -2,54 10 10  
  30 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  33 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  34 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  35 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  38 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  39 kesvil Paloma Woolly Bohemia's Paloma Faith Marja Lahtia KKK         HYL  
  40 espves Flaxi Concurrido Inventiva Hanna Haataja ACTIV         HYL  
  41 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  43 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  46 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         POIS  
  50 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT         POIS  
  52 kesvil Peikko Woolly Bohemia's Fairy King Marja Lahtia KKK         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 14:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS 32,60 5,52 -15,40 0 -15,40  
2 68 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 32,68 5,51 -15,32 0 -15,32  
3 54 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 33,00 5,45 -15,00 0 -15,00  
4 66 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 35,87 5,02 -12,13 0 -12,13  
5 63 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 37,62 4,78 -10,38 0 -10,38  
6 64 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS 36,10 4,99 -11,90 5 5  
7 53 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 45,90 3,92 -2,10 5 5  
8 56 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU 39,24 4,59 -8,76 10 10  
  55 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  57 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  58 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  59 walspa Emma Doniol Apple Of My Eye Satu Suominen TUUKK         HYL  
  60 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  61 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  62 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  67 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  69 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  65 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 38, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI 30,97 5,81 -17,03 0 -17,03  
2 87 borcol Mocca Playday's Play Fair Tero Kähärä HEILU 32,70 5,50 -15,30 0 -15,30 SERT-H
3 85 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 33,13 5,43 -14,87 0 -14,87  
4 103 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 34,31 5,25 -13,69 0 -13,69  
5 102 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 35,59 5,06 -12,41 0 -12,41  
6 99 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 36,39 4,95 -11,61 0 -11,61  
7 90 siphus Simon Koobear Simon Says Leanne Williams   38,43 4,68 -9,57 0 -9,57  
8 77 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 30,85 5,83 -17,15 5 5  
9 84 borcol Duffy Mawlch Duffy of Askenhill Rob Hall   32,37 5,56 -15,63 5 5  
10 82 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 31,66 5,69 -16,34 10 10  
11 86 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU 34,14 5,27 -13,86 10 10  
12 110 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 34,54 5,21 -13,46 10 10  
13 95 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 34,94 5,15 -13,06 10 10  
14 101 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 37,24 4,83 -10,76 10 10  
15 97 borcol Milo Kitkat Chunky from Let's Border Rob Hall   38,09 4,73 -9,91 10 10  
16 76 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 40,59 4,43 -7,41 10 10  
17 109 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU 41,20 4,37 -6,80 10 10  
18 72 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF 39,35 4,57 -8,65 15 15  
  71 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL  
  73 pitcol Santtu Leaf-Field's Enter Sandman Silja Larmu PIRKU         HYL  
  75 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  78 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  79 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius KLUBI         HYL  
  81 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  83 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  88 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  89   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  91 auskel Jekku Kiipelin Hurja Hurmuri Teija Turunen ACTIV         HYL  
  92 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  93 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU         HYL  
  96 x-rotu Colhu COLHU Satu Himanen JAU         HYL  
  98 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  100 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL  
  105 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  106 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  107 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  108 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  111 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  74 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH         POIS  
  80 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         POIS  
  104 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS 42,63 4,55 -11,37 0 -11,37  
2 63 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 47,51 4,08 -6,49 0 -6,49  
3 70 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS 43,03 4,51 -10,97 5 5  
4 58 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu 43,95 4,41 -10,05 5 5  
5 69 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI 44,69 4,34 -9,31 5 5  
6 67 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 39,58 4,90 -14,42 10 10  
7 61 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 43,61 4,45 -10,39 10 10  
8 54 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 54,43 3,56 0,43 10 10,43  
9 53 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 55,15 3,52 1,15 25 26,15  
  55 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  56 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  57 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  59 walspa Emma Doniol Apple Of My Eye Satu Suominen TUUKK         HYL  
  60 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  62 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  66 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  68 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  65 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 16:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 35, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 37,80 5,13 -16,20 0 -16,20  
2 93 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU 43,48 4,46 -10,52 0 -10,52 SERT-A
3 81 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 55,77 3,48 1,77 0 1,77  
4 85 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 38,63 5,02 -15,37 5 5  
5 79 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius KLUBI 39,69 4,89 -14,31 5 5  
6 105 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 40,55 4,78 -13,45 5 5  
7 95 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 41,23 4,71 -12,77 5 5  
8 107 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 41,34 4,69 -12,66 5 5  
9 90 siphus Simon Koobear Simon Says Leanne Williams   43,32 4,48 -10,68 10 10  
10 73 pitcol Santtu Leaf-Field's Enter Sandman Silja Larmu PIRKU 44,03 4,41 -9,97 15 15  
11 91 auskel Jekku Kiipelin Hurja Hurmuri Teija Turunen ACTIV 52,35 3,71 -1,65 15 15  
  71 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL  
  72 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF         HYL  
  75 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  76 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  77 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  78 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  82 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  83 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  84 borcol Duffy Mawlch Duffy of Askenhill Rob Hall           HYL  
  87 borcol Mocca Playday's Play Fair Tero Kähärä HEILU         HYL  
  89   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  92 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  94 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI         HYL  
  96 x-rotu Colhu COLHU Satu Himanen JAU         HYL  
  97 borcol Milo Kitkat Chunky from Let's Border Rob Hall           HYL  
  98 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  99 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  100 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL  
  101 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  102 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  103 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  106 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  110 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  111 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  74 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH         POIS  
  80 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         POIS  
  90 siphus Simon Koobear Simon Says Leanne Williams           POIS  
  104 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 18:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 15, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS 37,21 5,64 -15,79 0 -15,79  
2 68 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 37,55 5,59 -15,45 0 -15,45  
3 66 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 40,20 5,22 -12,80 0 -12,80  
4 58 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu 44,61 4,71 -8,39 0 -8,39  
5 67 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 36,73 5,72 -16,27 5 5  
6 70 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS 38,57 5,44 -14,43 5 5  
7 63 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 42,44 4,95 -10,56 10 10  
8 53 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 51,48 4,08 -1,52 10 10  
  54 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  55 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  57 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  59 walspa Emma Doniol Apple Of My Eye Satu Suominen TUUKK         HYL  
  61 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  62 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  69 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  60 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  65 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 18:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 36, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI 34,12 6,15 -18,88 0 -18,88  
2 79 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI 34,51 6,09 -18,49 0 -18,49 SERT-H AVA-H
3 77 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 35,42 5,93 -17,58 0 -17,58  
4 88 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 36,25 5,79 -16,75 0 -16,75  
5 98 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu 36,26 5,79 -16,74 0 -16,74  
6 87 borcol Mocca Playday's Play Fair Tero Kähärä HEILU 36,65 5,73 -16,35 0 -16,35  
7 82 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 36,83 5,70 -16,17 0 -16,17  
8 85 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 36,97 5,68 -16,03 0 -16,03  
9 103 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 38,12 5,51 -14,88 0 -14,88  
10 71 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu 38,72 5,42 -14,28 0 -14,28  
11 89   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH 50,11 4,19 -2,89 0 -2,89  
12 81 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 50,56 4,15 -2,44 0 -2,44  
13 111 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 34,17 6,15 -18,83 5 5  
14 84 borcol Duffy Mawlch Duffy of Askenhill Rob Hall   36,32 5,78 -16,68 5 5  
15 100 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU 36,38 5,77 -16,62 5 5  
16 107 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 38,26 5,49 -14,74 5 5  
17 97 borcol Milo Kitkat Chunky from Let's Border Rob Hall   38,74 5,42 -14,26 5 5  
18 99 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 40,10 5,24 -12,90 5 5  
19 78 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW 40,12 5,23 -12,88 5 5  
20 91 auskel Jekku Kiipelin Hurja Hurmuri Teija Turunen ACTIV 40,25 5,22 -12,75 5 5  
21 76 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 42,67 4,92 -10,33 5 5  
22 109 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU 45,18 4,65 -7,82 5 5  
23 108 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 45,30 4,64 -7,70 5 5  
24 83 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU 42,03 5,00 -10,97 10 10  
25 95 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 42,55 4,94 -10,45 10 10  
26 86 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU 42,87 4,90 -10,13 10 10  
27 101 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 44,25 4,75 -8,75 10 10  
28 105 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 45,06 4,66 -7,94 10 10  
29 110 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 43,55 4,82 -9,45 20 20  
  75 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  92 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  93 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU         HYL  
  96 x-rotu Colhu COLHU Satu Himanen JAU         HYL  
  102 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  106 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  90 siphus Simon Koobear Simon Says Leanne Williams           HYL  
  72 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF         POIS  
  74 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH         POIS  
  80 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         POIS  
  104 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         POIS