Kilpailu 15.9.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2] [D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1]

D agilityrata, pikkumini 2, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 lanhee Hulda COPPERCOAT'S URSA MINOR HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 43,26 3,72 -2,74 0 -2,74 LUVA

D agilityrata, mini 2, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 37,32 4,31 -8,68 5 5  
2 118 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK 45,67 3,53 -0,33 5 5  
  117 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH 106,67 1,51 60,67   HYL  
  119 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 kesvil Aura WOOLLY BOHEMIA'S AMERICAN PSYCHO Sanna Vuorinen JAT 36,23 4,44 -9,77 0 -9,77 OIVA
2 126 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 41,92 3,84 -4,08 0 -4,08 OIVA
3 122 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 43,79 3,68 -2,21 0 -2,21 OIVA
4 132 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 37,89 4,25 -8,11 5 5  
5 129 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 49,32 3,26 3,32 5 8,32  
6 127 cocspa Hiili HOSSING PAX Heikki Järvinen KLUBI 33,76 4,77 -12,24 10 10  
7 131 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT 35,43 4,54 -10,57 10 10  
8 121 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 38,44 4,19 -7,56 10 10  
9 130 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU 55,55 2,90 9,55 5 14,55  
10 123 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 57,21 2,81 11,21 15 26,21  
  184 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  120 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  124 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY         HYL  
  125 cocspa Karkki HOSSING PIPER Anna Toivanen KLUBI         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 9:35, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU 31,72 5,08 -14,28 0 -14,28 LUVA
2 134 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia Jansson ATD 36,69 4,39 -9,31 0 -9,31 LUVA
3 135 snauts Simo FERDINAN SUPERMAN Hanne Kiiskinen LAU 38,74 4,16 -7,26 0 -7,26 OIVA
4 139 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 36,08 4,46 -9,92 10 10  
  137 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  138 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH         HYL  
  141 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA         HYL  
  142 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA         HYL  
  143 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  144 auspai Viivi Red'n Ready Snow White Tiina Luoma-Lehtinen ATD         HYL  
  145 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU         HYL  
  136 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH         POIS  
  140 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor Tuuli Strang W-H         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 9:35, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU 30,81 5,23 -15,19 0 -15,19 LUVA
2 165 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 30,35 5,30 -15,65 5 5  
3 159 auspai Fox PATCHCOAT XFILE Taru Auranne ATD 37,31 4,32 -8,69 5 5  
4 163 borcol Nina Woollandian Nina Reetta Pullinen I-HAH 42,68 3,77 -3,32 5 5  
5 153 belpag Disa FINN NOIR PARADIS Anniina Jähi KOTKA 43,43 3,71 -2,57 5 5  
6 162 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 34,94 4,61 -11,06 10 10  
7 156 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU 38,87 4,14 -7,13 10 10  
8 149 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Heli Kaikkonen KSSK 45,66 3,53 -0,34 15 15  
9 152 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu 38,65 4,17 -7,35 20 20  
  146 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  147 borcol Hehku PEATDIGGER PATCH Anni Peltoniemi ATD         HYL  
  148 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  151 borcol Gea Peatdigger Rose Laura Nissinen BAT         HYL  
  155 x-rotu Husco HUSCO Satu Himanen JAU         HYL  
  157 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL  
  158 samoje Leia Jupik Helmiäinen Taina Markkula KOTKA         HYL  
  161 borcol Vita Downforce Vita Annika af Klercker           HYL  
  164 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri AST         HYL  
  160 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 10:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 1, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  113 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 10:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT 38,70 3,80 -1,30 0 -1,30 LUVA
2 116 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 33,50 4,39 -6,50 5 5  
  114 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  115 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  117 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  118 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 10:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 34,33 4,28 -5,67 0 -5,67 OIVA
2 127 cocspa Hiili HOSSING PAX Heikki Järvinen KLUBI 27,47 5,35 -12,53 5 5  
3 131 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT 30,90 4,76 -9,10 5 5  
4 129 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 35,37 4,16 -4,63 5 5  
5 121 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 40,26 3,65 0,26 5 5,26  
6 125 cocspa Karkki HOSSING PIPER Anna Toivanen KLUBI 31,66 4,64 -8,34 10 10  
7 184 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry 36,76 4,00 -3,24 10 10  
8 123 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 52,39 2,81 12,39 10 22,39  
  120 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  122 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK         HYL  
  124 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY         HYL  
  126 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         HYL  
  130 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 11:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI 36,76 4,00 -3,24 0 -3,24 LUVA
2 139 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 32,01 4,59 -7,99 5 5  
3 141 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 36,10 4,07 -3,90 5 5  
4 135 snauts Simo FERDINAN SUPERMAN Hanne Kiiskinen LAU 31,03 4,74 -8,97 10 10  
5 145 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU 33,81 4,35 -6,19 20 20  
6 138 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH 34,85 4,22 -5,15 20 20  
  203 mudi Mitra HYBERHYBER PIKKU MUSTA Salla Vornanen BAT         HYL  
  133 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU         HYL  
  143 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  144 auspai Viivi Red'n Ready Snow White Tiina Luoma-Lehtinen ATD         HYL  
  136 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 11:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 152 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu 26,50 5,55 -13,50 0 -13,50 LUVA
2 161 borcol Vita Downforce Vita Annika af Klercker   27,26 5,39 -12,74 5 5  
3 159 auspai Fox PATCHCOAT XFILE Taru Auranne ATD 34,62 4,25 -5,38 5 5  
4 162 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 36,08 4,07 -3,92 10 10  
5 163 borcol Nina Woollandian Nina Reetta Pullinen I-HAH 36,32 4,05 -3,68 10 10  
6 155 x-rotu Husco HUSCO Satu Himanen JAU 39,18 3,75 -0,82 10 10  
7 146 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 33,05 4,45 -6,95 15 15  
8 149 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Heli Kaikkonen KSSK 41,51 3,54 1,51 15 16,51  
  148 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  150 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  151 borcol Gea Peatdigger Rose Laura Nissinen BAT         HYL  
  153 belpag Disa FINN NOIR PARADIS Anniina Jähi KOTKA         HYL  
  154 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  156 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU         HYL  
  157 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL  
  158 samoje Leia Jupik Helmiäinen Eija Aronen KOTKA         HYL  
  164 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri AST         HYL  
  160 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 12:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 lanhee Hulda COPPERCOAT'S URSA MINOR HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 43,19 3,70 -1,81 0 -1,81 OIVA

F agilityrata, mini 2, kello 12:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK 46,00 3,48 1,00 0 1,00  
2 115 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 47,02 3,40 2,02 5 7,02  
3 114 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 41,40 3,86 -3,60 10 10  
4 119 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT 51,83 3,09 6,83 10 16,83  
  116 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK         HYL  
  117 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 12:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT 36,03 4,44 -8,97 5 5  
2 121 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 42,48 3,77 -2,52 5 5  
3 125 cocspa Karkki HOSSING PIPER Anna Toivanen KLUBI 31,89 5,02 -13,11 10 10  
4 184 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry 47,09 3,40 2,09 10 12,09  
5 127 cocspa Hiili HOSSING PAX Heikki Järvinen KLUBI 31,91 5,01 -13,09 15 15  
6 123 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 53,75 2,98 8,75 15 23,75  
  120 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  122 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK         HYL  
  126 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         HYL  
  130 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  
  128 kesvil Aura WOOLLY BOHEMIA'S AMERICAN PSYCHO Sanna Vuorinen JAT         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 12:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 39,61 4,04 -5,39 0 -5,39 LUVA
2 142 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA 37,59 4,26 -7,41 5 5  
3 137 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI 37,73 4,24 -7,27 5 5  
4 144 auspai Viivi Red'n Ready Snow White Tiina Luoma-Lehtinen ATD 37,80 4,23 -7,20 10 10  
5 134 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia Jansson ATD 38,90 4,11 -6,10 10 10  
6 145 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU 41,26 3,88 -3,74 20 20  
  203 mudi Mitra HYBERHYBER PIKKU MUSTA Salla Vornanen BAT         HYL  
  133 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU         HYL  
  135 snauts Simo FERDINAN SUPERMAN Hanne Kiiskinen LAU         HYL  
  138 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH         HYL  
  143 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  136 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH         POIS  
  139 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 12:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 29,71 5,39 -15,29 0 -15,29 OIVA
2 157 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH 35,14 4,55 -9,86 0 -9,86 OIVA
3 153 belpag Disa FINN NOIR PARADIS Anniina Jähi KOTKA 41,49 3,86 -3,51 0 -3,51 LUVA
4 147 borcol Hehku PEATDIGGER PATCH Anni Peltoniemi ATD 29,54 5,42 -15,46 5 5  
5 159 auspai Fox PATCHCOAT XFILE Taru Auranne ATD 38,00 4,21 -7,00 5 5  
6 149 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Heli Kaikkonen KSSK 38,40 4,17 -6,60 5 5  
7 155 x-rotu Husco HUSCO Satu Himanen JAU 42,51 3,76 -2,49 10 10  
8 158 samoje Leia Jupik Helmiäinen Taina Markkula KOTKA 49,27 3,25 4,27 10 14,27  
9 154 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU 29,99 5,34 -15,01 15 15  
10 148 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW 41,66 3,84 -3,34 15 15  
11 152 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu 34,52 4,63 -10,48 20 20  
  146 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  150 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  151 borcol Gea Peatdigger Rose Laura Nissinen BAT         HYL  
  161 borcol Vita Downforce Vita Annika af Klercker           HYL  
  162 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  164 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri AST         HYL  
  160 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumini 1, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  166 toyvil Poju Palmale'os Rumball Eija Sillanmäki KOIVU         HYL  
  167 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL  
  168 bicfri Jade BIS-FRIS FABULOUS SNOW DIAMOND Aino Virolainen HI-HA         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 178 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 27,23 4,96 -14,77 0 -14,77 LUVA
2 175 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU 33,35 4,05 -8,65 5 5  
  172 shelam Tähti ROKKITASSUN MAKE A WISH Merja Ellonen LAU         HYL  
  173 shelam Huub UNEKSIJAN SYNTTÄRIYLLÄRI kiti palviainen JAU         HYL  
  174 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH         HYL  
  176 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 188 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä KAT 26,07 5,18 -15,93 0 -15,93 OIVA
2 183 kesvil Jalo Myrskytuuli Arto Lampén RimA 28,00 4,82 -14,00 0 -14,00 LUVA
3 189 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA 29,66 4,55 -12,34 0 -12,34 LUVA
4 181 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU 29,10 4,64 -12,90 10 10  
  179 koohon Riemu CAVALRIINA'S JANTE JIMENO Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  
  182 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS         HYL  
  185 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  186 bedlin Taika TANZARA ZURI Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  187 beagle José KOTI-METSÄN AAMUTUIMA Iida Jantunen KAT         HYL  
  193 kromfo Milka ALOBELIN GEISHA Essi Fagerlund HSKH         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 14:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU 32,87 4,11 -9,13 0 -9,13 OIVA
2 197   Bert BERT Rosita Halonen NAS 35,37 3,82 -6,63 0 -6,63 LUVA
3 199 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 31,33 4,31 -10,67 10 10  
4 195 borcol Mindy Invincible Power Of Dreams A Melody Of Joy Daniela Lindroth ASKOL 38,43 3,51 -3,57 20 20  
  202 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD         HYL  
  204 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 14:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 209 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK 34,98 3,86 -7,02 20 20  
  205 whippe Mikke Sagramour Go For It Tuuli Strang W-H         HYL  
  212 whippe Masi NENATNAK CALIFORNIA DREEMIN' Melina Laine A-KOT         HYL  
  213 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  216 silnou Calle SAGOVINDENS REMUS LUPIN Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  
  206 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH         POIS  
  207 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen KIRSUT         POIS  
  210 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         POIS  
  217 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 15:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 bicfri Jade BIS-FRIS FABULOUS SNOW DIAMOND Aino Virolainen HI-HA 36,85 3,80 -4,15 5 5  
  166 toyvil Poju Palmale'os Rumball Eija Sillanmäki KOIVU 92,29 1,52 51,29 10 HYL  
  167 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 15:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 177 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH 29,82 4,69 -11,18 5 5  
2 172 shelam Tähti ROKKITASSUN MAKE A WISH Merja Ellonen LAU 37,98 3,69 -3,02 5 5  
  169 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  170 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         HYL  
  173 shelam Huub UNEKSIJAN SYNTTÄRIYLLÄRI kiti palviainen JAU         HYL  
  174 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH         HYL  
  175 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU         HYL  
  178 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 15:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 183 kesvil Jalo Myrskytuuli Arto Lampén RimA 27,53 5,09 -13,47 0 -13,47 LUVA
2 193 kromfo Milka ALOBELIN GEISHA Essi Fagerlund HSKH 55,77 2,51 14,77 10 24,77  
  181 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  182 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS         HYL  
  185 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  186 bedlin Taika TANZARA ZURI Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  188 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä KAT         HYL  
  189 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA         HYL  
  190 kesvil Vinski RIEMURAKKI SINKOAA SÖPÖYTEEN Tiina Silventoinen HSKH         HYL  
  191 shelam Vee PARADISEHILL SON OF JEDI-WARRIOR Aino Oikari I-HAH         HYL  
  192 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT         HYL  
  180 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 16:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 198 espves Ahti CONCURRIDO ACIERTO Pauliina Niklander PORSK 29,76 4,70 -11,24 0 -11,24 LUVA
2 199 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 33,97 4,12 -7,03 5 5  
  194 auskel Aatos TYYRIS HOUKUTUS Jenny Rantamölö RimA         HYL  
  196 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL  
  197   Bert BERT Rosita Halonen NAS         HYL  
  200 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU         HYL  
  204 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 16:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen KIRSUT 37,21 3,76 -3,79 5 5  
  205 whippe Mikke Sagramour Go For It Tuuli Strang W-H         HYL  
  208 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         HYL  
  209 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL  
  211 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  212 whippe Masi NENATNAK CALIFORNIA DREEMIN' Melina Laine A-KOT         HYL  
  215 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  216 silnou Calle SAGOVINDENS REMUS LUPIN Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  
  218 auskel Sälli Ringarooma Lanfeust Sälli Jenny Rantamölö RimA         HYL  
  210 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         POIS  
  214 auspai Papu HELMIVUOREN DIORIITTI Tiina Kovalainen BAT         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 17:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 167 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 35,50 3,66 -5,50 0 -5,50 OIVA
  168 bicfri Jade BIS-FRIS FABULOUS SNOW DIAMOND Aino Virolainen HI-HA         HYL  

F agilityrata, mini 1, kello 17:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 178 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 27,45 4,74 -13,55 0 -13,55 LUVA
2 171 borter Rymy SITE HUT'S PORTA-BANDEIRA Kirsi Viitasaari BAT 28,41 4,58 -12,59 0 -12,59 OIVA
3 170 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 34,40 3,78 -6,60 5 5  
4 172 shelam Tähti ROKKITASSUN MAKE A WISH Merja Ellonen LAU 43,48 2,99 2,48 5 7,48  
5 174 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH 39,32 3,31 -1,68 10 10  
  175 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU         HYL  
  176 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT         HYL  

F agilityrata, medi 1, kello 17:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 182 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS 40,79 3,19 -0,21 5 5  
2 186 bedlin Taika TANZARA ZURI Jaana Tunturi HSKH 34,96 3,72 -6,04 10 10  
  179 koohon Riemu CAVALRIINA'S JANTE JIMENO Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  
  181 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  187 beagle José KOTI-METSÄN AAMUTUIMA Iida Jantunen KAT         HYL  
  189 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA         HYL  
  188 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä KAT         POIS  
  193 kromfo Milka ALOBELIN GEISHA Essi Fagerlund HSKH         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 17:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH 35,66 3,65 -5,34 5 5  
2 201 auskel Rolle Ahmakulman Capoeira Sanna Malkamäki HSKH 42,97 3,03 1,97 5 6,97  
3 194 auskel Aatos TYYRIS HOUKUTUS Jenny Rantamölö RimA 43,65 2,98 2,65 25 27,65  
  195 borcol Mindy Invincible Power Of Dreams A Melody Of Joy Daniela Lindroth ASKOL         HYL  
  196 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL  
  197   Bert BERT Rosita Halonen NAS         HYL  
  200 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU         HYL  
  202 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD         HYL  

F agilityrata, maksi 1, kello 17:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  205 whippe Mikke Sagramour Go For It Tuuli Strang W-H         HYL  
  207 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen KIRSUT         HYL  
  208 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         HYL  
  212 whippe Masi NENATNAK CALIFORNIA DREEMIN' Melina Laine A-KOT         HYL  
  213 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  216 silnou Calle SAGOVINDENS REMUS LUPIN Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  
  218 auskel Sälli Ringarooma Lanfeust Sälli Jenny Rantamölö RimA         HYL  
  206 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH         POIS  
  210 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         POIS  
  217 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         POIS