Kilpailu 12.10.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 38, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT 34,84 5,34 -17,16 0 -17,16  
2 29 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 36,19 5,14 -15,81 0 -15,81  
3 22 x-rotu Winston WINSTON Jonna Aaltonen HAU 36,59 5,08 -15,41 0 -15,41  
4 28 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 36,95 5,03 -15,05 0 -15,05  
5 39 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK 38,99 4,77 -13,01 0 -13,01  
6 11 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 44,06 4,22 -7,94 0 -7,94  
7 41 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 33,40 5,57 -18,60 5 5  
8 36 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 34,69 5,36 -17,31 5 5  
9 46 mudi Äpyli Harminpaikka Bitti Joni Länsivierto WECA 38,78 4,80 -13,22 5 5  
10 5 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 41,12 4,52 -10,88 5 5  
11 21 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 45,52 4,09 -6,48 5 5  
12 6 x-rotu Mimmi Mimmi Heli Ruusujoki TVA 50,69 3,67 -1,31 5 5  
13 26 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 51,81 3,59 -0,19 5 5  
14 10 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 43,52 4,27 -8,48 10 10  
15 18 kesvil Qma JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu 45,16 4,12 -6,84 10 10  
16 43 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 48,96 3,80 -3,04 10 10  
17 8 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK 50,15 3,71 -1,85 20 20  
  2 espves Räyhä Ärjylä Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  4 espves Flaxi Concurrido Inventiva Hanna Haataja ACTIV         HYL  
  9 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL  
  12 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  15 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  16 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  17 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  19 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  20 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  25 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Maiju Korhonen HAU         HYL  
  27 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  30 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  31 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  32 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  34 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  35 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  38 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU         HYL  
  40 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen I-HAH         HYL  
  44 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL  
  45 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  
  47 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  7 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         POIS  
  42 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 45, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 31,59 5,35 -14,41 0 -14,41  
2 36 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 32,57 5,19 -13,43 0 -13,43  
3 22 x-rotu Winston WINSTON Jonna Aaltonen HAU 34,45 4,91 -11,55 0 -11,55  
4 46 mudi Äpyli Harminpaikka Bitti Joni Länsivierto WECA 34,93 4,84 -11,07 0 -11,07 SERT-H
5 4 espves Flaxi Concurrido Inventiva Hanna Haataja ACTIV 35,21 4,80 -10,79 0 -10,79  
6 16 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 35,29 4,79 -10,71 0 -10,71  
7 38 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU 35,99 4,70 -10,01 0 -10,01  
8 10 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 37,35 4,52 -8,65 0 -8,65  
9 24 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 37,99 4,45 -8,01 0 -8,01  
10 15 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 30,64 5,52 -15,36 5 5  
11 14 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 31,62 5,34 -14,38 5 5  
12 25 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Maiju Korhonen HAU 31,97 5,29 -14,03 5 5  
13 12 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK 32,50 5,20 -13,50 5 5  
14 5 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 33,52 5,04 -12,48 5 5  
15 32 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 47,34 3,57 1,34 5 6,34  
16 23 shelam Exe PIKKUPAIMENEN ODE TO EXCELLENCE Katri Soinne ATD 49,94 3,38 3,94 5 8,94  
17 13 kesvil Aura WOOLLY BOHEMIA'S AMERICAN PSYCHO Sanna Vuorinen JAT 32,51 5,20 -13,49 10 10  
18 29 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 35,17 4,81 -10,83 10 10  
19 41 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 35,97 4,70 -10,03 10 10  
20 3 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT 38,24 4,42 -7,76 10 10  
21 8 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK 40,97 4,12 -5,03 10 10  
22 1 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 32,50 5,20 -13,50 15 15  
23 40 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen I-HAH 36,86 4,58 -9,14 15 15  
24 39 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK 37,66 4,49 -8,34 15 15  
  2 espves Räyhä Ärjylä Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  6 x-rotu Mimmi Mimmi Heli Ruusujoki TVA         HYL  
  9 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL  
  11 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  17 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  18 kesvil Qma JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu         HYL  
  19 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  20 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  21 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  26 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  27 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  28 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  30 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  31 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  33 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  34 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  35 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  43 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK         HYL  
  44 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL  
  45 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  
  47 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  7 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         POIS  
  42 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 11:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 41, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 38,67 5,33 -18,33 0 -18,33  
2 36 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 38,73 5,32 -18,27 0 -18,27  
3 46 mudi Äpyli Harminpaikka Bitti Joni Länsivierto WECA 43,59 4,73 -13,41 0 -13,41 SERT-A AVA
4 40 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen I-HAH 45,59 4,52 -11,41 0 -11,41  
5 16 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 42,67 4,83 -14,33 5 5  
6 33 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 45,77 4,50 -11,23 5 5  
7 24 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 49,92 4,13 -7,08 5 5  
8 44 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 62,02 3,32 5,02 10 15,02  
  2 espves Räyhä Ärjylä Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  3 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT         HYL  
  4 espves Flaxi Concurrido Inventiva Hanna Haataja ACTIV         HYL  
  5 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  6 x-rotu Mimmi Mimmi Heli Ruusujoki TVA         HYL  
  9 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL  
  10 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  11 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  12 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  13 kesvil Aura WOOLLY BOHEMIA'S AMERICAN PSYCHO Sanna Vuorinen JAT         HYL  
  14 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL  
  15 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  17 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  18 kesvil Qma JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu         HYL  
  19 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  20 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  21 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  22 x-rotu Winston WINSTON Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  23 shelam Exe PIKKUPAIMENEN ODE TO EXCELLENCE Katri Soinne ATD         HYL  
  25 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Maiju Korhonen HAU         HYL  
  26 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  28 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  29 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  30 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  31 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  32 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  34 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  35 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  38 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU         HYL  
  39 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  41 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  43 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK         HYL  
  47 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  7 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         POIS  
  42 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 12:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 10, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 jackru Cisa Pikkuveijarin Ihan Mahottoman Soma Anne Koskela HyKU Ry 44,52 4,63 -13,48 0 -13,48  
2 54 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 44,66 4,61 -13,34 0 -13,34  
3 51 bicfri Aino Msfunfilipa Sanna Vuorinen JAT 47,50 4,34 -10,50 0 -10,50  
4 58 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU 52,09 3,95 -5,91 0 -5,91  
5 56 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 45,34 4,54 -12,66 5 5  
6 59 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 64,42 3,20 6,42 5 11,42  
  49 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         HYL  
  52 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  53 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen AGRY         HYL  
  57 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 12:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 24, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 41,31 4,99 -16,69 0 -16,69  
2 90 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry 47,72 4,32 -10,28 0 -10,28 SERT-A
3 80 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 55,36 3,72 -2,64 0 -2,64  
4 70 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 48,33 4,26 -9,67 10 10  
  62 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas NAS         HYL  
  63 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  65 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA         HYL  
  66 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  68 borter Axa Elaine Minna Ylitalo TORKK         HYL  
  69 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  71 shelam Eeni GOLDEN ROSE ALL OF MY HEART Katri Soinne ATD         HYL  
  72 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  73 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL  
  74 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  76 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  78 kääsna Rio Beries Salty Xino Claudia Rebhan KAT         HYL  
  79 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  82 kiihar Zoda ZODA Pinja Karuveha LAU         HYL  
  86 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Hartikainen KOTKA         HYL  
  87 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL  
  88 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         HYL  
  89 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  91 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Sami Lampi JAT         HYL  
  92 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen KOTKA         HYL  
  60 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         POIS  
  75 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  
  81 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         POIS  
  83 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         POIS  
  84 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 13:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 11, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 33,73 5,01 -12,27 0 -12,27  
2 52 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 35,56 4,75 -10,44 0 -10,44  
3 48 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander HyKU Ry 36,56 4,62 -9,44 0 -9,44  
4 57 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 42,33 3,99 -3,67 0 -3,67  
5 53 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen AGRY 45,21 3,74 -0,79 0 -0,79  
6 55 jackru Cisa Pikkuveijarin Ihan Mahottoman Soma Anne Koskela HyKU Ry 38,20 4,42 -7,80 10 10  
  49 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         HYL  
  50 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  56 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  
  58 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU         HYL  
  59 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 13:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 30, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 31,38 5,39 -14,62 0 -14,62  
2 66 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 33,12 5,10 -12,88 0 -12,88  
3 62 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas NAS 33,22 5,09 -12,78 0 -12,78  
4 91 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Sami Lampi JAT 33,94 4,98 -12,06 0 -12,06  
5 75 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 35,24 4,80 -10,76 0 -10,76  
6 79 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK 35,38 4,78 -10,62 0 -10,62  
7 80 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 41,52 4,07 -4,48 0 -4,48  
8 73 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 45,24 3,74 -0,76 0 -0,76  
9 70 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 32,63 5,18 -13,37 5 5  
10 88 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA 33,59 5,03 -12,41 5 5  
11 67 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 47,99 3,52 1,99 5 6,99  
12 89 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 36,74 4,60 -9,26 10 10  
13 85 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 38,35 4,41 -7,65 10 10  
14 92 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen KOTKA 35,68 4,74 -10,32 15 15  
15 65 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA 37,04 4,56 -8,96 20 20  
  61 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  63 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  64 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL  
  68 borter Axa Elaine Minna Ylitalo TORKK         HYL  
  69 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  71 shelam Eeni GOLDEN ROSE ALL OF MY HEART Katri Soinne ATD         HYL  
  72 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  74 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  76 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  78 kääsna Rio Beries Salty Xino Claudia Rebhan KAT         HYL  
  82 kiihar Zoda ZODA Pinja Karuveha LAU         HYL  
  86 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Hartikainen KOTKA         HYL  
  87 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL  
  90 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry         HYL  
  93 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  60 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         POIS  
  81 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         POIS  
  83 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         POIS  
  84 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 14:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 11, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 41,62 4,81 -14,38 0 -14,38  
2 54 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 42,76 4,68 -13,24 0 -13,24  
3 48 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander HyKU Ry 44,71 4,47 -11,29 0 -11,29  
4 58 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU 51,04 3,92 -4,96 0 -4,96  
5 53 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen AGRY 51,96 3,85 -4,04 0 -4,04  
6 50 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU 45,04 4,44 -10,96 5 5  
7 49 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 57,61 3,47 1,61 5 6,61  
  52 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  55 jackru Cisa Pikkuveijarin Ihan Mahottoman Soma Anne Koskela HyKU Ry         HYL  
  57 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         HYL  
  59 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 14:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 24, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 shelam Eeni GOLDEN ROSE ALL OF MY HEART Katri Soinne ATD 40,19 4,98 -15,81 0 -15,81 SERT-A
2 82 kiihar Zoda ZODA Pinja Karuveha LAU 40,54 4,93 -15,46 0 -15,46  
3 91 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Sami Lampi JAT 40,65 4,92 -15,35 0 -15,35  
4 85 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 41,92 4,77 -14,08 0 -14,08  
5 90 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry 46,00 4,35 -10,00 0 -10,00  
6 69 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 46,14 4,33 -9,86 0 -9,86  
7 74 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 49,99 4,00 -6,01 0 -6,01  
8 67 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 50,75 3,94 -5,25 0 -5,25  
9 78 kääsna Rio Beries Salty Xino Claudia Rebhan KAT 54,36 3,68 -1,64 0 -1,64  
10 93 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 57,02 3,51 1,02 0 1,02  
11 62 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas NAS 39,70 5,04 -16,30 5 5  
12 61 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 46,85 4,27 -9,15 5 5  
13 70 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 37,89 5,28 -18,11 10 10  
14 72 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 42,52 4,70 -13,48 10 10  
15 92 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen KOTKA 42,76 4,68 -13,24 10 10  
16 63 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 46,18 4,33 -9,82 10 10  
17 73 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 52,58 3,80 -3,42 10 10  
18 65 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA 42,99 4,65 -13,01 15 15  
19 75 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 44,13 4,53 -11,87 15 15  
20 68 borter Axa Elaine Minna Ylitalo TORKK 45,84 4,36 -10,16 15 15  
  76 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  80 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL  
  86 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Hartikainen KOTKA         HYL  
  89 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  60 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         POIS  
  66 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS  
  81 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         POIS  
  84 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         POIS  
  87 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen KOTKA 37,62 5,32 -14,38 0 -14,38  
2 100 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 34,47 5,80 -17,53 5 5  
3 108 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK 39,29 5,09 -12,71 5 5  
4 103 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 44,57 4,49 -7,43 5 5  
5 95 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 44,93 4,45 -7,07 5 5  
6 102 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 46,89 4,27 -5,11 5 5  
7 97 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu 37,23 5,37 -14,77 10 10  
8 109 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 42,10 4,75 -9,90 10 10  
9 98 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU 35,36 5,66 -16,64 20 20  
10 101 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 40,16 4,98 -11,84 20 20  
  105 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  106 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  99 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 44, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 34,86 5,74 -17,14 0 -17,14  
2 130 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 35,64 5,61 -16,36 0 -16,36  
3 146 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KOTKA 37,04 5,40 -14,96 0 -14,96  
4 116 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 39,76 5,03 -12,24 0 -12,24  
5 133 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA 40,59 4,93 -11,41 0 -11,41  
6 134 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 43,98 4,55 -8,02 0 -8,02  
7 123 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 45,83 4,36 -6,17 0 -6,17  
8 110 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 47,13 4,24 -4,87 0 -4,87  
9 136 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 38,11 5,25 -13,89 5 5  
10 114 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 38,86 5,15 -13,14 5 5  
11 129 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 39,69 5,04 -12,31 5 5  
12 126 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 45,10 4,43 -6,90 5 5  
13 144 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK 49,37 4,05 -2,63 5 5  
14 118 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 36,31 5,51 -15,69 10 10  
15 119 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 38,84 5,15 -13,16 10 10  
16 140 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 39,47 5,07 -12,53 10 10  
17 135 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK 41,35 4,84 -10,65 10 10  
18 152 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 35,87 5,58 -16,13 15 15  
19 148 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 46,27 4,32 -5,73 15 15  
20 111 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 52,01 3,85 0,01 15 15,01  
  112 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  113 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  115 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  117   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  120 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  121 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  122 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  124 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  125 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  127 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  128 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL  
  131 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  132 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  137 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY         HYL  
  138 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  139 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  141 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti TUUKK         HYL  
  143 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  145 auspai Yola DAZZLING SPIRIT ON THE DOT Paula Pusula BAT         HYL  
  149 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  150 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  151 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  153 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry         HYL  
  154 borcol Fore Garth Fore Heli Välipirtti TUUKK         HYL  
  147 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 17:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu 33,87 5,31 -11,13 0 -11,13  
2 102 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 36,53 4,93 -8,47 0 -8,47  
3 95 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 32,89 5,47 -12,11 5 5  
  94 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  96 novnou Mila IKITULEN OIKEE ENKELI Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  98 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  100 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  103 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  104 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen KOTKA         HYL  
  105 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  106 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  107 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  108 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK         HYL  
  109 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  99 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         POIS  
  101 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 17:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 43, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 30,86 5,83 -14,14 0 -14,14  
2 151 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS 32,09 5,61 -12,91 0 -12,91  
3 114 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 32,37 5,56 -12,63 0 -12,63  
4 133 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA 32,99 5,46 -12,01 0 -12,01 SERT-H AVA-H
5 131 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 33,12 5,43 -11,88 0 -11,88  
6 110 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 35,68 5,04 -9,32 0 -9,32  
7 123 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 37,81 4,76 -7,19 0 -7,19  
8 149 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 44,90 4,01 -0,10 0 -0,10  
9 153 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry 31,47 5,72 -13,53 5 5  
10 119 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 32,59 5,52 -12,41 5 5  
11 152 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 34,47 5,22 -10,53 5 5  
12 140 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 34,55 5,21 -10,45 5 5  
13 118 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 35,12 5,13 -9,88 5 5  
14 125 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS 35,83 5,02 -9,17 5 5  
15 142 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 30,62 5,88 -14,38 10 10  
  111 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  112 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  113 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  115 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  116 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  117   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  120 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  121 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  122 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  124 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  126 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  127 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  128 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL  
  129 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  132 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  135 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  136 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  137 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY         HYL  
  138 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  139 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  141 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti TUUKK         HYL  
  143 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  144 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK         HYL  
  145 auspai Yola DAZZLING SPIRIT ON THE DOT Paula Pusula BAT         HYL  
  146 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KOTKA         HYL  
  148 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  150 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  154 borcol Fore Garth Fore Heli Välipirtti TUUKK         HYL  
  147 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 19:10, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen KOTKA 40,43 4,95 -11,57 0 -11,57  
2 109 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 41,50 4,82 -10,50 0 -10,50  
3 102 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 47,10 4,25 -4,90 0 -4,90  
4 105 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 48,89 4,09 -3,11 0 -3,11  
5 108 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK 41,61 4,81 -10,39 5 5  
6 106 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 45,02 4,44 -6,98 5 5  
7 97 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu 38,57 5,19 -13,43 10 10  
8 103 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 45,63 4,38 -6,37 10 10  
9 95 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 46,57 4,29 -5,43 10 10  
  94 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  98 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  107 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  99 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         POIS  
  101 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 19:10, tuomari Mika Kangas, koirakoita 41, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 41,07 4,87 -10,93 0 -10,93  
2 123 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 46,13 4,34 -5,87 0 -5,87  
3 143 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 51,73 3,87 -0,27 0 -0,27 SERT-A AVA
4 130 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 36,47 5,48 -15,53 5 5  
5 137 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY 38,62 5,18 -13,38 5 5  
6 153 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry 42,06 4,76 -9,94 5 5  
7 125 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS 42,35 4,72 -9,65 5 5  
8 150 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 47,29 4,23 -4,71 5 5  
9 131 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 40,40 4,95 -11,60 10 10  
10 128 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu 40,47 4,94 -11,53 10 10  
11 151 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS 42,00 4,76 -10,00 10 10  
12 121 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 42,28 4,73 -9,72 10 10  
13 136 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 45,19 4,43 -6,81 10 10  
14 126 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 46,50 4,30 -5,50 10 10  
15 145 auspai Yola DAZZLING SPIRIT ON THE DOT Paula Pusula BAT 52,92 3,78 0,92 20 20,92  
  111 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  112 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  113 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  114 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  116 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  117   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  118 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  120 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  122 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  124 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  127 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  132 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  133 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  134 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         HYL  
  135 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  138 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  139 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  140 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  141 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti TUUKK         HYL  
  142 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  144 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK         HYL  
  146 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KOTKA         HYL  
  148 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  149 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  152 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  154 borcol Fore Garth Fore Heli Välipirtti TUUKK         HYL  
  147 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS