Kilpailu 13.10.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  155 phalen Cody LIMESPROUT'S ANTHRAX Mikaela Lindqvist TAMMI         HYL  
  156 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         POIS  

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU 32,23 4,59 -13,77 0 -13,77 OIVA
2 165 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas NAS 32,24 4,59 -13,76 0 -13,76 OIVA
3 158 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH 50,84 2,91 4,84 0 4,84  
4 164 shelam Tähti ROKKITASSUN MAKE A WISH Merja Ellonen LAU 46,46 3,19 0,46 5 5,46  
5 160 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT 39,55 3,74 -6,45 10 10  
6 163 lägpys Ines FIXAN'S RAGNA RÖK Ilona Mattila AST 62,65 2,36 16,65 5 21,65  
  159 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH         HYL  
  162 lägpys Tuhma TULIKÄPÄLÄN TULINUOLI Saija Siltanen WALAT         HYL  
  166 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH 24,54 6,03 -20,46 0 -20,46 LUVA
2 187 pyrpap Hihi Entre Nous Rhapsodie Bohémienne Monna Huhtanen SUOPY 29,58 5,00 -15,42 0 -15,42 OIVA
3 186 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT 31,74 4,66 -13,26 0 -13,26 LUVA
4 181 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 40,60 3,65 -4,40 0 -4,40 LUVA
5 182 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä AST 34,37 4,31 -10,63 5 5  
6 179 bedlin Taika TANZARA ZURI Jaana Tunturi HSKH 39,52 3,74 -5,48 5 5  
7 175 espves Lysti NUUTUKSEN FRIDA Miia Tiainen TUUKK 40,25 3,68 -4,75 10 10  
8 174 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT 52,63 2,81 7,63 5 12,63  
  170 cocspa Aapo TÄHTIMETSÄ SIMBA Elina Messo KSSK         HYL  
  173 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS         HYL  
  176 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 195 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH 35,30 4,19 -9,70 0 -9,70 LUVA
2 190 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS 30,63 4,83 -14,37 5 5  
3 192   Koda Lanzett Investigator Rouge Marjut Seilola HSKH 33,74 4,39 -11,26 5 5  
4 191 mudi Tixa Mustantassun Miisa Pinja Karuveha LAU 36,36 4,07 -8,64 5 5  
  188 borcol Lykke PEATDIGGER PAGE Maria Qvickström BAT         HYL  
  189 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU         HYL  
  193   Bert BERT Rosita Halonen NAS         HYL  
  194 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 198 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen TUUKK 31,02 4,77 -13,98 0 -13,98 OIVA
2 200 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK 36,29 4,08 -8,71 5 5  
3 207 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 45,80 3,23 0,80 5 5,80  
4 202 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA 30,95 4,78 -14,05 10 10  
  196 borcol Vine JOBBAJOBBA Kimmo Kytölaakso JAU         HYL  
  197 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen KIRSUT         HYL  
  201 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  
  206 belpam QT MALINATOR'S DEPENDEBLE DIZA Christian Leidén TAMMI         HYL  
  210 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  199 belpat Jedi AR'TFULFOX'S LOUD LEGEND Riina Suontakanen SIEVI         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 1, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 155 phalen Cody LIMESPROUT'S ANTHRAX Mikaela Lindqvist TAMMI 46,01 2,98 3,01 5 8,01  
  156 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 160 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT 29,30 4,68 -13,70 0 -13,70 LUVA
2 162 lägpys Tuhma TULIKÄPÄLÄN TULINUOLI Saija Siltanen WALAT 31,01 4,42 -11,99 0 -11,99 OIVA
3 159 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH 26,10 5,25 -16,90 5 5  
4 163 lägpys Ines FIXAN'S RAGNA RÖK Ilona Mattila AST 45,69 3,00 2,69 5 7,69  
5 166 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT 32,68 4,19 -10,32 10 10  
6 167 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 37,75 3,63 -5,25 10 10  
7 158 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH 50,51 2,71 7,51 5 12,51  
  157 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH         HYL  
  161 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU         HYL  
  164 shelam Tähti ROKKITASSUN MAKE A WISH Merja Ellonen LAU         HYL  
  165 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas NAS         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 15, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 182 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä AST 28,31 4,84 -12,69 0 -12,69 LUVA
2 171 kesvil Jalo Myrskytuuli Arto Lampén RimA 28,57 4,80 -12,43 0 -12,43 LUVA
3 170 cocspa Aapo TÄHTIMETSÄ SIMBA Elina Messo KSSK 28,59 4,79 -12,41 0 -12,41 LUVA
4 173 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS 35,03 3,91 -5,97 0 -5,97 OIVA
5 181 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 39,13 3,50 -1,87 0 -1,87 LUVA
6 168 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH 22,32 6,14 -18,68 5 5  
7 176 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY 29,88 4,59 -11,12 5 5  
8 184 kesvil Armi JUMPAROUND BRING IT ON Marianna Leponen SVK 33,46 4,09 -7,54 5 5  
9 179 bedlin Taika TANZARA ZURI Jaana Tunturi HSKH 33,50 4,09 -7,50 5 5  
10 183 tarupi Manu PIKKUPIHAN CNUT CRANDALLIITTI Emilia Teuho HSKH 38,56 3,55 -2,44 10 10  
11 185 cocspa Femma SPECK LINE IHAN MAHOTON Anne-Maria Pesonen I-HAH 46,36 2,96 5,36 5 10,36  
12 186 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT 43,16 3,17 2,16 10 12,16  
13 180 skette Panda DAREMANS SILK ROAD Anna-Maija Grönlund HSKH 40,02 3,42 -0,98 15 15  
  169 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  172 manter Nuka ROCKSTYLE'S NEXT ROUND IS MINE Anne Myller I-HAH         HYL  
  177 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT         POIS  
  187 pyrpap Hihi Entre Nous Rhapsodie Bohémienne Monna Huhtanen SUOPY         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 193   Bert BERT Rosita Halonen NAS 26,94 5,09 -14,06 0 -14,06 LUVA
2 189 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU 34,34 3,99 -6,66 0 -6,66 LUVA
3 194 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH 41,50 3,30 0,50 10 10,50  
4 188 borcol Lykke PEATDIGGER PAGE Maria Qvickström BAT 30,65 4,47 -10,35 15 15  
5 192   Koda Lanzett Investigator Rouge Marjut Seilola HSKH 30,52 4,49 -10,48 20 20  
  190 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  191 mudi Tixa Mustantassun Miisa Pinja Karuveha LAU         HYL  
  195 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 197 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen KIRSUT 31,59 4,34 -9,41 0 -9,41 LUVA
2 204 auskel Qeksi Nallikallion Huumaaja Outi Koski RimA 26,53 5,16 -14,47 5 5  
3 198 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen TUUKK 27,05 5,06 -13,95 5 5  
4 205 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS 27,09 5,06 -13,91 5 5  
5 208 airter Ada BIG LADY'S BRILLIANT WISH Jenna Permanto BAT 39,87 3,44 -1,13 5 5  
6 207 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 38,17 3,59 -2,83 10 10  
7 209 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK 33,63 4,07 -7,37 15 15  
8 206 belpam QT MALINATOR'S DEPENDEBLE DIZA Christian Leidén TAMMI 42,38 3,23 1,38 15 16,38  
  196 borcol Vine JOBBAJOBBA Kimmo Kytölaakso JAU         HYL  
  201 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  
  199 belpat Jedi AR'TFULFOX'S LOUD LEGEND Riina Suontakanen SIEVI         POIS  
  203 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 1, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 155 phalen Cody LIMESPROUT'S ANTHRAX Mikaela Lindqvist TAMMI 38,58 3,84 -8,42 5 5  

F agilityrata, mini 1, kello 12:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas NAS 35,61 4,16 -11,39 0 -11,39 OIVA
2 162 lägpys Tuhma TULIKÄPÄLÄN TULINUOLI Saija Siltanen WALAT 36,35 4,07 -10,65 0 -10,65 OIVA
3 164 shelam Tähti ROKKITASSUN MAKE A WISH Merja Ellonen LAU 40,40 3,66 -6,60 0 -6,60 OIVA
4 160 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT 36,45 4,06 -10,55 5 5  
5 167 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 44,87 3,30 -2,13 5 5  
6 159 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH 37,55 3,94 -9,45 10 10  
7 157 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 44,65 3,31 -2,35 10 10  
  161 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU         HYL  
  166 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT         HYL  

F agilityrata, medi 1, kello 12:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 13, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 kesvil Jalo Myrskytuuli Arto Lampén RimA 31,28 4,73 -13,72 0 -13,72 OIVA
2 175 espves Lysti NUUTUKSEN FRIDA Miia Tiainen TUUKK 32,97 4,49 -12,03 0 -12,03 LUVA
3 179 bedlin Taika TANZARA ZURI Jaana Tunturi HSKH 35,69 4,15 -9,31 0 -9,31 OIVA
4 172 manter Nuka ROCKSTYLE'S NEXT ROUND IS MINE Anne Myller I-HAH 32,38 4,57 -12,62 5 5  
5 170 cocspa Aapo TÄHTIMETSÄ SIMBA Elina Messo KSSK 33,72 4,39 -11,28 5 5  
6 184 kesvil Armi JUMPAROUND BRING IT ON Marianna Leponen SVK 46,68 3,17 1,68 5 6,68  
  174 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         HYL  
  178 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  180 skette Panda DAREMANS SILK ROAD Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  181 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  182 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  185 cocspa Femma SPECK LINE IHAN MAHOTON Anne-Maria Pesonen I-HAH         HYL  
  186 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         HYL  
  168 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         POIS  
  173 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS         POIS  
  187 pyrpap Hihi Entre Nous Rhapsodie Bohémienne Monna Huhtanen SUOPY         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH 31,45 4,71 -13,55 0 -13,55 LUVA
2 193   Bert BERT Rosita Halonen NAS 32,17 4,60 -12,83 0 -12,83 OIVA
3 192   Koda Lanzett Investigator Rouge Marjut Seilola HSKH 34,01 4,35 -10,99 0 -10,99 LUVA
4 195 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH 38,48 3,85 -6,52 5 5  
5 191 mudi Tixa Mustantassun Miisa Pinja Karuveha LAU 41,62 3,56 -3,38 5 5  
6 190 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS 35,12 4,21 -9,88 20 20  
  188 borcol Lykke PEATDIGGER PAGE Maria Qvickström BAT         HYL  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 30,04 4,93 -14,96 5 5  
2 196 borcol Vine JOBBAJOBBA Kimmo Kytölaakso JAU 35,46 4,17 -9,54 5 5  
3 197 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen KIRSUT 38,42 3,85 -6,58 5 5  
4 204 auskel Qeksi Nallikallion Huumaaja Outi Koski RimA 26,90 5,50 -18,10 10 10  
5 209 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK 32,11 4,61 -12,89 10 10  
  201 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  
  202 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL  
  206 belpam QT MALINATOR'S DEPENDEBLE DIZA Christian Leidén TAMMI         HYL  
  210 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  199 belpat Jedi AR'TFULFOX'S LOUD LEGEND Riina Suontakanen SIEVI         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 13:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  211 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL  
  212 pomera Milo MACHODARLING'S MY LIL MR FATBOY Laura Partanen HSKK         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 13:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 11, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 49,05 3,73 -7,95 0 -7,95 OIVA
2 222 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 56,15 3,26 -0,85 5 5  
3 214 lägpys Yaffa Fennican Yaffa karoliina kitinoja I-HAH 58,74 3,12 1,74 15 16,74  
4 220 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 65,73 2,78 8,73 10 18,73  
  215 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  216 shelam Yoda IHMETASSUN GRANDE DESTINO Emilia Paavilainen P-HAU         HYL  
  217 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen HAU         HYL  
  218 borter Ypö HEATHBERRY'S ME MYSELF AND I Wilma Laru P-HAU         HYL  
  221 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL  
  223 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  224 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 13:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 44,26 4,13 -12,74 0 -12,74 OIVA
2 225 parson Leksa Repoketun Jarppi Terhi Selkäinaho HAU 46,21 3,96 -10,79 5 5  
3 228 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU 37,46 4,89 -19,54 15 15  
  226 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL  
  227 x-rotu Sera Sera Cecilia Grönqvist LSK         HYL  
  230 borter Pera Irade's Bur-Berry Anu Lohikainen HEILU         HYL  
  231 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  232 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  233 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  234 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK         HYL  
  235 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL  
  236 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry         HYL  
  229 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:28, tuomari Mika Kangas, koirakoita 9, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 246 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia Jansson ATD 39,94 4,58 -17,06 5 5  
2 248 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 41,95 4,36 -15,05 10 10  
3 239 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY 58,06 3,15 1,06 20 21,06  
  238 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  240 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  241 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL  
  242 auspai Aina Red'n Ready Partner in Crime Nanna Becks HAU         HYL  
  243 auspai Loru Wirneen Loistava Loruilija Tuuli Lindroos HAU         HYL  
  268 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Anne Savioja HAU         HYL  
  244 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA         POIS  
  245 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU         POIS  
  247 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki TUUKK         POIS  
  249 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:28, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 261 pitcol Cecil Honey Melon Pinas Anthea Rebecca Saleh HSKH 45,50 4,02 -11,50 5 5  
2 255 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU 41,57 4,40 -15,43 20 20  
3 254 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 55,48 3,30 -1,52 20 20  
  251 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL  
  252 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  258 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL  
  259 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL  
  260 auspai Fox PATCHCOAT XFILE Taru Auranne ATD         HYL  
  262 sakpai Ceri Afterdawn Cicero Asta Sartamo P-HAU         HYL  
  265 lyhcol Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH         HYL  
  266 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu         HYL  
  267 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  257 borcol Vette PROMILLEN JOY JUMPER Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:10, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  213 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 79,78 2,01 32,78 10 HYL  
  211 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL  
  212 pomera Milo MACHODARLING'S MY LIL MR FATBOY Laura Partanen HSKK         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Mika Kangas, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 lägpys Yaffa Fennican Yaffa karoliina kitinoja I-HAH 50,27 3,18 3,27 5 8,27  
2 220 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 55,45 2,89 8,45 10 18,45  
3 219 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 55,85 2,86 8,85 10 18,85  
  215 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  217 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen HAU         HYL  
  222 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA         HYL  
  223 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 parson Leksa Repoketun Jarppi Terhi Selkäinaho HAU 36,10 4,43 -10,90 0 -10,90 LUVA
2 226 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 38,37 4,17 -8,63 0 -8,63 LUVA
3 227 x-rotu Sera Sera Cecilia Grönqvist LSK 49,57 3,23 2,57 0 2,57  
4 228 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU 35,79 4,47 -11,21 5 5  
5 235 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 37,17 4,30 -9,83 5 5  
6 231 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 47,73 3,35 0,73 10 10,73  
  230 borter Pera Irade's Bur-Berry Anu Lohikainen HEILU         HYL  
  232 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  233 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  234 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK         HYL  
  236 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry         HYL  
  237 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU         HYL  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 15:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 268 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Anne Savioja HAU 38,64 4,14 -8,36 20 20  
  238 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  239 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY         HYL  
  240 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  242 auspai Aina Red'n Ready Partner in Crime Nanna Becks HAU         HYL  
  243 auspai Loru Wirneen Loistava Loruilija Tuuli Lindroos HAU         HYL  
  244 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA         POIS  
  245 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU         POIS  
  247 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki TUUKK         POIS  
  249 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 262 sakpai Ceri Afterdawn Cicero Asta Sartamo P-HAU 40,97 3,91 -6,03 5 5  
2 252 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 30,82 5,19 -16,18 10 10  
3 250 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU 35,00 4,57 -12,00 10 10  
4 265 lyhcol Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH 43,32 3,69 -3,68 15 15  
5 266 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu 36,83 4,34 -10,17 25 25  
  251 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL  
  254 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Suula Arppe I-HAH         HYL  
  255 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU         HYL  
  258 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL  
  259 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL  
  260 auspai Fox PATCHCOAT XFILE Taru Auranne ATD         HYL  
  263 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  264 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         HYL  
  267 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  253 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         POIS  
  256 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         POIS  
  257 borcol Vette PROMILLEN JOY JUMPER Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 16:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 71,52 2,49 16,52 5 21,52  
  211 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 16:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 223 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY 42,68 4,17 -12,32 0 -12,32 LUVA
2 224 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH 48,33 3,68 -6,67 0 -6,67 OIVA
3 214 lägpys Yaffa Fennican Yaffa karoliina kitinoja I-HAH 52,56 3,39 -2,44 5 5  
4 216 shelam Yoda IHMETASSUN GRANDE DESTINO Emilia Paavilainen P-HAU 53,96 3,30 -1,04 5 5  
5 222 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 57,44 3,10 2,44 5 7,44  
6 220 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 61,52 2,89 6,52 10 16,52  
  215 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  217 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen HAU         HYL  
  218 borter Ypö HEATHBERRY'S ME MYSELF AND I Wilma Laru P-HAU         HYL  
  221 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 16:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 9, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 234 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK 46,55 3,82 -8,45 0 -8,45 LUVA
2 228 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU 41,41 4,30 -13,59 5 5  
3 233 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK 43,25 4,12 -11,75 10 10  
  225 parson Leksa Repoketun Jarppi Terhi Selkäinaho HAU         HYL  
  226 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL  
  231 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  232 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  235 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL  
  236 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry         HYL  
  229 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 248 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 34,71 5,13 -20,29 15 15  
  238 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  239 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY         HYL  
  240 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  241 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL  
  243 auspai Loru Wirneen Loistava Loruilija Tuuli Lindroos HAU         HYL  
  246 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia Jansson ATD         HYL  
  268 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Anne Savioja HAU         HYL  
  245 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 17:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 11, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 260 auspai Fox PATCHCOAT XFILE Taru Auranne ATD 41,78 4,26 -13,22 5 5  
  250 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  251 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL  
  252 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  254 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Suula Arppe I-HAH         HYL  
  258 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL  
  259 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL  
  262 sakpai Ceri Afterdawn Cicero Asta Sartamo P-HAU         HYL  
  263 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  266 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu         HYL  
  267 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  253 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         POIS  
  256 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         POIS  
  257 borcol Vette PROMILLEN JOY JUMPER Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         POIS  
  261 pitcol Cecil Honey Melon Pinas Anthea Rebecca Saleh HSKH         POIS