Kilpailu 16.11.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 25, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius KLUBI 42,95 5,01 -13,05 0 -13,05  
2 15 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Anni Strang HSKH 44,46 4,84 -11,54 0 -11,54  
3 19 slapko Kero Omituinen Miilumaljakas Päivi Kokko NAS 57,08 3,77 1,08 10 11,08  
4 6 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK 43,12 4,99 -12,88 15 15  
5 1 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 47,62 4,51 -8,38 15 15  
6 2 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 56,09 3,83 0,09 15 15,09  
  3 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  4 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  5 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  7 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen NAS         HYL  
  8 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  10 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  11 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  12 borcol Tera Noblefamily's Seriously Cute Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  13 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  14 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD         HYL  
  16 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  17 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  18 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS         HYL  
  20 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL  
  21 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Heidi Kurki TUUKK         HYL  
  22 auspai Jojo OUNOU ODOTETTU ONNENKEIJU Kati Räsänen BAT         HYL  
  24 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  27 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  28 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Anni Strang HSKH         HYL  
  25 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 9:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 45, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI 36,30 5,92 -19,70 0 -19,70  
2 78 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 39,10 5,50 -16,90 0 -16,90  
3 51 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 42,22 5,09 -13,78 0 -13,78  
4 39 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 48,83 4,40 -7,17 0 -7,17  
5 34 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu 38,62 5,57 -17,38 5 5  
6 75 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius KLUBI 39,16 5,49 -16,84 5 5  
7 65 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS 39,93 5,38 -16,07 5 5  
8 43 borcol HORI MATTERHORN EKATERINA PATSKEVICH   40,26 5,34 -15,74 5 5  
9 66 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 43,38 4,96 -12,62 5 5  
10 56 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 47,46 4,53 -8,54 5 5  
11 70 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 43,49 4,94 -12,51 10 10  
12 72 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 43,74 4,92 -12,26 10 10  
13 37 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 59,65 3,60 3,65 10 13,65  
14 63 borcol Prime Saunajaakon Lotus Marianne Sumela P-HAU 42,39 5,07 -13,61 20 20  
15 50 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 43,66 4,92 -12,34 20 20  
  30 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  31 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  32 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  33 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  35 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  36 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL  
  38 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  40 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen PAGIS         HYL  
  41 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  42 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä HAU         HYL  
  46 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD         HYL  
  47 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA         HYL  
  48 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  49 borcol Kate Kate Iida Vakkuri HAU         HYL  
  52 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  53 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  58 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS         HYL  
  59 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  61 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  64 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  67 borcol JET EVANGELION Marina Sergeeva           HYL  
  68 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  69 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  71 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL  
  74 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  76 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         HYL  
  77 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  79 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  80 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  45 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  29 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         POIS  
  55 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         POIS  
  62 borcol Joku PIGGYLAND'S ORLANDO Nea Ahola LAU         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 10:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 25, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 39,19 5,23 -11,81 0 -11,81  
2 4 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 43,07 4,76 -7,93 0 -7,93  
3 1 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 44,05 4,65 -6,95 0 -6,95  
4 18 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS 39,48 5,19 -11,52 5 5  
5 22 auspai Jojo OUNOU ODOTETTU ONNENKEIJU Kati Räsänen BAT 48,08 4,26 -2,92 15 15  
  2 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  6 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK         HYL  
  7 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen NAS         HYL  
  8 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  9 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius KLUBI         HYL  
  10 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  11 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  12 borcol Tera Noblefamily's Seriously Cute Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  13 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  14 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD         HYL  
  15 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Anni Strang HSKH         HYL  
  16 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  17 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  19 slapko Kero Omituinen Miilumaljakas Päivi Kokko NAS         HYL  
  20 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL  
  21 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Heidi Kurki TUUKK         HYL  
  23 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  24 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  27 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  28 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Anni Strang HSKH         HYL  
  5 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         POIS  
  25 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         POIS  
  26 borcol Gissa PROMILLEN GIN LEMON Miia Kaplas ACTIV         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 50, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA 37,08 5,53 -13,92 0 -13,92  
2 75 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius KLUBI 38,33 5,35 -12,67 0 -12,67  
3 31 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 39,89 5,14 -11,11 0 -11,11  
4 51 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 39,99 5,13 -11,01 0 -11,01  
5 76 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK 41,02 5,00 -9,98 0 -9,98 SERT-H
6 40 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen PAGIS 40,58 5,05 -10,42 5 5  
7 74 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 41,51 4,94 -9,49 5 5  
8 78 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 43,52 4,71 -7,48 5 5  
9 63 borcol Prime Saunajaakon Lotus Marianne Sumela P-HAU 37,39 5,48 -13,61 10 10  
10 53 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 47,34 4,33 -3,66 10 10  
11 54 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 55,14 3,72 4,14 10 14,14  
12 47 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA 39,81 5,15 -11,19 15 15  
13 43 borcol HORI MATTERHORN EKATERINA PATSKEVICH   44,40 4,62 -6,60 15 15  
14 39 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 46,21 4,44 -4,79 15 15  
  30 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  32 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  33 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  34 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         HYL  
  35 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  36 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL  
  37 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  38 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  41 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  42 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä HAU         HYL  
  44 borcol Vire FIRE INSPIRED EYES ON YOU Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  46 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD         HYL  
  48 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  50 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  52 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  55 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  56 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL  
  57 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  58 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS         HYL  
  59 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  60 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  61 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  64 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  65 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  66 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  67 borcol JET EVANGELION Marina Sergeeva           HYL  
  68 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  69 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  70 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  72 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  73 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         HYL  
  77 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  79 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  80 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  81 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI         HYL  
  45 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  29 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         POIS  
  62 borcol Joku PIGGYLAND'S ORLANDO Nea Ahola LAU         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 25, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius KLUBI 46,78 4,70 -9,22 0 -9,22  
2 14 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD 60,01 3,67 4,01 0 4,01  
3 27 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH 44,90 4,90 -11,10 5 5  
4 22 auspai Jojo OUNOU ODOTETTU ONNENKEIJU Kati Räsänen BAT 47,42 4,64 -8,58 10 10  
5 24 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 54,48 4,04 -1,52 10 10  
6 7 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen NAS 54,44 4,04 -1,56 15 15  
7 19 slapko Kero Omituinen Miilumaljakas Päivi Kokko NAS 66,52 3,31 10,52 10 20,52  
  1 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH         HYL  
  2 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  3 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  4 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  6 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK         HYL  
  8 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  10 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  11 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  12 borcol Tera Noblefamily's Seriously Cute Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  13 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  15 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Anni Strang HSKH         HYL  
  16 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  17 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  18 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS         HYL  
  20 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL  
  21 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Heidi Kurki TUUKK         HYL  
  23 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  28 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Anni Strang HSKH         HYL  

C agilityrata, maksi 3, kello 13:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 46, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI 39,65 5,55 -16,35 0 -16,35  
2 40 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen PAGIS 41,46 5,31 -14,54 0 -14,54  
3 41 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 44,66 4,93 -11,34 0 -11,34  
4 53 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 49,94 4,41 -6,06 0 -6,06  
5 54 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 56,03 3,93 0,03 0 0,03  
6 38 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 42,76 5,14 -13,24 5 5  
7 56 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 52,86 4,16 -3,14 5 5  
8 69 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 59,74 3,68 3,74 5 8,74  
9 36 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu 42,01 5,24 -13,99 10 10  
10 57 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 48,31 4,55 -7,69 10 10  
11 39 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 56,11 3,92 0,11 10 10,11  
  30 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  31 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  32 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  33 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  34 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         HYL  
  35 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  37 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  43 borcol HORI MATTERHORN EKATERINA PATSKEVICH           HYL  
  44 borcol Vire FIRE INSPIRED EYES ON YOU Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  46 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD         HYL  
  48 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  49 borcol Kate Kate Iida Vakkuri HAU         HYL  
  50 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  52 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  55 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  58 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS         HYL  
  59 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  60 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  61 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  64 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  65 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  66 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  67 borcol JET EVANGELION Marina Sergeeva           HYL  
  70 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  71 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL  
  72 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  74 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  75 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius KLUBI         HYL  
  76 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         HYL  
  77 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  78 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  79 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Asko Salmi HEILU         HYL  
  80 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  45 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  63 borcol Prime Saunajaakon Lotus Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  29 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         POIS  
  62 borcol Joku PIGGYLAND'S ORLANDO Nea Ahola LAU         POIS  
  68 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         POIS  
  73 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 15:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 jackru Vesta MAIARAN JUST GOT THE LOOK Vilja Kämppi I-HAH 60,93 3,56 3,93 15 18,93  
  82 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS         HYL  
  83 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD         HYL  
  85 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  88 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 15:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 25, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU 42,94 5,05 -14,06 5 5  
2 114 shelam Elli Marvitholl Ellada EKATERINA PATSKEVICH   47,34 4,58 -9,66 5 5  
  89 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  90 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Sami Lampi JAT         HYL  
  91 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HAU         HYL  
  92 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  94 shelam Clara Brainpool's Mind Me Carolina Pellikka TORKK         HYL  
  95 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  97 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  98 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  99 shelam Party BRAINPOOL'S MINDFUL MISSIL Enya Habel           HYL  
  100 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  101 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  102 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY         HYL  
  103 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  104 shelam Miska Myhappiness Elvis On My Mind HANNA PÄÄKKÖNEN ACTIV         HYL  
  107 kiihar Zoda ZODA Pinja Karuveha LAU         HYL  
  108 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL  
  109 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL  
  110 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  111 kesvil Masi MASI Maija Määttänen HSKH         HYL  
  112 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas NAS         HYL  
  113 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  115 jackru Rumba KISENTEL'S ZOOLANDER Virpi Koski P-HAU         HYL  
  116 mittel Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  93 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         POIS  
  106 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 15:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 32, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 43,43 5,00 -13,57 0 -13,57  
2 134 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU 48,52 4,47 -8,48 0 -8,48  
3 142 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 49,71 4,37 -7,29 5 5  
  118 novnou Rhea XELDA Heidi Nissilä KSSK         HYL  
  119 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         HYL  
  120 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL  
  122 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  123 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA         HYL  
  124 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  125 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  126 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  127 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  128 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         HYL  
  129 cocspa Iines Frozen Riverdance Kaisa Sinimaa RimA         HYL  
  130 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  131 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  132 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  133 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  137 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  138 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  139 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  140 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL JUOKSU
  141 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK         HYL  
  143 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  144 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  147 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU         HYL  
  149 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  151 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU         HYL  
  152 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL  
  153 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  154 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  156 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK         HYL  
  121 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  136 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  
  145 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 16:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,92 4,78 -7,08 0 -7,08  
  82 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS         HYL  
  83 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD         HYL  
  84 jackru Vesta MAIARAN JUST GOT THE LOOK Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  86 bicfri Onni Tarlyyn Toby leena hakolahti HEILU         HYL  
  87 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL  
  88 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 16:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 25, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 40,07 5,24 -10,93 0 -10,93  
2 94 shelam Clara Brainpool's Mind Me Carolina Pellikka TORKK 40,65 5,17 -10,35 0 -10,35  
3 115 jackru Rumba KISENTEL'S ZOOLANDER Virpi Koski P-HAU 42,86 4,90 -8,14 0 -8,14  
4 114 shelam Elli Marvitholl Ellada EKATERINA PATSKEVICH   43,01 4,88 -7,99 0 -7,99  
5 102 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 43,88 4,79 -7,12 0 -7,12  
6 113 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 46,46 4,52 -4,54 0 -4,54  
7 89 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 46,98 4,47 -4,02 0 -4,02  
8 103 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 50,90 4,13 -0,10 0 -0,10  
9 107 kiihar Zoda ZODA Pinja Karuveha LAU 45,91 4,57 -5,09 5 5  
10 101 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 58,61 3,58 7,61 0 7,61  
  90 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Sami Lampi JAT         HYL  
  91 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HAU         HYL  
  92 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  95 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  98 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  99 shelam Party BRAINPOOL'S MINDFUL MISSIL Enya Habel           HYL  
  100 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  104 shelam Miska Myhappiness Elvis On My Mind HANNA PÄÄKKÖNEN ACTIV         HYL  
  105 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  108 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL  
  109 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL  
  110 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  111 kesvil Masi MASI Maija Määttänen HSKH         HYL  
  112 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas NAS         HYL  
  116 mittel Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  93 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         POIS  
  96 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         POIS  
  106 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 17:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 35, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 39,09 5,37 -11,91 0 -11,91  
2 135 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 39,48 5,32 -11,52 0 -11,52  
3 127 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 40,14 5,23 -10,86 0 -10,86  
4 132 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 41,49 5,06 -9,51 0 -9,51  
5 154 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 41,63 5,04 -9,37 0 -9,37  
6 141 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 46,16 4,55 -4,84 0 -4,84  
7 156 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 53,16 3,95 2,16 0 2,16  
8 158 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 39,56 5,31 -11,44 5 5  
9 152 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY 42,77 4,91 -8,23 5 5  
10 122 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 44,18 4,75 -6,82 5 5  
11 146 cocspa Luna Merazure Urban Legend Inka Saarinen COC 49,17 4,27 -1,83 5 5  
12 137 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 55,79 3,76 4,79 5 9,79  
13 143 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 42,66 4,92 -8,34 10 10  
14 129 cocspa Iines Frozen Riverdance Kaisa Sinimaa RimA 48,34 4,34 -2,66 10 10  
  118 novnou Rhea XELDA Heidi Nissilä KSSK         HYL  
  119 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         HYL  
  120 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL  
  123 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA         HYL  
  124 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  125 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  128 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         HYL  
  130 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  131 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  133 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  138 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  139 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  140 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL JUOKSU
  142 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  144 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  148 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  149 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  150 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  151 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU         HYL  
  153 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  157 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  117 x-rotu Edi EDWIN Emeliina Tähtinen HSKH         POIS  
  121 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  134 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU         POIS  
  136 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  
  145 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU         POIS  
  147 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 18:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 bicfri Onni Tarlyyn Toby leena hakolahti HEILU 65,40 3,30 9,40 0 9,40  
  82 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS         HYL  
  83 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD         HYL  
  84 jackru Vesta MAIARAN JUST GOT THE LOOK Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  85 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  88 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 18:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 shelam Clara Brainpool's Mind Me Carolina Pellikka TORKK 42,22 5,12 -13,78 5 5  
2 99 shelam Party BRAINPOOL'S MINDFUL MISSIL Enya Habel   45,41 4,76 -10,59 5 5  
  90 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Sami Lampi JAT         HYL  
  92 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  95 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  97 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  98 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  100 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  101 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  102 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY         HYL  
  104 shelam Miska Myhappiness Elvis On My Mind HANNA PÄÄKKÖNEN ACTIV         HYL  
  110 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  111 kesvil Masi MASI Maija Määttänen HSKH         HYL  
  115 jackru Rumba KISENTEL'S ZOOLANDER Virpi Koski P-HAU         HYL  
  93 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         POIS  
  105 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU         POIS  
  106 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine KOTKA         POIS  
  108 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         POIS  
  109 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         POIS  
  112 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas NAS         POIS  
  114 shelam Elli Marvitholl Ellada EKATERINA PATSKEVICH           POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 19:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 31, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 41,94 5,15 -14,06 0 -14,06  
2 137 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 53,98 4,00 -2,02 5 5  
3 148 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 57,12 3,78 1,12 5 6,12  
4 146 cocspa Luna Merazure Urban Legend Inka Saarinen COC 60,60 3,56 4,60 5 9,60  
5 128 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 56,70 3,81 0,70 10 10,70  
6 156 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 61,23 3,53 5,23 15 20,23  
  118 novnou Rhea XELDA Heidi Nissilä KSSK         HYL  
  119 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         HYL  
  120 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL  
  124 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  125 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  127 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  129 cocspa Iines Frozen Riverdance Kaisa Sinimaa RimA         HYL  
  130 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  131 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  132 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  133 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  135 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  138 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  139 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  140 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL JUOKSU
  141 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK         HYL  
  142 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  143 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  149 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  150 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  151 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU         HYL  
  152 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL  
  153 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  154 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  155 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  121 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  122 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         POIS  
  123 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA         POIS  
  134 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU         POIS  
  136 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  
  147 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU         POIS