Kilpailu 17.11.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 8:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 0
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  161 phalen Misti THINGUMMY'S SO PRETTY APRIL MIST Jaana Salonen KAT         POIS  

D agilityrata, mini 1, kello 8:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT 33,72 4,42 -13,28 0 -13,28 LUVA
2 172 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula RimA 36,28 4,11 -10,72 5 5  
3 165 shelam Coco BLENMOON SILVER ROSE Timo Hollo KKK 46,61 3,20 -0,39 5 5  
4 169 ranbul Ruusu CROSSBONE'S KISS ME QUIK Janniina Koskinen HSKH 55,29 2,69 8,29 15 23,29  
  166 borter Toci Junipermoor's Thorny Devil Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  167 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HyKU Ry         HYL  
  173 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH         HYL  
  174 käävil Paris LITTLEFUN'S FIFTH ELEMENT Tiina Jussila SVK         HYL  
  176 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU         HYL  
  171 lägpys Minni MAISKIS SYLMAR Julia Kasanen AST         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 8:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 193 shelam Raichu TAIKAPENNIN MOJITO Sonia Delatte ATT 27,31 5,46 -19,69 0 -19,69 OIVA
2 181 cocspa Aapo TÄHTIMETSÄ SIMBA Elina Messo KSSK 37,23 4,00 -9,77 10 10  
3 187 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 41,39 3,60 -5,61 10 10  
  178 tiiter Kamu AJANNAN COCKTAIL Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  179 cocspa Remu LAHJAKAS AAMEN Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  185 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  186 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  192 kromfo Milka ALOBELIN GEISHA Essi Fagerlund HSKH         HYL  
  180 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 199 auspai Taiga MYSTIC HIGHLANDS FEMME FATALE Susanna Ojala KAT 32,25 4,62 -14,75 5 5  
2 205 espves Nada Milla Marina Ensenada Virve Kallio HSKH 28,13 5,30 -18,87 10 10  
3 195 borcol Zero JOYFUL MELODY'S FANTASTIC JAZZ Janni Kirjavainen HAU 30,15 4,94 -16,85 10 10  
4 206 mudi Tixa Mustantassun Miisa Pinja Karuveha LAU 41,66 3,58 -5,34 10 10  
5 201 pyrpal Kelmi TOTTAKAI CAAMEE CELEMI Nina Latva KSSK 39,24 3,80 -7,76 15 15  
  194 borcol Armi BLESSED BORDERS TAKE TIME Elina Mälkiä TUUKK         HYL  
  196 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU         HYL  
  197 espves Uffe AQUAGRUAZ ULF LUKASSON Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  200 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         HYL  
  203 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  204 mudi Kelmi Mustantassun Anselmi Emilia Lamponen MÄNTY         HYL  
  207 auskel Sansa YACATIS KAFIRA-GEMMA Eveliina Ahola MAH         HYL  
  208 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  209 grossp Betty NAONAO'S BETTY Sanna Johanna Sunell Aalto EKK         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 16, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK 32,48 4,59 -14,52 0 -14,52 LUVA
2 227 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH 27,34 5,45 -19,66 5 5  
3 234 auskel Into SANTOS'SOURIANT BRICIUS NOIR Hanne Karhu HSKH 34,62 4,30 -12,38 10 10  
4 238 pitcol Fanni ROXIER'S LAST HOPE Jenni Seppälä ATD 36,17 4,12 -10,83 10 10  
5 226 labnou Anni MUISTOJOEN RIVERDANCE Sanna Johanna Sunell Aalto EKK 45,07 3,31 -1,93 20 20  
6 218 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Marianne Sumela P-HAU 36,41 4,09 -10,59 25 25  
  216 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  220 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  222 borcol Murash Black Universe the Maze Runner Ekaterina Patskevitch           HYL  
  223 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  224 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  225 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK         HYL  
  229 belpat Yoga MACNILLIAN YOU'RE THE YOGA Tiina Karvonen LÄGI         HYL  
  231 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY         HYL  
  233 belpag Flikka FLIKKA BLACK MORION Tuula Hietanen KSSK         HYL  
  235 whippe Masi NENATNAK CALIFORNIA DREEMIN' Melina Laine A-KOT         HYL  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  162 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  
  161 phalen Misti THINGUMMY'S SO PRETTY APRIL MIST Jaana Salonen KAT         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula RimA 25,88 6,03 -19,12 0 -19,12 LUVA
2 164 käävil Martta PALMALE'OS BREWED WITH LOVE Anni Aaltonen ATD 29,95 5,21 -15,05 0 -15,05 LUVA
3 168 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT 33,14 4,71 -11,86 5 5  
4 176 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU 34,08 4,58 -10,92 5 5  
5 169 ranbul Ruusu CROSSBONE'S KISS ME QUIK Janniina Koskinen HSKH 37,13 4,20 -7,87 5 5  
  167 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HyKU Ry         HYL  
  170 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  173 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH         HYL  
  174 käävil Paris LITTLEFUN'S FIFTH ELEMENT Tiina Jussila SVK         HYL  
  175 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH         HYL  
  171 lägpys Minni MAISKIS SYLMAR Julia Kasanen AST         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 185 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY 26,15 5,97 -18,85 0 -18,85 OIVA
2 186 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä AST 32,07 4,86 -12,93 0 -12,93 LUVA
3 177 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA 27,82 5,61 -17,18 5 5  
4 181 cocspa Aapo TÄHTIMETSÄ SIMBA Elina Messo KSSK 37,07 4,21 -7,93 10 10  
5 182 cocspa Femma SPECK LINE IHAN MAHOTON Anne-Maria Pesonen I-HAH 38,32 4,07 -6,68 10 10  
6 189 pumi Emma TITOKTUDÓ HANGA Sanna Riikonen JAU 43,60 3,58 -1,40 10 10  
7 184 manter Nuka ROCKSTYLE'S NEXT ROUND IS MINE Anne Myller I-HAH 44,35 3,52 -0,65 10 10  
  178 tiiter Kamu AJANNAN COCKTAIL Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  179 cocspa Remu LAHJAKAS AAMEN Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  183 novnou Hippa AINSTAININ CAPSLOCK ON Tarja Pakkala HAU         HYL  
  187 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  190 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  191 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  192 kromfo Milka ALOBELIN GEISHA Essi Fagerlund HSKH         HYL  
  193 shelam Raichu TAIKAPENNIN MOJITO Sonia Delatte ATT         HYL  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 auskel Sansa YACATIS KAFIRA-GEMMA Eveliina Ahola MAH 27,83 5,61 -17,17 0 -17,17 LUVA
2 199 auspai Taiga MYSTIC HIGHLANDS FEMME FATALE Susanna Ojala KAT 32,50 4,80 -12,50 5 5  
3 198 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU 34,21 4,56 -10,79 5 5  
4 204 mudi Kelmi Mustantassun Anselmi Emilia Lamponen MÄNTY 35,80 4,36 -9,20 10 10  
  194 borcol Armi BLESSED BORDERS TAKE TIME Elina Mälkiä TUUKK         HYL  
  195 borcol Zero JOYFUL MELODY'S FANTASTIC JAZZ Janni Kirjavainen HAU         HYL  
  196 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU         HYL  
  197 espves Uffe AQUAGRUAZ ULF LUKASSON Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  200 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         HYL  
  201 pyrpal Kelmi TOTTAKAI CAAMEE CELEMI Nina Latva KSSK         HYL  
  202 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         HYL  
  205 espves Nada Milla Marina Ensenada Virve Kallio HSKH         HYL  
  208 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 25, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Päivi Karjalainen KAT 26,00 6,00 -19,00 0 -19,00 LUVA
2 216 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH 28,29 5,51 -16,71 5 5  
3 238 pitcol Fanni ROXIER'S LAST HOPE Jenni Seppälä ATD 40,19 3,88 -4,81 5 5  
4 236 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH 40,77 3,83 -4,23 5 5  
5 229 belpat Yoga MACNILLIAN YOU'RE THE YOGA Tiina Karvonen LÄGI 28,82 5,41 -16,18 10 10  
6 234 auskel Into SANTOS'SOURIANT BRICIUS NOIR Hanne Karhu HSKH 29,23 5,34 -15,77 25 25  
  210 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         HYL  
  212 borcol Ralf BEWIN MAGICAL DEBUSSY Jenny Ronkainen HSKH         HYL  
  214 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL  
  215 borcol Ilona Breezing Flash Vappu Alatalo HAU         HYL  
  217 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  
  219 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK         HYL  
  220 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  221 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  222 borcol Murash Black Universe the Maze Runner Ekaterina Patskevitch           HYL  
  223 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  224 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  225 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK         HYL  
  227 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  230 borcol Swiss BREEZING SWISS Vappu Alatalo HAU         HYL  
  231 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY         HYL  
  232 borcol Roihu VON SCHNEELAND KALYANA Ulla Tuomi AST         HYL  
  233 belpag Flikka FLIKKA BLACK MORION Tuula Hietanen KSSK         HYL  
  235 whippe Masi NENATNAK CALIFORNIA DREEMIN' Melina Laine A-KOT         HYL  
  239 airter Ada BIG LADY'S BRILLIANT WISH Jenna Permanto BAT         HYL  
  228 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  237 borcol Isco PÄÄTTYMÄTÖN INTO Amanda Hooli BAT         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 162 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK 60,15 2,48 14,15 5 19,15  
  161 phalen Misti THINGUMMY'S SO PRETTY APRIL MIST Jaana Salonen KAT         POIS  

F agilityrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 174 käävil Paris LITTLEFUN'S FIFTH ELEMENT Tiina Jussila SVK 39,60 3,76 -6,40 0 -6,40 LUVA
2 172 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula RimA 29,47 5,06 -16,53 5 5  
3 168 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT 41,29 3,61 -4,71 10 10  
4 165 shelam Coco BLENMOON SILVER ROSE Timo Hollo KKK 47,65 3,13 1,65 10 11,65  
5 167 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HyKU Ry 51,84 2,87 5,84 10 15,84  
6 166 borter Toci Junipermoor's Thorny Devil Erja Suni-Räsänen BAT 58,09 2,56 12,09 5 17,09  
7 163 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH 55,58 2,68 9,58 10 19,58  
  169 ranbul Ruusu CROSSBONE'S KISS ME QUIK Janniina Koskinen HSKH         HYL  
  170 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  173 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH         HYL  
  171 lägpys Minni MAISKIS SYLMAR Julia Kasanen AST         POIS  

F agilityrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 193 shelam Raichu TAIKAPENNIN MOJITO Sonia Delatte ATT 27,08 5,50 -18,92 0 -18,92 OIVA
2 181 cocspa Aapo TÄHTIMETSÄ SIMBA Elina Messo KSSK 36,41 4,09 -9,59 5 5  
3 186 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä AST 40,16 3,71 -5,84 10 10  
4 184 manter Nuka ROCKSTYLE'S NEXT ROUND IS MINE Anne Myller I-HAH 40,05 3,72 -5,95 15 15  
  177 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  178 tiiter Kamu AJANNAN COCKTAIL Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  179 cocspa Remu LAHJAKAS AAMEN Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  182 cocspa Femma SPECK LINE IHAN MAHOTON Anne-Maria Pesonen I-HAH         HYL  
  185 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  187 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  190 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  192 kromfo Milka ALOBELIN GEISHA Essi Fagerlund HSKH         HYL  
  180 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 mudi Tixa Mustantassun Miisa Pinja Karuveha LAU 39,04 3,82 -6,96 0 -6,96 OIVA
2 205 espves Nada Milla Marina Ensenada Virve Kallio HSKH 28,99 5,14 -17,01 5 5  
3 201 pyrpal Kelmi TOTTAKAI CAAMEE CELEMI Nina Latva KSSK 31,65 4,71 -14,35 10 10  
4 197 espves Uffe AQUAGRUAZ ULF LUKASSON Asta Vento-Mikkola HEILU 46,70 3,19 0,70 10 10,70  
5 199 auspai Taiga MYSTIC HIGHLANDS FEMME FATALE Susanna Ojala KAT 30,17 4,94 -15,83 15 15  
  194 borcol Armi BLESSED BORDERS TAKE TIME Elina Mälkiä TUUKK         HYL  
  200 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         HYL  
  202 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         HYL  
  203 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  204 mudi Kelmi Mustantassun Anselmi Emilia Lamponen MÄNTY         HYL  
  207 auskel Sansa YACATIS KAFIRA-GEMMA Eveliina Ahola MAH         HYL  
  208 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH 27,61 5,40 -18,39 0 -18,39 OIVA
2 222 borcol Murash Black Universe the Maze Runner Ekaterina Patskevitch   30,08 4,95 -15,92 5 5  
3 219 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK 36,12 4,13 -9,88 10 10  
4 234 auskel Into SANTOS'SOURIANT BRICIUS NOIR Hanne Karhu HSKH 39,78 3,75 -6,22 15 15  
5 213 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH 51,82 2,88 5,82 10 15,82  
6 225 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK 37,16 4,01 -8,84 20 20  
7 218 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Marianne Sumela P-HAU 40,33 3,69 -5,67 20 20  
  214 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL  
  216 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  220 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  223 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Marko Kivihalme HAU         HYL  
  229 belpat Yoga MACNILLIAN YOU'RE THE YOGA Tiina Karvonen LÄGI         HYL  
  233 belpag Flikka FLIKKA BLACK MORION Tuula Hietanen KSSK         HYL  
  235 whippe Masi NENATNAK CALIFORNIA DREEMIN' Melina Laine A-KOT         HYL  
  228 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 240 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 57,29 3,32 5,29 5 10,29  
2 241 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 74,61 2,55 22,61 5 27,61  
  242 papill Ninja THINGUMMY'S PRETTY PENELOPE Jaana Salonen KAT         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 251 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 42,87 4,43 -9,13 5 5  
2 252 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 51,77 3,67 -0,23 10 10  
  243 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  244 shelam Tähti ROKKITASSUN MAKE A WISH Merja Ellonen LAU         HYL  
  245 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI         HYL  
  246 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  247 mittel Hukka Mikälie Ajanhukka Emilia Lamponen MÄNTY         HYL  
  248 engkte Lilo DOWITHSTYLE'S ALANNA Sonja Rantti PORSK         HYL  
  249 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas NAS         HYL  
  250 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         POIS  
  253 mittel Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi ATD         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 255 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä KAT 35,99 5,28 -16,01 0 -16,01 LUVA
2 266 manter Rune ROCKSTYLE'S CLEAN RUN Tiina Rantio JANKK 50,67 3,75 -1,33 10 10  
3 256 cocspa Myytti LÄPPIKSEN ELLE VAAN Mia Hyttinen VAU 46,39 4,10 -5,61 15 15  
4 263 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 52,95 3,59 0,95 15 15,95  
  188 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  257 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  259 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL  
  260 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK         HYL  
  262 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL  
  264 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL  
  265 shelam Messi FIRABELLEN MORRISON Nina Latva KSSK         HYL  
  267 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  
  268 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  270 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         HYL  
  271 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  272 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT         HYL  
  261 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA         POIS  
  269 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:22, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 284 cirnec Tilda IOSONO HADRIANA Elina Karlsson I-HAH 47,11 4,03 -4,89 0 -4,89 LUVA
2 289 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen HAU 38,56 4,93 -13,44 5 5  
3 286 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH 47,18 4,03 -4,82 5 5  
4 292 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki TUUKK 35,09 5,41 -16,91 10 10  
5 277 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU 41,86 4,54 -10,14 10 10  
6 288 borcol Dusty PIGGYLAND'S YOU KNOW WHAT TO DO Riina Jokimies KOTKA 42,65 4,45 -9,35 10 10  
  274 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  275 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL  
  278 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH         HYL  
  279 auspai Tinki Red'n Ready Pocahontas Päivi Ruotanen HAU         HYL  
  280   Bert BERT Rosita Halonen NAS         HYL  
  281 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  
  283 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         HYL  
  285 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU         HYL  
  287 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  290 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  291 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  273 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia Jansson ATD         POIS  
  282 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Shanti Karinen I-HAH         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 15:22, tuomari Esa Muotka, koirakoita 22, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 312 auspai Meno Wirneen Melkoinen Menijä Maija Rýd JAU 38,26 4,97 -13,74 5 5  
2 316 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU 35,28 5,39 -16,72 10 10  
3 315 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU 39,99 4,75 -12,01 10 10  
4 313 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 40,50 4,69 -11,50 10 10  
5 314 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen KAT 42,45 4,48 -9,55 10 10  
6 305 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU 36,22 5,25 -15,78 20 20  
7 211 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU 36,23 5,24 -15,77 20 20  
8 298 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu 40,88 4,65 -11,12 35 35  
  294 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Sanna Rautio HAU         HYL  
  296 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL  
  297 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  299 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  301 gorset Myrtti LOUKASAHON EOWYN Mari Ali-Raatikainen RimA         HYL  
  302 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen TUUKK         HYL  
  303 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA         HYL  
  304 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  306 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK         HYL  
  307 borcol Hehku PEATDIGGER PATCH Anni Peltoniemi ATD         HYL  
  309 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  310 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  311 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  319 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Asko Salmi HEILU         HYL  
  300 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 16:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 242 papill Ninja THINGUMMY'S PRETTY PENELOPE Jaana Salonen KAT 41,38 4,35 -5,62 0 -5,62 LUVA
2 240 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 51,60 3,49 4,60 5 9,60  
  241 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 72,40 2,49 25,40 5 HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 16:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 245 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 55,01 3,27 8,01 0 8,01  
  243 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  244 shelam Tähti ROKKITASSUN MAKE A WISH Merja Ellonen LAU         HYL  
  246 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  247 mittel Hukka Mikälie Ajanhukka Emilia Lamponen MÄNTY         HYL  
  248 engkte Lilo DOWITHSTYLE'S ALANNA Sonja Rantti PORSK         HYL  
  249 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas NAS         HYL  
  251 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK         HYL  
  252 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  253 mittel Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi ATD         POIS  

E hyppyrata, medi 2, kello 16:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 262 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 38,82 4,64 -8,18 0 -8,18 OIVA
2 259 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 42,00 4,29 -5,00 0 -5,00 LUVA
3 270 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT 38,23 4,71 -8,77 5 5  
4 265 shelam Messi FIRABELLEN MORRISON Nina Latva KSSK 41,37 4,35 -5,63 10 10  
5 263 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 42,37 4,25 -4,63 10 10  
6 258 x-rotu Sera Sera Cecilia Grönqvist LSK 57,50 3,13 10,50 10 20,50  
  188 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  255 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä KAT         HYL  
  256 cocspa Myytti LÄPPIKSEN ELLE VAAN Mia Hyttinen VAU         HYL  
  257 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  260 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK         HYL  
  264 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL  
  266 manter Rune ROCKSTYLE'S CLEAN RUN Tiina Rantio JANKK         HYL  
  267 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  
  268 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  271 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  272 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT         HYL  
  261 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA         POIS  
  269 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 17:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 278 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH 40,12 4,49 -6,88 0 -6,88 OIVA
2 286 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH 42,77 4,21 -4,23 0 -4,23 LUVA
3 280   Bert BERT Rosita Halonen NAS 36,37 4,95 -10,63 5 5  
4 288 borcol Dusty PIGGYLAND'S YOU KNOW WHAT TO DO Riina Jokimies KOTKA 39,44 4,56 -7,56 5 5  
  274 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  275 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL  
  277 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU         HYL  
  279 auspai Tinki Red'n Ready Pocahontas Päivi Ruotanen HAU         HYL  
  281 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  
  283 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         HYL  
  284 cirnec Tilda IOSONO HADRIANA Elina Karlsson I-HAH         HYL  
  289 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen HAU         HYL  
  290 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  291 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  292 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki TUUKK         HYL  
  276 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         POIS  
  282 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Shanti Karinen I-HAH         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 17:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 23, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 318 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 39,10 4,60 -7,90 5 5  
2 313 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 44,60 4,04 -2,40 5 5  
3 310 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 35,03 5,14 -11,97 10 10  
4 305 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU 35,97 5,00 -11,03 10 10  
5 211 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU 33,94 5,30 -13,06 15 15  
6 299 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 43,19 4,17 -3,81 15 15  
7 296 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD 43,37 4,15 -3,63 15 15  
8 308 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU 43,64 4,12 -3,36 20 20  
  294 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  295 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  297 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  298 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu         HYL  
  301 gorset Myrtti LOUKASAHON EOWYN Mari Ali-Raatikainen RimA         HYL  
  302 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen TUUKK         HYL  
  304 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  306 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK         HYL  
  309 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  311 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  312 auspai Meno Wirneen Melkoinen Menijä Maija Rýd JAU         HYL  
  315 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU         HYL  
  316 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU         HYL  
  317 lyhcol Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH         HYL  
  319 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Asko Salmi HEILU         HYL  
  300 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 18:24, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  240 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL  
  242 papill Ninja THINGUMMY'S PRETTY PENELOPE Jaana Salonen KAT         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 18:24, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 251 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 46,83 4,48 -11,17 0 -11,17 OIVA
2 248 engkte Lilo DOWITHSTYLE'S ALANNA Sonja Rantti PORSK 51,38 4,09 -6,62 0 -6,62 LUVA
3 252 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 60,42 3,48 2,42 0 2,42  
4 247 mittel Hukka Mikälie Ajanhukka Emilia Lamponen MÄNTY 62,37 3,37 4,37 5 9,37  
5 245 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 66,96 3,14 8,96 10 18,96  
  244 shelam Tähti ROKKITASSUN MAKE A WISH Merja Ellonen LAU         HYL  
  246 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  249 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas NAS         HYL  
  250 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         POIS  
  253 mittel Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi ATD         POIS  

F agilityrata, medi 2, kello 18:24, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 258 x-rotu Sera Sera Cecilia Grönqvist LSK 58,53 3,59 0,53 0 0,53  
2 264 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU 40,60 5,17 -17,40 5 5  
  254 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS         HYL  
  256 cocspa Myytti LÄPPIKSEN ELLE VAAN Mia Hyttinen VAU         HYL  
  257 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  259 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL  
  260 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK         HYL  
  262 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL  
  265 shelam Messi FIRABELLEN MORRISON Nina Latva KSSK         HYL  
  268 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  261 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA         POIS  
  267 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         POIS  
  269 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         POIS  
  270 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 19:12, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 288 borcol Dusty PIGGYLAND'S YOU KNOW WHAT TO DO Riina Jokimies KOTKA 45,31 4,63 -12,69 0 -12,69 LUVA
2 274 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI 49,02 4,28 -8,98 10 10  
3 285 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU 65,56 3,20 7,56 10 17,56  
  277 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU         HYL  
  279 auspai Tinki Red'n Ready Pocahontas Päivi Ruotanen HAU         HYL  
  280   Bert BERT Rosita Halonen NAS         HYL  
  281 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  
  283 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         HYL  
  284 cirnec Tilda IOSONO HADRIANA Elina Karlsson I-HAH         HYL  
  287 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  289 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen HAU         HYL  
  290 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  291 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  273 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia Jansson ATD         POIS  
  282 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Shanti Karinen I-HAH         POIS  
  286 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 19:12, tuomari Esa Muotka, koirakoita 20, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 296 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD 48,05 4,37 -9,95 0 -9,95 LUVA
2 313 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 49,15 4,27 -8,85 5 5  
3 299 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 47,39 4,43 -10,61 10 10  
4 303 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA 50,41 4,17 -7,59 10 10  
  211 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  295 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  297 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  298 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu         HYL  
  301 gorset Myrtti LOUKASAHON EOWYN Mari Ali-Raatikainen RimA         HYL  
  305 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  306 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK         HYL  
  307 borcol Hehku PEATDIGGER PATCH Anni Peltoniemi ATD         HYL  
  308 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  309 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  310 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  311 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  312 auspai Meno Wirneen Melkoinen Menijä Maija Rýd JAU         HYL  
  314 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen KAT         HYL  
  316 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU         HYL  
  319 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Asko Salmi HEILU         HYL  
  293 pitcol Cecil Honey Melon Pinas Anthea Rebecca Saleh HSKH         POIS  
  294 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         POIS  
  300 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         POIS  
  304 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         POIS  
  317 lyhcol Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH         POIS