Kilpailu 25.1.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3]

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 9:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 38,56 4,33 -6,44 0 -6,44 SERT-H AVA-H
2 9 bicfri Aino Msfunfilipa Sanna Vuorinen HAU 38,74 4,31 -6,26 0 -6,26  
3 3 jackru Tane Tauno Terhi Thuneberg E-HKK 39,15 4,27 -5,85 0 -5,85  
4 4 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 39,55 4,22 -5,45 0 -5,45  
  2 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  5 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä HSKH         HYL  
  6 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala VEIKK         HYL  
  7 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  8 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 9:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 42, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER Annina Myllyaho JAU 32,40 5,15 -12,60 0 -12,60  
2 25 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 32,61 5,12 -12,39 0 -12,39  
3 57 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 33,52 4,98 -11,48 0 -11,48  
4 10 kääpin Roxy Millgret Reya Triine Piirsalu   33,59 4,97 -11,41 0 -11,41  
5 55 shelam Räyhis Pihlajapirtin Tillikka Terhi Helaja KOTKA 34,14 4,89 -10,86 0 -10,86  
6 44 172 Mirka FIRE ROCK DANDELION Liivika Pärg   34,55 4,83 -10,45 0 -10,45  
7 15 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RimA 35,06 4,76 -9,94 0 -9,94  
8 22 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK 35,44 4,71 -9,56 0 -9,56  
9 53 parson Fly DOUBLE BARREL'S TASTY TOSCANA Sari Puusaari RimA 35,85 4,66 -9,15 0 -9,15  
10 26 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY 36,61 4,56 -8,39 0 -8,39  
11 40 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 37,45 4,46 -7,55 0 -7,55  
12 34 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 38,69 4,32 -6,31 0 -6,31  
13 28 parson Flow Scotstyles Flying Flow Timo Puusaari RimA 38,22 4,37 -6,78 5 5  
14 59 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT 41,78 4,00 -3,22 5 5  
15 49 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR Kaarina Ståhlberg BAT 43,29 3,86 -1,71 5 5  
16 36 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 40,58 4,12 -4,42 10 10  
17 35 borter Rymy SITE HUT'S PORTA-BANDEIRA Kirsi Viitasaari BAT 45,08 3,70 0,08 15 15,08  
18 18 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA 51,45 3,25 6,45 10 16,45  
  12 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  13 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  14 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL  
  16 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT         HYL  
  17 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU         HYL  
  19 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL  
  23 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  24 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         HYL  
  27 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  29 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  31 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  32 kiihar Zoda ZODA Pinja Karuveha HSKH         HYL  
  33 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL  
  37 borter Ypö HEATHBERRY'S ME MYSELF AND I Wilma Laru P-HAU         HYL  
  38 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  39 schipp Hippi CATTLEPARK'S MOONLIGHT Helena Minkkinen KOTKA         HYL  
  42 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  46 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA         HYL  
  47 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  48 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu JANKK         HYL  
  50 mittel Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  51 borter Turo FUNKY FELLOW'S DREAM SEQUENCE Leena Saarela BAT         HYL  
  54 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  56 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  30 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         POIS  
  43 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         POIS  
  45 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK         POIS  
  52 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         POIS  
  58 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 12:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 45, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Sami Salminen PIRKU 32,80 5,09 -12,20 0 -12,20  
2 99 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 33,08 5,05 -11,92 0 -11,92  
3 72 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH 34,03 4,91 -10,97 0 -10,97  
4 70 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK 34,92 4,78 -10,08 0 -10,08  
5 66 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA 35,99 4,64 -9,01 0 -9,01  
6 104 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 37,11 4,50 -7,89 5 5  
7 80 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 42,01 3,98 -2,99 5 5  
8 71 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 33,58 4,97 -11,42 10 10  
9 96 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 41,98 3,98 -3,02 10 10  
10 106 espves Arpa Concurrido Mariquita Mari Heinonen I-HAH 42,94 3,89 -2,06 10 10  
11 62 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 44,36 3,76 -0,64 10 10  
  60 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  61 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  64 espves Peppi Caraydan Icastica Kerttu Väyrynen HAU         HYL  
  65 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Vaija I-HAH         HYL  
  67 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  68 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  69 pyrpap Papu Casse-Noisettes L'amour Naissant Isa Lassinaro TAMSK         HYL  
  73 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU         HYL  
  74 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         HYL  
  76 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE Annina Myllyaho JAU         HYL  
  77 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS         HYL  
  79 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  81 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen HI-HA         HYL  
  82 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  83 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  84 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry         HYL  
  85 kesvil Aura WOOLLY BOHEMIA'S AMERICAN PSYCHO Sanna Vuorinen HAU         HYL  
  86 kesvil Jalo Myrskytuuli Arto Lampén RimA         HYL  
  87 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL  
  88 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  89 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL  
  90 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteikko HSKH         HYL  
  91 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  92 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  93 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  95 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  97 novnou Rhea XELDA Heidi Nissilä KSSK         HYL  
  98 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  100 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  101 kesvil Timi Timanttitimi Cecilia Grönqvist LSK         HYL  
  102 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  103 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  
  105 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  109 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  75 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU         POIS  
  78 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         POIS  
  94 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         POIS  
  108 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         POIS