Kilpailu 26.1.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 8:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 japchi Suzu HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK 54,40 2,98 0,40 0 0,40  
2 2 jackru Molly BIRPELIN SYYTÖN Katja Lilja JAU 43,40 3,73 -10,60 10 10  

D agilityrata, mini 1, kello 8:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH 41,19 3,93 -12,81 0 -12,81 LUVA
2 3 borter Toci Junipermoor's Thorny Devil Erja Suni-Räsänen BAT 44,00 3,68 -10,00 0 -10,00 LUVA
3 14 shelam Mystery FROSTY NIGHT'S BRILLIANT MAN OF MYSTERY Noora Virtanen KOTKA 41,78 3,88 -12,22 5 5  
4 5 kääsna Mauno NOUZER'S ÅLL IN ONE Anu Turu IMPHA 44,60 3,63 -9,40 5 5  
5 22 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Miettinen SVK 47,00 3,45 -7,00 5 5  
6 19 tarupi Bianca HEJDALEN'S BIANCA CASTAFIORE Marjo Katvala KOIVU 57,69 2,81 3,69 5 8,69  
7 10 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK 62,51 2,59 8,51 15 23,51  
  4 kääsna Pinja JIPSTER'S JEWELSTAR Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  6 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  11 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK         HYL  
  12 shelam Sissi Snowglow's Exciting Cinderella Emmi Sarvikivi HAU         HYL  
  17 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT         HYL  
  18 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist KIRSUT         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 8:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 33,51 4,83 -20,49 0 -20,49 OIVA
2 33 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT 36,65 4,42 -17,35 0 -17,35 OIVA
3 44 koohon Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH 41,78 3,88 -12,22 0 -12,22 OIVA
4 26 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH 39,87 4,06 -14,13 5 5  
5 27 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU 35,30 4,59 -18,70 10 10  
6 38 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää BAT 42,13 3,85 -11,87 10 10  
7 25 shelam Xia MERSHELY LITTLE CHINA GIRL Venla Ylesmäki SHELT 53,21 3,04 -0,79 10 10  
8 34 shelam Vili WINDYDREAMS VIKING'S HEART Kristiina Söderström PORSK 45,21 3,58 -8,79 15 15  
  24 kromfo Jyrä Bingis Bamse Kati Kollanen JAU         HYL  
  30 shelam Sera Snowglow's Last Drop Falls Elsa Sarvikivi HAU         HYL  
  32 mudi Mürru AZZURE GATES OF HEAVEN Toomas Pent           HYL  
  35 shelam Leevi LINNAISTEN FAST AND FURIOUS Mari Kokko HSKH         HYL  
  41 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  23 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         POIS  
  37 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 8:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 auspai Sisu PÄHKÄHULLUN SISU JO SYNTYESSÄÄN Juulia Tauriainen HSKH 31,23 5,19 -22,77 5 5  
2 46 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 41,13 3,94 -12,87 5 5  
3 55 borcol Zero JOYFUL MELODY'S FANTASTIC JAZZ Janni Kirjavainen HAU 48,78 3,32 -5,22 5 5  
4 58 lappor Ansa TUHKAVUORTEN MESIANGERVO Emilia Lavonen BAT 60,46 2,68 6,46 5 11,46  
  45 borcol Lykke PEATDIGGER PAGE Maria Qvickström BAT         HYL  
  48 slapko Lahku HALLAKEDON PAIMENMATARA Viivi Saarikko HSKH         HYL  
  49 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD         HYL  
  52 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU         HYL  
  56 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  53 espves Uffe AQUAGRUAZ ULF LUKASSON Asta Vento-Mikkola HEILU         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 8:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 15, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 auskel Rio Skovfarmen's Chocolate Naugty Nyack Harri Härkönen TAMSK 36,49 4,44 -17,51 5 5  
2 69 gorset Juuli Goango Black Joiner Kaisa Urbanus HSKH 43,88 3,69 -10,12 5 5  
3 74 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH 33,74 4,80 -20,26 10 10  
4 72 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva   43,48 3,73 -10,52 15 15  
5 78 isovil Kafu MERMIX SVAROG Nina Nerg-Toivola HPSK 49,48 3,27 -4,52 15 15  
6 73 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY 49,61 3,27 -4,39 15 15  
7 66 pitcol Frida RUFFENUFF SOMETHING'SGOTTENHOLDOFMYHEART Mira Immonen HAMIN 50,02 3,24 -3,98 15 15  
  59 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH         HYL  
  60 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  62 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  63 borcol Vine JOBBAJOBBA Kimmo Kytölaakso JAU         HYL  
  67 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH         HYL  
  71 sakpai Musti KUGELBLITZ AIKA MAKEE Johanna Kuri SPL         HYL  
  77 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  80 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 9:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Molly BIRPELIN SYYTÖN Katja Lilja JAU 34,30 4,90 -18,70 5 5  
  1 japchi Suzu HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 9:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 16, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI 27,45 6,12 -25,55 0 -25,55 LUVA
2 15 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU 27,59 6,09 -25,41 0 -25,41 LUVA
3 22 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Miettinen SVK 32,46 5,18 -20,54 0 -20,54 LUVA
4 4 kääsna Pinja JIPSTER'S JEWELSTAR Susanna Karlsson IMPHA 34,77 4,83 -18,23 0 -18,23 LUVA
5 14 shelam Mystery FROSTY NIGHT'S BRILLIANT MAN OF MYSTERY Noora Virtanen KOTKA 33,09 5,08 -19,91 5 5  
6 13 koohon Nenya KUUSIPEURAN YEXEMA CALANTHE NENYA Mari Nummi I-HAH 33,39 5,03 -19,61 5 5  
7 17 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT 35,28 4,76 -17,72 5 5  
8 21 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH 38,36 4,38 -14,64 10 10  
9 8 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA 40,48 4,15 -12,52 10 10  
10 7 popopl Jedi EXIMUS VIS JEDI Sanna Wickman SHELT 41,80 4,02 -11,20 10 10  
11 18 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist KIRSUT 44,32 3,79 -8,68 10 10  
12 10 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK 45,47 3,69 -7,53 10 10  
  5 kääsna Mauno NOUZER'S ÅLL IN ONE Anu Turu IMPHA         HYL  
  9 kääsna Luna SUPER PLAY'S PENELOPE Emilia Hammar I-HAH         HYL  
  11 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK         HYL  
  16 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH         HYL  
  20 mittel Ferro BONZER'S LÄNNEN-LOKARI Mari Heikkinen AGRY         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 9:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 19, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST 27,04 6,21 -25,96 0 -25,96 LUVA
2 39 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 27,87 6,03 -25,13 0 -25,13 OIVA
3 43 cocspa Femma SPECK LINE IHAN MAHOTON Anne-Maria Pesonen I-HAH 31,00 5,42 -22,00 0 -22,00 LUVA
4 44 koohon Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH 36,17 4,64 -16,83 0 -16,83 OIVA
5 38 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää BAT 26,49 6,34 -26,51 5 5  
6 27 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU 29,17 5,76 -23,83 5 5  
7 32 mudi Mürru AZZURE GATES OF HEAVEN Toomas Pent   29,64 5,67 -23,36 5 5  
8 33 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT 32,25 5,21 -20,75 5 5  
9 25 shelam Xia MERSHELY LITTLE CHINA GIRL Venla Ylesmäki SHELT 33,36 5,04 -19,64 5 5  
10 26 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH 35,44 4,74 -17,56 5 5  
11 35 shelam Leevi LINNAISTEN FAST AND FURIOUS Mari Kokko HSKH 40,69 4,13 -12,31 10 10  
12 42 shelam Meea WHIRLING'S GOES TO GREAT LENGTHS Sarita Saarela BAT 37,96 4,43 -15,04 15 15  
  23 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  24 kromfo Jyrä Bingis Bamse Kati Kollanen JAU         HYL  
  30 shelam Sera Snowglow's Last Drop Falls Elsa Sarvikivi HAU         HYL  
  31 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  34 shelam Vili WINDYDREAMS VIKING'S HEART Kristiina Söderström PORSK         HYL  
  40 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  41 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  28 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         POIS  
  36 meksik Monty Parker Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  37 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 10:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU 26,43 6,36 -26,57 0 -26,57 LUVA
2 48 slapko Lahku HALLAKEDON PAIMENMATARA Viivi Saarikko HSKH 33,82 4,97 -19,18 5 5  
3 57 espves Carlos MARAVILLOSO LAMER Nea Hänninen JAU 34,97 4,80 -18,03 5 5  
4 51 slapko Fio CRYSTAL METSÄLÄINEN Sini Kylmänen HSKH 52,84 3,18 -0,16 5 5  
5 45 borcol Lykke PEATDIGGER PAGE Maria Qvickström BAT 46,91 3,58 -6,09 10 10  
6 52 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU 49,56 3,39 -3,44 10 10  
7 55 borcol Zero JOYFUL MELODY'S FANTASTIC JAZZ Janni Kirjavainen HAU 35,17 4,78 -17,83 15 15  
8 47 auspai Sisu PÄHKÄHULLUN SISU JO SYNTYESSÄÄN Juulia Tauriainen HSKH 35,18 4,78 -17,82 20 20  
  46 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH         HYL  
  50 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  
  56 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  53 espves Uffe AQUAGRUAZ ULF LUKASSON Asta Vento-Mikkola HEILU         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 10:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 19, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU 26,16 6,42 -26,84 0 -26,84 LUVA
2 72 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva   28,94 5,81 -24,06 0 -24,06 OIVA
3 66 pitcol Frida RUFFENUFF SOMETHING'SGOTTENHOLDOFMYHEART Mira Immonen HAMIN 31,19 5,39 -21,81 5 5  
4 81 auskel Fly KELMI TOIMEKSIPANIJA Paula Valpas BAT 35,61 4,72 -17,39 5 5  
5 78 isovil Kafu MERMIX SVAROG Nina Nerg-Toivola HPSK 38,88 4,32 -14,12 10 10  
6 64 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH 45,05 3,73 -7,95 10 10  
7 75 porves Luca MIMAKON AJI COLORADO Eevi Koskinen JAU 45,41 3,70 -7,59 10 10  
  59 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH         HYL  
  60 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  61 auskel Rio Skovfarmen's Chocolate Naugty Nyack Harri Härkönen TAMSK         HYL  
  63 borcol Vine JOBBAJOBBA Kimmo Kytölaakso JAU         HYL  
  65 borcol Ralf BEWIN MAGICAL DEBUSSY Jenny Ronkainen HSKH         HYL  
  69 gorset Juuli Goango Black Joiner Kaisa Urbanus HSKH         HYL  
  70 auskel Mäc BELATAR'S REACTION Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  71 sakpai Musti KUGELBLITZ AIKA MAKEE Johanna Kuri SPL         HYL  
  73 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY         HYL  
  74 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  77 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  80 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  68 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         POIS  
  76 borcol Wertti SAUNAJAAKON JOKE Virva Nousiainen-Hiiri RimA         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 11:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 japchi Suzu HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK 54,91 2,91 2,91 0 2,91  

F agilityrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Miettinen SVK 42,01 3,81 -9,99 0 -9,99 LUVA
2 9 kääsna Luna SUPER PLAY'S PENELOPE Emilia Hammar I-HAH 43,20 3,70 -8,80 0 -8,80 LUVA
3 12 shelam Sissi Snowglow's Exciting Cinderella Emmi Sarvikivi HAU 43,32 3,69 -8,68 0 -8,68 LUVA
4 5 kääsna Mauno NOUZER'S ÅLL IN ONE Anu Turu IMPHA 46,59 3,43 -5,41 0 -5,41 OIVA
5 15 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU 35,50 4,51 -16,50 5 5  
6 11 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK 52,88 3,03 0,88 5 5,88  
7 14 shelam Mystery FROSTY NIGHT'S BRILLIANT MAN OF MYSTERY Noora Virtanen KOTKA 35,91 4,46 -16,09 10 10  
8 8 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA 49,82 3,21 -2,18 10 10  
9 17 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT 39,06 4,10 -12,94 15 15  
10 18 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist KIRSUT 48,68 3,29 -3,32 15 15  
  4 kääsna Pinja JIPSTER'S JEWELSTAR Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  6 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  10 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  19 tarupi Bianca HEJDALEN'S BIANCA CASTAFIORE Marjo Katvala KOIVU         HYL  

F agilityrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 mudi Mürru AZZURE GATES OF HEAVEN Toomas Pent   29,84 5,36 -22,16 0 -22,16 LUVA
2 27 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU 30,86 5,18 -21,14 0 -21,14 OIVA
3 44 koohon Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH 41,85 3,82 -10,15 0 -10,15 PAVA
4 26 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH 42,79 3,74 -9,21 0 -9,21 LUVA
5 40 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 38,18 4,19 -13,82 10 10  
6 30 shelam Sera Snowglow's Last Drop Falls Elsa Sarvikivi HAU 44,59 3,59 -7,41 15 15  
7 38 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää BAT 33,93 4,72 -18,07 20 20  
8 34 shelam Vili WINDYDREAMS VIKING'S HEART Kristiina Söderström PORSK 43,53 3,68 -8,47 20 20  
  23 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  24 kromfo Jyrä Bingis Bamse Kati Kollanen JAU         HYL  
  33 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  35 shelam Leevi LINNAISTEN FAST AND FURIOUS Mari Kokko HSKH         HYL  
  41 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  43 cocspa Femma SPECK LINE IHAN MAHOTON Anne-Maria Pesonen I-HAH         HYL  
  37 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU         POIS  
  39 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 slapko Fio CRYSTAL METSÄLÄINEN Sini Kylmänen HSKH 43,08 3,71 -8,92 5 5  
2 47 auspai Sisu PÄHKÄHULLUN SISU JO SYNTYESSÄÄN Juulia Tauriainen HSKH 34,48 4,64 -17,52 10 10  
3 46 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 43,72 3,66 -8,28 15 15  
  45 borcol Lykke PEATDIGGER PAGE Maria Qvickström BAT         HYL  
  48 slapko Lahku HALLAKEDON PAIMENMATARA Viivi Saarikko HSKH         HYL  
  49 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD         HYL  
  50 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  
  52 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU         HYL  
  53 espves Uffe AQUAGRUAZ ULF LUKASSON Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  55 borcol Zero JOYFUL MELODY'S FANTASTIC JAZZ Janni Kirjavainen HAU         HYL  
  56 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  58 lappor Ansa TUHKAVUORTEN MESIANGERVO Emilia Lavonen BAT         HYL  

F agilityrata, maksi 1, kello 12:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 15, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU 28,40 5,63 -23,60 0 -23,60 OIVA
2 78 isovil Kafu MERMIX SVAROG Nina Nerg-Toivola HPSK 41,98 3,81 -10,02 5 5  
3 63 borcol Vine JOBBAJOBBA Kimmo Kytölaakso JAU 34,39 4,65 -17,61 10 10  
4 81 auskel Fly KELMI TOIMEKSIPANIJA Paula Valpas BAT 36,43 4,39 -15,57 10 10  
5 67 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH 38,16 4,19 -13,84 10 10  
6 71 sakpai Musti KUGELBLITZ AIKA MAKEE Johanna Kuri SPL 39,48 4,05 -12,52 10 10  
7 64 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH 50,42 3,17 -1,58 20 20  
  79 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  61 auskel Rio Skovfarmen's Chocolate Naugty Nyack Harri Härkönen TAMSK         HYL  
  62 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  69 gorset Juuli Goango Black Joiner Kaisa Urbanus HSKH         HYL  
  72 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva           HYL  
  74 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  77 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  80 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  76 borcol Wertti SAUNAJAAKON JOKE Virva Nousiainen-Hiiri RimA         POIS