Kilpailu 26.1.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 2, kello 12:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  82 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Rautakallio LÄGI         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 12:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 16, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 cocspa Terra EBEN'S THE RAIN IS ON FIRE Marjut Saarainen KOTKA 38,27 4,78 -15,73 0 -15,73 LUVA
2 90 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT 46,40 3,94 -7,60 0 -7,60 OIVA
3 98 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU 39,13 4,68 -14,87 5 5  
4 88 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 51,24 3,57 -2,76 5 5  
5 95 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH 48,90 3,74 -5,10 10 10  
6 85 jackru Lexi KISENTEL'S CHALLENGE ACCEPTED Nora Renell P-HAU 62,00 2,95 8,00 5 13,00  
  83 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         HYL  
  84 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  86 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  87 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL  
  89 engkte Lilo DOWITHSTYLE'S ALANNA Sonja Rantti BAT         HYL  
  91 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA         HYL  
  92 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen HAU         HYL  
  93 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen HSKH         HYL  
  94 tarupi Martti PIHAPOLUN HAMPUS Niko Mäkeläinen KSSK         HYL  
  96 parson Freya SCOTSTYLES FREE-FLOWING Sari Puusaari RimA         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 12:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 koohon Danny Mendikan Danny Aroona Teemu Välijeesiö TUUKK 55,57 3,29 1,57 0 1,57  
  99 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  101 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL  
  102 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         HYL  
  103 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  104 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Elsa Sarvikivi LÄGI         HYL  
  106 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT         HYL  
  107 shelam Kalle WINDYDREAMS KING OF THE HILL Jyri Poutanen KOTKA         HYL  
  108 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 12:45, tuomari Timo Teileri, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH 41,41 4,42 -12,59 0 -12,59 LUVA
2 118 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH 43,15 4,24 -10,85 0 -10,85 OIVA
3 119 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU 44,88 4,08 -9,12 5 5  
4 110 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 52,24 3,50 -1,76 10 10  
  109 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA         HYL  
  112 borcol Vanilla TIWIAN'S WINNER TAKES IT ALL Elena Asikainen I-HAH         HYL  
  113 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  114 mudi Tixa Mustantassun Miisa Pinja Karuveha HSKH         HYL  
  115 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  116 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 12:45, tuomari Timo Teileri, koirakoita 17, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 135 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK 36,47 5,02 -17,53 0 -17,53 LUVA
2 133 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 52,03 3,52 -1,97 0 -1,97 LUVA
3 121 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU 39,28 4,66 -14,72 5 5  
4 136 pitcol Patu Kangasvuokon Tähtipoika Timo Haimila LAU 62,47 2,93 8,47 45 53,47  
  120 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  122 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  123   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  125 samoje Leia Jupik Helmiäinen Taina Markkula KOTKA         HYL  
  126 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  128 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  129 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  130 borcol Turma Tending Glint Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  131 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  132 gorset Myrtti LOUKASAHON EOWYN Mari Ali-Raatikainen RimA         HYL  
  134 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL  
  138 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  139 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         HYL  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 13:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 1, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Rautakallio LÄGI 41,88 3,87 -1,12 0 -1,12 LUVA

E hyppyrata, mini 2, kello 13:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 14, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU 29,63 5,47 -13,37 0 -13,37 LUVA
2 89 engkte Lilo DOWITHSTYLE'S ALANNA Sonja Rantti BAT 35,20 4,60 -7,80 0 -7,80 LUVA
3 97 cocspa Terra EBEN'S THE RAIN IS ON FIRE Marjut Saarainen KOTKA 35,97 4,50 -7,03 5 5  
4 83 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH 36,36 4,46 -6,64 5 5  
5 88 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 41,54 3,90 -1,46 5 5  
6 91 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 50,80 3,19 7,80 5 12,80  
7 90 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT 46,28 3,50 3,28 15 18,28  
8 93 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen HSKH 49,78 3,25 6,78 15 21,78  
9 87 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH 58,90 2,75 15,90 10 25,90  
  85 jackru Lexi KISENTEL'S CHALLENGE ACCEPTED Nora Renell P-HAU         HYL  
  86 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  92 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen HAU         HYL  
  95 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         HYL  
  96 parson Freya SCOTSTYLES FREE-FLOWING Sari Puusaari RimA         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 13:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU 30,02 5,40 -12,98 0 -12,98 OIVA
  101 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL  
  102 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         HYL  
  106 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT         HYL  
  107 shelam Kalle WINDYDREAMS KING OF THE HILL Jyri Poutanen KOTKA         HYL  
  108 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA         HYL  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 14:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 44,43 3,65 1,43 20 21,43  
  110 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         HYL  
  111 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH         HYL  
  114 mudi Tixa Mustantassun Miisa Pinja Karuveha HSKH         HYL  
  115 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  116 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  
  117 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Outi Lehvä HAU         HYL  
  119 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU         HYL  
  118 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 20, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU 28,58 5,67 -14,42 0 -14,42 LUVA
2 126 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 35,99 4,50 -7,01 0 -7,01 OIVA
3 133 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 41,47 3,91 -1,53 0 -1,53 LUVA
4 128 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH 29,68 5,46 -13,32 5 5  
5 120 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH 33,24 4,87 -9,76 5 5  
6 139 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA 37,40 4,33 -5,60 10 10  
7 129 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU 43,26 3,74 0,26 15 15,26  
8 127 eurasi Jymy Essente Oscar O'deau Eija Aronen KOTKA 48,96 3,31 5,96 10 15,96  
9 136 pitcol Patu Kangasvuokon Tähtipoika Timo Haimila LAU 53,58 3,02 10,58 20 30,58  
  121 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  123   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  124 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  125 samoje Leia Jupik Helmiäinen Taina Markkula KOTKA         HYL  
  130 borcol Turma Tending Glint Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  131 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  132 gorset Myrtti LOUKASAHON EOWYN Mari Ali-Raatikainen RimA         HYL  
  134 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL  
  135 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  137 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  138 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 15:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 15, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH 40,41 4,53 -12,59 0 -12,59 OIVA
2 98 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU 35,10 5,21 -17,90 5 5  
3 90 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT 50,50 3,62 -2,50 5 5  
4 94 tarupi Martti PIHAPOLUN HAMPUS Niko Mäkeläinen KSSK 53,81 3,40 0,81 5 5,81  
5 87 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH 70,73 2,59 17,73 10 27,73  
  93 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen HSKH         HYL  
  84 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  85 jackru Lexi KISENTEL'S CHALLENGE ACCEPTED Nora Renell P-HAU         HYL  
  86 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  88 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  89 engkte Lilo DOWITHSTYLE'S ALANNA Sonja Rantti BAT         HYL  
  92 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen HAU         HYL  
  95 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         HYL  
  96 parson Freya SCOTSTYLES FREE-FLOWING Sari Puusaari RimA         HYL  
  97 cocspa Terra EBEN'S THE RAIN IS ON FIRE Marjut Saarainen KOTKA         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 15:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA 43,02 4,25 -9,98 0 -9,98 LUVA
  99 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  100 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  101 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL  
  102 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         HYL  
  104 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  106 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT         HYL  
  107 shelam Kalle WINDYDREAMS KING OF THE HILL Jyri Poutanen KOTKA         HYL  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU 53,35 3,43 0,35 10 10,35  
  110 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         HYL  
  111 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH         HYL  
  112 borcol Vanilla TIWIAN'S WINNER TAKES IT ALL Elena Asikainen I-HAH         HYL  
  113 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  115 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  116 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  

F agilityrata, maksi 2, kello 16:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 15, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU 40,31 4,54 -12,69 0 -12,69 LUVA
2 126 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 43,54 4,20 -9,46 0 -9,46 OIVA
3 131 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 43,48 4,21 -9,52 10 10  
  120 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  121 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  124 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  128 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  130 borcol Turma Tending Glint Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  132 gorset Myrtti LOUKASAHON EOWYN Mari Ali-Raatikainen RimA         HYL  
  133 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  134 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL  
  135 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  136 pitcol Patu Kangasvuokon Tähtipoika Timo Haimila LAU         HYL  
  138 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  139 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         HYL  
  123   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         POIS  
  129 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         POIS