Kilpailu 15.2.2020 A agilityrata, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[Medi 3] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 9:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 40, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 39,12 5,11 -16,88 0 -16,88  
2 4 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI 39,35 5,08 -16,65 0 -16,65  
3 52 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 40,91 4,89 -15,09 0 -15,09  
4 12 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH 41,76 4,79 -14,24 0 -14,24  
5 9 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 46,72 4,28 -9,28 0 -9,28  
6 7 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT 41,43 4,83 -14,57 5 5  
7 35 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen KLUBI 44,69 4,48 -11,31 5 5  
8 36 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 46,14 4,33 -9,86 5 5  
9 23 espves Huwi CONCURRIDO ZARZAMORA Sanna Niinikoski HEILU 47,31 4,23 -8,69 5 5  
10 5 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 48,61 4,11 -7,39 5 5  
11 14 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU 50,28 3,98 -5,72 5 5  
12 31 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 55,80 3,58 -0,20 5 5  
13 20 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 57,99 3,45 1,99 10 11,99  
  1 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  3 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala Skromfo         HYL  
  6 espves Zemi Concurrido Inflamable Otto Niinikoski HEILU         HYL  
  10 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL  
  11 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  13 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         HYL  
  16 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen I-HAH         HYL  
  19 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka KLUBI         HYL  
  21 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  22 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  26 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  29 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  30 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  32 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  33 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  34 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  37 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  38 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL  
  41 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  43 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  44 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  46 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  47 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  48 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  49 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL  
  50 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA         HYL  
  51 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  2 kesvil Qma JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu         POIS  
  17 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteikko HSKH         POIS  
  24 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS  
  28 schape Jippo HÄSTÄNGENS ALDRIG GER JAG UPP Tuija Laurila VAU         POIS  

Pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 50,87 3,93 -5,13 0 -5,13 SERT-A
2 59 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 53,94 3,71 -2,06 5 5  
  56 lanhee Hulda COPPERCOAT'S URSA MINOR HEEL Sanna Samio-Karine HSKH         HYL  
  57 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  
  60 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  62 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  64 bicfri Onni Tarlyyn Toby leena hakolahti HEILU         HYL  
  61 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä HSKH         POIS  

Mini 3, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 20, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 39,89 5,01 -16,11 0 -16,11  
2 89 borter Tytti Gluntens Kalisha Leena Saarela BAT 50,51 3,96 -5,49 0 -5,49 SERT-A
3 72 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 46,36 4,31 -9,64 5 5  
4 85 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 60,01 3,33 4,01 15 19,01  
  65 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  67 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  68 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         HYL  
  70 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL  
  71 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari AST         HYL  
  73 borter Turo FUNKY FELLOW'S DREAM SEQUENCE Leena Saarela BAT         HYL  
  74 borter Rymy SITE HUT'S PORTA-BANDEIRA Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  76 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  77 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  78 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  79 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY         HYL  
  80 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  83 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  86 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  87 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL  
  88 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila PORSK         HYL  
  66 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

Pikkumaksi 3, kello 14:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 40,17 4,26 -6,83 0 -6,83  
2 100 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas SBCAK 41,12 4,16 -5,88 10 10  
  92 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  93 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  95 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  96 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  97 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteikko HSKH         HYL  
  98 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  103 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         HYL  
  104 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  105 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  107 auskel Viira CAFAYOS A-BLUEMIST Tiia Kokko KSSK         HYL  
  108 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  90 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt HEILU         POIS  
  101 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         POIS  

Maksi 3, kello 14:45, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 41, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 136 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 32,55 5,25 -14,45 0 -14,45  
2 150 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KOTKA 32,58 5,25 -14,42 0 -14,42  
3 112 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 33,19 5,15 -13,81 0 -13,81  
4 142 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 33,61 5,09 -13,39 0 -13,39  
5 143 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH 35,16 4,86 -11,84 0 -11,84  
6 121 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 37,31 4,58 -9,69 0 -9,69  
7 127 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 46,71 3,66 -0,29 0 -0,29  
8 134 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti MÄNTS 36,55 4,68 -10,45 5 5  
9 123 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD 44,92 3,81 -2,08 5 5  
10 145 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 52,86 3,23 5,86 0 5,86  
11 129 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 31,66 5,40 -15,34 10 10  
12 130 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen HAU 37,91 4,51 -9,09 10 10  
13 126 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW 49,97 3,42 2,97 10 12,97  
14 137 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 37,24 4,59 -9,76 15 15  
15 128 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Tuulimari Kaikkonen KSSK 55,58 3,08 8,58 20 28,58  
  109 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  110 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  113 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  114 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  115 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  116 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  117 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  118 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL  
  119 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen KAT         HYL  
  120 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  122 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  124 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  125 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  131 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  132 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  133 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU         HYL  
  135 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL  
  138 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI         HYL  
  139 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  140 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  141 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  144 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  146 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  147 belpam Konna Toimiva Taktiikka Anni Pehkonen ACE         HYL  
  148 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Shanti Karinen I-HAH         HYL  
  151 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  111 belpag Bolt Eloisa Soturi Antti Kurvinen ACE         POIS  
  152 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         POIS