Kilpailu 15.2.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[B Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

B hyppyrata, medi 3, kello 10:55, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 47, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 28,20 5,57 -12,80 0 -12,80  
2 3 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala Skromfo 29,78 5,27 -11,22 0 -11,22  
3 22 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH 30,05 5,22 -10,95 0 -10,95 SERT-H
4 18 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 30,33 5,18 -10,67 0 -10,67  
5 2 kesvil Qma JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu 30,94 5,07 -10,06 0 -10,06  
6 50 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA 30,97 5,07 -10,03 0 -10,03  
7 12 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH 31,86 4,93 -9,14 0 -9,14  
8 13 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 32,90 4,77 -8,10 0 -8,10  
9 11 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 33,30 4,71 -7,70 0 -7,70  
10 9 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 33,55 4,68 -7,45 0 -7,45  
11 14 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU 33,74 4,65 -7,26 0 -7,26  
12 6 espves Zemi Concurrido Inflamable Otto Niinikoski HEILU 30,90 5,08 -10,10 5 5  
13 27 shelam Bandit SUNBORNE BEAUTY BRAIN 'N BANDIT Noora Virtanen KOTKA 31,60 4,97 -9,40 5 5  
14 49 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 32,99 4,76 -8,01 5 5  
15 7 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT 33,66 4,66 -7,34 5 5  
16 33 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 34,07 4,61 -6,93 5 5  
17 46 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT 37,65 4,17 -3,35 5 5  
18 38 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 40,65 3,86 -0,35 5 5  
19 16 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 31,47 4,99 -9,53 10 10  
20 8 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU 32,47 4,84 -8,53 10 10  
21 44 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 42,22 3,72 1,22 10 11,22  
22 23 espves Huwi CONCURRIDO ZARZAMORA Sanna Niinikoski HEILU 41,61 3,77 0,61 15 15,61  
23 35 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen KLUBI 51,95 3,02 10,95 15 25,95  
24 10 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 59,35 2,65 18,35 10 28,35  
  1 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  15 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo         HYL  
  17 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteikko HSKH         HYL  
  20 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL  
  21 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  24 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         HYL  
  26 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  29 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  30 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  31 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  32 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  34 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  36 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL  
  39 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  41 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  43 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  45 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL  
  47 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  48 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  51 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  52 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  54 shelam Boogie Sunborne Brilliant Black Bourgogne Johannes Talja KOTKA         HYL  
  55 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS         HYL  
  25 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Vaija I-HAH         POIS  
  28 schape Jippo HÄSTÄNGENS ALDRIG GER JAG UPP Tuija Laurila VAU         POIS  
  42 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:50, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 32,56 4,82 -8,44 0 -8,44  
2 62 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 37,23 4,22 -3,77 5 5  
3 63 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 39,94 3,93 -1,06 5 5  
4 59 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 42,09 3,73 1,09 5 6,09  
5 56 lanhee Hulda COPPERCOAT'S URSA MINOR HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 48,18 3,26 7,18 10 17,18  
  60 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  64 bicfri Onni Tarlyyn Toby leena hakolahti HEILU         HYL  
  58 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         POIS  
  61 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:50, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 23, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 31,27 5,02 -9,73 0 -9,73  
2 77 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA 31,97 4,91 -9,03 0 -9,03  
3 88 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila PORSK 33,15 4,74 -7,85 0 -7,85  
4 73 borter Turo FUNKY FELLOW'S DREAM SEQUENCE Leena Saarela BAT 33,31 4,71 -7,69 0 -7,69  
5 87 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 33,71 4,66 -7,29 0 -7,29  
6 80 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 34,42 4,56 -6,58 0 -6,58  
7 71 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari AST 34,81 4,51 -6,19 0 -6,19  
8 67 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 36,13 4,35 -4,87 0 -4,87  
9 69 shelam Taika Tulitopaasin Riddle Heidi Hautajärvi KAS 36,99 4,24 -4,01 0 -4,01  
10 65 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 42,43 3,70 1,43 0 1,43  
11 76 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 42,85 3,66 1,85 0 1,85  
12 84 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 30,44 5,16 -10,56 5 5  
13 79 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY 33,97 4,62 -7,03 5 5  
14 72 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 34,28 4,58 -6,72 5 5  
15 78 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 35,00 4,49 -6,00 5 5  
16 75 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen HyKU Ry 37,10 4,23 -3,90 10 10  
17 66 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 38,44 4,08 -2,56 10 10  
18 83 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 39,97 3,93 -1,03 10 10  
19 85 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 40,38 3,89 -0,62 10 10  
  68 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         HYL  
  74 borter Rymy SITE HUT'S PORTA-BANDEIRA Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  81 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT         HYL  
  82 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU         HYL  

C agilityrata, medi 3, kello 12:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 39, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 kesvil Svante Jumparound As Mad As A Hatter Anniina Salo SiSu 35,54 5,32 -17,46 0 -17,46  
2 33 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 35,93 5,26 -17,07 0 -17,07  
3 13 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 36,42 5,19 -16,58 0 -16,58  
4 52 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 37,12 5,09 -15,88 0 -15,88  
5 27 shelam Bandit SUNBORNE BEAUTY BRAIN 'N BANDIT Noora Virtanen KOTKA 39,38 4,80 -13,62 0 -13,62  
6 17 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteikko HSKH 42,73 4,42 -10,27 0 -10,27  
7 11 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 43,37 4,36 -9,63 0 -9,63  
8 53 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI 35,76 5,29 -17,24 5 5  
9 6 espves Zemi Concurrido Inflamable Otto Niinikoski HEILU 38,19 4,95 -14,81 5 5  
10 9 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 41,05 4,60 -11,95 5 5  
11 5 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 48,38 3,91 -4,62 5 5  
12 16 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen I-HAH 49,44 3,82 -3,56 5 5  
13 8 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU 42,39 4,46 -10,61 10 10  
14 37 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 35,57 5,31 -17,43 15 15  
  1 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  2 kesvil Qma JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu         HYL  
  3 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala Skromfo         HYL  
  7 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT         HYL  
  14 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU         HYL  
  15 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo         HYL  
  18 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU         HYL  
  19 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka KLUBI         HYL  
  22 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  23 espves Huwi CONCURRIDO ZARZAMORA Sanna Niinikoski HEILU         HYL  
  24 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         HYL  
  26 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  29 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  31 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  32 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  35 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen KLUBI         HYL  
  36 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL  
  41 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  43 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  44 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  47 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  48 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  49 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL  
  50 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA         HYL  
  54 shelam Boogie Sunborne Brilliant Black Bourgogne Johannes Talja KOTKA         HYL  
  21 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  
  28 schape Jippo HÄSTÄNGENS ALDRIG GER JAG UPP Tuija Laurila VAU         POIS  
  34 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  
  39 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         POIS  
  42 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 13:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 39,14 4,83 -13,86 0 -13,86 SERT-A
2 57 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 39,62 4,77 -13,38 0 -13,38  
3 60 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 57,71 3,27 4,71 0 4,71  
4 59 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 54,55 3,46 1,55 5 6,55  
  56 lanhee Hulda COPPERCOAT'S URSA MINOR HEEL Sanna Samio-Karine HSKH         HYL  
  63 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  64 bicfri Onni Tarlyyn Toby leena hakolahti HEILU         HYL  
  58 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         POIS  
  61 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 13:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 21, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 35,30 5,35 -17,70 0 -17,70 SERT-A
2 70 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 37,92 4,98 -15,08 0 -15,08  
3 75 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen HyKU Ry 40,93 4,62 -12,07 0 -12,07  
4 77 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA 41,42 4,56 -11,58 0 -11,58  
5 79 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY 42,03 4,50 -10,97 0 -10,97  
6 72 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 42,15 4,48 -10,85 0 -10,85  
7 71 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari AST 42,85 4,41 -10,15 0 -10,15  
8 87 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 43,81 4,31 -9,19 0 -9,19  
9 76 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 52,97 3,57 -0,03 0 -0,03  
10 81 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT 38,40 4,92 -14,60 5 5  
11 84 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 39,20 4,82 -13,80 5 5  
12 83 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 46,69 4,05 -6,31 5 5  
  65 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  66 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  69 shelam Taika Tulitopaasin Riddle Heidi Hautajärvi KAS         HYL  
  73 borter Turo FUNKY FELLOW'S DREAM SEQUENCE Leena Saarela BAT         HYL  
  74 borter Rymy SITE HUT'S PORTA-BANDEIRA Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  82 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU         HYL  
  85 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT         HYL  
  86 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  88 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila PORSK         HYL  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 16:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 23,84 6,08 -15,16 0 -15,16 SERT-H AVA-H
2 105 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 24,89 5,83 -14,11 0 -14,11  
3 106 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 25,21 5,75 -13,79 0 -13,79  
4 92 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 25,39 5,71 -13,61 0 -13,61  
5 108 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 25,58 5,67 -13,42 0 -13,42  
6 98 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 25,92 5,59 -13,08 0 -13,08  
7 104 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 27,65 5,24 -11,35 0 -11,35  
8 102 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI 27,75 5,23 -11,25 0 -11,25  
9 100 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas SBCAK 28,55 5,08 -10,45 0 -10,45  
10 95 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 26,71 5,43 -12,29 5 5  
11 107 auskel Viira CAFAYOS A-BLUEMIST Tiia Kokko KSSK 28,16 5,15 -10,84 5 5  
12 99 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 30,63 4,73 -8,37 5 5  
13 91 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH 37,31 3,89 -1,69 10 10  
  93 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  94 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  103 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         HYL  
  90 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt HEILU         POIS  
  97 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteikko HSKH         POIS  
  101 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 41, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 23,36 6,21 -15,64 0 -15,64  
2 129 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 23,37 6,20 -15,63 0 -15,63 SERT-H AVA-H
3 109 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 23,43 6,19 -15,57 0 -15,57  
4 151 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU 23,98 6,05 -15,02 0 -15,02  
5 144 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu 24,21 5,99 -14,79 0 -14,79  
6 126 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW 24,38 5,95 -14,62 0 -14,62  
7 138 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI 24,48 5,92 -14,52 0 -14,52  
8 113 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT 25,74 5,63 -13,26 0 -13,26  
9 148 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Shanti Karinen I-HAH 26,91 5,39 -12,09 0 -12,09  
10 133 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU 28,67 5,06 -10,33 0 -10,33  
11 119 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen KAT 29,12 4,98 -9,88 0 -9,88  
12 123 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD 30,48 4,76 -8,52 0 -8,52  
13 116 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 35,44 4,09 -3,56 0 -3,56  
14 127 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 36,19 4,01 -2,81 0 -2,81  
15 110 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 23,45 6,18 -15,55 5 5  
16 150 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KOTKA 24,08 6,02 -14,92 5 5  
17 146 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 24,67 5,88 -14,33 5 5  
18 124 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 25,24 5,74 -13,76 5 5  
19 142 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 26,28 5,52 -12,72 5 5  
20 135 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE 27,32 5,31 -11,68 5 5  
21 125 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 27,66 5,24 -11,34 5 5  
22 114 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 27,75 5,23 -11,25 5 5  
23 139 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB 32,29 4,49 -6,71 5 5  
24 115 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 35,20 4,12 -3,80 5 5  
25 120 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 38,01 3,81 -0,99 5 5  
26 122 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU 24,21 5,99 -14,79 10 10  
27 118 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu 27,66 5,24 -11,34 10 10  
28 134 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti MÄNTS 28,26 5,13 -10,74 10 10  
29 141 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK 28,93 5,01 -10,07 10 10  
30 130 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen HAU 27,52 5,27 -11,48 15 15  
31 137 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 31,37 4,62 -7,63 15 15  
32 131 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU 24,03 6,03 -14,97 25 25  
  112 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  117 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  121 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  128 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Tuulimari Kaikkonen KSSK         HYL  
  136 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL  
  140 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  143 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH         HYL  
  147 belpam Konna Toimiva Taktiikka Anni Pehkonen ACE         HYL  
  149 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä HEILU         HYL  
  111 belpag Bolt Eloisa Soturi Antti Kurvinen ACE         POIS  
  152 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 17:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH 49,07 3,48 2,07 0 2,07  
2 95 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 40,35 4,24 -6,65 5 5  
3 107 auskel Viira CAFAYOS A-BLUEMIST Tiia Kokko KSSK 35,67 4,79 -11,33 15 15  
  92 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  93 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  94 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  96 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  98 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  99 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  102 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  103 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         HYL  
  104 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  105 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  106 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  108 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  97 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteikko HSKH         POIS  
  101 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 17:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 38, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 136 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 33,15 5,16 -13,85 0 -13,85  
2 132 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 33,56 5,10 -13,44 0 -13,44  
3 146 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 33,74 5,07 -13,26 0 -13,26  
4 150 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KOTKA 34,36 4,98 -12,64 0 -12,64  
5 114 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 35,11 4,87 -11,89 0 -11,89  
6 123 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD 41,22 4,15 -5,78 0 -5,78  
7 115 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 46,54 3,67 -0,46 0 -0,46  
8 147 belpam Konna Toimiva Taktiikka Anni Pehkonen ACE 35,73 4,79 -11,27 5 5  
9 143 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH 36,02 4,75 -10,98 5 5  
10 142 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 44,00 3,89 -3,00 10 10  
11 131 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU 40,73 4,20 -6,27 15 15  
12 118 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu 41,07 4,16 -5,93 15 15  
13 116 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 50,30 3,40 3,30 15 18,30  
14 134 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti MÄNTS 38,03 4,50 -8,97 25 25  
  110 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  112 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  113 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  117 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  119 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen KAT         HYL  
  120 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  121 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  122 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  124 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  126 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  127 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  128 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Tuulimari Kaikkonen KSSK         HYL  
  129 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  130 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen HAU         HYL  
  133 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU         HYL  
  135 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL  
  137 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  139 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  140 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  141 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  144 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  148 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Lotta Franck AST         HYL  
  149 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä HEILU         HYL  
  151 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  111 belpag Bolt Eloisa Soturi Antti Kurvinen ACE         POIS  
  152 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         POIS