Kilpailu 16.2.2020 D agilityrata, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2]

Pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 toyvil Sievä COLORLINE INSPIRATION TIME Riikka Koistinen LÄGI 47,03 3,30 -4,97 0 -4,97 LUVA
2 154 chihup Maisa Ziraline's Super Star Titta Lähdesmäki I-HAH 54,51 2,84 2,51 0 2,51  
  156 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HSKK         HYL  

Mini 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula RimA 29,00 5,34 -23,00 0 -23,00 OIVA
2 162 käävil Ninni CANMOY'S FITTING WELL Reetta Huovinen EKK 38,49 4,03 -13,51 0 -13,51 OIVA
3 174 kääsna Luna SUPER PLAY'S PENELOPE Emilia Hammar I-HAH 43,83 3,54 -8,17 0 -8,17 LUVA
4 170 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK 43,64 3,55 -8,36 5 5  
5 169 parson Nike ARBOR VITAE NIKE Laura Palviainen JAU 28,74 5,39 -23,26 10 10  
6 163 shelam Huub UNEKSIJAN SYNTTÄRIYLLÄRI kiti palviainen JAU 37,55 4,13 -14,45 10 10  
7 167 borter Toci Junipermoor's Thorny Devil Erja Suni-Räsänen BAT 59,91 2,59 7,91 5 12,91  
  160 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  165 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  171 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  172 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  175 käävil Emma LEONINE WISH YOU WELL Reetta Huovinen EKK         HYL  

Medi 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 191 shelam Voltti SNOWGLOW'S JABADABADUU Laura Grönroos AGRY 28,92 5,36 -23,08 0 -23,08 OIVA
2 189 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA 35,71 4,34 -16,29 0 -16,29 LUVA
3 177 käävil Ares DAIDAI ARES Nina Danielsson AGIAX 42,66 3,63 -9,34 5 5  
4 193 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 50,86 3,05 -1,14 5 5  
  179 shelam Xia MERSHELY LITTLE CHINA GIRL Venla Ylesmäki SHELT         HYL  
  181 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  184 tarupi Manu PIKKUPIHAN CNUT CRANDALLIITTI Emilia Teuho HSKH         HYL  
  185 borter Kille HEATHBERRY'S PENNY WISE Marjo Einola PORSK         HYL  
  187 shelam Myrtti CELEBREN WINGARDIUM LEVIOSA Martta Peltoniemi ATD         HYL  
  190 shelam Vili WINDYDREAMS VIKING'S HEART Kristiina Söderström PORSK         HYL  
  196 lagrom Cira FOOGEL CASTAGNA Hannele Aalto IMPHA         HYL  
  205 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  182 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         POIS  
  183 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU         POIS  
  192 mudi Mürru AZZURE GATES OF HEAVEN Toomas Pent           POIS  

Pikkumaksi 1, kello 9:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 197 auspai Kaija Montana Saimi Uusi- Luomalahti JAU 31,85 4,87 -20,15 0 -20,15 LUVA
2 201 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 35,13 4,41 -16,87 0 -16,87 LUVA
3 210 lappor Ansa TUHKAVUORTEN MESIANGERVO Emilia Lavonen BAT 41,94 3,70 -10,06 0 -10,06 OIVA
4 206 slapko Lahku HALLAKEDON PAIMENMATARA Viivi Saarikko HSKH 38,62 4,01 -13,38 5 5  
5 207 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT 33,15 4,68 -18,85 10 10  
6 203 borcol Armi BLESSED BORDERS TAKE TIME Elina Mälkiä HEILU 35,68 4,34 -16,32 10 10  
7 202 auspai Taiga MYSTIC HIGHLANDS FEMME FATALE Susanna Ojala KAT 44,50 3,48 -7,50 10 10  
8 199 pitcol Lumi RUFFENUFF SECRET DETAILS Marianne Levänen HyKU Ry 54,24 2,86 2,24 10 12,24  
9 204 auspai Sisu PÄHKÄHULLUN SISU JO SYNTYESSÄÄN Juulia Tauriainen HSKH 35,80 4,33 -16,20 15 15  
10 209 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA 41,69 3,72 -10,31 15 15  
  208 borcol Lykke PEATDIGGER PAGE Maria Qvickström BAT         HYL  
  211 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  

Maksi 1, kello 9:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH 30,74 5,04 -21,26 0 -21,26 OIVA
2 214 belpam Tempo IRIDINE CLEVER FOX Tiina Karvonen LÄGI 32,51 4,77 -19,49 0 -19,49 LUVA
3 237 belpat Yoga MACNILLIAN YOU'RE THE YOGA Tiina Karvonen LÄGI 33,52 4,62 -18,48 5 5  
4 212 belpat Fanta HOSSING FANTA Teija Kokkonen KAT 33,98 4,56 -18,02 5 5  
5 233 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU 35,71 4,34 -16,29 10 10  
6 224 belpat Halma GANESA Jaana Dolk HEILU 38,90 3,98 -13,10 10 10  
  213 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  219 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  222 borcol Hula Hula FUNWAY HOW DO YOU DO Maiju Grönholm KAT         HYL  
  223 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  225 auskel Into SANTOS'SOURIANT BRICIUS NOIR Hanne Karhu HSKH         HYL  
  226 porves Figo GOTCHA ARTHURIAN LEGEND Sonja Syväpuro I-HAH         HYL  
  229 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  231 silnou Calle SAGOVINDENS REMUS LUPIN Mona Rundberg HAU         HYL  
  232 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH         HYL  
  234 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  218 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK         POIS  
  220 labnou Rommi Pirriinan Thunderbird Katarina Stenfors I-HAH         POIS  

Pikkumini 2, kello 13:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 240 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KOIVU 46,49 3,31 -0,51 0 -0,51 LUVA
2 239 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH 44,68 3,45 -2,32 5 5  
3 238 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU 51,50 2,99 4,50 5 9,50  
  241 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Rautakallio LÄGI         HYL  

Mini 2, kello 13:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 käävil Hikaru Evak's Ultra Violet Merja Nousiainen HyKU Ry 43,97 3,50 -3,03 0 -3,03 LUVA
2 253 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY 48,68 3,16 1,68 5 6,68  
3 252 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 50,98 3,02 3,98 25 28,98  
  242 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  245 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT         HYL  
  246 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI         HYL  
  247 parson Roihu Xtremely B-Ballerina Minna Toropainen VAU         HYL  
  248 shelam Penni TAIKAPENNIN MIMOSA Elisa Oinonen HAU         HYL  
  249 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT         HYL  
  254 parson Artti TAIRNGIRE QUEST Katja Välimaa KOTKA         HYL  
  255 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT         HYL  

Medi 2, kello 13:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 260 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 41,98 3,67 -5,02 0 -5,02 LUVA
2 261 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI 33,11 4,65 -13,89 15 15  
  256 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  257 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  258 koohon danny Mendikan Danny Aroona teemu välijeesiö TUUKK         HYL  
  259 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  262 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA         HYL  
  263 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  265 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  266 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT         HYL  
  267 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL  
  269 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  270 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  

Pikkumaksi 2, kello 14:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 275 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 46,94 3,39 -2,06 5 5  
2 286 borcol Vanilla TIWIAN'S WINNER TAKES IT ALL Elena Asikainen I-HAH 39,24 4,05 -9,76 15 15  
3 280 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 43,37 3,67 -5,63 30 30  
  271 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  272 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  273 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  277 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Erja Takala HAU         HYL  
  279 borcol Kata ARWEN Hilkka Kallinen LÄGI         HYL  
  281 borcol May May Pasi Nordberg HAU         HYL  
  282 slapko Rusettimarsu NAAVISEMON VIILEITÄ LINJOJA Tiina Lampimäki I-HAH         HYL  
  283 slapko Heili KAJASKIVEN AKANTAKKU Henna Hörkkö KOIVU         HYL  
  284 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL  
  285 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         HYL  
  274 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         POIS  
  278   Bert BERT Rosita Halonen NAS         POIS  

Maksi 2, kello 14:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 22, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 299 borcol Pixie Karmiwan Åhittaja Johanna Troberg PORSK 29,81 5,33 -19,19 0 -19,19 LUVA
2 298 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU 30,96 5,14 -18,04 0 -18,04 LUVA
3 309 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK 32,03 4,96 -16,97 0 -16,97 OIVA
4 307 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi JAU 39,81 3,99 -9,19 0 -9,19 OIVA
5 291 belpat MIINA KUUNSIRPIN COULD BE A STAR Maria Keskitalo RAUMA 30,99 5,13 -18,01 5 5  
6 294 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU 31,30 5,08 -17,70 5 5  
7 308 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA 38,07 4,18 -10,93 5 5  
8 302 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 34,15 4,66 -14,85 10 10  
9 296 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen TUUKK 37,42 4,25 -11,58 10 10  
10 305 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 39,42 4,03 -9,58 10 10  
11 292 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU 32,29 4,92 -16,71 15 15  
12 310 samoje Leia Jupik Helmiäinen Taina Markkula KOTKA 55,86 2,85 6,86 15 21,86  
  287 borcol Hehku PEATDIGGER PATCH Anni Peltoniemi ATD         HYL  
  288 labnou Nella Raipelin Stella Pia Henriksson LABNOU         HYL  
  289 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  290 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  293 pitcol JEKKU MAPLE YARD TRIFOGLIO Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  295 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT         HYL  
  300 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  301 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  303 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU         HYL  
  311 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL