Kilpailu 16.2.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 chihup Maisa Ziraline's Super Star Titta Lähdesmäki I-HAH 40,67 2,88 2,67 0 2,67  
  158 lanhee Penny PARABAR PEATRIE Sanna Samio-Karine HSKH 59,83 1,96 21,83 0 HYL  
  153 toyvil Sievä COLORLINE INSPIRATION TIME Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  155 pomera Reino JOSHAIDAS OLLIE Noora Saarinen NAS         HYL  
  157 jackru Molly BIRPELIN SYYTÖN Katja Lilja JAU         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI 20,99 5,57 -17,01 0 -17,01 LUVA
2 166 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU 23,38 5,00 -14,62 0 -14,62 LUVA
3 170 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK 28,94 4,04 -9,06 0 -9,06 LUVA
4 175 käävil Emma LEONINE WISH YOU WELL Reetta Huovinen EKK 27,80 4,21 -10,20 5 5  
5 159 kääsna Fanny BIG PAW'S OH WHAT A CANDY Riitta Cederlöf BAT 30,02 3,90 -7,98 5 5  
6 164 käävil ELLI GORTIER CATWALK LADY Minna Kurttila BAT 31,58 3,70 -6,42 5 5  
7 174 kääsna Luna SUPER PLAY'S PENELOPE Emilia Hammar I-HAH 47,55 2,46 9,55 5 14,55  
  160 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  162 käävil Ninni CANMOY'S FITTING WELL Reetta Huovinen EKK         HYL  
  171 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  172 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  173 popopl Jedi EXIMUS VIS JEDI Sanna Wickman SHELT         HYL  
  161 lägpys Hoppu CIMILLAN ÄKKILÄHTÖ Paula Luomala KOIVU         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 185 borter Kille HEATHBERRY'S PENNY WISE Marjo Einola PORSK 26,61 4,40 -11,39 0 -11,39 LUVA
2 183 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU 27,49 4,26 -10,51 0 -10,51 LUVA
3 193 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 33,75 3,47 -4,25 0 -4,25 LUVA
4 176 shelam Leevi LINNAISTEN FAST AND FURIOUS Mari Kokko HSKH 28,99 4,04 -9,01 5 5  
5 178 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH 42,30 2,77 4,30 5 9,30  
6 179 shelam Xia MERSHELY LITTLE CHINA GIRL Venla Ylesmäki SHELT 34,03 3,44 -3,97 10 10  
7 190 shelam Vili WINDYDREAMS VIKING'S HEART Kristiina Söderström PORSK 47,53 2,46 9,53 15 24,53  
  177 käävil Ares DAIDAI ARES Nina Danielsson AGIAX         HYL  
  180 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  181 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  184 tarupi Manu PIKKUPIHAN CNUT CRANDALLIITTI Emilia Teuho HSKH         HYL  
  186 espves Nesi CARAYDAN ROMNEYA Ida Danielsson BAT         HYL  
  187 shelam Myrtti CELEBREN WINGARDIUM LEVIOSA Martta Peltoniemi ATD         HYL  
  188 shelam Vee Veeström PARADISEHILL SON OF JEDI-WARRIOR Aino Oikari I-HAH         HYL  
  189 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  194 kromfo Milka ALOBELIN GEISHA Essi Fagerlund HSKH         HYL  
  196 lagrom Cira FOOGEL CASTAGNA Hannele Aalto IMPHA         HYL  
  205 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  182 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         POIS  
  191 shelam Voltti SNOWGLOW'S JABADABADUU Laura Grönroos AGRY         POIS  
  192 mudi Mürru AZZURE GATES OF HEAVEN Toomas Pent           POIS  
  195 tiiter Kamu AJANNAN COCKTAIL Laura Merivirta KOIVU         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 auspai Taiga MYSTIC HIGHLANDS FEMME FATALE Susanna Ojala KAT 24,29 4,82 -13,71 0 -13,71 OIVA
2 201 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 25,47 4,59 -12,53 0 -12,53 LUVA
3 206 slapko Lahku HALLAKEDON PAIMENMATARA Viivi Saarikko HSKH 24,28 4,82 -13,72 5 5  
4 198 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU 24,68 4,74 -13,32 5 5  
5 199 pitcol Lumi RUFFENUFF SECRET DETAILS Marianne Levänen HyKU Ry 26,75 4,37 -11,25 5 5  
  197 auspai Kaija Montana Saimi Uusi- Luomalahti JAU         HYL  
  200 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL  
  203 borcol Armi BLESSED BORDERS TAKE TIME Elina Mälkiä HEILU         HYL  
  204 auspai Sisu PÄHKÄHULLUN SISU JO SYNTYESSÄÄN Juulia Tauriainen HSKH         HYL  
  207 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  208 borcol Lykke PEATDIGGER PAGE Maria Qvickström BAT         HYL  
  209 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA         HYL  
  211 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 21, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS 19,27 6,07 -18,73 5 5  
2 214 belpam Tempo IRIDINE CLEVER FOX Tiina Karvonen LÄGI 24,21 4,83 -13,79 5 5  
3 215 porves Luca MIMAKON AJI COLORADO Eevi Koskinen JAU 33,51 3,49 -4,49 10 10  
4 226 porves Figo GOTCHA ARTHURIAN LEGEND Sonja Syväpuro I-HAH 42,49 2,75 4,49 10 14,49  
5 222 borcol Hula Hula FUNWAY HOW DO YOU DO Maiju Grönholm KAT 28,32 4,13 -9,68 15 15  
6 232 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH 42,12 2,78 4,12 15 19,12  
7 213 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH 32,71 3,58 -5,29 20 20  
8 216 pitcol Uno RUFFENUFF STEAL THE SHOW Riitta Lindström TUUKK 48,32 2,42 10,32 10 20,32  
  236 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Siiri Virtanen SCY 62,40 1,88 24,40 5 HYL  
  212 belpat Fanta HOSSING FANTA Teija Kokkonen KAT         HYL  
  217 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  221 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  223 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  224 belpat Halma GANESA Jaana Dolk HEILU         HYL  
  225 auskel Into SANTOS'SOURIANT BRICIUS NOIR Hanne Karhu HSKH         HYL  
  227 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL  
  228 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  231 silnou Calle SAGOVINDENS REMUS LUPIN Mona Rundberg HAU         HYL  
  234 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  235 auspai Roosa CAPRICOLE GOLD'N GLOW Erja Taskila HSKH         HYL  
  237 belpat Yoga MACNILLIAN YOU'RE THE YOGA Tiina Karvonen LÄGI         HYL  
  218 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK         POIS  
  220 labnou Rommi Pirriinan Thunderbird Katarina Stenfors I-HAH         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 toyvil Sievä COLORLINE INSPIRATION TIME Riikka Koistinen LÄGI 61,39 2,52 9,39 5 14,39  
2 156 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HSKK 63,95 2,42 11,95 5 16,95  
  155 pomera Reino JOSHAIDAS OLLIE Noora Saarinen NAS         HYL  

F agilityrata, mini 1, kello 12:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 175 käävil Emma LEONINE WISH YOU WELL Reetta Huovinen EKK 36,28 4,27 -15,72 0 -15,72 OIVA
2 162 käävil Ninni CANMOY'S FITTING WELL Reetta Huovinen EKK 37,88 4,09 -14,12 0 -14,12 OIVA
3 164 käävil ELLI GORTIER CATWALK LADY Minna Kurttila BAT 38,21 4,06 -13,79 0 -13,79 LUVA
4 174 kääsna Luna SUPER PLAY'S PENELOPE Emilia Hammar I-HAH 66,60 2,33 14,60 15 29,60  
  160 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  163 shelam Huub UNEKSIJAN SYNTTÄRIYLLÄRI kiti palviainen JAU         HYL  
  165 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  166 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU         HYL  
  169 parson Nike ARBOR VITAE NIKE Laura Palviainen JAU         HYL  
  171 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  172 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  

F agilityrata, medi 1, kello 12:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 189 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA 31,70 4,89 -20,30 0 -20,30 LUVA
2 177 käävil Ares DAIDAI ARES Nina Danielsson AGIAX 50,13 3,09 -1,87 10 10  
3 193 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 55,99 2,77 3,99 15 18,99  
  176 shelam Leevi LINNAISTEN FAST AND FURIOUS Mari Kokko HSKH         HYL  
  181 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  183 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU         HYL  
  185 borter Kille HEATHBERRY'S PENNY WISE Marjo Einola PORSK         HYL  
  187 shelam Myrtti CELEBREN WINGARDIUM LEVIOSA Martta Peltoniemi ATD         HYL  
  190 shelam Vili WINDYDREAMS VIKING'S HEART Kristiina Söderström PORSK         HYL  
  196 lagrom Cira FOOGEL CASTAGNA Hannele Aalto IMPHA         HYL  
  205 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  182 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         POIS  
  191 shelam Voltti SNOWGLOW'S JABADABADUU Laura Grönroos AGRY         POIS  
  192 mudi Mürru AZZURE GATES OF HEAVEN Toomas Pent           POIS  
  195 tiiter Kamu AJANNAN COCKTAIL Laura Merivirta KOIVU         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 borcol Armi BLESSED BORDERS TAKE TIME Elina Mälkiä HEILU 31,43 4,93 -20,57 0 -20,57 LUVA
2 199 pitcol Lumi RUFFENUFF SECRET DETAILS Marianne Levänen HyKU Ry 46,08 3,36 -5,92 10 10  
3 200 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY 46,37 3,34 -5,63 10 10  
  197 auspai Kaija Montana Saimi Uusi- Luomalahti JAU         HYL  
  201 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH         HYL  
  204 auspai Sisu PÄHKÄHULLUN SISU JO SYNTYESSÄÄN Juulia Tauriainen HSKH         HYL  
  206 slapko Lahku HALLAKEDON PAIMENMATARA Viivi Saarikko HSKH         HYL  
  207 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  208 borcol Lykke PEATDIGGER PAGE Maria Qvickström BAT         HYL  
  209 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA         HYL  
  211 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 belpat Yoga MACNILLIAN YOU'RE THE YOGA Tiina Karvonen LÄGI 38,05 4,07 -13,95 10 10  
  236 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Siiri Virtanen SCY 83,88 1,85 31,88 10 HYL  
  212 belpat Fanta HOSSING FANTA Teija Kokkonen KAT         HYL  
  213 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  214 belpam Tempo IRIDINE CLEVER FOX Tiina Karvonen LÄGI         HYL  
  216 pitcol Uno RUFFENUFF STEAL THE SHOW Riitta Lindström TUUKK         HYL  
  219 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  222 borcol Hula Hula FUNWAY HOW DO YOU DO Maiju Grönholm KAT         HYL  
  223 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  224 belpat Halma GANESA Jaana Dolk HEILU         HYL  
  225 auskel Into SANTOS'SOURIANT BRICIUS NOIR Hanne Karhu HSKH         HYL  
  227 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL  
  228 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  229 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  230 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         HYL  
  233 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU         HYL  
  234 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  235 auspai Roosa CAPRICOLE GOLD'N GLOW Erja Taskila HSKH         HYL  
  220 labnou Rommi Pirriinan Thunderbird Katarina Stenfors I-HAH         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU 33,37 4,44 -8,63 0 -8,63 LUVA

E hyppyrata, mini 2, kello 15:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 13, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 käävil Hikaru Evak's Ultra Violet Merja Nousiainen HyKU Ry 31,11 4,76 -10,89 0 -10,89 LUVA
2 250 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 38,33 3,86 -3,67 0 -3,67 OIVA
3 251 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU 24,24 6,11 -17,76 5 5  
4 248 shelam Penni TAIKAPENNIN MIMOSA Elisa Oinonen HAU 30,09 4,92 -11,91 5 5  
5 245 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT 35,02 4,23 -6,98 5 5  
6 255 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT 43,82 3,38 1,82 5 6,82  
7 249 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT 44,45 3,33 2,45 5 7,45  
8 254 parson Artti TAIRNGIRE QUEST Katja Välimaa KOTKA 35,85 4,13 -6,15 10 10  
9 246 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 40,44 3,66 -1,56 10 10  
10 247 parson Roihu Xtremely B-Ballerina Minna Toropainen VAU 44,75 3,31 2,75 10 12,75  
11 168 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula RimA 30,08 4,92 -11,92 15 15  
12 252 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 51,40 2,88 9,40 15 24,40  
  242 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen TSAU         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 259 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY 24,94 5,93 -17,06 0 -17,06 LUVA
2 266 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT 26,06 5,68 -15,94 0 -15,94 LUVA
3 268 auspai Moira COLOR RUNS READY FOR SUCCESS Saila Tiainen JAT 29,59 5,00 -12,41 0 -12,41 OIVA
4 260 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 34,36 4,31 -7,64 0 -7,64  
5 265 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK 28,34 5,22 -13,66 5 5  
6 262 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA 30,97 4,78 -11,03 5 5  
7 267 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 39,96 3,70 -2,04 10 10  
8 256 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH 25,85 5,73 -16,15 15 15  
9 263 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 55,23 2,68 13,23 10 23,23  
  257 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  270 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  269 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 16:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 281 borcol May May Pasi Nordberg HAU 31,50 4,70 -10,50 0 -10,50 LUVA
2 275 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 35,15 4,21 -6,85 0 -6,85 LUVA
3 283 slapko Heili KAJASKIVEN AKANTAKKU Henna Hörkkö KOIVU 43,83 3,38 1,83 0 1,83  
4 280 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 33,44 4,43 -8,56 5 5  
5 285 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH 37,34 3,96 -4,66 5 5  
6 272 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 29,56 5,01 -12,44 10 10  
7 277 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Erja Takala HAU 33,72 4,39 -8,28 10 10  
8 273 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Sofia Palmu I-HAH 35,49 4,17 -6,51 10 10  
9 282 slapko Rusettimarsu NAAVISEMON VIILEITÄ LINJOJA Tiina Lampimäki I-HAH 58,33 2,54 16,33 5 21,33  
  271 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  284 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL  
  274 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         POIS  
  278   Bert BERT Rosita Halonen NAS         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 16:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 20, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 307 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi JAU 25,47 5,81 -16,53 0 -16,53 OIVA
2 293 pitcol JEKKU MAPLE YARD TRIFOGLIO Päivi Suomi I-HAH 27,45 5,39 -14,55 0 -14,55 LUVA
3 305 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 32,49 4,56 -9,51 0 -9,51 LUVA
4 304 eurasi Jymy Essente Oscar O'deau Eija Aronen KOTKA 34,14 4,34 -7,86 0 -7,86 OIVA
5 295 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT 34,60 4,28 -7,40 0 -7,40  
6 302 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 24,69 5,99 -17,31 5 5  
7 288 labnou Nella Raipelin Stella Pia Henriksson LABNOU 28,66 5,16 -13,34 5 5  
8 297 auskel Fly KELMI TOIMEKSIPANIJA Paula Valpas BAT 29,24 5,06 -12,76 5 5  
9 299 borcol Pixie Karmiwan Åhittaja Johanna Troberg PORSK 30,48 4,86 -11,52 5 5  
10 308 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA 35,90 4,12 -6,10 5 5  
11 306 kulnou Nuppu KARVIN SUPER SALSA Monna Peräjoki TUUKK 35,90 4,12 -6,10 10 10  
12 310 samoje Leia Jupik Helmiäinen Taina Markkula KOTKA 47,73 3,10 5,73 5 10,73  
  289 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  290 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  291 belpat MIINA KUUNSIRPIN COULD BE A STAR Maria Keskitalo RAUMA         HYL  
  292 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  296 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen TUUKK         HYL  
  300 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  301 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  311 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  309 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 17:05, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU 44,17 3,58 -3,83 0 -3,83 LUVA
  239 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 17:05, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 käävil Hikaru Evak's Ultra Violet Merja Nousiainen HyKU Ry 44,19 3,58 -3,81 0 -3,81 OIVA
2 248 shelam Penni TAIKAPENNIN MIMOSA Elisa Oinonen HAU 37,21 4,25 -10,79 5 5  
3 243 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY 39,18 4,03 -8,82 5 5  
4 252 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 47,15 3,35 -0,85 5 5  
5 246 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 53,71 2,94 5,71 0 5,71  
6 253 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY 48,81 3,24 0,81 5 5,81  
7 250 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 48,95 3,23 0,95 5 5,95  
8 255 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö BAT 52,89 2,99 4,89 5 9,89  
  168 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula RimA         HYL  
  242 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  247 parson Roihu Xtremely B-Ballerina Minna Toropainen VAU         HYL  
  249 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT         HYL  
  251 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  254 parson Artti TAIRNGIRE QUEST Katja Välimaa KOTKA         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 17:05, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 261 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI 31,63 5,00 -16,37 5 5  
2 257 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 45,18 3,50 -2,82 5 5  
3 270 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT 43,79 3,61 -4,21 10 10  
4 268 auspai Moira COLOR RUNS READY FOR SUCCESS Saila Tiainen JAT 49,61 3,18 1,61 10 11,61  
  256 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  259 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  262 shelam Luca AMARANTES ROGET GOLD Leena Hasu KOTKA         HYL  
  264 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL  
  265 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  266 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT         HYL  
  267 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL  
  269 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:55, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 282 slapko Rusettimarsu NAAVISEMON VIILEITÄ LINJOJA Tiina Lampimäki I-HAH 50,17 3,15 2,17 0 2,17  
2 271 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI 37,27 4,24 -10,73 5 5  
3 281 borcol May May Pasi Nordberg HAU 40,61 3,89 -7,39 5 5  
4 277 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Erja Takala HAU 42,08 3,75 -5,92 5 5  
5 275 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 48,60 3,25 0,60 5 5,60  
6 272 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 33,92 4,66 -14,08 15 15  
  210 lappor Ansa TUHKAVUORTEN MESIANGERVO Emilia Lavonen BAT         HYL  
  273 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  276 borcol Uppis VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ UPPIS Tiinamari Harjula JANKK         HYL  
  279 borcol Kata ARWEN Hilkka Kallinen LÄGI         HYL  
  285 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         HYL  
  286 borcol Vanilla TIWIAN'S WINNER TAKES IT ALL Elena Asikainen I-HAH         HYL  
  278   Bert BERT Rosita Halonen NAS         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 17:55, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 297 auskel Fly KELMI TOIMEKSIPANIJA Paula Valpas BAT 42,52 3,72 -5,48 5 5  
2 305 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 45,10 3,50 -2,90 5 5  
3 306 kulnou Nuppu KARVIN SUPER SALSA Monna Peräjoki TUUKK 48,94 3,23 0,94 5 5,94  
4 287 borcol Hehku PEATDIGGER PATCH Anni Peltoniemi ATD 28,95 5,46 -19,05 10 10  
  289 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  290 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  291 belpat MIINA KUUNSIRPIN COULD BE A STAR Maria Keskitalo RAUMA         HYL  
  292 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  293 pitcol JEKKU MAPLE YARD TRIFOGLIO Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  296 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen TUUKK         HYL  
  298 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  299 borcol Pixie Karmiwan Åhittaja Johanna Troberg PORSK         HYL  
  300 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  301 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  302 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  303 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU         HYL  
  307 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi JAU         HYL  
  308 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA         HYL  
  311 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  295 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT         POIS  
  309 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         POIS