Kilpailu 15.8.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 43,46 4,37 -8,54 0 -8,54 SERT-A
2 22 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 43,88 4,33 -8,12 0 -8,12  
3 19 kääpin Rally Baron Castle Mini A Ture Emma Raunila E-HKK 43,92 4,33 -8,08 0 -8,08  
4 5 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 44,33 4,29 -7,67 5 5  
5 12 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 45,70 4,16 -6,30 5 5  
6 4 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH 49,56 3,83 -2,44 5 5  
7 6 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 49,75 3,82 -2,25 5 5  
  2 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK         HYL  
  8 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  9 mittel Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  10 cocspa Wanda EBEN'S MAKE WAY FOR MY GIRL Anniina Lantta KSSK         HYL  
  13 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  14 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  15 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen KOTKA         HYL  
  16 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  17 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  18 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 10:25, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 23, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK 36,79 5,16 -15,21 0 -15,21 SERT-A
2 23 cocspa Kille Sinnilän Soosoo Lotta Vuorela ATD 36,99 5,14 -15,01 0 -15,01  
3 53 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 37,07 5,13 -14,93 0 -14,93  
4 36 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 38,61 4,92 -13,39 0 -13,39  
5 48 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 39,30 4,83 -12,70 0 -12,70  
6 51 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 40,59 4,68 -11,41 0 -11,41  
7 45 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 43,51 4,37 -8,49 0 -8,49  
8 35 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 43,87 4,33 -8,13 0 -8,13  
9 105 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI 36,45 5,21 -15,55 5 5  
10 38 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 40,63 4,68 -11,37 5 5  
11 104 cocspa Camo Lahjakas Crome Sari Kumpuniemi KOIKO 43,23 4,40 -8,77 5 5  
12 24 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 43,31 4,39 -8,69 5 5  
13 31 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 45,00 4,22 -7,00 10 10  
14 26 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 42,47 4,47 -9,53 15 15  
  25 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL  
  27 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  33 kesvil Kaapo Yellowmellow Harry Potter Emma Raunila E-HKK         HYL  
  34 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  41 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  42 kesvil Kingi YELLOWMELLOW KING FISHER Milja Raunila E-HKK         HYL  
  43 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  47 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  52 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  37 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:15, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 1, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:15, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 20, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 31,72 5,20 -12,28 0 -12,28  
2 16 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 32,56 5,07 -11,44 0 -11,44  
3 18 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 34,62 4,77 -9,38 0 -9,38  
4 8 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 36,09 4,57 -7,91 0 -7,91  
5 7 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU 37,31 4,42 -6,69 0 -6,69  
6 2 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 38,66 4,27 -5,34 0 -5,34  
7 9 mittel Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 39,94 4,13 -4,06 0 -4,06  
8 14 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU 29,78 5,54 -14,22 5 5  
9 20 cocspa Terra EBEN'S THE RAIN IS ON FIRE Marjut Saarainen KOTKA 33,14 4,98 -10,86 5 5  
10 21 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 39,27 4,20 -4,73 5 5  
11 19 kääpin Rally Baron Castle Mini A Ture Emma Raunila E-HKK 39,91 4,13 -4,09 5 5  
12 10 cocspa Wanda EBEN'S MAKE WAY FOR MY GIRL Anniina Lantta KSSK 42,61 3,87 -1,39 5 5  
13 11 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 43,81 3,77 -0,19 5 5  
14 6 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 45,94 3,59 1,94 5 6,94  
15 15 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen KOTKA 36,55 4,51 -7,45 10 10  
  4 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         HYL  
  12 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         HYL  
  13 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  17 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  22 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  3 kiihar Zoda ZODA Pinja Karuveha HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 11:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 32, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka KLUBI 31,74 5,20 -12,26 0 -12,26  
2 53 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 32,47 5,08 -11,53 0 -11,53  
3 51 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 36,17 4,56 -7,83 0 -7,83 SERT-H
4 35 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 36,20 4,56 -7,80 0 -7,80  
5 31 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 36,50 4,52 -7,50 0 -7,50  
6 42 kesvil Kingi YELLOWMELLOW KING FISHER Milja Raunila E-HKK 39,48 4,18 -4,52 0 -4,52  
7 41 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH 41,05 4,02 -2,95 0 -2,95  
8 28 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU 29,49 5,60 -14,51 5 5  
9 32 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo 30,14 5,47 -13,86 5 5  
10 40 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas ACTIV 30,44 5,42 -13,56 5 5  
11 38 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 37,22 4,43 -6,78 5 5  
12 27 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 40,21 4,10 -3,79 5 5  
13 29 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 41,86 3,94 -2,14 5 5  
14 48 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 39,75 4,15 -4,25 10 10  
15 36 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 39,79 4,15 -4,21 10 10  
  23 cocspa Kille Sinnilän Soosoo Lotta Vuorela ATD         HYL  
  24 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL  
  25 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL  
  26 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  30 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  33 kesvil Kaapo Yellowmellow Harry Potter Emma Raunila E-HKK         HYL  
  34 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  106 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI         HYL  
  39 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS         HYL  
  43 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  45 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  46 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT         HYL  
  47 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  49 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen LÄGI         HYL  
  50 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  52 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  104 cocspa Camo Lahjakas Crome Sari Kumpuniemi KOIKO       HYL HYL  
  37 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS  
  44 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 12:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK 54,55 3,41 3,55 10 13,55  

C agilityrata, mini 3, kello 12:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 15, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 39,80 4,67 -11,20 0 -11,20  
2 19 kääpin Rally Baron Castle Mini A Ture Emma Raunila E-HKK 43,52 4,27 -7,48 0 -7,48  
3 12 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 47,40 3,92 -3,60 0 -3,60  
4 6 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 50,72 3,67 -0,28 0 -0,28  
5 20 cocspa Terra EBEN'S THE RAIN IS ON FIRE Marjut Saarainen KOTKA 41,62 4,47 -9,38 5 5  
6 5 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 41,79 4,45 -9,21 5 5  
7 18 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 44,25 4,20 -6,75 5 5  
8 2 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 50,03 3,72 -0,97 5 5  
9 17 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA 54,47 3,41 3,47 5 8,47  
10 11 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 52,43 3,55 1,43 10 11,43  
  4 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         HYL  
  7 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU         HYL  
  13 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  14 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  15 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen KOTKA         HYL  
  10 cocspa Wanda EBEN'S MAKE WAY FOR MY GIRL Anniina Lantta KSSK         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:15, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 26, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo 37,41 4,97 -13,59 0 -13,59  
2 36 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 37,70 4,93 -13,30 0 -13,30  
3 38 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 38,90 4,78 -12,10 0 -12,10  
4 35 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 43,81 4,25 -7,19 0 -7,19  
5 42 kesvil Kingi YELLOWMELLOW KING FISHER Milja Raunila E-HKK 44,48 4,18 -6,52 0 -6,52  
6 41 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH 55,39 3,36 4,39 0 4,39  
7 47 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK 40,28 4,62 -10,72 5 5  
8 49 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen LÄGI 40,44 4,60 -10,56 5 5  
9 52 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 42,10 4,42 -8,90 5 5  
10 53 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 44,00 4,23 -7,00 5 5  
11 33 kesvil Kaapo Yellowmellow Harry Potter Emma Raunila E-HKK 49,81 3,73 -1,19 5 5  
12 51 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 50,35 3,69 -0,65 5 5  
13 27 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 50,55 3,68 -0,45 5 5  
14 39 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS 52,53 3,54 1,53 5 6,53  
15 40 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas ACTIV 43,49 4,28 -7,51 10 10  
  105 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI         HYL  
  23 cocspa Kille Sinnilän Soosoo Lotta Vuorela ATD         HYL  
  24 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL  
  25 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL  
  28 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  31 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH         HYL  
  34 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  106 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI         HYL  
  45 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  50 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  104 cocspa Camo Lahjakas Crome Sari Kumpuniemi KOIKO         HYL  
  37 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS  
  44 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 13, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 40,92 4,96 -12,08 10 10  
2 67 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 44,27 4,59 -8,73 10 10  
3 61 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF 51,22 3,96 -1,78 10 10  
4 55 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 62,87 3,23 9,87 5 14,87  
5 59 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU 45,95 4,42 -7,05 20 20  
  54 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  57 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie Kai Tamppinen LAUKA         HYL  
  60 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt HEILU         HYL  
  62 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  63 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         HYL  
  64 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH         HYL  
  65 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  
  68 borcol Dusty PIGGYLAND'S YOU KNOW WHAT TO DO Riina Jokimies KOTKA         HYL  
  56 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH         POIS  
  69 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:55, tuomari Mika Kangas, koirakoita 27, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 37,28 5,45 -15,72 0 -15,72 SERT-A
2 88 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK 51,61 3,93 -1,39 0 -1,39  
3 75 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 37,17 5,46 -15,83 5 5  
4 99 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU 40,85 4,97 -12,15 15 15  
5 96 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK 42,43 4,78 -10,57 15 15  
6 81 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 47,12 4,31 -5,88 15 15  
7 82 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 48,00 4,23 -5,00 15 15  
8 72 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH 55,89 3,63 2,89 25 27,89  
  70 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  73 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  74 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  87 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  79 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  83 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  84 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi BAT         HYL  
  85 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  86 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  91 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  92 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso LÄGI         HYL  
  93 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen HyKU Ry         HYL  
  94 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  97 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  98 pitcol Fanni ROXIER'S LAST HOPE Jenni Seppälä ATD         HYL  
  100 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  101 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sara Malinen HSKH         HYL  
  102 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  103 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  71 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         POIS  
  77 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         POIS  
  78 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU         POIS  
  89 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 16:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie Kai Tamppinen LAUKA 40,97 4,76 -7,03 0 -7,03 SERT-H AVA-H
2 54 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 52,11 3,74 4,11 0 4,11  
3 66 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 44,52 4,38 -3,48 5 5  
4 62 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 46,56 4,19 -1,44 5 5  
5 55 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 55,78 3,50 7,78 0 7,78  
  58 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  59 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU         HYL  
  60 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt HEILU         HYL  
  61 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  63 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         HYL  
  64 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH         HYL  
  65 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  
  67 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  68 borcol Dusty PIGGYLAND'S YOU KNOW WHAT TO DO Riina Jokimies KOTKA         HYL  
  56 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH         POIS  
  69 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:25, tuomari Mika Kangas, koirakoita 30, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 36,20 5,39 -11,80 0 -11,80  
2 95 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 37,05 5,26 -10,95 0 -10,95 SERT-H
3 74 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 38,46 5,07 -9,54 0 -9,54  
4 80 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä HAU 41,16 4,74 -6,84 0 -6,84  
5 85 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 48,10 4,05 0,10 0 0,10  
6 103 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 39,52 4,93 -8,48 5 5  
7 73 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS 40,21 4,85 -7,79 10 10  
8 76 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 42,55 4,58 -5,45 10 10  
9 102 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 47,21 4,13 -0,79 10 10  
10 70 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 47,20 4,13 -0,80 25 25  
  72 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL  
  87 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  79 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  81 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  82 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  83 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  84 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi BAT         HYL  
  86 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  88 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK         HYL  
  90 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         HYL  
  91 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  92 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso LÄGI         HYL  
  93 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen HyKU Ry         HYL  
  94 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  96 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  97 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  98 pitcol Fanni ROXIER'S LAST HOPE Jenni Seppälä ATD         HYL  
  99 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU         HYL  
  100 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  101 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sara Malinen HSKH         HYL  
  71 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         POIS  
  77 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         POIS  
  78 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU         POIS  
  89 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 17:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  54 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  55 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  57 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie Kai Tamppinen LAUKA         HYL  
  58 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  59 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU         HYL  
  61 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  62 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  65 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  
  66 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  67 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  68 borcol Dusty PIGGYLAND'S YOU KNOW WHAT TO DO Riina Jokimies KOTKA         HYL  
  56 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH         POIS  
  63 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         POIS  
  69 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 17:55, tuomari Mika Kangas, koirakoita 22, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen HyKU Ry 47,59 4,27 -5,41 5 5  
2 82 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 44,46 4,57 -8,54 10 10  
  70 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  72 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL  
  75 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  76 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  87 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  79 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  81 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  83 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  84 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi BAT         HYL  
  85 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  86 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  88 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK         HYL  
  91 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  92 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso LÄGI         HYL  
  95 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  96 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  97 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  99 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU         HYL  
  100 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  102 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  73 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  77 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         POIS  
  78 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU         POIS  
  89 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         POIS  
  98 pitcol Fanni ROXIER'S LAST HOPE Jenni Seppälä ATD         POIS  
  103 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         POIS