Kilpailu 16.8.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH 40,30 4,09 -10,70 0 -10,70 LUVA
2 120 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 48,51 3,40 -2,49 10 10  
  121 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  124 borter Aada SITE HUT'S PRINCESA Jenna Vörlin BAT         HYL  
  132 kääsna Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH         HYL  
  122 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT         POIS  
  125 shelam Louis SUSADAN LOUIS Tuula Karhu ACTIV         POIS  
  127 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         POIS  
  131 shelam Iida Ze Zlaté Hvezdy Iida Isabella Ahlström KKK         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 kromfo Sisu BINGIS COMME IL VEUT Heli Kuronen I-HAH 34,34 4,80 -16,66 0 -16,66 OIVA
2 142 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU 37,27 4,43 -13,73 5 5  
3 139 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH 45,32 3,64 -5,68 5 5  
  133 espves Leya MARIKHARON PRINCESA LEYA Reetta Ahola HAU         HYL  
  134 koohon Pyry CHIRPY HUBERTUS Ville Manner JAU         HYL  
  135 shelam Usva NEW SPICES HAPPY SPICY SURPRISE Elina Junes LÄGI         HYL  
  136 pyrpap Patu D'ÉPINETTE NOIRE QUI NE S'ARRETE PAS Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  138 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU         HYL  
  140 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         HYL  
  143 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:35, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 borcol Kisses Somollis Kisses Eva Partida HSKH 38,46 4,29 -12,54 10 10  
  146 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA         HYL  
  148 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  
  149 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL  
  150 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH         HYL  
  152 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:35, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 23, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 borcol Kaaos MAPLE YARD SEEB Janne Lönnqvist JAU 30,48 5,41 -20,52 0 -20,52 OIVA
2 153 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH 32,18 5,13 -18,82 0 -18,82 LUVA
3 174 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK 32,97 5,00 -18,03 0 -18,03 OIVA
4 173 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH 30,77 5,36 -20,23 5 5  
5 165 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg SBCAK 32,42 5,09 -18,58 5 5  
6 168 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT 41,90 3,94 -9,10 5 5  
7 172 belpag Nola NOLA DE BRUINE BUCK Eija Grof LÄGI 41,38 3,99 -9,62 10 10  
8 155 auspai Peetu TITANGUS BRATAIR Eija Rytivaara K-PKK 48,50 3,40 -2,50 10 10  
9 170 lyhcol Iisi KOIRUUKSIEN SUPERNOVA Siiri Rantala HSKH 54,39 3,03 3,39 10 13,39  
10 166 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Siiri Virtanen SCY 88,95 1,85 37,95 15 52,95  
  156 auspai Micke MAISE'S NOBLE WISE MAN Mia Heikkinen ERTTI         HYL  
  157 holpal Santra CASSIOBEIJEN POLARIS Päivi Kinnunen KAT         HYL  
  159 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  160 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  162 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  163 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         HYL  
  164 borcol Ashli Ashling Petri Mannonen TSAU         HYL  
  169 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  171 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         HYL  
  175 belpam Ärri KAMIKAZEVIRRAN ARWEN Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  176 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  178 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  179 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN         HYL  
  161 lyhcol Eddie BLACK ELLES INVENTIVE MAGIC Anniina Lantta KSSK         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:40, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 1, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  180 jackru Molly BIRPELIN SYYTÖN Katja Lilja JAU         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:40, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 engkte Dennis FLAME EAR'S MISTER FANTASTIC Salla Järvinen AGRY 28,10 4,80 -13,90 0 -13,90 LUVA
2 124 borter Aada SITE HUT'S PRINCESA Jenna Vörlin BAT 34,98 3,86 -7,02 0 -7,02 LUVA
3 128 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 36,72 3,68 -5,28 0 -5,28 LUVA
4 126 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH 29,79 4,53 -12,21 5 5  
5 121 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK 40,21 3,36 -1,79 5 5  
6 127 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU 46,93 2,88 4,93 5 9,93  
7 123 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH 35,54 3,80 -6,46 10 10  
8 120 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 38,65 3,49 -3,35 10 10  
  132 kääsna Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH         HYL  
  122 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT         POIS  
  125 shelam Louis SUSADAN LOUIS Tuula Karhu ACTIV         POIS  
  129 koohon Nenya KUUSIPEURAN YEXEMA CALANTHE NENYA Mari Nummi I-HAH         POIS  
  131 shelam Iida Ze Zlaté Hvezdy Iida Isabella Ahlström KKK         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:40, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 espves Leya MARIKHARON PRINCESA LEYA Reetta Ahola HAU 25,58 5,28 -16,42 0 -16,42 LUVA
2 142 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU 27,38 4,93 -14,62 0 -14,62 OIVA
3 138 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU 29,44 4,59 -12,56 0 -12,56 LUVA
4 140 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 33,49 4,03 -8,51 5 5  
5 139 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH 35,35 3,82 -6,65 5 5  
6 135 shelam Usva NEW SPICES HAPPY SPICY SURPRISE Elina Junes LÄGI 35,72 3,78 -6,28 10 10  
  136 pyrpap Patu D'ÉPINETTE NOIRE QUI NE S'ARRETE PAS Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  137 shelam Koda MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SPECIAL Jenna Inkala AST         HYL  
  143 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         HYL  
  141 kromfo Sisu BINGIS COMME IL VEUT Heli Kuronen I-HAH         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:25, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 151 barbet Hupi NUUTUKSEN HUPI Miia Tiainen KAT 33,50 4,03 -8,50 0 -8,50 LUVA
2 147 slapko Fio CRYSTAL METSÄLÄINEN Sini Kylmänen HSKH 35,38 3,82 -6,62 0 -6,62 LUVA
3 150 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH 37,32 3,62 -4,68 10 10  
4 149 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY 50,97 2,65 8,97 5 13,97  
5 148 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH 29,43 4,59 -12,57 15 15  
6 144 borcol Kisses Somollis Kisses Eva Partida HSKH 37,21 3,63 -4,79 15 15  
7 146 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA 59,71 2,26 17,71 20 37,71  
  145 snauts Luna MÖLLERHAUS TITANIAN TROPHY Katja Koskinen TSAU         HYL  
  152 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:25, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 20, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH 27,00 5,00 -15,00 0 -15,00 LUVA
2 168 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT 28,73 4,70 -13,27 0 -13,27 LUVA
3 175 belpam Ärri KAMIKAZEVIRRAN ARWEN Miia Lönnqvist JAU 30,61 4,41 -11,39 0 -11,39 LUVA
4 178 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS 26,84 5,03 -15,16 5 5  
5 153 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH 30,56 4,42 -11,44 5 5  
6 155 auspai Peetu TITANGUS BRATAIR Eija Rytivaara K-PKK 35,50 3,80 -6,50 5 5  
7 173 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH 30,12 4,48 -11,88 10 10  
8 156 auspai Micke MAISE'S NOBLE WISE MAN Mia Heikkinen ERTTI 35,11 3,85 -6,89 10 10  
9 167 isovil Hurma AGIDREAM'S WHAT A GENTLEMAN Viia Ranta AGRY 50,58 2,67 8,58 5 13,58  
10 159 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU 36,63 3,69 -5,37 15 15  
11 154 borcol Swiss BREEZING SWISS Vappu Alatalo HAU 40,83 3,31 -1,17 15 15  
12 171 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS 24,62 5,48 -17,38 20 20  
  158 borcol Kaaos MAPLE YARD SEEB Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  162 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  163 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         HYL  
  165 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg SBCAK         HYL  
  166 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Siiri Virtanen SCY         HYL  
  170 lyhcol Iisi KOIRUUKSIEN SUPERNOVA Siiri Rantala HSKH         HYL  
  172 belpag Nola NOLA DE BRUINE BUCK Eija Grof LÄGI         HYL  
  176 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  161 lyhcol Eddie BLACK ELLES INVENTIVE MAGIC Anniina Lantta KSSK         POIS  
  177 belpag Jetzi BLACK MASTER'S JET CITY WOMAN Johanna Sallinen BAT         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:40, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  180 jackru Molly BIRPELIN SYYTÖN Katja Lilja JAU         HYL  

F agilityrata, mini 1, kello 12:40, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH 31,65 4,64 -14,35 0 -14,35 OIVA
2 121 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK 41,12 3,57 -4,88 0 -4,88 OIVA
3 120 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 36,78 4,00 -9,22 5 5  
4 124 borter Aada SITE HUT'S PRINCESA Jenna Vörlin BAT 43,24 3,40 -2,76 5 5  
  125 shelam Louis SUSADAN LOUIS Tuula Karhu ACTIV         HYL  
  127 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  122 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT         POIS  
  129 koohon Nenya KUUSIPEURAN YEXEMA CALANTHE NENYA Mari Nummi I-HAH         POIS  
  131 shelam Iida Ze Zlaté Hvezdy Iida Isabella Ahlström KKK         POIS  

F agilityrata, medi 1, kello 12:40, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH 31,20 4,71 -14,80 0 -14,80 LUVA
2 138 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU 34,41 4,27 -11,59 0 -11,59 OIVA
3 142 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU 34,58 4,25 -11,42 0 -11,42 OIVA
4 134 koohon Pyry CHIRPY HUBERTUS Ville Manner JAU 28,97 5,07 -17,03 5 5  
5 139 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH 43,18 3,40 -2,82 5 5  
  133 espves Leya MARIKHARON PRINCESA LEYA Reetta Ahola HAU         HYL  
  135 shelam Usva NEW SPICES HAPPY SPICY SURPRISE Elina Junes LÄGI         HYL  
  137 shelam Koda MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SPECIAL Jenna Inkala AST         HYL  
  140 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         POIS  
  141 kromfo Sisu BINGIS COMME IL VEUT Heli Kuronen I-HAH         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 147 slapko Fio CRYSTAL METSÄLÄINEN Sini Kylmänen HSKH 40,91 3,59 -5,09 0 -5,09 LUVA
  144 borcol Kisses Somollis Kisses Eva Partida HSKH         HYL  
  146 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA         HYL  
  148 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  
  150 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH         HYL  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 20, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg SBCAK 29,01 5,07 -16,99 0 -16,99 LUVA
2 168 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT 30,01 4,90 -15,99 0 -15,99 LUVA
3 170 lyhcol Iisi KOIRUUKSIEN SUPERNOVA Siiri Rantala HSKH 32,88 4,47 -13,12 0 -13,12 LUVA
4 167 isovil Hurma AGIDREAM'S WHAT A GENTLEMAN Viia Ranta AGRY 55,63 2,64 9,63 10 19,63  
5 156 auspai Micke MAISE'S NOBLE WISE MAN Mia Heikkinen ERTTI 48,97 3,00 2,97 25 27,97  
  153 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  155 auspai Peetu TITANGUS BRATAIR Eija Rytivaara K-PKK         HYL  
  157 holpal Santra CASSIOBEIJEN POLARIS Päivi Kinnunen KAT         HYL  
  158 borcol Kaaos MAPLE YARD SEEB Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  159 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  163 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         HYL  
  164 borcol Ashli Ashling Petri Mannonen TSAU         HYL  
  169 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  171 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         HYL  
  172 belpag Nola NOLA DE BRUINE BUCK Eija Grof LÄGI         HYL  
  173 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  175 belpam Ärri KAMIKAZEVIRRAN ARWEN Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  176 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  178 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  179 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN         HYL  
  174 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 14:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 183 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KAT 67,02 2,72 11,02 5 16,02  
2 181 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 75,03 2,43 19,03 0 19,03  
  182 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 4, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 185 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT 45,13 4,03 -10,87 0 -10,87 LUVA
  184 shelam Routa BUMTSI BUM ENDLESS SUMMER Suvi Haapaniemi VAU         HYL  
  186 lägpys Rokka TULIKÄPÄLÄN KIIRASTULI Stiina Pasanen TAMSK         HYL  
  187 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen TSAU         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 11, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 192 shelam Remu CABAROO HOPTIMUS PRIME Laura Leppänen JAU 36,68 4,96 -19,32 0 -19,32 LUVA
2 197 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU 36,58 4,98 -19,42 5 5  
3 196 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI 49,84 3,65 -6,16 5 5  
4 188 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI 41,96 4,34 -14,04 10 10  
5 189 borter Kapu HEATHBERRY'S HEAD START Ida-Sofia Vihersaari TUUKK 54,16 3,36 -1,84 10 10  
6 194 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI 40,65 4,48 -15,35 15 15  
7 201 shelam Liia TAIKAPENNIN CECILIA Jari Laajala KKK 50,16 3,63 -5,84 15 15  
  190 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH         HYL  
  195 shelam Myrtti CELEBREN WINGARDIUM LEVIOSA Martta Peltoniemi ATD         HYL  
  202 espves Lysti NUUTUKSEN FRIDA Pihla Tiainen KAT         HYL  
  203 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST         HYL  
  199 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 7, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU 38,56 4,72 -17,44 0 -17,44 OIVA
2 212 borcol Sopu DALLI Jere Pätäri KSSK 39,12 4,65 -16,88 5 5  
3 206 slapko Lahku HALLAKEDON PAIMENMATARA Viivi Saarikko HSKH 47,53 3,83 -8,47 5 5  
  205 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  
  207 borcol Crono SISU Viivi Koivunen SIEVI         HYL  
  208 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  210 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 14, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH 58,53 3,11 2,53 5 7,53  
2 219 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT 37,20 4,89 -18,80 10 10  
3 220 borcol Eevi DREAM BEGINS ELIZABETH SWANN Laura Taimioja I-HAH 41,12 4,43 -14,88 10 10  
4 226 borcol Asus Breezing Flare Pirjo Yli-Juuti HAU 49,31 3,69 -6,69 15 15  
  213 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  214 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  216 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  
  217 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  218 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  221 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  222 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  223 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  224 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  225 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA         HYL  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 181 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 57,23 3,11 5,23 0 5,23  
2 183 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KAT 63,51 2,80 11,51 10 21,51  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 186 lägpys Rokka TULIKÄPÄLÄN KIIRASTULI Stiina Pasanen TAMSK 53,79 3,31 1,79 10 11,79  
  184 shelam Routa BUMTSI BUM ENDLESS SUMMER Suvi Haapaniemi VAU         HYL  
  185 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT         HYL  
  187 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen TSAU         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 13, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 190 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH 35,37 5,03 -16,63 0 -16,63 LUVA
2 200 espves Lysti MILLA MARINA OLA DE CALOR Juuli Launonen VEIKK 38,94 4,57 -13,06 5 5  
3 189 borter Kapu HEATHBERRY'S HEAD START Ida-Sofia Vihersaari TUUKK 46,80 3,80 -5,20 5 5  
4 191 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 52,81 3,37 0,81 5 5,81  
5 188 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI 36,69 4,85 -15,31 10 10  
6 201 shelam Liia TAIKAPENNIN CECILIA Jari Laajala KKK 55,17 3,23 3,17 15 18,17  
  192 shelam Remu CABAROO HOPTIMUS PRIME Laura Leppänen JAU         HYL  
  193 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  195 shelam Myrtti CELEBREN WINGARDIUM LEVIOSA Martta Peltoniemi ATD         HYL  
  196 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  197 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  198 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry         HYL  
  203 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST         HYL  
  199 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 16:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 44,19 4,03 -7,81 10 10  
  204 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  205 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  
  207 borcol Crono SISU Viivi Koivunen SIEVI         HYL  
  208 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  209 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  211 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  212 borcol Sopu DALLI Jere Pätäri KSSK         HYL  

E hyppyrata, maksi 2, kello 16:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 30,88 5,76 -21,12 0 -21,12 LUVA
2 225 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA 37,96 4,69 -14,04 0 -14,04 OIVA
3 214 borcol Muks GOGOGO Tea Huotari I-HAH 30,22 5,89 -21,78 10 10  
4 219 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT 35,68 4,99 -16,32 10 10  
  213 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  215 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  216 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  
  217 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  218 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  220 borcol Eevi DREAM BEGINS ELIZABETH SWANN Laura Taimioja I-HAH         HYL  
  223 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  226 borcol Asus Breezing Flare Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 17:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 182 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH 75,89 2,52 16,89 0 16,89  
2 181 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 85,68 2,23 26,68 0 26,68  

F agilityrata, mini 2, kello 17:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 1, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  187 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Marika Ruohonen TSAU         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 17:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 9, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 espves Lysti NUUTUKSEN FRIDA Pihla Tiainen KAT 48,30 3,95 -10,70 15 15  
2 194 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI 37,10 5,15 -21,90 20 20  
  190 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH         HYL  
  192 shelam Remu CABAROO HOPTIMUS PRIME Laura Leppänen JAU         HYL  
  195 shelam Myrtti CELEBREN WINGARDIUM LEVIOSA Martta Peltoniemi ATD         HYL  
  196 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  197 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  200 espves Lysti MILLA MARINA OLA DE CALOR Juuli Launonen VEIKK         HYL  
  201 shelam Liia TAIKAPENNIN CECILIA Jari Laajala KKK         HYL  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 18:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 7, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 slapko Lahku HALLAKEDON PAIMENMATARA Viivi Saarikko HSKH 45,89 4,16 -13,11 5 5  
2 210 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 46,53 4,10 -12,47 10 10  
3 205 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH 50,79 3,76 -8,21 10 10  
4 207 borcol Crono SISU Viivi Koivunen SIEVI 55,64 3,43 -3,36 15 15  
  208 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  211 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  212 borcol Sopu DALLI Jere Pätäri KSSK         HYL  

F agilityrata, maksi 2, kello 18:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT 39,73 4,81 -19,27 0 -19,27 LUVA
2 223 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU 44,18 4,32 -14,82 10 10  
3 215 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH 59,41 3,21 0,41 10 10,41  
4 222 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 45,06 4,24 -13,94 15 15  
  213 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  214 borcol Muks GOGOGO Tea Huotari I-HAH         HYL  
  216 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  
  217 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  218 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  220 borcol Eevi DREAM BEGINS ELIZABETH SWANN Laura Taimioja I-HAH         HYL  
  221 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  225 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA         HYL  
  224 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         POIS