Kilpailu 14.8.2021, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 44,66 4,81 -13,34 10 10  
  1 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU         HYL  
  4 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU 39,71 5,41 -16,29 0 -16,29  
2 16 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 44,32 4,85 -11,68 0 -11,68  
3 12 vilko MIRKA FIRE ROCK DANDELION Liivika Pärg   47,11 4,56 -8,89 5 5  
4 20 käävil Hirmu Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Kerminen ATT 53,37 4,03 -2,63 5 5  
5 18 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA 40,93 5,25 -15,07 10 10  
6 5 shelam Sonic KUUNHOHTEEN SUMUPILVI Hanna Lakianperä AGRY 41,28 5,21 -14,72 10 10  
  7 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT         HYL  
  11 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman HSKH         HYL  
  13 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  15 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  17 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  19 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 19, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU 39,10 5,50 -16,90 0 -16,90  
2 43 kesvil Vinha ADELYNN ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT 39,91 5,39 -16,09 0 -16,09  
3 41 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen LÄGI 48,65 4,42 -7,35 0 -7,35  
4 28 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen LÄGI 48,83 4,40 -7,17 0 -7,17  
5 35 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 49,30 4,36 -6,70 0 -6,70  
6 44 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HAU 48,36 4,45 -7,64 10 10  
7 22 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI 66,58 3,23 10,58 5 15,58  
  21 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  23 parson Roy TAIRNGIRE MAROON RED Hanna Excell HEILU         HYL  
  26 espves Naru Caraydan Piperrak Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  27 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  29 koohon Iisa MYRSKYMATALAN BELLATRIX Miira Riiheläinen PORSK         HYL  
  30 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  32 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola NAS         HYL  
  34 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  36 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  40 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  42 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  45 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 36,00 5,00 -11,00 0 -11,00  
2 3 jackru Napo Snapjacks Prince Caspian Lotta Mättö VARPS 40,26 4,47 -6,74 0 -6,74  
  1 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU         HYL  
  4 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 vilko MIRKA FIRE ROCK DANDELION Liivika Pärg   34,63 5,20 -10,37 0 -10,37  
2 14 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI 34,97 5,15 -10,03 0 -10,03  
3 20 käävil Hirmu Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Kerminen ATT 42,26 4,26 -2,74 0 -2,74  
4 10 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU 43,49 4,14 -1,51 0 -1,51  
5 5 shelam Sonic KUUNHOHTEEN SUMUPILVI Hanna Lakianperä AGRY 32,64 5,51 -12,36 5 5  
6 6 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU 34,01 5,29 -10,99 5 5  
7 15 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 35,31 5,10 -9,69 5 5  
8 13 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 35,85 5,02 -9,15 5 5  
9 9 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU 31,28 5,75 -13,72 10 10  
10 16 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 50,48 3,57 5,48 5 10,48  
  7 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT         HYL  
  8 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL  
  11 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman HSKH         HYL  
  17 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  18 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         HYL  
  19 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 kesvil Vinha ADELYNN ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT 33,30 5,41 -11,70 0 -11,70 SERT-H
2 33 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY 35,09 5,13 -9,91 0 -9,91  
3 28 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen LÄGI 38,32 4,70 -6,68 0 -6,68  
4 41 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen LÄGI 39,57 4,55 -5,43 0 -5,43  
5 25 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström LÄGI 41,24 4,36 -3,76 0 -3,76  
6 24 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU 41,59 4,33 -3,41 0 -3,41  
7 29 koohon Iisa MYRSKYMATALAN BELLATRIX Miira Riiheläinen PORSK 38,49 4,68 -6,51 5 5  
8 35 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 43,89 4,10 -1,11 5 5  
9 22 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI 58,83 3,06 13,83 5 18,83  
  44 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HAU         HYL  
  21 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  23 parson Roy TAIRNGIRE MAROON RED Hanna Excell HEILU         HYL  
  26 espves Naru Caraydan Piperrak Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  27 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  30 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  31 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  32 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola NAS         HYL  
  34 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  36 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  37 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  40 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  42 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  45 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  
  38 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  39 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 12:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU 58,96 3,73 -0,04 0 -0,04 SERT-A
2 3 jackru Napo Snapjacks Prince Caspian Lotta Mättö VARPS 50,26 4,38 -8,74 10 10  
  2 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  4 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 12:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI 45,30 4,86 -11,70 0 -11,70  
2 10 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU 54,30 4,05 -2,70 0 -2,70  
3 8 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH 45,69 4,82 -11,31 5 5  
4 18 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA 43,86 5,02 -13,14 10 10  
5 7 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT 53,03 4,15 -3,97 10 10  
6 5 shelam Sonic KUUNHOHTEEN SUMUPILVI Hanna Lakianperä AGRY 43,03 5,11 -13,97 15 15  
  6 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         HYL  
  11 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman HSKH         HYL  
  12 vilko MIRKA FIRE ROCK DANDELION Liivika Pärg           HYL  
  13 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  15 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  16 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY         HYL  
  17 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  19 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 12:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen LÄGI 48,64 4,52 -8,36 0 -8,36  
2 35 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 49,26 4,47 -7,74 0 -7,74  
3 43 kesvil Vinha ADELYNN ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT 44,26 4,97 -12,74 5 5  
4 32 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola NAS 47,47 4,63 -9,53 5 5  
5 28 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen LÄGI 47,59 4,62 -9,41 5 5  
6 29 koohon Iisa MYRSKYMATALAN BELLATRIX Miira Riiheläinen PORSK 49,08 4,48 -7,92 10 10  
7 25 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström LÄGI 49,73 4,42 -7,27 10 10  
  36 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  22 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  24 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU         HYL  
  26 espves Naru Caraydan Piperrak Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  27 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  30 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  31 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  34 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  42 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  45 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  
  23 parson Roy TAIRNGIRE MAROON RED Hanna Excell HEILU         POIS  
  38 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  39 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Vine SUPRAVULPES JOBBAJOBBA Kimmo Kytölaakso JAU 37,27 4,86 -12,73 0 -12,73 SERT-A AVA
2 53 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 37,96 4,77 -12,04 0 -12,04  
3 55 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 46,35 3,91 -3,65 5 5  
4 50 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Esa Muotka HAU 38,70 4,68 -11,30 10 10  
  46 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  47 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  51 borcol May May Pasi Nordberg HAU         HYL  
  52 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  56 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU         HYL  
  57 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL  
  48 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         POIS  
  49 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO 34,42 5,26 -15,58 0 -15,58  
2 71 sakpai Shiney TEAM LEIKSAID OLIVIJA Kairi Sälik NAS 44,10 4,10 -5,90 0 -5,90  
3 70 borcol Minkki Supravulpes Neovison Raisa Vähätalo JAU 33,56 5,39 -16,44 5 5  
4 67 borcol Gee JOHAN ON SUPER-G Pasi Kangas P-HAU 34,98 5,17 -15,02 5 5  
5 59 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS 38,82 4,66 -11,18 5 5  
6 72 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Kati Immonen PAGIS 35,37 5,12 -14,63 10 10  
7 63 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 55,06 3,29 5,06 15 20,06  
8 66 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI 35,60 5,08 -14,40 25 25  
9 62 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti HEILU 37,53 4,82 -12,47 30 30  
  58 pitcol JEKKU MAPLE YARD TRIFOGLIO Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  60 borcol Boogie Supravulpes Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  61 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  64 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  69 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Vine SUPRAVULPES JOBBAJOBBA Kimmo Kytölaakso JAU 32,13 5,04 -8,87 0 -8,87 SERT-H
2 46 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 32,41 5,00 -8,59 0 -8,59  
3 52 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW 31,92 5,08 -9,08 5 5  
4 51 borcol May May Pasi Nordberg HAU 44,54 3,64 3,54 5 8,54  
  53 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  47 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  50 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Esa Muotka HAU         HYL  
  55 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  56 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU         HYL  
  57 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL  
  48 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         POIS  
  49 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO 30,31 5,34 -10,69 0 -10,69  
2 67 borcol Gee JOHAN ON SUPER-G Pasi Kangas P-HAU 31,61 5,12 -9,39 0 -9,39  
3 65 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 34,05 4,76 -6,95 0 -6,95  
4 72 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Kati Immonen PAGIS 31,51 5,14 -9,49 5 5  
5 60 borcol Boogie Supravulpes Mustela Pasi Kosonen HAU 34,89 4,64 -6,11 20 20  
  58 pitcol JEKKU MAPLE YARD TRIFOGLIO Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  59 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  
  61 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  62 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti HEILU         HYL  
  63 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  64 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  66 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  69 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  70 borcol Minkki Supravulpes Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  71 sakpai Shiney TEAM LEIKSAID OLIVIJA Kairi Sälik NAS         HYL  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW 38,91 4,96 -15,09 5 5  
  53 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  46 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  50 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Esa Muotka HAU         HYL  
  51 borcol May May Pasi Nordberg HAU         HYL  
  54 borcol Vine SUPRAVULPES JOBBAJOBBA Kimmo Kytölaakso JAU         HYL  
  55 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  57 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL  
  48 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         POIS  
  49 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA 40,42 4,77 -13,58 0 -13,58 SERT-A
2 61 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 49,06 3,93 -4,94 5 5  
3 68 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO 39,26 4,92 -14,74 10 10  
4 67 borcol Gee JOHAN ON SUPER-G Pasi Kangas P-HAU 39,75 4,86 -14,25 10 10  
5 62 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti HEILU 45,38 4,25 -8,62 15 15  
  72 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Kati Immonen PAGIS         HYL  
  58 pitcol JEKKU MAPLE YARD TRIFOGLIO Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  59 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  
  60 borcol Boogie Supravulpes Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  63 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  64 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  66 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  70 borcol Minkki Supravulpes Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL