Kilpailu 15.8.2021, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH 41,44 3,98 -8,56 10 10  
2 75 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen KSSK 58,00 2,84 8,00 5 13,00  
3 77 pitmäy Kofi BATTABI'S EDUARDO MIO Terja Hägg LÄGI 39,53 4,17 -10,47 15 15  

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT 59,71 2,76 11,71 10 21,71  
2 78 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 63,81 2,59 15,81 10 25,81  
  80 caiter Ulla TÄHTITORNIN TYTTÖ SINÄ OLET TÄHTI Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  81 parson Pasi PASJA MYSIA ZAGLADA Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  82 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  
  84   Ryyni RYYNI Nina Rajala TAMSK         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 mudi Tiuku VIMMATUN AARREAINOKAINEN Ainoleena Nagy HSKH 36,44 4,53 -11,56 0 -11,56 LUVA
2 91 shelam Leevi CEREBELLUM'S MICHALCHUCK Essi Mattsson ATT 39,24 4,20 -8,76 0 -8,76 PAVA
3 94 shelam Sera Snowglow's Last Drop Falls Elsa Sarvikivi HAU 34,27 4,81 -13,73 5 5  
  92 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         HYL  
  95 engspa Ansa FORESTFREAKS PINKIE PIE Arja-Leena Toivola NAS         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 32,92 5,01 -15,08 5 5  
2 106 auspai Freya TRIBLUE'S ABSOLUTELY FABULOUS Riina Kylmäniemi AGRY 37,30 4,42 -10,70 5 5  
  96 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  98 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA         HYL  
  102 schape Hugo BUFFING TAKE A CHANCE ON ME Ida-Lotta Jakonen I-HAH         HYL  
  103 espves Ruusa UMA DE LOS CERROS DE QUINTO Essi Hanelius HAU         HYL  
  104 engspa Tinka FORESTFREAKS RARITY Arja-Leena Toivola NAS         HYL  
  105   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  107 auspai Koda LANDZETT INVESTIGATOR ROUGE Marjut Seilola HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 114 belpag Miina VALKOHAMPAAN JUSTIINA Maarianna Sipponen JAU 31,27 5,28 -16,73 0 -16,73 LUVA
2 111 borcol Will WILL Minna Winqvist KAT 34,76 4,75 -13,24 0 -13,24 LUVA
3 118 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA 47,04 3,51 -0,96 0 -0,96 LUVA
4 115 borcol Mikki MAWLCH MADDOX Marika Paatelainen LAW 29,38 5,62 -18,62 5 5  
  108 auspai Rontti GLENHOUSE'S MYSTIC FALLS Emmi Vainio MAH         HYL  
  109 pyrpal Velho KIVASTI OHITUSKAISTALLA Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  112 borcol Piru KARMIWAN MARS Jenny Ronkainen HiFi         HYL  
  117 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  119 borcol Daim CALL ONCE ZIP ZAP Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  120 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  110 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         POIS  
  113 unkviz Dalma POINT HUNT CHEZENA Johanna Muhonen HAU         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH 40,49 3,83 -4,51 5 5  
2 76 käävil Nelli STACCATO'S WHISPER IN THE DARK Emma-Lotta Tuomi HAU 46,99 3,30 1,99 15 16,99  
  73 shelam Aava Tooralie Oona's Fine Diamond Henna Aho BAT         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 31,34 4,95 -11,66 5 5  
2 82 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH 41,43 3,74 -1,57 10 10  
  78 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH         HYL  
  81 parson Pasi PASJA MYSIA ZAGLADA Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  83 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  85 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 skette Elli FOXROD IMPROVISING Leena Koivu HAU 30,96 5,01 -12,04 5 5  
2 88 shelam Sofi CHEERYMAI BLUE LIKE YODELMODEL Emmi Sarvikivi HAU 32,26 4,80 -10,74 5 5  
  86 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  89 mudi Tiuku VIMMATUN AARREAINOKAINEN Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  90 koohon Cava PEETU'S ADELE Petra Mustonen HSKH         HYL  
  92 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         HYL  
  93 mudi Ziva KISKÖRÖSI BETYÁR ARANYSZÖRŰ ZSIVÁNY Noora Jantunen JAU         HYL  
  95 engspa Ansa FORESTFREAKS PINKIE PIE Arja-Leena Toivola NAS         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 25,26 6,14 -17,74 0 -17,74 LUVA
2 101 auspai Ruuti PÄHKÄHULLUN KERTA KIELLON PÄÄLLE Emmi Vainio MAH 28,61 5,42 -14,39 0 -14,39 LUVA
3 98 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA 32,48 4,77 -10,52 5 5  
4 99 auspai Nita GOLDEN OLDIE'S GHOST LOVE SCORE Tanja Känkänen HSKH 40,16 3,86 -2,84 5 5  
  96 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  102 schape Hugo BUFFING TAKE A CHANCE ON ME Ida-Lotta Jakonen I-HAH         HYL  
  104 engspa Tinka FORESTFREAKS RARITY Arja-Leena Toivola NAS         HYL  
  105   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  107 auspai Koda LANDZETT INVESTIGATOR ROUGE Marjut Seilola HSKH         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 114 belpag Miina VALKOHAMPAAN JUSTIINA Maarianna Sipponen JAU 26,94 5,75 -16,06 0 -16,06 LUVA
2 115 borcol Mikki MAWLCH MADDOX Marika Paatelainen LAW 26,37 5,88 -16,63 5 5  
3 119 borcol Daim CALL ONCE ZIP ZAP Harri Westerlund IMPHA 33,87 4,58 -9,13 5 5  
4 111 borcol Will WILL Minna Winqvist KAT 31,43 4,93 -11,57 10 10  
  109 pyrpal Velho KIVASTI OHITUSKAISTALLA Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  112 borcol Piru KARMIWAN MARS Jenny Ronkainen HiFi         HYL  
  117 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  118 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA         HYL  
  120 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  110 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         POIS  
  113 unkviz Dalma POINT HUNT CHEZENA Johanna Muhonen HAU         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen KSSK 57,36 2,67 8,36 0 8,36  
  74 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  77 pitmäy Kofi BATTABI'S EDUARDO MIO Terja Hägg LÄGI         HYL  

F agilityrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH 35,21 4,35 -13,79 0 -13,79 OIVA
  80 caiter Ulla TÄHTITORNIN TYTTÖ SINÄ OLET TÄHTI Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  81 parson Pasi PASJA MYSIA ZAGLADA Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  83 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  84   Ryyni RYYNI Nina Rajala TAMSK         POIS  

F agilityrata, medi 1, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 mudi Tiuku VIMMATUN AARREAINOKAINEN Ainoleena Nagy HSKH 33,86 4,52 -15,14 0 -15,14 LUVA
2 94 shelam Sera Snowglow's Last Drop Falls Elsa Sarvikivi HAU 32,86 4,66 -16,14 5 5  
  92 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         HYL  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 33,25 4,60 -15,75 0 -15,75 LUVA
2 96 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH 33,30 4,59 -15,70 0 -15,70 LUVA
3 98 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA 35,54 4,31 -13,46 0 -13,46 OIVA
4 102 schape Hugo BUFFING TAKE A CHANCE ON ME Ida-Lotta Jakonen I-HAH 56,81 2,69 7,81 15 22,81  
  100 engspa Stout MR BOND TAMAAM Saija Koivula AGRY         HYL  
  103 espves Ruusa UMA DE LOS CERROS DE QUINTO Essi Hanelius HAU         HYL  
  105   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  106 auspai Freya TRIBLUE'S ABSOLUTELY FABULOUS Riina Kylmäniemi AGRY         HYL  
  107 auspai Koda LANDZETT INVESTIGATOR ROUGE Marjut Seilola HSKH         HYL  

F agilityrata, maksi 1, kello 12:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA 41,80 3,66 -7,20 0 -7,20 OIVA
2 111 borcol Will WILL Minna Winqvist KAT 35,02 4,37 -13,98 5 5  
3 114 belpag Miina VALKOHAMPAAN JUSTIINA Maarianna Sipponen JAU 35,10 4,36 -13,90 5 5  
  108 auspai Rontti GLENHOUSE'S MYSTIC FALLS Emmi Vainio MAH         HYL  
  109 pyrpal Velho KIVASTI OHITUSKAISTALLA Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  112 borcol Piru KARMIWAN MARS Jenny Ronkainen HiFi         HYL  
  115 borcol Mikki MAWLCH MADDOX Marika Paatelainen LAW         HYL  
  117 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  119 borcol Daim CALL ONCE ZIP ZAP Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  120 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  110 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         POIS  
  113 unkviz Dalma POINT HUNT CHEZENA Johanna Muhonen HAU         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 14:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 47,93 3,61 -4,07 0 -4,07 LUVA
  122 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH         POIS  

F agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT 1,03 168,06 -50,97 10 10  
  124 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH         HYL  
  126 koohon Nenya KUUSIPEURAN YEXEMA CALANTHE NENYA Mari Nummi I-HAH         HYL  
  128 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL  
  125 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU         POIS  
  127 lägpys Rokka TULIKÄPÄLÄN KIIRASTULI Stiina Pasanen ATD         POIS  

F agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 cocspa Vinha OUR FIRE STARTER Eerika Karvinen HAU 32,02 5,40 -19,98 0 -19,98 LUVA
2 138 koohon Jack JACK Petra Mustonen HSKH 44,08 3,92 -7,92 0 -7,92 LUVA
3 133 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi LÄGI 42,68 4,05 -9,32 5 5  
4 135 amekar Yltsi Maahisen Tyylilyyli Outi Pikkarainen ERTTI 52,31 3,31 0,31 5 5,31  
  91 shelam Leevi CEREBELLUM'S MICHALCHUCK Essi Mattsson ATT         HYL  
  129 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  130 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Henna Aho BAT         HYL  
  131 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         HYL  
  137 bedlin Seela Cuenta's Taguhi Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  139 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsén RimA         HYL  
  140 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo JANKK         HYL  
  132 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         POIS  
  136 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 42,37 4,08 -9,63 10 10  
  141 borcol Selkee EYEWITNESS KISS MY LUXURY Outi Lehvä HAU         HYL  
  142 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU         HYL  

F agilityrata, maksi 2, kello 14:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 151 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT 40,18 4,31 -11,82 15 15  
2 147   Hertta HERTTA Nea Saunamäki BAT 44,03 3,93 -7,97 15 15  
  116 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  145 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen HSKH         HYL  
  146 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  148 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  149 borcol Roki LUCKY SUMMER POWER OF DREAMS Tiina Koistinen RimA         HYL  
  150 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS         HYL  
  153 borcol Micke INFINITY LIGHT BRING THE VIBE HIGH Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  154 borcol Kaaos MAPLE YARD SEEB Janne Lönnqvist JAU         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 124 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 41,50 3,61 0,50 5 5,50  
2 123 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT 54,78 2,74 13,78 5 18,78  
  125 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU         POIS  
  127 lägpys Rokka TULIKÄPÄLÄN KIIRASTULI Stiina Pasanen ATD         POIS  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 cocspa Vinha OUR FIRE STARTER Eerika Karvinen HAU 28,41 5,28 -12,59 5 5  
2 130 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Henna Aho BAT 36,85 4,07 -4,15 5 5  
3 138 koohon Jack JACK Petra Mustonen HSKH 40,56 3,70 -0,44 5 5  
4 91 shelam Leevi CEREBELLUM'S MICHALCHUCK Essi Mattsson ATT 39,19 3,83 -1,81 10 10  
  129 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  131 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         HYL  
  137 bedlin Seela Cuenta's Taguhi Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  140 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo JANKK         HYL  
  130 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Henna Aho BAT         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 15:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 31,13 4,82 -9,87 0 -9,87 LUVA
2 142 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU 31,47 4,77 -9,53 0 -9,53  
  141 borcol Selkee EYEWITNESS KISS MY LUXURY Outi Lehvä HAU         HYL  
  144 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  

E hyppyrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 borcol Kaaos MAPLE YARD SEEB Janne Lönnqvist JAU 29,25 5,13 -11,75 0 -11,75 LUVA
2 150 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS 31,72 4,73 -9,28 0 -9,28 LUVA
3 147   Hertta HERTTA Nea Saunamäki BAT 32,22 4,66 -8,78 0 -8,78  
4 153 borcol Micke INFINITY LIGHT BRING THE VIBE HIGH Alexandra Lappalainen I-HAH 28,50 5,26 -12,50 5 5  
5 148 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU 31,69 4,73 -9,31 5 5  
6 116 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Iina Kalliomäki HSKH 32,38 4,63 -8,62 5 5  
7 152 borcol Martta PEATDIGGER HEDDA Minna Kiviniemi-Riihinen HEILU 33,84 4,43 -7,16 5 5  
  145 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen HSKH         HYL  
  146 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  151 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT         HYL  
  155 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 16:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 53,69 2,76 3,69 5 8,69  
  122 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 16:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH 38,22 3,87 -11,78 0 -11,78 LUVA
2 124 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 38,77 3,82 -11,23 0 -11,23  
3 123 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT 57,00 2,60 7,00 0 7,00  
  125 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU         POIS  
  127 lägpys Rokka TULIKÄPÄLÄN KIIRASTULI Stiina Pasanen ATD         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 16:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsén RimA 32,40 4,57 -17,60 0 -17,60 OIVA
2 130 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Henna Aho BAT 34,17 4,33 -15,83 5 5  
3 138 koohon Jack JACK Petra Mustonen HSKH 44,02 3,36 -5,98 5 5  
4 133 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi LÄGI 52,06 2,84 2,06 10 12,06  
5 134 cocspa Vinha OUR FIRE STARTER Eerika Karvinen HAU 44,50 3,33 -5,50 20 20  
6 135 amekar Yltsi Maahisen Tyylilyyli Outi Pikkarainen ERTTI 61,55 2,40 11,55 10 21,55  
  129 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  131 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         HYL  
  137 bedlin Seela Cuenta's Taguhi Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  140 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo JANKK         HYL  
  132 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         POIS  
  136 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 borcol Selkee EYEWITNESS KISS MY LUXURY Outi Lehvä HAU 30,76 4,81 -19,24 0 -19,24 LUVA
2 142 auskel Kilo DIDAKTIC'S PINK Esa Lehtinen KOIVU 37,60 3,94 -12,40 5 5  
  143 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 17:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 borcol Micke INFINITY LIGHT BRING THE VIBE HIGH Alexandra Lappalainen I-HAH 31,82 4,65 -18,18 0 -18,18 LUVA
2 116 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Iina Kalliomäki HSKH 35,01 4,23 -14,99 0 -14,99 LUVA
3 149 borcol Roki LUCKY SUMMER POWER OF DREAMS Tiina Koistinen RimA 31,16 4,75 -18,84 15 15  
  146 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  148 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  150 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS         HYL  
  151 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT         HYL  
  152 borcol Martta PEATDIGGER HEDDA Minna Kiviniemi-Riihinen HEILU         HYL  
  154 borcol Kaaos MAPLE YARD SEEB Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  155 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH         POIS