Kilpailu 11.9.2021, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU 69,22 2,96 11,22 5 16,22  
  2 jackru Digi TUISKU Emilia Eerola BAT         HYL  
  1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  4 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  5 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  6 käävil Warpu Uskomattoman Unkarin Unelma Sari Hirvi HEILU         HYL  
  9 shelam Bolt KUUNHOHTEEN KERROSPILVI Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  11 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  12 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  13 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  7 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU         POIS  
  10 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 14, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT 45,69 4,49 -10,31 0 -10,31  
2 120 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 49,01 4,18 -6,99 10 10  
  14 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  16 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI         HYL  
  19 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU         HYL  
  20 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  21 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  24 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  25 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  
  27 espves Naru Caraydan Piperrak Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  28 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU         HYL  
  29 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI         HYL  
  30 cocspa Vinha OUR FIRE STARTER Eerika Karvinen HAU         HYL  
  32 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:40, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU 58,39 3,51 2,39 20 22,39  
  33 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  
  34 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki ACE         HYL  
  36 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  38 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:40, tuomari Rauno Virta, koirakoita 8, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  39 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  40 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD         HYL  
  42 borcol Boogie Supravulpes Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  43   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  44 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  45 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  46 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  47 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         HYL  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 39,62 4,69 -9,38 0 -9,38  
2 2 jackru Digi TUISKU Emilia Eerola BAT 44,16 4,21 -4,84 0 -4,84  
  3 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 36,49 5,10 -12,51 0 -12,51  
2 13 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry 41,24 4,51 -7,76 0 -7,76  
3 6 käävil Warpu Uskomattoman Unkarin Unelma Sari Hirvi HEILU 42,69 4,36 -6,31 0 -6,31  
  4 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  5 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  8 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  9 shelam Bolt KUUNHOHTEEN KERROSPILVI Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  12 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  7 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU         POIS  
  10 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 11:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU 35,51 5,24 -13,49 0 -13,49 SERT-H
2 29 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI 38,42 4,84 -10,58 0 -10,58  
3 22 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH 46,06 4,04 -2,94 0 -2,94  
4 16 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI 35,86 5,19 -13,14 5 5  
  14 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  15 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU         HYL  
  17 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  18 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT         HYL  
  19 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU         HYL  
  20 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  24 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  25 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  
  27 espves Naru Caraydan Piperrak Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  28 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU         HYL  
  30 cocspa Vinha OUR FIRE STARTER Eerika Karvinen HAU         HYL  
  31 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  32 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  120 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  23 espves Kara CARAYDAN VIVA LA LIBERTAD Mia Hyrskylahti JAU         POIS  
  26 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 12:10, tuomari Rauno Virta, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 48,88 3,81 1,88 15 16,88  
  33 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  
  34 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki ACE         HYL  
  35 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU         HYL  
  36 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  37 mudi Kelmi Mustantassun Anselmi Emilia Lamponen TAMSK         HYL  

B hyppyrata, maksi 3, kello 12:10, tuomari Rauno Virta, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE 35,29 5,27 -11,71 0 -11,71  
2 41 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 37,64 4,94 -9,36 0 -9,36  
3 46 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK 37,45 4,97 -9,55 15 15  
4 47 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE 48,95 3,80 1,95 20 21,95  
  40 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD         HYL  
  42 borcol Boogie Supravulpes Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  43   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  44 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  45 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 13:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU 50,80 3,68 -7,20 0 -7,20 SERT-A AVA
2 2 jackru Digi TUISKU Emilia Eerola BAT 51,77 3,61 -6,23 10 10  
  1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 8, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 käävil Warpu Uskomattoman Unkarin Unelma Sari Hirvi HEILU 44,65 4,19 -13,35 0 -13,35 SERT-A
2 8 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 46,37 4,03 -11,63 0 -11,63  
3 12 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 46,65 4,01 -11,35 0 -11,35  
4 5 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry 44,97 4,16 -13,03 5 5  
5 11 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 40,08 4,67 -17,92 10 10  
6 9 shelam Bolt KUUNHOHTEEN KERROSPILVI Satu Paasio HyKU Ry 43,32 4,32 -14,68 20 20  
  4 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  13 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  7 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU         POIS  
  10 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 15, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 38,05 4,91 -17,95 0 -17,95  
2 20 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI 36,57 5,11 -19,43 5 5  
3 30 cocspa Vinha OUR FIRE STARTER Eerika Karvinen HAU 36,83 5,08 -19,17 5 5  
4 29 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI 37,54 4,98 -18,46 5 5  
5 22 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH 48,93 3,82 -7,07 5 5  
6 15 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU 56,61 3,30 0,61 5 5,61  
7 14 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 36,86 5,07 -19,14 10 10  
8 25 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU 39,71 4,71 -16,29 10 10  
9 31 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH 70,95 2,64 14,95 10 24,95  
  16 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI         HYL  
  17 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  21 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  24 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  27 espves Naru Caraydan Piperrak Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  28 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU         HYL  
  26 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 13:40, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU 36,42 5,13 -19,58 5 5  
2 38 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 38,84 4,81 -17,16 5 5  
3 36 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW 41,82 4,47 -14,18 5 5  
  33 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  
  34 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki ACE         HYL  

C agilityrata, maksi 3, kello 13:40, tuomari Rauno Virta, koirakoita 9, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE 36,02 5,19 -19,98 0 -19,98  
2 40 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD 48,02 3,89 -7,98 0 -7,98  
3 43   Tessa TESSA Marianna Roine HAU 51,97 3,60 -4,03 5 5  
4 47 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE 39,68 4,71 -16,32 10 10  
5 46 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK 37,17 5,03 -18,83 15 15  
6 42 borcol Boogie Supravulpes Mustela Pasi Kosonen HAU 48,27 3,87 -7,73 25 25  
  41 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  44 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  45 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL