Kilpailu 12.9.2021, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 käävil Nelli STACCATO'S WHISPER IN THE DARK Emma-Lotta Tuomi HAU 41,16 3,94 -12,84 10 10  
2 49 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 40,29 4,02 -13,71 15 15  
  48 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT 32,98 4,91 -21,02 0 -21,02 OIVA
  51 caiter Sisu PAUPER'S NAGELI Veera Karvonen HAU         HYL  
  52 käävil Ninni WASP'S DISOBEDIENCE Ida Wainio PORSK         HYL  
  53 parson Nike ARBOR VITAE NIKE Laura Palviainen JAU         HYL  
  54 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH         HYL  
  56 parson Aurus SCOTSTYLES SALT OF THE EARTH Paula Kuikka I-HAH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH 27,47 5,90 -26,53 5 5  
2 67 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT 48,84 3,32 -5,16 5 5  
3 63 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH 31,03 5,22 -22,97 10 10  
  61 engspa Sansa LISA-LIIKANEN Krista Liikanen HyKU Ry         POIS  
  70 kromfo Tinka RAASILLAN DEPECHE MODE Silja Lommi BAT         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 29,38 5,51 -24,62 0 -24,62 OIVA
2 80 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU 25,92 6,25 -28,08 5 5  
3 73 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH 29,29 5,53 -24,71 5 5  
4 76 snauts Penni BONZEN AVATAR Nina Wasenius SSNK 36,53 4,43 -17,47 5 5  
  74 borcol Ruu NOBLEFAMILY'S MIDSUMMER EVE Johanna Mikkilä HAU         HYL  
  77 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  79 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  83 belpag Miina VALKOHAMPAAN JUSTIINA Maarianna Sipponen JAU         HYL  
  82 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH 36,04 4,22 -10,96 5 5  
  49 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 25,99 5,85 -21,01 0 -21,01 LUVA
2 54 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Eiri Suopanki ACE 28,90 5,26 -18,10 0 -18,10 LUVA
3 52 käävil Ninni WASP'S DISOBEDIENCE Ida Wainio PORSK 35,90 4,23 -11,10 0 -11,10 LUVA
4 58 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 40,62 3,74 -6,38 0 -6,38 LUVA
5 55 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT 38,82 3,92 -8,18 5 5  
6 57 mittem Ferro BONZER'S LÄNNEN-LOKARI Mari Heikkinen AGRY 46,80 3,25 -0,20 5 5  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH 25,37 5,99 -21,63 0 -21,63 LUVA
2 70 kromfo Tinka RAASILLAN DEPECHE MODE Silja Lommi BAT 28,74 5,29 -18,26 0 -18,26 LUVA
3 68 koohon Jocke BULLBENZ KOOI JOUKE NORA Camilla Frejborg PORSK 29,65 5,13 -17,35 0 -17,35 OIVA
4 71 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH 29,64 5,13 -17,36 5 5  
5 63 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH 32,59 4,66 -14,41 5 5  
6 69 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH 36,01 4,22 -10,99 5 5  
  60 skette Elli FOXROD IMPROVISING Leena Koivu HAU         HYL  
  62 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  64 kesvil Pätkis TEAM DURACELL ELSA'S LITTLE RASCAL Saana Kiviranta HAU         HYL  
  72 schape Myy POMPPALOIKAN GOOD GOLLY MISS TROLLY Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  61 engspa Sansa LISA-LIIKANEN Krista Liikanen HyKU Ry         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 10:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH 30,69 4,95 -16,31 0 -16,31 LUVA
2 74 borcol Ruu NOBLEFAMILY'S MIDSUMMER EVE Johanna Mikkilä HAU 27,42 5,54 -19,58 5 5  
3 75 borcol Fée TENDING HUMMINGBIRD Annika Tuikkanen HyKU Ry 41,79 3,64 -5,21 10 10  
  73 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH         HYL  
  78 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 10:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 belpag Miina VALKOHAMPAAN JUSTIINA Maarianna Sipponen JAU 29,25 5,20 -17,75 5 5  
  81 porves Lilli VEDENHALTIJAN SERAFIN SUKELLUS Minna Vilkko PORSK         HYL  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 11:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH 42,24 4,12 -13,76 0 -13,76 LUVA
2 49 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 45,85 3,79 -10,15 5 5  
3 50 käävil Nelli STACCATO'S WHISPER IN THE DARK Emma-Lotta Tuomi HAU 66,70 2,61 10,70 15 25,70  

F agilityrata, mini 1, kello 11:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 käävil Ninni WASP'S DISOBEDIENCE Ida Wainio PORSK 42,37 4,11 -13,63 5 5  
2 58 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 53,04 3,28 -2,96 5 5  
  51 caiter Sisu PAUPER'S NAGELI Veera Karvonen HAU         HYL  
  53 parson Nike ARBOR VITAE NIKE Laura Palviainen JAU         HYL  
  54 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Eiri Suopanki ACE         HYL  
  55 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  56 parson Aurus SCOTSTYLES SALT OF THE EARTH Paula Kuikka I-HAH         POIS  

F agilityrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 koohon Jocke BULLBENZ KOOI JOUKE NORA Camilla Frejborg PORSK 40,46 4,30 -13,54 0 -13,54 OIVA
2 66 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH 39,65 4,39 -14,35 5 5  
3 70 kromfo Tinka RAASILLAN DEPECHE MODE Silja Lommi BAT 41,97 4,15 -12,03 5 5  
4 65 shelam Sera Snowglow's Last Drop Falls Elsa Sarvikivi HAU 35,29 4,93 -18,71 10 10  
5 63 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH 57,05 3,05 3,05 15 18,05  
6 72 schape Myy POMPPALOIKAN GOOD GOLLY MISS TROLLY Kirsi Pässilä HSKK 72,05 2,41 18,05 5 23,05  
  62 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  67 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         HYL  
  69 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         HYL  
  61 engspa Sansa LISA-LIIKANEN Krista Liikanen HyKU Ry         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 borcol Ruu NOBLEFAMILY'S MIDSUMMER EVE Johanna Mikkilä HAU 33,42 5,21 -20,58 0 -20,58 LUVA
2 73 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH 37,90 4,59 -16,10 5 5  
  77 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  78 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  79 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  80 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  

F agilityrata, maksi 1, kello 11:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  81 porves Lilli VEDENHALTIJAN SERAFIN SUKELLUS Minna Vilkko PORSK         HYL  
  82 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         HYL  
  83 belpag Miina VALKOHAMPAAN JUSTIINA Maarianna Sipponen JAU         HYL  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 12:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 1, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 85,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  85 papill Bumba KERAMET'S THE SUPER POWER Nikolai Niemi HyKU Ry         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 12:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 85,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK 45,76 4,15 -11,24 0 -11,24 OIVA
2 87 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU 41,83 4,54 -15,17 5 5  
  88 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU         HYL  
  89 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  
  90 parson Lupo Amico Terrier's Remus Lupin Sara Pettinelli           HYL  
  91 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH         HYL  
  92 koohon Nenya KUUSIPEURAN YEXEMA CALANTHE NENYA Mari Nummi I-HAH         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 12:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT 41,38 4,59 -13,62 0 -13,62 OIVA
2 95 cocspa Tiku WILD TYPE BE GOOD BLACKFOOT Oona Mäki HSKH 42,58 4,46 -12,42 0 -12,42 LUVA
3 96 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU 46,90 4,05 -8,10 0 -8,10  
  94 espves Myy WAU ME LITTLE MY Maria Kajalainen HyKU Ry         HYL  
  97 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH         HYL  
  98 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  101 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 13:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 schape Nuunuu HIGH VOLTS NOISY DAISY Marko Kapiainen LÄGI 42,69 4,45 -12,31 5 5  
  102 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  
  104 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  

F agilityrata, maksi 2, kello 13:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 13, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 58,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH 34,56 5,50 -20,44 5 5  
2 116 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE 44,23 4,30 -10,77 5 5  
  113 borcol Turma Tending Glint Jessi Landen KLUBI         HYL  
  84 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  106 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Turja I-HAH         HYL  
  108 pitcol Uno RUFFENUFF STEAL THE SHOW Riitta Lindström TUUKK         HYL  
  110 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  111 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  114 borcol Micke INFINITY LIGHT BRING THE VIBE HIGH Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  115   Hertta HERTTA Nea Saunamäki BAT         HYL  
  118 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT         HYL  
  119 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Pipsa Turja I-HAH         HYL  
  112 borcol JJ Supravulpes Jallajalla Raisa Vähätalo JAU         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 41,10 4,62 -10,90 5 5  
2 90 parson Lupo Amico Terrier's Remus Lupin Sara Pettinelli   50,35 3,77 -1,65 10 10  
  86 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  87 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU         HYL  
  89 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 shelam Sani AMOROSAN SYLVI Nella Tammelin HSKH 54,95 3,46 4,95 10 14,95  
2 96 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU 63,44 2,99 13,44 15 28,44  
  94 espves Myy WAU ME LITTLE MY Maria Kajalainen HyKU Ry         HYL  
  95 cocspa Tiku WILD TYPE BE GOOD BLACKFOOT Oona Mäki HSKH         HYL  
  97 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH         HYL  
  98 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  100 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 14:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 schape Nuunuu HIGH VOLTS NOISY DAISY Marko Kapiainen LÄGI 60,84 3,12 10,84 10 20,84  
  102 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  
  104 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  105   Tarmo BAADAR Reija-Riikka Stenbäck PORSK         HYL  

E hyppyrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115   Hertta HERTTA Nea Saunamäki BAT 43,73 4,34 -6,27 0 -6,27 LUVA
2 84 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU 39,12 4,86 -10,88 5 5  
3 110 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH 54,10 3,51 4,10 5 9,10  
4 114 borcol Micke INFINITY LIGHT BRING THE VIBE HIGH Alexandra Lappalainen I-HAH 38,69 4,91 -11,31 10 10  
5 117   Sisu SISU Reija-Riikka Stenbäck PORSK 58,59 3,24 8,59 10 18,59  
  113 borcol Turma Tending Glint Jessi Landen KLUBI         HYL  
  106 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Turja I-HAH         HYL  
  109 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  111 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  116 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  118 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT         HYL  
  119 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Pipsa Turja I-HAH         HYL  
  107 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen HSKH         POIS  
  112 borcol JJ Supravulpes Jallajalla Raisa Vähätalo JAU         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 15:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 1, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  85 papill Bumba KERAMET'S THE SUPER POWER Nikolai Niemi HyKU Ry         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 15:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU 40,25 4,62 -15,75 0 -15,75 LUVA
2 91 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 54,21 3,43 -1,79 10 10  
  87 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU         HYL  
  89 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  
  90 parson Lupo Amico Terrier's Remus Lupin Sara Pettinelli           HYL  
  92 koohon Nenya KUUSIPEURAN YEXEMA CALANTHE NENYA Mari Nummi I-HAH         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 15:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH 36,81 5,05 -17,19 0 -17,19 OIVA
2 96 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU 46,53 4,00 -7,47 0 -7,47 LUVA
3 93 shelam Sani AMOROSAN SYLVI Nella Tammelin HSKH 54,62 3,41 0,62 0 0,62  
4 99 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU 37,22 5,00 -16,78 10 10  
5 98 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 59,87 3,11 5,87 5 10,87  
  94 espves Myy WAU ME LITTLE MY Maria Kajalainen HyKU Ry         HYL  
  101 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  100 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105   Tarmo BAADAR Reija-Riikka Stenbäck PORSK 53,62 3,47 -0,38 0 -0,38 OIVA
2 103 schape Nuunuu HIGH VOLTS NOISY DAISY Marko Kapiainen LÄGI 40,10 4,64 -13,90 5 5  
  102 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  
  104 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 15:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115   Hertta HERTTA Nea Saunamäki BAT 40,65 4,58 -13,35 5 5  
2 109 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH 40,55 4,59 -13,45 15 15  
  84 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  106 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Turja I-HAH         HYL  
  108 pitcol Uno RUFFENUFF STEAL THE SHOW Riitta Lindström TUUKK         HYL  
  110 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  111 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  114 borcol Micke INFINITY LIGHT BRING THE VIBE HIGH Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  116 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  117   Sisu SISU Reija-Riikka Stenbäck PORSK         HYL  
  118 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT         HYL  
  119 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Pipsa Turja I-HAH         HYL  
  112 borcol JJ Supravulpes Jallajalla Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  107 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen HSKH         POIS  
  113 borcol Turma Tending Glint Iina Kalliomäki HSKH         POIS