Kilpailu 16.10.2021, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 46,40 4,31 -5,60 5 5  
  1 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  2 auskel Taito Dutch Dynamite Devote Dean Marika Blom LAU         HYL  
  3 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS         HYL  
  5 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  7 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  6 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 21, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 40,88 4,89 -11,12 0 -11,12  
2 30 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 50,86 3,93 -1,14 5 5  
3 15 sakpai Shiney TEAM LEIKSAID OLIVIJA Kairi Sälik NAS 51,27 3,90 -0,73 10 10  
4 31 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 59,34 3,37 7,34 10 17,34  
  9 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  11 borcol Tito MINDPOWER LETS GO Essi Alamäki KSSK         HYL  
  12 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  13 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  14 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  16 borcol Boogie Supravulpes Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  18 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  19 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  20 borcol Martta PEATDIGGER HEDDA Minna Kiviniemi-Riihinen HEILU         HYL  
  22 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  23 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  24 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  26 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU         HYL  
  27 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  28 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  29 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo AST         HYL  
  32 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  17 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT         POIS  
  25 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA 37,53 5,46 -13,47 0 -13,47  
2 3 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS 42,75 4,80 -8,25 5 5  
3 7 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 44,07 4,65 -6,93 10 10  
  1 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  2 auskel Taito Dutch Dynamite Devote Dean Marika Blom LAU         HYL  
  4 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH         HYL  
  5 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  6 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU 34,53 5,94 -16,47 0 -16,47  
2 26 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU 39,00 5,26 -12,00 0 -12,00 SERT-H
3 33 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 40,37 5,08 -10,63 5 5  
4 13 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT 45,22 4,53 -5,78 5 5  
  9 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  11 borcol Tito MINDPOWER LETS GO Essi Alamäki KSSK         HYL  
  12 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  14 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  15 sakpai Shiney TEAM LEIKSAID OLIVIJA Kairi Sälik NAS         HYL  
  16 borcol Boogie Supravulpes Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  18 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  19 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  20 borcol Martta PEATDIGGER HEDDA Minna Kiviniemi-Riihinen HEILU         HYL  
  21 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  22 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  23 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  24 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  27 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  29 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo AST         HYL  
  30 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  31 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  32 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  10 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         POIS  
  17 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT         POIS  
  25 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 39,57 5,31 -15,43 0 -15,43  
2 7 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 43,90 4,78 -11,10 0 -11,10  
3 4 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 45,76 4,59 -9,24 0 -9,24  
4 1 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 39,43 5,33 -15,57 5 5  
5 8 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA 40,32 5,21 -14,68 5 5  
  2 auskel Taito Dutch Dynamite Devote Dean Marika Blom LAU         HYL  
  3 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS         HYL  
  6 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 22, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 51,53 4,08 -3,47 0 -3,47  
2 11 borcol Tito MINDPOWER LETS GO Essi Alamäki KSSK 45,26 4,64 -9,74 5 5  
3 9 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 58,94 3,56 3,94 5 8,94  
4 18 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA 43,51 4,83 -11,49 10 10  
5 27 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH 47,21 4,45 -7,79 10 10  
6 15 sakpai Shiney TEAM LEIKSAID OLIVIJA Kairi Sälik NAS 52,31 4,01 -2,69 10 10  
7 30 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 56,96 3,69 1,96 10 11,96  
8 31 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 64,47 3,26 9,47 5 14,47  
  12 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  13 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  14 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  16 borcol Boogie Supravulpes Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  19 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  20 borcol Martta PEATDIGGER HEDDA Minna Kiviniemi-Riihinen HEILU         HYL  
  21 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  22 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  23 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  26 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HEILU         HYL  
  28 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  29 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo AST         HYL  
  32 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  33 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  10 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         POIS  
  17 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT         POIS  
  25 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 53,07 3,75 -1,93 0 -1,93 SERT-A
  34 käävil Lykke SUNNY DIODAY'S DIVINE DAISY DIANA Nellie Weckman PORSK         HYL  
  36 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen JANKK         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 16, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 shelam Pro Bumtsi Bum Can't Buy My Love Anni Komulainen HU-PU 38,89 5,12 -16,11 5 5  
2 43 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 40,45 4,92 -14,55 5 5  
3 38 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry 46,26 4,30 -8,74 5 5  
4 44 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 53,83 3,70 -1,17 5 5  
5 51 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry 44,03 4,52 -10,97 10 10  
6 37 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU 48,97 4,06 -6,03 10 10  
7 41 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT 58,48 3,40 3,48 15 18,48  
  39 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Anni Komulainen HU-PU         HYL  
  40 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino NoLOA         HYL  
  42 shelam Bolt KUUNHOHTEEN KERROSPILVI Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  45 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  
  46 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen KAT         HYL  
  47 shelam Ninni KÄPYLAAKSON MEREN TÄHTI Assi Rapeli BAT         HYL  
  48 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         HYL  
  49 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH         HYL  
  50 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 14:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 27, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola ATT 38,33 5,19 -16,67 0 -16,67 SERT-A
2 77 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 39,60 5,03 -15,40 0 -15,40  
3 57 koohon Sisu OORBELLEN OWEN Sini-Tuulia Laaksonen ATT 48,27 4,12 -6,73 0 -6,73  
4 69 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU 41,64 4,78 -13,36 5 5  
5 62 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas ACTIV 42,01 4,74 -12,99 5 5  
6 74 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU 52,21 3,81 -2,79 5 5  
7 79 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 54,87 3,63 -0,13 5 5  
8 78 koohon Lucky OORBELLEN ORLANDO Mari Parsama ATT 57,75 3,45 2,75 5 7,75  
9 66 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH 41,75 4,77 -13,25 10 10  
10 54 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT 49,94 3,98 -5,06 10 10  
11 82 koohon Iisa MYRSKYMATALAN BELLATRIX Miira Riiheläinen PORSK 41,76 4,77 -13,24 15 15  
12 53 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HyKU Ry 42,63 4,67 -12,37 15 15  
  55 pyrpap Patu D'ÉPINETTE NOIRE QUI NE S'ARRETE PAS Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  56 espves Arpa Concurrido Mariquita Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  58 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  61 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  63 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  64 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry         HYL  
  65 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  67 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  68 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi LÄGI         HYL  
  70 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  71 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  72 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  75 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL  
  76 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  81 espves Naru Caraydan Piperrak Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  60 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen JAU         POIS  
  73 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen JAU         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 15:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 käävil Lykke SUNNY DIODAY'S DIVINE DAISY DIANA Nellie Weckman PORSK 46,57 3,93 0,57 10 10,57  
2 35 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 57,19 3,20 11,19 15 26,19  
  36 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen JANKK         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 15:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 16, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 shelam Pro Bumtsi Bum Can't Buy My Love Anni Komulainen HU-PU 33,28 5,50 -12,72 0 -12,72  
2 43 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 34,45 5,31 -11,55 0 -11,55  
3 46 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen KAT 44,71 4,09 -1,29 0 -1,29  
4 42 shelam Bolt KUUNHOHTEEN KERROSPILVI Satu Paasio HyKU Ry 34,92 5,24 -11,08 5 5  
5 40 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino NoLOA 35,87 5,10 -10,13 5 5  
6 37 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU 36,22 5,05 -9,78 5 5  
7 44 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 46,48 3,94 0,48 5 5,48  
8 49 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH 64,22 2,85 18,22 5 23,22  
  38 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  39 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Anni Komulainen HU-PU         HYL  
  41 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT         HYL  
  50 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  45 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  
  47 shelam Ninni KÄPYLAAKSON MEREN TÄHTI Assi Rapeli BAT         HYL  
  48 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         HYL  
  51 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  

B hyppyrata, medi 3, kello 16:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 28, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 33,15 5,52 -12,85 0 -12,85  
2 80 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola ATT 33,42 5,48 -12,58 0 -12,58  
3 58 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 34,69 5,28 -11,31 0 -11,31  
4 63 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 38,34 4,77 -7,66 0 -7,66  
5 72 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,43 4,31 -3,57 0 -3,57  
6 57 koohon Sisu OORBELLEN OWEN Sini-Tuulia Laaksonen ATT 42,71 4,28 -3,29 0 -3,29  
7 55 pyrpap Patu D'ÉPINETTE NOIRE QUI NE S'ARRETE PAS Tiina Sköönilä JAU 44,03 4,16 -1,97 0 -1,97  
8 68 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi LÄGI 44,99 4,07 -1,01 0 -1,01  
9 77 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 32,33 5,66 -13,67 5 5  
10 64 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry 32,47 5,64 -13,53 5 5  
11 62 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas ACTIV 34,07 5,37 -11,93 5 5  
12 56 espves Arpa Concurrido Mariquita Maija Mäkelä I-HAH 44,05 4,15 -1,95 5 5  
13 61 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 46,74 3,92 0,74 5 5,74  
14 59 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT 39,72 4,61 -6,28 10 10  
15 74 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU 50,13 3,65 4,13 10 14,13  
  53 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  54 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  65 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  66 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  67 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  69 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  70 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  71 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  75 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL  
  76 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  78 koohon Lucky OORBELLEN ORLANDO Mari Parsama ATT         HYL  
  81 espves Naru Caraydan Piperrak Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  82 koohon Iisa MYRSKYMATALAN BELLATRIX Miira Riiheläinen PORSK         HYL  
  60 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen JAU         POIS  
  73 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen JAU         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 17:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 1, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 käävil Lykke SUNNY DIODAY'S DIVINE DAISY DIANA Nellie Weckman PORSK 48,52 3,63 -0,48 5 5  
  35 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS         POIS  
  36 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen JANKK         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 17:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 shelam Pro Bumtsi Bum Can't Buy My Love Anni Komulainen HU-PU 34,06 5,17 -14,94 0 -14,94 SERT-A AVA
2 38 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry 39,64 4,44 -9,36 0 -9,36  
3 50 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU 41,26 4,27 -7,74 5 5  
4 43 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 42,02 4,19 -6,98 15 15  
  39 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Anni Komulainen HU-PU         HYL  
  42 shelam Bolt KUUNHOHTEEN KERROSPILVI Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  46 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen KAT         HYL  
  47 shelam Ninni KÄPYLAAKSON MEREN TÄHTI Assi Rapeli BAT         HYL  
  51 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  40 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino NoLOA         POIS  
  48 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 17:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 24, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry 31,97 5,51 -17,03 0 -17,03 SERT-A
2 83 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 34,35 5,12 -14,65 0 -14,65  
3 78 koohon Lucky OORBELLEN ORLANDO Mari Parsama ATT 49,03 3,59 0,03 0 0,03  
4 58 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 35,44 4,97 -13,56 5 5  
5 59 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT 36,51 4,82 -12,49 5 5  
6 53 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HyKU Ry 37,43 4,70 -11,57 5 5  
7 63 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 39,88 4,41 -9,12 5 5  
8 56 espves Arpa Concurrido Mariquita Maija Mäkelä I-HAH 41,32 4,26 -7,68 5 5  
9 72 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 44,74 3,93 -4,26 5 5  
10 70 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 45,92 3,83 -3,08 5 5  
11 55 pyrpap Patu D'ÉPINETTE NOIRE QUI NE S'ARRETE PAS Tiina Sköönilä JAU 46,21 3,81 -2,79 5 5  
12 57 koohon Sisu OORBELLEN OWEN Sini-Tuulia Laaksonen ATT 47,97 3,67 -1,03 5 5  
13 76 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH 39,07 4,50 -9,93 10 10  
14 54 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT 42,36 4,15 -6,64 10 10  
15 62 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas ACTIV 40,20 4,38 -8,80 15 15  
16 82 koohon Iisa MYRSKYMATALAN BELLATRIX Miira Riiheläinen PORSK 44,41 3,96 -4,59 15 15  
  66 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  69 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  71 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  74 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  77 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  79 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  80 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola ATT         HYL  
  81 espves Naru Caraydan Piperrak Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  60 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen JAU         POIS  
  65 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         POIS  
  73 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen JAU         POIS