Kilpailu 17.10.2021, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 41,84 3,49 -4,16 10 10  
  87 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 käävil Ninni WASP'S DISOBEDIENCE Ida Wainio PORSK 47,51 3,07 1,51 0 1,51  
2 99 shelam Zara VICWAY KISS KISS Anna-Katariina Harjunpää JAU 35,54 4,11 -10,46 10 10  
3 101 parson Nike ARBOR VITAE NIKE Laura Palviainen JAU 33,73 4,33 -12,27 15 15  
  90 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH         HYL  
  91 kääsnp Luna SUPER PLAY'S PENELOPE Emilia Hammar I-HAH         HYL  
  103 kääsnp Moona SUPER PLAY'S KEY OF THE VICTORY Emilia Hammar I-HAH         HYL  
  111 shelam Ivy SUZI-DOG'S ZIN ZIN TO THE WIN Senja Ahokas I-HAH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH 42,95 3,40 -3,05 20 20  
  105 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  107 shelam Doris VICWAY ORANGE FLAME Sari Mäkelä JAU         HYL  
  109 espves Kikka CARAYDAN WIGGLYTUFF Veera Welin JAU         HYL  
  113 koohon Mandi OORBELLEN RACHEL Katri Kannisto I-HAH         HYL  
  116 kromfo Tinka RAASILLAN DEPECHE MODE Silja Lommi BAT         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH 32,52 4,49 -13,48 0 -13,48 OIVA
2 121   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH 39,43 3,70 -6,57 5 5  
3 120 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI 30,22 4,83 -15,78 10 10  
  118 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK         HYL  
  119 schape Hugo BUFFING TAKE A CHANCE ON ME Ida-Lotta Jakonen I-HAH         HYL  
  124 borcol Neiti B MACCABEE FLASH OF FANCY Suvi Erola HSKH         HYL  
  125 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH         HYL  
  126 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori I-HAH         HYL  
  129 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD         HYL  
  117 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 135 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH 32,14 4,54 -13,86 0 -13,86 LUVA
2 131 belpam Kelju SUHTEELLISEN HURMURI Minttu Mantere LAGU 32,56 4,48 -13,44 0 -13,44 LUVA
3 132 borcol Sture BRISKNESS NOMEN EST OMEN Jaana Klemetti HEILU 34,57 4,22 -11,43 0 -11,43 LUVA
4 136 auspai Mutka TITANGUS GLEN GRANT Karoliina Laakkonen BAT 29,40 4,97 -16,60 5 5  
5 130 pitcol Ruu SINIKETUN TÄHTISAFIIRI Tuula Andersson KKK 40,51 3,60 -5,49 5 5  
6 139 belpag Wiiru ELOISA WIIRU Artturi Kuronen   32,35 4,51 -13,65 10 10  
7 133 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 33,59 4,35 -12,41 20 20  
  140 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  137 borcol Isco PÄÄTTYMÄTÖN INTO Amanda Hooli BAT         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 56 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 bicfri Elmeri DIAMELLA QUINTESSENCE OF LIFE Reetta Lavonen HSKH 33,98 3,74 -3,02 0 -3,02 LUVA
2 85 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 35,46 3,58 -1,54 0 -1,54 LUVA
3 84 lankar Winha COPPERCOAT'S KARAT HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 35,67 3,56 -1,33 0 -1,33 LUVA
4 87 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH 35,27 3,60 -1,73 5 5  
5 89 lankar Waltti LANCASMILES BROWN BEANS BILLY Sanna Samio-Karine HSKH 48,37 2,63 11,37 10 21,37  
  88 jackru Molly BIRPELIN SYYTÖN Katja Lilja JAU         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 56 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH 24,63 5,16 -12,37 0 -12,37 LUVA
2 102 kääsnm Sara PEACEMAKER'S MY BLACK MERCY Leila Komulainen HSKH 36,34 3,49 -0,66 0 -0,66 LUVA
3 97 käävil Ninni WASP'S DISOBEDIENCE Ida Wainio PORSK 35,98 3,53 -1,02 5 5  
4 94 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 36,72 3,46 -0,28 5 5  
5 99 shelam Zara VICWAY KISS KISS Anna-Katariina Harjunpää JAU 37,93 3,35 0,93 10 10,93  
  93 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH         HYL  
  95 koohon Unna OORBELLEN UNNA Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  96 mittem Ferro BONZER'S LÄNNEN-LOKARI Mari Heikkinen AGRY         HYL  
  98 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  100 shelam Mimmi LINNAISTEN LOVE IS HERE TO STAY Sini Taivassalo BAT         HYL  
  103 kääsnp Moona SUPER PLAY'S KEY OF THE VICTORY Emilia Hammar I-HAH         HYL  
  111 shelam Ivy SUZI-DOG'S ZIN ZIN TO THE WIN Senja Ahokas I-HAH         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 56 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 kromfo Milka ALOBELIN GEISHA Essi Fagerlund HSKH 34,93 3,64 -2,07 0 -2,07 LUVA
  104 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         HYL  
  105 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  107 shelam Doris VICWAY ORANGE FLAME Sari Mäkelä JAU         HYL  
  109 espves Kikka CARAYDAN WIGGLYTUFF Veera Welin JAU         HYL  
  110 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  113 koohon Mandi OORBELLEN RACHEL Katri Kannisto I-HAH         HYL  
  114 shelam Luca TODAY'S FAKE NEWS Maria Ojala BAT         HYL  
  115 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  112 auskel Tilly HILDESIRE DON'T STOP ME NOW Iina Kalliomäki HSKH         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 56 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 borcol Bixi HERE I GO AGAIN Mika Kangas ACTIV 26,79 4,74 -10,21 0 -10,21 LUVA
2 125 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH 26,91 4,72 -10,09 0 -10,09 LUVA
3 119 schape Hugo BUFFING TAKE A CHANCE ON ME Ida-Lotta Jakonen I-HAH 31,34 4,05 -5,66 0 -5,66 LUVA
4 123 espves Carlos MARAVILLOSO LAMER Nea Karenius JAU 34,59 3,67 -2,41 5 5  
  118 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK         HYL  
  120 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI         HYL  
  121   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  124 borcol Neiti B MACCABEE FLASH OF FANCY Suvi Erola HSKH         HYL  
  126 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori I-HAH         HYL  
  117 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         POIS  
  127 novnou Roihu NORRDOG'S STORMCHASER Marianne Pinola NPKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 56 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 belpam Kelju SUHTEELLISEN HURMURI Minttu Mantere LAGU 30,74 4,13 -6,26 0 -6,26 OIVA
2 133 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 31,36 4,05 -5,64 5 5  
3 132 borcol Sture BRISKNESS NOMEN EST OMEN Jaana Klemetti HEILU 31,81 3,99 -5,19 5 5  
4 134 slapko Juno PUHURIPEIKON ARMASTELIJA Anselmi Henriksson I-HAH 44,90 2,83 7,90 10 17,90  
  130 pitcol Ruu SINIKETUN TÄHTISAFIIRI Tuula Andersson KKK         HYL  
  135 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  140 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  141 borcol Kian SOMETHING LIKE NEXT BIG THING Minna Palviainen BAT         HYL  
  137 borcol Isco PÄÄTTYMÄTÖN INTO Amanda Hooli BAT         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 jackru Molly BIRPELIN SYYTÖN Katja Lilja JAU 41,57 3,51 -3,43 10 10  
2 85 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 44,15 3,31 -0,85 15 15  
  87 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  

F agilityrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH 36,46 4,00 -8,54 0 -8,54 OIVA
2 101 parson Nike ARBOR VITAE NIKE Laura Palviainen JAU 27,83 5,25 -17,17 5 5  
3 94 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 50,35 2,90 5,35 10 15,35  
4 111 shelam Ivy SUZI-DOG'S ZIN ZIN TO THE WIN Senja Ahokas I-HAH 55,65 2,62 10,65 20 30,65  
5 97 käävil Ninni WASP'S DISOBEDIENCE Ida Wainio PORSK 61,20 2,39 16,20 15 31,20  
  99 shelam Zara VICWAY KISS KISS Anna-Katariina Harjunpää JAU         HYL  

F agilityrata, medi 1, kello 12:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 shelam Doris VICWAY ORANGE FLAME Sari Mäkelä JAU 37,08 3,94 -7,92 0 -7,92 OIVA
2 104 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH 43,35 3,37 -1,65 15 15  
3 108 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT 51,16 2,85 6,16 10 16,16  
  105 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  109 espves Kikka CARAYDAN WIGGLYTUFF Veera Welin JAU         HYL  
  114 shelam Luca TODAY'S FAKE NEWS Maria Ojala BAT         HYL  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH 30,16 4,84 -14,84 0 -14,84 OIVA
2 118 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK 35,74 4,09 -9,26 5 5  
3 129 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD 38,55 3,79 -6,45 5 5  
4 119 schape Hugo BUFFING TAKE A CHANCE ON ME Ida-Lotta Jakonen I-HAH 39,45 3,70 -5,55 5 5  
  120 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI         HYL  
  121   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  126 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori I-HAH         HYL  
  127 novnou Roihu NORRDOG'S STORMCHASER Marianne Pinola NPKH         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 140 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU 26,52 5,51 -18,48 5 5  
  130 pitcol Ruu SINIKETUN TÄHTISAFIIRI Tuula Andersson KKK         HYL  
  133 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK         HYL  
  135 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  136 auspai Mutka TITANGUS GLEN GRANT Karoliina Laakkonen BAT         HYL  
  138 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         HYL  
  139 belpag Wiiru ELOISA WIIRU Artturi Kuronen           HYL  
  137 borcol Isco PÄÄTTYMÄTÖN INTO Amanda Hooli BAT         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 13:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  142 papill Bumba KERAMET'S THE SUPER POWER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  143 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 13:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 148 jackru Fanny CHILI TALE'S ACE EVERAFTER Monna Peräjoki TUUKK 48,47 4,44 -9,53 0 -9,53 LUVA
2 147 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH 68,11 3,16 10,11 0 10,11  
  144 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  146 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  
  150 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU         HYL  
  152 kääsnp Martta SUPER PLAY'S OCEANS QUEEN Janne Pulkkinen IMPHA         HYL  
  153 shelam Koda MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SPECIAL Jenna Inkala AST         HYL  
  145   Ryyni RYYNI Nina Rajala TAMSK         POIS  
  149 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH         POIS  

F agilityrata, medi 2, kello 13:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 160 cocspa Tuura EBEN'S SET FIRE TO THE RAIN Aija Sulander BAT 51,92 4,14 -6,08 10 10  
  154 auskel Hilla REDTERRIFIC A SMALL VICTORY Mia Lammasniemi HAU         HYL  
  155 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  156 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  158 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         HYL  
  162 kesvil Prilla SALMAKIA'S ADORABLE CHRISTMAS GIFT Josefiina Paasonen JANKK         HYL  
  157 espves Esme VIVARACHO FANTASMA Jarno Puranen KKK         POIS  
  159 mudi Tiuku VIMMATUN AARREAINOKAINEN Ainoleena Nagy HSKH         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen LÄGI 51,46 4,18 -6,54 30 30  
  128 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  163 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA         HYL  
  164 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  165 borcol Unto SHADOW STORM AMBITIOUS GOALS Janina Taskinen HSKH         HYL  
  166   Bert BERT Rosita Ahola NAS         HYL  
  167   Siru SIRU Laura Vuorinen AGRY         HYL  
  168 borcol Emma DYNAMIC DRIVE DOMINO Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  171 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  172 lappor Pikkuheksu Sysiväikeen Hekla Huuranhaltia Jenni Punttila HEILU         HYL  
  170 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 181 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE 57,66 3,73 -0,34 0 -0,34 LUVA
2 175 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH 43,45 4,95 -14,55 5 5  
3 183 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT 46,53 4,62 -11,47 10 10  
4 176 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA 66,99 3,21 8,99 5 13,99  
5 177 kulnou Nuppu KARVIN SUPER SALSA Monna Peräjoki TUUKK 59,14 3,64 1,14 15 16,14  
6 182 auspai Elli CAPRICOLE LET'S DANCE BLUES Leena Isolatva I-HAH 51,43 4,18 -6,57 25 25  
  173 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos HSKH         HYL  
  179 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  180 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  184 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         HYL  
  185 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  186 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  187 gorset Myrtti LOUKASAHON EOWYN Mari Ali-Raatikainen RimA         HYL  
  174 borcol Pyry SOPURIINAN HURRAA Sofia Uschanov HyKU Ry         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142 papill Bumba KERAMET'S THE SUPER POWER Marika Hiltunen HyKU Ry 34,09 4,99 -11,91 0 -11,91 LUVA
2 143 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK 53,21 3,19 7,21 0 7,21  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU 40,95 4,15 -3,05 10 10  
  147 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH 67,00 2,54 23,00 10 HYL  
  144 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  146 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  
  148 jackru Fanny CHILI TALE'S ACE EVERAFTER Monna Peräjoki TUUKK         HYL  
  152 kääsnp Martta SUPER PLAY'S OCEANS QUEEN Janne Pulkkinen IMPHA         HYL  
  153 shelam Koda MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SPECIAL Jenna Inkala AST         HYL  
  149 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH         POIS  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  154 auskel Hilla REDTERRIFIC A SMALL VICTORY Mia Lammasniemi HAU         HYL  
  155 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  156 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  158 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         HYL  
  160 cocspa Tuura EBEN'S SET FIRE TO THE RAIN Aija Sulander BAT         HYL  
  161 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY         HYL  
  157 espves Esme VIVARACHO FANTASMA Jarno Puranen KKK         POIS  
  159 mudi Tiuku VIMMATUN AARREAINOKAINEN Ainoleena Nagy HSKH         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 15:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 borcol Unto SHADOW STORM AMBITIOUS GOALS Janina Taskinen HSKH 31,13 5,46 -12,87 0 -12,87 OIVA
2 172 lappor Pikkuheksu Sysiväikeen Hekla Huuranhaltia Jenni Punttila HEILU 40,84 4,16 -3,16 0 -3,16 OIVA
3 166   Bert BERT Rosita Ahola NAS 34,95 4,86 -9,05 5 5  
4 128 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH 36,59 4,65 -7,41 15 15  
5 169 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen LÄGI 32,15 5,29 -11,85 20 20  
  163 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA         HYL  
  164 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  168 borcol Emma DYNAMIC DRIVE DOMINO Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  171 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  170 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 15:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 186 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH 35,03 4,85 -8,97 10 10  
  173 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos HSKH         HYL  
  175 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  176 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA         HYL  
  178 airter Ada BIG LADY'S BRILLIANT WISH Jenna Permanto BAT         HYL  
  179 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  180 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  181 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  182 auspai Elli CAPRICOLE LET'S DANCE BLUES Leena Isolatva I-HAH         HYL  
  183 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT         HYL  
  184 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         HYL  
  185 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  187 gorset Myrtti LOUKASAHON EOWYN Mari Ali-Raatikainen RimA         HYL  
  174 borcol Pyry SOPURIINAN HURRAA Sofia Uschanov HyKU Ry         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 16:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  142 papill Bumba KERAMET'S THE SUPER POWER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  143 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 16:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT 42,11 4,75 -12,89 5 5  
2 148 jackru Fanny CHILI TALE'S ACE EVERAFTER Monna Peräjoki TUUKK 45,72 4,37 -9,28 10 10  
3 150 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU 47,52 4,21 -7,48 15 15  
4 151 lägpys Hoppu CIMILLAN ÄKKILÄHTÖ Paula Luomala KOIVU 49,55 4,04 -5,45 15 15  
  146 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  
  147 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL  
  153 shelam Koda MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SPECIAL Jenna Inkala AST         HYL  
  145   Ryyni RYYNI Nina Rajala TAMSK         POIS  
  149 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 16:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 47,60 4,20 -7,40 10 10  
2 160 cocspa Tuura EBEN'S SET FIRE TO THE RAIN Aija Sulander BAT 55,05 3,63 0,05 10 10,05  
  154 auskel Hilla REDTERRIFIC A SMALL VICTORY Mia Lammasniemi HAU         HYL  
  155 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  156 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  161 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY         HYL  
  162 kesvil Prilla SALMAKIA'S ADORABLE CHRISTMAS GIFT Josefiina Paasonen JANKK         HYL  
  157 espves Esme VIVARACHO FANTASMA Jarno Puranen KKK         POIS  
  159 mudi Tiuku VIMMATUN AARREAINOKAINEN Ainoleena Nagy HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 164 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 44,35 4,51 -10,65 0 -10,65 LUVA
2 166   Bert BERT Rosita Ahola NAS 60,93 3,28 5,93 15 20,93  
  163 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA         HYL  
  165 borcol Unto SHADOW STORM AMBITIOUS GOALS Janina Taskinen HSKH         HYL  
  168 borcol Emma DYNAMIC DRIVE DOMINO Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  169 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen LÄGI         HYL  
  171 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  172 lappor Pikkuheksu Sysiväikeen Hekla Huuranhaltia Jenni Punttila HEILU         HYL  
  170 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 17:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 186 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH 41,30 4,84 -13,70 0 -13,70 LUVA
2 173 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos HSKH 42,69 4,68 -12,31 30 30  
  175 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  176 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA         HYL  
  177 kulnou Nuppu KARVIN SUPER SALSA Monna Peräjoki TUUKK         HYL  
  178 airter Ada BIG LADY'S BRILLIANT WISH Jenna Permanto BAT         HYL  
  179 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  180 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  181 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  183 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT         HYL  
  184 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         HYL  
  185 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  187 gorset Myrtti LOUKASAHON EOWYN Mari Ali-Raatikainen RimA         HYL  
  174 borcol Pyry SOPURIINAN HURRAA Sofia Uschanov HyKU Ry         POIS