Kilpailu 4.12.2021, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

A hyppyrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH 27,51 5,71 -20,49 0 -20,49 LUVA
2 8 shelam Jehvis WHITE COASTAL AQUILAM Terhi Helaja KOTKA 28,13 5,58 -19,87 0 -19,87 LUVA
3 12 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 40,59 3,87 -7,41 5 5  
4 4 tarupi Usva HEPULIN LILO Oona Salmela BAT 46,35 3,39 -1,65 5 5  
5 1 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 47,12 3,33 -0,88 5 5  
6 5 borter Ipa HEATHBERRY'S HUNTING HIGH AND LOW Hanna Tuomi BAT 28,20 5,57 -19,80 10 10  
7 11 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 38,20 4,11 -9,80 15 15  
  2 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  10 shelam Ivy SUZI-DOG'S ZIN ZIN TO THE WIN Olivia Byysing HSKH         HYL  

A hyppyrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 pyrpal Qumma KIVASTI KÄÄNNÄT MUN PÄÄN Annukka Lehikoinen KOTKA 27,78 5,65 -19,22 0 -19,22 LUVA
2 16 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH 28,47 5,51 -18,53 5 5  
3 20 shelam Mysli CELERITAS DRAGON LORE Petra Suurkari BAT 31,08 5,05 -15,92 5 5  
4 18 stbter Irmeli TEHOTASSUN IRMELI Anne Martikainen KAT 35,12 4,47 -11,88 10 10  
5 22 shelam Meea WHIRLING'S GOES TO GREAT LENGTHS Sarita Saarela KOTKA 43,04 3,65 -3,96 10 10  
6 21 kesvil HUPS IHAN KIHARA AINA VAUHDISSA Janette Lindholm BAT 48,44 3,24 1,44 10 11,44  
  13 sakmet Luna NUJAKAN LUNA Marika Turkia PRT         HYL  
  14 shelam Noki PILVIMARJAN BJÖRNDALEN Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  15 shelam Soma CELERITAS CORTICERA Amanda Pöntynen HSKH         HYL  
  23 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         HYL  
  25 shelam Koda KUUNHOHTEEN TAIFUUNI Senja Ahokas I-HAH         HYL  
  29 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  17 pumi Emma TITOKTUDÓ HANGA Sanna Riikonen JAU         POIS  
  24 perunk Mali MAYAN MYSTICA STINGRAY Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  

A hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 10:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU 32,32 4,86 -14,68 0 -14,68 LUVA
2 30 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi NAS 36,60 4,29 -10,40 5 5  
3 31 espves Köpi VIVARACHO FAUSTO Heidi Auranen LÄGI 33,24 4,72 -13,76 10 10  
4 45 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH 35,71 4,40 -11,29 10 10  
5 43 parcol Tempo BRISTREGAL CLEVER AS SEE-THREEPIO Niina Tarkiainen HAU 41,77 3,76 -5,23 10 10  
6 38 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK 59,25 2,65 12,25 15 27,25  
  34 espves Ruusa UMA DE LOS CERROS DE QUINTO Essi Hanelius HAU         HYL  
  35 borcol Pumba UPOS GUESS Maria Lundström HAU         HYL  
  36 borcol Foxy KVARKIN TWILIGHT Kerttu Väyrynen HAU         HYL  
  39 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori I-HAH         HYL  
  44   Liam CARA LIOM ARDAL Anni Salakka HSKH         HYL  
  33 borcol Ley EAGLE SPIRIT LEYANA Kati Immonen PAGIS         POIS  
  41 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA         POIS  
  42 auspai Nita GOLDEN OLDIE'S GHOST LOVE SCORE Tanja Känkänen HSKH         POIS  

A hyppyrata, maksi 1, kello 10:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 pitcol Ruu SINIKETUN TÄHTISAFIIRI Tuula Andersson KKK 37,48 4,19 -9,52 0 -9,52 OIVA
2 67 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA 32,71 4,80 -14,29 5 5  
3 54 borcol Dox EASYPOWER'S DUMBELDORE Taru Parviainen JANKK 41,97 3,74 -5,03 5 5  
4 65 borcol Ginnymaaria DREADFUL VIXENS GINNY WEASLEY Anni Strang HSKH 36,41 4,31 -10,59 10 10  
5 60 isovil Alberta ALLEY-OOP'S SHINING LITTLE ALBERTA Alli Arppe I-HAH 41,76 3,76 -5,24 10 10  
  49 borcol Velko AYSTEAK Z VICKOVA Hanna Silander BAT         HYL  
  50 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  52 borcol Ziik PEATDIGGER POSEIDON Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  55 parcol Tättis MISTY FOREST SPINNER FOX Juha Tarkiainen SULKK         HYL  
  56 doberm Anni EFKERIA'S JULIA ROBERTS Satu Santamäki P-HAU         HYL  
  57 pitcol Mauno BRANTASTIGS MAURICO Silja Larmu PIRKU         HYL  
  61 borcol Draco DREADFUL VIXENS DRACO MALFOY Petri Mannonen TSAU         HYL  
  62 borcol Maybe TENDING KINDLE Sanna Rautio LÄGI         HYL  
  63 borcol Marvel MITHRANDIR FLAMES Pihla Pääkkönen BAT         HYL  
  66 borcol Kian SOMETHING LIKE NEXT BIG THING Minna Palviainen BAT         HYL  
  51 auspai Sysi RUFF'N'TUFF BLACK BETTY Tiia Lempiäinen HAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 11:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen KSSK 51,44 2,99 2,44 5 7,44  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Jehvis WHITE COASTAL AQUILAM Terhi Helaja KOTKA 28,70 5,37 -18,30 0 -18,30 LUVA
2 11 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 30,08 5,12 -16,92 0 -16,92 LUVA
3 9 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 45,42 3,39 -1,58 0 -1,58 LUVA
4 5 borter Ipa HEATHBERRY'S HUNTING HIGH AND LOW Hanna Tuomi BAT 29,66 5,19 -17,34 5 5  
5 12 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 50,00 3,08 3,00 10 13,00  
  1 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         HYL  
  2 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  3 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH         HYL  
  4 tarupi Usva HEPULIN LILO Oona Salmela BAT         HYL  
  6 borter Papu FUNKY FELLOW'S JELLY BEAN Hanne Malkki BAT         HYL  
  7 borter Uni SITE HUT'S BAILE FUNK Heli Hildén BAT         HYL  
  10 shelam Ivy SUZI-DOG'S ZIN ZIN TO THE WIN Olivia Byysing HSKH         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 shelam Noki PILVIMARJAN BJÖRNDALEN Emeliina Tähtinen HSKH 36,55 4,21 -9,45 0 -9,45 LUVA
2 28 schape Myy POMPPALOIKAN GOOD GOLLY MISS TROLLY Kirsi Pässilä HSKK 48,55 3,17 2,55 5 7,55  
3 22 shelam Meea WHIRLING'S GOES TO GREAT LENGTHS Sarita Saarela KOTKA 34,42 4,47 -11,58 10 10  
4 19 beagle Hertta KERTALAAKIN GAAD DÄÄM Ronda Ahlgren LÄGI 41,83 3,68 -4,17 10 10  
5 15 shelam Soma CELERITAS CORTICERA Amanda Pöntynen HSKH 42,50 3,62 -3,50 15 15  
  13 sakmet Luna NUJAKAN LUNA Marika Turkia PRT         HYL  
  18 stbter Irmeli TEHOTASSUN IRMELI Anne Martikainen KAT         HYL  
  20 shelam Mysli CELERITAS DRAGON LORE Petra Suurkari BAT         HYL  
  21 kesvil HUPS IHAN KIHARA AINA VAUHDISSA Janette Lindholm BAT         HYL  
  23 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         HYL  
  25 shelam Koda KUUNHOHTEEN TAIFUUNI Senja Ahokas I-HAH         HYL  
  26 pyrpal Qumma KIVASTI KÄÄNNÄT MUN PÄÄN Annukka Lehikoinen KOTKA         HYL  
  27 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  29 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  17 pumi Emma TITOKTUDÓ HANGA Sanna Riikonen JAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 12:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 13, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Pumba UPOS GUESS Maria Lundström HAU 29,07 5,30 -16,93 0 -16,93 LUVA
2 32 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU 31,88 4,83 -14,12 0 -14,12 LUVA
3 43 parcol Tempo BRISTREGAL CLEVER AS SEE-THREEPIO Niina Tarkiainen HAU 38,38 4,01 -7,62 0 -7,62 LUVA
4 36 borcol Foxy KVARKIN TWILIGHT Kerttu Väyrynen HAU 60,41 2,55 14,41 10 24,41  
  30 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi NAS         HYL  
  31 espves Köpi VIVARACHO FAUSTO Heidi Auranen LÄGI         HYL  
  34 espves Ruusa UMA DE LOS CERROS DE QUINTO Essi Hanelius HAU         HYL  
  37 auspai Sheya RED'N READY NUCLEAR MELTDOWN Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  38 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK         HYL  
  39 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori I-HAH         HYL  
  44   Liam CARA LIOM ARDAL Anni Salakka HSKH         HYL  
  45 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  47 auspai Cera FLAMING FERRERA'S YOU COMIN' OR WHAT Krista Vierisalo KOVA         HYL  
  33 borcol Ley EAGLE SPIRIT LEYANA Kati Immonen PAGIS         POIS  
  41 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA         POIS  
  42 auspai Nita GOLDEN OLDIE'S GHOST LOVE SCORE Tanja Känkänen HSKH         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 16, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 borcol Ninja BE MY NINJA FROM EXTREME TEAM Sari Johanna Laurikkala JAU 31,89 4,83 -14,11 0 -14,11 LUVA
2 50 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 35,52 4,34 -10,48 0 -10,48 LUVA
3 56 doberm Anni EFKERIA'S JULIA ROBERTS Satu Santamäki P-HAU 38,78 3,97 -7,22 10 10  
4 68 lyhcol Viilo MIMOSAN POWER OF SNOWSTORM Anne Hämäläinen KOIVU 42,74 3,60 -3,26 10 10  
5 67 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA 40,47 3,81 -5,53 15 15  
6 60 isovil Alberta ALLEY-OOP'S SHINING LITTLE ALBERTA Alli Arppe I-HAH 56,34 2,73 10,34 10 20,34  
  49 borcol Velko AYSTEAK Z VICKOVA Hanna Silander BAT         HYL  
  52 borcol Ziik PEATDIGGER POSEIDON Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  54 borcol Dox EASYPOWER'S DUMBELDORE Taru Parviainen JANKK         HYL  
  55 parcol Tättis MISTY FOREST SPINNER FOX Juha Tarkiainen SULKK         HYL  
  57 pitcol Mauno BRANTASTIGS MAURICO Silja Larmu PIRKU         HYL  
  61 borcol Draco DREADFUL VIXENS DRACO MALFOY Petri Mannonen TSAU         HYL  
  62 borcol Maybe TENDING KINDLE Sanna Rautio LÄGI         HYL  
  63 borcol Marvel MITHRANDIR FLAMES Pihla Pääkkönen BAT         HYL  
  65 borcol Ginnymaaria DREADFUL VIXENS GINNY WEASLEY Anni Strang HSKH         HYL  
  66 borcol Kian SOMETHING LIKE NEXT BIG THING Minna Palviainen BAT         HYL  
  51 auspai Sysi RUFF'N'TUFF BLACK BETTY Tiia Lempiäinen HAU         POIS  
  58 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         POIS  
  64 pitcol Ruu SINIKETUN TÄHTISAFIIRI Tuula Andersson KKK         POIS  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 13:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen KSSK 57,43 2,98 -2,57 0 -2,57 LUVA
2 69 skoter Hieno Blue Moonlight Serendipity Eevi Klaus KOTKA 71,22 2,40 11,22 10 21,22  

B agilityrata, mini 1, kello 13:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 5, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 53,15 3,22 -5,85 5 5  
  6 borter Papu FUNKY FELLOW'S JELLY BEAN Hanne Malkki BAT         HYL  
  7 borter Uni SITE HUT'S BAILE FUNK Heli Hildén BAT         HYL  
  8 shelam Jehvis WHITE COASTAL AQUILAM Terhi Helaja KOTKA         HYL  
  10 shelam Ivy SUZI-DOG'S ZIN ZIN TO THE WIN Olivia Byysing HSKH         HYL  
  2 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen HyKU Ry         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 13:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 8, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU 58,97 2,90 1,97 5 6,97  
2 18 stbter Irmeli TEHOTASSUN IRMELI Anne Martikainen KAT 39,57 4,32 -17,43 10 10  
  19 beagle Hertta KERTALAAKIN GAAD DÄÄM Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  21 kesvil HUPS IHAN KIHARA AINA VAUHDISSA Janette Lindholm BAT         HYL  
  22 shelam Meea WHIRLING'S GOES TO GREAT LENGTHS Sarita Saarela KOTKA         HYL  
  25 shelam Koda KUUNHOHTEEN TAIFUUNI Senja Ahokas I-HAH         HYL  
  27 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  28 schape Myy POMPPALOIKAN GOOD GOLLY MISS TROLLY Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  16 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 14:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 12, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH 31,94 5,35 -25,06 0 -25,06 LUVA
2 37 auspai Sheya RED'N READY NUCLEAR MELTDOWN Anne Pullinen KOIVU 35,69 4,79 -21,31 0 -21,31 LUVA
3 30 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi NAS 45,42 3,76 -11,58 0 -11,58 LUVA
4 44   Liam CARA LIOM ARDAL Anni Salakka HSKH 45,16 3,79 -11,84 5 5  
5 32 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU 36,73 4,66 -20,27 10 10  
  34 espves Ruusa UMA DE LOS CERROS DE QUINTO Essi Hanelius HAU         HYL  
  36 borcol Foxy KVARKIN TWILIGHT Kerttu Väyrynen HAU         HYL  
  38 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK         HYL  
  39 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori I-HAH         HYL  
  40 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  46 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU         HYL  
  47 auspai Cera FLAMING FERRERA'S YOU COMIN' OR WHAT Krista Vierisalo KOVA         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 14:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 borcol Ninja BE MY NINJA FROM EXTREME TEAM Sari Johanna Laurikkala JAU 32,17 5,32 -24,83 5 5  
2 59 borcol Disco MITHRANDIR DISCO HEAVEN Päivi Kokko NAS 34,80 4,91 -22,20 5 5  
3 53 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH 52,09 3,28 -4,91 10 10  
4 56 doberm Anni EFKERIA'S JULIA ROBERTS Satu Santamäki P-HAU 43,28 3,95 -13,72 15 15  
5 68 lyhcol Viilo MIMOSAN POWER OF SNOWSTORM Anne Hämäläinen KOIVU 47,36 3,61 -9,64 15 15  
6 67 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA 47,44 3,60 -9,56 15 15  
  61 borcol Draco DREADFUL VIXENS DRACO MALFOY Petri Mannonen TSAU         HYL  
  51 auspai Sysi RUFF'N'TUFF BLACK BETTY Tiia Lempiäinen HAU         POIS  
  58 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         POIS  
  64 pitcol Ruu SINIKETUN TÄHTISAFIIRI Tuula Andersson KKK         POIS  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 15:30, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 53,90 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara HSKH 50,18 3,87 -3,72 5 5  

B agilityrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 53,90 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 67,00 2,90 13,10 10 23,10  
  72 shelam Riško Rick Rorty Koryfej Nicol Urbánová           HYL  
  73 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  
  209 parson Tirri Arbor Vitae Terra Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  72 shelam Riško Rick Rorty Koryfej Nicol Urbánová           HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 15:30, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 53,90 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 pampai Matsi AMILOVE'S MAKE THE MATCH Katri Kosunen BAT 42,77 4,54 -11,13 0 -11,13 LUVA
2 75 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää JAU 41,94 4,63 -11,96 10 10  
  76 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         HYL  
  77 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  80 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  81   Zmilla ZMILLA Christel Liljeström JAU         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:55, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 53,90 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 auspai Katla RED'N READY VOLCANIC WINTER Anne Barck HAU 46,22 4,20 -7,68 5 5  
2 84 slapko Huisi TAIVAANNASTAN HERMANNIN HENGI Heikki Karjalainen AGRY 47,05 4,12 -6,85 10 10  
3 82 auspai Hilla DROVER'S MAKES ME SMILE Fanni Suokko HAU 49,84 3,89 -4,06 10 10  
4 85 auskel Tekno HILDESIRE WE ARE THE CHAMPIONS Sanna Ristikartano I-HAH 59,50 3,26 5,60 20 25,60  
  87 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  83 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 15:55, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 53,90 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU 36,92 5,25 -16,98 0 -16,98 LUVA
2 90 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Noora Mäkelä-Salmi I-HAH 38,43 5,05 -15,47 10 10  
3 97 auspai Peetu TITANGUS BRATAIR Eija Rytivaara K-PKK 48,05 4,04 -5,85 10 10  
4 88 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 66,35 2,92 12,45 5 17,45  
  91 borcol Flick FLICK Jenni Karstunen VAU         HYL  
  92 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  93 borcol Mikki MAWLCH MADDOX Marika Paatelainen LAW         HYL  
  94 bokser Leka VAA'AS TAPATORA Eevi Klaus KOTKA         HYL  
  95 borcol Spooky TOBEROI SPOOKY Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  98 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  101 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  102 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  103 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Noora Mäkelä-Salmi I-HAH         HYL  
  96 doberm Myytti YENICERIN FELICITAS Anniina Lantta KSSK         POIS  
  99 belpam Tuike HOTIMPI TUIKE Sirpa Hynninen LAU         POIS  
  100 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 2, kello 17:00, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  71 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara HSKH         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 17:00, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH 39,15 4,39 -5,85 0 -5,85 LUVA
  72 shelam Riško Rick Rorty Koryfej Nicol Urbánová           HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 17:00, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81   Zmilla ZMILLA Christel Liljeström JAU 44,63 3,85 -0,37 0 -0,37 LUVA
2 80 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 47,15 3,65 2,15 10 12,15  
  76 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         HYL  
  77 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  78 pampai Matsi AMILOVE'S MAKE THE MATCH Katri Kosunen BAT         HYL  
  79 shelam Doris VICWAY ORANGE FLAME Sari Mäkelä JAU         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 17:25, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  84 slapko Huisi TAIVAANNASTAN HERMANNIN HENGI Heikki Karjalainen AGRY         HYL  
  85 auskel Tekno HILDESIRE WE ARE THE CHAMPIONS Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  87 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  83 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 17:25, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH 38,97 4,41 -6,03 0 -6,03 LUVA
2 88 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 50,89 3,38 5,89 10 15,89  
3 94 bokser Leka VAA'AS TAPATORA Eevi Klaus KOTKA 65,84 2,61 20,84 20 40,84  
  89 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         HYL  
  92 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  93 borcol Mikki MAWLCH MADDOX Marika Paatelainen LAW         HYL  
  95 borcol Spooky TOBEROI SPOOKY Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  97 auspai Peetu TITANGUS BRATAIR Eija Rytivaara K-PKK         HYL  
  101 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  102 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  103 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Noora Mäkelä-Salmi I-HAH         HYL  
  96 doberm Myytti YENICERIN FELICITAS Anniina Lantta KSSK         POIS  
  99 belpam Tuike HOTIMPI TUIKE Sirpa Hynninen LAU         POIS  
  100 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         POIS  

A hyppyrata, pikkumini 2, kello 18:15, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  71 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara HSKH         HYL  

A hyppyrata, mini 2, kello 18:15, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 shelam Riško Rick Rorty Koryfej Nicol Urbánová   33,48 4,33 -4,52 5 5  
  73 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  

A hyppyrata, medi 2, kello 18:15, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81   Zmilla ZMILLA Christel Liljeström JAU 35,34 4,10 -2,66 0 -2,66 LUVA
  78 pampai Matsi AMILOVE'S MAKE THE MATCH Katri Kosunen BAT         HYL  
  79 shelam Doris VICWAY ORANGE FLAME Sari Mäkelä JAU         HYL  
  80 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  

A hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 18:40, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  85 auskel Tekno HILDESIRE WE ARE THE CHAMPIONS Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  87 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  83 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH         POIS  

A hyppyrata, maksi 2, kello 18:40, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 37,57 3,86 -0,43 0 -0,43  
2 103 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Noora Mäkelä-Salmi I-HAH 26,61 5,45 -11,39 5 5  
3 94 bokser Leka VAA'AS TAPATORA Eevi Klaus KOTKA 36,48 3,97 -1,52 5 5  
  89 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         HYL  
  95 borcol Spooky TOBEROI SPOOKY Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  101 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  102 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  97 auspai Peetu TITANGUS BRATAIR Eija Rytivaara K-PKK         POIS  
  98 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         POIS  
  99 belpam Tuike HOTIMPI TUIKE Sirpa Hynninen LAU         POIS