Kilpailu 5.12.2021, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Maksi 3] [D Pikkumaksi 3] [E Maksi 3] [E Pikkumaksi 3] [F Maksi 3] [F Pikkumaksi 3] [D Medi 3] [D Pikkumini 3] [D Mini 3] [E Medi 3] [E Pikkumini 3] [E Mini 3] [F Medi 3] [F Pikkumini 3] [F Mini 3]

D hyppyrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 21, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 borcol Jorma MINDPOWER SUN GO DOWN Jonna Nevalainen TAMSK 31,65 5,69 -9,35 0 -9,35 SERT-H
2 210 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE 33,96 5,30 -7,04 0 -7,04  
3 122 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU 30,93 5,82 -10,07 5 5  
4 108 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI 31,72 5,67 -9,28 5 5  
5 106 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE 32,80 5,49 -8,20 5 5  
6 119 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE 36,57 4,92 -4,43 10 10  
  104 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  110   Hertta HERTTA Nea Saunamäki BAT         HYL  
  111 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT         HYL  
  113 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  114 borcol Oili SAUNAJAAKON FIREBIRD Laura Isohanni-Honkanen JAU         HYL  
  115 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  116 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  117 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  118 rhokoi Mila VASTAKARVA SISUKAS VIIMA Tiia Sillanpää TAMSK         HYL  
  120 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU         HYL  
  121 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  123 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU         HYL  
  124 pitcol Seela LEAF-FIELD'S STILL LOVING YOU Silja Larmu PIRKU         HYL  
  125 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS         HYL  
  126 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL  
  105 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY         POIS  
  109 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         POIS  

D hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 10:40, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 20, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 kesvil Morriz WOOLLY BOHEMIA'S TORNADO TANTRUM Petri Viinikainen HU-PU 31,70 5,68 -9,30 0 -9,30  
2 131 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 32,00 5,62 -9,00 0 -9,00  
3 134 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 34,04 5,29 -6,96 0 -6,96  
4 139 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 37,04 4,86 -3,96 0 -3,96  
5 143 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS 31,91 5,64 -9,09 5 5  
6 128 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 32,14 5,60 -8,86 5 5  
7 149 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU 32,36 5,56 -8,64 5 5  
8 138 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 34,29 5,25 -6,71 5 5  
9 136 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT 36,73 4,90 -4,27 5 5  
10 130 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI 41,09 4,38 0,09 5 5,09  
11 148 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 42,70 4,22 1,70 5 6,70  
  129 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL  
  132 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  135 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU         HYL  
  137 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  141 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU         HYL  
  142 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Emma Räihä HSKH         HYL  
  144 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU         HYL  
  145 schape Nuunuu HIGH VOLTS NOISY DAISY Marko Kapiainen LÄGI         HYL  
  147 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  133 borcol Panda EMENEMS FAST ATTACKING PANDA Thomas Thiesen JAU         POIS  

E agilityrata, maksi 3, kello 11:30, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 22, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU 44,82 4,91 -10,18 0 -10,18  
2 127 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU 46,88 4,69 -8,12 0 -8,12 SERT-A
3 115 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 47,31 4,65 -7,69 0 -7,69  
4 116 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT 48,19 4,57 -6,81 0 -6,81  
5 121 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 59,54 3,69 4,54 0 4,54  
6 125 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS 42,77 5,14 -12,23 5 5  
7 107 borcol Jorma MINDPOWER SUN GO DOWN Jonna Nevalainen TAMSK 44,36 4,96 -10,64 5 5  
8 111 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT 45,05 4,88 -9,95 5 5  
9 120 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU 46,32 4,75 -8,68 5 5  
10 118 rhokoi Mila VASTAKARVA SISUKAS VIIMA Tiia Sillanpää TAMSK 50,34 4,37 -4,66 5 5  
11 109 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK 46,11 4,77 -8,89 10 10  
12 113 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 43,09 5,11 -11,91 15 15  
  106 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  108 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         HYL  
  110   Hertta HERTTA Nea Saunamäki BAT         HYL  
  114 borcol Oili SAUNAJAAKON FIREBIRD Laura Isohanni-Honkanen JAU         HYL  
  117 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  119 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  122 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  124 pitcol Seela LEAF-FIELD'S STILL LOVING YOU Silja Larmu PIRKU         HYL  
  126 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL  
  210 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  105 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY         POIS  
  112 borcol Minkki Supravulpes Neovison Raisa Vähätalo JAU         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 3, kello 11:30, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 19, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 49,18 4,47 -5,82 0 -5,82 SERT-A
2 148 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 51,17 4,30 -3,83 5 5  
3 149 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU 46,98 4,68 -8,02 10 10  
4 134 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 52,91 4,16 -2,09 10 10  
  128 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  129 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL  
  130 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  131 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  132 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  135 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU         HYL  
  136 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         HYL  
  137 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  138 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  142 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Emma Räihä HSKH         HYL  
  143 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  144 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU         HYL  
  145 schape Nuunuu HIGH VOLTS NOISY DAISY Marko Kapiainen LÄGI         HYL  
  146 kesvil Morriz WOOLLY BOHEMIA'S TORNADO TANTRUM Petri Viinikainen HU-PU         HYL  
  147 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  133 borcol Panda EMENEMS FAST ATTACKING PANDA Thomas Thiesen JAU         POIS  
  140 lappor Halti Sysiväikeen Katla Hallanhalli Kati Pohjoisvirta A-KOT         POIS  

F hyppyrata, maksi 3, kello 12:45, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 21, ihanneaika 28 s, enimmäisaika 42 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS 23,10 5,19 -4,90 0 -4,90 SERT-H
2 108 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI 23,36 5,14 -4,64 0 -4,64  
3 123 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU 24,59 4,88 -3,41 0 -3,41  
4 104 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 24,95 4,81 -3,05 0 -3,05  
5 111 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT 25,32 4,74 -2,68 0 -2,68  
6 124 pitcol Seela LEAF-FIELD'S STILL LOVING YOU Silja Larmu PIRKU 25,35 4,73 -2,65 0 -2,65  
7 115 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 25,74 4,66 -2,26 0 -2,26  
8 121 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 32,40 3,70 4,40 0 4,40  
9 107 borcol Jorma MINDPOWER SUN GO DOWN Jonna Nevalainen TAMSK 23,49 5,11 -4,51 5 5  
10 109 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK 29,03 4,13 1,03 5 6,03  
11 106 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE 25,93 4,63 -2,07 10 10  
12 120 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU 28,21 4,25 0,21 10 10,21  
  113 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  114 borcol Oili SAUNAJAAKON FIREBIRD Laura Isohanni-Honkanen JAU         HYL  
  116 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  117 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  118 rhokoi Mila VASTAKARVA SISUKAS VIIMA Tiia Sillanpää TAMSK         HYL  
  119 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  122 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  126 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL  
  127 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  105 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY         POIS  
  112 borcol Minkki Supravulpes Neovison Raisa Vähätalo JAU         POIS  

F hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 12:45, tuomari Jari-Pekka Suomalainen, koirakoita 19, ihanneaika 28 s, enimmäisaika 42 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS 23,34 5,14 -4,66 0 -4,66  
2 128 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 23,44 5,12 -4,56 0 -4,56  
3 146 kesvil Morriz WOOLLY BOHEMIA'S TORNADO TANTRUM Petri Viinikainen HU-PU 23,53 5,10 -4,47 0 -4,47  
4 131 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 23,74 5,05 -4,26 0 -4,26  
5 147 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 26,12 4,59 -1,88 0 -1,88  
6 144 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU 26,79 4,48 -1,21 0 -1,21  
7 132 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 21,75 5,52 -6,25 5 5  
8 138 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 25,52 4,70 -2,48 5 5  
9 139 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 27,16 4,42 -0,84 5 5  
10 129 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 31,77 3,78 3,77 10 13,77  
  130 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  135 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU         HYL  
  136 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         HYL  
  137 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  141 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU         HYL  
  142 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Emma Räihä HSKH         HYL  
  145 schape Nuunuu HIGH VOLTS NOISY DAISY Marko Kapiainen LÄGI         HYL  
  148 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS         HYL  
  149 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU         HYL  
  133 borcol Panda EMENEMS FAST ATTACKING PANDA Thomas Thiesen JAU         POIS  
  140 lappor Halti Sysiväikeen Katla Hallanhalli Kati Pohjoisvirta A-KOT         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 14:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 26, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo 28,47 5,44 -10,53 0 -10,53  
2 170 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 29,28 5,29 -9,72 0 -9,72  
3 151 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry 30,56 5,07 -8,44 0 -8,44  
4 152 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK 31,11 4,98 -7,89 0 -7,89  
5 163 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT 33,31 4,65 -5,69 0 -5,69  
6 157 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 34,75 4,46 -4,25 0 -4,25  
7 166 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 35,65 4,35 -3,35 0 -3,35  
8 176 pyrpap Patu D'ÉPINETTE NOIRE QUI NE S'ARRETE PAS Tiina Sköönilä JAU 35,69 4,34 -3,31 0 -3,31  
9 178 shelam Kira TÄHTIHOVIN JUST PERFECT Noora Lappalainen HyKU Ry 36,39 4,26 -2,61 0 -2,61  
10 155 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH 39,44 3,93 0,44 0 0,44  
11 172 kesvil Arvo TUOHINON JOSS JOVANI Jarkko Hietasara LAU 28,53 5,43 -10,47 5 5  
12 175 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 28,62 5,42 -10,38 5 5  
13 169 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 29,00 5,34 -10,00 5 5  
14 158 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST 30,88 5,02 -8,12 5 5  
15 161 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 30,96 5,01 -8,04 5 5  
16 156 koohon Sunny DOXETTE'S SUNFLOWER Merja Rajala PORSK 42,65 3,63 3,65 5 8,65  
17 173 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 30,83 5,03 -8,17 10 10  
18 171 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 44,37 3,49 5,37 5 10,37  
  153 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry         HYL  
  154 shelam Näpsä SPRINTTIINA Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  159 koohon danny Mendikan Danny Aroona teemu välijeesiö TUUKK         HYL  
  162 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä HAU         HYL  
  174 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  177 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  179 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  181 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  164 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         POIS  
  167 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         POIS  
  180 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU         POIS  

D hyppyrata, pikkumini 3, kello 15:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 183 käävil Lykke SUNNY DIODAY'S DIVINE DAISY DIANA Nellie Weckman PORSK 37,01 4,19 -5,99 0 -5,99  
2 182 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Sundberg LÄGI 37,62 4,12 -5,38 5 5  

D hyppyrata, mini 3, kello 15:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 22, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 27,90 5,56 -13,10 0 -13,10  
2 199 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 30,88 5,02 -10,12 0 -10,12  
3 185 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen HyKU Ry 31,41 4,93 -9,59 0 -9,59  
4 184 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 32,49 4,77 -8,51 0 -8,51  
5 190 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 33,59 4,61 -7,41 0 -7,41  
6 187 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT 33,96 4,56 -7,04 0 -7,04  
7 200 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT 34,42 4,50 -6,58 0 -6,58  
8 205 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT 34,81 4,45 -6,19 0 -6,19  
9 194 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY 35,31 4,39 -5,69 0 -5,69  
10 192 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 36,07 4,30 -4,93 0 -4,93  
11 208 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 38,65 4,01 -2,35 0 -2,35  
12 188 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino NoLOA 31,12 4,98 -9,88 5 5  
13 189 parson Riina KARVAHAALARIN ELMERIINA Milla Toivonen HEILU 35,92 4,32 -5,08 5 5  
14 195 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 37,70 4,11 -3,30 5 5  
15 206 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu SKSK 39,13 3,96 -1,87 15 15  
  191 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT         HYL  
  193 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU         HYL  
  196 shelam Amo VIEBKE'S VALENTINE AMORA Mari Hurskainen JAU         HYL  
  197 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         HYL  
  198 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK         HYL  
  186 jackru Lily WAAHTERAPEPUN ROSMARIINI Emma Sundberg LÄGI         HYL  
  207 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  201 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         POIS  
  202   Ryyni RYYNI Nina Rajala TAMSK         POIS  
  204 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY         POIS  

E agilityrata, medi 3, kello 16:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 26, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 40,07 5,24 -18,93 0 -18,93  
2 151 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry 49,12 4,28 -9,88 5 5  
3 155 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH 54,94 3,82 -4,06 5 5  
4 178 shelam Kira TÄHTIHOVIN JUST PERFECT Noora Lappalainen HyKU Ry 59,44 3,53 0,44 5 5,44  
5 160 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU 59,50 3,53 0,50 5 5,50  
6 168 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 59,76 3,51 0,76 5 5,76  
7 172 kesvil Arvo TUOHINON JOSS JOVANI Jarkko Hietasara LAU 39,04 5,38 -19,96 10 10  
8 173 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 47,64 4,41 -11,36 10 10  
9 170 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 40,11 5,24 -18,89 15 15  
10 165 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo 40,87 5,14 -18,13 15 15  
11 157 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 55,81 3,76 -3,19 15 15  
  150 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  152 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  153 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry         HYL  
  154 shelam Näpsä SPRINTTIINA Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  156 koohon Sunny DOXETTE'S SUNFLOWER Merja Rajala PORSK         HYL  
  158 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST         HYL  
  159 koohon danny Mendikan Danny Aroona teemu välijeesiö TUUKK         HYL  
  162 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä HAU         HYL  
  163 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  166 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL  
  174 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  176 pyrpap Patu D'ÉPINETTE NOIRE QUI NE S'ARRETE PAS Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  177 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  179 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  181 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  164 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         POIS  
  167 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         POIS  
  180 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU         POIS  

E agilityrata, pikkumini 3, kello 17:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 183 käävil Lykke SUNNY DIODAY'S DIVINE DAISY DIANA Nellie Weckman PORSK 58,65 3,58 -3,35 5 5  
  182 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Sundberg LÄGI         HYL  

E agilityrata, mini 3, kello 17:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 20, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 38,25 5,49 -21,75 0 -21,75  
2 185 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen HyKU Ry 44,50 4,72 -15,50 0 -15,50  
3 192 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 48,96 4,29 -11,04 0 -11,04  
4 189 parson Riina KARVAHAALARIN ELMERIINA Milla Toivonen HEILU 50,94 4,12 -9,06 0 -9,06  
5 198 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK 55,27 3,80 -4,73 0 -4,73  
6 200 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT 46,23 4,54 -13,77 5 5  
7 190 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 47,37 4,43 -12,63 5 5  
8 186 jackru Lily WAAHTERAPEPUN ROSMARIINI Emma Sundberg LÄGI 48,57 4,32 -11,43 5 5  
  187 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT         HYL  
  188 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino NoLOA         HYL  
  191 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT         HYL  
  193 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU         HYL  
  194 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  195 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  196 shelam Amo VIEBKE'S VALENTINE AMORA Mari Hurskainen JAU         HYL  
  197 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         HYL  
  205 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL  
  206 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu SKSK         HYL  
  207 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  208 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  201 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         POIS  
  204 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY         POIS  

F hyppyrata, medi 3, kello 18:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 20, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo 30,84 5,58 -13,16 0 -13,16  
2 172 kesvil Arvo TUOHINON JOSS JOVANI Jarkko Hietasara LAU 31,08 5,53 -12,92 0 -12,92  
3 161 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 34,88 4,93 -9,12 0 -9,12  
4 177 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 36,76 4,68 -7,24 0 -7,24  
5 166 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 40,88 4,21 -3,12 0 -3,12  
6 159 koohon danny Mendikan Danny Aroona teemu välijeesiö TUUKK 41,19 4,18 -2,81 0 -2,81  
7 160 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU 42,38 4,06 -1,62 0 -1,62  
8 169 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 31,44 5,47 -12,56 5 5  
9 175 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 34,46 4,99 -9,54 5 5  
10 158 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST 36,30 4,74 -7,70 5 5  
11 157 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 46,15 3,73 2,15 5 7,15  
12 174 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT 34,79 4,94 -9,21 10 10  
13 154 shelam Näpsä SPRINTTIINA Inkeri Vapalahti TASSU 38,35 4,49 -5,65 10 10  
  151 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  152 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  153 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry         HYL  
  156 koohon Sunny DOXETTE'S SUNFLOWER Merja Rajala PORSK         HYL  
  171 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL  
  173 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  181 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  164 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         POIS  
  167 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         POIS  

F hyppyrata, pikkumini 3, kello 18:45, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 183 käävil Lykke SUNNY DIODAY'S DIVINE DAISY DIANA Nellie Weckman PORSK 41,26 4,17 -4,74 5 5  

F hyppyrata, mini 3, kello 18:45, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 30,96 5,56 -14,04 0 -14,04  
2 199 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 32,62 5,27 -12,38 0 -12,38  
3 190 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 35,64 4,83 -9,36 0 -9,36  
4 192 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 39,34 4,37 -5,66 0 -5,66  
5 207 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 39,69 4,33 -5,31 0 -5,31  
6 208 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 41,63 4,13 -3,37 0 -3,37  
7 187 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT 40,29 4,27 -4,71 5 5  
8 188 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino NoLOA 39,84 4,32 -5,16 10 10  
  184 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL  
  191 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT         HYL  
  193 shelam Pegi VICWAY KISS BANG RUN Sari Mäkelä JAU         HYL  
  196 shelam Amo VIEBKE'S VALENTINE AMORA Mari Hurskainen JAU         HYL  
  205 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL  
  206 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu SKSK         HYL  
  189 parson Riina KARVAHAALARIN ELMERIINA Milla Toivonen HEILU         POIS  
  198 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK         POIS  
  201 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         POIS  
  202   Ryyni RYYNI Nina Rajala TAMSK         POIS