Kilpailu 15.1.2022, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 59,51 3,65 0,51 5 5,51  
2 1 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen JANKK 59,98 3,62 0,98 20 20,98  
  2 jackru Jäbä WILDRUNNER'S HUNTER'S HOPE Sanna Jokinen JANKK         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 41,08 5,28 -15,92 0 -15,92  
2 13 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu 41,97 5,17 -15,03 0 -15,03  
3 10 mittel Aika Mikälie Aikakone Heini Lindholm I-HAH 43,66 4,97 -13,34 0 -13,34  
4 20 shelam Light Explosive Light of Austrian Diamonds Sophie Rosenberger   43,81 4,95 -13,19 0 -13,19  
5 18 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula JAU 42,37 5,12 -14,63 5 5  
6 12 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 44,48 4,88 -12,52 5 5  
7 15 mittem Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi KLUBI 47,31 4,59 -9,69 5 5  
8 16 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom LÄGI 51,46 4,22 -5,54 15 15  
  8 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  21 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  24 kiihar Åkki XTRA BOLD KIMBLE Pinja Karuveha KLUBI         HYL  
  7 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         POIS  
  9 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         POIS  
  11 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT         POIS  
  17 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK         POIS  
  22 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 10:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 auskel Hilla REDTERRIFIC A SMALL VICTORY Mia Lammasniemi HAU 39,91 5,44 -17,09 0 -17,09 SERT-A
2 45 kesvil Arvo TUOHINON JOSS JOVANI Jarkko Hietasara LAU 40,78 5,32 -16,22 0 -16,22  
3 35 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 43,30 5,01 -13,70 0 -13,70  
4 46 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry 44,09 4,92 -12,91 0 -12,91  
5 37 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 44,28 4,90 -12,72 5 5  
6 32 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST 44,53 4,87 -12,47 5 5  
7 52 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH 44,79 4,84 -12,21 5 5  
8 40 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI 56,87 3,82 -0,13 5 5  
9 42 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 61,10 3,55 4,10 5 9,10  
10 51 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK 47,27 4,59 -9,73 10 10  
11 49 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU 50,61 4,29 -6,39 15 15  
  29 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsén RimA         HYL  
  33 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  36 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg LÄGI         HYL  
  38 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  39 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  41 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  43 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  44 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT         HYL  
  48 kesvil Ruben JUMPAROUND DO IT FOR THE SQUAD Suvi Reini RFF         HYL  
  50 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU         HYL  
  27 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         POIS  
  30 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Jäbä WILDRUNNER'S HUNTER'S HOPE Sanna Jokinen JANKK 41,82 4,54 -7,18 0 -7,18 SERT-H AVA-H
2 4 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH 42,16 4,51 -6,84 0 -6,84  
3 1 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen JANKK 45,26 4,20 -3,74 5 5  
4 5 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 46,06 4,13 -2,94 5 5  
5 3 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KAT 49,06 3,87 0,06 5 5,06  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu 31,56 6,02 -15,44 0 -15,44  
2 6 shelam Megs NUTMEG Sanni Kariniemi NoLOA 31,77 5,98 -15,23 0 -15,23  
3 23 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 31,84 5,97 -15,16 0 -15,16  
4 20 shelam Light Explosive Light of Austrian Diamonds Sophie Rosenberger   33,20 5,72 -13,80 0 -13,80  
5 10 mittel Aika Mikälie Aikakone Heini Lindholm I-HAH 33,85 5,61 -13,15 0 -13,15  
6 19 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi NoLOA 33,95 5,60 -13,05 0 -13,05  
7 14 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY 38,86 4,89 -8,14 0 -8,14  
8 25 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU 36,58 5,19 -10,42 5 5  
9 16 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom LÄGI 36,79 5,16 -10,21 5 5  
10 24 kiihar Åkki XTRA BOLD KIMBLE Pinja Karuveha KLUBI 37,31 5,09 -9,69 5 5  
11 15 mittem Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi KLUBI 38,19 4,98 -8,81 5 5  
12 18 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula JAU 32,57 5,83 -14,43 10 10  
  8 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  12 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  21 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  7 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         POIS  
  9 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         POIS  
  11 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT         POIS  
  17 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK         POIS  
  22 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 11:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU 33,11 5,74 -13,89 0 -13,89 SERT-H
2 38 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 33,35 5,70 -13,65 0 -13,65  
3 47 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH 44,06 4,31 -2,94 0 -2,94  
4 45 kesvil Arvo TUOHINON JOSS JOVANI Jarkko Hietasara LAU 32,04 5,93 -14,96 5 5  
5 26 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 32,81 5,79 -14,19 5 5  
6 32 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST 36,56 5,20 -10,44 5 5  
7 40 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI 39,98 4,75 -7,02 5 5  
8 50 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU 43,28 4,39 -3,72 10 10  
9 42 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 50,70 3,75 3,70 10 13,70  
10 51 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK 38,36 4,95 -8,64 15 15  
  28 auskel Hilla REDTERRIFIC A SMALL VICTORY Mia Lammasniemi HAU         HYL  
  29 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsén RimA         HYL  
  31 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI         HYL  
  33 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  34 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  36 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg LÄGI         HYL  
  37 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  41 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  43 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  44 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT         HYL  
  46 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  48 kesvil Ruben JUMPAROUND DO IT FOR THE SQUAD Suvi Reini RFF         HYL  
  27 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         POIS  
  30 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 12:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH 52,51 4,00 -4,49 0 -4,49 SERT-A AVA
2 1 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen JANKK 56,17 3,74 -0,83 5 5  
3 5 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 56,23 3,73 -0,77 5 5  
  2 jackru Jäbä WILDRUNNER'S HUNTER'S HOPE Sanna Jokinen JANKK         HYL  
  3 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KAT         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 12:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen HEILU 41,03 5,12 -13,97 0 -13,97  
2 14 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY 50,96 4,12 -4,04 0 -4,04  
3 20 shelam Light Explosive Light of Austrian Diamonds Sophie Rosenberger   46,22 4,54 -8,78 5 5  
  6 shelam Megs NUTMEG Sanni Kariniemi NoLOA         HYL  
  10 mittel Aika Mikälie Aikakone Heini Lindholm I-HAH         HYL  
  12 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  13 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  15 mittem Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi KLUBI         HYL  
  16 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  18 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula JAU         HYL  
  19 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi NoLOA         HYL  
  21 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  23 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  24 kiihar Åkki XTRA BOLD KIMBLE Pinja Karuveha KLUBI         HYL  
  25 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         HYL  
  7 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 kesvil Arvo TUOHINON JOSS JOVANI Jarkko Hietasara LAU 41,18 5,10 -13,82 0 -13,82  
2 26 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 45,17 4,65 -9,83 0 -9,83  
3 47 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH 57,22 3,67 2,22 0 2,22  
4 35 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 42,98 4,89 -12,02 5 5  
5 44 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT 44,36 4,73 -10,64 5 5  
6 28 auskel Hilla REDTERRIFIC A SMALL VICTORY Mia Lammasniemi HAU 39,41 5,33 -15,59 10 10  
7 50 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU 48,81 4,30 -6,19 10 10  
  29 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsén RimA         HYL  
  32 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST         HYL  
  33 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  34 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  36 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg LÄGI         HYL  
  37 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  38 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  40 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  41 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  42 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  46 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  48 kesvil Ruben JUMPAROUND DO IT FOR THE SQUAD Suvi Reini RFF         HYL  
  49 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  
  51 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  27 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         POIS  
  30 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 37,93 5,43 -14,07 0 -14,07  
2 64 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY 37,82 5,45 -14,18 5 5  
3 62 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 42,15 4,89 -9,85 10 10  
4 65 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS 43,38 4,75 -8,62 10 10  
  53 auspai Katla RED'N READY VOLCANIC WINTER Anne Barck HAU         HYL  
  54 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA         HYL  
  55 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Esa Muotka HAU         HYL  
  56 borcol Gissa PROMILLEN GIN LEMON Miia Kaplas ACTIV         HYL  
  57 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  58 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  59 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL  
  60 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         HYL  
  61 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  66 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 23, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 41,23 5,00 -10,77 0 -10,77  
2 87 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH 41,31 4,99 -10,69 5 5  
3 75 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS 41,39 4,98 -10,61 10 10  
4 92 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS 42,48 4,85 -9,52 10 10  
  67 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen SBPKY         HYL  
  69 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  70 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  71 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  72 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen HEILU         HYL  
  73 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  74 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  76 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  77 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  78 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA         HYL  
  79 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT         HYL  
  80 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  81 auskel Päre BOOM-SHAKALAKA ACHATES Sirpa Saari JANKK         HYL  
  82 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen VAU         HYL  
  86 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KAG         HYL  
  88 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         HYL  
  90 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  91 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  84 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  68 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  83 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         POIS  
  85 borcol JJ Supravulpes Jallajalla Raisa Vähätalo JAU         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 16:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 borcol Gissa PROMILLEN GIN LEMON Miia Kaplas ACTIV 30,30 6,11 -13,70 0 -13,70  
2 64 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY 33,14 5,58 -10,86 0 -10,86  
3 61 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 33,53 5,52 -10,47 0 -10,47  
4 65 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS 33,77 5,48 -10,23 0 -10,23  
5 58 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 36,42 5,08 -7,58 0 -7,58  
6 53 auspai Katla RED'N READY VOLCANIC WINTER Anne Barck HAU 41,27 4,48 -2,73 0 -2,73  
7 63 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 32,42 5,71 -11,58 5 5  
8 66 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU 33,92 5,45 -10,08 5 5  
9 59 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 36,28 5,10 -7,72 5 5  
10 57 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 38,91 4,75 -5,09 5 5  
11 62 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 39,32 4,70 -4,68 5 5  
12 54 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA 34,34 5,39 -9,66 15 15  
  55 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Esa Muotka HAU         HYL  
  60 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         HYL  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 23, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KAG 31,94 5,79 -12,06 0 -12,06  
2 84 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE 32,93 5,62 -11,07 0 -11,07  
3 89 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 35,15 5,26 -8,85 0 -8,85  
4 79 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT 35,62 5,19 -8,38 0 -8,38  
5 71 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE 36,84 5,02 -7,16 0 -7,16  
6 69 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT 37,34 4,95 -6,66 0 -6,66  
7 72 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen HEILU 39,66 4,66 -4,34 0 -4,34  
8 75 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS 32,10 5,76 -11,90 5 5  
9 80 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 33,19 5,57 -10,81 5 5  
10 81 auskel Päre BOOM-SHAKALAKA ACHATES Sirpa Saari JANKK 33,92 5,45 -10,08 5 5  
11 76 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 34,94 5,29 -9,06 5 5  
12 70 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 41,59 4,45 -2,41 5 5  
13 73 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 44,06 4,20 0,06 5 5,06  
14 87 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH 44,05 4,20 0,05 20 20,05  
  67 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen SBPKY         HYL  
  74 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  77 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  78 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA         HYL  
  82 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen VAU         HYL  
  88 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         HYL  
  90 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  91 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  92 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL  
  68 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  83 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         POIS  
  85 borcol JJ Supravulpes Jallajalla Raisa Vähätalo JAU         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 18:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 auspai Katla RED'N READY VOLCANIC WINTER Anne Barck HAU 49,74 4,42 -5,26 0 -5,26 SERT-A
2 58 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 44,63 4,93 -10,37 5 5  
3 59 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 50,53 4,35 -4,47 10 10  
  54 espves Oiva CARAYDAN VIVA EL NUEVO DIA Eira Lampén RimA         HYL  
  55 borcol Sumee EYEWITNESS OBVIOUS LUXURY Esa Muotka HAU         HYL  
  56 borcol Gissa PROMILLEN GIN LEMON Miia Kaplas ACTIV         HYL  
  57 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  60 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         HYL  
  61 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL  
  62 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  63 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  

C agilityrata, maksi 3, kello 18:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 21, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 39,20 5,61 -15,80 0 -15,80  
2 69 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT 44,96 4,89 -10,04 0 -10,04  
3 81 auskel Päre BOOM-SHAKALAKA ACHATES Sirpa Saari JANKK 50,41 4,36 -4,59 5 5  
4 72 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen HEILU 55,00 4,00 0,00 5 5  
5 73 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 51,59 4,26 -3,41 10 10  
  67 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen SBPKY         HYL  
  70 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  71 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  74 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  75 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS         HYL  
  77 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  78 beauce Pösö TOMERAN LILJA LUMIKKI LAPIS Vesa Kokkonen RimA         HYL  
  79 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi BAT         HYL  
  80 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  86 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KAG         HYL  
  87 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  88 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         HYL  
  89 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  90 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  91 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  84 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  68 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  83 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         POIS  
  85 borcol JJ Supravulpes Jallajalla Raisa Vähätalo JAU         POIS