Kilpailu 16.1.2022, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 toyvil Söpö STACCATO'S SEPTEMBER LEAF Sofia Palvalin HAU 35,03 4,57 -17,97 0 -17,97 LUVA
2 98 toyvil Willa DIVINING ROD'S ALWAYS SOMEWHERE Päivi Manner SVK 52,46 3,05 -0,54 0 -0,54 LUVA
3 95 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 47,03 3,40 -5,97 10 10  
  93 käävil Nelli STACCATO'S WHISPER IN THE DARK Emma-Lotta Tuomi HAU         HYL  
  94 jackru Roosa FINDAISY'S TRES JRT ROOSA-HELMIINA Marjo Pitkänen KIRSUT         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 28,47 5,62 -24,53 5 5  
2 108 lanhee Subi Coppercoat's Chewbacca Hannamari Immonen RimA 35,42 4,52 -17,58 5 5  
3 106   Rölli RÖLLI Maria Nystén P-HAU 40,47 3,95 -12,53 5 5  
4 107 borter Viljo HEATHBERRY'S GOOD WILL HUNTING Sanna Leimunen BAT 42,67 3,75 -10,33 5 5  
  109 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Peltoniemi I-HAH         HYL  
  113 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 mampai Isla BASILEAS NEVER GIVE UP Saana Portimojärvi RAGIT 26,50 6,04 -26,50 0 -26,50 OIVA
2 118 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI 29,95 5,34 -23,05 0 -23,05 LUVA
3 122 mittva Toto DARRENHOFF ONCE UPON A DREAM SHOW MAN Kristiina Strömmer KSSK 42,70 3,75 -10,30 10 10  
  120 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  121 shelam Late PILVIMARJAN KLAEBO Johanna Kuri LÄGI         HYL  
  123 tarupi Frans HOPP FALLERA FULL AV FANTASI Jouni Venäläinen AST         HYL  
  125 kromfo Maku BAKUM Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  126 stbter Irmeli TEHOTASSUN IRMELI Anne Martikainen           HYL  
  128 shelam Wila KUUNHOHTEEN PILVIHARSO Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  200 kromfo Mye BOMLITZ Cecilia Forsman LÄGI         HYL  
  117 pyrpal Piko TOTTAKAI IHAN OON OIKEE SUSSU Noora Pylkkänen HSKH         POIS  
  124 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 auspai Wendy RÄJÄHDYSVAARAN POMMINVARMA Joni Laakso VAU 24,49 6,53 -28,51 5 5  
2 136 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU 26,40 6,06 -26,60 5 5  
3 130 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT 26,84 5,96 -26,16 5 5  
4 135 auspai Sheya RED'N READY NUCLEAR MELTDOWN Anne Pullinen KOIVU 31,51 5,08 -21,49 5 5  
5 134 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi NAS 66,50 2,41 13,50 10 23,50  
  129 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         HYL  
  131 mampai Liam CARA LIOM ARDAL Anni Salakka HSKH         HYL  
  139 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  140 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori KKK         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 14, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 156 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU 24,98 6,41 -28,02 0 -28,02 OIVA
2 147 borcol Lina TENDING LIONESS Anna Silvan BAT 26,41 6,06 -26,59 0 -26,59 OIVA
3 153 borcol Jässi JOHAN ON LIO MESSI JR Susanna Stark PORSK 28,80 5,56 -24,20 0 -24,20 LUVA
4 152 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH 25,87 6,18 -27,13 5 5  
5 145 borcol Kaneli LUMOUS Anni Kelkka HAU 28,83 5,55 -24,17 5 5  
6 150 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU 33,92 4,72 -19,08 15 15  
  142 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  143 doberm Anni EFKERIA'S JULIA ROBERTS Satu Santamäki P-HAU         HYL  
  144 belpag Leia DONATRIX HERMIONE Ann-Christin Skogster JAU         HYL  
  146 auspai Balu PÄHKÄHULLUN KIITOS JA ANTEEKSI Karoliina Varis TAMSK         HYL  
  148 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         HYL  
  149 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  151 borcol Poju UPOS GRIAN Marika Suominen NAS         HYL  
  154 auspai Lara KARILUODON CASSIOPEIA Pekka Tamminen KANAV         HYL  
  155 auspai Sysi RUFF'N'TUFF BLACK BETTY Tiia Lempiäinen HAU         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 toyvil Willa DIVINING ROD'S ALWAYS SOMEWHERE Päivi Manner SVK 41,79 3,69 -6,21 0 -6,21 LUVA
2 96 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi AGRY 35,68 4,32 -12,32 5 5  
3 95 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 44,70 3,45 -3,30 5 5  
  94 jackru Roosa FINDAISY'S TRES JRT ROOSA-HELMIINA Marjo Pitkänen KIRSUT         HYL  
  97 toyvil Söpö STACCATO'S SEPTEMBER LEAF Sofia Palvalin HAU         HYL  
  99 bicfri Elmeri DIAMELLA QUINTESSENCE OF LIFE Reetta Lavonen HSKH         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106   Rölli RÖLLI Maria Nystén P-HAU 28,97 5,32 -19,03 0 -19,03 LUVA
2 112 tarupi Usva HEPULIN LILO Oona Salmela BAT 29,54 5,21 -18,46 0 -18,46 LUVA
3 100 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 40,73 3,78 -7,27 0 -7,27 LUVA
4 105 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 31,60 4,87 -16,40 5 5  
5 111 koohon Unna OORBELLEN UNNA Henrika Pelkonen HSKH 32,11 4,80 -15,89 5 5  
6 108 lanhee Subi Coppercoat's Chewbacca Hannamari Immonen RimA 32,23 4,78 -15,77 5 5  
7 101 parson Tinka KAMUNKORVEN VIRTAPIIKKI Kaisa Heimala PRT 37,51 4,11 -10,49 5 5  
8 110 shelam Vimma VILLANILLAN VALON VIMMA Janina Männikkö HSKH 39,79 3,87 -8,21 10 10  
  104 kiihar Doris TIRLITTAN SUNSTORM Sari Mattila HSKH         HYL  
  107 borter Viljo HEATHBERRY'S GOOD WILL HUNTING Sanna Leimunen BAT         HYL  
  109 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Peltoniemi I-HAH         HYL  
  103 shelam Kerttu LINNAISTEN POEM OF THE GODDESSES Sini Marjola I-HAH         POIS  
  113 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 11:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 kromfo Maku BAKUM Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 24,03 6,41 -23,97 0 -23,97 LUVA
2 114 kesvil Fei JUMPAROUND EVERYBODY DANCE NOW Sanna Helenius HAU 25,18 6,12 -22,82 0 -22,82 LUVA
3 120 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT 26,33 5,85 -21,67 0 -21,67 LUVA
4 118 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI 26,95 5,71 -21,05 0 -21,05 LUVA
5 128 shelam Wila KUUNHOHTEEN PILVIHARSO Ronda Ahlgren LÄGI 27,30 5,64 -20,70 0 -20,70 LUVA
6 119 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH 29,02 5,31 -18,98 5 5  
7 200 kromfo Mye BOMLITZ Cecilia Forsman LÄGI 29,31 5,25 -18,69 5 5  
8 122 mittva Toto DARRENHOFF ONCE UPON A DREAM SHOW MAN Kristiina Strömmer KSSK 32,13 4,79 -15,87 5 5  
9 121 shelam Late PILVIMARJAN KLAEBO Johanna Kuri LÄGI 46,57 3,31 -1,43 10 10  
  116 pumi Emma TITOKTUDÓ HANGA Sanna Riikonen JAU         HYL  
  123 tarupi Frans HOPP FALLERA FULL AV FANTASI Jouni Venäläinen AST         HYL  
  126 stbter Irmeli TEHOTASSUN IRMELI Anne Martikainen           HYL  
  127   Isla BASILEAS NEVER GIVE UP Saana Portimojärvi RAGIT         HYL  
  115 auskel Tilly HILDESIRE DON'T STOP ME NOW Iina Kalliomäki HSKH         POIS  
  117 pyrpal Piko TOTTAKAI IHAN OON OIKEE SUSSU Noora Pylkkänen HSKH         POIS  
  124 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 auspai Wendy RÄJÄHDYSVAARAN POMMINVARMA Joni Laakso VAU 24,34 6,33 -23,66 0 -23,66 LUVA
2 139 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH 24,37 6,32 -23,63 0 -23,63 OIVA
3 130 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT 25,98 5,93 -22,02 0 -22,02 LUVA
4 136 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU 28,34 5,43 -19,66 10 10  
5 132 lappor Sirni UNIAAVAN SIRNI Tanja Pyhäjärvi HSKH 48,74 3,16 0,74 15 15,74  
  131   Liam CARA LIOM ARDAL Anni Salakka HSKH         HYL  
  137 auskel Cebi KONNUUKSIEN COSMOGRAPH DAYTONA ROLEX Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  138 auspai Wila WIRNEEN RIIMITÖN RUNO Camilla Kalliomäki HSKH         HYL  
  140 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori KKK         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 147 borcol Lina TENDING LIONESS Anna Silvan BAT 24,35 6,32 -23,65 0 -23,65 OIVA
2 148 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU 26,77 5,75 -21,23 0 -21,23 LUVA
3 144 belpag Leia DONATRIX HERMIONE Ann-Christin Skogster JAU 28,00 5,50 -20,00 0 -20,00 LUVA
4 153 borcol Jässi JOHAN ON LIO MESSI JR Susanna Stark PORSK 27,62 5,58 -20,38 5 5  
5 142 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH 31,85 4,84 -16,15 5 5  
6 154 auspai Lara KARILUODON CASSIOPEIA Pekka Tamminen KANAV 35,69 4,31 -12,31 5 5  
7 157 borcol Rhoo LOISTO Mariaana Mäkelä HAU 37,05 4,16 -10,95 10 10  
8 151 borcol Poju UPOS GRIAN Marika Suominen NAS 26,49 5,81 -21,51 15 15  
9 143 doberm Anni EFKERIA'S JULIA ROBERTS Satu Santamäki P-HAU 37,13 4,15 -10,87 15 15  
  145 borcol Kaneli LUMOUS Anni Kelkka HAU         HYL  
  146 auspai Balu PÄHKÄHULLUN KIITOS JA ANTEEKSI Karoliina Varis TAMSK         HYL  
  155 auspai Sysi RUFF'N'TUFF BLACK BETTY Tiia Lempiäinen HAU         POIS  
  156 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:25, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 5, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 käävil Nelli STACCATO'S WHISPER IN THE DARK Emma-Lotta Tuomi HAU 43,39 3,73 -10,61 0 -10,61 LUVA
2 98 toyvil Willa DIVINING ROD'S ALWAYS SOMEWHERE Päivi Manner SVK 48,29 3,35 -5,71 0 -5,71 LUVA
3 97 toyvil Söpö STACCATO'S SEPTEMBER LEAF Sofia Palvalin HAU 40,68 3,98 -13,32 5 5  
4 96 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi AGRY 40,95 3,96 -13,05 5 5  
  95 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH         HYL  

F agilityrata, mini 1, kello 12:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 31,43 5,15 -22,57 0 -22,57 LUVA
2 100 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 46,53 3,48 -7,47 5 5  
  102 mittem Ferro BONZER'S LÄNNEN-LOKARI Mari Heikkinen AGRY         HYL  
  106   Rölli RÖLLI Maria Nystén P-HAU         HYL  
  108 lanhee Subi Coppercoat's Chewbacca Hannamari Immonen RimA         HYL  
  110 shelam Vimma VILLANILLAN VALON VIMMA Janina Männikkö HSKH         HYL  
  113 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         POIS  

F agilityrata, medi 1, kello 12:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 kromfo Mye BOMLITZ Cecilia Forsman LÄGI 29,36 5,52 -24,64 0 -24,64 OIVA
2 128 shelam Wila KUUNHOHTEEN PILVIHARSO Ronda Ahlgren LÄGI 31,65 5,12 -22,35 0 -22,35 LUVA
3 118 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI 34,10 4,75 -19,90 0 -19,90 OIVA
4 122 mittva Toto DARRENHOFF ONCE UPON A DREAM SHOW MAN Kristiina Strömmer KSSK 37,92 4,27 -16,08 0 -16,08 OIVA
5 123 tarupi Frans HOPP FALLERA FULL AV FANTASI Jouni Venäläinen AST 39,39 4,11 -14,61 10 10  
  116 pumi Emma TITOKTUDÓ HANGA Sanna Riikonen JAU         HYL  
  120 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  125 kromfo Maku BAKUM Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  126 stbter Irmeli TEHOTASSUN IRMELI Anne Martikainen           HYL  
  117 pyrpal Piko TOTTAKAI IHAN OON OIKEE SUSSU Noora Pylkkänen HSKH         POIS  
  124 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         POIS  
  127   Isla BASILEAS NEVER GIVE UP Saana Portimojärvi RAGIT         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT 34,53 4,69 -19,47 5 5  
2 129 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT 48,38 3,35 -5,62 10 10  
3 136 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU 40,20 4,03 -13,80 15 15  
  131   Liam CARA LIOM ARDAL Anni Salakka HSKH         HYL  
  133 auspai Wendy RÄJÄHDYSVAARAN POMMINVARMA Joni Laakso VAU         HYL  
  134 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi NAS         HYL  
  137 auskel Cebi KONNUUKSIEN COSMOGRAPH DAYTONA ROLEX Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  139 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH         POIS  
  140 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori KKK         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH 34,01 4,76 -19,99 0 -19,99 LUVA
2 153 borcol Jässi JOHAN ON LIO MESSI JR Susanna Stark PORSK 30,34 5,34 -23,66 5 5  
3 152 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH 31,32 5,17 -22,68 5 5  
4 154 auspai Lara KARILUODON CASSIOPEIA Pekka Tamminen KANAV 40,26 4,02 -13,74 5 5  
5 145 borcol Kaneli LUMOUS Anni Kelkka HAU 29,85 5,43 -24,15 10 10  
6 144 belpag Leia DONATRIX HERMIONE Ann-Christin Skogster JAU 36,12 4,49 -17,88 25 25  
  141 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Siiri Virtanen SCY         HYL  
  143 doberm Anni EFKERIA'S JULIA ROBERTS Satu Santamäki P-HAU         HYL  
  146 auspai Balu PÄHKÄHULLUN KIITOS JA ANTEEKSI Karoliina Varis TAMSK         HYL  
  148 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         HYL  
  150 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU         HYL  
  151 borcol Poju UPOS GRIAN Marika Suominen NAS         HYL  
  147 borcol Lina TENDING LIONESS Anna Silvan BAT         POIS  
  155 auspai Sysi RUFF'N'TUFF BLACK BETTY Tiia Lempiäinen HAU         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 lankar Winha COPPERCOAT'S KARAT HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 60,64 3,13 6,64 10 16,64  
  159 jackru Paavo GRUMBLING FOREVER YOURS Tiia Ahtovirta TUUKK 99,40 1,91 45,40   HYL  
  160 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara HSKH         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 167 lägpys Hoppu CIMILLAN ÄKKILÄHTÖ Paula Luomala KOIVU 40,72 4,67 -11,28 0 -11,28 OIVA
2 169 shelam Stella BUMTSI BUM ONLY WITCHES CAN FLY Maija Määttä UNITE 37,12 5,12 -14,88 5 5  
3 164 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU 39,75 4,78 -12,25 10 10  
4 170 cocspa Minttu NIGHTLANE'S ONE LONELY ROSE Elina Eskola LÄGI 61,80 3,07 9,80 5 14,80  
  161 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  
  162 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL  
  163 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  165 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH         HYL  
  168 kromfo Myytti POMPPUPARRAN TANHUPALLO Minna Pessi Skromfo         POIS  

F agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT 39,19 4,85 -12,81 5 5  
2 174 kesvil Näpsä OLYMBINAR'S X Iina Yläpihlajajärvi HAU 62,20 3,05 10,20 10 20,20  
  127   Isla BASILEAS NEVER GIVE UP Saana Portimojärvi RAGIT         HYL  
  173 kääsnh Uuno KAISERSCHNAUZ'S AUSPICIOUS VESPER Esteri Ruuska RAGIT         HYL  
  175 cocspa Tuura EBEN'S SET FIRE TO THE RAIN Aija Sulander BAT         HYL  
  172 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää JAU         POIS  
  176 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST         POIS  
  177 koohon Pyry CHIRPY HUBERTUS Ville Manner JAU         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 42,15 4,51 -9,85 5 5  
2 185 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH 43,55 4,36 -8,45 5 5  
3 186 auspai Cera FLAMING FERRERA'S YOU COMIN' OR WHAT Krista Vierisalo KOVA 43,86 4,33 -8,14 5 5  
4 187 borcol Rieha TYA HAPPINESS FROM PARADISE FALLS Siiri Saukko HAU 37,26 5,10 -14,74 10 10  
5 181 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA 40,39 4,70 -11,61 20 20  
  178 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY 90,30 2,10 38,30 20 HYL  
  139 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  179 borcol Etta PEATDIGGER HAPPY Eva Bergman NAS         HYL  
  182 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         HYL  
  183 slapko Väiski MIERKA HIIDEN PISKI Henna Hörkkö KOIVU         HYL  
  184 auspai Hilla DROVER'S MAKES ME SMILE Fanni Suokko HAU         HYL  

F agilityrata, maksi 2, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 199 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 34,45 5,52 -17,55 5 5  
2 188 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Noora Mäkelä-Salmi I-HAH 43,45 4,37 -8,55 5 5  
3 189 borcol Nicsi VINDICATE'S PETITE PATCH Sari Mikkilä LAGU 41,90 4,53 -10,10 10 10  
4 193 borcol Newton PIGGYLAND'S CINCLUS CINCLUS Matti Suhonen A-KOT 32,51 5,84 -19,49 15 15  
5 191 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT 42,18 4,50 -9,82 15 15  
  156 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  190 borcol Flick FLICK Jenni Karstunen VAU         HYL  
  192 borcol Mikki MAWLCH MADDOX Marika Paatelainen LAW         HYL  
  194 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  195 borcol Vauhti PEATDIGGER HOSS Maija Kirves NAS         HYL  
  196 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  197 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         HYL  
  198 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT         HYL  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 16:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 lankar Winha COPPERCOAT'S KARAT HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 46,73 3,53 1,73 10 11,73  
  160 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara HSKH         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 16:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 162 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH 31,01 5,32 -11,99 0 -11,99 LUVA
2 167 lägpys Hoppu CIMILLAN ÄKKILÄHTÖ Paula Luomala KOIVU 33,78 4,88 -9,22 0 -9,22 OIVA
3 166 jackru Mauri KISENTEL'S THE WHOLE WORLD Tiia Ahtovirta TUUKK 41,26 4,00 -1,74 5 5  
  163 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  164 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU         HYL  
  165 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH         HYL  
  168 kromfo Myytti POMPPUPARRAN TANHUPALLO Minna Pessi Skromfo         POIS  

E hyppyrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 175 cocspa Tuura EBEN'S SET FIRE TO THE RAIN Aija Sulander BAT 31,90 5,17 -11,10 0 -11,10 LUVA
2 174 kesvil Näpsä OLYMBINAR'S X Iina Yläpihlajajärvi HAU 35,26 4,68 -7,74 5 5  
  171 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  172 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää JAU         POIS  
  176 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST         POIS  
  177 koohon Pyry CHIRPY HUBERTUS Ville Manner JAU         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 16:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 32,26 5,11 -10,74 5 5  
2 186 auspai Cera FLAMING FERRERA'S YOU COMIN' OR WHAT Krista Vierisalo KOVA 34,97 4,72 -8,03 5 5  
3 182 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH 46,04 3,58 3,04 10 13,04  
4 187 borcol Rieha TYA HAPPINESS FROM PARADISE FALLS Siiri Saukko HAU 36,05 4,58 -6,95 15 15  
5 178 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY 51,04 3,23 8,04 10 18,04  
  179 borcol Etta PEATDIGGER HAPPY Eva Bergman NAS         HYL  
  183 slapko Väiski MIERKA HIIDEN PISKI Henna Hörkkö KOIVU         HYL  
  185 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  133 auspai Wendy RÄJÄHDYSVAARAN POMMINVARMA Joni Laakso VAU         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 16:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 156 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU 26,96 6,12 -16,04 0 -16,04 LUVA
2 196 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH 30,60 5,39 -12,40 0 -12,40 LUVA
3 194 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT 26,60 6,20 -16,40 5 5  
4 198 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT 28,20 5,85 -14,80 5 5  
5 193 borcol Newton PIGGYLAND'S CINCLUS CINCLUS Matti Suhonen A-KOT 26,96 6,12 -16,04 10 10  
6 199 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 31,40 5,25 -11,60 15 15  
  188 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Noora Mäkelä-Salmi I-HAH         HYL  
  189 borcol Nicsi VINDICATE'S PETITE PATCH Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  191 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  192 borcol Mikki MAWLCH MADDOX Marika Paatelainen LAW         HYL  
  195 borcol Vauhti PEATDIGGER HOSS Maija Kirves NAS         HYL  
  197 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         HYL  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 17:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 lankar Winha COPPERCOAT'S KARAT HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 49,08 3,67 -2,92 0 -2,92 LUVA
  159 jackru Paavo GRUMBLING FOREVER YOURS Tiia Ahtovirta TUUKK 93,56 1,92 41,56 5 HYL  
  160 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara HSKH         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 17:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 170 cocspa Minttu NIGHTLANE'S ONE LONELY ROSE Elina Eskola LÄGI 53,65 3,36 3,65 0 3,65  
2 162 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH 39,27 4,58 -10,73 5 5  
3 161 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI 41,18 4,37 -8,82 5 5  
4 166 jackru Mauri KISENTEL'S THE WHOLE WORLD Tiia Ahtovirta TUUKK 47,50 3,79 -2,50 5 5  
5 164 borter Elvi TIRTÄR ÖVER SÖT Emilia Korhonen JAU 40,35 4,46 -9,65 15 15  
  169 shelam Stella BUMTSI BUM ONLY WITCHES CAN FLY Maija Määttä UNITE         HYL  
  168 kromfo Myytti POMPPUPARRAN TANHUPALLO Minna Pessi Skromfo         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 17:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT 32,38 5,56 -17,62 5 5  
2 175 cocspa Tuura EBEN'S SET FIRE TO THE RAIN Aija Sulander BAT 38,15 4,72 -11,85 5 5  
3 173 kääsnh Uuno KAISERSCHNAUZ'S AUSPICIOUS VESPER Esteri Ruuska RAGIT 57,92 3,11 7,92 15 22,92  
  172 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää JAU         POIS  
  176 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST         POIS  
  177 koohon Pyry CHIRPY HUBERTUS Ville Manner JAU         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:55, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 181 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA 45,01 4,00 -4,99 20 20  
  179 borcol Etta PEATDIGGER HAPPY Eva Bergman NAS         HYL  
  180 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  182 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         HYL  
  184 auspai Hilla DROVER'S MAKES ME SMILE Fanni Suokko HAU         HYL  
  185 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  187 borcol Rieha TYA HAPPINESS FROM PARADISE FALLS Siiri Saukko HAU         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 17:55, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT 28,99 6,21 -21,01 5 5  
2 197 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS 31,99 5,63 -18,01 5 5  
3 196 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH 38,08 4,73 -11,92 5 5  
4 191 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT 42,55 4,23 -7,45 5 5  
5 199 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 32,48 5,54 -17,52 10 10  
  188 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Noora Mäkelä-Salmi I-HAH         HYL  
  189 borcol Nicsi VINDICATE'S PETITE PATCH Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  190 borcol Flick FLICK Jenni Karstunen VAU         HYL  
  192 borcol Mikki MAWLCH MADDOX Marika Paatelainen LAW         HYL  
  193 borcol Newton PIGGYLAND'S CINCLUS CINCLUS Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  198 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT         HYL