Kilpailu 19.2.2022, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [A Pikkumini 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [B Pikkumini 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [C Pikkumini 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 21, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen I-HAH 36,57 5,28 -14,43 0 -14,43 SERT-A AVA
2 20 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen LÄGI 37,33 5,17 -13,67 0 -13,67  
3 4 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 38,11 5,06 -12,89 0 -12,89  
4 27 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 38,95 4,96 -12,05 0 -12,05  
5 11 auspai Katla RED'N READY VOLCANIC WINTER Anne Barck HAU 47,35 4,08 -3,65 0 -3,65  
6 8 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 35,85 5,38 -15,15 5 5  
7 18 slapko Rusettimarsu NAAVISEMON VIILEITÄ LINJOJA Tiina Lampimäki I-HAH 51,15 3,77 0,15 5 5,15  
8 16 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 51,83 3,72 0,83 10 10,83  
  1 borcol May May Lina Nordberg HAU         HYL  
  2 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  7 auspai Gaissa ARDIENTE LUZ TENUE Niina Julkunen HU-PU         HYL  
  10 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         HYL  
  13 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  14 borcol Rina SOMETHING LIKE HARD TO IMPRESS Essi Heijari KSSK         HYL  
  15 borcol Unto SHADOW STORM AMBITIOUS GOALS Janina Taskinen HSKH         HYL  
  17 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  19 auskel Tekno HILDESIRE WE ARE THE CHAMPIONS Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  23 schape Juju POMPPALOIKAN TRIPP TRAPP TROLL Tuija Laurila VAU         HYL  
  25 auskel Ryti SKOVFARMEN'S BLACK UTLAGI Sanna Nummelin JAU         HYL  
  26 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  30 novnou Mila IKITULEN OIKEE ENKELI Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  9 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma JAU         POIS  
  28 borcol Muks SUPRAVULPES GOGOGO Sofia Palmu JAU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 9:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 27, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 42,21 4,57 -8,79 0 -8,79  
2 41 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA 36,51 5,29 -14,49 5 5  
3 50 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH 36,36 5,31 -14,64 10 10  
4 36 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK 36,89 5,23 -14,11 10 10  
5 38 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HSKH 39,60 4,87 -11,40 10 10  
6 43 pitcol Santtu Leaf-Field's Enter Sandman Silja Larmu SiSu 45,59 4,23 -5,41 10 10  
7 51 pitcol Cora Twilight Moon Oncoming Outburst Tiia Rajaniemi SCY 47,93 4,03 -3,07 10 10  
8 45 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen HEILU 52,59 3,67 1,59 10 11,59  
9 34 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 41,76 4,62 -9,24 20 20  
  31 belpam Meri HOTIMPI AAVA Matti Lampinen KAG         HYL  
  32 pitcol Clara TWILIGHT MOON QUALITY QUEMA Sara Uimonen KAT         HYL  
  35 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  37 x-rotu Miina Miina Susanne Nieminen SBPKY         HYL  
  39 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL  
  42 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  44 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  47 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  49 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  
  53 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen SBPKY         HYL  
  54 belpag Luru WILLOW CREEK ELLIE Irina Karvinen JoA         HYL  
  57 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  59 borcol Oiva MITHRANDIR GREATEST Martti Matilainen PPKY         HYL  
  60 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         HYL  
  63 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  64 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  65 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  66 belpat Mandi BLACK MASTER'S OCEAN-LUXURY Amanda Savolainen AGRY         HYL  
  48 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         POIS  
  56 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KAG         POIS  
  58 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:40, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 25, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 lagrom Tyyne Amorevole Pepita Jukka Pöyry P-HAU 44,94 4,07 -3,06 0 -3,06  
2 3 schape Nuunuu HIGH VOLTS NOISY DAISY Marko Kapiainen LÄGI 41,73 4,39 -6,27 5 5  
3 1 borcol May May Lina Nordberg HAU 53,28 3,43 5,28 5 10,28  
  2 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  5 auspai Aina Red'n Ready Partner in Crime Markus Becks HAU         HYL  
  7 auspai Gaissa ARDIENTE LUZ TENUE Niina Julkunen HU-PU         HYL  
  8 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  10 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         HYL  
  11 auspai Katla RED'N READY VOLCANIC WINTER Anne Barck HAU         HYL  
  12 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH         HYL  
  13 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  14 borcol Rina SOMETHING LIKE HARD TO IMPRESS Essi Heijari KSSK         HYL  
  15 borcol Unto SHADOW STORM AMBITIOUS GOALS Janina Taskinen HSKH         HYL  
  16 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  17 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  18 slapko Rusettimarsu NAAVISEMON VIILEITÄ LINJOJA Tiina Lampimäki I-HAH         HYL  
  19 auskel Tekno HILDESIRE WE ARE THE CHAMPIONS Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  20 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen LÄGI         HYL  
  22 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen I-HAH         HYL  
  23 schape Juju POMPPALOIKAN TRIPP TRAPP TROLL Tuija Laurila VAU         HYL  
  24 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  25 auskel Ryti SKOVFARMEN'S BLACK UTLAGI Sanna Nummelin JAU         HYL  
  26 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  27 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS         HYL  
  30 novnou Mila IKITULEN OIKEE ENKELI Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  9 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma JAU         POIS  
  28 borcol Muks SUPRAVULPES GOGOGO Sofia Palmu JAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 11:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 32, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK 35,60 5,14 -12,40 0 -12,40  
2 47 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 35,80 5,11 -12,20 0 -12,20 SERT-A
3 31 belpam Meri HOTIMPI AAVA Matti Lampinen KAG 39,04 4,69 -8,96 0 -8,96  
4 48 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 43,62 4,20 -4,38 0 -4,38  
5 43 pitcol Santtu Leaf-Field's Enter Sandman Silja Larmu SiSu 43,99 4,16 -4,01 0 -4,01  
6 38 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HSKH 36,75 4,98 -11,25 5 5  
7 32 pitcol Clara TWILIGHT MOON QUALITY QUEMA Sara Uimonen KAT 42,39 4,32 -5,61 5 5  
8 33 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson JAU 49,67 3,68 1,67 5 6,67  
9 53 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen SBPKY 37,08 4,94 -10,92 10 10  
10 51 pitcol Cora Twilight Moon Oncoming Outburst Tiia Rajaniemi YLÖKK 44,02 4,16 -3,98 10 10  
11 40 labnou Nella Raipelin Stella Pia Henriksson LABNOU 44,99 4,07 -3,01 10 10  
12 42 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK 40,79 4,49 -7,21 20 20  
  35 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  37 x-rotu Miina Miina Susanne Nieminen SBPKY         HYL  
  39 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL  
  41 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  44 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  45 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen HEILU         HYL  
  49 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  
  50 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  52 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  54 belpag Luru WILLOW CREEK ELLIE Irina Karvinen JoA         HYL  
  55   Aku AKU Anna Mahkonen TUUKK         HYL  
  57 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  58 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  59 borcol Oiva MITHRANDIR GREATEST Martti Matilainen PPKY         HYL  
  60 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         HYL  
  61 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  63 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  64 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         HYL  
  65 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  66 belpat Mandi BLACK MASTER'S OCEAN-LUXURY Amanda Savolainen AGRY         HYL  
  46 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         POIS  
  56 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KAG         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 12:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 28, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 36,08 5,35 -11,92 0 -11,92  
2 27 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 36,34 5,31 -11,66 0 -11,66  
3 16 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 37,66 5,12 -10,34 0 -10,34  
4 14 borcol Rina SOMETHING LIKE HARD TO IMPRESS Essi Heijari KSSK 38,20 5,05 -9,80 0 -9,80  
5 11 auspai Katla RED'N READY VOLCANIC WINTER Anne Barck HAU 50,58 3,82 2,58 0 2,58  
6 30 novnou Mila IKITULEN OIKEE ENKELI Kirsi Lappalainen KKK 40,56 4,76 -7,44 5 5  
7 3 schape Nuunuu HIGH VOLTS NOISY DAISY Marko Kapiainen LÄGI 44,10 4,38 -3,90 5 5  
8 1 borcol May May Lina Nordberg HAU 53,59 3,60 5,59 0 5,59  
9 7 auspai Gaissa ARDIENTE LUZ TENUE Niina Julkunen HU-PU 40,91 4,72 -7,09 10 10  
  2 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  4 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  5 auspai Aina Red'n Ready Partner in Crime Markus Becks HAU         HYL  
  6 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU         HYL  
  10 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         HYL  
  12 borcol Hippu QUICKET RHYTHEM Terhi Koivusaari HSKH         HYL  
  13 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  15 borcol Unto SHADOW STORM AMBITIOUS GOALS Janina Taskinen HSKH         HYL  
  17 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  18 slapko Rusettimarsu NAAVISEMON VIILEITÄ LINJOJA Tiina Lampimäki I-HAH         HYL  
  19 auskel Tekno HILDESIRE WE ARE THE CHAMPIONS Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  20 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen LÄGI         HYL  
  21 lagrom Tyyne Amorevole Pepita Jukka Pöyry P-HAU         HYL  
  22 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen I-HAH         HYL  
  23 schape Juju POMPPALOIKAN TRIPP TRAPP TROLL Tuija Laurila VAU         HYL  
  24 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  25 auskel Ryti SKOVFARMEN'S BLACK UTLAGI Sanna Nummelin JAU         HYL  
  26 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  29 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  9 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma JAU         POIS  
  28 borcol Muks SUPRAVULPES GOGOGO Sofia Palmu JAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 13:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 33,47 5,77 -14,53 0 -14,53  
2 36 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK 33,75 5,72 -14,25 0 -14,25 SERT-H AVA-H
3 39 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS 35,06 5,50 -12,94 0 -12,94  
4 65 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 35,11 5,50 -12,89 0 -12,89  
5 62 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 35,15 5,49 -12,85 0 -12,85  
6 47 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 35,82 5,39 -12,18 0 -12,18  
7 48 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 41,19 4,69 -6,81 0 -6,81  
8 43 pitcol Santtu Leaf-Field's Enter Sandman Silja Larmu SiSu 41,25 4,68 -6,75 0 -6,75  
9 51 pitcol Cora Twilight Moon Oncoming Outburst Tiia Rajaniemi YLÖKK 42,93 4,50 -5,07 0 -5,07  
10 34 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 36,03 5,36 -11,97 5 5  
11 58 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 37,44 5,15 -10,56 5 5  
12 40 labnou Nella Raipelin Stella Pia Henriksson LABNOU 39,66 4,87 -8,34 5 5  
13 33 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson JAU 42,20 4,57 -5,80 5 5  
14 38 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HSKH 42,31 4,56 -5,69 5 5  
15 64 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU 32,05 6,02 -15,95 10 10  
16 50 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH 38,96 4,95 -9,04 15 15  
  31 belpam Meri HOTIMPI AAVA Matti Lampinen KAG         HYL  
  32 pitcol Clara TWILIGHT MOON QUALITY QUEMA Sara Uimonen KAT         HYL  
  37 x-rotu Miina Miina Susanne Nieminen SBPKY         HYL  
  42 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  45 belpag Ruuti BLACK MASTER'S ROCK ME BABY Sanna Lehtinen HEILU         HYL  
  52 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  53 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen SBPKY         HYL  
  54 belpag Luru WILLOW CREEK ELLIE Irina Karvinen JoA         HYL  
  55   Aku AKU Anna Mahkonen TUUKK         HYL  
  59 borcol Oiva MITHRANDIR GREATEST Martti Matilainen PPKY         HYL  
  61 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  63 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  66 belpat Mandi BLACK MASTER'S OCEAN-LUXURY Amanda Savolainen AGRY         HYL  
  46 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         POIS  
  56 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KAG         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 32, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 32,89 5,08 -12,11 0 -12,11  
2 88 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 33,39 5,00 -11,61 0 -11,61  
3 71 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 33,71 4,95 -11,29 0 -11,29  
4 83 koohon IPA MENDIKAN INOVI-IPA BINJA Ari Partti LAU 33,80 4,94 -11,20 0 -11,20  
5 89 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 35,10 4,76 -9,90 0 -9,90  
6 94 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 37,44 4,46 -7,56 0 -7,56  
7 97 käävil Ares DAIDAI ARES Nina Danielsson AGIAX 46,69 3,58 1,69 0 1,69  
8 80 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS 49,84 3,35 4,84 0 4,84  
9 82 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH 33,06 5,05 -11,94 5 5  
10 75 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK 33,64 4,96 -11,36 5 5  
11 72 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 35,97 4,64 -9,03 5 5  
12 91 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU 37,76 4,42 -7,24 5 5  
13 109 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU 39,14 4,27 -5,86 5 5  
14 76 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KAG 36,47 4,58 -8,53 10 10  
15 106 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 48,79 3,42 3,79 15 18,79  
16 87 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 46,45 3,60 1,45 20 21,45  
  69 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  70 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT         HYL  
  74 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  78 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  79 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA         HYL  
  84 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg PUMIT         HYL  
  86 kromfo Aapo POMPPUPARRAN TULISUUDELMA Allan Mattsson KSSK         HYL  
  95 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  96 auskel Typy Maiskis Orientia Mia Lammasniemi HSKH         HYL  
  99 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  100 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  
  101 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  103 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen LÄGI         HYL  
  104 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  105 kesvil Noah JUMPAROUND DANCE LIKE NOBODY'S WATCHING Brita Långström KKK         HYL  
  107 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU         HYL  
  73 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU         POIS  
  85 shelam Wii Amor'jade Keep On Rockin' Mirva Tolvanen A-POP         POIS  
  98 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH         POIS  
  108 kääsnm Noel BIG PAW'S MY MAN Heidi Martikainen SKSK         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 14:50, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 25, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 34,74 4,81 -10,26 0 -10,26  
2 124 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 37,83 4,41 -7,17 0 -7,17 SERT-A AVA
3 131 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 43,88 3,81 -1,12 0 -1,12  
4 138 shelam Pro Bumtsi Bum Can't Buy My Love Anni Komulainen SWAU 36,81 4,54 -8,19 5 5  
5 126 tarupi Kielo HOPP FALLERA CONVALLARIA CARELICA Kati Rossi PORSK 41,20 4,05 -3,80 5 5  
6 141 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry 42,27 3,95 -2,73 5 5  
7 122 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 48,60 3,44 3,60 5 8,60  
8 135 shelam Mystery FROSTY NIGHT'S BRILLIANT MAN OF MYSTERY Noora Virtanen KOTKA 59,89 2,79 14,89 20 34,89  
  110 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari NAS         HYL  
  112 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu HyKU Ry         HYL  
  113 kromfo Myytti POMPPUPARRAN TANHUPALLO Minna Pessi Skromfo         HYL  
  116 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  117 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  118 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  119 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY         HYL  
  120 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  123 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL  
  128 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  129 käävil Jack ACTIONVILLA'S TRICKSTER Helena Liikala JAU         HYL  
  130 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT         HYL  
  133 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  136 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         HYL  
  137 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  139 parson Aurus SCOTSTYLES SALT OF THE EARTH Paula Kuikka I-HAH         HYL  
  140 kiihar Åkki XTRA BOLD KIMBLE Pinja Karuveha KLUBI         HYL  
  111 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS  
  114 shelam Iva HALOGEENIN KRISTALLIPRINSESSA Ira Mikkanen MAH         POIS  
  115 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  
  125 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 14:50, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi PoKS 37,69 4,43 -10,31 0 -10,31  
2 145 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KAT 41,52 4,02 -6,48 0 -6,48  
3 147 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 40,11 4,16 -7,89 5 5  
4 144 phalen Misti THINGUMMY'S SO PRETTY APRIL MIST Jaana Salonen KAT 44,63 3,74 -3,37 5 5  
  148 papill Bumba KERAMET'S THE SUPER POWER Nikolai Niemi PoKS         HYL  

B agilityrata, medi 3, kello 16:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 41, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU 30,41 5,49 -14,59 0 -14,59  
2 96 auskel Typy Maiskis Orientia Jonna Kannisto HSKH 31,06 5,38 -13,94 0 -13,94  
3 71 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 32,14 5,20 -12,86 0 -12,86  
4 107 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 33,47 4,99 -11,53 0 -11,53  
5 88 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 35,69 4,68 -9,31 0 -9,31  
6 91 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU 36,62 4,56 -8,38 0 -8,38  
7 94 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 36,67 4,55 -8,33 0 -8,33  
8 77 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 37,08 4,50 -7,92 0 -7,92  
9 102 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi LÄGI 42,40 3,94 -2,60 0 -2,60  
10 92 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 30,22 5,53 -14,78 5 5  
11 74 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK 36,50 4,58 -8,50 5 5  
12 87 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 41,51 4,02 -3,49 5 5  
13 95 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 46,19 3,62 1,19 5 6,19  
14 79 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA 35,79 4,67 -9,21 10 10  
15 81 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo 39,06 4,28 -5,94 10 10  
16 73 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU 43,33 3,85 -1,67 10 10  
17 106 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 50,58 3,30 5,58 5 10,58  
18 68 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 46,75 3,57 1,75 10 11,75  
19 84 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg PUMIT 55,90 2,99 10,90 5 15,90  
  67 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä HAU         HYL  
  69 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  70 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT         HYL  
  72 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  75 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK         HYL  
  76 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KAG         HYL  
  78 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  80 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS         HYL  
  82 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  83 koohon IPA MENDIKAN INOVI-IPA BINJA Ari Partti LAU         HYL  
  86 kromfo Aapo POMPPUPARRAN TULISUUDELMA Allan Mattsson KSSK         HYL  
  89 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  90 slapko Saami KAJASKIVEN PEURANVIRNA Marja Koskio AST         HYL  
  93 cocspa Vinha OUR FIRE STARTER Eerika Karvinen HAU         HYL  
  97 käävil Ares DAIDAI ARES Nina Danielsson AGIAX         HYL  
  99 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  101 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  103 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen LÄGI         HYL  
  104 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  105 kesvil Noah JUMPAROUND DANCE LIKE NOBODY'S WATCHING Brita Långström KKK         HYL  
  108 kääsnm Noel BIG PAW'S MY MAN Heidi Martikainen SKSK         HYL  
  109 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  85 shelam Wii Amor'jade Keep On Rockin' Mirva Tolvanen A-POP         POIS  
  98 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 17:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 28, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 kiihar Zoda ZODA Pinja Karuveha KLUBI 33,40 5,00 -11,60 0 -11,60  
2 140 kiihar Åkki XTRA BOLD KIMBLE Pinja Karuveha KLUBI 33,52 4,98 -11,48 0 -11,48 SERT-A
3 119 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY 38,41 4,35 -6,59 0 -6,59  
4 126 tarupi Kielo HOPP FALLERA CONVALLARIA CARELICA Kati Rossi PORSK 38,78 4,31 -6,22 0 -6,22  
5 133 mittem Nala ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 41,90 3,99 -3,10 0 -3,10  
6 131 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 42,24 3,95 -2,76 0 -2,76  
7 118 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 43,54 3,84 -1,46 0 -1,46  
8 137 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 32,35 5,16 -12,65 5 5  
9 128 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry 36,26 4,61 -8,74 5 5  
10 139 parson Aurus SCOTSTYLES SALT OF THE EARTH Paula Kuikka I-HAH 38,53 4,33 -6,47 5 5  
11 121 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 41,61 4,01 -3,39 10 10  
12 112 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu HyKU Ry 41,33 4,04 -3,67 15 15  
  110 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari NAS         HYL  
  113 kromfo Myytti POMPPUPARRAN TANHUPALLO Minna Pessi Skromfo         HYL  
  116 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  117 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  120 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  122 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  123 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL  
  124 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL  
  129 käävil Jack ACTIONVILLA'S TRICKSTER Helena Liikala JAU         HYL  
  130 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT         HYL  
  132 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  134 shelam Rehti CHILLY BREEZE SILVER LINING Laura Paasikunnas P-HAU         HYL  
  135 shelam Mystery FROSTY NIGHT'S BRILLIANT MAN OF MYSTERY Noora Virtanen KOTKA         HYL  
  136 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         HYL  
  138 shelam Pro Bumtsi Bum Can't Buy My Love Anni Komulainen SWAU         HYL  
  141 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  111 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS  
  114 shelam Iva HALOGEENIN KRISTALLIPRINSESSA Ira Mikkanen MAH         POIS  
  115 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  
  125 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 17:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 145 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KAT 45,93 3,64 -2,07 0 -2,07 SERT-A
  143 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi HyKU Ry         HYL  
  144 phalen Misti THINGUMMY'S SO PRETTY APRIL MIST Jaana Salonen KAT         HYL  
  146 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH         HYL  
  148 papill Bumba KERAMET'S THE SUPER POWER Nikolai Niemi HyKU Ry         HYL  
  142 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU         POIS  
  147 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 18:10, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 34, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 56 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY 23,92 5,98 -13,08 0 -13,08  
2 92 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 24,28 5,89 -12,72 0 -12,72  
3 105 kesvil Noah JUMPAROUND DANCE LIKE NOBODY'S WATCHING Eeva Ihatsu JAU 24,35 5,87 -12,65 0 -12,65 SERT-H
4 91 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU 25,19 5,68 -11,81 0 -11,81  
5 71 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 25,40 5,63 -11,60 0 -11,60  
6 73 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU 25,83 5,54 -11,17 0 -11,17  
7 78 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry 26,42 5,41 -10,58 0 -10,58  
8 70 shelam Ren PÄHKINÄPOLUN KELMI Katariina Kivilahti BAT 26,53 5,39 -10,47 0 -10,47  
9 86 kromfo Aapo POMPPUPARRAN TULISUUDELMA Allan Mattsson KSSK 28,12 5,09 -8,88 0 -8,88  
10 68 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 30,28 4,72 -6,72 0 -6,72  
11 102 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi LÄGI 33,71 4,24 -3,29 0 -3,29  
12 97 käävil Ares DAIDAI ARES Nina Danielsson AGIAX 35,49 4,03 -1,51 0 -1,51  
13 76 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KAG 28,01 5,11 -8,99 5 5  
14 80 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS 30,91 4,63 -6,09 5 5  
15 87 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 34,66 4,13 -2,34 10 10  
16 96 auskel Typy Maiskis Orientia Olli Fredriksson HSKH 29,90 4,78 -7,10 15 15  
  67 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä HAU         HYL  
  72 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  74 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  77 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  79 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA         HYL  
  81 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Pessi Skromfo         HYL  
  83 koohon IPA MENDIKAN INOVI-IPA BINJA Ari Partti LAU         HYL  
  84 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg PUMIT         HYL  
  90 slapko Saami KAJASKIVEN PEURANVIRNA Marja Koskio AST         HYL  
  93 cocspa Vinha OUR FIRE STARTER Eerika Karvinen HAU         HYL  
  94 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  99 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  100 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  
  101 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  104 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  107 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU         HYL  
  108 kääsnm Noel BIG PAW'S MY MAN Heidi Martikainen SKSK         HYL  
  109 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  98 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH         POIS  
  106 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 19:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 56 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 24,48 5,84 -12,52 0 -12,52  
2 138 shelam Pro Bumtsi Bum Can't Buy My Love Anni Komulainen SWAU 25,38 5,63 -11,62 0 -11,62  
3 121 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 25,83 5,54 -11,17 0 -11,17  
4 140 kiihar Åkki XTRA BOLD KIMBLE Pinja Karuveha KLUBI 26,11 5,48 -10,89 0 -10,89  
5 130 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT 26,63 5,37 -10,37 0 -10,37  
6 117 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT 27,09 5,28 -9,91 0 -9,91  
7 110 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari NAS 27,90 5,13 -9,10 0 -9,10  
8 124 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 28,67 4,99 -8,33 0 -8,33  
9 128 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen PoKS 29,12 4,91 -7,88 0 -7,88  
10 141 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry 29,18 4,90 -7,82 0 -7,82  
11 132 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 29,21 4,90 -7,79 0 -7,79  
12 126 tarupi Kielo HOPP FALLERA CONVALLARIA CARELICA Kati Rossi PORSK 30,14 4,74 -6,86 0 -6,86  
13 136 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 30,34 4,71 -6,66 0 -6,66  
14 120 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU 35,42 4,04 -1,58 0 -1,58  
15 135 shelam Mystery FROSTY NIGHT'S BRILLIANT MAN OF MYSTERY Noora Virtanen KOTKA 30,80 4,64 -6,20 5 5  
16 112 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu HyKU Ry 34,69 4,12 -2,31 10 10  
  129 käävil Jack ACTIONVILLA'S TRICKSTER Helena Liikala JAU         HYL  
  139 parson Aurus SCOTSTYLES SALT OF THE EARTH Paula Kuikka I-HAH         HYL  
  111 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS  
  114 shelam Iva HALOGEENIN KRISTALLIPRINSESSA Ira Mikkanen MAH         POIS  
  115 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  
  125 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         POIS  
  134 shelam Rehti CHILLY BREEZE SILVER LINING Laura Paasikunnas P-HAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 19:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi HyKU Ry 30,28 4,72 -8,72 0 -8,72  
2 146 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH 30,75 4,65 -8,25 0 -8,25  
3 145 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KAT 31,31 4,57 -7,69 0 -7,69  
4 144 phalen Misti THINGUMMY'S SO PRETTY APRIL MIST Jaana Salonen KAT 31,50 4,54 -7,50 0 -7,50  
  148 papill Bumba KERAMET'S THE SUPER POWER Nikolai Niemi HyKU Ry         HYL  
  142 chihup Siiri HELMIÄISEN BETTER THAN SIX CUPCAKES Kati Koskinen JAU         POIS  
  147 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         POIS