Kilpailu 20.2.2022, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 37,00 3,86 -12,00 5 5  
  150 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  151 toyvil Mimi MAPLES BROWN MERCEDES Kirsi Hytinantti HAU         HYL  
  152 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi AGRY         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 shelam Smaug MUSTA TULI SMAUG Sanna Ahola LÄGI 26,88 5,32 -20,12 0 -20,12 LUVA
2 156 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH 32,93 4,34 -14,07 0 -14,07 LUVA
3 160 jackru Lily TARA Sara Paasonen SJRT 37,01 3,86 -9,99 5 5  
  154 shelam Vimma VILLANILLAN VALON VIMMA Janina Männikkö HSKH         HYL  
  155 shelam Kerttu LINNAISTEN POEM OF THE GODDESSES Sini Marjola I-HAH         HYL  
  162 parson Käpy SCOTSTYLES TOUGH ENOUGH Marianne Pekkola KOTKA         HYL  
  163 kiihar Doris TIRLITTAN SUNSTORM Sari Mattila HSKH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 novnou Elma ADEVOUR MY KIND OF SECRET Henna Kuokkanen VAU 26,34 5,43 -20,66 0 -20,66 OIVA
2 165 shelam Mysli CELERITAS DRAGON LORE Petra Suurkari BAT 26,92 5,31 -20,08 0 -20,08 LUVA
3 179 kesvil Fei JUMPAROUND EVERYBODY DANCE NOW Sanna Helenius HAU 27,90 5,13 -19,10 0 -19,10 OIVA
4 175 espves Saga PERRO RIZADOS LETIZIA Anne-Mari Tenhovalo KKK 28,15 5,08 -18,85 0 -18,85 LUVA
5 178 cocspa Salmari SPECK LINE ÄÄRILAHJAKAS Katja Virtanen KIRSUT 30,93 4,62 -16,07 0 -16,07 OIVA
6 183 parson Vili SCOTSTYLES FLOWRIDER Kirsi Koskinen PRT 36,51 3,92 -10,49 0 -10,49 LUVA
7 181 pampai Salsa WESTGROVE FAT LADY DANCING Emma Räihä HSKH 28,49 5,02 -18,51 5 5  
8 187 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH 31,91 4,48 -15,09 10 10  
9 185 schape Myy POMPPALOIKAN GOOD GOLLY MISS TROLLY Kirsi Pässilä HSKK 58,62 2,44 11,62 10 21,62  
  164 lagrom Elli FENDANDOS GO-GO ANCELIGA Jukka Pöyry P-HAU         HYL  
  168 shelam Late PILVIMARJAN KLAEBO Johanna Kuri LÄGI         HYL  
  171 cocspa Jade LAHJAKAS JADE JALALLA KOREAKSI Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  174 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         HYL  
  176 espves Bling TIGIDAS BLING BLING Lotta Lyyvuo I-HAH         HYL  
  184   Nessi NESSIE Kati Huhtala EKK         HYL  
  167 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH         POIS  
  173 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:55, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 191 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU 30,27 4,72 -16,73 0 -16,73 OIVA
2 195 snauts Dooris ONNENTONTUN RINSESSA DIANA Katariina Sinkkonen BAT 31,44 4,55 -15,56 0 -15,56 OIVA
3 198 borcol Blacky JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH Anniina Anttila   38,26 3,74 -8,74 5 5  
4 192 auspai Sheya RED'N READY NUCLEAR MELTDOWN Anne Pullinen KOIVU 31,76 4,50 -15,24 10 10  
  190 borcol Macey MUSCIDA'S BERETTA Pasi Nordberg HAU         HYL  
  193 auskel Cebi KONNUUKSIEN COSMOGRAPH DAYTONA ROLEX Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  200 shelam Max BUSTLING'S CAN'T STOP ACTING CHAOTIC Maria Kulmala ATT         HYL  
  189 auspai Wendy RÄJÄHDYSVAARAN POMMINVARMA Riina Korhonen VAU         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:55, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 labnou Tove WATERFOWLER IZZIE Katariina Sinkkonen BAT 30,42 4,70 -16,58 0 -16,58 LUVA
2 213 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH 30,73 4,65 -16,27 0 -16,27 LUVA
3 203 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH 26,05 5,49 -20,95 5 5  
4 214 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN 37,64 3,80 -9,36 5 5  
  204 borcol Disco MITHRANDIR DISCO HEAVEN Päivi Kokko NAS         HYL  
  210 auspai Charlie XEHVELIN AVADA KEDAVRA Maria Tcheng EKK         HYL  
  211 borcol Sture BRISKNESS NOMEN EST OMEN Jaana Klemetti SBCAK         HYL  
  212 auspai Lara KARILUODON CASSIOPEIA Pekka Tamminen KANAV         HYL  
  216 borcol Rage TOBEROI ENNISKILLEN Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  219 borcol Neo MINDPOWER ALL IN NEO Mira Koponen HSKH         HYL  
  220 auskel Spede KELMI ILMARINEN Mia Keisalo CITYB         HYL  
  222 lyhcol Viilo MIMOSAN POWER OF SNOWSTORM Anne Hämäläinen KOIVU         HYL  
  224 porves Luca MIMAKON AJI COLORADO Eevi Koskinen JAU         HYL  
  244 borcol Asterix HOLD EM ASTERIX Jessika Markkanen HSKK         HYL  
  202 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         POIS  
  205 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         POIS  

E agilityrata, pikkumini 1, kello 11:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 42,67 3,30 -5,33 10 10  
  150 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  151 toyvil Mimi MAPLES BROWN MERCEDES Kirsi Hytinantti HAU         HYL  
  152 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi AGRY         HYL  

E agilityrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 shelam Smaug MUSTA TULI SMAUG Sanna Ahola LÄGI 24,73 5,70 -21,27 0 -21,27 LUVA
2 156 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH 28,09 5,02 -17,91 0 -17,91 LUVA
3 155 shelam Kerttu LINNAISTEN POEM OF THE GODDESSES Sini Marjola I-HAH 31,36 4,50 -14,64 0 -14,64 OIVA
4 160 jackru Lily TARA Sara Paasonen SJRT 33,95 4,15 -12,05 5 5  
  153 borter Ipa HEATHBERRY'S HUNTING HIGH AND LOW Hanna Tuomi BAT         HYL  
  154 shelam Vimma VILLANILLAN VALON VIMMA Janina Männikkö HSKH         HYL  
  159 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  161 lägpys Taica HESMOVALLS ALFHILDA DEN FINA Monica Äijälä JAU         HYL  
  162 parson Käpy SCOTSTYLES TOUGH ENOUGH Marianne Pekkola KOTKA         HYL  
  163 kiihar Doris TIRLITTAN SUNSTORM Sari Mattila HSKH         HYL  

E agilityrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 shelam Mysli CELERITAS DRAGON LORE Petra Suurkari BAT 24,93 5,66 -21,07 0 -21,07 OIVA
2 179 kesvil Fei JUMPAROUND EVERYBODY DANCE NOW Sanna Helenius HAU 25,67 5,49 -20,33 0 -20,33 PAVA
3 181 pampai Salsa WESTGROVE FAT LADY DANCING Emma Räihä HSKH 27,01 5,22 -18,99 0 -18,99 LUVA
4 186 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT 27,48 5,13 -18,52 0 -18,52 LUVA
5 171 cocspa Jade LAHJAKAS JADE JALALLA KOREAKSI Anna Pekkala I-HAH 28,38 4,97 -17,62 0 -17,62 OIVA
6 172 parson Hippu TALLITONTUN ROXANN Iida Kokko KAT 31,85 4,43 -14,15 0 -14,15 LUVA
7 187 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH 26,22 5,38 -19,78 5 5  
8 178 cocspa Salmari SPECK LINE ÄÄRILAHJAKAS Katja Virtanen KIRSUT 37,22 3,79 -8,78 5 5  
9 174 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH 40,25 3,50 -5,75 5 5  
10 164 lagrom Elli FENDANDOS GO-GO ANCELIGA Jukka Pöyry P-HAU 43,36 3,25 -2,64 10 10  
  175 espves Saga PERRO RIZADOS LETIZIA Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  183 parson Vili SCOTSTYLES FLOWRIDER Kirsi Koskinen PRT         HYL  
  184   Nessi NESSIE Kati Huhtala EKK         HYL  
  185 schape Myy POMPPALOIKAN GOOD GOLLY MISS TROLLY Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  167 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH         POIS  
  173 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         POIS  
  180 novnou Elma ADEVOUR MY KIND OF SECRET Henna Kuokkanen VAU         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 198 borcol Blacky JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH Anniina Anttila   32,61 4,32 -13,39 5 5  
2 192 auspai Sheya RED'N READY NUCLEAR MELTDOWN Anne Pullinen KOIVU 34,45 4,09 -11,55 10 10  
3 194 pyrpal Friia TOTTAKAI TOI ON TUULEN TOIVE Henriikka Hovi I-HAH 58,08 2,43 12,08 5 17,08  
4 199 slapko Hila TAIVAANNASTAN HELAVALKEA Eeva-Liisa Kuru KOIVU 52,03 2,71 6,03 15 21,03  
  190 borcol Macey MUSCIDA'S BERETTA Pasi Nordberg HAU         HYL  
  191 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU         HYL  
  193 auskel Cebi KONNUUKSIEN COSMOGRAPH DAYTONA ROLEX Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  200 shelam Max BUSTLING'S CAN'T STOP ACTING CHAOTIC Maria Kulmala ATT         HYL  
  195 snauts Dooris ONNENTONTUN RINSESSA DIANA Katariina Sinkkonen BAT         POIS  

E agilityrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 labnou Tove WATERFOWLER IZZIE Katariina Sinkkonen BAT 28,71 4,91 -17,29 0 -17,29 OIVA
2 223 labnou Nemo HULIVILIN SO WAITED Noora Hirvonen HEILU 27,64 5,10 -18,36 5 5  
3 204 borcol Disco MITHRANDIR DISCO HEAVEN Päivi Kokko NAS 30,59 4,61 -15,41 5 5  
4 211 borcol Sture BRISKNESS NOMEN EST OMEN Jaana Klemetti SBCAK 31,61 4,46 -14,39 5 5  
5 212 auspai Lara KARILUODON CASSIOPEIA Pekka Tamminen KANAV 34,22 4,12 -11,78 5 5  
6 210 auspai Charlie XEHVELIN AVADA KEDAVRA Maria Tcheng EKK 34,94 4,04 -11,06 5 5  
7 214 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN 37,41 3,77 -8,59 10 10  
8 206 auspai Nooa CAPRICOLE LET'S DANCE TWIST Sonja Sjögren AST 42,15 3,35 -3,85 10 10  
9 224 porves Luca MIMAKON AJI COLORADO Eevi Koskinen JAU 49,16 2,87 3,16 15 18,16  
10 244 borcol Asterix HOLD EM ASTERIX Jessika Markkanen HSKK 26,52 5,32 -19,48 20 20  
  203 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  213 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH         HYL  
  216 borcol Rage TOBEROI ENNISKILLEN Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  219 borcol Neo MINDPOWER ALL IN NEO Mira Koponen HSKH         HYL  
  220 auskel Spede KELMI ILMARINEN Mia Keisalo CITYB         HYL  
  222 lyhcol Viilo MIMOSAN POWER OF SNOWSTORM Anne Hämäläinen KOIVU         HYL  
  202 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         POIS  
  205 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         POIS  

F hyppyrata, pikkumini 1, kello 13:10, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 38,45 3,88 -12,55 0 -12,55  
  150 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  151 toyvil Mimi MAPLES BROWN MERCEDES Kirsi Hytinantti HAU         HYL  

F hyppyrata, mini 1, kello 13:10, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 borter Ipa HEATHBERRY'S HUNTING HIGH AND LOW Hanna Tuomi BAT 26,78 5,56 -22,22 5 5  
2 163 kiihar Doris TIRLITTAN SUNSTORM Sari Mattila HSKH 42,93 3,47 -6,07 5 5  
3 162 parson Käpy SCOTSTYLES TOUGH ENOUGH Marianne Pekkola KOTKA 32,27 4,62 -16,73 10 10  
4 160 jackru Lily TARA Sara Paasonen SJRT 40,66 3,66 -8,34 10 10  
5 161 lägpys Taica HESMOVALLS ALFHILDA DEN FINA Monica Äijälä JAU 62,41 2,39 13,41 15 28,41  
  154 shelam Vimma VILLANILLAN VALON VIMMA Janina Männikkö HSKH         HYL  
  156 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  157 tarupi Usva HEPULIN LILO Oona Salmela BAT         HYL  
  159 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  158 shelam Smaug MUSTA TULI SMAUG Sanna Ahola LÄGI         POIS  

F hyppyrata, medi 1, kello 13:10, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 175 espves Saga PERRO RIZADOS LETIZIA Anne-Mari Tenhovalo KKK 28,79 5,18 -20,21 0 -20,21 LUVA
2 181 pampai Salsa WESTGROVE FAT LADY DANCING Emma Räihä HSKH 28,83 5,17 -20,17 5 5  
3 172 parson Hippu TALLITONTUN ROXANN Iida Kokko KAT 31,86 4,68 -17,14 5 5  
4 188 shelam Nakke VICWAY FOLLOW MY LEAD Sari Mäkelä JAU 32,95 4,52 -16,05 5 5  
5 183 parson Vili SCOTSTYLES FLOWRIDER Kirsi Koskinen PRT 33,30 4,47 -15,70 5 5  
6 176 espves Bling TIGIDAS BLING BLING Lotta Lyyvuo I-HAH 36,73 4,06 -12,27 5 5  
7 165 shelam Mysli CELERITAS DRAGON LORE Petra Suurkari BAT 33,33 4,47 -15,67 10 10  
8 169 shelam Taiga JOYSTORY CATCH MY ZUPERSOUL Tuulikki Laalo I-HAH 36,47 4,09 -12,53 10 10  
  166 shelam Vue FUNTORUNS MIRACLE VUE Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  170 manter Esko ONNEN TULLEN HILPEÄ HIDALGO Miisa Petäjistö HSKH         HYL  
  174 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         HYL  
  177 espves Luna AQUAGRUAZ VIVA SOPRESA Marit Mustonen LÄGI         HYL  
  178 cocspa Salmari SPECK LINE ÄÄRILAHJAKAS Katja Virtanen KIRSUT         HYL  
  182 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH         HYL  
  184   Nessi NESSIE Kati Huhtala EKK         HYL  
  186 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT         HYL  
  167 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH         POIS  
  171 cocspa Jade LAHJAKAS JADE JALALLA KOREAKSI Anna Pekkala I-HAH         POIS  
  173 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         POIS  

F hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 14:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 197 borcol Sora TOBEROI LISBURN Laura Salojuuri I-HAH 26,66 5,59 -22,34 0 -22,34 LUVA
2 194 pyrpal Friia TOTTAKAI TOI ON TUULEN TOIVE Henriikka Hovi I-HAH 39,99 3,73 -9,01 0 -9,01 LUVA
3 199 slapko Hila TAIVAANNASTAN HELAVALKEA Eeva-Liisa Kuru KOIVU 42,18 3,53 -6,82 10 10  
  190 borcol Macey MUSCIDA'S BERETTA Pasi Nordberg HAU         HYL  
  191 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU         HYL  
  193 auskel Cebi KONNUUKSIEN COSMOGRAPH DAYTONA ROLEX Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  196 borcol Myra NOKKELA HASSUTTELIJA Heidi Marttila HEILU         HYL  
  198 borcol Blacky JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH Anniina Anttila           HYL  
  200 shelam Max BUSTLING'S CAN'T STOP ACTING CHAOTIC Maria Kulmala ATT         HYL  
  201 auspai Max SÄRKIVAARAN ONNEKSI ON Sani Paasonen BAT         HYL  

F hyppyrata, maksi 1, kello 14:00, tuomari Kai Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 borcol Sture BRISKNESS NOMEN EST OMEN Jaana Klemetti SBCAK 28,52 5,22 -20,48 0 -20,48  
2 217 labnou Tove WATERFOWLER IZZIE Katariina Sinkkonen BAT 25,29 5,89 -23,71 5 5  
3 206 auspai Nooa CAPRICOLE LET'S DANCE TWIST Sonja Sjögren AST 34,40 4,33 -14,60 5 5  
4 220 auskel Spede KELMI ILMARINEN Mia Keisalo CITYB 36,37 4,10 -12,63 5 5  
5 212 auspai Lara KARILUODON CASSIOPEIA Pekka Tamminen KANAV 37,45 3,98 -11,55 5 5  
6 216 borcol Rage TOBEROI ENNISKILLEN Nina Venäläinen KOTKA 33,98 4,38 -15,02 10 10  
  203 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  208 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Siiri Virtanen SCY         HYL  
  209 pitcol Peppiina MERRY MOONRAY'S SIGN OF THE BEAST Tiina Saranpää TUUKK         HYL  
  213 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH         HYL  
  218 borcol Yehu NOKKELA HAIHATTELIJA Jonna Pietiläinen HEILU         HYL  
  219 borcol Neo MINDPOWER ALL IN NEO Mira Koponen HSKH         HYL  
  221 borcol Marvel MITHRANDIR FLAMES Pihla Pääkkönen BAT         HYL  
  223 labnou Nemo HULIVILIN SO WAITED Noora Hirvonen HEILU         HYL  
  224 porves Luca MIMAKON AJI COLORADO Eevi Koskinen JAU         HYL  
  225 belpam Nova LAVIINI LADY MADONNA Jonna Peltonen I-HAH         HYL  
  226 borcol Sasu SOLAGROS GALOPANTE GONZALO Kaisa Mikkonen I-HAH         HYL  
  205 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         POIS  
  207 belpam Malla EVEN DARKER CURSE Susanne Nieminen SBPKY         POIS  
  215 borcol Masi TÖHÖTTIMEN BARNEY Anna Mahkonen TUUKK         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 15:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 lankar Winha COPPERCOAT'S KARAT HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 50,84 3,72 -4,16 0 -4,16 LUVA
2 229 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara HSKH 48,03 3,94 -6,97 5 5  
  227 chihup Maija CHINELLYN SWEET LOVE FROM HEAVEN Kati Koskinen JAU         POIS  
  230 chihup Siru CHINELLYN GOLDEN PIECE OF HEAVEN Kati Koskinen JAU         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 232 parson Iisa HURJA-HILDAN AVELLA Milja Silvasti AGRY 39,84 4,74 -15,16 0 -15,16 LUVA
  231 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH         HYL  
  234 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 15:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  235 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH         HYL  
  236 mittva Toto DARRENHOFF ONCE UPON A DREAM SHOW MAN Kristiina Strömmer KSSK         HYL  
  237 kesvil HUPS IHAN KIHARA AINA VAUHDISSA Janette Lindholm BAT         HYL  
  238 espves Irma CARAYDAN WYNAUT Kaisa Manninen KAG         HYL  
  240 shelam Ilo FROSTY NIGHT'S CHARMING ICE KNIGHT Leena Vanninen KSSK         HYL  
  241 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 247 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH 39,91 4,74 -13,09 0 -13,09 LUVA
2 246 auspai Cera FLAMING FERRERA'S YOU COMIN' OR WHAT Krista Vierisalo KOVA 52,01 3,63 -0,99 0 -0,99 OIVA
  189 auspai Wendy RÄJÄHDYSVAARAN POMMINVARMA Riina Korhonen VAU         HYL  
  245 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA         HYL  
  248 borcol Etta PEATDIGGER HAPPY Eva Bergman NAS         HYL  
  249 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL  
  250 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  251 borcol Yuju EUFORIE Z CERTOVY KAZATELNY Jonna Pietiläinen HEILU         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 16:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 260 borcol Spooky TOBEROI SPOOKY Heli Nuorivuori KAG 42,17 4,48 -10,83 5 5  
2 257 borcol Jässi JOHAN ON LIO MESSI JR Susanna Stark PORSK 35,08 5,39 -17,92 15 15  
  252 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  254 whippe Rudi MEI DAN RHYHORN Tilda Koskinen AGRY         HYL  
  255 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU         HYL  
  256 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  258 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  259 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  262 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK         HYL  
  263 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  264 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iku Blomqvist I-HAH         HYL  
  253 valpai Taika SUMUVUOREN TÄYNNÄ ELÄMÄÄ Riikka Hyttinen I-HAH         POIS  
  261 auspai Pekko RED'N READY CRIMINAL MASTERMIND Anna Vilpas I-HAH         POIS  

E agilityrata, pikkumini 2, kello 16:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 2, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 lankar Winha COPPERCOAT'S KARAT HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 46,18 3,72 -4,82 0 -4,82 OIVA
  229 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara HSKH         HYL  
  227 chihup Maija CHINELLYN SWEET LOVE FROM HEAVEN Kati Koskinen JAU         POIS  
  230 chihup Siru CHINELLYN GOLDEN PIECE OF HEAVEN Kati Koskinen JAU         POIS  

E agilityrata, mini 2, kello 16:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 231 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH 42,16 4,08 -8,84 0 -8,84 LUVA
2 234 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH 42,69 4,03 -8,31 10 10  
  232 parson Iisa HURJA-HILDAN AVELLA Milja Silvasti AGRY         HYL  
  233 borter Iitu OTUS SINTTI Susanna Anttila BAT         HYL  

E agilityrata, medi 2, kello 16:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 239 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 43,16 3,99 -5,84 0 -5,84 OIVA
2 238 espves Irma CARAYDAN WYNAUT Kaisa Manninen KAG 35,60 4,83 -13,40 5 5  
3 236 mittva Toto DARRENHOFF ONCE UPON A DREAM SHOW MAN Kristiina Strömmer KSSK 48,24 3,57 -0,76 10 10  
  235 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH         HYL  
  237 kesvil HUPS IHAN KIHARA AINA VAUHDISSA Janette Lindholm BAT         HYL  
  240 shelam Ilo FROSTY NIGHT'S CHARMING ICE KNIGHT Leena Vanninen KSSK         HYL  
  241 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  

E agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 250 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 35,14 4,89 -13,86 5 5  
2 251 borcol Yuju EUFORIE Z CERTOVY KAZATELNY Jonna Pietiläinen HEILU 36,47 4,72 -12,53 5 5  
3 248 borcol Etta PEATDIGGER HAPPY Eva Bergman NAS 38,38 4,48 -10,62 5 5  
4 246 auspai Cera FLAMING FERRERA'S YOU COMIN' OR WHAT Krista Vierisalo KOVA 43,65 3,94 -5,35 5 5  
5 249 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY 55,21 3,12 6,21 5 11,21  
6 245 borcol Vin JILLAROO'S LET'S DANCE Riikka-Emilia Karplund KOVA 40,00 4,30 -9,00 15 15  
  189 auspai Wendy RÄJÄHDYSVAARAN POMMINVARMA Riina Korhonen VAU         HYL  
  247 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH         HYL  

E agilityrata, maksi 2, kello 17:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 254 whippe Rudi MEI DAN RHYHORN Tilda Koskinen AGRY 38,36 4,48 -10,64 0 -10,64 LUVA
2 260 borcol Spooky TOBEROI SPOOKY Heli Nuorivuori KAG 39,32 4,37 -9,68 5 5  
3 255 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU 30,83 5,58 -18,17 15 15  
4 258 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK 37,87 4,54 -11,13 15 15  
5 264 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iku Blomqvist I-HAH 39,86 4,32 -9,14 15 15  
6 262 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 31,05 5,54 -17,95 20 20  
  252 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  256 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  257 borcol Jässi JOHAN ON LIO MESSI JR Susanna Stark PORSK         HYL  
  259 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  263 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  253 valpai Taika SUMUVUOREN TÄYNNÄ ELÄMÄÄ Riikka Hyttinen I-HAH         POIS  
  261 auspai Pekko RED'N READY CRIMINAL MASTERMIND Anna Vilpas I-HAH         POIS  

F hyppyrata, pikkumini 2, kello 18:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 1, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara HSKH 33,25 4,45 -8,75 0 -8,75 OIVA
  227 chihup Maija CHINELLYN SWEET LOVE FROM HEAVEN Kati Koskinen JAU         POIS  
  230 chihup Siru CHINELLYN GOLDEN PIECE OF HEAVEN Kati Koskinen JAU         POIS  

F hyppyrata, mini 2, kello 18:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 232 parson Iisa HURJA-HILDAN AVELLA Milja Silvasti AGRY 27,73 5,34 -14,27 10 10  
  233 borter Iitu OTUS SINTTI Susanna Anttila BAT         HYL  
  234 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  

F hyppyrata, medi 2, kello 18:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 242 shelam Doris VICWAY ORANGE FLAME Sari Mäkelä JAU 27,78 5,33 -13,22 0 -13,22 LUVA
2 241 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH 27,58 5,37 -13,42 5 5  
3 238 espves Irma CARAYDAN WYNAUT Kaisa Manninen KAG 27,78 5,33 -13,22 5 5  
4 236 mittva Toto DARRENHOFF ONCE UPON A DREAM SHOW MAN Kristiina Strömmer KSSK 32,18 4,60 -8,82 5 5  
5 239 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 34,38 4,30 -6,62 5 5  
6 171 cocspa Jade LAHJAKAS JADE JALALLA KOREAKSI Anna Pekkala I-HAH 38,88 3,81 -2,12 15 15  
  235 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH         HYL  
  237 kesvil HUPS IHAN KIHARA AINA VAUHDISSA Janette Lindholm BAT         HYL  

F hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 18:35, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 250 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 28,14 5,26 -12,86 0 -12,86 LUVA
2 247 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH 39,23 3,77 -1,77 10 10  
  243 slapko Väiski MIERKA HIIDEN PISKI Henna Hörkkö KOIVU         HYL  
  246 auspai Cera FLAMING FERRERA'S YOU COMIN' OR WHAT Krista Vierisalo KOVA         HYL  
  248 borcol Etta PEATDIGGER HAPPY Eva Bergman NAS         HYL  

F hyppyrata, maksi 2, kello 18:35, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 254 whippe Rudi MEI DAN RHYHORN Tilda Koskinen AGRY 28,88 5,12 -12,12 0 -12,12 OIVA
2 256 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT 24,34 6,08 -16,66 5 5  
  255 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU         HYL  
  257 borcol Jässi JOHAN ON LIO MESSI JR Susanna Stark PORSK         HYL  
  258 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  260 borcol Spooky TOBEROI SPOOKY Heli Nuorivuori KAG         HYL  
  262 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK         HYL