Kilpailu 23.4.2022, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 norfte Temppu HOOLIGAN HAT TRICK Sari Juuti HSKH         HYL  
  2 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi AGRY         HYL  
  3 wecope Eevi ANNLINE'S IM DRESSED IN PRETTY SKIRT Helmi Uotinen SWCS ry         HYL  
  4 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH         HYL  
  5 käävil Dinya RED SOIL'S DREAM ON Pinja Karuveha KLUBI         HYL  

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH 31,24 4,61 -13,76 0 -13,76 OIVA
2 8 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 43,79 3,29 -1,21 0 -1,21 PAVA
3 11 borter Lala LUMUMBA FLERET MORAVIA Merja Raunio BAT 48,84 2,95 3,84 0 3,84  
4 7 shelam Mimmi LINNAISTEN LOVE IS HERE TO STAY Sini Taivassalo BAT 34,65 4,16 -10,35 5 5  
  9 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Peltoniemi I-HAH         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 shelam Unto KUUNHOHTEEN UKKOSPILVI Riikka Alanko JAU 28,00 5,14 -17,00 0 -17,00 LUVA
2 27 shelam Nero NEKAROS BARESI Jenny Laurent AST 30,58 4,71 -14,42 5 5  
3 31 espves Nami CONCURRIDO SUMMER Sanna Niinikoski JAU 41,85 3,44 -3,15 5 5  
  16   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH         HYL  
  18 shelam Late PILVIMARJAN KLAEBO Johanna Kuri LÄGI         HYL  
  30 shelam Ego BUSTLING'S ALTER EGO Hanna Ahtonen HAU         HYL  
  26   Million AMILOVE'S MILLION VON SCHNEELAND Johanna Mankinen I-HAH         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 auspai Tinka WIRNEEN PIRTEÄ PÄIVÄNSÄDE Riina Keski-Saari HSKH 30,04 4,79 -14,96 5 5  
2 40 novnou Manu HEDERA'S HAPPY JOE Outi Kokko VAU 40,37 3,57 -4,63 5 5  
3 38 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 34,19 4,21 -10,81 10 10  
4 36 kesvil Trombi ALLEY-OOP'S FINITE NUMBER Riikka Helle I-HAH 37,64 3,83 -7,36 15 15  
5 43 pon Iisa DUMBOSS ELISABETTI Vuokko Koskinen KAT 65,60 2,20 20,60 5 25,60  
  34 borcol Loimu DWYLCH CROSSFIRE Claudia Ottka PORSK         HYL  
  39 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT         HYL  
  42 borcol Macey MUSCIDA'S BERETTA Pasi Nordberg LÄGI         HYL  
  44 porves Alma TAJMADORAN FIRESOUL Tiina Piironen TUUKK         HYL  
  56 auskel Kylie KELMI LIEKKIÖ Unnu Vaara HSKH         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 auspai Aava JULSAMOROUS OVER THE MOON AND BACK Minka Nuutinen KIRSUT 35,22 4,09 -9,78 0 -9,78 LUVA
2 59 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH 28,60 5,03 -16,40 5 5  
3 66 barbet Solo LAULAVA SOLO Alexandra Aladin HAU 51,53 2,79 6,53 0 6,53  
4 62 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI 27,20 5,29 -17,80 15 15  
5 49 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 37,49 3,84 -7,51 20 20  
  53 belpag Rhea FINN NOIR ROXY Ria Muurinen E-HKK         HYL  
  63 borcol Masi TÖHÖTTIMEN BARNEY Anna Mahkonen TUUKK         HYL  
  64 auspai Coda REDWOODHILL PLEASE PLEASE ME Katarina Lehtinen KIRSUT         HYL  

B hyppyrata, pikkumini 1, kello 11:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 käävil Dinya RED SOIL'S DREAM ON Pinja Karuveha KLUBI 30,08 5,15 -13,92 0 -13,92 LUVA
2 2 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi AGRY 32,16 4,82 -11,84 0 -11,84 LUVA
3 1 norfte Temppu HOOLIGAN HAT TRICK Sari Juuti HSKH 37,85 4,10 -6,15 0 -6,15 LUVA
4 4 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 42,07 3,68 -1,93 10 10  
  3 wecope Eevi ANNLINE'S IM DRESSED IN PRETTY SKIRT Helmi Uotinen SWCS ry         HYL  

B hyppyrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 shelam Vili TUHKIMON VILIVEI Laura Paloviita BAT 37,85 4,10 -6,15 5 5  
2 7 shelam Mimmi LINNAISTEN LOVE IS HERE TO STAY Sini Taivassalo BAT 41,47 3,74 -2,53 5 5  
3 11 borter Lala LUMUMBA FLERET MORAVIA Merja Raunio BAT 49,83 3,11 5,83 0 5,83  
  9 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Peltoniemi I-HAH         HYL  
  10 kääsnp Moona SUPER PLAY'S KEY OF THE VICTORY Emilia Hammar I-HAH         HYL  
  15 borter Bossa SITE HUT'S BOSSANOVA Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  8 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH         POIS  

B hyppyrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 shelam Nero NEKAROS BARESI Jenny Laurent AST 28,65 5,41 -15,35 0 -15,35 LUVA
2 30 shelam Ego BUSTLING'S ALTER EGO Hanna Ahtonen HAU 29,78 5,20 -14,22 0 -14,22 LUVA
3 31 espves Nami CONCURRIDO SUMMER Sanna Niinikoski JAU 30,43 5,09 -13,57 0 -13,57 LUVA
4 25 koohon Jocke BULLBENZ KOOI JOUKE NORA Camilla Frejborg PORSK 31,18 4,97 -12,82 0 -12,82 PAVA
5 21 shelam Nakke VICWAY FOLLOW MY LEAD Sari Mäkelä JAU 33,42 4,64 -10,58 0 -10,58 LUVA
6 22 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH 34,21 4,53 -9,79 0 -9,79 LUVA
7 28   Thelma ANANA'S MOSTLY I WILL TAKE YOU HOME Minna Kolstela HSKH 34,82 4,45 -9,18 0 -9,18 LUVA
8 32 koohon Cava PEETU'S ADELE Petra Mustonen HSKH 38,06 4,07 -5,94 0 -5,94 LUVA
9 16   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH 39,07 3,97 -4,93 0 -4,93 LUVA
10 33 tarupi Åke MAISON COCO GALOPIN Ina Ammunét HSKH 44,26 3,50 0,26 5 5,26  
11 17 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH 41,59 3,73 -2,41 10 10  
  18 shelam Late PILVIMARJAN KLAEBO Johanna Kuri LÄGI 80,03 1,94 36,03 15 HYL  
  20 shelam Unto KUUNHOHTEEN UKKOSPILVI Riikka Alanko JAU         HYL  
  23 mittem Pancho CARURAN HANKY PANKY Enni Simula HAU         HYL  
  24 espves Luna AQUAGRUAZ VIVA SOPRESA Marit Mustonen LÄGI         HYL  
  29 shelam Koda KUUNHOHTEEN TAIFUUNI Senja Ahokas I-HAH         HYL  
  19 espves Nala RAN-PLAN ROCKQUEEN Maija Isola ATD         POIS  
  26   Million AMILOVE'S MILLION VON SCHNEELAND Johanna Mankinen I-HAH         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 12:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37   Bolid ANANA'S MOSTLY I DON'T CARE Reetta Matikainen BAT 29,13 5,32 -14,87 0 -14,87 LUVA
2 48 borcol Aura PEATDIGGER WIND Niina-Liina Linna NAS 30,18 5,14 -13,82 0 -13,82 LUVA
3 41 auspai Tinka WIRNEEN PIRTEÄ PÄIVÄNSÄDE Riina Keski-Saari HSKH 30,44 5,09 -13,56 0 -13,56 LUVA
4 56 auskel Kylie KELMI LIEKKIÖ Unnu Vaara HSKH 30,71 5,05 -13,29 0 -13,29 LUVA
5 36 kesvil Trombi ALLEY-OOP'S FINITE NUMBER Riikka Helle I-HAH 31,59 4,91 -12,41 0 -12,41 LUVA
6 46 espves Andy AQUAGRUAZ ALL IN ONE Heidi Kurki JAU 32,85 4,72 -11,15 0 -11,15 LUVA
7 38 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 33,07 4,69 -10,93 0 -10,93 OIVA
8 44 porves Alma TAJMADORAN FIRESOUL Tiina Piironen TUUKK 42,53 3,64 -1,47 0 -1,47 LUVA
9 34 borcol Loimu DWYLCH CROSSFIRE Claudia Ottka PORSK 26,75 5,79 -17,25 5 5  
10 35 borcol Fyr RIVERFLOWERS FYR Niina-Liina Linna NAS 29,71 5,22 -14,29 5 5  
11 47 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK 35,45 4,37 -8,55 5 5  
12 40 novnou Manu HEDERA'S HAPPY JOE Outi Kokko VAU 37,59 4,12 -6,41 5 5  
13 39 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT 62,11 2,50 18,11 10 28,11  
14 43 pon Iisa DUMBOSS ELISABETTI Vuokko Koskinen KAT 64,13 2,42 20,13 10 30,13  
  42 borcol Macey MUSCIDA'S BERETTA Pasi Nordberg LÄGI         HYL  
  45 espves Viiru MARAVILLOSO BAYA Sonja Karsisto KIRSUT         HYL  
  65 auspai Dana ADJOO'S THERE'S MAGIC EVERYWHERE Claudia Hartikainen           HYL  

B hyppyrata, maksi 1, kello 12:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 31,53 4,92 -12,47 0 -12,47 LUVA
2 57 auspai Aava JULSAMOROUS OVER THE MOON AND BACK Minka Nuutinen KIRSUT 33,93 4,57 -10,07 0 -10,07 LUVA
3 50 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH 36,17 4,29 -7,83 0 -7,83 LUVA
4 66 barbet Solo LAULAVA SOLO Alexandra Aladin HAU 45,46 3,41 1,46 0 1,46  
5 58 dalmat Doris MOPPEKERHON AINUTKERTAINEN Aino Huhtilainen I-HAH 40,17 3,86 -3,83 5 5  
6 64 auspai Coda REDWOODHILL PLEASE PLEASE ME Katarina Lehtinen KIRSUT 43,22 3,59 -0,78 5 5  
  52 labnou Tove WATERFOWLER IZZIE Katariina Sinkkonen BAT         HYL  
  53 belpag Rhea FINN NOIR ROXY Ria Muurinen E-HKK         HYL  
  59 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  60 belpam Nova LAVIINI LADY MADONNA Jonna Peltonen I-HAH         HYL  
  61 dalmat Sunny CHATTERLY'S TAKE ME TO THE SUNSHINE Seija Tiainen HSKH         HYL  
  51 lyhcol Ebba TENDER WIND'S BUBBLES OF JOY Petronella Jansson PORSK         POIS  
  63 borcol Masi TÖHÖTTIMEN BARNEY Anna Mahkonen TUUKK         POIS  

C agilityrata, pikkumini 1, kello 13:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi AGRY 35,81 4,02 -9,19 0 -9,19 LUVA
2 5 käävil Dinya RED SOIL'S DREAM ON Pinja Karuveha KLUBI 31,66 4,55 -13,34 5 5  
3 4 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 53,03 2,72 8,03 10 18,03  
4 1 norfte Temppu HOOLIGAN HAT TRICK Sari Juuti HSKH 65,32 2,20 20,32 20 40,32  

C agilityrata, mini 1, kello 13:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Safi TAIKAPENNIN SAFI Tuula Kunnas KirKe 28,78 5,00 -16,22 0 -16,22 OIVA
2 7 shelam Mimmi LINNAISTEN LOVE IS HERE TO STAY Sini Taivassalo BAT 35,16 4,10 -9,84 5 5  
3 11 borter Lala LUMUMBA FLERET MORAVIA Merja Raunio BAT 54,72 2,63 9,72 10 19,72  
4 13 mittem Ferro BONZER'S LÄNNEN-LOKARI Mari Heikkinen AGRY 56,29 2,56 11,29 10 21,29  
  9 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Peltoniemi I-HAH         HYL  
  6 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH         POIS  

C agilityrata, medi 1, kello 13:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 espves Nami CONCURRIDO SUMMER Sanna Niinikoski JAU 29,11 4,95 -15,89 0 -15,89 LUVA
2 22 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH 38,70 3,72 -6,30 10 10  
3 16   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH 48,29 2,98 3,29 10 13,29  
  17 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         HYL  
  30 shelam Ego BUSTLING'S ALTER EGO Hanna Ahtonen HAU         HYL  
  25 koohon Jocke BULLBENZ KOOI JOUKE NORA Camilla Frejborg PORSK         POIS  
  26   Million AMILOVE'S MILLION VON SCHNEELAND Johanna Mankinen I-HAH         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 1, kello 14:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 auskel Kylie KELMI LIEKKIÖ Unnu Vaara HSKH 30,68 4,69 -14,32 0 -14,32 LUVA
2 41 auspai Tinka WIRNEEN PIRTEÄ PÄIVÄNSÄDE Riina Keski-Saari HSKH 32,37 4,45 -12,63 0 -12,63 OIVA
3 45 espves Viiru MARAVILLOSO BAYA Sonja Karsisto KIRSUT 49,43 2,91 4,43 0 4,43  
4 36 kesvil Trombi ALLEY-OOP'S FINITE NUMBER Riikka Helle I-HAH 30,50 4,72 -14,50 5 5  
5 35 borcol Fyr RIVERFLOWERS FYR Niina-Liina Linna NAS 36,81 3,91 -8,19 5 5  
  34 borcol Loimu DWYLCH CROSSFIRE Claudia Ottka PORSK         HYL  
  42 borcol Macey MUSCIDA'S BERETTA Pasi Nordberg LÄGI         HYL  
  43 pon Iisa DUMBOSS ELISABETTI Vuokko Koskinen KAT         HYL  
  47 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK         HYL  
  40 novnou Manu HEDERA'S HAPPY JOE Outi Kokko VAU         POIS  

C agilityrata, maksi 1, kello 14:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 auspai Riemu WIRNEEN LIIANKIN LIEKEHTIVÄ Tuuli Mertanen ATD 30,26 4,76 -14,74 0 -14,74 OIVA
2 50 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH 41,13 3,50 -3,87 0 -3,87 OIVA
3 64 auspai Coda REDWOODHILL PLEASE PLEASE ME Katarina Lehtinen KIRSUT 43,00 3,35 -2,00 5 5  
4 62 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI 26,54 5,43 -18,46 15 15  
5 54 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Siiri Virtanen SCY 62,10 2,32 17,10 0 17,10  
6 49 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 33,99 4,24 -11,01 20 20  
  53 belpag Rhea FINN NOIR ROXY Ria Muurinen E-HKK         HYL  
  57 auspai Aava JULSAMOROUS OVER THE MOON AND BACK Minka Nuutinen KIRSUT         HYL  
  59 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH         HYL  

C agilityrata, pikkumini 2, kello 15:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 chihup Siru CHINELLYN GOLDEN PIECE OF HEAVEN Kati Koskinen JAU 33,80 4,32 -14,20 0 -14,20 OIVA
2 71 chihup Veikko CHINELLYN HEAVENLY HANDYMAN Kati Koskinen JAU 35,50 4,11 -12,50 0 -12,50  
  68 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen KSSK         HYL  
  69 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  70 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

C agilityrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 29,78 4,90 -18,22 0 -18,22 LUVA
  73 shelam Ivy SUZI-DOG'S ZIN ZIN TO THE WIN Olivia Byysing HSKH         HYL  
  76 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  72 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         POIS  

C agilityrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH 35,31 4,13 -12,69 0 -12,69 LUVA
2 85 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI 32,11 4,55 -15,89 5 5  
  79 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  80 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  81 mudi Unå FURFANG Taru Parviainen JANKK         HYL  
  84 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  88 pampai Salsa WESTGROVE FAT LADY DANCING Emma Räihä HSKH         HYL  
  89 novnou Elma ADEVOUR MY KIND OF SECRET Henna Kuokkanen VAU         HYL  
  91 espves Leya MARIKHARON PRINCESA LEYA Reetta Ahola HAU         HYL  
  93 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  94 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  82 shelam Max WINDYDREAMS KIND OF MAGIC Tiina Söderström PORSK         POIS  
  83 koohon Jack JACK Petra Mustonen HSKH         POIS  
  90 kesvil Näpsä OLYMBINAR'S X Iina Yläpihlajajärvi HAU         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 borcol Etta PEATDIGGER HAPPY Eva Bergman NAS 26,61 5,49 -21,39 0 -21,39 OIVA
2 107 borcol Kaja AKATEMIAN KAJA Anna Orenius KLUBI 27,21 5,37 -20,79 0 -20,79 OIVA
3 100 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 28,68 5,09 -19,32 0 -19,32 LUVA
4 102 borcol Lili LIL Janne Karstunen BAT 29,38 4,97 -18,62 5 5  
5 95 snauts Dooris ONNENTONTUN RINSESSA DIANA Katariina Sinkkonen BAT 50,68 2,88 2,68 15 17,68  
  38 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH         HYL  
  96 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HAU         HYL  
  97 borcol Yuju EUFORIE Z CERTOVY KAZATELNY Jonna Pietiläinen HEILU         HYL  
  98 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU         HYL  
  99 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi HSKH         HYL  
  101 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         HYL  
  103 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL  
  104 borcol Saimi BRISKNESS SE ON SIINÄ Tiina Fager AGRY         HYL  
  105 borcol Toki PROMILLEN MALIBU Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  106 borcol Bree Diolch Rhian Jenni Karstunen VAU         HYL  

C agilityrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 borcol Lina TENDING LIONESS Anna Silvan BAT 26,23 5,57 -21,77 0 -21,77 OIVA
2 109 borcol Flick FLICK Jenni Karstunen VAU 27,03 5,40 -20,97 10 10  
  111 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL  
  112 holpal Santra CASSIOBEIJEN POLARIS Päivi Kinnunen KAT         HYL  
  114 lyhcol Iisi KOIRUUKSIEN SUPERNOVA Siiri Rantala HSKH         HYL  
  116 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         HYL  
  117 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  118 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Veera Innanen HSKH         HYL  
  120 sakpai Kisu Kisu Sanna Söderholm ASKOL         HYL  
  121 borcol Disco MITHRANDIR DISCO HEAVEN Päivi Kokko NAS         HYL  
  122 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iku Blomqvist I-HAH         HYL  
  123 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  119 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 2, kello 16:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY 32,08 3,83 -8,92 0 -8,92 LUVA
2 71 chihup Veikko CHINELLYN HEAVENLY HANDYMAN Kati Koskinen JAU 41,42 2,97 0,42 10 10,42  
  67 chihup Siru CHINELLYN GOLDEN PIECE OF HEAVEN Kati Koskinen JAU         POIS  

B hyppyrata, mini 2, kello 16:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 jackru Fanny CHILI TALE'S ACE EVERAFTER Monna Peräjoki TUUKK 27,29 4,51 -13,71 0 -13,71 LUVA
2 78 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 27,57 4,46 -13,43 0 -13,43  
3 75 shelam Lilli TAIKAPENNIN MELILLA Elina Skogberg LÄGI 29,76 4,13 -11,24 0 -11,24  
  73 shelam Ivy SUZI-DOG'S ZIN ZIN TO THE WIN Olivia Byysing HSKH         HYL  
  76 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  72 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 2, kello 16:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 12, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH 19,37 6,35 -21,63 0 -21,63 LUVA
2 88 pampai Salsa WESTGROVE FAT LADY DANCING Emma Räihä HSKH 21,72 5,66 -19,28 0 -19,28 LUVA
3 92 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH 33,49 3,67 -7,51 5 5  
4 89 novnou Elma ADEVOUR MY KIND OF SECRET Henna Kuokkanen VAU 40,29 3,05 -0,71 15 15  
  79 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  81 mudi Unå FURFANG Taru Parviainen JANKK         HYL  
  84 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  86 shelam Doris VICWAY ORANGE FLAME Sari Mäkelä JAU         HYL  
  87 schape Myy POMPPALOIKAN GOOD GOLLY MISS TROLLY Kirsi Pässilä HyKU Ry         HYL  
  91 espves Leya MARIKHARON PRINCESA LEYA Reetta Ahola HAU         HYL  
  93 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  94 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  83 koohon Jack JACK Petra Mustonen HSKH         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 17:25, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 borcol Yuju EUFORIE Z CERTOVY KAZATELNY Jonna Pietiläinen HEILU 23,22 5,30 -17,78 0 -17,78 LUVA
2 95 snauts Dooris ONNENTONTUN RINSESSA DIANA Katariina Sinkkonen BAT 31,71 3,88 -9,29 5 5  
3 104 borcol Saimi BRISKNESS SE ON SIINÄ Tiina Fager AGRY 27,17 4,53 -13,83 10 10  
4 98 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU 27,72 4,44 -13,28 10 10  
4 100 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 27,72 4,44 -13,28 10 10  
  99 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi HSKH         HYL  
  101 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         HYL  
  102 borcol Lili LIL Janne Karstunen BAT         HYL  
  103 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL  
  106 borcol Bree Diolch Rhian Jenni Karstunen VAU         HYL  
  108 borcol Etta PEATDIGGER HAPPY Eva Bergman NAS         POIS  

B hyppyrata, maksi 2, kello 17:25, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 11, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 sakpai Kisu Kisu Sanna Söderholm ASKOL 28,82 4,27 -12,18 0 -12,18 LUVA
  109 borcol Flick FLICK Jenni Karstunen VAU         HYL  
  110 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI         HYL  
  111 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL  
  112 holpal Santra CASSIOBEIJEN POLARIS Päivi Kinnunen KAT         HYL  
  114 lyhcol Iisi KOIRUUKSIEN SUPERNOVA Siiri Rantala HSKH         HYL  
  116 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         HYL  
  118 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Veera Innanen HSKH         HYL  
  121 borcol Disco MITHRANDIR DISCO HEAVEN Päivi Kokko NAS         HYL  
  122 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iku Blomqvist I-HAH         HYL  
  123 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  113 borcol Lina TENDING LIONESS Anna Silvan BAT         POIS  
  115 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         POIS  

A agilityrata, pikkumini 2, kello 18:25, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 chihup Veikko CHINELLYN HEAVENLY HANDYMAN Kati Koskinen JAU 33,34 3,72 -7,66 0 -7,66 LUVA
2 68 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen KSSK 37,73 3,29 -3,27 0 -3,27  
3 69 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY 37,77 3,28 -3,23 5 5  
  70 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  
  67 chihup Siru CHINELLYN GOLDEN PIECE OF HEAVEN Kati Koskinen JAU         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 18:25, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 jackru Fanny CHILI TALE'S ACE EVERAFTER Monna Peräjoki TUUKK 26,75 4,64 -14,25 0 -14,25 OIVA
2 76 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH 27,47 4,51 -13,53 0 -13,53  
3 73 shelam Ivy SUZI-DOG'S ZIN ZIN TO THE WIN Olivia Byysing HSKH 38,29 3,24 -2,71 0 -2,71  
4 78 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH 27,66 4,48 -13,34 5 5  
5 75 shelam Lilli TAIKAPENNIN MELILLA Elina Skogberg LÄGI 34,31 3,61 -6,69 10 10  
  72 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         POIS  
  77 shelam Sisu FIRABELLEN MONTGOMERY Tuula Kunnas KirKe         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 18:25, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 12, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 novnou Elma ADEVOUR MY KIND OF SECRET Henna Kuokkanen VAU 22,79 5,44 -18,21 0 -18,21 LUVA
2 85 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI 28,60 4,34 -12,40 0 -12,40 OIVA
3 84 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT 25,24 4,91 -15,76 5 5  
4 88 pampai Salsa WESTGROVE FAT LADY DANCING Emma Räihä HSKH 32,14 3,86 -8,86 5 5  
5 91 espves Leya MARIKHARON PRINCESA LEYA Reetta Ahola HAU 34,76 3,57 -6,24 10 10  
  79 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  80 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  81 mudi Unå FURFANG Taru Parviainen JANKK         HYL  
  87 schape Myy POMPPALOIKAN GOOD GOLLY MISS TROLLY Kirsi Pässilä HyKU Ry         HYL  
  92 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH         HYL  
  93 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  94 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  82 shelam Max WINDYDREAMS KIND OF MAGIC Tiina Söderström PORSK         POIS  
  83 koohon Jack JACK Petra Mustonen HSKH         POIS  
  90 kesvil Näpsä OLYMBINAR'S X Iina Yläpihlajajärvi HAU         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 19:05, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 borcol Toki PROMILLEN MALIBU Tuulia Liuhto LAW 22,97 5,40 -18,03 0 -18,03 LUVA
2 102 borcol Lili LIL Janne Karstunen BAT 23,13 5,36 -17,87 0 -17,87 LUVA
3 98 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU 24,32 5,10 -16,68 0 -16,68  
4 104 borcol Saimi BRISKNESS SE ON SIINÄ Tiina Fager AGRY 24,62 5,04 -16,38 0 -16,38  
5 97 borcol Yuju EUFORIE Z CERTOVY KAZATELNY Jonna Pietiläinen HEILU 24,99 4,96 -16,01 0 -16,01  
6 106 borcol Bree Diolch Rhian Jenni Karstunen VAU 22,98 5,40 -18,02 5 5  
  96 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HAU         HYL  
  99 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi HSKH         HYL  
  100 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  101 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         HYL  
  108 borcol Etta PEATDIGGER HAPPY Eva Bergman NAS         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 19:05, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 11, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 borcol Flick FLICK Jenni Karstunen VAU 24,25 5,11 -16,75 0 -16,75 LUVA
2 112 holpal Santra CASSIOBEIJEN POLARIS Päivi Kinnunen KAT 33,50 3,70 -7,50 0 -7,50 LUVA
3 118 belpam Vila XILLY'S OOPS I DID IT AGAIN Veera Innanen HSKH 28,58 4,34 -12,42 10 10  
4 114 lyhcol Iisi KOIRUUKSIEN SUPERNOVA Siiri Rantala HSKH 33,46 3,71 -7,54 10 10  
  110 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI         HYL  
  111 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL  
  116 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         HYL  
  117 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  121 borcol Disco MITHRANDIR DISCO HEAVEN Päivi Kokko NAS         HYL  
  122 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iku Blomqvist I-HAH         HYL  
  123 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  113 borcol Lina TENDING LIONESS Anna Silvan BAT         POIS  
  115 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         POIS  
  119 belpam Haiku Way Out West Octopussy Maria Järvinen RimA         POIS  
  120 sakpai Kisu Kisu Sanna Söderholm ASKOL         POIS