Kilpailu 22.5.2022, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 155 lankar Fantti PINPOINT RANGER Anna Ekman ATD 38,86 4,30 -13,14 0 -13,14 LUVA
2 154 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 50,17 3,33 -1,83 15 15  
  156 caiter Tilda QUICKBUG ZIISUS MIKÄ ZUTTURA Siri Räty TUUKK         HYL  
  157 papill Robin LAGOON POSEIDON Mesi Loimas ACE         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 164 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV 38,30 4,36 -13,70 10 10  
2 167 borter Papu FUNKY FELLOW'S JELLY BEAN Hanne Malkki BAT 47,92 3,48 -4,08 10 10  
  161 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Peltoniemi I-HAH         HYL  
  163 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen I-HAH         HYL  
  166 parson Sylvi SCOTSTYLES SPEED OF LIGHT Maria Ojala HyKU Ry         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 kromfo Ansa POMPPUPARRAN TILKKUTÄKKI Elina Tefke JANKK 33,87 4,93 -18,13 0 -18,13 LUVA
2 176 parson Hippu TALLITONTUN ROXANN Iida Kokko KAT 35,60 4,69 -16,40 0 -16,40 OIVA
3 169 borter Papu HEATHBERRY'S WISHING AND HOPING Annika Kiukas BAT 44,79 3,73 -7,21 0 -7,21 LUVA
4 171 shelam Nero NEKAROS BARESI Jenny Laurent AST 33,61 4,97 -18,39 5 5  
5 179 pyrpal Piko TOTTAKAI IHAN OON OIKEE SUSSU Noora Pylkkänen HSKH 37,52 4,45 -14,48 10 10  
6 175   Nessi NESSIE Kati Huhtala EKK 39,76 4,20 -12,24 10 10  
7 173 kääsnv Lida DARYA'S MAIDEN MERIDA Tarja Ivakko PORSK 69,08 2,42 17,08 10 27,08  
  170 stbter Irmeli TEHOTASSUN IRMELI Anne Martikainen KAT         HYL  
  172 tarupi Jasper PIHAPOLUN JASPER Satu Haapsaari-Caldwell JAU         HYL  
  174 shelam Unto KUUNHOHTEEN UKKOSPILVI Riikka Alanko JAU         HYL  
  182 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH         HYL  
  184   Million AMILOVE'S MILLION VON SCHNEELAND Johanna Mankinen I-HAH         HYL  
  178 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 189 borcol Kit JOHAN ON KÄRKIETENIJÄ Tiiu Toijala NAS 29,80 5,60 -22,20 0 -22,20 OIVA
2 185 whippe Hästä WHIPLANDIAN PEPPER POTTS Suvi Halonen W-H 36,30 4,60 -15,70 0 -15,70 OIVA
3 199 borcol Bixi HERE I GO AGAIN Mika Kangas ACTIV 35,76 4,67 -16,24 5 5  
4 196 borcol Hymy SMILE Josefina Sipilä HAU 38,44 4,34 -13,56 15 15  
5 194 borcol Wicca BRUXA REESHEJA Jenni Hakkarainen MAH 29,15 5,73 -22,85 20 20  
  186 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD         HYL  
  187 pon Iisa DUMBOSS ELISABETTI Vuokko Koskinen KAT         HYL  
  188 pinser Hulk SAWONMUAN INTOMIELI ILMIÖ-ILMARI Jenni Sarviharju JANKK         HYL  
  192 borcol Loimu DWYLCH CROSSFIRE Claudia Ottka PORSK         HYL  
  193 borcol Bibi Be Different and Be Bright Margit Luts           POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 borcol Jim Flying Warriors Universe Illumination Jana Trepp   28,47 5,87 -23,53 0 -23,53  
2 214 auskel Fallon ZEPHYR FALLON Mari Kaplas ACTIV 31,86 5,24 -20,14 0 -20,14 LUVA
3 203 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH 30,35 5,50 -21,65 5 5  
4 202 belpam Etna AMBER FROM METBOX TEAM Anna Keskinen HAU 34,49 4,84 -17,51 15 15  
5 209 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 34,94 4,78 -17,06 15 15  
6 211 doberm Anni EFKERIA'S JULIA ROBERTS Satu Santamäki PORSK 44,73 3,73 -7,27 15 15  
7 216 borcol Late MAPLE YARD XEMX Anniina Jähi HAMIN 37,65 4,44 -14,35 25 25  
  201 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  208 borcol Maybe TENDING KINDLE Sanna Rautio LÄGI         HYL  
  212 auspai Charlie XEHVELIN AVADA KEDAVRA Maria Tcheng EKK         HYL  
  218 borcol Flit AGILE FLIT TRUE STORY Outi Hälli E-HKK         HYL  

E agilityrata, pikkumini 1, kello 10:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 155 lankar Fantti PINPOINT RANGER Anna Ekman ATD 34,95 4,43 -13,05 0 -13,05 OIVA
2 154 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 40,75 3,80 -7,25 10 10  
3 156 caiter Tilda QUICKBUG ZIISUS MIKÄ ZUTTURA Siri Räty TUUKK 42,61 3,64 -5,39 10 10  
  157 papill Robin LAGOON POSEIDON Mesi Loimas ACE         HYL  

E agilityrata, mini 1, kello 10:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 164 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV 50,31 3,08 2,31 15 17,31  
  161 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Peltoniemi I-HAH         HYL  
  163 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen I-HAH         HYL  
  166 parson Sylvi SCOTSTYLES SPEED OF LIGHT Maria Ojala HyKU Ry         HYL  
  167 borter Papu FUNKY FELLOW'S JELLY BEAN Hanne Malkki BAT         HYL  
  286 papill Aapo Almond Noire Timotei Ansa Pitkäniemi JANKK         POIS  

E agilityrata, medi 1, kello 10:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 kromfo Ansa POMPPUPARRAN TILKKUTÄKKI Elina Tefke JANKK 31,93 4,85 -16,07 0 -16,07 PAVA
2 172 tarupi Jasper PIHAPOLUN JASPER Satu Haapsaari-Caldwell JAU 33,08 4,69 -14,92 0 -14,92 OIVA
3 182 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH 29,34 5,28 -18,66 5 5  
4 184   Million AMILOVE'S MILLION VON SCHNEELAND Johanna Mankinen I-HAH 30,97 5,00 -17,03 5 5  
5 171 shelam Nero NEKAROS BARESI Jenny Laurent AST 32,81 4,72 -15,19 5 5  
6 175   Nessi NESSIE Kati Huhtala EKK 34,02 4,56 -13,98 5 5  
7 173 kääsnv Lida DARYA'S MAIDEN MERIDA Tarja Ivakko PORSK 52,62 2,95 4,62 5 9,62  
8 179 pyrpal Piko TOTTAKAI IHAN OON OIKEE SUSSU Noora Pylkkänen HSKH 36,12 4,29 -11,88 10 10  
9 169 borter Papu HEATHBERRY'S WISHING AND HOPING Annika Kiukas BAT 57,40 2,70 9,40 5 14,40  
  170 stbter Irmeli TEHOTASSUN IRMELI Anne Martikainen KAT         HYL  
  176 parson Hippu TALLITONTUN ROXANN Iida Kokko KAT         HYL  
  178 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 borcol Wicca BRUXA REESHEJA Jenni Hakkarainen MAH 26,16 5,93 -21,84 10 10  
2 195 auspai Sheya RED'N READY NUCLEAR MELTDOWN Anne Pullinen KOIVU 35,26 4,40 -12,74 15 15  
3 192 borcol Loimu DWYLCH CROSSFIRE Claudia Ottka PORSK 26,16 5,93 -21,84 20 20  
  186 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD         HYL  
  187 pon Iisa DUMBOSS ELISABETTI Vuokko Koskinen KAT         HYL  
  188 pinser Hulk SAWONMUAN INTOMIELI ILMIÖ-ILMARI Jenni Sarviharju JANKK         HYL  
  196 borcol Hymy SMILE Josefina Sipilä HAU         HYL  
  199 borcol Bixi HERE I GO AGAIN Mika Kangas ACTIV         HYL  
  185 whippe Hästä WHIPLANDIAN PEPPER POTTS Suvi Halonen W-H         POIS  
  193 borcol Bibi Be Different and Be Bright Margit Luts           POIS  

E agilityrata, maksi 1, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 borcol Flit AGILE FLIT TRUE STORY Outi Hälli E-HKK 29,21 5,31 -18,79 0 -18,79 OIVA
2 212 auspai Charlie XEHVELIN AVADA KEDAVRA Maria Tcheng EKK 44,52 3,48 -3,48 5 5  
3 208 borcol Maybe TENDING KINDLE Marko Kivihalme LÄGI 37,19 4,17 -10,81 15 15  
4 211 doberm Anni EFKERIA'S JULIA ROBERTS Satu Santamäki PORSK 41,94 3,70 -6,06 15 15  
  201 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  202 belpam Etna AMBER FROM METBOX TEAM Anna Keskinen HAU         HYL  
  203 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  209 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK         HYL  
  214 auskel Fallon ZEPHYR FALLON Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  215 borcol Jim Flying Warriors Universe Illumination Jana Trepp           HYL  
  216 borcol Late MAPLE YARD XEMX Anniina Jähi HAMIN         HYL  

F hyppyrata, pikkumini 1, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 36,07 4,16 -7,93 0 -7,93 LUVA
2 156 caiter Tilda QUICKBUG ZIISUS MIKÄ ZUTTURA Siri Räty TUUKK 35,24 4,26 -8,76 5 5  
3 158 toyvil Milli STACCATO'S MIDSUMMER MAGIC Emma-Lotta Tuomi HAU 37,89 3,96 -6,11 10 10  
  153 toyvil Laku Toyway Nothing Compares Elsa Karvonen BAT         POIS  

F hyppyrata, mini 1, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 11, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 163 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen I-HAH 24,03 6,24 -19,97 0 -19,97 LUVA
2 168 koohon Unna OORBELLEN UNNA Henrika Pelkonen HSKH 24,75 6,06 -19,25 0 -19,25 LUVA
3 165 tarupi Usva HEPULIN LILO Oona Salmela BAT 26,05 5,76 -17,95 0 -17,95 LUVA
4 167 borter Papu FUNKY FELLOW'S JELLY BEAN Hanne Malkki BAT 34,62 4,33 -9,38 5 5  
5 162 parson Tinka KAMUNKORVEN VIRTAPIIKKI Kaisa Heimala PRT 36,27 4,14 -7,73 5 5  
6 164 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV 38,17 3,93 -5,83 5 5  
  159 shelam Zara VICWAY KISS KISS Anna-Katariina Harjunpää JAU         HYL  
  160 käävil Casper AURANTIUM'S DUCA DI DUEVILLE Saimi Valtamäki BAT         HYL  
  161 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Peltoniemi I-HAH         HYL  
  166 parson Sylvi SCOTSTYLES SPEED OF LIGHT Maria Ojala HyKU Ry         HYL  
  286 papill Aapo Almond Noire Timotei Ansa Pitkäniemi JANKK         HYL  

F hyppyrata, medi 1, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 181 manter Esko ONNEN TULLEN HILPEÄ HIDALGO Miisa Petäjistö HSKH 25,99 5,77 -18,01 0 -18,01 LUVA
2 183 shelam Nakke VICWAY FOLLOW MY LEAD Sari Mäkelä JAU 28,79 5,21 -15,21 0 -15,21 LUVA
3 179 pyrpal Piko TOTTAKAI IHAN OON OIKEE SUSSU Noora Pylkkänen HSKH 29,81 5,03 -14,19 0 -14,19 LUVA
4 169 borter Papu HEATHBERRY'S WISHING AND HOPING Annika Kiukas BAT 39,63 3,79 -4,37 5 5  
5 173 kääsnv Lida DARYA'S MAIDEN MERIDA Tarja Ivakko PORSK 49,91 3,01 5,91 0 5,91  
  172 tarupi Jasper PIHAPOLUN JASPER Satu Haapsaari-Caldwell JAU         HYL  
  175   Nessi NESSIE Kati Huhtala EKK         HYL  
  177 cocspa Ixi LAHJAKAS ISINTYTTÖ Maria Sori RFF         HYL  
  182 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH         HYL  

F hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 12:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 190 auspai Wila WIRNEEN RIIMITÖN RUNO Camilla Kalliomäki HSKH 26,30 5,70 -17,70 0 -17,70 LUVA
2 188 pinser Hulk SAWONMUAN INTOMIELI ILMIÖ-ILMARI Jenni Sarviharju JANKK 29,20 5,14 -14,80 0 -14,80 PAVA
3 194 borcol Wicca BRUXA REESHEJA Jenni Hakkarainen MAH 26,64 5,63 -17,36 5 5  
4 197 pampai Bolid ANANA'S MOSTLY I DON'T CARE Reetta Matikainen BAT 28,65 5,24 -15,35 5 5  
5 199 borcol Bixi HERE I GO AGAIN Mika Kangas ACTIV 33,06 4,54 -10,94 5 5  
6 187 pon Iisa DUMBOSS ELISABETTI Vuokko Koskinen KAT 58,78 2,55 14,78 10 24,78  
  191 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  196 borcol Hymy SMILE Josefina Sipilä HAU         HYL  
  193 borcol Bibi Be Different and Be Bright Margit Luts           POIS  
  198 whippe Ekstra WHIPLANDIAN ABSOLUTELY AWFUL Suvi Halonen W-H         POIS  

F hyppyrata, maksi 1, kello 12:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 borcol Flit AGILE FLIT TRUE STORY Outi Hälli E-HKK 24,11 6,22 -19,89 0 -19,89 OIVA
2 207 dalmat Sunny CHATTERLY'S TAKE ME TO THE SUNSHINE Seija Tiainen HSKH 31,39 4,78 -12,61 0 -12,61 LUVA
3 201 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH 20,81 7,21 -23,19 5 5  
4 208 borcol Maybe TENDING KINDLE Marko Kivihalme LÄGI 23,27 6,45 -20,73 5 5  
5 202 belpam Etna AMBER FROM METBOX TEAM Anna Keskinen HAU 26,14 5,74 -17,86 5 5  
6 209 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 33,30 4,50 -10,70 10 10  
7 213 whippe Sisu KIITURIN KN-TWIST AND SHOUT Taru Lumme W-H 47,69 3,15 3,69 10 13,69  
  200 borcol Marvel MITHRANDIR FLAMES Pihla Pääkkönen BAT         HYL  
  203 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  204 belpat Nästi VALKOHAMPAAN IHAN NAKUNA Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  206 borcol Tatu PÄÄTTYMÄTÖN SINKO Maria Konkonen JAU         HYL  
  210 borcol Una BROOKE THE MAZE RUNNER Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  212 auspai Charlie XEHVELIN AVADA KEDAVRA Maria Tcheng EKK         HYL  
  214 auskel Fallon ZEPHYR FALLON Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  216 borcol Late MAPLE YARD XEMX Anniina Jähi HAMIN         HYL  
  205 borcol Hula-Baloo BALOO UNIKALUS GREITIS Mia Andelin HSKH         POIS  
  215 borcol Jim Flying Warriors Universe Illumination Jana Trepp           POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 14:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 chihup Maija CHINELLYN SWEET LOVE FROM HEAVEN Kati Koskinen JAU 50,28 4,28 -9,72 0 -9,72 OIVA
2 219 chihup Veikko CHINELLYN HEAVENLY HANDYMAN Kati Koskinen JAU 50,89 4,22 -9,11 0 -9,11 OIVA
3 224 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen KSSK 63,32 3,40 3,32 0 3,32  
  220 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  221 silkte Nunu PET PURSUIT BLUE SENSATION Jenna Timonen KAT         HYL  
  222 chihup Siru CHINELLYN GOLDEN PIECE OF HEAVEN Kati Koskinen JAU         HYL  
  223 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 14:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 226 shelam Smaug MUSTA TULI SMAUG Sanna Ahola LÄGI 39,63 5,43 -18,37 0 -18,37 OIVA
2 234 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT 66,62 3,23 8,62 5 13,62  
3 228 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH 45,24 4,75 -12,76 15 15  
  227 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH         HYL  
  231 shelam Safi TAIKAPENNIN SAFI Tuula Kunnas KirKe         HYL  
  232 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  229 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 14:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 245 entbpk Bosu Bodeguita del Medio Swiss Tricolor Hedi Peterson   42,25 5,09 -15,75 0 -15,75 OIVA
2 237 pampai Salsa WESTGROVE FAT LADY DANCING Emma Räihä HSKH 44,97 4,78 -13,03 0 -13,03 LUVA
3 246 espves Nami CONCURRIDO SUMMER Sanna Niinikoski JAU 42,36 5,08 -15,64 5 5  
4 238 shelam Qwick LOONEY TOONIE'S SUPERMAN Wilma Nikkanen BAT 48,13 4,47 -9,87 15 15  
  236 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  239 cocspa Jade LAHJAKAS JADE JALALLA KOREAKSI Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  240 novnou Elma ADEVOUR MY KIND OF SECRET Henna Kuokkanen VAU         HYL  
  241 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  242 shelam Onni KYTÖKOSKEN ERÄVOITTO Siri Räty TUUKK         HYL  
  243 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  244 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  247 shelam Myrtti CELEBREN WINGARDIUM LEVIOSA Martta Peltoniemi NAS         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 258 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU 37,25 5,77 -20,75 0 -20,75 LUVA
2 254 schape Hugo BUFFING TAKE A CHANCE ON ME Ida-Lotta Jakonen I-HAH 49,62 4,33 -8,38 0 -8,38 OIVA
3 256 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 42,73 5,03 -15,27 5 5  
4 253 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT 57,15 3,76 -0,85 10 10  
  248 borcol Armi MINDPOWER ALL IN ARMI Jenny Naumanen KSSK         HYL  
  249 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi HSKH         HYL  
  250 borcol Trix KVARKIN MATRIX Satu Hilli KirKe         HYL  
  251   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  252 auskel Kylie KELMI LIEKKIÖ Unnu Vaara HSKH         HYL  
  255 snauts Dooris ONNENTONTUN RINSESSA DIANA Katariina Sinkkonen BAT         HYL  
  257 borcol Bree Diolch Rhian Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  259 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  260 borcol Prim WandaPesa Rhosyn's Prime Keida Raamat           HYL  
  261 borcol Lili LIL Janne Karstunen BAT         HYL  
  262 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  263 auskel Mix KONNUUKSIEN BRAVO Jessika Markkanen HSKK         HYL  
  264 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 20, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 276 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH 46,48 4,63 -11,52 10 10  
  265 borcol Fay PEATDIGGER FAY Jenni Jurvanen HAU         HYL  
  266 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK         HYL  
  267 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri BAT         HYL  
  268 borcol Zero SHADOW OF AIRE X-ZERO Hanna-Kaisa Matikainen ACE         HYL  
  269 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  270 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  271 kulnou Into MYRSKYLINNUN THUNDER-CLAP AU Johanna Paavilainen P-HAU         HYL  
  272 auspai Loitsu RED'N READY EYE OF THE STORM Maiju Livio AST         HYL  
  273 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  274 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU         HYL  
  277 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  278 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  279 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  280 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iku Blomqvist I-HAH         HYL  
  281 borcol Neo MINDPOWER ALL IN NEO Mira Koponen HSKH         HYL  
  282 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         HYL  
  283 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH         HYL  
  284 labnou Tove WATERFOWLER IZZIE Katariina Sinkkonen BAT         HYL  
  285 borcol Don KVARKIN BRAVEHEART Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  217 belpam Tachyon Couer Calcata Hedi Peterson           POIS  
  275 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS  

E agilityrata, pikkumini 2, kello 16:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 chihup Siru CHINELLYN GOLDEN PIECE OF HEAVEN Kati Koskinen JAU 42,43 4,53 -11,57 0 -11,57 OIVA
2 225 chihup Maija CHINELLYN SWEET LOVE FROM HEAVEN Kati Koskinen JAU 46,42 4,14 -7,58 0 -7,58 OIVA
3 219 chihup Veikko CHINELLYN HEAVENLY HANDYMAN Kati Koskinen JAU 50,33 3,81 -3,67 5 5  
4 224 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen KSSK 60,24 3,19 6,24 0 6,24  
5 223 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK 68,58 2,80 14,58 0 14,58  
  220 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  221 silkte Nunu PET PURSUIT BLUE SENSATION Petra Mustonen HSKH         HYL  

E agilityrata, mini 2, kello 16:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 226 shelam Smaug MUSTA TULI SMAUG Sanna Ahola LÄGI 34,31 5,60 -17,69 0 -17,69 OIVA
2 227 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH 52,03 3,69 0,03 0 0,03  
3 228 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH 34,52 5,56 -17,48 5 5  
4 233 shelam Mimmi LINNAISTEN LOVE IS HERE TO STAY Sini Taivassalo BAT 41,53 4,62 -10,47 5 5  
  231 shelam Safi TAIKAPENNIN SAFI Tuula Kunnas KirKe         HYL  
  232 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  234 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  229 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         POIS  

E agilityrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 240 novnou Elma ADEVOUR MY KIND OF SECRET Henna Kuokkanen VAU 34,58 5,55 -17,42 0 -17,42 OIVA
2 237 pampai Salsa WESTGROVE FAT LADY DANCING Emma Räihä HSKH 39,14 4,91 -12,86 5 5  
3 238 shelam Qwick LOONEY TOONIE'S SUPERMAN Wilma Nikkanen BAT 41,76 4,60 -10,24 5 5  
4 246 espves Nami CONCURRIDO SUMMER Sanna Niinikoski JAU 39,88 4,81 -12,12 10 10  
5 236 kromfo Hali BEDUAR'S BONIS AUSPICIIS Maria Ahlgren LÄGI 44,16 4,35 -7,84 10 10  
6 242 shelam Onni KYTÖKOSKEN ERÄVOITTO Siri Räty TUUKK 44,84 4,28 -7,16 10 10  
  235 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  239 cocspa Jade LAHJAKAS JADE JALALLA KOREAKSI Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  241 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  243 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  244 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  247 shelam Myrtti CELEBREN WINGARDIUM LEVIOSA Martta Peltoniemi NAS         HYL  
  245 entbpk Bosu Bodeguita del Medio Swiss Tricolor Hedi Peterson           POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 255 snauts Dooris ONNENTONTUN RINSESSA DIANA Katariina Sinkkonen BAT 43,63 4,40 -8,37 0 -8,37 LUVA
2 249 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi HSKH 48,00 4,00 -4,00 0 -4,00 OIVA
3 254 schape Hugo BUFFING TAKE A CHANCE ON ME Ida-Lotta Jakonen I-HAH 52,20 3,68 0,20 10 10,20  
4 256 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 37,77 5,08 -14,23 15 15  
5 262 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 42,15 4,56 -9,85 15 15  
6 252 auskel Kylie KELMI LIEKKIÖ Unnu Vaara HSKH 42,73 4,49 -9,27 15 15  
  189 borcol Kit JOHAN ON KÄRKIETENIJÄ Tiiu Toijala NAS         HYL  
  248 borcol Armi MINDPOWER ALL IN ARMI Jenny Naumanen KSSK         HYL  
  250 borcol Trix KVARKIN MATRIX Satu Hilli KirKe         HYL  
  251   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  253 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         HYL  
  257 borcol Bree Diolch Rhian Janne Karstunen BAT         HYL  
  258 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU         HYL  
  259 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  260 borcol Prim WandaPesa Rhosyn's Prime Keida Raamat           HYL  
  263 auskel Mix KONNUUKSIEN BRAVO Jessika Markkanen HSKK         HYL  
  264 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  261 borcol Lili LIL Janne Karstunen BAT         POIS  

E agilityrata, maksi 2, kello 16:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 19, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 266 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 34,04 5,64 -17,96 0 -17,96 LUVA
2 281 borcol Neo MINDPOWER ALL IN NEO Mira Koponen HSKH 36,83 5,21 -15,17 5 5  
3 272 auspai Loitsu RED'N READY EYE OF THE STORM Maiju Livio AST 38,90 4,94 -13,10 5 5  
4 284 labnou Tove WATERFOWLER IZZIE Katariina Sinkkonen BAT 43,03 4,46 -8,97 5 5  
  265 borcol Fay PEATDIGGER FAY Jenni Jurvanen HAU         HYL  
  267 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri BAT         HYL  
  268 borcol Zero SHADOW OF AIRE X-ZERO Hanna-Kaisa Matikainen ACE         HYL  
  269 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  270 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  271 kulnou Into MYRSKYLINNUN THUNDER-CLAP AU Johanna Paavilainen P-HAU         HYL  
  273 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  274 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU         HYL  
  276 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  277 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  278 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  279 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  280 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iku Blomqvist I-HAH         HYL  
  283 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH         HYL  
  285 borcol Don KVARKIN BRAVEHEART Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  282 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         POIS  
  217 belpam Tachyon Couer Calcata Hedi Peterson           POIS  
  275 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS  

F hyppyrata, pikkumini 2, kello 17:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 chihup Siru CHINELLYN GOLDEN PIECE OF HEAVEN Kati Koskinen JAU 31,98 4,85 -10,02 0 -10,02 OIVA
2 225 chihup Maija CHINELLYN SWEET LOVE FROM HEAVEN Kati Koskinen JAU 35,67 4,35 -6,33 0 -6,33 OIVA
3 219 chihup Veikko CHINELLYN HEAVENLY HANDYMAN Kati Koskinen JAU 35,78 4,33 -6,22 0 -6,22  
4 221 silkte Nunu PET PURSUIT BLUE SENSATION Petra Mustonen HSKH 38,03 4,08 -3,97 5 5  
  220 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  223 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

F hyppyrata, mini 2, kello 17:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH 26,92 5,76 -13,08 0 -13,08 LUVA
2 233 shelam Mimmi LINNAISTEN LOVE IS HERE TO STAY Sini Taivassalo BAT 33,36 4,65 -6,64 5 5  
  230 shelam Kerttu LINNAISTEN POEM OF THE GODDESSES Sini Marjola I-HAH         HYL  
  231 shelam Safi TAIKAPENNIN SAFI Tuula Kunnas KirKe         HYL  
  232 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  226 shelam Smaug MUSTA TULI SMAUG Sanna Ahola LÄGI         POIS  
  229 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         POIS  

F hyppyrata, medi 2, kello 17:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 240 novnou Elma ADEVOUR MY KIND OF SECRET Henna Kuokkanen VAU 27,72 5,59 -12,28 0 -12,28 OIVA
2 244 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH 29,01 5,34 -10,99 0 -10,99 LUVA
3 180 kromfo Ansa POMPPUPARRAN TILKKUTÄKKI Elina Tefke JANKK 29,80 5,20 -10,20 0 -10,20 LUVA
4 238 shelam Qwick LOONEY TOONIE'S SUPERMAN Wilma Nikkanen BAT 32,57 4,76 -7,43 0 -7,43  
5 247 shelam Myrtti CELEBREN WINGARDIUM LEVIOSA Martta Peltoniemi NAS 27,01 5,74 -12,99 5 5  
6 242 shelam Onni KYTÖKOSKEN ERÄVOITTO Siri Räty TUUKK 35,88 4,32 -4,12 10 10  
  235 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  237 pampai Salsa WESTGROVE FAT LADY DANCING Emma Räihä HSKH         HYL  
  239 cocspa Jade LAHJAKAS JADE JALALLA KOREAKSI Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  241 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  243 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  

F hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 18:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 248 borcol Armi MINDPOWER ALL IN ARMI Jenny Naumanen KSSK 26,89 5,76 -13,11 0 -13,11 LUVA
2 260 borcol Prim WandaPesa Rhosyn's Prime Keida Raamat   25,98 5,97 -14,02 5 5  
3 252 auskel Kylie KELMI LIEKKIÖ Unnu Vaara HSKH 32,18 4,82 -7,82 5 5  
4 262 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 35,69 4,34 -4,31 5 5  
5 257 borcol Bree Diolch Rhian Janne Karstunen BAT 37,51 4,13 -2,49 10 10  
6 256 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH 30,77 5,04 -9,23 15 15  
  249 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi HSKH         HYL  
  251   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  259 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  263 auskel Mix KONNUUKSIEN BRAVO Jessika Markkanen HSKK         HYL  
  264 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  261 borcol Lili LIL Janne Karstunen BAT         POIS  

F hyppyrata, maksi 2, kello 18:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 266 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 26,33 5,89 -13,67 0 -13,67 LUVA
2 269 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH 29,13 5,32 -10,87 0 -10,87 LUVA
3 283 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH 31,75 4,88 -8,25 5 5  
4 285 borcol Don KVARKIN BRAVEHEART Maarit Parkkinen HI-HA 33,05 4,69 -6,95 15 15  
5 281 borcol Neo MINDPOWER ALL IN NEO Mira Koponen HSKH 33,57 4,62 -6,43 15 15  
  265 borcol Fay PEATDIGGER FAY Jenni Jurvanen HAU         HYL  
  270 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  271 kulnou Into MYRSKYLINNUN THUNDER-CLAP AU Johanna Paavilainen P-HAU         HYL  
  272 auspai Loitsu RED'N READY EYE OF THE STORM Maiju Livio AST         HYL  
  277 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  278 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  279 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  268 borcol Zero SHADOW OF AIRE X-ZERO Hanna-Kaisa Matikainen ACE         POIS  
  274 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU         POIS  
  275 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS