Kilpailu 13.8.2022, paikka Ojangon koiraurheilukeskus, Pitkäsuontie 8 , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 mittem Nätti DARRENHOFF KISS-KISS Katja Väyrynen HAU 44,03 3,47 -6,97 0 -6,97 OIVA
2 5 parson Käpy SCOTSTYLES TOUGH ENOUGH Marianne Pekkola KOTKA 30,19 5,07 -20,81 5 5  
3 3 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen I-HAH 40,62 3,77 -10,38 5 5  
4 12 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 42,16 3,63 -8,84 5 5  
  2 tarupi Osku TARUPIHAN COVIN OSAAVA OSKARI Markku Kaukinen JAU         HYL  
  6 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV         HYL  
  8 auster Pertti PIKESTAR'S NOW I'M HERE Tuija Katajamäki KSSK         HYL  
  9 parson Sylvi SCOTSTYLES SPEED OF LIGHT Maria Ojala I-HAH         HYL  
  10 shelam Flora SNOWGLOW'S WAITING FOR YOU Laura Rajavaara I-HAH         HYL  
  7 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Parviainen I-HAH         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 koohon Cava PEETU'S ADELE Petra Mustonen HSKH 51,97 2,94 0,97 10 10,97  
2 15   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH 53,22 2,87 2,22 15 17,22  
3 24 cocspa Huima LAHJAKAS HUIMA Katja Parpala LÄGI 36,47 4,20 -14,53 25 25  
  16 kesvil Vanu JUMPAROUND FAKE IT TIL YOU MAKE IT Liisa Männistö JAU         HYL  
  17 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         HYL  
  18 parson Patu KARVAHAALARIN SO CLEVER Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  19   Leo LEO Heidi Linden HyKU Ry         HYL  
  23 pampai Thelma ANANA'S MOSTLY I WILL TAKE YOU HOME Minna Kolstela HSKH         HYL  
  25 espves Malla PERROKALLION ANNABELLE Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  26 parson Kapu SCOTSTYLES NOTHING TO FEAR BUT FEAR Elisa Grundström HyKU Ry         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 lappor Sirni UNIAAVAN SIRNI Tanja Pyhäjärvi HSKH 48,00 3,19 -3,00 0 -3,00 LUVA
2 29 auspai Nita GOLDEN OLDIE'S GHOST LOVE SCORE Tanja Känkänen HSKH 40,78 3,75 -10,22 5 5  
3 34 auspai Isla SHAKING TAIL AUTUMN LEAF Suvi Levänen VAU 39,25 3,90 -11,75 20 20  
  35 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  36 kerter Flippe CYBERTAILS AMAZING AUTUMN Tirliina Villberg KOVA         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 borcol Daim CALL ONCE ZIP ZAP Harri Westerlund IMPHA 36,59 4,18 -14,41 5 5  
2 44 novnou Friidu HEDERA'S JUST A HAPPY GIRL Elina Syvänne NOVA 49,90 3,07 -1,10 10 10  
  37 borcol Tess TESS Stina Sandqvist LUK ry         HYL  
  38 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI         HYL  
  39 borcol Myy TRONIC NANETTE Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  40 belpam Nova LAVIINI LADY MADONNA Jonna Peltonen I-HAH         HYL  
  42 borcol Daxter SHEPWORLD L'ESSENZIALE Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU         HYL  
  43 borcol Late MAPLE YARD XEMX Anniina Jähi HAMIN         HYL  

B hyppyrata, pikkumini 1, kello 11:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 papill Viivi IWAZ HAKUNA MATATA Inari Toikkanen JAU 35,69 4,48 -14,31 0 -14,31 LUVA
2 47 toyvil Laku Toyway Nothing Compares Elsa Karvonen BAT 40,31 3,97 -9,69 0 -9,69 LUVA
  48 chihup Sisu FOREST CREATURES SAOIRSE Jana Pennonen KAT         HYL  

B hyppyrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 parson Käpy SCOTSTYLES TOUGH ENOUGH Marianne Pekkola KOTKA 30,53 5,24 -19,47 0 -19,47 LUVA
2 4 mittem Nätti DARRENHOFF KISS-KISS Katja Väyrynen HAU 42,09 3,80 -7,91 0 -7,91 OIVA
3 6 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV 42,72 3,75 -7,28 5 5  
4 12 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 46,94 3,41 -3,06 5 5  
5 8 auster Pertti PIKESTAR'S NOW I'M HERE Tuija Katajamäki KSSK 47,53 3,37 -2,47 15 15  
  3 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen I-HAH         HYL  
  9 parson Sylvi SCOTSTYLES SPEED OF LIGHT Maria Ojala I-HAH         HYL  
  10 shelam Flora SNOWGLOW'S WAITING FOR YOU Laura Rajavaara I-HAH         HYL  
  11 parson Rea SCOTSTYLES FULL SPEED Heidi Linden HyKU Ry         HYL  
  1 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         POIS  
  7 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Parviainen I-HAH         POIS  

B hyppyrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 pampai Thelma ANANA'S MOSTLY I WILL TAKE YOU HOME Minna Kolstela HSKH 32,44 4,93 -17,56 0 -17,56 LUVA
2 26 parson Kapu SCOTSTYLES NOTHING TO FEAR BUT FEAR Elisa Grundström HyKU Ry 33,72 4,74 -16,28 0 -16,28 LUVA
3 13 kesvil Säde ALLEY-OOP'S ROOT OF NUMBER Jenni Laine I-HAH 37,53 4,26 -12,47 0 -12,47 LUVA
4 18 parson Patu KARVAHAALARIN SO CLEVER Timo Latovehmas FPUKO 39,35 4,07 -10,65 5 5  
  14 espves Bamse Concurrido Too Clever To Be Mistaken Elisa Kemppainen JAU         HYL  
  15   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH         HYL  
  17 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         HYL  
  20 mittem Pancho CARURAN HANKY PANKY Enni Simula HAU         HYL  
  21 walspa Molly JANGAS RAPUNZEL Linn Zilliacus-Wester HSKH         HYL  
  22 koohon Cava PEETU'S ADELE Petra Mustonen HSKH         HYL  
  24 cocspa Huima LAHJAKAS HUIMA Katja Parpala LÄGI         HYL  
  25 espves Malla PERROKALLION ANNABELLE Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  27 walspa Pippi JANGAS PIPPI LÅNGSTRUMP Tiina Janka HSKH         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 12:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 auspai Isla SHAKING TAIL AUTUMN LEAF Suvi Levänen VAU 31,44 5,09 -18,56 0 -18,56 LUVA
2 28 lappor Sirni UNIAAVAN SIRNI Tanja Pyhäjärvi HSKH 47,28 3,38 -2,72 0 -2,72 LUVA
3 29 auspai Nita GOLDEN OLDIE'S GHOST LOVE SCORE Tanja Känkänen HSKH 45,44 3,52 -4,56 5 5  
  30 walspa Mickey JANGAS Q-HUN KURKOTTAA Mette Bergh HSKH         HYL  
  31 mudi Rex MUSTANTASSUN ISTVAN Sari Strömberg JAU         HYL  
  33 espves Rusina MILLA MARINA GLORIA Virve Kallio HSKH         HYL  
  35 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  36 kerter Flippe CYBERTAILS AMAZING AUTUMN Tirliina Villberg KOVA         HYL  
  32 walspa Minni JANGAS Q-NLILJA Isabella Ojanperä HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 1, kello 12:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 dalmat Sunny CHATTERLY'S TAKE ME TO THE SUNSHINE Seija Tiainen HSKH 40,66 3,94 -9,34 5 5  
2 42 borcol Daxter SHEPWORLD L'ESSENZIALE Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU 27,68 5,78 -22,32 10 10  
  37 borcol Tess TESS Stina Sandqvist LUK ry         HYL  
  39 borcol Myy TRONIC NANETTE Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  40 belpam Nova LAVIINI LADY MADONNA Jonna Peltonen I-HAH         HYL  
  41 borcol Daim CALL ONCE ZIP ZAP Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  43 borcol Late MAPLE YARD XEMX Anniina Jähi HAMIN         HYL  

C agilityrata, pikkumini 1, kello 13:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 papill Viivi IWAZ HAKUNA MATATA Inari Toikkanen JAU 48,25 3,36 -5,75 5 5  
2 48 chihup Sisu FOREST CREATURES SAOIRSE Jana Pennonen KAT 72,80 2,23 18,80 5 23,80  

C agilityrata, mini 1, kello 13:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV 43,87 3,69 -10,13 5 5  
2 4 mittem Nätti DARRENHOFF KISS-KISS Katja Väyrynen HAU 52,56 3,08 -1,44 5 5  
3 8 auster Pertti PIKESTAR'S NOW I'M HERE Tuija Katajamäki KSSK 55,84 2,90 1,84 5 6,84  
  2 tarupi Osku TARUPIHAN COVIN OSAAVA OSKARI Markku Kaukinen JAU         HYL  
  3 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen I-HAH         HYL  
  5 parson Käpy SCOTSTYLES TOUGH ENOUGH Marianne Pekkola KOTKA         HYL  
  9 parson Sylvi SCOTSTYLES SPEED OF LIGHT Maria Ojala I-HAH         HYL  
  11 parson Rea SCOTSTYLES FULL SPEED Heidi Linden HyKU Ry         HYL  
  7 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Parviainen I-HAH         POIS  

C agilityrata, medi 1, kello 13:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH 57,06 2,84 3,06 0 3,06  
2 23 pampai Thelma ANANA'S MOSTLY I WILL TAKE YOU HOME Minna Kolstela HSKH 39,50 4,10 -14,50 5 5  
3 13 kesvil Säde ALLEY-OOP'S ROOT OF NUMBER Jenni Laine I-HAH 43,47 3,73 -10,53 5 5  
4 16 kesvil Vanu JUMPAROUND FAKE IT TIL YOU MAKE IT Liisa Männistö JAU 50,25 3,22 -3,75 10 10  
5 22 koohon Cava PEETU'S ADELE Petra Mustonen HSKH 64,30 2,52 10,30 5 15,30  
  18 parson Patu KARVAHAALARIN SO CLEVER Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  19   Leo LEO Heidi Linden HyKU Ry         HYL  
  24 cocspa Huima LAHJAKAS HUIMA Katja Parpala LÄGI         HYL  
  25 espves Malla PERROKALLION ANNABELLE Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  26 parson Kapu SCOTSTYLES NOTHING TO FEAR BUT FEAR Elisa Grundström HyKU Ry         HYL  

C agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 auspai Nita GOLDEN OLDIE'S GHOST LOVE SCORE Tanja Känkänen HSKH 39,47 4,10 -14,53 0 -14,53 LUVA
2 34 auspai Isla SHAKING TAIL AUTUMN LEAF Suvi Levänen VAU 42,15 3,84 -11,85 15 15  
  35 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  36 kerter Flippe CYBERTAILS AMAZING AUTUMN Tirliina Villberg KOVA         HYL  

C agilityrata, maksi 1, kello 13:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Tess TESS Stina Sandqvist LUK ry 40,16 4,03 -13,84 10 10  
2 40 belpam Nova LAVIINI LADY MADONNA Jonna Peltonen I-HAH 44,16 3,67 -9,84 15 15  
3 41 borcol Daim CALL ONCE ZIP ZAP Harri Westerlund IMPHA 45,06 3,60 -8,94 15 15  
  38 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI         HYL  
  39 borcol Myy TRONIC NANETTE Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  42 borcol Daxter SHEPWORLD L'ESSENZIALE Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU         HYL  
  43 borcol Late MAPLE YARD XEMX Anniina Jähi HAMIN         HYL  

A agilityrata, pikkumini 2, kello 15:00, tuomari Laura Mättö, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen BAT 68,00 2,68 16,00 0 16,00  
2 49 prarot Päre TINY CHOICE FALINE Hanna Degerman TAMSK 60,16 3,03 8,16 10 18,16  

A agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Laura Mättö, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 kääsnp Lucy SUPER PLAY'S LUCIE Matilda Kågström SKSK 52,60 3,46 0,60 5 5,60  
2 57 jappys Haiku SNOWTIME'S GEN Hanna-Leena Himmanen WUOKS 59,88 3,04 7,88 0 7,88  
3 53 parson Simba TAMMENKOLON MINI CLUBMAN Camilla Söderlin ATD 54,10 3,36 2,10 10 12,10  
4 56 käävil Ninni WASP'S DISOBEDIENCE Ida Wainio PORSK 60,40 3,01 8,40 5 13,40  
  51 shelam Lilli TAIKAPENNIN MELILLA Elina Skogberg LÄGI         HYL  
  52 shelam Safi TAIKAPENNIN SAFI Tuula Kunnas KirKe         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Laura Mättö, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 kromfo Ansa POMPPUPARRAN TILKKUTÄKKI Elina Tefke JANKK 40,10 4,54 -11,90 5 5  
2 58 shelam Max WINDYDREAMS KIND OF MAGIC Tiina Söderström PORSK 46,60 3,91 -5,40 20 20  
  59 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo HSKH         HYL  
  60 borter Papu HEATHBERRY'S WISHING AND HOPING Annika Kiukas BAT         HYL  
  61 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:30, tuomari Laura Mättö, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 kesvil Trombi ALLEY-OOP'S FINITE NUMBER Riikka Helle I-HAH 38,87 4,68 -13,13 0 -13,13 LUVA
2 64 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT 41,07 4,43 -10,93 10 10  
  65 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  68 porves Tiuhti GOTCHA I AM TWILLIGHT Petra Pippingsköld ATT         HYL  
  67 borcol Ultra WARTTI SPURTTI JOSMÄTUUNSUNUNIIN Malla Juutinen KirKe         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:30, tuomari Laura Mättö, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 borcol Neo MINDPOWER ALL IN NEO Mira Koponen HSKH 35,71 5,10 -16,29 0 -16,29 OIVA
2 79 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU 37,79 4,82 -14,21 0 -14,21 OIVA
3 73 belpam Etna AMBER FROM METBOX TEAM Anna Keskinen HAU 42,78 4,25 -9,22 5 5  
  71 borcol Ledi LITTLE STEP'S VEGAS Sari Thil LÄGI         HYL  
  72 auspai Riemu WIRNEEN LIIANKIN LIEKEHTIVÄ Tuuli Mertanen ATD         HYL  
  75 borcol Draco DREADFUL VIXENS DRACO MALFOY Petri Mannonen TSAU         HYL  
  76 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI         HYL  
  78 belpag Flikka FLIKKA BLACK MORION Tuula Hietanen KSSK         HYL  
  80 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  81 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK         HYL  
  70 borcol Ginnymaaria DREADFUL VIXENS GINNY WEASLEY Anni Strang HSKH         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 2, kello 16:15, tuomari Laura Mättö, koirakoita 1, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 prarot Päre TINY CHOICE FALINE Hanna Degerman TAMSK 41,72 3,98 -5,28 5 5  

B hyppyrata, mini 2, kello 16:15, tuomari Laura Mättö, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 kääsnp Lucy SUPER PLAY'S LUCIE Matilda Kågström SKSK 42,03 3,95 -4,97 0 -4,97 LUVA
2 57 jappys Haiku SNOWTIME'S GEN Hanna-Leena Himmanen WUOKS 52,07 3,19 5,07 0 5,07  
3 54 parson Veeti PAMPALOVAARAN VILLI-KORTTI Hannu Juottonen BAT 36,97 4,49 -10,03 10 10  
  56 käävil Ninni WASP'S DISOBEDIENCE Ida Wainio PORSK         HYL  

B hyppyrata, medi 2, kello 16:15, tuomari Laura Mättö, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 kromfo Ansa POMPPUPARRAN TILKKUTÄKKI Elina Tefke JANKK 35,03 4,74 -11,97 0 -11,97 LUVA
2 59 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo HSKH 41,37 4,01 -5,63 0 -5,63  
3 61 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH 41,94 3,96 -5,06 0 -5,06  
  60 borter Papu HEATHBERRY'S WISHING AND HOPING Annika Kiukas BAT         HYL  
  62 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH         HYL  

B hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 16:45, tuomari Laura Mättö, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 32,81 5,06 -14,19 0 -14,19 LUVA
2 69 borcol Navi STRONG SOUND NATURAL NAVIGATOR Liisa Lehikoinen LÄGI 29,59 5,61 -17,41 5 5  
  64 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT         HYL  
  66 kesvil Trombi ALLEY-OOP'S FINITE NUMBER Riikka Helle I-HAH         HYL  
  68 porves Tiuhti GOTCHA I AM TWILLIGHT Petra Pippingsköld ATT         HYL  
  67 borcol Ultra WARTTI SPURTTI JOSMÄTUUNSUNUNIIN Malla Juutinen KirKe         POIS  

B hyppyrata, maksi 2, kello 16:45, tuomari Laura Mättö, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 30,87 5,38 -16,13 0 -16,13 LUVA
2 71 borcol Ledi LITTLE STEP'S VEGAS Sari Thil LÄGI 29,97 5,54 -17,03 5 5  
3 78 belpag Flikka FLIKKA BLACK MORION Tuula Hietanen KSSK 32,91 5,04 -14,09 5 5  
4 81 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 34,65 4,79 -12,35 5 5  
  72 auspai Riemu WIRNEEN LIIANKIN LIEKEHTIVÄ Tuuli Mertanen ATD         HYL  
  73 belpam Etna AMBER FROM METBOX TEAM Anna Keskinen HAU         HYL  
  75 borcol Draco DREADFUL VIXENS DRACO MALFOY Petri Mannonen TSAU         HYL  
  76 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI         HYL  
  80 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  70 borcol Ginnymaaria DREADFUL VIXENS GINNY WEASLEY Anni Strang HSKH         POIS  
  74 borcol Neo MINDPOWER ALL IN NEO Mira Koponen HSKH         POIS  
  79 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU         POIS  

C agilityrata, pikkumini 2, kello 17:30, tuomari Laura Mättö, koirakoita 2, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 prarot Päre TINY CHOICE FALINE Hanna Degerman TAMSK 51,13 3,70 -4,87 0 -4,87 LUVA
  50 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen BAT 86,78 2,18 30,78 0 HYL  

C agilityrata, mini 2, kello 17:30, tuomari Laura Mättö, koirakoita 7, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 jappys Haiku SNOWTIME'S GEN Hanna-Leena Himmanen WUOKS 59,85 3,16 3,85 0 3,85  
2 51 shelam Lilli TAIKAPENNIN MELILLA Elina Skogberg LÄGI 46,79 4,04 -9,21 5 5  
3 53 parson Simba TAMMENKOLON MINI CLUBMAN Camilla Söderlin ATD 52,47 3,60 -3,53 5 5  
4 55 kääsnp Lucy SUPER PLAY'S LUCIE Matilda Kågström SKSK 57,53 3,29 1,53 5 6,53  
  52 shelam Safi TAIKAPENNIN SAFI Tuula Kunnas KirKe         HYL  
  54 parson Veeti PAMPALOVAARAN VILLI-KORTTI Hannu Juottonen BAT         HYL  
  56 käävil Ninni WASP'S DISOBEDIENCE Ida Wainio PORSK         HYL  

C agilityrata, medi 2, kello 17:30, tuomari Laura Mättö, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  58 shelam Max WINDYDREAMS KIND OF MAGIC Tiina Söderström PORSK         HYL  
  59 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo HSKH         HYL  
  60 borter Papu HEATHBERRY'S WISHING AND HOPING Annika Kiukas BAT         HYL  
  62 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH         HYL  
  63 kromfo Ansa POMPPUPARRAN TILKKUTÄKKI Elina Tefke JANKK         HYL  

C agilityrata, pikkumaksi 2, kello 18:00, tuomari Laura Mättö, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 kesvil Trombi ALLEY-OOP'S FINITE NUMBER Riikka Helle I-HAH 43,06 4,39 -12,94 0 -12,94 LUVA
2 69 borcol Navi STRONG SOUND NATURAL NAVIGATOR Liisa Lehikoinen LÄGI 36,78 5,14 -19,22 5 5  
3 64 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT 48,47 3,90 -7,53 5 5  
  65 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  68 porves Tiuhti GOTCHA I AM TWILLIGHT Petra Pippingsköld ATT         HYL  
  67 borcol Ultra WARTTI SPURTTI JOSMÄTUUNSUNUNIIN Malla Juutinen KirKe         POIS  

C agilityrata, maksi 2, kello 18:00, tuomari Laura Mättö, koirakoita 8, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Draco DREADFUL VIXENS DRACO MALFOY Petri Mannonen TSAU 37,38 5,06 -18,62 0 -18,62 LUVA
2 81 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 38,35 4,93 -17,65 0 -17,65 OIVA
3 77 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 37,91 4,99 -18,09 5 5  
4 78 belpag Flikka FLIKKA BLACK MORION Tuula Hietanen KSSK 44,70 4,23 -11,30 5 5  
  71 borcol Ledi LITTLE STEP'S VEGAS Sari Thil LÄGI         HYL  
  72 auspai Riemu WIRNEEN LIIANKIN LIEKEHTIVÄ Tuuli Mertanen ATD         HYL  
  73 belpam Etna AMBER FROM METBOX TEAM Anna Keskinen HAU         HYL  
  80 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  70 borcol Ginnymaaria DREADFUL VIXENS GINNY WEASLEY Anni Strang HSKH         POIS  
  74 borcol Neo MINDPOWER ALL IN NEO Mira Koponen HSKH         POIS  
  79 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU         POIS