Kilpailu 16.10.2022, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 jackru Ipa JACKXELLENT BRITNEY ANN Jenna Olli I-HAH 46,00 3,39 -6,00 5 5  
2 119 chihup Sisu FOREST CREATURES SAOIRSE Jana Pennonen KAT 50,58 3,08 -1,42 5 5  
  120 karmäy Selma HIHUNDIN RAUHA Tua Axelsson KIRSUT         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 borter Papu FLEYA KHAM-MI Tommi Olsson BAT 33,26 4,69 -18,74 0 -18,74 LUVA
2 122 shelam Noki PILVIMARJAN BJÖRNDALEN Emeliina Tähtinen HSKH 35,67 4,37 -16,33 0 -16,33 LUVA
3 129 käävil Aada PALMALE'OS BLONDE ROAST Tiina Panu ATD 37,83 4,12 -14,17 0 -14,17 LUVA
4 130 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 38,74 4,03 -13,26 0 -13,26 LUVA
5 128 käävil Kaja KULTASUMUN CECILIA Rosa Jantunen I-HAH 35,55 4,39 -16,45 5 5  
6 126   Milo MILO Minna Martikainen HSKH 32,90 4,74 -19,10 10 10  
7 127 käävil Vilna A'COT LUVER'S FOUNTAIN OF LOVE Heidi Jauho A-KOT 45,14 3,46 -6,86 10 10  
  124 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV         HYL  
  133 parson Maire TUPLA-TÄPLÄN YLIVOIMAINEN HJÖRDIS Kati Sievers HAMIN         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 espves Vinkki CARAYDAN XELITA Pekka Halonen HAU 29,49 5,29 -22,51 0 -22,51 LUVA
2 134 pampai Thelma ANANA'S MOSTLY I WILL TAKE YOU HOME Minna Kolstela HSKH 29,31 5,32 -22,69 5 5  
3 142 espves Luna AQUAGRUAZ VIVA SOPRESA Marit Mustonen LÄGI 31,98 4,88 -20,02 5 5  
4 145 schape Melli PUUPARRAN AGNES Sari Koivisto NAS 33,07 4,72 -18,93 10 10  
  137   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH         HYL  
  138 parson Rippe TUPLA-TÄPLÄN RIP KIRBY Juha Alenius AGRY         HYL  
  143 shelam Koda KUUNHOHTEEN TAIFUUNI Senja Ahokas I-HAH         HYL  
  147 tarupi Åke MAISON COCO GALOPIN Ina Ammunét HSKH         HYL  
  136 shelam Gazta NEKAROS BEBETO Nella Tammelin HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 15, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 155 borcol Patu BATMAN Henri Nygren JoA 25,91 6,02 -26,09 0 -26,09 LUVA
2 165 borcol Roxy BORDERRUSH SHADOW OF YOUR LOVE ROXY Janina Taskinen HSKH 33,26 4,69 -18,74 0 -18,74 LUVA
3 167 auskel Rosée BOOM-SHAKALAKA AZALIA Kukka Heiskala CITYB 33,12 4,71 -18,88 5 5  
4 159 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Terhi Multamäki HSKH 36,63 4,26 -15,37 5 5  
5 157 borcol Blacky JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH Petra Hultin HSKH 36,68 4,25 -15,32 5 5  
6 162 mudi Into TAKE ONE BLACK SHADOW Tiina Niemi BAT 37,49 4,16 -14,51 5 5  
7 160 borcol Tyyne AMAZEME ANOTHER STORY Tiina Saarinen JAU 31,36 4,97 -20,64 20 20  
  149 pon Iisa DUMBOSS ELISABETTI Vuokko Koskinen KAT         HYL  
  151 shelam Flow BLÅA HAVETS ACTING COOL Minna Jokinen HSKH         HYL  
  156 espves Evi SALSAVER ESTEPONA Nea Kivekäs HAU         HYL  
  158 borcol Tiuhti LITTLE STEP'S VAMPIRA Tiina Hartikainen AST         HYL  
  161 engspa Stout MR BOND TAMAAM Saija Koivula AGRY         HYL  
  163 borcol Hera AKATEMIAN HERA Juha Orenius KLUBI         HYL  
  164 x-rotu Kira KIRA Mari Seligson ATD         HYL  
  166 auskel Jokeri REDTERRIFIC A PART OF ME Erika Salmivaara SBCAK         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 13, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 177 pitcol Moira BLACK SARA'S JADED FUTURE Rebecca Saleh HAU 39,46 3,95 -12,54 0 -12,54 LUVA
2 184 auspai Dana ADJOO'S THERE'S MAGIC EVERYWHERE Claudia Hartikainen BAT 34,36 4,54 -17,64 5 5  
3 185 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI 26,28 5,94 -25,72 10 10  
4 173 belpam Taco TAMMIKALLION TEX-MEX Miia Lönnqvist JAU 29,55 5,28 -22,45 15 15  
5 183 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 33,69 4,63 -18,31 15 15  
  168 borcol Freya FREYA Netta Siltanen HAU         HYL  
  169 borcol Poju UPOS GRIAN Marika Suominen NAS         HYL  
  171 borcol Rage TOBEROI ENNISKILLEN Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  175 borcol Tatu PÄÄTTYMÄTÖN SINKO Maria Konkonen JAU         HYL  
  176 borcol Badi BADGER Johanna Mäki HSKH         HYL  
  178 borcol Zed MAPLE YARD ZED Kia Koskinen HEILU         HYL  
  179 borcol Kian SOMETHING LIKE NEXT BIG THING Minna Palviainen BAT         HYL  
  182 borcol Kajo KAJOSALAMA Henri Nygren JoA         HYL  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 chihup Sisu FOREST CREATURES SAOIRSE Jana Pennonen KAT 47,10 3,46 -2,90 0 -2,90 LUVA
2 121 prarot Ymmi CHAKIRAN SNOWSTORMIN LADY Krista Sippola AST 38,52 4,23 -11,48 5 5  
  120 karmäy Selma HIHUNDIN RAUHA Tua Axelsson KIRSUT         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126   Milo MILO Minna Martikainen HSKH 30,37 5,37 -19,63 0 -19,63 LUVA
2 127 käävil Vilna A'COT LUVER'S FOUNTAIN OF LOVE Heidi Jauho A-KOT 30,58 5,33 -19,42 0 -19,42 LUVA
3 128 käävil Kaja KULTASUMUN CECILIA Rosa Jantunen I-HAH 33,02 4,94 -16,98 0 -16,98 LUVA
4 133 parson Maire TUPLA-TÄPLÄN YLIVOIMAINEN HJÖRDIS Kati Sievers HAMIN 29,68 5,49 -20,32 5 5  
5 123 mittem Pancho CARURAN HANKY PANKY Enni Simula HAU 33,18 4,91 -16,82 5 5  
6 132 shelam Taika TODAY'S MIDSUMMER MIRACLE Maria Ojala BAT 33,45 4,87 -16,55 5 5  
7 131 borter Papu FLEYA KHAM-MI Tommi Olsson BAT 33,54 4,86 -16,46 5 5  
8 129 käävil Aada PALMALE'OS BLONDE ROAST Tiina Panu ATD 45,72 3,57 -4,28 5 5  
9 130 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 56,00 2,91 6,00 5 11,00  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 parson Rippe TUPLA-TÄPLÄN RIP KIRBY Juha Alenius AGRY 28,73 5,67 -21,27 0 -21,27 LUVA
2 141 shelam Vilho FULLMOON DIAMONDS UNIKEKO Annika Ikonen BAT 32,38 5,03 -17,62 0 -17,62 LUVA
3 140 pyrpap Vilda D'ÉPINETTE NOIRE LA FÉE D'HIVER Johanna Laurén HSKH 32,54 5,01 -17,46 0 -17,46 LUVA
4 142 espves Luna AQUAGRUAZ VIVA SOPRESA Marit Mustonen LÄGI 28,59 5,70 -21,41 5 5  
5 148 espves Yuppi CONCURRIDO YUPPIE Annina Kukkohovi I-HAH 42,40 3,84 -7,60 5 5  
6 145 schape Melli PUUPARRAN AGNES Sari Koivisto NAS 34,38 4,74 -15,62 10 10  
  134 pampai Thelma ANANA'S MOSTLY I WILL TAKE YOU HOME Minna Kolstela HSKH         HYL  
  135 manter Esko ONNEN TULLEN HILPEÄ HIDALGO Miisa Petäjistö HSKH         HYL  
  137   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH         HYL  
  139 shelam Duff Lillstigens Daddy Cool Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  143 shelam Koda KUUNHOHTEEN TAIFUUNI Senja Ahokas I-HAH         HYL  
  147 tarupi Åke MAISON COCO GALOPIN Ina Ammunét HSKH         HYL  
  136 shelam Gazta NEKAROS BEBETO Nella Tammelin HSKH         POIS  
  146 shelam Elmo FLAMING SNOW'S BRAVE BLACK WISH Saara Johansson SHELT         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 borcol Aura PEATDIGGER WIND Niina-Liina Linna NAS 32,12 5,07 -17,88 0 -17,88 LUVA
2 159 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Terhi Multamäki HSKH 35,23 4,63 -14,77 0 -14,77 OIVA
3 162 mudi Into TAKE ONE BLACK SHADOW Tiina Niemi BAT 33,94 4,80 -16,06 5 5  
4 151 shelam Flow BLÅA HAVETS ACTING COOL Minna Jokinen HSKH 43,28 3,77 -6,72 5 5  
5 158 borcol Tiuhti LITTLE STEP'S VAMPIRA Tiina Hartikainen AST 38,51 4,23 -11,49 10 10  
6 149 pon Iisa DUMBOSS ELISABETTI Vuokko Koskinen KAT 59,48 2,74 9,48 5 14,48  
  156 espves Evi SALSAVER ESTEPONA Nea Kivekäs HAU 75,26 2,17 25,26 5 HYL  
  153 auskel Cebi KONNUUKSIEN COSMOGRAPH DAYTONA ROLEX Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  154 shelam Hoppu ASTANJAN LIQUORICE LOVE Veera Karaiste BAT         HYL  
  155 borcol Patu BATMAN Henri Nygren JoA         HYL  
  157 borcol Blacky JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH Petra Hultin HSKH         HYL  
  160 borcol Tyyne AMAZEME ANOTHER STORY Tiina Saarinen JAU         HYL  
  163 borcol Hera AKATEMIAN HERA Juha Orenius KLUBI         HYL  
  165 borcol Roxy BORDERRUSH SHADOW OF YOUR LOVE ROXY Janina Taskinen HSKH         HYL  
  166 auskel Jokeri REDTERRIFIC A PART OF ME Erika Salmivaara SBCAK         HYL  
  152 borcol Rocky ATREI CANIS URSINUS-BAKKAIA Janina Taskinen           POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 16, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 auspai Neela KARILUODON CORONA BOREALIS Oona Paltola I-HAH 28,20 5,78 -21,80 0 -21,80 LUVA
2 169 borcol Poju UPOS GRIAN Marika Suominen NAS 29,63 5,50 -20,37 5 5  
3 175 borcol Tatu PÄÄTTYMÄTÖN SINKO Maria Konkonen JAU 29,90 5,45 -20,10 5 5  
4 177 pitcol Moira BLACK SARA'S JADED FUTURE Rebecca Saleh HAU 31,13 5,24 -18,87 5 5  
5 178 borcol Zed MAPLE YARD ZED Kia Koskinen HEILU 32,80 4,97 -17,20 5 5  
6 183 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 36,96 4,41 -13,04 5 5  
7 180 borcol Mörkö TRONIC NOREO Rosa-Maria Ikäheimonen I-HAH 34,09 4,78 -15,91 10 10  
8 182 borcol Kajo KAJOSALAMA Henri Nygren JoA 37,70 4,32 -12,30 15 15  
  168 borcol Freya FREYA Netta Siltanen HAU         HYL  
  171 borcol Rage TOBEROI ENNISKILLEN Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  173 belpam Taco TAMMIKALLION TEX-MEX Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  174 pitcol Peppiina MERRY MOONRAY'S SIGN OF THE BEAST Tarja Kiander TUUKK         HYL  
  176 borcol Badi BADGER Johanna Mäki HSKH         HYL  
  179 borcol Kian SOMETHING LIKE NEXT BIG THING Minna Palviainen BAT         HYL  
  181 belpag Boltti WIDEMIND'S BREEZY BOLT Daniela Roms CITYB         HYL  
  185 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI         HYL  
  170 dalmat Sunny CHATTERLY'S TAKE ME TO THE SUNSHINE Seija Tiainen HSKH         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 13:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 prarot Ymmi CHAKIRAN SNOWSTORMIN LADY Krista Sippola AST 50,28 3,10 -1,72 10 10  
  117 jackru Ipa JACKXELLENT BRITNEY ANN Jenna Olli I-HAH         HYL  
  118 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi BAT         POIS  

F agilityrata, mini 1, kello 13:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 shelam Noki PILVIMARJAN BJÖRNDALEN Emeliina Tähtinen HSKH 37,15 4,20 -14,85 0 -14,85 OIVA
2 124 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV 37,62 4,15 -14,38 0 -14,38 OIVA
3 131 borter Papu FLEYA KHAM-MI Tommi Olsson BAT 35,26 4,42 -16,74 5 5  
4 125 mittem Ferro BONZER'S LÄNNEN-LOKARI Mari Heikkinen AGRY 43,44 3,59 -8,56 5 5  
5 129 käävil Aada PALMALE'OS BLONDE ROAST Tiina Panu ATD 49,31 3,16 -2,69 5 5  
  126   Milo MILO Minna Martikainen HSKH         HYL  
  127 käävil Vilna A'COT LUVER'S FOUNTAIN OF LOVE Heidi Jauho A-KOT         HYL  
  128 käävil Kaja KULTASUMUN CECILIA Rosa Jantunen I-HAH         HYL  
  132 shelam Taika TODAY'S MIDSUMMER MIRACLE Maria Ojala BAT         HYL  
  133 parson Maire TUPLA-TÄPLÄN YLIVOIMAINEN HJÖRDIS Kati Sievers HAMIN         HYL  

F agilityrata, medi 1, kello 13:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 espves Vinkki CARAYDAN XELITA Pekka Halonen HAU 28,71 5,43 -23,29 0 -23,29 PAVA
2 145 schape Melli PUUPARRAN AGNES Sari Koivisto NAS 29,71 5,25 -22,29 0 -22,29 OIVA
3 142 espves Luna AQUAGRUAZ VIVA SOPRESA Marit Mustonen LÄGI 30,21 5,16 -21,79 5 5  
  134 pampai Thelma ANANA'S MOSTLY I WILL TAKE YOU HOME Minna Kolstela HSKH         HYL  
  137   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH         HYL  
  138 parson Rippe TUPLA-TÄPLÄN RIP KIRBY Juha Alenius AGRY         HYL  
  143 shelam Koda KUUNHOHTEEN TAIFUUNI Senja Ahokas I-HAH         HYL  
  148 espves Yuppi CONCURRIDO YUPPIE Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 162 mudi Into TAKE ONE BLACK SHADOW Tiina Niemi BAT 34,43 4,53 -17,57 0 -17,57 LUVA
2 161 engspa Stout MR BOND TAMAAM Saija Koivula AGRY 35,91 4,34 -16,09 0 -16,09 OIVA
3 165 borcol Roxy BORDERRUSH SHADOW OF YOUR LOVE ROXY Janina Taskinen HSKH 36,30 4,30 -15,70 5 5  
4 167 auskel Rosée BOOM-SHAKALAKA AZALIA Kukka Heiskala CITYB 34,08 4,58 -17,92 10 10  
5 149 pon Iisa DUMBOSS ELISABETTI Vuokko Koskinen KAT 62,62 2,49 10,62 10 20,62  
  151 shelam Flow BLÅA HAVETS ACTING COOL Minna Jokinen HSKH         HYL  
  153 auskel Cebi KONNUUKSIEN COSMOGRAPH DAYTONA ROLEX Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  155 borcol Patu BATMAN Henri Nygren JoA         HYL  
  156 espves Evi SALSAVER ESTEPONA Nea Kivekäs HAU         HYL  
  157 borcol Blacky JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH Petra Hultin HSKH         HYL  
  158 borcol Tiuhti LITTLE STEP'S VAMPIRA Tiina Hartikainen AST         HYL  
  159 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  164 x-rotu Kira KIRA Mari Seligson ATD         HYL  
  166 auskel Jokeri REDTERRIFIC A PART OF ME Erika Salmivaara SBCAK         HYL  
  163 borcol Hera AKATEMIAN HERA Juha Orenius KLUBI         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 15, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 borcol Freya FREYA Netta Siltanen HAU 30,77 5,07 -21,23 0 -21,23 LUVA
2 184 auspai Dana ADJOO'S THERE'S MAGIC EVERYWHERE Claudia Hartikainen BAT 37,37 4,17 -14,63 0 -14,63 LUVA
3 171 borcol Rage TOBEROI ENNISKILLEN Nina Venäläinen KOTKA 28,98 5,38 -23,02 5 5  
4 175 borcol Tatu PÄÄTTYMÄTÖN SINKO Maria Konkonen JAU 31,81 4,90 -20,19 10 10  
5 178 borcol Zed MAPLE YARD ZED Kia Koskinen HEILU 26,46 5,90 -25,54 15 15  
6 172 auspai Neela KARILUODON CORONA BOREALIS Oona Paltola I-HAH 36,00 4,33 -16,00 15 15  
7 183 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 40,66 3,84 -11,34 25 25  
  169 borcol Poju UPOS GRIAN Marika Suominen NAS         HYL  
  173 belpam Taco TAMMIKALLION TEX-MEX Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  176 borcol Badi BADGER Johanna Mäki HSKH         HYL  
  177 pitcol Moira BLACK SARA'S JADED FUTURE Rebecca Saleh HAU         HYL  
  179 borcol Kian SOMETHING LIKE NEXT BIG THING Minna Palviainen BAT         HYL  
  181 belpag Boltti WIDEMIND'S BREEZY BOLT Daniela Roms CITYB         HYL  
  182 borcol Kajo KAJOSALAMA Henri Nygren JoA         HYL  
  185 borcol Lee HIT Heli Lilja LÄGI         HYL  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 15:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 187 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen BAT 43,76 3,61 -7,24 0 -7,24 OIVA
2 186 caiter Tilda QUICKBUG ZIISUS MIKÄ ZUTTURA Siri Räty TUUKK 39,10 4,04 -11,90 5 5  
  188 cottul Vili ARKADIAN VILLAN MAGICMOONSSUPERHERO Leena Hammar-Staf HAU         HYL  
  189 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  190 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 193 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Parviainen I-HAH 39,64 3,99 -10,36 5 5  
2 192 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH 30,72 5,14 -19,28 10 10  
3 197 parson Pasi PASJA MYSIA ZAGLADA Minna Sjöberg LÄGI 43,00 3,67 -7,00 20 20  
4 198 parson Shelby SCOTSTYLES SWEET LIQUORICE Jenni Ikävalko PORSK 42,25 3,74 -7,75 40 40  
  194 tarupi Valo SIMPURAN LYYLI Kati Rossi PORSK         HYL  
  196 borter Toci Junipermoor's Thorny Devil Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  191 lägpys Halla BODENEIS LADY LETIZIA Jennika Jaakonaho BAT         POIS  
  195 parson Puhti PAMPALOVAARAN ARPA-ONNI annina myllyaho JAU         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 15:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 koohon Mandi OORBELLEN RACHEL Katri Kannisto I-HAH 34,32 4,60 -13,68 0 -13,68 LUVA
2 202 pyrpal Piko TOTTAKAI IHAN OON OIKEE SUSSU Noora Pylkkänen HSKH 44,54 3,55 -3,46 0 -3,46 LUVA
3 203 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo HSKH 36,73 4,30 -11,27 5 5  
4 207 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST 44,46 3,55 -3,54 20 20  
  200 pyrpal Curu O'OU RADIANT RAGAMUFFIN Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  201 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH         HYL  
  204 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         HYL  
  205 espves Malla PERROKALLION ANNABELLE Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  206 shelam Nero NEKAROS BARESI Jenny Laurent AST         HYL  
  199 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU 35,94 4,40 -12,06 0 -12,06 LUVA
2 213 barbet Hupi NUUTUKSEN HUPI Miia Tiainen KAT 37,49 4,21 -10,51 0 -10,51 LUVA
3 222 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 33,10 4,77 -14,90 5 5  
4 211 pampai Bolid ANANA'S MOSTLY I DON'T CARE Reetta Matikainen BAT 38,30 4,13 -9,70 5 5  
5 218 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK 41,12 3,84 -6,88 5 5  
6 221 borcol SOS FUNWAY TOKYO GIRL Hanna Jäntti HAU 31,47 5,02 -16,53 10 10  
  209 borcol Ruu NOBLEFAMILY'S MIDSUMMER EVE Johanna Mikkilä HSKH         HYL  
  210 novnou Manu HEDERA'S HAPPY JOE Outi Kokko VAU         HYL  
  212 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH         HYL  
  214 borcol Routa ROUTA Johanna Alasvuo-Koski A-KOT         HYL  
  215 borcol Foxy KVARKIN TWILIGHT Mia Laamanen HAU         HYL  
  216 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  220 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 16:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH 33,22 4,76 -14,78 0 -14,78 LUVA
2 224 borcol Yama AKATEMIAN ZEUS Hannamaria Kuusio KirKe 29,46 5,36 -18,54 5 5  
3 223 auspai Riemu WIRNEEN LIIANKIN LIEKEHTIVÄ Tuuli Mertanen ATD 34,04 4,64 -13,96 5 5  
4 232 auspai Rico HELMIVUOREN POHJANTÄHTI Oona Paltola I-HAH 38,41 4,11 -9,59 5 5  
5 231 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH 40,32 3,92 -7,68 5 5  
6 226 slapko Juno PUHURIPEIKON ARMASTELIJA Anselmi Henriksson I-HAH 41,61 3,80 -6,39 5 5  
7 229 isovil Hurja ALLEY-OOP'S BOUNCE PASS Laura Virtanen KIRSUT 30,18 5,24 -17,82 10 10  
8 236 belpat Pena KUUNSIRPIN EMPIRE STRIKES BACK tiina botros PORSK 33,62 4,70 -14,38 10 10  
9 233 auspai Sysi RUFF'N'TUFF BLACK BETTY Tiia Lempiäinen HAU 35,61 4,44 -12,39 10 10  
  225 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH         HYL  
  228 porves Lilli VEDENHALTIJAN SERAFIN SUKELLUS Minna Vilkko PORSK         HYL  
  234 borcol Pyry SOPURIINAN HURRAA Sofia Uschanov HyKU Ry         HYL  
  235 borcol Väiski JOHAN ON ROONEY Mari Alajääski KAG         HYL  
  237 pitcol Uno RUFFENUFF STEAL THE SHOW Riitta Lindström TUUKK         HYL  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 17:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 190 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK 43,57 3,51 -2,43 5 5  

E hyppyrata, mini 2, kello 17:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 tarupi Valo SIMPURAN LYYLI Kati Rossi PORSK 26,89 5,69 -18,11 0 -18,11 LUVA
2 197 parson Pasi PASJA MYSIA ZAGLADA Minna Sjöberg LÄGI 29,56 5,18 -15,44 0 -15,44 LUVA
3 196 borter Toci Junipermoor's Thorny Devil Erja Suni-Räsänen BAT 58,98 2,59 13,98 10 23,98  
  192 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH         HYL  
  193 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Parviainen I-HAH         HYL  
  198 parson Shelby SCOTSTYLES SWEET LIQUORICE Jenni Ikävalko PORSK         HYL  
  191 lägpys Halla BODENEIS LADY LETIZIA Jennika Jaakonaho BAT         POIS  
  195 parson Puhti PAMPALOVAARAN ARPA-ONNI annina myllyaho JAU         POIS  

E hyppyrata, medi 2, kello 17:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 pyrpal Curu O'OU RADIANT RAGAMUFFIN Emmiina Abrahamsson LÄGI 25,15 6,08 -17,85 0 -17,85 LUVA
2 201 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH 25,62 5,97 -17,38 0 -17,38 LUVA
3 206 shelam Nero NEKAROS BARESI Jenny Laurent AST 27,95 5,47 -15,05 0 -15,05  
4 207 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST 36,58 4,18 -6,42 5 5  
5 203 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo HSKH 37,49 4,08 -5,51 5 5  
  202 pyrpal Piko TOTTAKAI IHAN OON OIKEE SUSSU Noora Pylkkänen HSKH         HYL  
  204 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         HYL  
  205 espves Malla PERROKALLION ANNABELLE Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  208 koohon Mandi OORBELLEN RACHEL Katri Kannisto I-HAH         HYL  
  199 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 17:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 12, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK 30,18 5,07 -12,82 0 -12,82 LUVA
2 219 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU 30,42 5,03 -12,58 0 -12,58 LUVA
3 221 borcol SOS FUNWAY TOKYO GIRL Hanna Jäntti HAU 24,22 6,32 -18,78 5 5  
4 217 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 29,97 5,11 -13,03 5 5  
5 210 novnou Manu HEDERA'S HAPPY JOE Outi Kokko VAU 42,83 3,57 -0,17 10 10  
6 216 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU 33,49 4,57 -9,51 20 20  
  209 borcol Ruu NOBLEFAMILY'S MIDSUMMER EVE Johanna Mikkilä HSKH         HYL  
  211 pampai Bolid ANANA'S MOSTLY I DON'T CARE Reetta Matikainen BAT         HYL  
  212 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH         HYL  
  213 barbet Hupi NUUTUKSEN HUPI Miia Tiainen KAT         HYL  
  214 borcol Routa ROUTA Johanna Alasvuo-Koski A-KOT         HYL  
  215 borcol Foxy KVARKIN TWILIGHT Mia Laamanen HAU         HYL  
  220 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 17:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 isovil Hurja ALLEY-OOP'S BOUNCE PASS Laura Virtanen KIRSUT 27,06 5,65 -15,94 0 -15,94 LUVA
2 225 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH 30,48 5,02 -12,52 0 -12,52 LUVA
3 226 slapko Juno PUHURIPEIKON ARMASTELIJA Anselmi Henriksson I-HAH 33,28 4,60 -9,72 0 -9,72 LUVA
4 224 borcol Yama AKATEMIAN ZEUS Hannamaria Kuusio KirKe 28,38 5,39 -14,62 5 5  
5 227 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH 31,01 4,93 -11,99 5 5  
6 230 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH 32,42 4,72 -10,58 5 5  
7 232 auspai Rico HELMIVUOREN POHJANTÄHTI Oona Paltola I-HAH 32,73 4,67 -10,27 5 5  
8 234 borcol Pyry SOPURIINAN HURRAA Sofia Uschanov HyKU Ry 32,37 4,73 -10,63 10 10  
9 235 borcol Väiski JOHAN ON ROONEY Mari Alajääski KAG 33,21 4,61 -9,79 10 10  
10 228 porves Lilli VEDENHALTIJAN SERAFIN SUKELLUS Minna Vilkko PORSK 39,55 3,87 -3,45 10 10  
  233 auspai Sysi RUFF'N'TUFF BLACK BETTY Tiia Lempiäinen HAU         HYL  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 18:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 186 caiter Tilda QUICKBUG ZIISUS MIKÄ ZUTTURA Siri Räty TUUKK 44,85 3,84 -11,15 5 5  
  187 chihup Xido SHAPIRO'S XILANDRO Ia Harinen BAT         HYL  
  190 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 18:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 5, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 197 parson Pasi PASJA MYSIA ZAGLADA Minna Sjöberg LÄGI 39,68 4,33 -15,32 0 -15,32 OIVA
2 198 parson Shelby SCOTSTYLES SWEET LIQUORICE Jenni Ikävalko PORSK 43,79 3,93 -11,21 10 10  
  192 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH         HYL  
  193 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Parviainen I-HAH         HYL  
  194 tarupi Valo SIMPURAN LYYLI Kati Rossi PORSK         HYL  
  191 lägpys Halla BODENEIS LADY LETIZIA Jennika Jaakonaho BAT         POIS  

F agilityrata, medi 2, kello 18:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 pyrpal Curu O'OU RADIANT RAGAMUFFIN Emmiina Abrahamsson LÄGI 31,49 5,46 -21,51 5 5  
2 202 pyrpal Piko TOTTAKAI IHAN OON OIKEE SUSSU Noora Pylkkänen HSKH 45,61 3,77 -7,39 5 5  
3 207 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST 49,86 3,45 -3,14 10 10  
  203 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo HSKH         HYL  
  204 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         HYL  
  205 espves Malla PERROKALLION ANNABELLE Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  199 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 19:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU 40,45 4,25 -12,55 0 -12,55 OIVA
2 221 borcol SOS FUNWAY TOKYO GIRL Hanna Jäntti HAU 31,33 5,49 -21,67 5 5  
3 222 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 37,39 4,60 -15,61 5 5  
4 214 borcol Routa ROUTA Johanna Alasvuo-Koski A-KOT 38,19 4,50 -14,81 5 5  
5 213 barbet Hupi NUUTUKSEN HUPI Miia Tiainen KAT 40,87 4,21 -12,13 5 5  
6 211 pampai Bolid ANANA'S MOSTLY I DON'T CARE Reetta Matikainen BAT 45,59 3,77 -7,41 5 5  
7 216 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU 35,50 4,85 -17,50 10 10  
8 218 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK 44,51 3,86 -8,49 15 15  
9 209 borcol Ruu NOBLEFAMILY'S MIDSUMMER EVE Johanna Mikkilä HSKH 40,49 4,25 -12,51 20 20  
  212 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH         HYL  
  215 borcol Foxy KVARKIN TWILIGHT Mia Laamanen HAU         HYL  
  220 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 19:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 224 borcol Yama AKATEMIAN ZEUS Hannamaria Kuusio KirKe 32,14 5,35 -20,86 0 -20,86 LUVA
2 227 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH 37,47 4,59 -15,53 0 -15,53 PAVA
3 236 belpat Pena KUUNSIRPIN EMPIRE STRIKES BACK tiina botros PORSK 39,64 4,34 -13,36 0 -13,36 OIVA
4 235 borcol Väiski JOHAN ON ROONEY Mari Alajääski KAG 31,87 5,40 -21,13 5 5  
5 231 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH 42,28 4,07 -10,72 10 10  
6 225 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH 50,76 3,39 -2,24 20 20  
  223 auspai Riemu WIRNEEN LIIANKIN LIEKEHTIVÄ Tuuli Mertanen ATD         HYL  
  226 slapko Juno PUHURIPEIKON ARMASTELIJA Anselmi Henriksson I-HAH         HYL  
  229 isovil Hurja ALLEY-OOP'S BOUNCE PASS Laura Virtanen KIRSUT         HYL  
  230 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         HYL  
  233 auspai Sysi RUFF'N'TUFF BLACK BETTY Tiia Lempiäinen HAU         HYL  
  237 pitcol Uno RUFFENUFF STEAL THE SHOW Riitta Lindström TUUKK         HYL