Kilpailu 12.11.2022, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [A Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 25, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KirKe 39,92 5,35 -14,08 0 -14,08  
2 8 auspai Jojo OUNOU ODOTETTU ONNENKEIJU Kati Räsänen BAT 42,36 5,04 -11,64 0 -11,64  
3 22 lagrom Hugo KATAJAKONNUN ACTUALLY A KIND OF MAGIC Juulia Sundström HSKH 43,39 4,92 -10,61 0 -10,61  
4 4 auspai Ruuti PÄHKÄHULLUN KERTA KIELLON PÄÄLLE Emmi Vainio MAH 43,57 4,90 -10,43 0 -10,43  
5 2 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 43,83 4,87 -10,17 0 -10,17  
6 24 borcol Navi STRONG SOUND NATURAL NAVIGATOR Liisa Lehikoinen LÄGI 38,01 5,62 -15,99 5 5  
7 29 borcol Kvik SPORTTIKETUN BORNQUICK Annika Nisonen LAU 44,18 4,83 -9,82 5 5  
8 21 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH 40,41 5,28 -13,59 10 10  
9 11 borcol Unto SHADOW STORM AMBITIOUS GOALS Janina Taskinen HSKH 41,74 5,11 -12,26 10 10  
10 26 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH 46,94 4,55 -7,06 10 10  
11 12 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 47,06 4,54 -6,94 15 15  
12 16 borcol Vanilla TIWIAN'S WINNER TAKES IT ALL Elena Asikainen I-HAH 54,46 3,92 0,46 35 35,46  
  1 borcol Rina SOMETHING LIKE HARD TO IMPRESS Essi Heijari KSSK         HYL  
  3 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KirKe         HYL  
  5 schape Juju POMPPALOIKAN TRIPP TRAPP TROLL Tuija Laurila VAU         HYL  
  7 auskel Ryti SKOVFARMEN'S BLACK UTLAGI Sanna Nummelin JAU         HYL  
  9 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KAG         HYL  
  13 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki ACE         HYL  
  17 auskel Sykke KIIPELIN TUHAT TARINAA Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  19 borcol Boomy Mind The Dog Boombastic Olga Havlíčková           HYL  
  20 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  23 borcol Sopu Supravulpes Dalli Jere Pätäri KSSK         HYL  
  27 auspai Noita Red'n Ready Chaos And Mayhem Shanti Karinen I-HAH         HYL  
  28 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU         HYL  
  30 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  10 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS         POIS  
  14 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         POIS  
  18 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 9:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 32, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU 40,09 5,33 -13,91 0 -13,91  
2 61 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HSKH 43,75 4,88 -10,25 0 -10,25 SERT-A
3 44 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE 45,35 4,71 -8,65 0 -8,65  
4 40 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KirKe 45,84 4,66 -8,16 0 -8,16  
5 51 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY 52,12 4,10 -1,88 0 -1,88  
6 43 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 39,95 5,34 -14,05 5 5  
7 31 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE 41,18 5,18 -12,82 5 5  
8 47 borcol Remi ASTRA REMI Johanna Alasvuo-Koski A-KOT 41,39 5,16 -12,61 5 5  
9 45 auskel Päre BOOM-SHAKALAKA ACHATES Sirpa Saari JANKK 41,64 5,13 -12,36 5 5  
10 52 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 42,92 4,97 -11,08 5 5  
11 39 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 44,69 4,78 -9,31 5 5  
12 54 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KirKe 47,63 4,48 -6,37 5 5  
13 62 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Tuulimari Kaikkonen KSSK 56,58 3,77 2,58 5 7,58  
14 63 borcol Jymy SAUNAJAAKON PRANK Veijo Koistinen RimA 41,57 5,14 -12,43 10 10  
15 59 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 43,38 4,92 -10,62 10 10  
16 64 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS 47,35 4,51 -6,65 10 10  
17 57 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 51,51 4,14 -2,49 10 10  
18 58 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo AST 51,42 4,15 -2,58 15 15  
19 35 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi I-HAH 49,18 4,34 -4,82 30 30  
  33 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  34 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen SBPKY         HYL  
  37 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH         HYL  
  38 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         HYL  
  42 borcol Spooky TOBEROI SPOOKY Heli Nuorivuori KAG         HYL  
  46 borcol Roki LUCKY SUMMER POWER OF DREAMS Tiina Koistinen RimA         HYL  
  48 auspai Peetu TITANGUS BRATAIR Eija Rytivaara K-PKK         HYL  
  49 borcol Newton PIGGYLAND'S CINCLUS CINCLUS Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  53 borcol Lina TENDING LIONESS Anna Silvan BAT         HYL  
  60 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi I-HAH         HYL  
  65 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU         HYL  
  66 auspai Loitsu RED'N READY EYE OF THE STORM Maiju Livio AST         HYL  
  68 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri BAT         HYL  
  55 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         POIS  
  67 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Pipsa Turja I-HAH         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 10:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 26, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU 31,50 5,90 -13,50 0 -13,50 SERT-H
2 7 auskel Ryti SKOVFARMEN'S BLACK UTLAGI Sanna Nummelin JAU 33,73 5,51 -11,27 0 -11,27  
3 2 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 35,63 5,21 -9,37 0 -9,37  
4 22 lagrom Hugo KATAJAKONNUN ACTUALLY A KIND OF MAGIC Juulia Sundström HSKH 36,66 5,07 -8,34 0 -8,34  
5 4 auspai Ruuti PÄHKÄHULLUN KERTA KIELLON PÄÄLLE Emmi Vainio MAH 36,93 5,03 -8,07 0 -8,07  
6 1 borcol Rina SOMETHING LIKE HARD TO IMPRESS Essi Heijari KSSK 36,94 5,03 -8,06 0 -8,06  
7 5 schape Juju POMPPALOIKAN TRIPP TRAPP TROLL Tuija Laurila VAU 43,26 4,29 -1,74 0 -1,74  
8 23 borcol Sopu Supravulpes Dalli Jere Pätäri KSSK 32,47 5,72 -12,53 5 5  
9 11 borcol Unto SHADOW STORM AMBITIOUS GOALS Janina Taskinen HSKH 33,28 5,58 -11,72 5 5  
10 3 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KirKe 36,85 5,04 -8,15 5 5  
11 8 auspai Jojo OUNOU ODOTETTU ONNENKEIJU Kati Räsänen BAT 39,34 4,72 -5,66 5 5  
12 9 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KAG 37,07 5,01 -7,93 10 10  
  6 lagrom Tyyne Amorevole Pepita Jukka Pöyry P-HAU         HYL  
  12 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH         HYL  
  13 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki ACE         HYL  
  15 borcol Micke INFINITY LIGHT BRING THE VIBE HIGH Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  17 auskel Sykke KIIPELIN TUHAT TARINAA Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  19 borcol Boomy Mind The Dog Boombastic Olga Havlíčková           HYL  
  20 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  21 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  24 borcol Navi STRONG SOUND NATURAL NAVIGATOR Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  25 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KirKe         HYL  
  26 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  27 auspai Noita Red'n Ready Chaos And Mayhem Shanti Karinen I-HAH         HYL  
  29 borcol Kvik SPORTTIKETUN BORNQUICK Annika Nisonen LAU         HYL  
  30 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  10 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS         POIS  
  14 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         POIS  
  18 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 10:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 37, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 borcol Roki LUCKY SUMMER POWER OF DREAMS Tiina Koistinen RimA 31,93 5,82 -13,07 0 -13,07 SERT-H AVA-H
2 59 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 33,64 5,52 -11,36 0 -11,36  
3 36 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU 33,76 5,50 -11,24 0 -11,24  
4 53 borcol Lina TENDING LIONESS Anna Silvan BAT 33,95 5,47 -11,05 0 -11,05  
5 31 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE 34,73 5,35 -10,27 0 -10,27  
6 40 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KirKe 35,37 5,25 -9,63 0 -9,63  
7 57 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 40,98 4,53 -4,02 0 -4,02  
8 62 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Tuulimari Kaikkonen KSSK 42,93 4,33 -2,07 0 -2,07  
9 51 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY 44,50 4,18 -0,50 0 -0,50  
10 60 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi I-HAH 35,17 5,28 -9,83 5 5  
11 66 auspai Loitsu RED'N READY EYE OF THE STORM Maiju Livio AST 38,00 4,89 -7,00 5 5  
12 37 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH 38,61 4,81 -6,39 5 5  
13 39 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 39,27 4,73 -5,73 5 5  
14 50 labnou Ronda RANTASIPIN ADA Taru Antila JAU 41,73 4,45 -3,27 5 5  
15 49 borcol Newton PIGGYLAND'S CINCLUS CINCLUS Matti Suhonen A-KOT 36,88 5,04 -8,12 10 10  
16 56 borcol Ninja BE MY NINJA FROM EXTREME TEAM Sari Johanna Laurikkala JAU 38,98 4,77 -6,02 10 10  
17 54 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KirKe 39,44 4,71 -5,56 10 10  
18 67 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Pipsa Turja I-HAH 40,30 4,61 -4,70 10 10  
19 33 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH 44,98 4,13 -0,02 10 10  
20 32 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU 33,83 5,49 -11,17 15 15  
21 65 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU 40,21 4,62 -4,79 20 20  
22 41 kulnou Nuppu KARVIN SUPER SALSA Monna Peräjoki TUUKK 58,47 3,18 13,47 10 23,47  
  34 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen SBPKY         HYL  
  35 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi I-HAH         HYL  
  38 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         HYL  
  42 borcol Spooky TOBEROI SPOOKY Heli Nuorivuori KAG         HYL  
  43 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  45 auskel Päre BOOM-SHAKALAKA ACHATES Sirpa Saari JANKK         HYL  
  47 borcol Remi ASTRA REMI Johanna Alasvuo-Koski A-KOT         HYL  
  48 auspai Peetu TITANGUS BRATAIR Eija Rytivaara K-PKK         HYL  
  52 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  58 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo AST         HYL  
  44 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  61 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HSKH         HYL  
  63 borcol Jymy SAUNAJAAKON PRANK Veijo Koistinen RimA         HYL  
  64 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL  
  68 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri BAT         HYL  
  55 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 25, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Unto SHADOW STORM AMBITIOUS GOALS Janina Taskinen HSKH 43,18 4,98 -11,82 0 -11,82 SERT-A
2 27 auspai Noita Red'n Ready Chaos And Mayhem Shanti Karinen I-HAH 43,64 4,93 -11,36 0 -11,36  
3 6 lagrom Tyyne Amorevole Pepita Jukka Pöyry P-HAU 58,56 3,67 3,56 0 3,56  
4 19 borcol Boomy Mind The Dog Boombastic Olga Havlíčková   39,92 5,39 -15,08 5 5  
5 29 borcol Kvik SPORTTIKETUN BORNQUICK Annika Nisonen LAU 44,01 4,89 -10,99 5 5  
6 22 lagrom Hugo KATAJAKONNUN ACTUALLY A KIND OF MAGIC Juulia Sundström HSKH 50,53 4,25 -4,47 5 5  
7 12 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 50,59 4,25 -4,41 5 5  
8 28 borcol Viv GREIS WORKING VIV Yasmin Eklund HAU 39,43 5,45 -15,57 25 25  
  1 borcol Rina SOMETHING LIKE HARD TO IMPRESS Essi Heijari KSSK         HYL  
  2 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  3 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KirKe         HYL  
  5 schape Juju POMPPALOIKAN TRIPP TRAPP TROLL Tuija Laurila VAU         HYL  
  7 auskel Ryti SKOVFARMEN'S BLACK UTLAGI Sanna Nummelin JAU         HYL  
  8 auspai Jojo OUNOU ODOTETTU ONNENKEIJU Kati Räsänen BAT         HYL  
  9 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KAG         HYL  
  13 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki ACE         HYL  
  15 borcol Micke INFINITY LIGHT BRING THE VIBE HIGH Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  17 auskel Sykke KIIPELIN TUHAT TARINAA Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  20 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  21 borcol Danny UNLIMITED STAR DANNY Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  23 borcol Sopu Supravulpes Dalli Jere Pätäri KSSK         HYL  
  24 borcol Navi STRONG SOUND NATURAL NAVIGATOR Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  25 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KirKe         HYL  
  26 auspai Lyyli DIVA'S HEROES ONCE IN A LIFETIME Minna Vahlström HSKH         HYL  
  30 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  10 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS         POIS  
  14 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         POIS  
  18 auspai Yuffie RED'N READY HAPPILY EVER AFTER Sini Kylmänen HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 35, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Lina TENDING LIONESS Anna Silvan BAT 40,87 5,26 -14,13 0 -14,13  
2 61 belpat Yazy MACNILLIAN YOU GONNA FLY Anniina Anttila HSKH 41,91 5,13 -13,09 0 -13,09  
3 59 borcol Mörö ATELJEEN VALENTINO Kirsi Kostamoinen SBCAK 43,57 4,93 -11,43 0 -11,43 SERT-A
4 51 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY 52,91 4,06 -2,09 0 -2,09  
5 62 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Tuulimari Kaikkonen KSSK 53,27 4,04 -1,73 0 -1,73  
6 45 auskel Päre BOOM-SHAKALAKA ACHATES Sirpa Saari JANKK 43,15 4,98 -11,85 5 5  
7 40 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KirKe 44,85 4,79 -10,15 5 5  
8 49 borcol Newton PIGGYLAND'S CINCLUS CINCLUS Matti Suhonen A-KOT 45,43 4,73 -9,57 5 5  
9 58 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo AST 52,42 4,10 -2,58 5 5  
10 43 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 40,32 5,33 -14,68 10 10  
11 63 borcol Jymy SAUNAJAAKON PRANK Veijo Koistinen RimA 41,25 5,21 -13,75 10 10  
12 37 borcol Nera MAPLE YARD U ARE MINE Saara Hakakoski HSKH 44,08 4,88 -10,92 10 10  
13 35 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi I-HAH 44,49 4,83 -10,51 15 15  
14 67 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Pipsa Turja I-HAH 52,54 4,09 -2,46 15 15  
15 48 auspai Peetu TITANGUS BRATAIR Eija Rytivaara K-PKK 60,91 3,53 5,91 10 15,91  
16 50 labnou Ronda RANTASIPIN ADA Taru Antila JAU 65,10 3,30 10,10 10 20,10  
17 54 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KirKe 69,49 3,09 14,49 15 29,49  
18 41 kulnou Nuppu KARVIN SUPER SALSA Monna Peräjoki TUUKK 73,78 2,91 18,78 15 33,78  
  31 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  32 borcol Kira MISTY HIGHLAND HITECH Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  33 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Schmidt HSKH         HYL  
  34 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen SBPKY         HYL  
  36 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU         HYL  
  38 borcol Roy SPEAKING BORDERS BOSS Maria Huttunen JAU         HYL  
  42 borcol Spooky TOBEROI SPOOKY Heli Nuorivuori KAG         HYL  
  46 borcol Roki LUCKY SUMMER POWER OF DREAMS Tiina Koistinen RimA         HYL  
  47 borcol Remi ASTRA REMI Johanna Alasvuo-Koski A-KOT         HYL  
  56 borcol Ninja BE MY NINJA FROM EXTREME TEAM Sari Johanna Laurikkala JAU         HYL  
  57 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  44 borcol NamNam TRONIC NAM NAM Hannamari Nieminen ACE         HYL  
  60 belpag Nude VALKOHAMPAAN ILKOSILLAAN Asko Salmi I-HAH         HYL  
  64 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL  
  65 borcol Itu WOOLLANDIAN HEITUKKA Laura Verkamo HAU         HYL  
  66 auspai Loitsu RED'N READY EYE OF THE STORM Maiju Livio AST         HYL  
  68 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri BAT         HYL  
  55 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 38, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 38,75 5,16 -13,25 0 -13,25  
2 115 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST 39,32 5,09 -12,68 0 -12,68 SERT-A AVA
3 72 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 39,33 5,09 -12,67 0 -12,67  
4 81 shelam Ness AYSLING AWW FREYA Satu Tuomela HSKH 39,85 5,02 -12,15 0 -12,15  
5 92 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU 40,14 4,98 -11,86 0 -11,86  
6 76 kesvil HUPS IHAN KIHARA AINA VAUHDISSA Janette Lindholm BAT 42,73 4,68 -9,27 0 -9,27  
7 82 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH 43,04 4,65 -8,96 0 -8,96  
8 112 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 49,13 4,07 -2,87 0 -2,87  
9 105 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 35,88 5,57 -16,12 5 5  
10 104 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH 38,82 5,15 -13,18 5 5  
11 109 koohon Yego Amoenus Yego Seidi Koskinen KirKe 39,52 5,06 -12,48 5 5  
12 78 koohon Iisa MYRSKYMATALAN BELLATRIX Miira Riiheläinen PORSK 39,65 5,04 -12,35 5 5  
13 70 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK 40,40 4,95 -11,60 5 5  
14 99 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU 40,43 4,95 -11,57 5 5  
15 114 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH 42,25 4,73 -9,75 5 5  
16 107 tarupi Jasper PIHAPOLUN JASPER Satu Haapsaari-Caldwell JAU 43,79 4,57 -8,21 5 5  
17 91 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI 43,89 4,56 -8,11 5 5  
18 106 shelam Taiga JOYSTORY CATCH MY ZUPERSOUL Tuulikki Laalo I-HAH 46,66 4,29 -5,34 5 5  
19 94 tarupi Frans HOPP FALLERA FULL AV FANTASI Jouni Venäläinen AST 40,68 4,92 -11,32 10 10  
20 97 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH 43,10 4,64 -8,90 10 10  
21 87 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri KirKe 48,01 4,17 -3,99 10 10  
22 96 cocspa Lucy LEMON BELLE HAWK Heli Valtari NAS 1,14 175,38 -50,86 15 15  
23 83 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KAG 44,18 4,53 -7,82 20 20  
  74 shelam Mysli CELERITAS DRAGON LORE Petra Suurkari BAT         HYL  
  80 cocspa Faro MIKLAUS BROWNING Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  84 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KirKe         HYL  
  85 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  89 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  90 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  95 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  100 kesvil Noah JUMPAROUND DANCE LIKE NOBODY'S WATCHING Brita Långström KirKe         HYL  
  101 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH         HYL  
  102 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH         HYL  
  103 espves Saga PERRO RIZADOS LETIZIA Anne-Mari Tenhovalo KirKe         HYL  
  108 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  110 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  111 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  113 kesvil Paloma Woolly Bohemia's Paloma Faith Marja Lahtia KirKe         HYL  
  86 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         POIS  
  93 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi LÄGI         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 15:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KAT 50,55 3,96 -1,45 0 -1,45 SERT-A AVA
2 116 jackru Paavo GRUMBLING FOREVER YOURS Tiia Ahtovirta TUUKK 66,00 3,03 14,00 5 19,00  

A agilityrata, mini 3, kello 15:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 21, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH 43,10 4,64 -8,90 0 -8,90 SERT-A
2 125 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KirKe 43,91 4,55 -8,09 0 -8,09  
3 136 shelam Eevi SAAHIN SÄIHKE Linda Korpela HyKU Ry 38,81 5,15 -13,19 5 5  
4 130 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 40,67 4,92 -11,33 5 5  
5 140 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari NAS 42,73 4,68 -9,27 5 5  
6 131 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 43,15 4,63 -8,85 5 5  
7 128 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 43,48 4,60 -8,52 5 5  
8 139 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT 59,75 3,35 7,75 0 7,75  
9 123 shelam Nita FROSTY NIGHT'S DAZZLING HAILSTORM Jennika Mattila BAT 36,25 5,52 -15,75 10 10  
10 132 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 45,62 4,38 -6,38 10 10  
11 137 jackru Mauri KISENTEL'S THE WHOLE WORLD Tiia Ahtovirta TUUKK 54,34 3,68 2,34 10 12,34  
12 120 käävil Rido LOVELY LION TANGO FOR ONE Elina Pirhonen LAU 49,40 4,05 -2,60 15 15  
13 119 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT 49,15 4,07 -2,85 20 20  
  118 lägpys Hoppu CIMILLAN ÄKKILÄHTÖ Paula Luomala KOIVU         HYL  
  122 shelam Bolt KUUNHOHTEEN KERROSPILVI Satu Paasio JANKK         HYL  
  124 borter Aada SITE HUT'S PRINCESA Jenna Vörlin BAT         HYL  
  127 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  129 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  133 shelam Elvis PÄÄTTYMÄTÖN RAP Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  134 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  138 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         HYL  
  126 engkte Dennis FLAME EAR'S MISTER FANTASTIC Salla Järvinen AGRY         POIS  
  135 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Aulikki Korhonen HSKH         POIS  
  142 kesvil Friik JUMPAROUND FREAK LIKE ME Titta Lähdesmäki I-HAH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 16:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 40, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 32,96 5,76 -14,04 0 -14,04  
2 72 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 33,05 5,75 -13,95 0 -13,95  
3 81 shelam Ness AYSLING AWW FREYA Satu Tuomela HSKH 33,35 5,70 -13,65 0 -13,65 SERT-H
4 85 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 34,00 5,59 -13,00 0 -13,00  
5 75 shelam Riima Celebren Moodie Inka Räsänen HAU 34,18 5,56 -12,82 0 -12,82  
6 71 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 35,04 5,42 -11,96 0 -11,96  
7 99 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU 35,22 5,39 -11,78 0 -11,78  
8 91 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI 35,27 5,39 -11,73 0 -11,73  
9 82 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH 35,51 5,35 -11,49 0 -11,49  
9 114 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH 35,51 5,35 -11,49 0 -11,49  
11 106 shelam Taiga JOYSTORY CATCH MY ZUPERSOUL Tuulikki Laalo I-HAH 38,84 4,89 -8,16 0 -8,16  
12 98 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HAU 39,82 4,77 -7,18 0 -7,18  
13 108 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 48,31 3,93 1,31 0 1,31  
14 70 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK 35,42 5,36 -11,58 5 5  
15 79 shelam Lykke CELEBREN LITE BÄTTRE Inka Räsänen HAU 35,96 5,28 -11,04 5 5  
16 77 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KirKe 37,92 5,01 -9,08 5 5  
17 107 tarupi Jasper PIHAPOLUN JASPER Satu Haapsaari-Caldwell JAU 44,14 4,30 -2,86 5 5  
18 95 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU 45,72 4,16 -1,28 5 5  
19 102 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 39,41 4,82 -7,59 10 10  
20 103 espves Saga PERRO RIZADOS LETIZIA Anne-Mari Tenhovalo KirKe 42,10 4,51 -4,90 10 10  
21 74 shelam Mysli CELERITAS DRAGON LORE Petra Suurkari BAT 47,27 4,02 0,27 10 10,27  
22 113 kesvil Paloma Woolly Bohemia's Paloma Faith Marja Lahtia KirKe 50,63 3,75 3,63 10 13,63  
23 84 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KirKe 53,11 3,58 6,11 10 16,11  
  69 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HAU         HYL  
  73 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  
  76 kesvil HUPS IHAN KIHARA AINA VAUHDISSA Janette Lindholm BAT         HYL  
  78 koohon Iisa MYRSKYMATALAN BELLATRIX Miira Riiheläinen PORSK         HYL  
  83 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KAG         HYL  
  88 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  90 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  92 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU         HYL  
  94 tarupi Frans HOPP FALLERA FULL AV FANTASI Jouni Venäläinen AST         HYL  
  96 cocspa Lucy LEMON BELLE HAWK Heli Valtari NAS         HYL  
  97 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH         HYL  
  101 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH         HYL  
  104 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  109 koohon Yego Amoenus Yego Seidi Koskinen KirKe         HYL  
  110 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  112 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  115 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST         HYL  
  86 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         POIS  
  87 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri KirKe         POIS  
  93 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi LÄGI         POIS  
  111 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 16:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 jackru Paavo GRUMBLING FOREVER YOURS Tiia Ahtovirta TUUKK 59,07 3,22 10,07 0 10,07  
  117 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KAT         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 16:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 23, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 32,12 5,92 -14,88 0 -14,88  
2 128 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 34,31 5,54 -12,69 0 -12,69  
3 130 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 35,67 5,33 -11,33 0 -11,33  
4 136 shelam Eevi SAAHIN SÄIHKE Linda Korpela HyKU Ry 35,68 5,33 -11,32 0 -11,32  
5 131 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 37,13 5,12 -9,87 0 -9,87  
6 118 lägpys Hoppu CIMILLAN ÄKKILÄHTÖ Paula Luomala KOIVU 37,95 5,01 -9,05 0 -9,05  
7 132 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 38,32 4,96 -8,68 0 -8,68  
8 119 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT 40,79 4,66 -6,21 0 -6,21  
9 138 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 47,48 4,00 0,48 0 0,48  
10 127 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT 38,22 4,97 -8,78 5 5  
11 124 borter Aada SITE HUT'S PRINCESA Jenna Vörlin BAT 45,93 4,14 -1,07 5 5  
12 140 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari NAS 47,95 3,96 0,95 5 5,95  
13 123 shelam Nita FROSTY NIGHT'S DAZZLING HAILSTORM Jennika Mattila BAT 37,53 5,06 -9,47 10 10  
14 137 jackru Mauri KISENTEL'S THE WHOLE WORLD Tiia Ahtovirta TUUKK 55,96 3,40 8,96 15 23,96  
  120 käävil Rido LOVELY LION TANGO FOR ONE Elina Pirhonen LAU         HYL  
  121 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KirKe         HYL  
  122 shelam Bolt KUUNHOHTEEN KERROSPILVI Satu Paasio JANKK         HYL  
  125 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KirKe         HYL  
  133 shelam Elvis PÄÄTTYMÄTÖN RAP Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  134 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  135 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  139 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT         HYL  
  141 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH         HYL  
  126 engkte Dennis FLAME EAR'S MISTER FANTASTIC Salla Järvinen AGRY         POIS  
  142 kesvil Friik JUMPAROUND FREAK LIKE ME Titta Lähdesmäki I-HAH         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 17:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 35, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 shelam Lykke CELEBREN LITE BÄTTRE Inka Räsänen HAU 37,25 5,02 -10,75 0 -10,75 SERT-A
2 115 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST 37,99 4,92 -10,01 0 -10,01  
3 69 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HAU 41,04 4,56 -6,96 0 -6,96  
4 107 tarupi Jasper PIHAPOLUN JASPER Satu Haapsaari-Caldwell JAU 42,05 4,45 -5,95 0 -5,95  
5 84 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KirKe 42,30 4,42 -5,70 0 -5,70  
6 74 shelam Mysli CELERITAS DRAGON LORE Petra Suurkari BAT 34,50 5,42 -13,50 5 5  
7 81 shelam Ness AYSLING AWW FREYA Satu Tuomela HSKH 36,94 5,06 -11,06 5 5  
8 88 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 37,35 5,01 -10,65 5 5  
9 78 koohon Iisa MYRSKYMATALAN BELLATRIX Miira Riiheläinen PORSK 37,78 4,95 -10,22 5 5  
9 101 shelam Mei JOYSTORY CATCH ME I'M ZUPERCHARGED Aino Oikari I-HAH 37,78 4,95 -10,22 5 5  
11 102 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 38,18 4,90 -9,82 5 5  
12 99 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU 40,50 4,62 -7,50 5 5  
12 100 kesvil Noah JUMPAROUND DANCE LIKE NOBODY'S WATCHING Brita Långström KirKe 40,50 4,62 -7,50 5 5  
14 95 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU 53,44 3,50 5,44 0 5,44  
15 83 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KAG 35,63 5,25 -12,37 15 15  
16 109 koohon Yego Amoenus Yego Seidi Koskinen KirKe 37,35 5,01 -10,65 15 15  
17 76 kesvil HUPS IHAN KIHARA AINA VAUHDISSA Janette Lindholm BAT 49,98 3,74 1,98 15 16,98  
18 108 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 61,08 3,06 13,08 10 23,08  
  70 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  71 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  75 shelam Riima Celebren Moodie Inka Räsänen HAU         HYL  
  82 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Vanamo HSKH         HYL  
  85 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  90 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  91 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  92 amekar Daisy SARANTAIS DAISY CUTTER Maarit Saarikoski JAU         HYL  
  94 tarupi Frans HOPP FALLERA FULL AV FANTASI Jouni Venäläinen AST         HYL  
  96 cocspa Lucy LEMON BELLE HAWK Heli Valtari NAS         HYL  
  98 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HAU         HYL  
  103 espves Saga PERRO RIZADOS LETIZIA Anne-Mari Tenhovalo KirKe         HYL  
  104 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  105 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  106 shelam Taiga JOYSTORY CATCH MY ZUPERSOUL Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  110 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  114 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  72 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU         POIS  
  86 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         POIS  
  87 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri KirKe         POIS  
  111 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         POIS  
  113 kesvil Paloma Woolly Bohemia's Paloma Faith Marja Lahtia KirKe         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 18:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 1, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 jackru Paavo GRUMBLING FOREVER YOURS Tiia Ahtovirta TUUKK 55,56 3,37 7,56 0 7,56  

C agilityrata, mini 3, kello 18:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 shelam Nita FROSTY NIGHT'S DAZZLING HAILSTORM Jennika Mattila BAT 35,26 5,30 -12,74 0 -12,74  
2 128 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 38,34 4,88 -9,66 0 -9,66  
3 125 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KirKe 38,85 4,81 -9,15 0 -9,15  
4 130 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 38,96 4,80 -9,04 0 -9,04  
5 141 shelam Noomi ZERNII TAVARIZ PEPPIINA Anna Friman HSKH 40,75 4,59 -7,25 0 -7,25  
6 138 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 45,88 4,08 -2,12 0 -2,12  
7 129 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 34,92 5,36 -13,08 5 5  
8 135 parson Max VILLIKUJAN ÄLÄHY JIÄRÄPIÄ Emeliina Tähtinen HSKH 38,44 4,86 -9,56 5 5  
9 124 borter Aada SITE HUT'S PRINCESA Jenna Vörlin BAT 43,59 4,29 -4,41 5 5  
10 132 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 47,02 3,98 -0,98 5 5  
11 139 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT 57,11 3,27 9,11 0 9,11  
12 136 shelam Eevi SAAHIN SÄIHKE Linda Korpela HyKU Ry 41,12 4,55 -6,88 15 15  
13 120 käävil Rido LOVELY LION TANGO FOR ONE Elina Pirhonen LAU 42,15 4,44 -5,85 15 15  
14 134 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK 61,58 3,04 13,58 15 28,58  
  131 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL  
  119 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL  
  127 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  133 shelam Elvis PÄÄTTYMÄTÖN RAP Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  137 jackru Mauri KISENTEL'S THE WHOLE WORLD Tiia Ahtovirta TUUKK         HYL  
  126 engkte Dennis FLAME EAR'S MISTER FANTASTIC Salla Järvinen AGRY         POIS  
  142 kesvil Friik JUMPAROUND FREAK LIKE ME Titta Lähdesmäki I-HAH         POIS