Kilpailu 13.11.2022, paikka Ojanko Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 8:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 bicfri Kuisma LADYKILLER'S FLUFF IS THE NEW BLACK Outi Kuitunen HSKH 43,05 3,46 -4,95 5 5  
2 143 karmäy Selma HIHUNDIN RAUHA Tua Axelsson KIRSUT 51,95 2,87 3,95 10 13,95  
3 149 chihup Sisu FOREST CREATURES SAOIRSE Jana Pennonen KAT 52,20 2,85 4,20 10 14,20  
4 145 petbra Peppi PIKANTTI TANGO D' AMORE Tiina Pöllänen LAU 53,94 2,76 5,94 10 15,94  
  147 jackru Ipa JACKXELLENT BRITNEY ANN Jenna Olli I-HAH         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 8:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH 27,76 5,37 -20,24 0 -20,24 LUVA
2 166 shelam Taika TODAY'S MIDSUMMER MIRACLE Maria Ojala BAT 30,66 4,86 -17,34 0 -17,34 OIVA
3 156 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 35,96 4,14 -12,04 5 5  
4 169   Milo MILO Minna Martikainen HSKH 37,23 4,00 -10,77 5 5  
5 162 käävil Vilna A'COT LUVER'S FOUNTAIN OF LOVE Heidi Jauho A-KOT 47,18 3,16 -0,82 20 20  
  151 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen I-HAH         HYL  
  154 parson Maire TUPLA-TÄPLÄN YLIVOIMAINEN HJÖRDIS Kati Sievers HAMIN         HYL  
  159 lägpys Helmi TRYKEIRA EINDELOSE LEWE Jennika Jaakonaho BAT         HYL  
  160 shelam Flora SNOWGLOW'S WAITING FOR YOU Laura Rajavaara I-HAH         HYL  
  163 borter Möly SIONNACH A GLORY Noora Kivilahti VAU         HYL  
  170 shelam Hilma LINNAISTEN NEXT TO YOU Sini Taivassalo BAT         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 8:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 18, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 178 espves Luna AQUAGRUAZ VIVA SOPRESA Marit Mustonen LÄGI 27,27 5,46 -20,73 0 -20,73 LUVA
2 194 kesvil Helkatti OLD PAL SLYTHERIN Tarja Jämsén RimA 29,40 5,07 -18,60 0 -18,60 OIVA
3 177 shelam Vilho FULLMOON DIAMONDS UNIKEKO Annika Ikonen BAT 32,63 4,57 -15,37 0 -15,37 LUVA
4 195 mudi Fox KAPSAISIININ ILOSANOMA Sinikka Hiekkala HSKH 33,58 4,44 -14,42 0 -14,42 LUVA
5 180 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH 39,45 3,78 -8,55 5 5  
6 183 pyrpap Vilda D'ÉPINETTE NOIRE LA FÉE D'HIVER Johanna Laurén HSKH 35,20 4,23 -12,80 10 10  
7 190 parson Rippe TUPLA-TÄPLÄN RIP KIRBY Juha Alenius AGRY 38,65 3,86 -9,35 15 15  
8 174 pampai Thelma ANANA'S MOSTLY I WILL TAKE YOU HOME Minna Kolstela HSKH 39,98 3,73 -8,02 15 15  
  152 shelam Gazta NEKAROS BEBETO Nella Tammelin HSKH         HYL  
  172 auskel Muru SKOVFARMEN'S RED ULFHILDR Katja Lilja JAU         HYL  
  182 mudi Kitty HYBERHYBER SULOINEN SABOTAAS Enni härkänen LAU         HYL  
  184 mudi Sirkus TAKE ONE BONFIRE HEART Krista Välkkilä HAU         HYL  
  185 kromfo Bono BEDUAR'S BONO CONSILIO Satu Svahn LÄGI         HYL  
  186 mudi Rosie MY ZYNK'S ROSE Salla Vornanen BAT         HYL  
  188 tarupi Åke MAISON COCO GALOPIN Ina Ammunét HSKH         HYL  
  189 espves Heta Taimariz Just In Time Aatos Kiiskinen TUUKK         HYL  
  197 shelam Koda KUUNHOHTEEN TAIFUUNI Senja Ahokas I-HAH         HYL  
  199   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH         HYL  
  193 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 8:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 borcol Kylie UNLIMITED STAR KYLIE Maarit Hellman HSKH 37,21 4,00 -10,79 0 -10,79 LUVA
2 206 shelam Flow BLÅA HAVETS ACTING COOL Minna Jokinen HSKH 30,95 4,81 -17,05 5 5  
3 208 auskel Rosée BOOM-SHAKALAKA AZALIA Kukka Heiskala CITYB 31,19 4,78 -16,81 5 5  
4 217 kerter Flippe CYBERTAILS AMAZING AUTUMN Tirliina Villberg KOVA 39,47 3,78 -8,53 20 20  
  207 borcol Loimu DWYLCH CROSSFIRE Claudia Ottka PORSK         HYL  
  211 borcol Nova WALKING DISASTER'S QUARTERBACK Joona Sumela PORSK         HYL  
  212 walspa Minni JANGAS Q-NLILJA Isabella Ojanperä HSKH         HYL  
  214 borcol Mýra NOKKELA HASSUTTELIJA Heidi Marttila PORSK         HYL  
  218 espves Camu MILLA MARINA TORMENTA DE OTOÑO Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  220 auskar Pommi WORRIGAL LOORANA LACEY Helena Minkkinen KOTKA         HYL  
  222 shelam Sukka CELEBREN PETIT CHABLIS Noora Virtanen KOTKA         HYL  
  203 borcol Tiuhti LITTLE STEP'S VAMPIRA Tiina Hartikainen AST         POIS  
  204 borcol Urho JOYFUL MELODY'S UNIQUE SUPER HERO Reija-Riikka Stenbäck I-HAH         POIS  
  213 borcol Blacky JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH Petra Hultin HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 8:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 auspai Hendo SNOWTIME'S LEADING CREEK Liisa Teräaho LÄGI 28,22 5,28 -19,78 5 5  
2 239 borcol Ruu-Ruu SOMETHING LIKE ROUGH DAY Maarit Räsänen KAG 28,57 5,22 -19,43 5 5  
3 243 borcol Krik TENDING HOTSTUFF Nina Manner HAU 32,94 4,52 -15,06 5 5  
4 246 borcol Isco PÄÄTTYMÄTÖN INTO Amanda Hooli BAT 30,85 4,83 -17,15 10 10  
5 230 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 31,55 4,72 -16,45 10 10  
6 226 borcol Rage TOBEROI ENNISKILLEN Nina Venäläinen KOTKA 32,68 4,56 -15,32 10 10  
7 229 borcol Late MAPLE YARD XEMX Anniina Jähi HAMIN 34,05 4,38 -13,95 10 10  
8 240 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU 35,59 4,19 -12,41 10 10  
9 227 auspai Pyry BYWATER NARDO Eeva-Liisa Paajanen   42,74 3,49 -5,26 10 10  
10 237 dalmat Sunny CHATTERLY'S TAKE ME TO THE SUNSHINE Seija Tiainen HSKH 36,22 4,11 -11,78 15 15  
11 236 porves Luca MIMAKON AJI COLORADO Eevi Koskinen JAU 46,36 3,21 -1,64 15 15  
12 238 dalmat Blod Tippledal Skies Of Fire Satu Rytkönen DALMA 52,91 2,82 4,91 15 19,91  
  223 belpam Nova LAVIINI LADY MADONNA Jonna Peltonen I-HAH         HYL  
  224 pitcol Mörkö MAPLE YARD VOLCANO Tuulimari Kaikkonen KSSK         HYL  
  225 belpam Cora SPACETIME COLEMAN CATHERINE Sari Westerlund KAT         HYL  
  231 borcol Zed MAPLE YARD ZED Kia Koskinen HEILU         HYL  
  232 dalmat Desti MOPPEKERHON DESTINY Mira Tervonen SAVPK         HYL  
  233 dalmat Muru BELNIDES AMAZING ELEKTRA Teija Karjunen DALMA         HYL  
  241 borcol Yehu NOKKELA HAIHATTELIJA Jonna Pietiläinen KAT         HYL  
  242 borcol Evi SOMETHING LIKE MORE MADNESS Essi Heijari KSSK         HYL  
  245 borcol Myy TRONIC NANETTE Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  248 borcol Badi BADGER Johanna Mäki HSKH         HYL  
  249 borcol Selma SOMBRA Elina Syri HSKH         HYL  
  250 dalmat Fani BELNIDES EXELLENCE Teija Karjunen DALMA         HYL  
  251 borcol Ray PROMILLEN NIKKA Marko Kivihalme LÄGI         HYL  
  252 borcol Una BROOKE THE MAZE RUNNER Tiina Sköönilä JAU         HYL  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 bicfri Kuisma LADYKILLER'S FLUFF IS THE NEW BLACK Outi Kuitunen HSKH 39,06 3,66 -5,94 0 -5,94 LUVA
2 149 chihup Sisu FOREST CREATURES SAOIRSE Jana Pennonen KAT 40,40 3,54 -4,60 0 -4,60 LUVA
  143 karmäy Selma HIHUNDIN RAUHA Tua Axelsson KIRSUT         HYL  
  145 petbra Peppi PIKANTTI TANGO D' AMORE Tiina Pöllänen LAU         HYL  
  148 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi BAT         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 17, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH 25,68 5,57 -19,32 0 -19,32 LUVA
2 166 shelam Taika TODAY'S MIDSUMMER MIRACLE Maria Ojala BAT 27,21 5,26 -17,79 0 -17,79 OIVA
3 168 shelam Sola MUKAMAS JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Kajsa Liljeblom LÄGI 28,65 4,99 -16,35 5 5  
4 154 parson Maire TUPLA-TÄPLÄN YLIVOIMAINEN HJÖRDIS Kati Sievers HAMIN 33,21 4,31 -11,79 5 5  
5 164 shelam Aida SNOWGLOW'S UNBREAKABLE DREAM Anni Vainikka VAU 33,75 4,24 -11,25 5 5  
6 156 cavspa Penne Kallioluodon Neidonkenkä Satu Turunen HSKH 37,31 3,83 -7,69 5 5  
7 162 käävil Vilna A'COT LUVER'S FOUNTAIN OF LOVE Heidi Jauho A-KOT 39,03 3,66 -5,97 5 5  
8 170 shelam Hilma LINNAISTEN NEXT TO YOU Sini Taivassalo BAT 46,97 3,04 1,97 5 6,97  
  151 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen I-HAH         HYL  
  153 walter JANE HIGH VOLTAGES JACQUELINE Marjo Takoja NAS         HYL  
  155 koohon Unna OORBELLEN UNNA Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  157 walter Lempi MINDHUNTER HAIKU Helena Lehtinen HyKU Ry         HYL  
  160 shelam Flora SNOWGLOW'S WAITING FOR YOU Laura Rajavaara I-HAH         HYL  
  163 borter Möly SIONNACH A GLORY Noora Kivilahti VAU         HYL  
  165 tarupi Usva HEPULIN LILO Oona Salmela BAT         HYL  
  167 parson Ritu TAMMENKOLON BRIGHT LIGHTS Satu Halkola LÄGI         HYL  
  169   Milo MILO Minna Martikainen HSKH         HYL  
  150 mittem Pancho CARURAN HANKY PANKY Enni Simula HAU         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 184 mudi Sirkus TAKE ONE BONFIRE HEART Krista Välkkilä HAU 23,78 6,01 -21,22 0 -21,22 LUVA
2 185 kromfo Bono BEDUAR'S BONO CONSILIO Satu Svahn LÄGI 23,82 6,00 -21,18 0 -21,18 LUVA
3 152 shelam Gazta NEKAROS BEBETO Nella Tammelin HSKH 26,00 5,50 -19,00 0 -19,00 LUVA
3 196 pyrpal Supi O'OU RAGING RACCOON Minna Päivärinta LÄGI 26,00 5,50 -19,00 0 -19,00 LUVA
5 192 shelam Aavi SNOWGLOW'S XPRESSIVE JEWEL Anni Vainikka VAU 26,28 5,44 -18,72 0 -18,72 LUVA
6 179 shelam Vue FUNTORUNS MIRACLE VUE Olli Fredrikson HSKH 21,69 6,59 -23,31 5 5  
7 198 auskel Tilly HILDESIRE DON'T STOP ME NOW Iina Kalliomäki HSKH 25,97 5,51 -19,03 5 5  
8 182 mudi Kitty HYBERHYBER SULOINEN SABOTAAS Enni härkänen LAU 27,72 5,16 -17,28 5 5  
9 175 shelam Elmo FLAMING SNOW'S BRAVE BLACK WISH Saara Johansson SHELT 30,18 4,74 -14,82 5 5  
10 177 shelam Vilho FULLMOON DIAMONDS UNIKEKO Annika Ikonen BAT 41,69 3,43 -3,31 5 5  
11 189 espves Heta Taimariz Just In Time Aatos Kiiskinen TUUKK 48,53 2,95 3,53 5 8,53  
12 183 pyrpap Vilda D'ÉPINETTE NOIRE LA FÉE D'HIVER Johanna Laurén HSKH 34,82 4,11 -10,18 10 10  
  172 auskel Muru SKOVFARMEN'S RED ULFHILDR Katja Lilja JAU         HYL  
  176 schape Pii PUUPARRAN AGDA Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  178 espves Luna AQUAGRUAZ VIVA SOPRESA Marit Mustonen LÄGI         HYL  
  180 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH         HYL  
  181 shelam Luca TODAY'S FAKE NEWS Maria Ojala BAT         HYL  
  186 mudi Rosie MY ZYNK'S ROSE Salla Vornanen BAT         HYL  
  187 tarupi Uuno YACATIS KOLBRÚN STUMPRUMPE Anu Karttunen KAT         HYL  
  188 tarupi Åke MAISON COCO GALOPIN Ina Ammunét HSKH         HYL  
  191 espves Hilu PERROKALLION KERBEROS Virve Kallio HSKH         HYL  
  195 mudi Fox KAPSAISIININ ILOSANOMA Sinikka Hiekkala HSKH         HYL  
  199   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH         HYL  
  193 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 borcol Nova WALKING DISASTER'S QUARTERBACK Joona Sumela PORSK 24,37 5,87 -20,63 0 -20,63 LUVA
2 200 espves Rusina MILLA MARINA GLORIA Virve Kallio HSKH 26,37 5,42 -18,63 0 -18,63 LUVA
3 213 borcol Blacky JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH Petra Hultin HSKH 26,62 5,37 -18,38 0 -18,38 LUVA
4 222 shelam Sukka CELEBREN PETIT CHABLIS Noora Virtanen KOTKA 26,72 5,35 -18,28 0 -18,28 LUVA
5 206 shelam Flow BLÅA HAVETS ACTING COOL Minna Jokinen HSKH 28,50 5,02 -16,50 0 -16,50 LUVA
6 218 espves Camu MILLA MARINA TORMENTA DE OTOÑO Kirsi Laukkanen LÄGI 30,13 4,75 -14,87 5 5  
7 217 kerter Flippe CYBERTAILS AMAZING AUTUMN Tirliina Villberg KOVA 30,29 4,72 -14,71 5 5  
8 208 auskel Rosée BOOM-SHAKALAKA AZALIA Kukka Heiskala CITYB 32,76 4,37 -12,24 5 5  
9 216 borcol Dalia MAGICAL JOY THE ONE AND ONLY DAHLIA Elena Asikainen I-HAH 24,41 5,86 -20,59 15 15  
  173 lagrom Donna GEWITTER LA YIN Minna Pakarinen           HYL  
  209 auskel Cebi KONNUUKSIEN COSMOGRAPH DAYTONA ROLEX Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  212 walspa Minni JANGAS Q-NLILJA Isabella Ojanperä HSKH         HYL  
  215 espves Niio LA PASION TURKA MOWGLI OF THE JUNGLE Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  219 whippe Ekstra WHIPLANDIAN ABSOLUTELY AWFUL Suvi Halonen W-H         HYL  
  221 walspa Mickey JANGAS Q-HUN KURKOTTAA Mette Bergh HSKH         HYL  
  203 borcol Tiuhti LITTLE STEP'S VAMPIRA Tiina Hartikainen AST         POIS  
  205 shelam Hoppu ASTANJAN LIQUORICE LOVE Veera Karaiste BAT         POIS  
  214 borcol Mýra NOKKELA HASSUTTELIJA Heidi Marttila PORSK         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 29, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 239 borcol Ruu-Ruu SOMETHING LIKE ROUGH DAY Maarit Räsänen KAG 23,98 5,96 -21,02 0 -21,02 LUVA
2 202 borcol Terttu VON SCHNEELAND LI Sanna Laulumaa HSKH 24,68 5,79 -20,32 0 -20,32 LUVA
3 228 auspai Hendo SNOWTIME'S LEADING CREEK Liisa Teräaho LÄGI 25,66 5,57 -19,34 0 -19,34 LUVA
4 234 dalmat Doris MOPPEKERHON AINUTKERTAINEN Aino Huhtilainen I-HAH 31,20 4,58 -13,80 0 -13,80 LUVA
5 252 borcol Una BROOKE THE MAZE RUNNER Tiina Sköönilä JAU 23,65 6,05 -21,35 5 5  
6 230 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 30,79 4,64 -14,21 5 5  
7 227 auspai Pyry BYWATER NARDO Eeva-Liisa Paajanen   31,30 4,57 -13,70 5 5  
8 246 borcol Isco PÄÄTTYMÄTÖN INTO Amanda Hooli BAT 31,62 4,52 -13,38 5 5  
9 242 borcol Evi SOMETHING LIKE MORE MADNESS Essi Heijari KSSK 27,77 5,15 -17,23 10 10  
10 244 porves Ben APLICADO ANJO DA NEVE Henna Niemi ATD 30,25 4,73 -14,75 10 10  
11 249 borcol Selma SOMBRA Elina Syri HSKH 34,83 4,11 -10,17 10 10  
12 236 porves Luca MIMAKON AJI COLORADO Eevi Koskinen JAU 44,68 3,20 -0,32 10 10  
  223 belpam Nova LAVIINI LADY MADONNA Jonna Peltonen I-HAH         HYL  
  224 pitcol Mörkö MAPLE YARD VOLCANO Tuulimari Kaikkonen KSSK         HYL  
  225 belpam Cora SPACETIME COLEMAN CATHERINE Sari Westerlund KAT         HYL  
  226 borcol Rage TOBEROI ENNISKILLEN Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  229 borcol Late MAPLE YARD XEMX Anniina Jähi HAMIN         HYL  
  231 borcol Zed MAPLE YARD ZED Kia Koskinen HEILU         HYL  
  232 dalmat Desti MOPPEKERHON DESTINY Mira Tervonen SAVPK         HYL  
  233 dalmat Muru BELNIDES AMAZING ELEKTRA Teija Karjunen DALMA         HYL  
  237 dalmat Sunny CHATTERLY'S TAKE ME TO THE SUNSHINE Seija Tiainen HSKH         HYL  
  238 dalmat Blod Tippledal Skies Of Fire Satu Rytkönen DALMA         HYL  
  240 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  241 borcol Yehu NOKKELA HAIHATTELIJA Jonna Pietiläinen KAT         HYL  
  243 borcol Krik TENDING HOTSTUFF Nina Manner HAU         HYL  
  245 borcol Myy TRONIC NANETTE Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  247 borcol Marvel MITHRANDIR FLAMES Pihla Pääkkönen BAT         HYL  
  248 borcol Badi BADGER Johanna Mäki HSKH         HYL  
  251 borcol Ray PROMILLEN NIKKA Marko Kivihalme LÄGI         HYL  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 148 toyvil Eos TUITUIN AIVAN IHANA Kiira Haapaniemi BAT 32,44 4,25 -15,56 0 -15,56 OIVA
2 147 jackru Ipa JACKXELLENT BRITNEY ANN Jenna Olli I-HAH 32,19 4,29 -15,81 5 5  
3 144 prarot Ymmi CHAKIRAN SNOWSTORMIN LADY Krista Sippola AST 41,96 3,29 -6,04 5 5  
4 145 petbra Peppi PIKANTTI TANGO D' AMORE Tiina Pöllänen LAU 54,31 2,54 6,31 10 16,31  
  146 bicfri Kuisma LADYKILLER'S FLUFF IS THE NEW BLACK Outi Kuitunen HSKH         HYL  

F agilityrata, mini 1, kello 12:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169   Milo MILO Minna Martikainen HSKH 30,96 4,46 -15,04 0 -15,04 OIVA
2 153 walter JANE HIGH VOLTAGES JACQUELINE Marjo Takoja NAS 33,87 4,07 -12,13 5 5  
3 164 shelam Aida SNOWGLOW'S UNBREAKABLE DREAM Anni Vainikka VAU 43,90 3,14 -2,10 5 5  
4 158 mittem Ferro BONZER'S LÄNNEN-LOKARI Mari Heikkinen AGRY 45,44 3,04 -0,56 5 5  
5 170 shelam Hilma LINNAISTEN NEXT TO YOU Sini Taivassalo BAT 45,67 3,02 -0,33 5 5  
  151 parson Syke SCOTSTYLES SPEAK OF THE DEVIL Anne Jääskeläinen I-HAH         HYL  
  154 parson Maire TUPLA-TÄPLÄN YLIVOIMAINEN HJÖRDIS Kati Sievers HAMIN         HYL  
  159 lägpys Helmi TRYKEIRA EINDELOSE LEWE Jennika Jaakonaho BAT         HYL  
  160 shelam Flora SNOWGLOW'S WAITING FOR YOU Laura Rajavaara I-HAH         HYL  
  162 käävil Vilna A'COT LUVER'S FOUNTAIN OF LOVE Heidi Jauho A-KOT         HYL  
  163 borter Möly SIONNACH A GLORY Noora Kivilahti VAU         HYL  
  167 parson Ritu TAMMENKOLON BRIGHT LIGHTS Satu Halkola LÄGI         HYL  

F agilityrata, medi 1, kello 12:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 197 shelam Koda KUUNHOHTEEN TAIFUUNI Senja Ahokas I-HAH 32,55 4,24 -13,45 0 -13,45 OIVA
2 177 shelam Vilho FULLMOON DIAMONDS UNIKEKO Annika Ikonen BAT 32,55 4,24 -13,45 5 5  
3 174 pampai Thelma ANANA'S MOSTLY I WILL TAKE YOU HOME Minna Kolstela HSKH 32,77 4,21 -13,23 5 5  
4 195 mudi Fox KAPSAISIININ ILOSANOMA Sinikka Hiekkala HSKH 35,77 3,86 -10,23 5 5  
5 180 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH 37,82 3,65 -8,18 5 5  
6 199   Helios HELIOS Marianna Alanen HSKH 52,36 2,64 6,36 5 11,36  
7 178 espves Luna AQUAGRUAZ VIVA SOPRESA Marit Mustonen LÄGI 30,60 4,51 -15,40 15 15  
8 190 parson Rippe TUPLA-TÄPLÄN RIP KIRBY Juha Alenius AGRY 34,66 3,98 -11,34 20 20  
9 176 schape Pii PUUPARRAN AGDA Elisa Nevalainen ATD 56,76 2,43 10,76 10 20,76  
10 189 espves Heta Taimariz Just In Time Aatos Kiiskinen TUUKK 65,03 2,12 19,03 10 29,03  
  172 auskel Muru SKOVFARMEN'S RED ULFHILDR Katja Lilja JAU         HYL  
  182 mudi Kitty HYBERHYBER SULOINEN SABOTAAS Enni härkänen LAU         HYL  
  185 kromfo Bono BEDUAR'S BONO CONSILIO Satu Svahn LÄGI         HYL  
  186 mudi Rosie MY ZYNK'S ROSE Salla Vornanen BAT         HYL  
  193 espves CINDI Concurrido Galaxia Laura Hellén I-HAH         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 253 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 40,37 4,53 -9,63 5 5  
2 257 phalen Pekko THINGUMMY'S SO FUNNY APRIL JOKE Laura Heikkilä KAT 43,51 4,21 -6,49 5 5  
3 256 caiter Tilda QUICKBUG ZIISUS MIKÄ ZUTTURA Siri Räty TUUKK 49,52 3,70 -0,48 10 10  
  254 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  255   Tsikka TSIKKA Vera Hakala AST         HYL  
  258 papill Kuku LAGOON CINNAMON BUN Tuua Koskinen MÄNTS         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 267 käävil Maikki YELLOWMELLOW KATLA ON FIRE Tove Hammarström E-HKK 30,68 5,96 -17,32 0 -17,32 LUVA
2 268 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH 31,27 5,85 -16,73 0 -16,73 LUVA
3 262 shelam Sofi CHEERYMAI BLUE LIKE YODELMODEL Emmi Sarvikivi HAU 32,03 5,71 -15,97 0 -15,97 LUVA
4 269 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Parviainen I-HAH 32,85 5,57 -15,15 0 -15,15  
5 272 käävil Zico AURANTIUM'S HERMES DI HELVETICA Elina Pirhonen LAU 37,16 4,92 -10,84 0 -10,84  
6 261 shelam Noki PILVIMARJAN BJÖRNDALEN Emeliina Tähtinen HSKH 38,06 4,81 -9,94 0 -9,94  
7 273 kääsnm Sara PEACEMAKER'S MY BLACK MERCY Leila Komulainen HSKH 45,28 4,04 -2,72 0 -2,72  
8 266 jackru Lily TARA Sara Paasonen HSKH 42,24 4,33 -5,76 5 5  
9 260 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH 48,46 3,78 0,46 5 5,46  
10 270 parson Shelby SCOTSTYLES SWEET LIQUORICE Jenni Ikävalko PORSK 43,38 4,22 -4,62 10 10  
  166 shelam Taika TODAY'S MIDSUMMER MIRACLE Maria Ojala BAT         HYL  
  264 borter Lala LUMUMBA FLERET MORAVIA Merja Raunio BAT         HYL  
  265 schipp Lola Sinermäen Wiola Wiehkeä Jasmin Minkkinen KOTKA         HYL  
  271 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV         HYL  
  259 käävil Aada PALMALE'OS BLONDE ROAST Tiina Panu ATD         POIS  

E hyppyrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 276 koohon Mandi OORBELLEN RACHEL Katri Kannisto I-HAH 34,13 5,36 -13,87 0 -13,87 LUVA
2 293 kesvil Vanu JUMPAROUND FAKE IT TIL YOU MAKE IT Liisa Männistö JAU 35,37 5,17 -12,63 5 5  
3 288 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH 38,18 4,79 -9,82 5 5  
4 171 kromfo Tinka RAASILLAN DEPECHE MODE Silja Lommi BAT 40,62 4,51 -7,38 5 5  
5 291 schape Melli PUUPARRAN AGNES Sari Koivisto NAS 40,81 4,48 -7,19 5 5  
6 285 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 54,64 3,35 6,64 5 11,64  
7 278 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo HSKH 48,05 3,81 0,05 15 15,05  
  194 kesvil Helkatti OLD PAL SLYTHERIN Tarja Jämsén RimA         HYL  
  275 auskel Sarka CAFAYOS BELL-BROOK Tiia Kokko KSSK         HYL  
  277 shelam Nero NEKAROS BARESI Jenny Laurent AST         HYL  
  282 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  284   Nessi NESSIE Kati Huhtala EKK         HYL  
  286 shelam Late PILVIMARJAN KLAEBO Johanna Kuri LÄGI         HYL  
  287 lagrom Elli FENDANDOS GO-GO ANCELIGA Jukka Pöyry P-HAU         HYL  
  289 espves Malla PERROKALLION ANNABELLE Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  290 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         HYL  
  292 mudi Tippi Funky Fellow's Black Cherry Kirsti Saarela BAT         HYL  
  274 espves Donna TERRAFINA ANGELS DO FLY Pia Meldo NAS         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 borcol Kylie UNLIMITED STAR KYLIE Maarit Hellman HSKH 33,42 4,13 -12,58 0 -12,58 OIVA
2 213 borcol Blacky JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH Petra Hultin HSKH 35,34 3,90 -10,66 0 -10,66 LUVA
3 206 shelam Flow BLÅA HAVETS ACTING COOL Minna Jokinen HSKH 36,67 3,76 -9,33 0 -9,33 OIVA
4 211 borcol Nova WALKING DISASTER'S QUARTERBACK Joona Sumela PORSK 28,15 4,90 -17,85 5 5  
5 222 shelam Sukka CELEBREN PETIT CHABLIS Noora Virtanen KOTKA 29,06 4,75 -16,94 10 10  
6 218 espves Camu MILLA MARINA TORMENTA DE OTOÑO Kirsi Laukkanen LÄGI 35,87 3,85 -10,13 15 15  
7 217 kerter Flippe CYBERTAILS AMAZING AUTUMN Tirliina Villberg KOVA 39,00 3,54 -7,00 15 15  
  207 borcol Loimu DWYLCH CROSSFIRE Claudia Ottka PORSK         HYL  
  209 auskel Cebi KONNUUKSIEN COSMOGRAPH DAYTONA ROLEX Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  220 auskar Pommi WORRIGAL LOORANA LACEY Helena Minkkinen KOTKA         HYL  
  203 borcol Tiuhti LITTLE STEP'S VAMPIRA Tiina Hartikainen AST         POIS  
  204 borcol Urho JOYFUL MELODY'S UNIQUE SUPER HERO Reija-Riikka Stenbäck I-HAH         POIS  
  208 auskel Rosée BOOM-SHAKALAKA AZALIA Kukka Heiskala CITYB         POIS  
  214 borcol Mýra NOKKELA HASSUTTELIJA Heidi Marttila PORSK         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 25, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 252 borcol Una BROOKE THE MAZE RUNNER Tiina Sköönilä JAU 26,58 5,19 -19,42 0 -19,42 LUVA
2 235 auspai Neela KARILUODON CORONA BOREALIS Oona Paltola I-HAH 28,57 4,83 -17,43 0 -17,43 LUVA
3 239 borcol Ruu-Ruu SOMETHING LIKE ROUGH DAY Maarit Räsänen KAG 28,58 4,83 -17,42 0 -17,42 LUVA
4 224 pitcol Mörkö MAPLE YARD VOLCANO Tuulimari Kaikkonen KSSK 30,23 4,57 -15,77 0 -15,77 LUVA
5 243 borcol Krik TENDING HOTSTUFF Nina Manner HAU 30,87 4,47 -15,13 0 -15,13 OIVA
6 231 borcol Zed MAPLE YARD ZED Kia Koskinen HEILU 26,82 5,15 -19,18 5 5  
7 228 auspai Hendo SNOWTIME'S LEADING CREEK Liisa Teräaho LÄGI 27,56 5,01 -18,44 5 5  
8 230 borcol Leevi BRISKNESS TAUNUS Laura Leinonen SBCAK 30,78 4,48 -15,22 5 5  
9 249 borcol Selma SOMBRA Elina Syri HSKH 34,60 3,99 -11,40 5 5  
10 250 dalmat Fani BELNIDES EXELLENCE Teija Karjunen DALMA 36,14 3,82 -9,86 5 5  
11 226 borcol Rage TOBEROI ENNISKILLEN Nina Venäläinen KOTKA 24,12 5,72 -21,88 10 10  
12 229 borcol Late MAPLE YARD XEMX Anniina Jähi HAMIN 31,67 4,36 -14,33 10 10  
13 251 borcol Ray PROMILLEN NIKKA Marko Kivihalme LÄGI 32,76 4,21 -13,24 10 10  
14 241 borcol Yehu NOKKELA HAIHATTELIJA Jonna Pietiläinen KAT 40,44 3,41 -5,56 10 10  
15 236 porves Luca MIMAKON AJI COLORADO Eevi Koskinen JAU 49,48 2,79 3,48 10 13,48  
16 248 borcol Badi BADGER Johanna Mäki HSKH 37,41 3,69 -8,59 15 15  
17 237 dalmat Sunny CHATTERLY'S TAKE ME TO THE SUNSHINE Seija Tiainen HSKH 40,44 3,41 -5,56 20 20  
  225 belpam Cora SPACETIME COLEMAN CATHERINE Sari Westerlund KAT         HYL  
  227 auspai Pyry BYWATER NARDO Eeva-Liisa Paajanen           HYL  
  232 dalmat Desti MOPPEKERHON DESTINY Mira Tervonen SAVPK         HYL  
  233 dalmat Muru BELNIDES AMAZING ELEKTRA Teija Karjunen DALMA         HYL  
  240 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  242 borcol Evi SOMETHING LIKE MORE MADNESS Essi Heijari KSSK         HYL  
  245 borcol Myy TRONIC NANETTE Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  246 borcol Isco PÄÄTTYMÄTÖN INTO Amanda Hooli BAT         HYL  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 13:55, tuomari Esa Muotka, koirakoita 18, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 305 pampai Bolid ANANA'S MOSTLY I DON'T CARE Reetta Matikainen BAT 31,45 5,82 -16,55 0 -16,55 LUVA
2 314   Kerttu KERTTU Aki Kytö A-KOT 36,23 5,05 -11,77 0 -11,77 LUVA
3 306 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU 36,80 4,97 -11,20 0 -11,20 OIVA
4 296 snauts Jassi TACILLAN TOP MODEL Laura Saari RSKK 38,06 4,81 -9,94 0 -9,94 LUVA
5 298 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT 31,29 5,85 -16,71 5 5  
6 300 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU 37,97 4,82 -10,03 5 5  
7 302 auspai Isla SHAKING TAIL AUTUMN LEAF Suvi Levänen VAU 31,77 5,76 -16,23 10 10  
8 317 auspai Tipu EMPATHICA'S SHAULA Aino Kinnunen JAT 33,96 5,39 -14,04 10 10  
9 316 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK 42,29 4,33 -5,71 10 10  
10 301 auspai Nita GOLDEN OLDIE'S GHOST LOVE SCORE Tanja Känkänen HSKH 44,09 4,15 -3,91 20 20  
  210 espves Evi SALSAVER ESTEPONA Nea Kivekäs HAU         HYL  
  294 engspa Ada KAHDENSISKON GALACTIC BEAUTY Outi Siirtola KAT         HYL  
  299 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  304 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH         HYL  
  307 borcol Roxy BORDERRUSH SHADOW OF YOUR LOVE ROXY Janina Taskinen HSKH         HYL  
  311 borcol Nana SPARROW Ellenoora Mikkonen PoKS         HYL  
  313 whippe Hästä WHIPLANDIAN PEPPER POTTS Suvi Halonen W-H         HYL  
  315 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  303 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH         POIS  
  308 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         POIS  
  310 borcol Routa ROUTA Johanna Alasvuo-Koski A-KOT         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 13:55, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 325 lyhcol Lumo KOIRUUKSIEN TUULA TYKINKUULA Anni Rask PoKS 30,48 6,00 -17,52 0 -17,52 LUVA
2 335 auspai Kipinä Wirneen Kaikki Sun Pelkosi Laura Lönnberg ATD 34,15 5,36 -13,85 0 -13,85 LUVA
3 336 valpai Taika SUMUVUOREN TÄYNNÄ ELÄMÄÄ Riikka Hyttinen I-HAH 40,74 4,49 -7,26 0 -7,26 OIVA
4 342 slapko Juno PUHURIPEIKON ARMASTELIJA Anselmi Henriksson I-HAH 42,32 4,32 -5,68 0 -5,68 LUVA
5 334 belpat Nästi VALKOHAMPAAN IHAN NAKUNA Sara Malinen HSKH 37,18 4,92 -10,82 5 5  
6 321 auspai Dana ADJOO'S THERE'S MAGIC EVERYWHERE Claudia Hartikainen BAT 45,60 4,01 -2,40 5 5  
  319 auskel Rytmi DIDAKTIC'S VALOR Riikka Yrjönen MINPIN         HYL  
  322 auspai Charlie XEHVELIN AVADA KEDAVRA Maria Tcheng EKK         HYL  
  323 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI         HYL  
  326 borcol Kit JOHAN ON KÄRKIETENIJÄ Tiiu Toijala NAS         HYL  
  327 auspai Lara KARILUODON CASSIOPEIA Pekka Tamminen KANAV         HYL  
  330 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  332 borcol Yama AKATEMIAN ZEUS Hannamaria Kuusio KirKe         HYL  
  337 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU         HYL  
  339 borcol Voima VINKEÄN RUMPALI Saila Tiainen JAT         HYL  
  340 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  328 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH         POIS  
  338 borcol Myy FUNWAY SKY FULL OF STARS Jenni Pöntinen TAMSK         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 258 papill Kuku LAGOON CINNAMON BUN Tuua Koskinen MÄNTS 38,72 4,75 -14,28 0 -14,28 OIVA
2 254 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY 48,65 3,78 -4,35 0 -4,35 LUVA
3 255   Tsikka TSIKKA Vera Hakala AST 45,34 4,06 -7,66 5 5  
4 257 phalen Pekko THINGUMMY'S SO FUNNY APRIL JOKE Laura Heikkilä KAT 46,94 3,92 -6,06 5 5  
5 253 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 58,65 3,14 5,65 0 5,65  
  256 caiter Tilda QUICKBUG ZIISUS MIKÄ ZUTTURA Siri Räty TUUKK         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 14, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 261 shelam Noki PILVIMARJAN BJÖRNDALEN Emeliina Tähtinen HSKH 45,44 4,05 -5,56 0 -5,56 LUVA
2 266 jackru Lily TARA Sara Paasonen HSKH 50,00 3,68 -1,00 0 -1,00 LUVA
3 269 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Parviainen I-HAH 45,76 4,02 -5,24 5 5  
4 264 borter Lala LUMUMBA FLERET MORAVIA Merja Raunio BAT 55,89 3,29 4,89 5 9,89  
5 268 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH 45,01 4,09 -5,99 10 10  
6 271 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV 67,03 2,75 16,03 10 26,03  
7 265 schipp Lola Sinermäen Wiola Wiehkeä Jasmin Minkkinen KOTKA 62,29 2,95 11,29 15 26,29  
  260 kääsnm Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH         HYL  
  262 shelam Sofi CHEERYMAI BLUE LIKE YODELMODEL Emmi Sarvikivi HAU         HYL  
  263 parson Simba TAMMENKOLON MINI CLUBMAN Camilla Söderlin ATD         HYL  
  267 käävil Maikki YELLOWMELLOW KATLA ON FIRE Tove Hammarström E-HKK         HYL  
  270 parson Shelby SCOTSTYLES SWEET LIQUORICE Jenni Ikävalko PORSK         HYL  
  272 käävil Zico AURANTIUM'S HERMES DI HELVETICA Elina Pirhonen LAU         HYL  
  273 kääsnm Sara PEACEMAKER'S MY BLACK MERCY Leila Komulainen HSKH         HYL  
  259 käävil Aada PALMALE'OS BLONDE ROAST Tiina Panu ATD         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 20, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 293 kesvil Vanu JUMPAROUND FAKE IT TIL YOU MAKE IT Liisa Männistö JAU 39,76 4,63 -11,24 0 -11,24 OIVA
2 276 koohon Mandi OORBELLEN RACHEL Katri Kannisto I-HAH 41,29 4,46 -9,71 0 -9,71 OIVA
3 171 kromfo Tinka RAASILLAN DEPECHE MODE Silja Lommi BAT 43,57 4,22 -7,43 0 -7,43 LUVA
4 278 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo HSKH 44,74 4,11 -6,26 0 -6,26 OIVA
5 286 shelam Late PILVIMARJAN KLAEBO Johanna Kuri LÄGI 49,44 3,72 -1,56 0 -1,56  
6 277 shelam Nero NEKAROS BARESI Jenny Laurent AST 37,76 4,87 -13,24 5 5  
7 283 shelam Max WINDYDREAMS KIND OF MAGIC Tiina Söderström PORSK 38,32 4,80 -12,68 5 5  
8 280 kesvil Putte WOOLLY BOHEMIA'S DEVIL'S HELMET Pippi Veini PORSK 40,03 4,60 -10,97 5 5  
9 290 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU 52,28 3,52 1,28 5 6,28  
10 281 parson Hippu TALLITONTUN ROXANN Iida Kokko KAT 46,00 4,00 -5,00 10 10  
11 287 lagrom Elli FENDANDOS GO-GO ANCELIGA Jukka Pöyry P-HAU 59,26 3,10 8,26 10 18,26  
12 291 schape Melli PUUPARRAN AGNES Sari Koivisto NAS 41,79 4,40 -9,21 20 20  
  275 auskel Sarka CAFAYOS BELL-BROOK Tiia Kokko KSSK         HYL  
  279 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH         HYL  
  282 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  284   Nessi NESSIE Kati Huhtala EKK         HYL  
  285 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  288 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH         HYL  
  289 espves Malla PERROKALLION ANNABELLE Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  292 mudi Tippi Funky Fellow's Black Cherry Kirsti Saarela BAT         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 24, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 298 borcol Pluto MINDPOWER EASY Kati Tenhonen BAT 33,34 5,52 -17,66 0 -17,66 LUVA
2 304 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH 33,91 5,43 -17,09 0 -17,09 LUVA
3 295 slapko Fio CRYSTAL METSÄLÄINEN Sini Kylmänen HSKH 49,80 3,69 -1,20 0 -1,20 OIVA
4 310 borcol Routa ROUTA Johanna Alasvuo-Koski A-KOT 34,07 5,40 -16,93 5 5  
5 299 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH 36,40 5,05 -14,60 5 5  
6 316 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK 41,56 4,43 -9,44 5 5  
7 305 pampai Bolid ANANA'S MOSTLY I DON'T CARE Reetta Matikainen BAT 41,73 4,41 -9,27 5 5  
8 312 barbet Hupi NUUTUKSEN HUPI Miia Tiainen KAT 42,98 4,28 -8,02 5 5  
9 313 whippe Hästä WHIPLANDIAN PEPPER POTTS Suvi Halonen W-H 44,42 4,14 -6,58 5 5  
10 306 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU 56,89 3,23 5,89 5 10,89  
11 303 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 40,70 4,52 -10,30 15 15  
12 307 borcol Roxy BORDERRUSH SHADOW OF YOUR LOVE ROXY Janina Taskinen HSKH 65,00 2,83 14,00 5 19,00  
13 294 engspa Ada KAHDENSISKON GALACTIC BEAUTY Outi Siirtola KAT 65,70 2,80 14,70 5 19,70  
  296 snauts Jassi TACILLAN TOP MODEL Laura Saari RSKK         HYL  
  297 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen LÄGI         HYL  
  300 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  301 auspai Nita GOLDEN OLDIE'S GHOST LOVE SCORE Tanja Känkänen HSKH         HYL  
  302 auspai Isla SHAKING TAIL AUTUMN LEAF Suvi Levänen VAU         HYL  
  308 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT         HYL  
  309 borcol Ruu NOBLEFAMILY'S MIDSUMMER EVE Johanna Mikkilä HSKH         HYL  
  311 borcol Nana SPARROW Ellenoora Mikkonen PoKS         HYL  
  314   Kerttu KERTTU Aki Kytö A-KOT         HYL  
  315 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  317 auspai Tipu EMPATHICA'S SHAULA Aino Kinnunen JAT         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 16:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 25, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 335 auspai Kipinä Wirneen Kaikki Sun Pelkosi Patricia Lohman HSKH 38,31 4,80 -12,69 0 -12,69 OIVA
2 318 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH 38,36 4,80 -12,64 0 -12,64 LUVA
3 319 auskel Rytmi DIDAKTIC'S VALOR Riikka Yrjönen MINPIN 47,99 3,83 -3,01 5 5  
4 331 borcol Ledi LITTLE STEP'S VEGAS Saija Mustonen LÄGI 39,98 4,60 -11,02 10 10  
5 342 slapko Juno PUHURIPEIKON ARMASTELIJA Anselmi Henriksson I-HAH 49,20 3,74 -1,80 10 10  
6 339 borcol Voima VINKEÄN RUMPALI Saila Tiainen JAT 42,24 4,36 -8,76 15 15  
7 322 auspai Charlie XEHVELIN AVADA KEDAVRA Maria Tcheng EKK 56,64 3,25 5,64 10 15,64  
8 340 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Päivi Karjalainen KAT 42,98 4,28 -8,02 20 20  
9 330 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT 57,17 3,22 6,17 15 21,17  
  320 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  321 auspai Dana ADJOO'S THERE'S MAGIC EVERYWHERE Claudia Hartikainen BAT         HYL  
  323 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI         HYL  
  324 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  325 lyhcol Lumo KOIRUUKSIEN TUULA TYKINKUULA Anni Rask PoKS         HYL  
  326 borcol Kit JOHAN ON KÄRKIETENIJÄ Tiiu Toijala NAS         HYL  
  327 auspai Lara KARILUODON CASSIOPEIA Pekka Tamminen KANAV         HYL  
  329 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         HYL  
  332 borcol Yama AKATEMIAN ZEUS Hannamaria Kuusio KirKe         HYL  
  333 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN         HYL  
  334 belpat Nästi VALKOHAMPAAN IHAN NAKUNA Sara Malinen HSKH         HYL  
  337 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU         HYL  
  338 borcol Myy FUNWAY SKY FULL OF STARS Jenni Pöntinen TAMSK         HYL  
  341 auspai Rico HELMIVUOREN POHJANTÄHTI Oona Paltola I-HAH         HYL  
  343 borcol Disco MITHRANDIR DISCO HEAVEN Päivi Kokko NAS         HYL  
  344 borcol Ginnymaaria DREADFUL VIXENS GINNY WEASLEY Anni Strang HSKH         HYL  
  328 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH         POIS  
  336 valpai Taika SUMUVUOREN TÄYNNÄ ELÄMÄÄ Riikka Hyttinen I-HAH         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 17:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 257 phalen Pekko THINGUMMY'S SO FUNNY APRIL JOKE Laura Heikkilä KAT 56,04 3,71 -2,96 5 5  
2 255   Tsikka TSIKKA Vera Hakala AST 56,58 3,68 -2,42 5 5  
3 253 jackru Uni GINGER LINEN UNI TRUE Nina Salovaara HSKH 70,98 2,93 11,98 0 11,98  
  254 pkkämä Noa ZEREKIN EVEL KNIEVEL Hanna Gröhn AGRY         HYL  
  258 papill Kuku LAGOON CINNAMON BUN Tuua Koskinen MÄNTS         POIS  

F agilityrata, mini 2, kello 17:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 266 jackru Lily TARA Sara Paasonen HSKH 51,44 4,04 -5,56 5 5  
2 263 parson Simba TAMMENKOLON MINI CLUBMAN Camilla Söderlin ATD 54,53 3,81 -2,47 5 5  
3 272 käävil Zico AURANTIUM'S HERMES DI HELVETICA Elina Pirhonen LAU 56,44 3,69 -0,56 10 10  
  262 shelam Sofi CHEERYMAI BLUE LIKE YODELMODEL Emmi Sarvikivi HAU         HYL  
  264 borter Lala LUMUMBA FLERET MORAVIA Merja Raunio BAT         HYL  
  268 volpin Becy MURISEVAN BELLANCE Niina Murisoja HSKH         HYL  
  269 käävil Nuutti VILLA FANTASIAN NORKKO Kia Parviainen I-HAH         HYL  
  270 parson Shelby SCOTSTYLES SWEET LIQUORICE Jenni Ikävalko PORSK         HYL  
  271 kääpin Dori BLACK ELITE NORDIC CHIC Oona Haikonen ACTIV         HYL  
  259 käävil Aada PALMALE'OS BLONDE ROAST Tiina Panu ATD         POIS  
  265 schipp Lola Sinermäen Wiola Wiehkeä Jasmin Minkkinen KOTKA         POIS  
  267 käävil Maikki YELLOWMELLOW KATLA ON FIRE Tove Hammarström E-HKK         POIS  

F agilityrata, medi 2, kello 17:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 275 auskel Sarka CAFAYOS BELL-BROOK Tiia Kokko KSSK 40,08 5,19 -16,92 0 -16,92 LUVA
2 171 kromfo Tinka RAASILLAN DEPECHE MODE Silja Lommi BAT 48,59 4,28 -8,41 0 -8,41 LUVA
3 285 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 60,89 3,42 3,89 0 3,89  
4 194 kesvil Helkatti OLD PAL SLYTHERIN Tarja Jämsén RimA 43,41 4,79 -13,59 5 5  
5 286 shelam Late PILVIMARJAN KLAEBO Johanna Kuri LÄGI 61,21 3,40 4,21 5 9,21  
6 283 shelam Max WINDYDREAMS KIND OF MAGIC Tiina Söderström PORSK 45,05 4,62 -11,95 10 10  
7 278 pulimv JP NARUKERÄN JOKERI POKERI Heidi Valo HSKH 58,10 3,58 1,10 15 16,10  
  277 shelam Nero NEKAROS BARESI Jenny Laurent AST         HYL  
  280 kesvil Putte WOOLLY BOHEMIA'S DEVIL'S HELMET Pippi Veini PORSK         HYL  
  281 parson Hippu TALLITONTUN ROXANN Iida Kokko KAT         HYL  
  282 borter Ylkä BACKFOREST THE HAND OF THE KING Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  284   Nessi NESSIE Kati Huhtala EKK         HYL  
  289 espves Malla PERROKALLION ANNABELLE Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  290 beagle Jännä KERTALAAKIN JÄNNÄN ÄÄRELLÄ Juha Pulkkinen LAU         HYL  
  291 schape Melli PUUPARRAN AGNES Sari Koivisto NAS         HYL  
  274 espves Donna TERRAFINA ANGELS DO FLY Pia Meldo NAS         POIS  
  293 kesvil Vanu JUMPAROUND FAKE IT TIL YOU MAKE IT Liisa Männistö JAU         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 18:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 18, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 310 borcol Routa ROUTA Johanna Alasvuo-Koski A-KOT 38,20 5,45 -18,80 0 -18,80 OIVA
2 302 auspai Isla SHAKING TAIL AUTUMN LEAF Suvi Levänen VAU 39,15 5,31 -17,85 0 -17,85 LUVA
3 304 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH 41,25 5,04 -15,75 0 -15,75 LUVA
4 316 irlter Lexi DEVILISH NENAGH Jelena Kosareva TUUKK 50,80 4,09 -6,20 0 -6,20 OIVA
5 309 borcol Ruu NOBLEFAMILY'S MIDSUMMER EVE Johanna Mikkilä HSKH 43,09 4,83 -13,91 5 5  
6 303 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 43,57 4,77 -13,43 5 5  
7 301 auspai Nita GOLDEN OLDIE'S GHOST LOVE SCORE Tanja Känkänen HSKH 47,44 4,38 -9,56 5 5  
8 296 snauts Jassi TACILLAN TOP MODEL Laura Saari RSKK 49,29 4,22 -7,71 10 10  
9 314   Kerttu KERTTU Aki Kytö A-KOT 52,30 3,98 -4,70 10 10  
10 307 borcol Roxy BORDERRUSH SHADOW OF YOUR LOVE ROXY Janina Taskinen HSKH 56,24 3,70 -0,76 10 10  
11 308 lagrom Paavo LA FUNNA SALVATORE Saara Koskinen BAT 59,75 3,48 2,75 15 17,75  
12 315 mudi Jippo KIRÁLYTANYAI ÖRÖKMOZGÓ Sari Siitonen LÄGI 77,37 2,69 20,37 10 30,37  
  294 engspa Ada KAHDENSISKON GALACTIC BEAUTY Outi Siirtola KAT         HYL  
  299 auspai Mirii KARILUODON CORONA AUSTRALIS Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  300 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti HEILU         HYL  
  305 pampai Bolid ANANA'S MOSTLY I DON'T CARE Reetta Matikainen BAT         HYL  
  311 borcol Nana SPARROW Ellenoora Mikkonen PoKS         HYL  
  312 barbet Hupi NUUTUKSEN HUPI Miia Tiainen KAT         HYL  
  210 espves Evi SALSAVER ESTEPONA Nea Kivekäs HAU         POIS  
  306 auspai Näpsä KARILUODON BRAVA Anne Topra LAU         POIS  
  313 whippe Hästä WHIPLANDIAN PEPPER POTTS Suvi Halonen W-H         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 18:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 20, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 337 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU 40,46 5,14 -16,54 5 5  
2 321 auspai Dana ADJOO'S THERE'S MAGIC EVERYWHERE Claudia Hartikainen BAT 54,27 3,83 -2,73 5 5  
3 322 auspai Charlie XEHVELIN AVADA KEDAVRA Maria Tcheng EKK 57,45 3,62 0,45 5 5,45  
4 323 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI 42,18 4,93 -14,82 10 10  
5 342 slapko Juno PUHURIPEIKON ARMASTELIJA Anselmi Henriksson I-HAH 56,10 3,71 -0,90 10 10  
6 324 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH 43,89 4,74 -13,11 20 20  
7 340 borcol Proo WALKING DISASTER'S LOTUS ELISE Päivi Karjalainen KAT 50,44 4,12 -6,56 20 20  
  318 borcol Rhea BRISKNESS RIHANNA Suvi Hakuli HSKH         HYL  
  319 auskel Rytmi DIDAKTIC'S VALOR Riikka Yrjönen MINPIN         HYL  
  320 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  325 lyhcol Lumo KOIRUUKSIEN TUULA TYKINKUULA Anni Rask PoKS         HYL  
  326 borcol Kit JOHAN ON KÄRKIETENIJÄ Tiiu Toijala NAS         HYL  
  327 auspai Lara KARILUODON CASSIOPEIA Pekka Tamminen KANAV         HYL  
  330 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  331 borcol Ledi LITTLE STEP'S VEGAS Saija Mustonen LAW         HYL  
  332 borcol Yama AKATEMIAN ZEUS Hannamaria Kuusio KirKe         HYL  
  338 borcol Myy FUNWAY SKY FULL OF STARS Jenni Pöntinen TAMSK         HYL  
  339 borcol Voima VINKEÄN RUMPALI Saila Tiainen JAT         HYL  
  343 borcol Disco MITHRANDIR DISCO HEAVEN Päivi Kokko NAS         HYL  
  344 borcol Ginnymaaria DREADFUL VIXENS GINNY WEASLEY Anni Strang HSKH         HYL  
  328 borcol Bolt BRAINIAC BORDERS JACKSON Niina Nenonen HSKH         POIS  
  336 valpai Taika SUMUVUOREN TÄYNNÄ ELÄMÄÄ Riikka Hyttinen I-HAH         POIS