Kilpailu 7.3.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 15:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 32, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 33,32 4,50 -8,68 0 -8,68  
2 101 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Sassi JAU 35,87 4,18 -6,13 0 -6,13 SERT-A
3 110 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 35,96 4,17 -6,04 0 -6,04  
4 90 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 37,09 4,04 -4,91 0 -4,91  
5 73 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 37,91 3,96 -4,09 0 -4,09  
6 109 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 40,00 3,75 -2,00 0 -2,00  
7 93 kääsna Arro Tmavi Knir Block-Buster Vesa Yli-Leppälä JAU 44,48 3,37 2,48 0 2,48  
8 77 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 34,97 4,29 -7,03 5 5  
9 86 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 36,75 4,08 -5,25 5 5  
10 94 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 37,59 3,99 -4,41 5 5  
11 106 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 37,87 3,96 -4,13 5 5  
12 108 jackru Ruuti Mygoldmine Leena Lantta SJRT 50,96 2,94 8,96 0 8,96  
13 72 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 50,99 2,94 8,99 0 8,99  
14 105 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU 49,93 3,00 7,93 25 32,93  
  100 chihup Myrtti Chinellyn Sweet Myrtle Kati Koskinen ERTTI 70,48 2,13 28,48   HYL  
  70 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  71 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  74 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  75 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  78 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  80 jackru Remu Pikkuveijarin Rosvo Joonatan Leena Lantta SJRT         HYL  
  87 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU         HYL  
  88 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  89 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  91 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  92 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  96 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  97 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK         HYL  
  99 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  102 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT         HYL  
  107 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH         HYL  
  111 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK         HYL  
  76 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  95 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK         POIS  
  103 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 50, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 32,68 4,59 -9,32 0 -9,32  
2 158 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 32,97 4,55 -9,03 0 -9,03  
3 125 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 35,35 4,24 -6,65 0 -6,65  
4 154 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU 35,61 4,21 -6,39 0 -6,39  
5 153 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 35,88 4,18 -6,12 0 -6,12  
6 150 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 35,96 4,17 -6,04 0 -6,04  
7 157 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 37,39 4,01 -4,61 0 -4,61  
8 119 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 37,91 3,96 -4,09 0 -4,09  
9 113 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 40,71 3,68 -1,29 0 -1,29  
10 133 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH 40,93 3,66 -1,07 0 -1,07  
11 142 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 41,69 3,60 -0,31 0 -0,31  
12 143 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH 43,42 3,45 1,42 0 1,42  
13 132 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 46,01 3,26 4,01 0 4,01  
14 117 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 33,16 4,52 -8,84 5 5  
15 114 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 34,12 4,40 -7,88 5 5  
16 164 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 38,21 3,93 -3,79 5 5  
17 159 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA 39,18 3,83 -2,82 5 5  
18 140 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 45,55 3,29 3,55 5 8,55  
19 156 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 32,92 4,56 -9,08 10 10  
20 145 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 48,90 3,07 6,90 5 11,90  
21 123 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 46,91 3,20 4,91 10 14,91  
22 161 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä JAU 51,26 2,93 9,26 10 19,26  
  112 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA         HYL  
  115 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  116 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  118 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  120 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  121 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  122 stbter Örkki Kronsäter's Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH         HYL  
  124 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  126 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  128 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK         HYL  
  130 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  131 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Liukkonen VAU         HYL  
  134 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  135 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  136 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  137 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  139 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL  
  144 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  147 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  148 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  149 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  151 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  152 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  155 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  160 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  162 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  163 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK         HYL  
  166 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  138 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  
  141 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  146 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 58, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB 37,40 4,95 -14,60 0 -14,60  
2 44 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 38,62 4,79 -13,38 0 -13,38  
3 41 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 38,65 4,79 -13,35 0 -13,35  
4 28 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 38,89 4,76 -13,11 0 -13,11  
5 29 mudi Marsu Mustantassun Petunia Sampo Kokkonen SATA 40,67 4,55 -11,33 0 -11,33  
6 59 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 41,57 4,45 -10,43 0 -10,43  
7 17 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 43,40 4,26 -8,60 0 -8,60  
8 49 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 45,22 4,09 -6,78 0 -6,78  
9 57 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST 50,81 3,64 -1,19 0 -1,19  
10 55 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 38,30 4,83 -13,70 5 5  
11 37 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 39,03 4,74 -12,97 5 5  
12 6 auskel Nuuk Maiskis Merbau Suvi Kuivanen HSKH 39,93 4,63 -12,07 5 5  
13 16 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 44,41 4,17 -7,59 5 5  
14 31 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 44,95 4,12 -7,05 5 5  
15 35 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 46,29 4,00 -5,71 5 5  
16 33 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK 46,67 3,96 -5,33 5 5  
17 56 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK 48,11 3,85 -3,89 5 5  
18 5 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU 48,50 3,81 -3,50 5 5  
19 27 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 49,25 3,76 -2,75 5 5  
20 42 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 40,51 4,57 -11,49 15 15  
21 38 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA 44,07 4,20 -7,93 15 15  
22 47 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 46,53 3,98 -5,47 15 15  
23 53 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH 47,54 3,89 -4,46 15 15  
24 8 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 48,80 3,79 -3,20 15 15  
25 63 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 52,22 3,54 0,22 15 15,22  
  1 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  2 belpat Sally Flying Orange De Haute Volée Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  3 belpam Noomi Alfamale Aniitti Silvia Komssi I-HAH         HYL  
  4 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU         HYL  
  7 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  9 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Mäkitie AST         HYL  
  10 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  12 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  13 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  14 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU         HYL  
  15 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  18 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio SBCAK         HYL  
  21 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  26 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  30 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  32 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  34 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  36 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS         HYL  
  39 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK         HYL  
  45 isovil Teuvo Nerian Fudo Nita Sylander I-HAH         HYL  
  46 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST         HYL  
  50 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  51 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  52 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen SWAU         HYL  
  54 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  58 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH         HYL  
  61 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  62 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  64 novnou Mila Grezagord's Unikon Kukka Tiina Nylund KKK         HYL  
  65 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  66 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  67 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  69 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         HYL  
  11 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         POIS  
  20 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT         POIS  
  40 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  
  60 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         POIS  
  68 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 14:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 35, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 28,14 5,05 -8,86 0 -8,86  
2 91 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH 28,68 4,95 -8,32 0 -8,32 SERT-H
3 78 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 29,25 4,86 -7,75 0 -7,75  
4 84 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Marianne Karjalainen P-HAU 29,72 4,78 -7,28 0 -7,28  
5 88 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 29,85 4,76 -7,15 0 -7,15  
6 111 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK 30,51 4,65 -6,49 0 -6,49  
7 81 kääsna Pirkko Big Paw`s Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 30,72 4,62 -6,28 0 -6,28  
8 71 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 30,99 4,58 -6,01 0 -6,01  
9 106 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 31,03 4,58 -5,97 0 -5,97  
10 101 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Sassi JAU 31,34 4,53 -5,66 0 -5,66  
11 90 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 31,53 4,50 -5,47 0 -5,47  
12 75 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 32,79 4,33 -4,21 0 -4,21  
13 94 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 32,92 4,31 -4,08 0 -4,08  
14 87 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU 33,62 4,22 -3,38 0 -3,38  
15 107 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 36,97 3,84 -0,03 0 -0,03  
16 80 jackru Remu Pikkuveijarin Rosvo Joonatan Leena Lantta SJRT 37,34 3,80 0,34 0 0,34  
17 85 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 39,97 3,55 2,97 0 2,97  
18 79 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen JAU 40,69 3,49 3,69 0 3,69  
19 77 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 28,90 4,91 -8,10 5 5  
20 86 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 31,86 4,46 -5,14 5 5  
21 110 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 32,81 4,33 -4,19 5 5  
22 72 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 42,56 3,34 5,56 0 5,56  
23 108 jackru Ruuti Mygoldmine Leena Lantta SJRT 43,09 3,30 6,09 0 6,09  
24 100 chihup Myrtti Chinellyn Sweet Myrtle Kati Koskinen ERTTI 44,61 3,18 7,61 0 7,61  
25 83 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 44,75 3,17 7,75 0 7,75  
26 104 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Marianne Karjalainen P-HAU 33,83 4,20 -3,17 10 10  
27 92 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 43,23 3,29 6,23 5 11,23  
  70 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  73 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  89 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  96 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  97 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK         HYL  
  99 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  105 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU         HYL  
  109 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK         HYL  
  74 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         POIS  
  76 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  82 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU         POIS  
  103 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 17:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 50, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 124 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 28,05 5,17 -8,95 0 -8,95 SERT-H
2 127 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 28,10 5,16 -8,90 0 -8,90  
3 114 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 28,39 5,11 -8,61 0 -8,61  
4 164 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 28,43 5,10 -8,57 0 -8,57  
5 137 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 28,62 5,07 -8,38 0 -8,38  
6 154 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU 29,15 4,97 -7,85 0 -7,85  
7 159 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA 29,32 4,95 -7,68 0 -7,68  
8 156 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 29,41 4,93 -7,59 0 -7,59  
9 126 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 29,92 4,85 -7,08 0 -7,08  
10 149 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 30,18 4,80 -6,82 0 -6,82  
11 125 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 30,39 4,77 -6,61 0 -6,61  
12 160 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 30,49 4,76 -6,51 0 -6,51  
13 135 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 30,74 4,72 -6,26 0 -6,26  
14 139 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT 30,77 4,71 -6,23 0 -6,23  
15 115 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 30,80 4,71 -6,20 0 -6,20  
16 147 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 30,88 4,70 -6,12 0 -6,12  
17 157 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 30,94 4,69 -6,06 0 -6,06  
18 150 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 31,09 4,66 -5,91 0 -5,91  
19 153 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 31,32 4,63 -5,68 0 -5,68  
20 155 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 34,73 4,18 -2,27 0 -2,27  
21 128 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 35,11 4,13 -1,89 0 -1,89  
22 121 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 35,25 4,11 -1,75 0 -1,75  
23 131 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Liukkonen VAU 35,37 4,10 -1,63 0 -1,63  
24 129 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 35,59 4,07 -1,41 0 -1,41  
25 161 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä JAU 36,12 4,01 -0,88 0 -0,88  
26 143 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH 36,21 4,00 -0,79 0 -0,79  
27 144 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT 37,33 3,88 0,33 0 0,33  
28 134 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 37,43 3,87 0,43 0 0,43  
29 151 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 40,37 3,59 3,37 0 3,37  
30 158 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 27,45 5,28 -9,55 5 5  
31 117 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 29,11 4,98 -7,89 5 5  
32 148 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 30,72 4,72 -6,28 5 5  
33 166 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 32,23 4,50 -4,77 5 5  
34 133 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH 32,86 4,41 -4,14 5 5  
35 123 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 33,29 4,36 -3,71 5 5  
36 152 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 34,59 4,19 -2,41 5 5  
37 112 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA 42,49 3,41 5,49 0 5,49  
38 122 stbter Örkki Kronsäter's Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH 37,54 3,86 0,54 5 5,54  
39 142 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 38,75 3,74 1,75 5 6,75  
40 120 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 41,39 3,50 4,39 5 9,39  
41 136 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 36,08 4,02 -0,92 10 10  
42 119 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 36,13 4,01 -0,87 10 10  
43 130 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH 44,67 3,25 7,67 5 12,67  
44 163 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 59,67 2,43 22,67 5 27,67  
  113 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  116 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  118 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  145 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  162 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU         HYL  
  165 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  138 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  
  141 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  146 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 61, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 30,42 5,42 -12,58 0 -12,58  
2 55 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 31,01 5,32 -11,99 0 -11,99  
3 66 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 31,47 5,24 -11,53 0 -11,53  
4 14 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 31,48 5,24 -11,52 0 -11,52  
5 28 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 32,05 5,15 -10,95 0 -10,95 SERT-H
6 41 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 32,10 5,14 -10,90 0 -10,90  
7 30 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 32,29 5,11 -10,71 0 -10,71  
8 59 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 32,80 5,03 -10,20 0 -10,20  
9 47 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 35,86 4,60 -7,14 0 -7,14  
10 63 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 36,60 4,51 -6,40 0 -6,40  
11 23 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 37,15 4,44 -5,85 0 -5,85  
12 61 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 37,34 4,42 -5,66 0 -5,66  
13 50 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 37,52 4,40 -5,48 0 -5,48  
14 56 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK 38,27 4,31 -4,73 0 -4,73  
15 4 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU 38,39 4,30 -4,61 0 -4,61  
16 33 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK 38,63 4,27 -4,37 0 -4,37  
17 27 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 39,22 4,21 -3,78 0 -3,78  
18 35 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 39,53 4,17 -3,47 0 -3,47  
19 19 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 44,56 3,70 1,56 0 1,56  
20 44 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 31,40 5,26 -11,60 5 5  
21 38 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA 34,30 4,81 -8,70 5 5  
22 36 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 36,67 4,50 -6,33 5 5  
23 5 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU 41,03 4,02 -1,97 5 5  
24 46 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST 46,58 3,54 3,58 10 13,58  
25 65 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 30,57 5,40 -12,43 15 15  
26 13 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 40,62 4,06 -2,38 15 15  
27 8 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 47,22 3,49 4,22 15 19,22  
28 21 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU 36,54 4,52 -6,46 25 25  
  1 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  2 belpat Sally Flying Orange De Haute Volée Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  3 belpam Noomi Alfamale Aniitti Silvia Komssi I-HAH         HYL  
  6 auskel Nuuk Maiskis Merbau Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  7 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  10 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  12 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  15 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  16 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  17 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU         HYL  
  18 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio SBCAK         HYL  
  22 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  24 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         HYL  
  25 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen BAT         HYL  
  26 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  29 mudi Marsu Mustantassun Petunia Sampo Kokkonen SATA         HYL  
  31 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  32 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  34 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  37 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  39 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK         HYL  
  42 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  43 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  45 isovil Teuvo Nerian Fudo Nita Sylander I-HAH         HYL  
  48 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB         HYL  
  49 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  51 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  52 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen SWAU         HYL  
  53 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  54 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  58 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH         HYL  
  67 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  69 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         HYL  
  11 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         POIS  
  20 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT         POIS  
  40 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  
  60 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         POIS  
  68 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 14:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 34, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 34,45 4,99 -13,55 0 -13,55 SERT-A
2 71 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 35,54 4,84 -12,46 0 -12,46  
2 110 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 35,54 4,84 -12,46 0 -12,46  
4 97 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK 36,11 4,76 -11,89 0 -11,89  
5 87 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU 36,12 4,76 -11,88 0 -11,88  
6 90 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 36,52 4,71 -11,48 0 -11,48  
7 94 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 36,73 4,68 -11,27 0 -11,27  
8 101 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Sassi JAU 37,43 4,59 -10,57 0 -10,57  
9 73 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 37,44 4,59 -10,56 0 -10,56  
10 70 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA 37,59 4,58 -10,41 0 -10,41  
11 85 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 45,77 3,76 -2,23 0 -2,23  
12 107 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 46,06 3,73 -1,94 0 -1,94  
13 92 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 47,35 3,63 -0,65 0 -0,65  
14 106 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 35,61 4,83 -12,39 5 5  
15 86 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 37,15 4,63 -10,85 5 5  
16 75 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 38,19 4,50 -9,81 5 5  
17 109 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 40,63 4,23 -7,37 5 5  
18 91 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH 41,72 4,12 -6,28 5 5  
19 96 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 42,87 4,01 -5,13 5 5  
20 72 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 47,86 3,59 -0,14 5 5  
21 80 jackru Remu Pikkuveijarin Rosvo Joonatan Leena Lantta SJRT 51,47 3,34 3,47 5 8,47  
22 84 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Marianne Karjalainen P-HAU 35,13 4,90 -12,87 10 10  
  78 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  79 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen JAU         HYL  
  83 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU         HYL  
  88 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  89 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  98 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  99 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  100 chihup Myrtti Chinellyn Sweet Myrtle Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  104 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  105 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU         HYL  
  108 jackru Ruuti Mygoldmine Leena Lantta SJRT         HYL  
  111 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK         HYL  
  74 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         POIS  
  76 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  82 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU         POIS  
  95 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK         POIS  
  103 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 18:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 42, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 164 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 31,26 4,64 -8,74 0 -8,74  
2 114 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 31,71 4,57 -8,29 0 -8,29  
3 117 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 31,99 4,53 -8,01 0 -8,01  
4 123 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 32,66 4,44 -7,34 0 -7,34  
5 135 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 33,95 4,27 -6,05 0 -6,05  
6 152 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 34,19 4,24 -5,81 0 -5,81  
7 150 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 34,88 4,16 -5,12 0 -5,12  
8 149 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 34,89 4,16 -5,11 0 -5,11  
9 153 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 35,08 4,13 -4,92 0 -4,92  
10 125 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 35,36 4,10 -4,64 0 -4,64  
11 160 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 36,63 3,96 -3,37 0 -3,37  
12 115 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 36,86 3,93 -3,14 0 -3,14  
13 155 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 39,00 3,72 -1,00 0 -1,00  
14 143 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH 42,44 3,42 2,44 0 2,44  
15 134 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 43,08 3,37 3,08 0 3,08  
16 112 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA 44,02 3,29 4,02 0 4,02  
17 127 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 31,89 4,55 -8,11 5 5  
18 126 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 34,51 4,20 -5,49 5 5  
19 166 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 37,60 3,86 -2,40 5 5  
20 129 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 46,58 3,11 6,58 5 11,58  
21 140 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 48,39 3,00 8,39 5 13,39  
  113 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  116 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  118 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  119 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  121 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  124 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  128 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK         HYL  
  133 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  136 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  142 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  144 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  145 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  147 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  148 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  154 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  156 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  158 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  159 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  162 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU         HYL  
  163 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK         HYL  
  165 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  122 stbter Örkki Kronsäter's Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH         POIS  
  138 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  
  141 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  146 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 59, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 31,58 5,45 -16,42 0 -16,42  
2 48 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB 31,59 5,45 -16,41 0 -16,41  
3 37 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 32,09 5,36 -15,91 0 -15,91  
4 55 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 32,55 5,28 -15,45 0 -15,45  
5 28 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 32,67 5,26 -15,33 0 -15,33  
6 36 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 33,07 5,20 -14,93 0 -14,93  
7 43 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 33,42 5,15 -14,58 0 -14,58  
8 59 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 33,49 5,14 -14,51 0 -14,51  
9 25 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen BAT 33,60 5,12 -14,40 0 -14,40  
10 13 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 34,05 5,05 -13,95 0 -13,95  
11 15 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 34,18 5,03 -13,82 0 -13,82  
12 38 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA 34,65 4,96 -13,35 0 -13,35  
13 2 belpat Sally Flying Orange De Haute Volée Pernilla Tallberg PORSK 34,81 4,94 -13,19 0 -13,19  
14 39 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK 35,06 4,91 -12,94 0 -12,94  
15 3 belpam Noomi Alfamale Aniitti Silvia Komssi I-HAH 36,36 4,73 -11,64 0 -11,64  
16 31 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 37,68 4,57 -10,32 0 -10,32  
17 23 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 37,80 4,55 -10,20 0 -10,20  
18 49 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 38,09 4,52 -9,91 0 -9,91  
19 35 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 38,17 4,51 -9,83 0 -9,83  
20 4 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU 39,14 4,39 -8,86 0 -8,86  
21 33 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK 40,23 4,28 -7,77 0 -7,77  
22 27 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 40,60 4,24 -7,40 0 -7,40  
23 64 novnou Mila Grezagord's Unikon Kukka Tiina Nylund KKK 40,91 4,20 -7,09 0 -7,09  
24 24 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU 42,29 4,07 -5,71 0 -5,71  
25 19 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 45,75 3,76 -2,25 0 -2,25  
26 65 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 31,02 5,55 -16,98 5 5  
27 62 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 31,90 5,39 -16,10 5 5  
28 66 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 32,30 5,32 -15,70 5 5  
29 41 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 32,83 5,24 -15,17 5 5  
30 30 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 33,99 5,06 -14,01 5 5  
31 42 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 34,90 4,93 -13,10 5 5  
32 47 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 40,61 4,24 -7,39 5 5  
33 61 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 40,65 4,23 -7,35 5 5  
34 1 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 31,68 5,43 -16,32 10 10  
35 26 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 38,51 4,47 -9,49 10 10  
36 32 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH 41,28 4,17 -6,72 10 10  
37 69 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU 37,55 4,58 -10,45 15 15  
38 6 auskel Nuuk Maiskis Merbau Suvi Kuivanen HSKH 41,91 4,10 -6,09 15 15  
  5 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  7 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  8 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  10 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  12 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  14 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU         HYL  
  16 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  18 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio SBCAK         HYL  
  21 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  22 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  29 mudi Marsu Mustantassun Petunia Sampo Kokkonen SATA         HYL  
  34 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  45 isovil Teuvo Nerian Fudo Nita Sylander I-HAH         HYL  
  51 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  52 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen SWAU         HYL  
  53 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  54 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  56 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK         HYL  
  57 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  63 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  67 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  11 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         POIS  
  40 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  
  60 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         POIS  
  68 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         POIS