Kilpailu 14.2.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 17:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 34, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 39,22 4,34 -11,78 0 -11,78  
2 147 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 41,61 4,09 -9,39 0 -9,39  
3 115 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 42,63 3,99 -8,37 0 -8,37  
4 122 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 39,14 4,34 -11,86 5 5  
5 146 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 44,76 3,80 -6,24 5 5  
6 131 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 54,01 3,15 3,01 5 8,01  
7 149 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 39,11 4,35 -11,89 10 10  
8 139 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 49,44 3,44 -1,56 10 10  
  110 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  111 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  112 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  113 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  114 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen KK-99         HYL  
  117 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         HYL  
  118 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  119 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink JAU         HYL  
  123 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  126 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  127 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  128 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK         HYL  
  129 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL  
  130 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         HYL  
  132 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  133 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  134 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  135 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  136 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen JOA         HYL  
  138 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  140 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  141 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  142 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL  
  144 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  145 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH         HYL  
  148 jackru Pippa Barnjacks Hot Cougar Heidi Ylimäki AGRY         HYL  
  116 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK         POIS  
  125 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 31, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 37,46 4,97 -12,54 0 -12,54 SERT-A
2 37 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 37,66 4,94 -12,34 0 -12,34  
3 10 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 39,96 4,66 -10,04 0 -10,04  
4 36 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 40,77 4,56 -9,23 0 -9,23  
5 22 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 50,61 3,67 0,61 0 0,61  
6 3 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 38,69 4,81 -11,31 5 5  
7 33 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 38,90 4,78 -11,10 5 5  
8 29 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 39,23 4,74 -10,77 5 5  
9 8 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 40,50 4,59 -9,50 5 5  
10 15 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA 44,65 4,17 -5,35 5 5  
11 2 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto TUUKK 51,47 3,61 1,47 5 6,47  
12 38 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Sanna Lehtonen HSKH 45,68 4,07 -4,32 15 15  
  1 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA         HYL  
  4 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  5 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  6 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  7 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Niina Halonen KOTKA         HYL  
  9 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  11 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  12 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  19 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  21 manter Merlin Dalylove Impellent Inception Laura Niska I-HAH         HYL  
  24 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  25 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  28 lagrom Sumi Cantharellin Onda Nordica Ida Danielsson HSKH         HYL  
  31 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  32 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  35 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  39 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  41 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  42 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  23 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH         POIS  
  26 stbter Örkki Kronsäter's Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH         POIS  
  27 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         POIS  
  30 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         POIS  
  43 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  
  44 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 59, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 34,78 4,86 -12,22 0 -12,22  
2 83 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 36,06 4,69 -10,94 0 -10,94 SERT-A
3 66 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT 36,71 4,60 -10,29 0 -10,29  
4 68 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 36,87 4,58 -10,13 0 -10,13  
5 102 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 37,13 4,55 -9,87 0 -9,87  
6 55 borcol Tex Cabaroo Thunder-Eye Tex Kati Kylliäinen LAU 38,84 4,35 -8,16 0 -8,16  
7 95 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri HSKH 39,37 4,29 -7,63 0 -7,63  
8 59 slapko Sinna Kivimarjan Syysunelma Anne Huttunen NILSI 50,56 3,34 3,56 0 3,56  
9 104 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty HAU 36,49 4,63 -10,51 5 5  
10 78 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 42,42 3,98 -4,58 5 5  
11 74 auskel Nuuk Maiskis Merbau Suvi Kuivanen HSKH 43,28 3,90 -3,72 5 5  
12 94 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 40,33 4,19 -6,67 10 10  
13 86 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 45,17 3,74 -1,83 10 10  
14 53 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 56,43 2,99 9,43 10 19,43  
  90 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  45 walspa Tessu Castiog Bit Of Sparkle Hanna Salonen AGRY         HYL  
  47 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  48 borcol Kidy Oakmeadow Honeysuckle Anne Viitanen TAKUT         HYL  
  50 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH         HYL  
  51 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE         HYL  
  54 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  56 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  57 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  60 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  62 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  63 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT         HYL  
  64 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  65 valpai Kyra Annspets Etenia Anna Heinonen BAT         HYL  
  67 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  69 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  70 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  71 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  72 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  73 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  75 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  76 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  77 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT         HYL  
  79 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  80 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  81 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  82 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  84 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         HYL  
  85 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  87 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH         HYL  
  89 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  91 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  92 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  93 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  96 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  97 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  98 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  99 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  100 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  101 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  103 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  105 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH         HYL  
  106 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  108 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  109 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY         HYL  
  46 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 17:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 37, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 29,19 4,97 -11,81 0 -11,81  
2 122 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 30,93 4,69 -10,07 0 -10,07  
3 115 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 32,63 4,44 -8,37 0 -8,37  
4 112 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 33,48 4,33 -7,52 0 -7,52  
5 119 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink JAU 33,54 4,32 -7,46 0 -7,46  
6 143 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 35,18 4,12 -5,82 0 -5,82  
7 130 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH 38,55 3,76 -2,45 0 -2,45  
8 145 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 40,14 3,61 -0,86 0 -0,86  
9 140 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 40,77 3,56 -0,23 0 -0,23  
10 111 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 40,77 3,56 -0,23 5 5  
11 131 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 44,52 3,26 3,52 5 8,52  
12 114 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen KK-99 33,01 4,39 -7,99 10 10  
13 141 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 33,95 4,27 -7,05 10 10  
14 138 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 47,14 3,08 6,14 10 16,14  
  110 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  117 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         HYL  
  118 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  120 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  121 cavspa hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  123 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  124 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  126 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  127 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  128 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK         HYL  
  129 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL  
  132 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  133 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  135 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  136 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen JOA         HYL  
  137 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  139 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  142 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL  
  144 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  146 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  147 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  148 jackru Pippa Barnjacks Hot Cougar Heidi Ylimäki AGRY         HYL  
  149 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  116 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK         POIS  
  125 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 10:50, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 38, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 36,53 5,20 -13,47 0 -13,47  
2 3 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 36,98 5,14 -13,02 0 -13,02  
3 18 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 37,87 5,02 -12,13 0 -12,13  
4 36 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 38,43 4,94 -11,57 0 -11,57  
5 32 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 38,45 4,94 -11,55 0 -11,55  
6 6 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 41,09 4,62 -8,91 0 -8,91  
6 9 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 41,09 4,62 -8,91 0 -8,91  
8 2 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto TUUKK 47,97 3,96 -2,03 0 -2,03  
9 22 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 49,18 3,86 -0,82 0 -0,82  
10 34 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS 38,25 4,97 -11,75 5 5  
11 14 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH 41,36 4,59 -8,64 5 5  
12 17 espves Funny Concurrido Querida Hija Kirsi Hiltunen JAU 46,78 4,06 -3,22 5 5  
13 28 lagrom Sumi Cantharellin Onda Nordica Ida Danielsson HSKH 52,74 3,60 2,74 5 7,74  
  1 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA         HYL  
  4 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  5 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  7 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Niina Halonen KOTKA         HYL  
  8 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  11 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  12 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  13 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  15 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  19 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  20 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  21 manter Merlin Dalylove Impellent Inception Laura Niska I-HAH         HYL  
  24 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  25 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  27 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  29 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  31 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  33 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  35 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  37 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  38 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  39 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  40 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  41 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  42 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  23 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH         POIS  
  26 stbter Örkki Kronsäter's Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH         POIS  
  30 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         POIS  
  43 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  
  44 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 14:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 59, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 32,63 5,49 -14,37 0 -14,37 SERT-H
2 57 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 32,93 5,44 -14,07 0 -14,07  
2 62 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 32,93 5,44 -14,07 0 -14,07  
4 107 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 33,48 5,35 -13,52 0 -13,52  
5 108 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 36,21 4,94 -10,79 0 -10,79  
6 55 borcol Tex Cabaroo Thunder-Eye Tex Kati Kylliäinen LAU 37,62 4,76 -9,38 0 -9,38  
7 63 auskel Emmi Coshagh Alegria Marielle Wikman-Karstunen BAT 37,72 4,74 -9,28 0 -9,28  
8 86 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 39,24 4,56 -7,76 0 -7,76  
9 106 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 41,58 4,30 -5,42 0 -5,42  
10 89 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 42,64 4,20 -4,36 0 -4,36  
11 109 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY 44,84 3,99 -2,16 0 -2,16  
12 53 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 48,96 3,66 1,96 0 1,96  
13 61 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen BAT 32,51 5,51 -14,49 5 5  
14 72 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 33,60 5,33 -13,40 5 5  
15 96 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 34,78 5,15 -12,22 5 5  
16 51 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE 35,16 5,09 -11,84 5 5  
17 83 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 35,24 5,08 -11,76 5 5  
18 77 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT 35,82 5,00 -11,18 5 5  
19 66 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT 36,62 4,89 -10,38 5 5  
20 75 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 37,89 4,72 -9,11 5 5  
21 54 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 37,93 4,72 -9,07 5 5  
22 99 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 38,76 4,62 -8,24 5 5  
23 58 auspai Kaija Montana Vilma Flink JAU 39,20 4,57 -7,80 5 5  
24 81 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH 44,68 4,01 -2,32 5 5  
25 94 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 35,42 5,05 -11,58 10 10  
26 95 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri HSKH 41,16 4,35 -5,84 10 10  
27 105 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH 41,18 4,35 -5,82 10 10  
28 79 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 44,02 4,07 -2,98 10 10  
29 59 slapko Sinna Kivimarjan Syysunelma Anne Huttunen NILSI 53,22 3,36 6,22 5 11,22  
30 71 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 40,33 4,44 -6,67 15 15  
31 70 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 43,33 4,13 -3,67 15 15  
32 64 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST 46,66 3,84 -0,34 15 15  
33 87 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH 41,97 4,26 -5,03 20 20  
  47 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  48 borcol Kidy Oakmeadow Honeysuckle Anne Viitanen TAKUT         HYL  
  50 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH         HYL  
  52 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  56 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  60 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  67 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  68 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  69 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  73 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  74 auskel Nuuk Maiskis Merbau Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  76 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  78 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  82 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  84 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         HYL  
  85 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  91 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  92 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  93 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  97 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  98 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  100 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  101 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  102 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  103 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  104 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty HAU         HYL  
  46 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         POIS  
  49 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH         POIS  
  65 valpai Kyra Annspets Etenia Anna Heinonen BAT         POIS  
  80 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 18:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 30, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 35,20 4,35 -9,80 0 -9,80  
2 136 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen JOA 37,76 4,05 -7,24 0 -7,24  
3 115 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 39,95 3,83 -5,05 0 -5,05  
4 114 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen KK-99 40,85 3,74 -4,15 0 -4,15  
5 141 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 43,64 3,51 -1,36 5 5  
6 130 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH 46,35 3,30 1,35 5 6,35  
7 140 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 48,88 3,13 3,88 5 8,88  
8 131 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 54,05 2,83 9,05 5 14,05  
9 111 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 51,07 3,00 6,07 10 16,07  
  110 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  112 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  117 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         HYL  
  119 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink JAU         HYL  
  121 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  123 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  124 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  126 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  127 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  128 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK         HYL  
  132 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  133 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  134 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  135 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  138 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  142 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL  
  144 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  145 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH         HYL  
  146 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  147 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  148 jackru Pippa Barnjacks Hot Cougar Heidi Ylimäki AGRY         HYL  
  116 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK         POIS  
  125 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 12:00, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 35, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 39,06 4,89 -10,94 0 -10,94  
2 32 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 41,39 4,61 -8,61 0 -8,61 SERT-A -> FI AVA
3 1 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA 47,01 4,06 -2,99 0 -2,99  
4 7 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Niina Halonen KOTKA 49,96 3,82 -0,04 0 -0,04  
5 16 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 51,07 3,74 1,07 0 1,07  
6 33 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 37,18 5,14 -12,82 5 5  
7 29 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 42,87 4,45 -7,13 5 5  
8 11 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 44,89 4,26 -5,11 10 10  
9 6 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 49,24 3,88 -0,76 10 10  
10 2 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto TUUKK 57,43 3,33 7,43 5 12,43  
  10 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  4 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  5 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  8 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  9 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  13 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  14 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH         HYL  
  15 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  17 espves Funny Concurrido Querida Hija Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  18 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  19 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  20 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  24 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  25 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  27 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  28 lagrom Sumi Cantharellin Onda Nordica Ida Danielsson HSKH         HYL  
  31 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  34 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  35 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  37 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  38 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  39 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  40 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  41 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  42 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  23 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH         POIS  
  30 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         POIS  
  43 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  
  44 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 15:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 52, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 32,73 4,95 -12,27 0 -12,27  
2 104 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty HAU 33,75 4,80 -11,25 0 -11,25  
3 83 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 33,92 4,78 -11,08 0 -11,08  
4 50 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH 36,33 4,46 -8,67 0 -8,67 SERT-A
5 66 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT 36,67 4,42 -8,33 0 -8,33  
6 64 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST 44,10 3,67 -0,90 0 -0,90  
7 47 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH 48,31 3,35 3,31 0 3,31  
8 60 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU 35,80 4,53 -9,20 5 5  
9 70 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 37,95 4,27 -7,05 5 5  
10 62 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 39,46 4,11 -5,54 5 5  
11 93 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 41,87 3,87 -3,13 5 5  
12 85 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 42,95 3,77 -2,05 5 5  
13 99 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 43,64 3,71 -1,36 5 5  
14 54 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 39,36 4,12 -5,64 10 10  
15 55 borcol Tex Cabaroo Thunder-Eye Tex Kati Kylliäinen LAU 40,83 3,97 -4,17 10 10  
16 75 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 40,97 3,95 -4,03 10 10  
17 59 slapko Sinna Kivimarjan Syysunelma Anne Huttunen NILSI 51,32 3,16 6,32 5 11,32  
18 79 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 46,35 3,49 1,35 10 11,35  
19 48 borcol Kidy Oakmeadow Honeysuckle Anne Viitanen TAKUT 53,46 3,03 8,46 10 18,46  
  45 walspa Tessu Castiog Bit Of Sparkle Hanna Salonen AGRY         HYL  
  51 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE         HYL  
  52 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  53 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  56 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  57 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  67 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  68 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  69 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  71 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  72 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  73 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  74 auskel Nuuk Maiskis Merbau Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  76 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  77 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT         HYL  
  78 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  81 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  86 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  90 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  92 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  94 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  95 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri HSKH         HYL  
  96 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  97 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  98 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  100 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  101 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  102 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  103 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  106 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  107 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  108 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  109 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY         HYL  
  46 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         POIS  
  49 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH         POIS  
  65 valpai Kyra Annspets Etenia Anna Heinonen BAT         POIS  
  80 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  84 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         POIS