Kilpailu 15.2.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 parson Tara Tupla-Täplän Katla Mia Vlasoff P-HAU 33,00 4,91 -21,00 5 5  
2 205 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Sini Tikkaniemi ACE 36,11 4,49 -17,89 5 5  
3 208 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 41,40 3,91 -12,60 5 5  
4 209 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 42,52 3,81 -11,48 5 5  
5 212 lägpys Yaffa Fennican Yaffa Karoliina Kitinoja I-HAH 52,28 3,10 -1,72 5 5  
6 201 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU 43,61 3,71 -10,39 10 10  
7 215 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 51,56 3,14 -2,44 10 10  
8 214 jackru Osku Chili Tale's Winter Storm Iida Vuokko HSKH 54,04 3,00 0,04 10 10,04  
9 203 parson Kiti Ratkiller Honey Roll Anni Aaltonen ATD 47,09 3,44 -6,91 15 15  
10 301 caiter Jäde Sanderfield Sweet as A Pie Essi Fagerlund HSKH 59,75 2,71 5,75 15 20,75  
  202 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT         HYL  
  204 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI         HYL  
  210 x-rotu Nukka Nukka Linda Hyttinen VEIKK         HYL  
  211 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  213 shelam Jade Snowglow's Show Must Go On Mari-Anna Markku HSKH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 10:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 shelam Tinja Timjami Eva-Lotta Halonen HSKH 41,50 3,90 -12,50 0 -12,50 SERT
2 218 cocspa Iines Pretty Flower´s Goodnesgracious Johanna Malmberg I-HAH 44,83 3,61 -9,17 0 -9,17 SERT
3 221 pinser Cira Ference Amazing Amy Jenni Salmi PINS 46,51 3,48 -7,49 5 5  
4 216 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 59,35 2,73 5,35 0 5,35  
5 217 kesvil Ruuti Caneris Greypowder Dea Ivanov HAU 49,83 3,25 -4,17 10 10  
6 223 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino-Raakel Förell HAU 43,00 3,77 -11,00 15 15  
7 225 shelam Roope Crimson Light´s Billy Idol Henna Holkko SHELT 45,12 3,59 -8,88 20 20  
  220 espves Neo Caraydan Intensivo Ulla Virtanen HSKH         HYL  
  224 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 24, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 35,53 4,56 -18,47 0 -18,47 LUVA
2 240 x-rotu Flora Marsavan Flora Austin Jenni Punttila KAT 42,70 3,79 -11,30 0 -11,30 LUVA
3 239 espves Tesla Milla Marina Estela Annastiina Lähdesmäki TUUKK 43,79 3,70 -10,21 0 -10,21 LUVA
4 243 slapko Rene Jegolas Falli Eija Seppälä JAU 49,25 3,29 -4,75 0 -4,75 SERT
5 230 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH 33,82 4,79 -20,18 5 5  
6 246 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 38,93 4,16 -15,07 5 5  
7 249 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 40,12 4,04 -13,88 5 5  
8 250 borcol Iines Maccabee Dance Spirit Mirja Leinikka SBCAK 40,44 4,01 -13,56 5 5  
9 226 slapko Halti Kajaskiven Härmä Tiina Lampimäki I-HAH 49,06 3,30 -4,94 5 5  
10 238 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU 50,86 3,18 -3,14 5 5  
11 229 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK 52,67 3,08 -1,33 5 5  
12 231 pitcol Sura Wishping Navi Mayana Tea Lemmetyinen VAU 46,96 3,45 -7,04 10 10  
13 248 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 59,67 2,71 5,67 5 10,67  
14 244 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH 34,79 4,66 -19,21 15 15  
15 235 kulnou Moa Goldfellow Lovespell Kirsi Pässilä HSKK 68,56 2,36 14,56 10 24,56  
  228 slapko Saana Famolas Lumina Johanna Pakkala LAPPA         HYL  
  232 auskel Vekku Kivivainion Daredevil Aki Penttinen ATD         HYL  
  233 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  236 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  241 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  242 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HSKH         HYL  
  245 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT         HYL  
  247 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  251 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH         HYL  
  227 borcol Prim Little Step's Wynn Saija Mustonen LAW         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 11, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 252 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK 44,87 4,06 -10,13 0 -10,13 LUVA
2 254 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen JAU 42,56 4,28 -12,44 5 5  
3 253 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB 58,23 3,13 3,23 5 8,23  
4 261 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast HSKK 69,78 2,61 14,78 5 19,78  
  206 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  255 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen CAIRN         HYL  
  256 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         HYL  
  257 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH         HYL  
  258 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela HAU         HYL  
  259 mittel Sulo Mahti Vahdin Sirius Sandra Rantamäki ASKOL         HYL  
  260 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 9, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 267 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK 45,96 3,96 -9,04 15 15  
2 268 mittel Jekku Mintgarden's Frej Päivi Lahtinen HSKH 72,02 2,53 17,02 5 22,02  
  262 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU         HYL  
  264 pumi Ninni Mindamellet Fagy Anja Ahonen JAU         HYL  
  265 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  266 koohon Tiuku Freetain's Pubena Koofiniona Antti Rautell HPSK         HYL  
  269 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  
  270 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SATA         HYL  
  271 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  263 shelam Siru Firabellen Julia Roberts Päivi Kulju KKK         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 13:30, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 25, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 284 novnou Mila Grezagord's Unikon Kukka Tiina Nylund KKK 49,38 3,69 -5,62 5 5  
2 273 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH 58,35 3,12 3,35 5 8,35  
3 293 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH 46,82 3,89 -8,18 10 10  
4 296 snauts Sisu Epelin Odoardo Hanne Virtanen HSKH 53,66 3,39 -1,34 10 10  
5 288 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 47,31 3,85 -7,69 15 15  
6 289 silnou Saga Salasana Dirtintheskirt Hanna El-Khouri HSKH 69,39 2,62 14,39 20 34,39  
  272 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  274 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT         HYL  
  275 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  276 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  277 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola HPSK         HYL  
  278 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  279 belpam Nysse Pysäkin Aika-Taulu Suvi Virtala HAUHAU         HYL  
  280 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  281 belpat Varma Energetic-Action's Bam-Bam Janniina Eerola KOTKA         HYL  
  282 x-rotu Fauna Sarafias Cassandra Robin Lundell KAT         HYL  
  285 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH         HYL  
  286 borcol Raisu Somollis Raisu Laura Kangasmäki PCTEAM         HYL  
  287 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  290 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH         HYL  
  292 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  295 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  297 belpat Ziva Cousin's Vickylee Tommi Mikkonen KOTKA         HYL  
  298 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  299 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  283 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU         POIS  
  291 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA         POIS  
  294 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         POIS  
  300 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         POIS  

E agilityrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 parson Tara Tupla-Täplän Katla Mia Vlasoff P-HAU 35,38 4,52 -17,62 0 -17,62 LUVA
2 205 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Sini Tikkaniemi ACE 38,88 4,11 -14,12 0 -14,12 SERT
3 211 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 42,50 3,77 -10,50 0 -10,50 SERT
4 212 lägpys Yaffa Fennican Yaffa Karoliina Kitinoja I-HAH 52,44 3,05 -0,56 0 -0,56 LUVA
5 202 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT 38,16 4,19 -14,84 5 5  
6 209 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 57,07 2,80 4,07 10 14,07  
7 201 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU 48,67 3,29 -4,33 15 15  
8 215 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 56,51 2,83 3,51 15 18,51  
  203 parson Kiti Ratkiller Honey Roll Anni Aaltonen ATD         HYL  
  204 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI         HYL  
  208 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  213 shelam Jade Snowglow's Show Must Go On Mari-Anna Markku HSKH         HYL  
  214 jackru Osku Chili Tale's Winter Storm Iida Vuokko HSKH         HYL  
  301 caiter Jäde Sanderfield Sweet as A Pie Essi Fagerlund HSKH         HYL  

E agilityrata, medi 1, kello 11:55, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 shelam Roope Crimson Light´s Billy Idol Henna Holkko SHELT 50,64 3,16 -2,36 10 10  
2 217 kesvil Ruuti Caneris Greypowder Dea Ivanov HAU 58,46 2,74 5,46 5 10,46  
3 216 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 71,16 2,25 18,16 0 18,16  
  220 espves Neo Caraydan Intensivo Ulla Virtanen HSKH         HYL  
  221 pinser Cira Ference Amazing Amy Jenni Salmi PINS         HYL  
  223 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino-Raakel Förell HAU         HYL  
  218 cocspa Iines Pretty Flower´s Goodnesgracious Johanna Malmberg I-HAH         POIS SIIRTO 2-LK
  222 shelam Tinja Timjami Eva-Lotta Halonen HSKH         POIS SIIRTO 2-LK
  224 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         POIS  

E agilityrata, maksi 1, kello 12:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 24, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 250 borcol Iines Maccabee Dance Spirit Mirja Leinikka SBCAK 37,56 4,26 -15,44 5 5  
2 241 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 40,62 3,94 -12,38 5 5  
3 249 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 43,49 3,68 -9,51 5 5  
4 232 auskel Vekku Kivivainion Daredevil Aki Penttinen ATD 48,36 3,31 -4,64 5 5  
5 229 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK 50,85 3,15 -2,15 5 5  
6 240 x-rotu Flora Marsavan Flora Austin Jenni Punttila KAT 57,63 2,78 4,63 5 9,63  
7 234 borcol TomTom Somollis Mc Tommie D' Tekoneva Eva Partida HSKH 43,57 3,67 -9,43 15 15  
8 245 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT 43,77 3,65 -9,23 15 15  
9 248 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 63,49 2,52 10,49 5 15,49  
10 242 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HSKH 43,20 3,70 -9,80 20 20  
11 231 pitcol Sura Wishping Navi Mayana Tea Lemmetyinen VAU 61,99 2,58 8,99 15 23,99  
  226 slapko Halti Kajaskiven Härmä Tiina Lampimäki I-HAH         HYL  
  228 slapko Saana Famolas Lumina Johanna Pakkala LAPPA         HYL  
  230 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH         HYL  
  233 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  235 kulnou Moa Goldfellow Lovespell Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  236 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  237 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  238 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  239 espves Tesla Milla Marina Estela Annastiina Lähdesmäki TUUKK         HYL  
  244 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  246 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  247 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  251 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH         HYL  
  227 borcol Prim Little Step's Wynn Saija Mustonen LAW         POIS  
  243 slapko Rene Jegolas Falli Eija Seppälä JAU         POIS SIIRTO 2-LK

E agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 11, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 259 mittel Sulo Mahti Vahdin Sirius Sandra Rantamäki ASKOL 51,27 3,65 -5,73 5 5  
2 253 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB 56,37 3,32 -0,63 5 5  
  206 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  252 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  254 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen JAU         HYL  
  255 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen CAIRN         HYL  
  256 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         HYL  
  257 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH         HYL  
  258 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela HAU         HYL  
  260 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Antti Jauho A-KOT         HYL  
  261 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast HSKK         HYL  

E agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 12, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 262 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU 53,66 3,48 -3,34 0 -3,34 SERT -> 3lk
2 266 koohon Tiuku Freetain's Pubena Koofiniona Antti Rautell HPSK 49,11 3,81 -7,89 5 5  
3 269 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH 46,34 4,03 -10,66 10 10  
  218 cocspa Iines Pretty Flower´s Goodnesgracious Johanna Malmberg I-HAH         HYL  
  219 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU         HYL  
  222 shelam Tinja Timjami Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  264 pumi Ninni Mindamellet Fagy Anja Ahonen JAU         HYL  
  265 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  267 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  268 mittel Jekku Mintgarden's Frej Päivi Lahtinen HSKH         HYL  
  270 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SATA         HYL  
  271 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  263 shelam Siru Firabellen Julia Roberts Päivi Kulju KKK         POIS  

E agilityrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 25, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 287 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 37,50 4,99 -19,50 0 -19,50 LUVA
2 276 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH 48,18 3,88 -8,82 0 -8,82 LUVA
3 298 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU 41,37 4,52 -15,63 5 5  
4 284 novnou Mila Grezagord's Unikon Kukka Tiina Nylund KKK 45,31 4,13 -11,69 5 5  
5 289 silnou Saga Salasana Dirtintheskirt Hanna El-Khouri HSKH 48,19 3,88 -8,81 5 5  
6 282 x-rotu Fauna Sarafias Cassandra Robin Lundell KAT 61,89 3,02 4,89 5 9,89  
7 290 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH 55,82 3,35 -1,18 10 10  
8 277 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola HPSK 44,13 4,24 -12,87 15 15  
  272 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  273 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         HYL  
  274 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT         HYL  
  275 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  278 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  280 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  281 belpat Varma Energetic-Action's Bam-Bam Janniina Eerola KOTKA         HYL  
  283 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU         HYL  
  285 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH         HYL  
  286 borcol Raisu Somollis Raisu Laura Kangasmäki PCTEAM         HYL  
  288 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  292 valpai Risto Annspets Elil Anna Heinonen BAT         HYL  
  293 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  295 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  296 snauts Sisu Epelin Odoardo Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  297 belpat Ziva Cousin's Vickylee Tommi Mikkonen KOTKA         HYL  
  299 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  291 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA         POIS  
  294 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         POIS  
  300 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         POIS