Kilpailu 15.8.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Maksi 1] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 5, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 borter Demi Agilmon Perdita Jani Ryyli HSKH 45,12 3,39 -9,88 5 5  
2 6 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 56,31 2,72 1,31 10 11,31  
  5 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI         HYL  
  7 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH         HYL  
  8 caiter Jäde Sanderfield Sweet As A Pie Essi Fagerlund HSKH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 10, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam Roope Zelmarian Idäntähti Päivi Järvinen JAU 43,93 3,48 -11,07 0 -11,07 LUVA
2 10 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 40,58 3,77 -14,42 5 5  
3 14 bedlin Bella Tinwelindon Tinuviel Laura Pylvänäinen HSKH 44,62 3,43 -10,38 5 5  
4 19 shelam Roope Crimson Light´s Billy Idol Henna Holkko SHELT 43,37 3,53 -11,63 15 15  
5 17 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 52,92 2,89 -2,08 15 15  
  12 shelam Twiggy Luonnikkaan Tiivistunnelma Carolina Lassheikki KKK         HYL  
  13 espves Tuukka Caraydan Jig Heini Mölsä HSKH         HYL  
  15 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  16 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  18 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 19, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 45,33 3,38 -9,67 0 -9,67 LUVA
2 36 walspa Piko Jangas Field Fennel Jaana Jaakkola HSKH 48,99 3,12 -6,01 0 -6,01 SERT
3 25 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH 51,47 2,97 -3,53 5 5  
4 23 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST 42,45 3,60 -12,55 10 10  
5 22 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 57,60 2,66 2,60 10 12,60  
6 37 borcol TomTom Somollis Mc Tommie D' Tekoneva Eva Partida HSKH 41,23 3,71 -13,77 15 15  
7 20 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 58,03 2,64 3,03 15 18,03  
  21 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH         HYL  
  24 pinser Sirkku Firebell's Attitude Punk Marika Asikainen HSKH         HYL  
  27 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  28 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  29 borcol Freya Amazeme February Stars Nina-Maria Surola HSKH         HYL  
  30 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  31 borcol HIP Triplatupla Bee Backlund I-HAH         HYL  
  32 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  33 borcol Jendi Quicket Way Of Life Janni Erkola HAU         HYL  
  34 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  35 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  39 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  26 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 39,97 3,75 -8,03 0 -8,03 LUVA, SERT
2 41 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta HAU 42,67 3,52 -5,33 0 -5,33  
3 43 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH 46,07 3,26 -1,93 0 -1,93  
  44 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 51,32 2,92 3,32 5 8,32  
2 45 kesvil Jake Dragonflame´s New Moon Anni Aaltonen HSKH 41,25 3,64 -6,75 10 10  
  46 cocspa Kalle Tähtimetsä Ernesti Heidi Vuohio COC         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:15, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 39,83 3,77 -8,17 0 -8,17 LUVA, SERT
2 48 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 43,11 3,48 -4,89 0 -4,89 LUVA
3 52 sakpai Mari Schleusentor Naros Miisa Rapi LAU 41,43 3,62 -6,57 5 5  
4 55 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 37,36 4,01 -10,64 10 10  
  50 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  51 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  53 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH         HYL  
  56 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen HSKH         HYL  
  49 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis Sami Puska TAMSK         POIS  

E agilityrata, mini 1, kello 11:50, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 borter Demi Agilmon Perdita Jani Ryyli HSKH 41,92 3,29 -7,08 5 5  
2 1 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 47,54 2,90 -1,46 5 5  
3 2 phalen Harry Happinessin Harry Sanni Kopperi HSKK 48,99 2,82 -0,01 5 5  
4 8 caiter Jäde Sanderfield Sweet As A Pie Essi Fagerlund HSKH 52,79 2,61 3,79 5 8,79  
5 6 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 50,64 2,72 1,64 10 11,64  
6 5 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI 55,48 2,49 6,48 10 16,48  
7 7 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH 72,23 1,91 23,23 10 33,23  

E agilityrata, medi 1, kello 11:50, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 28,81 4,79 -20,19 0 -20,19 LUVA
2 13 espves Tuukka Caraydan Jig Heini Mölsä HSKH 34,39 4,01 -14,61 5 5  
3 18 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 36,42 3,79 -12,58 5 5  
4 17 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 36,25 3,81 -12,75 15 15  
5 19 shelam Roope Crimson Light´s Billy Idol Henna Holkko SHELT 44,05 3,13 -4,95 15 15  
  10 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  11 shelam Roope Zelmarian Idäntähti Päivi Järvinen JAU         HYL  
  12 shelam Twiggy Luonnikkaan Tiivistunnelma Carolina Lassheikki KKK         HYL  
  14 bedlin Bella Tinwelindon Tinuviel Laura Pylvänäinen HSKH         HYL  
  16 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  

E agilityrata, maksi 1, kello 12:20, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 41,30 3,34 -7,70 0 -7,70 LUVA
2 34 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 32,95 4,19 -16,05 5 5  
3 39 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH 34,84 3,96 -14,16 5 5  
4 25 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH 40,70 3,39 -8,30 5 5  
5 35 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY 32,49 4,25 -16,51 10 10  
6 23 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST 41,99 3,29 -7,01 10 10  
7 22 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 57,04 2,42 8,04 5 13,04  
8 28 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 31,57 4,37 -17,43 15 15  
9 33 borcol Jendi Quicket Way Of Life Janni Erkola HAU 41,03 3,36 -7,97 15 15  
10 21 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 41,33 3,34 -7,67 15 15  
  20 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH         HYL  
  24 pinser Sirkku Firebell's Attitude Punk Marika Asikainen HSKH         HYL  
  27 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  29 borcol Freya Amazeme February Stars Nina-Maria Surola HSKH         HYL  
  30 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  31 borcol HIP Triplatupla Bee Backlund I-HAH         HYL  
  32 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  37 borcol TomTom Somollis Mc Tommie D' Tekoneva Eva Partida HSKH         HYL  
  36 walspa Piko Jangas Field Fennel Jaana Jaakkola HSKH         POIS  

E agilityrata, mini 2, kello 14:45, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH 47,48 3,39 -4,52 0 -4,52 LUVA
2 41 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta HAU 50,92 3,16 -1,08 10 10  
  44 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  42 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         POIS  

E agilityrata, medi 2, kello 14:45, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 45,88 3,51 -6,12 5 5  
  45 kesvil Jake Dragonflame´s New Moon Anni Aaltonen HSKH         HYL  
  46 cocspa Kalle Tähtimetsä Ernesti Heidi Vuohio COC         POIS  

E agilityrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU 32,74 4,92 -19,26 5 5  
2 48 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 55,50 2,90 3,50 5 8,50  
  50 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  52 sakpai Mari Schleusentor Naros Miisa Rapi LAU         HYL  
  53 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH         HYL  
  55 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  56 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen HSKH         HYL  
  49 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis Sami Puska TAMSK         POIS  
  54 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  

F hyppyrata, mini 1, kello 13:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 4, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 phalen Harry Happinessin Harry Sanni Kopperi HSKK 40,31 2,70 4,31 0 4,31  
  3 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen HSKH         HYL  
  7 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH         HYL  
  9 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH         HYL  

F hyppyrata, medi 1, kello 13:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 10, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 23,28 4,68 -12,72 0 -12,72 LUVA
2 14 bedlin Bella Tinwelindon Tinuviel Laura Pylvänäinen HSKH 25,67 4,25 -10,33 0 -10,33 LUVA
3 17 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 26,34 4,14 -9,66 0 -9,66  
4 12 shelam Twiggy Luonnikkaan Tiivistunnelma Carolina Lassheikki KKK 34,23 3,18 -1,77 0 -1,77 LUVA
5 15 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 21,95 4,97 -14,05 5 5  
6 19 shelam Roope Crimson Light´s Billy Idol Henna Holkko SHELT 29,50 3,69 -6,50 5 5  
7 11 shelam Roope Zelmarian Idäntähti Päivi Järvinen JAU 34,34 3,17 -1,66 15 15  
  13 espves Tuukka Caraydan Jig Heini Mölsä HSKH         HYL  
  16 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  18 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  

F hyppyrata, maksi 1, kello 13:20, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 15, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 borcol Jendi Quicket Way Of Life Janni Erkola HAU 23,86 4,57 -12,14 0 -12,14 SERT
2 23 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST 24,99 4,36 -11,01 0 -11,01 LUVA
3 38 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 32,62 3,34 -3,38 0 -3,38  
4 31 borcol HIP Triplatupla Bee Backlund I-HAH 23,00 4,74 -13,00 5 5  
5 20 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 35,84 3,04 -0,16 5 5  
6 21 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 27,10 4,02 -8,90 10 10  
7 39 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH 32,29 3,38 -3,71 10 10  
8 28 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 36,63 2,98 0,63 10 10,63  
9 30 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 38,14 2,86 2,14 10 12,14  
10 34 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 31,84 3,42 -4,16 15 15  
11 22 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 48,20 2,26 12,20 10 22,20  
  27 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  25 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH         HYL  
  32 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  37 borcol TomTom Somollis Mc Tommie D' Tekoneva Eva Partida HSKH         HYL  

F hyppyrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH 40,03 3,50 -0,97 0 -0,97 LUVA
  40 jackru Veeti Jack Lee Columbo Sini Grönberg KAT         HYL  
  42 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         POIS  

F hyppyrata, medi 2, kello 15:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 kesvil Jake Dragonflame´s New Moon Anni Aaltonen HSKH 36,53 3,83 -4,47 0 -4,47 LUVA
2 47 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 39,49 3,55 -1,51 5 5  
  46 cocspa Kalle Tähtimetsä Ernesti Heidi Vuohio COC         POIS  

F hyppyrata, maksi 2, kello 15:45, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 33,65 4,16 -7,35 5 5  
2 48 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 44,47 3,15 3,47 10 13,47  
  51 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  53 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH         HYL  
  55 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  56 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen HSKH         HYL  
  49 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis Sami Puska TAMSK         POIS