Kilpailu 8.3.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 13:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 257 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU 36,49 4,08 -12,51 0 -12,51 SERT
2 264 käävil Martta Equerry`s White Out Isaliina Lehtonen I-HAH 38,49 3,87 -10,51 0 -10,51 LUVA
3 266 jackru Cisa Pikkuveijarin Ihan Mahottoman Soma Anne Koskela NODO 39,55 3,77 -9,45 0 -9,45 LUVA
4 269 lägpys Yaffa Fennican Yaffa Karoliina Kitinoja I-HAH 41,79 3,57 -7,21 0 -7,21 LUVA
5 263 parson Luru Green Perry's Butterfly Petra Morbin PRT 37,25 4,00 -11,75 5 5  
6 262 borter Rilla Rilla Elisa Hämäläinen A-KOT 45,67 3,26 -3,33 5 5  
7 270 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 47,16 3,16 -1,84 5 5  
8 265 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 49,96 2,98 0,96 5 5,96  
  256 käävil Into Sarahill Parole Dámour Katri Saarela HSKH         HYL  
  258 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT         HYL  
  259 schipp Peppi Mökötuvan Walo Soile Kalliomäki NODO         HYL  
  261 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  267 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL  
  268 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 13:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 278 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 29,22 5,10 -19,78 0 -19,78 SERT
2 283 lagrom Haiku Cantharellin Poesia Di Natale Jukka Huuskonen AGRY 41,29 3,61 -7,71 0 -7,71 LUVA
3 271 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH 52,02 2,86 3,02 0 3,02  
4 277 x-rotu Mimmi Mimmi Erika Gustafsson AGIAX 41,61 3,58 -7,39 10 10  
5 275 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH 43,55 3,42 -5,45 10 10  
  272 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  274 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  276 shelam Sora Bumtsi Bum Winning Ways Vappu Takala HSKK         HYL  
  280 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  281 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  282 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  284 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         HYL  
  279 shelam Roope Crimson Light´s Billy Idol Henna Holkko SHELT         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 13:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 22, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 300 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT 31,06 4,80 -17,94 0 -17,94 LUVA
2 290 borcol HIP Triplatupla Bee Backlund I-HAH 30,91 4,82 -18,09 5 5  
3 294 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 34,94 4,26 -14,06 5 5  
4 295 amstaf Eino Masterbolt Drummer Boy Kaisa Pulliainen CITYB 39,72 3,75 -9,28 5 5  
5 297 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH 30,86 4,83 -18,14 10 10  
6 292 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 35,72 4,17 -13,28 10 10  
7 308 belpat Ness Tarkatan Nougat Risse Koponen SBPKY 37,53 3,97 -11,47 10 10  
8 306 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 39,82 3,74 -9,18 10 10  
9 291 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 41,26 3,61 -7,74 10 10  
10 301 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH 42,70 3,49 -6,30 10 10  
  285 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH         HYL  
  286 auskel Reiska Nallikallion Laukanlahja Vesa Kokkonen RIMA         HYL  
  288 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU         HYL  
  289 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH         HYL  
  296 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  298 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen HSKH         HYL  
  299 labnou Nesta Buckthorn´s Pomelo Liina Juopperi ATD         HYL  
  302 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  303 belpam Hippie Xilly´s Hippie Nenne Hallman AGRY         HYL  
  304 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  307 belpam Kipu Tammikallion Suttura Jan Lönnqvist ATD         HYL  
  309 borcol Ebba Penywern Ebba Sanna Lehtoaro AST         HYL  
  287 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         POIS  
  305 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Senni Huotari VEIKK         POIS  
  310 belpam Hippie Xilly´s Hippie Oma-Emmi Helin AGRY         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Sini Tikkaniemi ACE 40,71 4,25 -12,29 0 -12,29 LUVA
2 203 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 52,30 3,31 -0,70 0 -0,70 SERT
3 206 kleins Devi Devi Vom Haus Kring Hanna Downton JAU 45,48 3,80 -7,52 5 5  
4 212 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK 48,31 3,58 -4,69 5 5  
5 209 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH 57,03 3,03 4,03 5 9,03  
6 207 chihup Remus Inkiväärin Edaabete Titta Lähdesmäki MINPIN 57,19 3,03 4,19 5 9,19  
  201 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  202 jackru Yeni Pikkuveijarin Ninnan Nunna Anne Koskela NODO         HYL  
  205 borter Lotta Maljan Cute Calorina Minna Maljanen-Petersen BAT         HYL  
  208 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela HAU         HYL  
  210 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen CAIRN         HYL  
  211 jackru Roosa Tirlittan Golden Gipsy Minna Wärilä I-HAH         HYL  
  213 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN) 43,07 4,02 -9,93 0 -9,93 LUVA
2 223 shelam Tinja Timjami Eva-Lotta Halonen HSKH 44,98 3,85 -8,02 0 -8,02 LUVA
3 215 kesvil Ruuti Caneris Greypowder Dea Ivanov HAU 47,56 3,64 -5,44 0 -5,44  
4 222 shelam Vilma Bumtsi Bum Rattle Box Trick Linda Loikkanen PORSK 49,41 3,50 -3,59 10 10  
  216 parson Eemeli Tallitontun Olli Minna Hakala VAU         HYL  
  217 kromfo Flink Atsalean Ensi Mirva Mustonen VARPS         HYL  
  218 stbter Maru Jaramillos Tuff Girl Jenni Teikari HSKH         HYL  
  219 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  221 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  273 cocspa Iines Pretty Flower´s Goodnesgracious Johanna Malmberg I-HAH         HYL  
  220 kesvil Jake Dragonflame´s New Moon Anni Aaltonen HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 10:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 28, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 36,24 4,77 -16,76 0 -16,76 LUVA
2 239 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 36,98 4,68 -16,02 0 -16,02 SERT
3 245 borcol Rio Tending Noted Sari Malin MÄNTS 38,76 4,46 -14,24 0 -14,24 LUVA
4 255 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH 47,26 3,66 -5,74 0 -5,74 LUVA
5 240 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 33,11 5,22 -19,89 5 5  
6 237 lyhcol Kuura Honey Melon Carmencita Ge Ge Tuuli Laukkanen KOVA 42,61 4,06 -10,39 5 5  
7 252 lagrom Sigge Nuxo Gnomo Gaio Tania Grönroos PORSK 48,41 3,57 -4,59 5 5  
8 244 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist Niina Tarkiainen HAU 41,62 4,16 -11,38 10 10  
9 228 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH 49,76 3,48 -3,24 10 10  
10 229 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 59,16 2,92 6,16 5 11,16  
11 231 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK 50,81 3,40 -2,19 15 15  
  224 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  225 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  226 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen TUUKK         HYL  
  227 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK         HYL  
  230 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         HYL  
  233 x-rotu Wiivi Wiivi Rinna Tervo IMPHA         HYL  
  234 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HAU         HYL  
  235 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT         HYL  
  236 borcol Joku Piggyland´s Orlando Nea Ahola HSKH         HYL  
  241 borcol Salsa Briskness Kätevä Emäntä Fredrik Widenäs VEIKK         HYL  
  243 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  246 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  247 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  249 borcol Nike Tending Zenith Riikka Ruokonen KKK         HYL  
  250 snauts Sisu Epelin Odoardo Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  251 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  254 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE         HYL  
  232 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO         POIS  
  242 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Anne Savioja HAU         POIS  
  248 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         POIS  
  253 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         POIS  

E agilityrata, mini 1, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 261 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 36,51 3,97 -11,49 0 -11,49 LUVA
2 268 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 47,62 3,05 -0,38 0 -0,38 LUVA
3 259 schipp Peppi Mökötuvan Walo Soile Kalliomäki NODO 45,35 3,20 -2,65 5 5  
4 264 käävil Martta Equerry`s White Out Isaliina Lehtonen I-HAH 52,86 2,74 4,86 15 19,86  
5 269 lägpys Yaffa Fennican Yaffa Karoliina Kitinoja I-HAH 57,77 2,51 9,77 15 24,77  
  256 käävil Into Sarahill Parole Dámour Katri Saarela HSKH         HYL  
  258 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT         HYL  
  262 borter Rilla Rilla Elisa Hämäläinen A-KOT         HYL  
  263 parson Luru Green Perry's Butterfly Petra Morbin PRT         HYL  
  265 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  266 jackru Cisa Pikkuveijarin Ihan Mahottoman Soma Anne Koskela NODO         HYL  
  267 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL  
  270 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  257 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         POIS 2 lk
  260 itavin BLUES Vilpertin Ecco Piccolo Eva Partida HSKH         POIS  

E agilityrata, medi 1, kello 15:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 283 lagrom Haiku Cantharellin Poesia Di Natale Jukka Huuskonen AGRY 44,92 3,23 -3,08 0 -3,08 SERT
2 280 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 35,06 4,14 -12,94 5 5  
3 277 x-rotu Mimmi Mimmi Erika Gustafsson AGIAX 41,20 3,52 -6,80 5 5  
4 272 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 53,81 2,69 5,81 5 10,81  
  271 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         HYL  
  275 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH         HYL  
  276 shelam Sora Bumtsi Bum Winning Ways Vappu Takala HSKK         HYL  
  281 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  282 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  284 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         HYL  
  278 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         POIS 2 lk
  279 shelam Roope Crimson Light´s Billy Idol Henna Holkko SHELT         POIS  

E agilityrata, maksi 1, kello 15:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 21, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 309 borcol Ebba Penywern Ebba Sanna Lehtoaro AST 35,87 4,04 -12,13 0 -12,13 LUVA
2 307 belpam Kipu Tammikallion Suttura Jan Lönnqvist ATD 35,41 4,09 -12,59 5 5  
3 308 belpat Ness Tarkatan Nougat Risse Koponen SBPKY 36,15 4,01 -11,85 5 5  
4 291 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 37,99 3,82 -10,01 5 5  
5 295 amstaf Eino Masterbolt Drummer Boy Kaisa Pulliainen CITYB 42,54 3,41 -5,46 5 5  
6 301 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH 42,97 3,37 -5,03 5 5  
7 299 labnou Nesta Buckthorn´s Pomelo Liina Juopperi ATD 41,23 3,52 -6,77 10 10  
8 303 belpam Hippie Xilly´s Hippie Oma-Emmi Helin AGRY 46,89 3,09 -1,11 20 20  
9 302 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU 65,82 2,20 17,82 5 22,82  
  285 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH         HYL  
  286 auskel Reiska Nallikallion Laukanlahja Vesa Kokkonen RIMA         HYL  
  288 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU         HYL  
  289 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH         HYL  
  290 borcol HIP Triplatupla Bee Backlund I-HAH         HYL  
  292 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  296 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  297 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  298 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen HSKH         HYL  
  300 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT         HYL  
  304 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  306 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  293 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH         POIS  
  305 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Senni Huotari VEIKK         POIS  
  310 belpam Hippie Xilly´s Hippie Oma-Emmi Helin AGRY         POIS  

E agilityrata, mini 2, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 borter Lotta Maljan Cute Calorina Minna Maljanen-Petersen BAT 40,46 3,78 -5,54 0 -5,54 LUVA
2 212 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK 41,67 3,67 -4,33 0 -4,33 LUVA
3 211 jackru Roosa Tirlittan Golden Gipsy Minna Wärilä I-HAH 46,73 3,27 0,73 5 5,73  
4 207 chihup Remus Inkiväärin Edaabete Titta Lähdesmäki MINPIN 52,69 2,90 6,69 0 6,69  
5 209 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH 48,58 3,15 2,58 5 7,58  
6 210 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen CAIRN 51,90 2,95 5,90 10 15,90  
7 202 jackru Yeni Pikkuveijarin Ninnan Nunna Anne Koskela NODO 59,44 2,57 13,44 15 28,44  
  201 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  204 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  206 kleins Devi Devi Vom Haus Kring Hanna Downton JAU         HYL  
  208 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela HAU         HYL  
  213 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  203 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         POIS 3LK

E agilityrata, medi 2, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 stbter Maru Jaramillos Tuff Girl Jenni Teikari HSKH 36,22 4,22 -9,78 0 -9,78 SERT
2 215 kesvil Ruuti Caneris Greypowder Dea Ivanov HAU 39,11 3,91 -6,89 0 -6,89 LUVA
3 214 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN) 32,46 4,71 -13,54 5 5  
4 219 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH 49,03 3,12 3,03 5 8,03  
5 223 shelam Tinja Timjami Eva-Lotta Halonen HSKH 46,52 3,29 0,52 10 10,52  
6 222 shelam Vilma Bumtsi Bum Rattle Box Trick Linda Loikkanen PORSK 43,35 3,53 -2,65 15 15  
  216 parson Eemeli Tallitontun Olli Minna Hakala VAU         HYL  
  217 kromfo Flink Atsalean Ensi Mirva Mustonen VARPS         HYL  
  273 cocspa Iines Pretty Flower´s Goodnesgracious Johanna Malmberg I-HAH         HYL  
  220 kesvil Jake Dragonflame´s New Moon Anni Aaltonen HSKH         POIS  
  221 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         POIS  

E agilityrata, maksi 2, kello 11:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 26, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 247 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 33,30 4,59 -12,70 0 -12,70 LUVA
2 255 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH 40,36 3,79 -5,64 0 -5,64 SERT
3 250 snauts Sisu Epelin Odoardo Hanne Virtanen HSKH 45,21 3,38 -0,79 5 5  
4 233 x-rotu Wiivi Wiivi Rinna Tervo IMPHA 46,11 3,32 0,11 5 5,11  
5 229 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 51,93 2,95 5,93 0 5,93  
6 240 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 30,91 4,95 -15,09 10 10  
7 241 borcol Salsa Briskness Kätevä Emäntä Fredrik Widenäs VEIKK 33,09 4,62 -12,91 10 10  
8 246 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY 39,90 3,84 -6,10 10 10  
9 251 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK 55,62 2,75 9,62 15 24,62  
  235 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT         HYL  
  224 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  225 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  226 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen TUUKK         HYL  
  227 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK         HYL  
  228 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  230 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         HYL  
  231 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  234 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HAU         HYL  
  236 borcol Joku Piggyland´s Orlando Nea Ahola HSKH         HYL  
  237 lyhcol Kuura Honey Melon Carmencita Ge Ge Tuuli Laukkanen KOVA         HYL  
  238 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  243 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  244 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist Niina Tarkiainen HAU         HYL  
  245 borcol Rio Tending Noted Sari Malin MÄNTS         HYL  
  249 borcol Nike Tending Zenith Riikka Ruokonen KKK         HYL  
  252 lagrom Sigge Nuxo Gnomo Gaio Tania Grönroos PORSK         HYL  
  232 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO         POIS  
  239 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         POIS 3 LK
  242 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Anne Savioja HAU         POIS  
  248 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         POIS  
  253 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         POIS  
  254 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE         POIS