Kilpailu 11.4.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 9:30, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 34, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 41,73 4,48 -13,27 0 -13,27  
2 11 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 41,98 4,45 -13,02 0 -13,02  
3 3 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 42,22 4,43 -12,78 0 -12,78  
4 7 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 42,79 4,37 -12,21 0 -12,21  
5 26 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Sassi JAU 43,01 4,35 -11,99 0 -11,99  
6 27 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 44,11 4,24 -10,89 0 -10,89  
7 5 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 46,78 4,00 -8,22 0 -8,22  
8 8 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 48,84 3,83 -6,16 0 -6,16  
9 29 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 49,72 3,76 -5,28 0 -5,28  
10 6 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 41,15 4,54 -13,85 5 5  
11 1 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä SCKCS 63,67 2,94 8,67 0 8,67  
12 4 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 40,92 4,57 -14,08 15 15  
  2 x-rotu Dicca Dicca Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  
  9 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  10 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  18 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  19 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  21 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  22 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  23 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  24 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  25 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU         HYL  
  28 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  30 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  32 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  33 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  34 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  35 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen HSKH         HYL  
  36 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH         HYL  
  37 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  39 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  40 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  41 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 10:15, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 35, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH 41,73 4,65 -8,27 0 -8,27 SERT-H
2 33 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 42,95 4,52 -7,05 0 -7,05  
3 28 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Paula Ropponen I-HAH 44,55 4,36 -5,45 0 -5,45  
4 35 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen HSKH 41,15 4,71 -8,85 5 5  
5 30 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU 44,00 4,41 -6,00 5 5  
6 32 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila HSKH 44,97 4,31 -5,03 5 5  
7 3 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 46,48 4,17 -3,52 5 5  
8 1 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä SCKCS 67,30 2,88 17,30 5 22,30  
  4 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  5 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH         HYL  
  8 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  9 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  10 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  11 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  13 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  15 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT         HYL  
  16 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT         HYL  
  17 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  18 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  19 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  21 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  22 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  23 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  24 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  25 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU         HYL  
  26 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Sassi JAU         HYL  
  29 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  31 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  34 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  36 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH         HYL  
  37 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  39 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  40 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  41 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  6 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         POIS  
  12 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 11:15, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 36, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 40,54 4,54 -11,46 0 -11,46  
2 27 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 41,56 4,43 -10,44 0 -10,44 SERT-A
3 11 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,05 4,27 -8,95 0 -8,95  
4 26 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Sassi JAU 43,10 4,27 -8,90 0 -8,90  
5 33 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 44,23 4,16 -7,77 0 -7,77  
6 16 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 44,96 4,09 -7,04 0 -7,04  
7 28 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Paula Ropponen I-HAH 46,94 3,92 -5,06 0 -5,06  
8 6 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 39,26 4,69 -12,74 5 5  
9 36 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 51,92 3,54 -0,08 5 5  
10 29 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 54,09 3,40 2,09 5 7,09  
11 22 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 55,29 3,33 3,29 10 13,29  
12 30 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU 44,19 4,16 -7,81 15 15  
13 25 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 68,74 2,68 16,74 5 21,74  
  1 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä SCKCS         HYL  
  2 x-rotu Dicca Dicca Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  
  3 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  4 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  5 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH         HYL  
  7 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  8 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  9 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  10 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  13 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  14 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  15 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT         HYL  
  18 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  23 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  24 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  31 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  34 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  35 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen HSKH         HYL  
  37 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  39 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  40 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  41 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  12 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 12:00, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 43, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 36,43 5,05 -15,57 0 -15,57  
2 95 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 40,03 4,60 -11,97 0 -11,97  
3 53 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 43,96 4,19 -8,04 0 -8,04  
4 86 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 44,55 4,13 -7,45 0 -7,45 SERT-A
5 55 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminnen HSKH 46,32 3,97 -5,68 0 -5,68  
6 81 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 49,41 3,72 -2,59 0 -2,59  
7 85 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 41,68 4,41 -10,32 5 5  
8 64 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 45,17 4,07 -6,83 5 5  
9 79 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 47,88 3,84 -4,12 5 5  
10 66 koohon Vili Oorbellen Kyle Reijo Korhonen VEIKK 50,35 3,65 -1,65 5 5  
11 73 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 52,47 3,51 0,47 5 5,47  
12 59 kromfo Lyyli Demians Harmonia Laura Hänninen MAH 52,72 3,49 0,72 5 5,72  
13 43 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 37,59 4,89 -14,41 10 10  
14 77 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 51,36 3,58 -0,64 10 10  
15 65 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 55,47 3,32 3,47 10 13,47  
16 72 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU 53,97 3,41 1,97 15 16,97  
  42 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  44 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  45 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  46 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  47 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  48 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  50 kääsna Pontus Xtravaschnauza Forza Tiina Mikkilä I-HAH         HYL  
  51 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  52 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  54 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU         HYL  
  56 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         HYL  
  57 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  61 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  62 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  68 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  70 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  80 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  83 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  84 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS         HYL  
  87 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         HYL  
  88 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  89 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  90 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  91 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  92 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  93 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  94 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  58 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         POIS  
  67 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY         POIS  
  71 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         POIS  
  78 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 13:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 49, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 30,52 4,91 -8,48 0 -8,48  
2 82 espves Ronja Caraydan Felucia Jade Erkko BAT 30,87 4,86 -8,13 0 -8,13  
3 52 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 31,44 4,77 -7,56 0 -7,56  
4 92 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 31,85 4,71 -7,15 0 -7,15  
5 80 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 32,09 4,67 -6,91 0 -6,91  
6 44 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 32,11 4,67 -6,89 0 -6,89  
7 70 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 32,23 4,65 -6,77 0 -6,77  
8 46 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 32,64 4,60 -6,36 0 -6,36  
9 57 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 33,88 4,43 -5,12 0 -5,12  
10 85 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 34,33 4,37 -4,67 0 -4,67  
11 45 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 35,92 4,18 -3,08 0 -3,08  
12 91 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 36,10 4,16 -2,90 0 -2,90  
13 53 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 36,96 4,06 -2,04 0 -2,04  
14 47 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH 37,80 3,97 -1,20 0 -1,20  
15 81 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 40,04 3,75 1,04 0 1,04  
16 84 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS 40,78 3,68 1,78 0 1,78  
17 54 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU 42,80 3,51 3,80 0 3,80  
18 75 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT 30,01 5,00 -8,99 5 5  
19 94 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 30,52 4,91 -8,48 5 5  
20 42 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 32,12 4,67 -6,88 5 5  
21 89 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 34,01 4,41 -4,99 5 5  
22 63 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 34,97 4,29 -4,03 5 5  
23 72 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU 39,89 3,76 0,89 5 5,89  
24 74 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi JAU 41,93 3,58 2,93 5 7,93  
25 86 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 43,33 3,46 4,33 5 9,33  
26 51 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 38,34 3,91 -0,66 10 10  
27 62 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 36,62 4,10 -2,38 15 15  
28 49 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 49,63 3,02 10,63 5 15,63  
29 59 kromfo Lyyli Demians Harmonia Laura Hänninen MAH 49,66 3,02 10,66 5 15,66  
30 90 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH 46,96 3,19 7,96 10 17,96  
31 77 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 47,50 3,16 8,50 10 18,50  
  43 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  48 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  50 kääsna Pontus Xtravaschnauza Forza Tiina Mikkilä I-HAH         HYL  
  55 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminnen HSKH         HYL  
  56 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         HYL  
  61 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  64 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  65 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  66 koohon Vili Oorbellen Kyle Reijo Korhonen VEIKK         HYL  
  68 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  69 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT         HYL  
  78 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  79 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  83 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  87 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         HYL  
  88 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  93 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  95 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  58 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         POIS  
  67 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY         POIS  
  71 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 44, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 33,75 4,74 -11,25 0 -11,25  
2 43 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 35,84 4,46 -9,16 0 -9,16  
3 62 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 36,07 4,44 -8,93 0 -8,93  
4 46 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 36,26 4,41 -8,74 0 -8,74  
5 42 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 36,92 4,33 -8,08 0 -8,08  
6 70 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 37,01 4,32 -7,99 0 -7,99  
7 48 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 37,11 4,31 -7,89 0 -7,89  
8 51 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 38,02 4,21 -6,98 0 -6,98  
9 80 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 38,34 4,17 -6,66 0 -6,66  
10 93 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 38,99 4,10 -6,01 0 -6,01  
11 64 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 40,26 3,97 -4,74 0 -4,74  
12 86 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 41,78 3,83 -3,22 0 -3,22  
13 50 kääsna Pontus Xtravaschnauza Forza Tiina Mikkilä I-HAH 46,88 3,41 1,88 0 1,88  
14 85 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 38,50 4,16 -6,50 5 5  
15 94 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 39,55 4,05 -5,45 5 5  
16 73 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 53,86 2,97 8,86 0 8,86  
17 57 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 37,28 4,29 -7,72 10 10  
18 52 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 43,89 3,64 -1,11 10 10  
  44 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  45 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  47 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  49 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH         HYL  
  53 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU         HYL  
  54 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU         HYL  
  55 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminnen HSKH         HYL  
  60 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  63 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  65 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  66 koohon Vili Oorbellen Kyle Reijo Korhonen VEIKK         HYL  
  68 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  72 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  74 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi JAU         HYL  
  77 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  78 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  79 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  81 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  83 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  84 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS         HYL  
  87 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         HYL  
  89 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  90 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  91 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  92 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  95 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  67 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY         POIS  
  71 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         POIS  
  88 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 77, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 35,15 4,61 -9,85 0 -9,85  
2 139 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 36,94 4,39 -8,06 0 -8,06  
3 162 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 37,24 4,35 -7,76 0 -7,76 SERT-A
4 157 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 37,31 4,34 -7,69 0 -7,69  
5 108 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 38,18 4,24 -6,82 0 -6,82  
6 96 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 40,38 4,01 -4,62 0 -4,62  
7 165 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 40,75 3,97 -4,25 0 -4,25  
8 168 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 40,90 3,96 -4,10 0 -4,10  
9 150 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 41,22 3,93 -3,78 0 -3,78  
10 119 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 41,91 3,87 -3,09 0 -3,09  
11 138 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 42,02 3,86 -2,98 0 -2,98  
12 174 novnou Valo Always Happy Leo Lion Emma Sjölund KOIVU 47,15 3,44 2,15 0 2,15  
13 158 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 35,55 4,56 -9,45 5 5  
14 131 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST) 35,94 4,51 -9,06 5 5  
15 173 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 38,32 4,23 -6,68 5 5  
16 133 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 38,98 4,16 -6,02 5 5  
17 136 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 39,22 4,13 -5,78 5 5  
18 141 belpag Dina Orchidea Ot Solnika Svetlana Andreeva (RUS) 40,05 4,05 -4,95 5 5  
19 156 belpam Noomi Alfamale Aniitti Silvia Komssi I-HAH 40,16 4,03 -4,84 5 5  
20 161 borcol Håp Invictus Ida Viitanen KKK 40,82 3,97 -4,18 5 5  
21 152 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 44,12 3,67 -0,88 5 5  
22 144 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU 46,02 3,52 1,02 5 6,02  
23 113 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 34,90 4,64 -10,10 10 10  
24 178 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 37,73 4,29 -7,27 10 10  
25 149 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 38,17 4,24 -6,83 10 10  
26 160 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 38,33 4,23 -6,67 10 10  
27 137 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 38,66 4,19 -6,34 10 10  
28 134 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Sanna Katainen SWAU 38,76 4,18 -6,24 10 10  
29 125 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 39,78 4,07 -5,22 10 10  
30 124 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 63,24 2,56 18,24 15 33,24  
  97 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  98 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  99 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  100 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  101 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY         HYL  
  102 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  103 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  104 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  105 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  106 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT         HYL  
  107 borcol Rex Oakmeadow Supernova Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  110 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  111 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  114 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  115 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  116 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  118 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  120 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  122 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  123 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT         HYL  
  128 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  129 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  130 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  132 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  135 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  140 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen ATT         HYL  
  142 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty HAU         HYL  
  143 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  145 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  146 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  147 walspa Tessu Castiog Bit Of Sparkle Hanna Salonen AGRY         HYL  
  148 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  151 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  153 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  154 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  155 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  163 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  164 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  166 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH         HYL  
  167 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  170 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  171 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  172 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU         HYL  
  175 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio SBCAK         HYL  
  176 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  177 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  179 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  109 borcol Vanttu Piggyland's Odile Ida Viitanen KKK         POIS  
  112 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  117 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 79, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty HAU 25,84 5,73 -15,16 0 -15,16 SERT-H
2 177 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 25,96 5,70 -15,04 0 -15,04  
3 103 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 26,17 5,66 -14,83 0 -14,83  
4 160 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 26,23 5,64 -14,77 0 -14,77  
5 153 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 26,70 5,54 -14,30 0 -14,30  
6 127 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 26,82 5,52 -14,18 0 -14,18  
7 131 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST) 27,44 5,39 -13,56 0 -13,56  
8 157 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 28,24 5,24 -12,76 0 -12,76  
9 108 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 28,67 5,16 -12,33 0 -12,33  
10 110 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 28,99 5,11 -12,01 0 -12,01  
11 122 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 29,63 4,99 -11,37 0 -11,37  
12 123 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 30,09 4,92 -10,91 0 -10,91  
13 152 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 32,29 4,58 -8,71 0 -8,71  
14 174 novnou Valo Always Happy Leo Lion Emma Sjölund KOIVU 33,77 4,38 -7,23 0 -7,23  
15 146 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 34,36 4,31 -6,64 0 -6,64  
16 121 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 37,87 3,91 -3,13 0 -3,13  
17 116 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 37,89 3,91 -3,11 0 -3,11  
18 126 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 27,04 5,47 -13,96 5 5  
19 118 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 28,05 5,28 -12,95 5 5  
20 178 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 28,31 5,23 -12,69 5 5  
21 141 belpag Dina Orchidea Ot Solnika Svetlana Andreeva (RUS) 30,70 4,82 -10,30 5 5  
22 104 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 31,04 4,77 -9,96 5 5  
23 111 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 31,11 4,76 -9,89 5 5  
24 133 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 31,53 4,69 -9,47 5 5  
25 168 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 32,45 4,56 -8,55 5 5  
26 144 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU 33,18 4,46 -7,82 5 5  
27 97 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 35,62 4,16 -5,38 5 5  
28 101 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY 36,30 4,08 -4,70 5 5  
29 166 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH 27,76 5,33 -13,24 10 10  
30 134 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Sanna Katainen SWAU 28,70 5,16 -12,30 10 10  
31 135 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 31,03 4,77 -9,97 10 10  
32 172 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU 31,13 4,75 -9,87 10 10  
33 140 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen ATT 33,70 4,39 -7,30 15 15  
  96 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  98 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  99 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  100 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  102 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  105 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  106 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT         HYL  
  107 borcol Rex Oakmeadow Supernova Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  109 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  113 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  114 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  115 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  119 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  120 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  124 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  125 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  128 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  129 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  130 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  132 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  136 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  137 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  139 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS         HYL  
  143 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  145 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  148 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  149 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  150 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  151 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  154 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  155 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  156 belpam Noomi Alfamale Aniitti Silvia Komssi I-HAH         HYL  
  158 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  161 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  162 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  163 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  164 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  165 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  167 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  169 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  170 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  171 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  173 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  175 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio SBCAK         HYL  
  176 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  179 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  112 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  117 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 19:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 67, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU 27,81 5,03 -14,19 0 -14,19 SERT-A
2 127 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 27,83 5,03 -14,17 0 -14,17  
3 142 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty HAU 28,17 4,97 -13,83 0 -13,83  
4 163 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 29,33 4,77 -12,67 0 -12,67  
5 176 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 29,59 4,73 -12,41 0 -12,41  
6 145 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 29,78 4,70 -12,22 0 -12,22  
7 178 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 30,50 4,59 -11,50 0 -11,50  
8 161 borcol Håp Invictus Ida Viitanen KKK 30,93 4,53 -11,07 0 -11,07  
9 110 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 32,18 4,35 -9,82 0 -9,82  
10 138 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 34,78 4,03 -7,22 0 -7,22  
11 146 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 39,00 3,59 -3,00 0 -3,00  
12 134 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Sanna Katainen SWAU 27,96 5,01 -14,04 5 5  
13 177 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 28,38 4,93 -13,62 5 5  
14 153 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 28,71 4,88 -13,29 5 5  
15 131 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST) 29,01 4,83 -12,99 5 5  
16 120 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK 29,77 4,70 -12,23 5 5  
17 108 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 30,05 4,66 -11,95 5 5  
18 160 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 30,43 4,60 -11,57 5 5  
19 123 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 32,13 4,36 -9,87 5 5  
20 98 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 33,04 4,24 -8,96 5 5  
21 119 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 34,41 4,07 -7,59 5 5  
22 172 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU 34,51 4,06 -7,49 5 5  
23 111 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 35,34 3,96 -6,66 5 5  
24 152 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 37,24 3,76 -4,76 5 5  
25 171 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 28,44 4,92 -13,56 10 10  
26 148 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 29,56 4,74 -12,44 10 10  
27 135 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 34,58 4,05 -7,42 10 10  
28 169 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH 36,31 3,86 -5,69 10 10  
29 179 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 34,48 4,06 -7,52 15 15  
30 143 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 35,72 3,92 -6,28 15 15  
31 116 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 48,69 2,88 6,69 10 16,69  
32 104 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 40,87 3,42 -1,13 20 20  
  97 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  100 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  101 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY         HYL  
  103 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  105 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  106 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT         HYL  
  107 borcol Rex Oakmeadow Supernova Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  109 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  113 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  114 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  118 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  121 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  122 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  128 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  129 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  130 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  132 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  137 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  139 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS         HYL  
  141 belpag Dina Orchidea Ot Solnika Svetlana Andreeva (RUS)         HYL  
  147 walspa Tessu Castiog Bit Of Sparkle Hanna Salonen AGRY         HYL  
  149 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  150 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  154 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  155 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  156 belpam Noomi Alfamale Aniitti Silvia Komssi I-HAH         HYL  
  157 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  159 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  162 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  164 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  166 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH         HYL  
  167 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  168 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU         HYL  
  170 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  175 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio SBCAK         HYL  
  102 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         POIS  
  112 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  115 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  117 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         POIS  
  125 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         POIS  
  140 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen ATT         POIS  
  151 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         POIS  
  173 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         POIS