Kilpailu 12.4.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 515 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU 30,97 4,62 -13,03 0 -13,03 LUVA
2 500 x-rotu Laura Laura-Lucia Marju Mikkel (EST) 36,44 3,92 -7,56 0 -7,56 SERT
3 510 lägpys Odin Fennican Duracell Tinka Kajander ATD 40,62 3,52 -3,38 0 -3,38 SERT
4 507 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 48,15 2,97 4,15 0 4,15  
5 504 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH 35,17 4,07 -8,83 5 5  
6 501 käävil Martta Equerry`s White Out Isaliina Lehtonen I-HAH 35,99 3,97 -8,01 5 5  
7 509 caiter Vili Villy Vonka S Nevskogo Berega Svetlana Emelianova (RUS) 41,43 3,45 -2,57 5 5  
8 513 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 55,65 2,57 11,65 15 26,65  
  502 tarupi NOPPE Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen I-HAH         HYL  
  503 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI         HYL  
  506 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  511 borter Sulo Kalliokielon Jaakko Senni Huotari VEIKK         HYL  
  512 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL  
  514 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT         HYL  
  517 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  518 shelam Lilli Hartwell Busy Bonita Toni Paasikallio HAU         HYL  
  508 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom AST         POIS  
  516 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 12, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 520 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 35,58 4,02 -8,42 0 -8,42 SERT
2 521 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 35,84 3,99 -8,16 0 -8,16 LUVA
3 528 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 39,39 3,63 -4,61 0 -4,61 LUVA
4 527 koohon Nero Oorbellen Kiefer Elisa Karhu I-HAH 39,46 3,62 -4,54 5 5  
5 523 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH 41,16 3,47 -2,84 5 5  
6 530 espves Kalla Aquatic Kylie Hanna Halme HSKH 45,11 3,17 1,11 5 6,11  
7 526 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH 51,92 2,75 7,92 0 7,92  
8 524 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 55,65 2,57 11,65 0 11,65  
9 525 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH 33,16 4,31 -10,84 15 15  
10 519 espves Moona Aquatic Mama Quilla Hanna Halme HSKH 50,88 2,81 6,88 10 16,88  
  522 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH         HYL  
  529 shelam Roope Zelmarian Idäntähti Päivi Järvinen JAU         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 29, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 544 auskel Koodi Cefeus Wild Koodi Ii Teemu Jaakola BAT 29,39 4,87 -14,61 0 -14,61 LUVA
2 546 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH 33,10 4,32 -10,90 0 -10,90 SERT
3 532 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH 35,68 4,01 -8,32 0 -8,32 LUVA
4 545 valpai Everi Safe Keeper´s Ever So Clever Jenni Kallio VEIKK 38,30 3,73 -5,70 0 -5,70 SERT
5 536 hovawa Suttu Kieferhof's Chick Initha Johanna Turunen 11004724 43,15 3,31 -0,85 0 -0,85 LUVA
6 534 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU 40,59 3,52 -3,41 5 5  
7 542 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 43,49 3,29 -0,51 5 5  
8 552 borcol Tory Ebony Nose Astoria Natalia Skougarova (RUS) 29,14 4,91 -14,86 10 10  
9 537 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen HSKH 30,60 4,67 -13,40 10 10  
10 553 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 38,18 3,74 -5,82 10 10  
11 555 labnou Tosca Biggas April Moon Sari Sinikannel I-HAH 50,40 2,84 6,40 5 11,40  
12 550 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 45,47 3,14 1,47 10 11,47  
13 533 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT 30,13 4,75 -13,87 15 15  
14 547 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Senni Huotari VEIKK 30,41 4,70 -13,59 15 15  
15 548 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Sarianne Björklund KKK 49,81 2,87 5,81 10 15,81  
16 560 amstaf Eino Masterbolt Drummer Boy Kaisa Pulliainen CITYB 40,06 3,57 -3,94 20 20  
17 558 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 46,55 3,07 2,55 20 22,55  
18 540 belpat Rocky Pyrytuulen Zisu Pussi Susanna Luttinen-Kivistö CITYB 43,96 3,25 -0,04 25 25  
  531 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  535 walspa Jane Amanda Veera Innanen HSKH         HYL  
  538 labnou Una Upwards Querida Una Wilhelmiina Pironetti HSKH         HYL  
  539 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  549 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  554 pinser Pico Clefell's Pioneer Marianne Mayer OIVA         HYL  
  556 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  557 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH         HYL  
  559 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI         HYL  
  561 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  562 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  543 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         POIS  
  551 cirnec Sienna Iosono Champagne Inka Luomanmäki I-HAH         POIS  
  563 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH         POIS  

E agilityrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 15, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 515 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU 28,42 4,47 -10,58 0 -10,58 SERT
2 514 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 28,69 4,43 -10,31 0 -10,31 LUVA
3 506 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 32,69 3,88 -6,31 0 -6,31 SERT
4 512 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY 37,07 3,43 -1,93 5 5  
5 518 shelam Lilli Hartwell Busy Bonita Toni Paasikallio HAU 38,86 3,27 -0,14 5 5  
6 513 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 44,65 2,84 5,65 5 10,65  
7 502 tarupi NOPPE Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen I-HAH 49,72 2,55 10,72 0 10,72  
8 501 käävil Martta Equerry`s White Out Isaliina Lehtonen I-HAH 39,80 3,19 0,80 10 10,80  
9 517 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT 45,15 2,81 6,15 5 11,15  
10 507 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 51,80 2,45 12,80 10 22,80  
11 509 caiter Vili Villy Vonka S Nevskogo Berega Svetlana Emelianova (RUS) 53,36 2,38 14,36 10 24,36  
  503 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI         HYL  
  504 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH         HYL  
  505 itavin BLUES Vilpertin Ecco Piccolo Eva Partida HSKH         HYL  
  511 borter Sulo Kalliokielon Jaakko Senni Huotari VEIKK         HYL  
  508 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom AST         POIS  
  516 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         POIS  

E agilityrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 528 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 41,86 3,03 2,86 0 2,86  
2 530 espves Kalla Aquatic Kylie Hanna Halme HSKH 44,02 2,88 5,02 0 5,02  
3 524 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 41,28 3,08 2,28 5 7,28  
4 526 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH 46,82 2,71 7,82 0 7,82  
5 519 espves Moona Aquatic Mama Quilla Hanna Halme HSKH 47,03 2,70 8,03 0 8,03  
6 529 shelam Roope Zelmarian Idäntähti Päivi Järvinen JAU 37,67 3,37 -1,33 10 10  
7 521 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 39,42 3,22 0,42 10 10,42  
8 522 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH 41,56 3,06 2,56 15 17,56  
  523 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  525 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         HYL  
  527 koohon Nero Oorbellen Kiefer Elisa Karhu I-HAH         HYL  

E agilityrata, maksi 1, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 28, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 535 walspa Jane Amanda Veera Innanen HSKH 30,83 4,12 -8,17 0 -8,17 SERT
2 544 auskel Koodi Cefeus Wild Koodi Ii Teemu Jaakola BAT 30,99 4,10 -8,01 0 -8,01 LUVA
3 552 borcol Tory Ebony Nose Astoria Natalia Skougarova (RUS) 31,01 4,09 -7,99 5 5  
4 553 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 33,72 3,77 -5,28 5 5  
5 540 belpat Rocky Pyrytuulen Zisu Pussi Susanna Luttinen-Kivistö CITYB 34,00 3,73 -5,00 5 5  
6 541 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 38,17 3,33 -0,83 5 5  
7 561 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH 26,58 4,78 -12,42 10 10  
8 558 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 34,31 3,70 -4,69 10 10  
9 547 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Senni Huotari VEIKK 37,07 3,43 -1,93 15 15  
10 550 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 39,86 3,19 0,86 15 15,86  
11 559 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 54,40 2,34 15,40 5 20,40  
12 536 hovawa Suttu Kieferhof's Chick Initha Johanna Turunen 11004724 44,62 2,85 5,62 15 20,62  
13 538 labnou Una Upwards Querida Una Wilhelmiina Pironetti HSKH 41,08 3,09 2,08 20 22,08  
14 560 amstaf Eino Masterbolt Drummer Boy Kaisa Pulliainen CITYB 47,15 2,69 8,15 20 28,15  
  531 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  532 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH         HYL  
  533 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT         HYL  
  534 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  537 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen HSKH         HYL  
  539 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  542 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  548 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Sarianne Björklund KKK         HYL  
  549 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  554 pinser Pico Clefell's Pioneer Marianne Mayer OIVA         HYL  
  555 labnou Tosca Biggas April Moon Sari Sinikannel I-HAH         HYL  
  556 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  557 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH         HYL  
  562 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  543 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         POIS  
  551 cirnec Sienna Iosono Champagne Inka Luomanmäki I-HAH         POIS  
  563 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 579 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 41,49 4,05 -8,51 0 -8,51 LUVA
2 569 parson Luru Green Perry's Butterfly Petra Morbin PRT 41,61 4,04 -8,39 0 -8,39 LUVA
3 572 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen CAIRN 47,03 3,57 -2,97 0 -2,97 SERT
4 568 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT 52,96 3,17 2,96 0 2,96  
5 577 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH 36,96 4,55 -13,04 5 5  
6 580 borter Ammi Steffex Korunas Tant Brun Petra Bärlund-Hämäläinen BAT 46,66 3,60 -3,34 5 5  
7 565 jackru Roosa Tirlittan Golden Gipsy Minna Wärilä I-HAH 49,36 3,40 -0,64 5 5  
8 567 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 58,98 2,85 8,98 0 8,98  
9 578 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Ella Pakarinen HSKH 70,37 2,39 20,37 5 25,37  
  564 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH         HYL  
  566 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT         HYL  
  570 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB         HYL  
  571 parson Tara Tupla-Täplän Katla Mia Vlasoff P-HAU         HYL  
  573 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  574 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko HAU         HYL  
  575 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Syrjä KKK         HYL  
  576 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen NODO         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 582 cocspa Iitu Great Escape As The Crow Flies Taru Väyrynen AST 44,30 3,79 -5,70 0 -5,70 LUVA
2 584 pinser Ruusa Megamagee Rachel Flame Laura Verkamo HAU 53,02 3,17 3,02 0 3,02  
3 587 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SATA 42,47 3,96 -7,53 5 5  
4 591 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 39,33 4,27 -10,67 10 10  
5 592 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 48,36 3,47 -1,64 15 15  
  581 lagrom Haiku Cantharellin Poesia Di Natale Jukka Huuskonen AGRY         HYL  
  583 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  585 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  586 skette Czeska Illusia Tuskulum Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  588 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen I-HAH         HYL  
  589 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  590 shelam Tinja Timjami Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  593 kesvil Assi Fix Kompis Astrid Riitta Järvenpää KKK         HYL  
  594 slapko Salli Klomppen Alsikeapila Maiju Turunen TUUKK         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 609 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT 33,78 4,97 -16,22 0 -16,22 LUVA
2 597 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 35,98 4,67 -14,02 0 -14,02 LUVA
3 605 auspai Ruu Glenhouse´s Zerafina Hanne Virtanen HSKH 42,34 3,97 -7,66 0 -7,66 SERT
4 611 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD 43,65 3,85 -6,35 0 -6,35 SERT
5 610 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 34,40 4,88 -15,60 5 5  
6 600 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 37,59 4,47 -12,41 5 5  
7 598 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA 40,07 4,19 -9,93 5 5  
8 596 irlter Derik Dirk V. Irish Red Susanna Turtiainen HSKH 45,39 3,70 -4,61 5 5  
9 595 snauts Sisu Epelin Odoardo Hanne Virtanen HSKH 47,54 3,53 -2,46 5 5  
10 602 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 60,57 2,77 10,57 10 20,57  
  599 borcol Rio Tending Noted Sari Malin MÄNTS         HYL  
  603 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  604 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL  
  606 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  607 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  608 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  612 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  613 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  614 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  601 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  

E agilityrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 569 parson Luru Green Perry's Butterfly Petra Morbin PRT 37,70 4,06 -7,30 0 -7,30 LUVA
2 577 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH 39,15 3,91 -5,85 0 -5,85 SERT
3 580 borter Ammi Steffex Korunas Tant Brun Petra Bärlund-Hämäläinen BAT 40,09 3,82 -4,91 0 -4,91 LUVA
4 573 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 41,63 3,67 -3,37 0 -3,37 LUVA
5 568 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT 45,50 3,36 0,50 0 0,50  
6 570 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB 46,82 3,27 1,82 0 1,82  
7 510 lägpys Odin Fennican Duracell Tinka Kajander ATD 48,09 3,18 3,09 0 3,09  
8 565 jackru Roosa Tirlittan Golden Gipsy Minna Wärilä I-HAH 44,30 3,45 -0,70 5 5  
9 575 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Syrjä KKK 46,89 3,26 1,89 5 6,89  
10 567 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 52,37 2,92 7,37 0 7,37  
11 500 x-rotu Laura Laura-Lucia Marju Mikkel (EST) 48,31 3,17 3,31 5 8,31  
12 566 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT 42,75 3,58 -2,25 10 10  
13 571 parson Tara Tupla-Täplän Katla Mia Vlasoff P-HAU 43,84 3,49 -1,16 10 10  
14 564 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH 54,04 2,83 9,04 5 14,04  
  574 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko HAU         HYL  
  576 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen NODO         HYL  
  578 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Ella Pakarinen HSKH         HYL  
  579 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  572 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen CAIRN         POIS  

E agilityrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 592 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 35,18 4,35 -9,82 0 -9,82 LUVA
2 588 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen I-HAH 37,54 4,08 -7,46 0 -7,46 LUVA
3 589 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK 38,01 4,03 -6,99 0 -6,99 SERT
4 582 cocspa Iitu Great Escape As The Crow Flies Taru Väyrynen AST 41,14 3,72 -3,86 0 -3,86  
5 590 shelam Tinja Timjami Eva-Lotta Halonen HSKH 42,68 3,59 -2,32 0 -2,32  
6 583 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU 38,90 3,93 -6,10 5 5  
7 585 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 36,34 4,21 -8,66 10 10  
8 591 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 38,16 4,01 -6,84 10 10  
9 587 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SATA 41,64 3,67 -3,36 10 10  
10 581 lagrom Haiku Cantharellin Poesia Di Natale Jukka Huuskonen AGRY 52,97 2,89 7,97 5 12,97  
11 593 kesvil Assi Fix Kompis Astrid Riitta Järvenpää KKK 45,74 3,35 0,74 15 15,74  
12 584 pinser Ruusa Megamagee Rachel Flame Laura Verkamo HAU 62,08 2,46 17,08 10 27,08  
  586 skette Czeska Illusia Tuskulum Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  594 slapko Salli Klomppen Alsikeapila Maiju Turunen TUUKK         HYL  
  520 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  

E agilityrata, maksi 2, kello 16:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 597 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 34,72 4,55 -11,28 0 -11,28 LUVA
2 607 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 36,06 4,38 -9,94 0 -9,94 LUVA
3 604 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 41,63 3,80 -4,37 0 -4,37 LUVA
4 596 irlter Derik Dirk V. Irish Red Susanna Turtiainen HSKH 42,36 3,73 -3,64 0 -3,64 LUVA
5 595 snauts Sisu Epelin Odoardo Hanne Virtanen HSKH 45,84 3,45 -0,16 0 -0,16  
6 600 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 37,06 4,26 -8,94 5 5  
7 610 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 40,56 3,89 -5,44 5 5  
8 602 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 54,68 2,89 8,68 0 8,68  
  598 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA         HYL  
  599 borcol Rio Tending Noted Sari Malin MÄNTS         HYL  
  603 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  606 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  608 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  609 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT         HYL  
  612 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  613 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  614 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  546 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH         POIS  
  601 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  611 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         POIS  
  605 auspai Ruu Glenhouse´s Zerafina Hanne Virtanen HSKH         POIS