Lokakisat 24.10.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 37, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 34,89 4,96 -14,11 0 -14,11  
2 39 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 34,91 4,96 -14,09 0 -14,09  
3 5 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA 36,20 4,78 -12,80 0 -12,80  
4 41 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 38,40 4,51 -10,60 0 -10,60  
5 30 shelam Minka Dreamlook Amazing Beauty Sari Lehtomäki LAU 39,81 4,35 -9,19 0 -9,19  
6 23 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 41,22 4,20 -7,78 0 -7,78  
7 33 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 42,18 4,10 -6,82 0 -6,82  
8 24 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU 43,94 3,94 -5,06 0 -5,06  
9 20 käävil Minttu Yellowmellow Ångartyg Tarja Hämäläinen HAU 45,25 3,82 -3,75 0 -3,75  
10 27 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK 46,76 3,70 -2,24 0 -2,24  
11 8 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 32,56 5,31 -16,44 5 5  
12 21 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD 35,07 4,93 -13,93 5 5  
13 25 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 37,65 4,59 -11,35 5 5  
14 7 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 43,09 4,01 -5,91 5 5  
15 43 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 44,20 3,91 -4,80 5 5  
16 44 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 46,79 3,70 -2,21 5 5  
17 1 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 47,16 3,67 -1,84 10 10  
  2 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU         HYL  
  3 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  4 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  6 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  9 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU         HYL  
  10 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  11 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  12 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  18 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  19 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU         HYL  
  22 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  29 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  31 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  32 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK         HYL  
  34 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  35 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  37 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT         HYL  
  38 jackru Jippu Whiteandwild Volere É Potere Paula Alanko TAMSK         HYL  
  40 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  42 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  28 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 10:45, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 41, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 31,18 5,36 -14,82 0 -14,82  
2 25 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 33,02 5,06 -12,98 0 -12,98  
3 3 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 33,10 5,05 -12,90 0 -12,90 SERT-H
4 2 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU 33,93 4,92 -12,07 0 -12,07  
5 37 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT 34,01 4,91 -11,99 0 -11,99  
6 11 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 34,48 4,84 -11,52 0 -11,52  
7 14 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 34,65 4,82 -11,35 0 -11,35  
8 38 jackru Jippu Whiteandwild Volere É Potere Paula Alanko TAMSK 35,22 4,74 -10,78 0 -10,78  
9 17 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 36,32 4,60 -9,68 0 -9,68  
10 15 x-rotu Tiikeri Tiikeri Viola Lydman ATD 36,63 4,56 -9,37 0 -9,37  
11 30 shelam Minka Dreamlook Amazing Beauty Sari Lehtomäki LAU 37,65 4,44 -8,35 0 -8,35  
12 43 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 40,84 4,09 -5,16 0 -5,16  
13 7 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 41,09 4,06 -4,91 0 -4,91  
14 9 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 41,88 3,99 -4,12 0 -4,12  
15 12 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 42,40 3,94 -3,60 0 -3,60  
16 16 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT 43,34 3,85 -2,66 0 -2,66  
17 19 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 50,01 3,34 4,01 0 4,01  
18 8 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 31,25 5,34 -14,75 5 5  
19 39 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 33,31 5,01 -12,69 5 5  
20 34 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 41,90 3,99 -4,10 5 5  
21 35 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA 38,70 4,32 -7,30 10 10  
22 31 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH 39,63 4,21 -6,37 10 10  
23 24 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU 41,48 4,03 -4,52 10 10  
24 23 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 44,81 3,73 -1,19 10 10  
25 41 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 49,56 3,37 3,56 10 13,56  
  1 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  4 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  5 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA         HYL  
  6 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  10 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  13 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  18 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  21 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         HYL  
  22 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  26 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  29 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  32 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK         HYL  
  33 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH         HYL  
  36 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  42 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  44 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  28 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 11:45, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 39, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 31,44 5,15 -14,56 0 -14,56  
2 21 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD 32,21 5,03 -13,79 0 -13,79  
3 39 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 34,08 4,75 -11,92 0 -11,92  
4 2 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU 37,38 4,33 -8,62 0 -8,62  
5 27 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK 40,31 4,02 -5,69 0 -5,69  
6 23 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 42,99 3,77 -3,01 0 -3,01  
7 9 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 44,34 3,65 -1,66 0 -1,66  
8 43 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 47,90 3,38 1,90 0 1,90  
9 13 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 38,96 4,16 -7,04 5 5  
10 37 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT 42,07 3,85 -3,93 5 5  
11 30 shelam Minka Dreamlook Amazing Beauty Sari Lehtomäki LAU 42,27 3,83 -3,73 5 5  
12 44 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 42,92 3,77 -3,08 5 5  
13 24 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU 43,39 3,73 -2,61 5 5  
14 33 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 45,81 3,54 -0,19 5 5  
15 29 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 47,45 3,41 1,45 5 6,45  
16 18 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 35,59 4,55 -10,41 10 10  
17 19 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 64,99 2,49 18,99 10 28,99  
  1 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  3 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  5 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA         HYL  
  6 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  7 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK         HYL  
  10 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  14 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  15 x-rotu Tiikeri Tiikeri Viola Lydman ATD         HYL  
  16 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  17 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  20 käävil Minttu Yellowmellow Ångartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  22 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  25 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  26 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  31 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  32 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK         HYL  
  34 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  35 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  36 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  38 jackru Jippu Whiteandwild Volere É Potere Paula Alanko TAMSK         HYL  
  40 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  42 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  28 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 42, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 31,79 5,10 -14,21 0 -14,21  
1 87 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 31,79 5,10 -14,21 0 -14,21 Luovutti, sija 2.
3 77 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 33,11 4,89 -12,89 0 -12,89  
4 51 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 33,18 4,88 -12,82 0 -12,82  
5 57 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 33,68 4,81 -12,32 0 -12,32  
6 84 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 34,17 4,74 -11,83 0 -11,83  
7 85 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 35,28 4,59 -10,72 0 -10,72  
8 80 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 37,26 4,35 -8,74 0 -8,74  
9 63 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 39,00 4,15 -7,00 0 -7,00  
10 64 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 39,34 4,12 -6,66 0 -6,66  
11 52 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK 40,42 4,01 -5,58 0 -5,58  
12 61 shelam Saaga Toffytail Saint Saga Sari Lehtomäki LAU 43,98 3,68 -2,02 0 -2,02  
13 91 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH 49,54 3,27 3,54 0 3,54  
14 70 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH 36,67 4,42 -9,33 5 5  
15 78 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Sanna Lehtonen HSKH 37,11 4,36 -8,89 5 5  
16 67 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 37,14 4,36 -8,86 5 5  
17 82 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 39,62 4,09 -6,38 5 5  
18 65 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 42,64 3,80 -3,36 5 5  
19 88 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 43,62 3,71 -2,38 5 5  
20 81 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH 43,75 3,70 -2,25 5 5  
21 75 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 35,05 4,62 -10,95 10 10  
22 69 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH 40,91 3,96 -5,09 10 10  
23 86 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 43,42 3,73 -2,58 10 10  
24 50 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU 43,87 3,69 -2,13 10 10  
  45 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  46 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  48 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  49 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  54 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  55 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  58 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  60 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  62 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  66 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  71 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  72 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  73 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  76 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  79 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  89 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  92 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  93 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  47 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  68 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  74 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  
  90 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 43, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 30,51 5,47 -15,49 0 -15,49  
2 85 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 30,86 5,41 -15,14 0 -15,14  
3 53 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 31,01 5,39 -14,99 0 -14,99  
4 75 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 31,20 5,35 -14,80 0 -14,80  
5 76 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH 31,68 5,27 -14,32 0 -14,32  
6 58 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 33,08 5,05 -12,92 0 -12,92  
7 77 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 34,30 4,87 -11,70 0 -11,70  
8 55 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 34,32 4,87 -11,68 0 -11,68  
9 86 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 34,96 4,78 -11,04 0 -11,04  
10 63 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 37,85 4,41 -8,15 0 -8,15  
11 52 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK 38,20 4,37 -7,80 0 -7,80  
12 82 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 40,78 4,09 -5,22 0 -5,22  
13 61 shelam Saaga Toffytail Saint Saga Sari Lehtomäki LAU 41,34 4,04 -4,66 0 -4,66  
14 87 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 30,08 5,55 -15,92 5 5  
15 51 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 31,63 5,28 -14,37 5 5  
16 83 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 31,89 5,24 -14,11 5 5  
17 57 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 32,86 5,08 -13,14 5 5  
18 72 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 35,86 4,66 -10,14 5 5  
19 69 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH 40,15 4,16 -5,85 5 5  
20 65 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 42,99 3,88 -3,01 5 5  
21 71 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 31,77 5,26 -14,23 10 10  
  45 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  46 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  49 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  50 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  54 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  59 kesvil Peikko Woolly Bohemia's Fairy King Marja Lahtia KKK         HYL  
  60 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  62 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  66 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  67 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  70 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  73 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  78 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  79 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  80 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  81 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  84 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  88 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  89 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  91 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  92 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  93 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  47 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  68 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  74 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  
  90 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 40, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 35,57 5,00 -13,43 0 -13,43  
2 87 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 35,69 4,99 -13,31 0 -13,31  
3 86 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 38,24 4,66 -10,76 0 -10,76  
4 67 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 39,17 4,54 -9,83 0 -9,83  
5 52 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK 44,62 3,99 -4,38 0 -4,38  
6 56 shelam Saaga Toffytail Saint Saga Auli Martikka LAU 51,34 3,47 2,34 0 2,34  
7 62 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 38,77 4,59 -10,23 5 5  
8 77 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 42,26 4,21 -6,74 5 5  
9 63 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 39,90 4,46 -9,10 10 10  
10 75 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 42,05 4,23 -6,95 10 10  
  45 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  46 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  48 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  49 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  50 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  51 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  53 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  54 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  55 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  57 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  58 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  60 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  64 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  65 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  66 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  69 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  70 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  71 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  72 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  73 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  76 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  79 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  80 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  81 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  82 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK         HYL  
  84 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  88 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  89 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  92 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  93 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  47 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  68 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  74 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  
  90 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:55, tuomari Anne Savioja, koirakoita 49, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD 36,73 4,85 -12,27 0 -12,27 SERT-A
2 145 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 37,36 4,76 -11,64 0 -11,64  
3 101 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 37,50 4,75 -11,50 0 -11,50  
4 131 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT 37,51 4,74 -11,49 0 -11,49  
5 105 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 37,84 4,70 -11,16 0 -11,16  
6 134 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 42,29 4,21 -6,71 0 -6,71  
7 121 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH 43,76 4,07 -5,24 0 -5,24  
8 102 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 44,75 3,98 -4,25 0 -4,25  
9 141 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT 35,13 5,07 -13,87 5 5  
10 103 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 35,85 4,97 -13,15 5 5  
11 115 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 35,86 4,96 -13,14 5 5  
12 133 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 46,22 3,85 -2,78 5 5  
13 132 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO 49,87 3,57 0,87 5 5,87  
14 123 slapko Halti Kajaskiven Härmä Tiina Lampimäki I-HAH 53,44 3,33 4,44 5 9,44  
15 114 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 37,36 4,76 -11,64 10 10  
16 117 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU 37,59 4,74 -11,41 10 10  
17 104 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 45,65 3,90 -3,35 10 10  
18 106 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU 48,62 3,66 -0,38 10 10  
19 147 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 36,81 4,84 -12,19 15 15  
20 108 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK 42,48 4,19 -6,52 15 15  
  94 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  95 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  96 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  97 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  98 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  99 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  100 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  107 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  109 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  110 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo JAU         HYL  
  113 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  116 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  119 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  120 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  122 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         HYL  
  124 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  126 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  127 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  129 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  135 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  136 lyhcol Kuura Honey Melon Carmencita Ge Ge Tuuli Laukkanen KOVA         HYL  
  137 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  138 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  139 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  140 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  142 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  143 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL  
  144 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  146 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  118 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  128 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 17:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 50, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 28,61 5,49 -12,39 0 -12,39  
2 103 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 30,02 5,23 -10,98 0 -10,98  
3 114 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 30,23 5,19 -10,77 0 -10,77  
4 119 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH 30,54 5,14 -10,46 0 -10,46  
5 140 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 30,91 5,08 -10,09 0 -10,09 SERT-H
6 105 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 30,94 5,07 -10,06 0 -10,06  
7 97 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 31,87 4,93 -9,13 0 -9,13  
8 116 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK 32,17 4,88 -8,83 0 -8,83  
9 107 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 32,39 4,85 -8,61 0 -8,61  
10 115 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 32,83 4,78 -8,17 0 -8,17  
11 126 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 34,84 4,51 -6,16 0 -6,16  
12 139 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK 36,73 4,27 -4,27 0 -4,27  
13 112 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 36,99 4,24 -4,01 0 -4,01  
14 109 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 37,14 4,23 -3,86 0 -3,86  
15 133 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 37,39 4,20 -3,61 0 -3,61  
16 102 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 37,63 4,17 -3,37 0 -3,37  
17 136 lyhcol Kuura Honey Melon Carmencita Ge Ge Tuuli Laukkanen KOVA 38,60 4,07 -2,40 0 -2,40  
18 110 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo JAU 41,01 3,83 0,01 0 0,01  
19 106 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU 41,29 3,80 0,29 0 0,29  
20 130 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU 41,55 3,78 0,55 0 0,55  
21 131 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT 32,80 4,79 -8,20 5 5  
22 143 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 43,95 3,57 2,95 5 7,95  
23 123 slapko Halti Kajaskiven Härmä Tiina Lampimäki I-HAH 45,87 3,42 4,87 5 9,87  
24 100 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi I-HAH 33,12 4,74 -7,88 10 10  
25 145 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 33,80 4,64 -7,20 10 10  
26 124 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT 36,52 4,30 -4,48 10 10  
  94 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  95 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  96 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  98 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  99 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  101 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  104 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  111 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen HSKH         HYL  
  113 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  117 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  120 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  121 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL  
  122 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         HYL  
  125 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  127 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  129 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  134 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  135 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  138 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  141 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT         HYL  
  142 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  144 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  146 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  147 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  118 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  128 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  132 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 18:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 41, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 147 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 35,47 5,07 -14,53 0 -14,53  
2 141 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT 36,29 4,96 -13,71 0 -13,71  
3 114 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 36,94 4,87 -13,06 0 -13,06  
4 131 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT 37,74 4,77 -12,26 0 -12,26 SERT-A
5 142 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 42,98 4,19 -7,02 0 -7,02  
6 103 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 36,61 4,92 -13,39 5 5  
7 107 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 38,61 4,66 -11,39 5 5  
8 109 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 42,09 4,28 -7,91 5 5  
9 133 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 44,39 4,05 -5,61 5 5  
10 134 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 46,55 3,87 -3,45 5 5  
11 116 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK 37,31 4,82 -12,69 10 10  
12 143 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 43,69 4,12 -6,31 10 10  
13 119 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH 45,49 3,96 -4,51 10 10  
  129 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  94 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  95 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  96 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  97 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  99 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  100 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  102 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK         HYL  
  105 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS         HYL  
  108 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  110 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo JAU         HYL  
  111 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen HSKH         HYL  
  113 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  115 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  117 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  121 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL  
  124 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  125 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  126 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  127 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  135 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  136 lyhcol Kuura Honey Melon Carmencita Ge Ge Tuuli Laukkanen KOVA         HYL  
  137 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  138 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  140 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  144 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  145 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  146 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  101 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  118 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  120 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         POIS  
  122 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         POIS  
  128 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         POIS